4 Basketbalkalender 1 MiMirniw Manverdediging maakte het verschil Moeizame overwinning Slecht begin Dodelijk begin Opnieuw op het zegepad Zwakke eerste helft Willaert iedereen te sterk Naar de redding Na verlengingen Flinke weerstand Weinig overtuigend Kollektief sterk Eerste puntjes binnen Zware thuisnederlaag Opnieuw kompleet Gave thuisprestatie 28 - 9.1.1981 - De Voorpost TWEEDE KLASSE BASKETBAL OKAPI - MAGNETROL - PEPINSTER 103-83 Worden de Waaltjes alleen bewonderd voor hun thuis wedstrijden, waarin zij prak tisch onverslaagbaar zijn, Pepinster bewees bij Okapi Magnetrol, dat zij ook op verplaatsing een te duchten ploeg zijn. Vooral dan in de eerste helft, was Pepinster heel knap. Gedurende ruim 12' schoten zij de Aalsterse zone aan flarden. Toen ech ter had coach Frans Verhulst begrepen. Schakelde over naar individuele mandek king, en meteen was het Pe- pinsterlied uit. Die mandek king hadden de Waaltjes reeds van in den beginne toegepast op de Aalste- naars, en alleen Herman Van den Broeck, was bekwaam daar iets tegen te onderne men. Via Lepaiece en De Thier liep Pepinster 4-8 uit. Van den Broeck bracht al leen Okapi terug tot 8-10. Toen echter ook Van Bladel, en opnieuw De Thier hun afstandsschot lieten bewon deren was Okapi steeds op achtervolgen aangewezen. 12-16 en 16-20. Schorreel, nochtans gegriepeerd, bracht dan de definitieve ommekeer, zorgde voor 20- 20, doch Van Bladel zette Pepinster weer aan de lei ding. Dan volgde die bewu ste time-out, waarin Frans Verhulst zijn manschappen de manverdediging op drong. De kentering volgde onmiddellijk. Minnebo, tot dan toe onopgemerkt, pakte uit met een 3 opp 5 en ook Elias scoorde zijn eerste punten, via de eerste gelan ceerde quick-break. Via Schorreel en Van den Broeck werd het 35-28. Ogenblik waarop Pat Van den Bosch zijn derde fout opliep, en voorzichtigheid geboden was, daar Corthals, in bur gerpak, gekwetst op de bank zat. Het was echter Schor reel, die naar de bank geroe pen werd, terwijl Famay zijn plaats kwam innemen. Men speelde op dat ogenblik 16'. Alles viel werkelijk stil, ook bij Pepinster, zodat de rust stand naar 40-34 evolueer de. Na de kampwisseiing zag men Okapi, onder zijn oude gekende gedaante. Reeds in de aanvangsmi- nuut kon Elias tweemaal ter- eke vanop afstand binnen- mikken. 44-34. Een globale 4 op 4 bracht echter niet de aftekening, daar ook Rossius steeds opnieuw binnenmik- te. Gedurende 4' bleef de tienpuntenkloof. Een nieuwe bevlieging van Mare Minne bo en Mare Elias maakten echter het definitieve ver schil 55-40 na amper 5' in de tweede helft. Van den Broeck zorgde nog voor een twintigpuntenkloof na 10' 68-48, doch Van Bladel en De Thier legden zich niet goedschiks bij de zaken neer en bracht Pepinster terug tot 72-60. Bij 76.-60 via Schor reel viel eerst Van den Bosch voor Okapi en even later Rossius vopopr de Walen uit. Okapi kon dit euvel op vangen met Fameye, doch Pepinster had geen waar dige vervanger in Flagottier. De Aalstenaar scoorde im mers 8 punten tegen een 4op 5, terwijl Flagottier een schamele 1 op 8 liet opteke nen. Meteen was de wed strijd gespeeld, hoe Lepiece zich ook maar weerde. Toen bij 92-73 na 17' ook nog De Thier de aftocht blies, had Minnebo geen problemen om het honderdste punt op het scorebord te zetten, zo dat Okapi verdiend won met 103-83. BBC. Okapi Magnetrol: Fa- maey 8, Hendrickx 1, Van den Broeck 25, Elias 20, Schorreel 23, Van den Bosch 6, Minnebo 20. A.V.H. Linkeroever - Cabrita Zele: 67-60 Voor de co-leiders was de 34 voordeelstand lieten op- nieuwjaarswens: het beste tekenen. De Locht, de beste voor het jaar, niet van toe- Cabrita aanvaller, bracht passing. De eerste wed- zijn vijftal aan de 9e mi- strijd van 1981 werd hen nuut opnieuw bij 42-41. noodlottig. Tegen de derde Maar daarmee was de kous laatste uit de klassering lie- af. Het draaide vierkant bij pen ze hun tweede seizoen- de Zeienaars, die een totale nederlaag op. offday het optekenen en op- Tot de 6e minuut konden nieuw kwam de stroefheid Deprez - De Locht gelijk bij het opzetten van de aan houden 12-12, maar Cabri- val aan het .licht, ta faalde totaal bij het opzet- Die tweede nederlaag bete ten van de aanval en Lin- kent zeker niet dat de Zeel- keroever moest zich niet se ploeg is uitgeschakeld eens overtreffen om aan de voor de titel. Het geeft hen 14e minuut uit te lopen tot wel een ernstige waarschu- 24-14. Moorthamer kon wing. Punten: Moens 0-1, aan de rust nog milderen Coene 2-2, Moorthamer 6-2, tot 30-26. Van Hassel 0-2, Fransaer 0- Het waren de Antwer- 11, Van Damme 0-2, De penaars die in de tweede Locht 10-10, Deprez 8-4. helft de beste start kenden Beno en aan de 5e minuut een 41- VOVKA OUDENAARDE - WERE Dl 102-81 Dat Were di een barslechte twee invallers op en dit had EERSTE NATIONALE - VROUWENBASKETBAL: BATAVO - LEONIDAS 54-56 Leonidas, heeft de verplaat sing naar Batavo tot een goed einde gebracht. Niets liet nochtans dergelijke ont knoping voorzien, want reeds voor de wedstrijd re zen er problemen. Ster speelster Marianne Rommel liep er gegripeerd bij. Daar bij kwam dan nog dat twee sterke speelsters als Vyncke en Van den Bosch, moeilijk te pakken zijn. De eerste doet het in tempo, is vaar dig, heeft een zeer goede lay-up en een geducht af standsshot. De tweede, die toch een paar centimeters boven de 1.80 m. uitsteekt kent voldoende haar taak onder de ringen. Greet Here man werd dan maar op Vera Vyncke geplaatst, terwijl Ma rianne Rommel, het onder de ringen moest kiaren te gen Conny Van den Bosch. De wedstrijd verliep even wichtig, met steeds een licht voordeel, schommelend tus sen de 2 en de 4 punten voor de Aalsterse meisjes. Bij de rust werden zij echter bijge- beend door een onverwach te Temmerman 22-22. Leoni das kreeg dan een nieuwe handicap te verwerken. Mar leen Meurice kreeg vijf streepjes achter haar naam en verhuisde naar de bank. Gelukkig kon Leonidas reke nen op een uitstekende Nora De Luyck, die met gepaste afstandsschoten de Batavo- defensie teisterde. Ook Ma rianne Rommel kwam beter uit de verf dan kon verwacht worden. Daar waar Marian ne bekend staat om haar niet te temperen strijdlust en vechtlust, speelde zij nu kalm en beredeneerd, zodat de opzetten van de aanval ordentelijker verliep, dan an ders. Toen ook nog Hilde De Meyer naar de bank verhuis de met foutenlast, was de wedstrijd reeds gespeeld, daar Leonidas op dat ogen blik het initiatief had met 7 punten. Doch Inge De Moor weerde zich als een duiveltje in een wijwatervat onder de ringen zodat Leonidas met 2 punten overeind bleef. 54- 56. LEONIDAS: Rommel 23, De Luyck 18, Hereman 3, De Moor 4, Meurice 4, De Meyer 3, Janssens 1. A.V.H. Dierickx scoort voor Baasrode (Panters Baasrode - Eine) 84-72 (wvc) Dendermonde - Bavi Gent: 70-60 Na een goed seizoen, waar- gas terugnemen en de be- bij BBCD uit 8 wedstrijden zoekende Vernimmen 14 punten puurde, was het maakte aan de 10e minuut de laatste weken fel terug- terug gelijk 45-45. Norbert gevallen en moest het tot de Piron nam de rol van spel- 15e kompetitiedag wachten maker over en bediende op om haar totaal met twee perfekte wijze Bieseman, eenheden te verhogen. De die zijn aanvallend recital thuisploeg concentreerde voortzette en in de laatste haar zone rond de gevaar- 10 minuten 12 punten lijke bezoekende aanvallers scoorde. Het was nodig Van der Haeghen - Vernim- want rechtervleugel Jan men, die in de eerste helft Goossens kwam maar tot beperkt werden tot 8 en 6 een 4 op 2, maar positief punten. De thuisploeg kon was alleszins dat Rudy Van in die periode rekenen op Leemput, opnieuw naar de Coeckelbergh, die met een 5 konditie groeit en dit ver- op 6 aanvallend een voorna- duidelijkte door een 4 op 5 me rol vertolkte en samen te scoren in de tweede helft, met Bieseman «an de basis Aan de 17e minuut was de lag dat de initiale 8-0 voor- thuisploeg met 63-49 dan sprong behouden bleef tot ook safe. de rust 33-26. Punten: Coeckelbergh 10-2, In de tweede helft liep de Piron O-O, Van den Spiegel thuisploeg onmiddellijk uit 2-2, Bieseman 11-18, tot 41-30. Door de fouten- Goossens 6-7, Van Leemput last van Coeckelbergh 4-8. moest de thuisploeg wat BENO Gentson - Hemaco Dendermonde: 91-79 start kende zal wel niemand ontkennen. Vooreerst kwam Verbraeken te laat in de Oudenaardse sporthal en in minder dan geen tijd was het 10-0. Van Thillo - Meuleman namen de spel- verdeling van Aerts in dank aan en wanneer de inbreng van de Were di spelverdeler Verbraeken dan een feit was stond ai 20-4 op het bord. Were di trachtte te reageren maar de eerste twintig minuten kwam zelden een vloeiende aanval op gang. Enkel De Pauw kon vanop de vleugel voor gevaar zorgen maar met 23 balver liezen tijdens de eerste helft was de 52-37 ruststand zeker geen verrassing. Na rust kwam Were di mentaal sterker naar voor. Swolfs sleurde zijn ploeg naar een betere prestatie en na 5 minuten mochten de Waas- landers al hoop koesteren 60-51. Vovka stelde toen een beslissend gevolg. Zo wel Van Coppenolle als Verdeyen toonden zich langs hun beste zijde en waar Were di een moppe rende Bonnaerens naar de bank moest roepen liep Vovka naar 83-67 cijfers. Swolfs kreeg nog twee dubieuze fouten aange smeerd en meteen mochten de Were di invallers zich 2e Afdeling Mannen: 20.30 u (10.1): Willebroek - Okapi Aalst 3e Afdeling A: 20.30 u (10.1): Osiris Denderleeuw - USGFF 78 20.15 u (10.1): Quaregnon - Hermes St. Niklaas 4e Afdeling A: 18 u: Cabrita Zele - Koekelare 20.30 u (10.1): Dole Beveren - Eeklose 11.15 u Wevelgem - Wasocub Waasmunster le Afdeling Vrouwen: 15.30 u: Leon. Denderl. - Aalst - Aarlen 2e Provinciaal Vrouwen: 15 u: Melle - Baasrode 10.30 u: Robas Grembergen - Akron Ronse 18.30 u (10.1): Hoger Op - Melsele le Provinciaal Mannen: 16 u: Erpe Mere - Vovka 20.30 u (10.1): Hemaco - Deinze 18.30 u: Robot Eine - Were Di 16 u: Reinaert - Dendermonde 11 u Bavi - Baasrode 2e Provinciaal A: 19.30 u (10.1): Melsele - Grembergen 15 u: Cibo Zele - Vlierzele 15.30 u: Scheldejeugd Temse - Melle 10.30 u: Rubac Rupelmonde - Bertino St. Niklaas 16 u: St. Niklase - Lokeren 16 u: Batavo - Eenhoorn Bazel 2e Provinciaal B: 11 u: Gembas - Leeuwerik Lede 20 u: The Tower Aalst - De Pinte 3e Provinciaal A: 16 u: White Star - Eksaarde 3e Provinciaal B: 9.30 u: Witte Sterren - S. Temse 18.30 u: Erembodegem - Haal te rt 11 u: Bavo Moerzeke - Bolan Dendermonde Melsele - St. Niklase BBC 92-97 opwarmen voor het wed- ^at de Klaaskens nog iets strijdeinde. Vovka zet een 9oed te maken hadden na stap in de goede richting en ^un onverwachte nederlaag Were di moet zich herpak- f'jdens de heenronde tegen ken om niet weer in de Melsele stond als een paal bedreigde zone te geraken, boven water. Melsele van Punten: Were di: De Pauw ziJn kant wilde een tweede 14-8, Aerts 2-8, Bonnaerens stunt verwezenlijken en kon 10-12, Verbraeken 8-6, lan9s Laureys - Van Swolfs 3-6, DE Brant 0-2, Goethem F. spanning in de Martin 0-1, Van Hoeylandt wedstrijd houden. Bij de 0-3. Klaaskens stond echter een Vovka: Meuleman 15-4, koninginnestuk op het D'Herdt 15-18, Van Thillo schaakbord met name Wil- 14-6, T'Has 2-2, Van Cop penolle 6-9, Verdeyen 0-11 WEGA laert. Deze grote jongen slaagde er op zijn eentje in jonge De Poortere tot scö ren kwam was de Melsek zaak bekeken. - Foutenlast kon coach Stoi* niet helpen want elke kofl van Melsele werd docf Willaert met een tegendoeP punt beantwoord. Verdierjj de zege van de Klaaskert, maar degelijk verweer vaj de thuisploeg. jr Punten: Melsele: Van Gol thel F. 10-8, Van Goethei? R. 8-5, Stout 5-10, Laurey. 11-12, Van de Keybus 2-u Martens 6-6, Apers 4-i De Collegeploeg liet zich in de eerste helft zodanig ver rassen, dat ze een onover komelijke achterstand op liepen en de inspanningen en pressing in de tweede spelperiode weinig tastbaar resultaat inhoudt. De match was aan de 6e mi nuut reeds gespeeld Hema co liep toen reeds 18-4 ach terstand. Het had geen vat op de thuisploeg. Even kwam het terug met 24-10, maar als Gentson door stootte naar 42-18 was het definitief gedaan. Van Nuf fel, de enige parate aanval ler kon bij de rust milderen tot 53-38. In de tweede helft kwam Hemaco er in verdediging beter uit en Van Nuffel kreeg in de aanval meer steun van Verhas en Luc Van Lembergen maar de achterstand was te groot om nog voor de zege in aan merking te komen. Punten: Verhas 4-8, P. Ver eist 2-0, D. Vereist 4-4, Van Nuffel 10-12, Verstappen 2- 5, Pat Van Lembergen 6-0, Luc Van Lembergen 4-12, Pelicaen 6-0. WASOCUB - TISSAC GENTBRUGGE 103-66 Thuisploeg Wasocub is ver- ting werd. Na de kwetsuur der op zijn elan doorgegaan van De Meyer schijnen de na de recente zege tegen Gentenaars volledig uit hun Jong Edegem. Deze keer lood geslagen want van was het sterke Tissac niet leider in de rangschikking opgewassen tegen een ont- zakken zij nu terug naar de ketende thuisploeg die vierde plaats. Voor Waso- langs alle kanten met scherp cub schijnt nu werkelijk de schoot. Jan Van den Bos- hoop op redding nakend sche was nog maar eens de want nog enkele van die motor van een vloeiende formidabele wedstrijden en Wasocub ploeg die bij de de ploeg van voorzitter rust al een fenomenale Gerlo haalt nog een welko- voorsprong van 52-32 telde, me ereplaats. De Geest torende boven zijn Punten: Wasocub: Gerlo 10, tegenstrevers uit en de Van den Bossche 29, Kin- smalle afmetingen van de ders 14, Windey 16, De Waasmunsterse zaal waren Geest 20, Van Damme 2, dodelijk voor de Gente- Waterschoot 10 naars. Windey-Kinders Tissac: De Mulder 16, Van droegen dan ook nog hun de Walle 14, De Bolster 10, steentje bij zodat het voor Coppens 12, De Meyer 5, Tissac werkelijk een afslach- Drieghe 7 WEGA Melsele voorbij te steken en Clara 2-0 na rust 47-52 ook zijn ploeg SNBC: Willaert 18-20, Sai* aan de leiding te houden, viller 10-10, De Poorter Sauviller deed vanop de 5-10, Dhondt 8-2, Decauw^, vleugel wel zijn duit in het 5-8, Van Uytfanghe6-0 r zakje en wanneer ook de WEG* Hermes - Osiris 84-88 nend het ook was na 82-8f De thuisploeg aantredend zonder Oelbrandt - Aerts heeft nogmaals moeten on dervinden dat Osiris een ploeg is die de Waaslanders sende doelpunt. Dat er m geenszins ligt. Speelden de vrijworpen voor de bezi groen-witten voor wat ze kers waard waren met een secu- verspeelde Raman de b^ aan een Osiris speler e Lagring maakte het verloi inzaten verhoogdl nogmaals het verschil zodcP re De Keyzer deze keer niet Hermes ook nu geen zegj op de bank dat kon slechts aan zijn supporters ko( gerust worden met 39-38 aanbieden, cijfers. Na rust bleek De Punten: Hermes: De Keyzer Koster, de late versterking 18p, Van den Berghe 1Ge van de bezoekers, het zwar- Sauviller 13, Rillaerts 20' te beest voor Hermes want Raman 16, De Block 7 f samen met D'Herdt hield hij Osiris: D'Herdt 18, PuttejJ zijn ploeg steeds in koers man 10, Lagring 12, Van deg voor de zege. Na de regie- Weeën 4, De Koster 25 mentaire 40 minuten kreeg Ongenaet 14 het publiek bij 74-74 nog een verlenging en hoe span- WEG/J LEEUWERIK LEDE - THE TOWER AALST 72-80 De thuisploeg heeft het de leiders uit Aalst zeker niet gemakkelijk gemaakt. Bij de rust had men zelfs een twee punten voorsprong verwor ven (38-36) die echter niet voldoende bleek om de be zoekers af te houden. Leeu werik kende vooral succes via Van Driessche H. en Mer- tens, die met zijn 24 punten in een beganadigde dag was. The Tower draaide rond de as De Schaepdrijver - Labay. Het was dit duo dat er in de tweede periode voor zorgde dat de koplopers niet ten onder gingen. Leeuwerik, dat met opgehe ven hoofd de arena mocht verlaten, kan er prat op gaan de toekomstige kampioenen het vuur nauw aan de sche nen te hebben gelegd. PLOEGEN EN PUNTEN: Leeuwerik: Van Driessche H. (22), Van Driessche G. (14), Mertens (24), De Borger (2), Van Leuven (10) The Tower: De Schaepdrij ver (28), De Smet (2), Labay (14), Heyvaert (5), Brijs (8), Van Der Borght (13). Cibo Zele - Melle Vogelhoek 84-76 Tegen één der zwakkere minuut. De Loose en Van ploegen uit de reeks kon Miegroet moesten het in de Cibo zijn normaal rende- aanval alleen blijven rooi- ment niet ontwikkelen, en, zódat de 61-52 aan de Men had niet voldoende mo- 10e minuut teniet ging en tivatie om te blijven door- Melle Vogelhoek aan de 15e zetten. Na 8-8 aan de 5e minuut met 70-71 voorop minuut konden De Loose - geraakte. In de slotfase kon Georges Van Miegroet, zich de thuisploeg een logische als eenzame af werkers ma- zege afdwingen, nifesteren en via 20-14 aan Punten: De Loose 20-16, de 10e minuut tot 32-21 Werner Van Miegroet 2-4, uitlopen aan de 15e mi- Georges Van Miegroet 16- nuut. De thuisploeg bleef 10, Van Mieghem O-O, Goe- toen hangen met een 44-36 man 0-4, De Prouw 6-4, ruststand. De bezoekers Philips 0-2. kwamen in de tweede helft BENO terug tot 48-46 aan de 5e Witte Sterren - Bavo Moerzeke 54-77 De leideraploeg uit Moerze- dit het moment om zijn mo- ploeg van Louis Coppens Punten: Van Riet 15-8, O.' ke had het niet ge makke- gelijkheden onder de korf behoudt twee punten voor- 10-7, Van Broeck 4-" lijk te St. Amandsberg. De te verzilveren en zijn ploeg sprong in de klassering op Claessens 2-4, Colman thuisploeg opteerde voor aan de 13e minuut op voor- Erembodegem. 13, Raemdonck 2-2. een kleine zone, zodat de sprong te zetten 48-67. De Bavo aanval niet kon infil- treren onder de korf en het gevaar moest komen vanop de vleugels. Het tweetal Knap verweer Van Riet - Ost zorgde na vijf gelijkopgaande minu- Eenhoorn Bazel - Schelde jeugd Temse 86-110 k ten (9-9) voor een kleine voorsprong (17-23) aan de Zonder de geschorste Van Willems en Van Broeckho- 17e minuut. Aan de rust Renterghem is Bazel er toch ven de thuisspelers die had Bavo toch voorsprong in geslaagd een meer dan achter het kanon stonden kunnen nemen 28-39. In de degelijke repliek te geven maar bij Temse bleek weer aan de j°n9e Scheldejeugd een kwikzilveren Chris De zoekende ploeg meer tem- po. zodat Witte Sterren ver- Ploe9 dle ree<Js 8 punten Pauw op het terrein te plicht was meer risico's te voorsprong telt in de klasse- staan. Hij speelde Van Lom- Voor Colman was ring. De eerste helft waren bergen knap aan en dit RUBAC-VLIERZELE 76-69 Vrouwenbasket Voor het eerst dit seizoen heeft Rubac de zege uit de brand kunnen slepen. Dat het verdiend was hoeven wij niet te zeggen want een lange rij nederlagen is voor geen enkele ploeg bevorde rend voor het moreel. Ru bac toonde nu zijn wils kracht en kon gans de wedstrijd de leiding behou den. Becquet-Verschooren waren de hoofdpionnen maar De Keersmaeker speelde een meer dan ver dienstelijke partij. Ruststand werd bereikt met 47-37 en hoe tweemansploeg Vlierze le langs Lievens - Van de Maelen ook scoorde, de thuisploeg bleek mans ge noeg om met taktisch spel het einde te halen zonder kleerscheuren. Punten: Rubac: Jansegers 12, De Keersmaeker 18, Poppe 2, Verbeke 6, Becquet 21Verschooren 16 Vlierzele: Van de Maelen 25, Marcoen 10, Lievens 26, Nevens 2, Poelman 6 WEGA Aurora Zele - White Star De ploeg van trainer Etien- ne Van Cauwenberghe is kompleet de goede kadans kwijt. In de heenronde ging men vlot winnen bij White Star en thuis kreeg men een kleine dertiger te slik ken. De swung is uit de ploeg. Men had op geen enkel mo ment de kracht om terug te slaan. Aurora stond be stendig op achterstand. De 4-10 aan de 5e minuut kon beperkt worden tot 12-18 na 10 minuten, maar met 14-22 en aan de rust 20-30, kreeg men reeds een beeld van de Zeelse mogelijkhe den. De Roover - De Lint- 46-71 decker konden de schade niet beperken. In de tweede helft bleef het verschil tot de 5e minuut op het bord 26-3, maar dan liepen de bezoeksters gemakkelijk weg. Alleen Brigitte De Graeve, kon het karakter en de inzet opbrengen om wat terug te doen. Als De Roover - Van Acker vóór 5 fouten naar de bank moes ten, was ook de re boundkracht weg. De Roover 6-3, De Lintde- cker 6-4, De Vuyst 0-2, De Graeve 4-15, Flies 2-0, Heirwegh 0-2, Van Acker 2-0. BENO Panters Baasrode - Robot Eine: 84-72 Coach Jef Piron haalde op- 14e minuut voor een eerste nieuw succes met zijn spe- afscheiding met 30-25. Ei- cifieke kombinatieverdedi- ne replikeerde gevat en ging: drie spelers indivi- plaatste een 0-10 en 30-35 dueel en twee in zone. Cois aan de 16e minuut. Rust Dierick, die aanvallend niet 40-41. In de tweede bleef zo goed aan trekken kwam, Eine tot de 4e minuut de was verdedigend bijzonder toon aangeven 44-49. De goed. Positief was alleszins wedstrijdwending lang in de terugkeer van Rudy Ver- de volgende minuten toen meersch, waardoor de Vermeersch met een 3 op 3 thuisploeg opnieuw over Panters op het goede pad specifieke vleugelspelers zette en met 56-49 aan de 7e beschikt en het effektief minuut bleef Baasrode de groter wordt. Panters ver- toonaangevende ploeg en loor vroeg in de wedstrijd De Beule, Verstappen lieten Colpin met een kwetsuur de voorsprong niet meer aan de achillespees. Zijn re- los Door de nederlaag van boundrol werd voortreffe- leider Leupegem schuift lijk overgenomen door Gui- Panters opnieuw twee do Verstappen. Panters puntjes dichterbij, kreeg het bijzonder moei- Punten: Dierick 0-4, De lijk. De bezoekers liepen uit Beule 6-8, Verstappen 6-8, tot 0-4 en aan de 5e minuut Colpin 8-0, Stevens 4-4, kwam Baasrode voor het Moens 18-6, Vermeersch 2- eerst aan bod met 10-9. 14. Geert Moens zorgde aan de BENO resulteerde In 41-46 rustcij- fers. Na rust kwam de foutenlast Bazel roet in het eten strooien. Verspecht kon nu samen met Aert- geerts voor gevaar zorgen en wanneer het broederpaar Ivo en Kris De Pauw nogmaals een reeks treffers deden optekenen moest Ba zel de zege aan Temse late? gaan. Toch een goecL prestatie van de thuisploer die tegen dit supersterW Temse toch getoond heej^ iets in zijn mars te hebben. Punten: Temse: Gosseljj 4-8, Muys 5-2, Aertgeerj, 3-8, Verspecht 2-10, V% Lombergen 16-6, De Pau^ Kris 14-20, De Pauw l^tf 2-10 Bazel: Pieters 6-10, Willen» 13-6, Toté 4-2, Bolsens 0-a. Verschooren 4-2, Ruymbto ke 0-11, Van Broeckhovèi 14-2, Janssens 0-8, DesoW ter 0-2 BERTINO - HOGER OP 70-57 Bertino thuis steeds de alles mogelijk maar ei?j besten waard slaagde er nu routinerijkeBertino ploff ook in het jonge Hoger Op hield het hoofd koel r puntenloos naar huis sturen. De eerste helft kwam de maturiteit van spelers als Benny D'Hooghe en Thierry De Boch weer op het voorplan. Afwerkers Vonck en Thiron bleken bij de zaak en de Hoger Op ploeg kon nooit pivot De Cock onder de ring uitspe len. Halfweg 35-29 was nog benutte iedere fout van if jonge Gentse formatie. Bi tino zet een stap naar tweede plaats en komt een hele reeks ploegen |r strijd voor de tweede plaat, die eventueel nog recht promotie kan geven. Hy, wordt in elk geval etj- spannend kompetitie es voor deze klubs -

De Voorpost | 1981 | | pagina 28