Doeltjeskermis Xog 290 dagen, Patrick... rovinciaal voetbal VEE FRAAIE DOELPUNTEN Eendracht St.-Gillis wil titel Strafschop beslissend Zwakke wedstrijd een rijzende ster Red Star Haasdonk met de nul van oud naar nieuw Kil eindejaar voor White Boys Melsele op kousevoeten naar de leiding Drawnspecialist Oranja blijft titelkandidaat De Voorpost - 9.1.1981 -2 Grembergen - St. Gillis 0-2 dracht St. Gillis heeft het iwe jaar, waarin het pt kampioen te worden st flink ingezet. Het won liend in Grembergen na aantrekkelijke en tevens iilijke wedstrijd waarin [ruim driekwart van de jltijd in het offensief Grembergen dat zich eraan rond de figuur André Heymans wel pnder flink wist te orga- ren, viel vooral aanval- te zwak uit. Leo Van -enberghe kreeg te wei- :eun om voor enige op- Iding te zorgen in de jekende defensie, kvil niet zeggen dat de 5 |en geen enkele keer een t toonden. dat woog in geen ge- 'op tegenover de aan- jcracht van de bezoekers, twee doelpunten die bij tot stand kwamen, >n het resultaat van ■ie aanvalsakties. In het te doelpunt waren er itts twee spelers betrok- j Oscar De Bleeckere die slecht uitgetrapte bal ——'doelman De Lathouwer ezit kreeg, schoof door de vrijstaande Tony ïwaert die zijn rush op met een voltreffer be rde. De wedstrijd was scc een halfuur oud, en .dien hadden De Fqyter, e secke en Frankie Van He- al eens hun tanden ge- Stoitd. Langs lokale zijde 1 kofn Leo Van Cauwenber- docfiog wel eens dicht in de idoe!ev'n9 van doelman De* :q, maar dat was uitein- rdier|t toch het enige gevaar skenjpc van Grembergen in r vaj die eerste speelhelft ng. Go^iddellijk na de kamp- ïtjne^Bling zag het er naar uit Grembergen het initia- iur®^' handen zou nemen, en 5 2-^en ging profiteren van 4-«terke wind, die voor de de bezoekers zoveel 5aiJdeel had opgeleverd. ._jar buiten een schot van ré Heymans dat via 3uwtman De Clercq en de rsligger op een hoek- VEGip uitdraaide, waren het en weerom de bezoe- die ondanks windna- het meest in balbezit »n. Halfweg die tweede viel er nog wel eens uitval van Grembergen ateren, opnieuw via Dré 02 ojnans, maar verder dan hoekschop kwamen die 3 Dfok weer niet. Toen nog sr ei erlo» met ruim een kwartier speel tijd voor de boeg uit een zuivere aanvalsactie Leo Putteman de cijfers aandikte was de wedstrijd gespeeld. Grembergen was niet be kwaam om terug te slaan. Het heeft in Eendracht St. Gillis ontegensprekelijk zijn meerdere moeten erkennen. Dat staat buiten kijf. Voorzitter Herman Burgh- graeve van S.K. Grember gen vond de winst van de bezoekers logisch. Hij riep wel verzachtende omstan digheden in die zin dat het de diensten van Jean Pierre Christiaens en Raymond Van Holewinckel moest ont beren'. Eerstgenoemde had zes strafpunten aan zijn been. Van Holewinkel van zijn kant moest wegens be roepsbezigheden verstek la ten gaan. Burghgraeve was wel van oordeel dat het op een bepaald moment 1-1 had kunnen worden op een faze waarin Leo Van Cau- wenberghe betrokken was. Dat was net voor het ingaan van de rust. Toch vond hij St. Gillis de betere ploeg in die zin dat zij beter de kan sen weten te benutten dan de eigen ploeg. Volgens hem is Eendracht St. Gillis een volwaardig titelkandi daat, alhoewel hij Melsele toch ietwat sterker vind. De Grembergse voorzitter was ook van oordeel dat het bij zijn eigen ploeg te lang duurt vooraleer de bal tot in de grote rechthoek wordt doorgespeeld. Hierdoor krijgt de tegenstander tijd in overvloed om zich te organi seren. Bij de bezoekers was men uiteraard tevreden met de winstpunten: Speler Mare De Feyter hierover: «Grembergen is altijd een moeilijke ploeg om te gen te voetballen. Vandaag waren we technisch sterker eyi ook de afwerking was beter verzorgd. Grembergen paste een stugge mandek king toe, maar wat mij ech ter het meest opviel was het gebrek aan inzet bij de loka len. Ik had er in dat opzicht meer van verwacht. De uit slag is de juiste weergave, van het spelbeeld. Wij zijn op weg om de titel te winnen». Door een samenloop van omstandigheden en de gril len van de kalender ontmoe ten St. Gilis en Grembergen mekaar nu zondag opnieuw. Deze keer geniet St. Gillis van het thuisvoordeel. We zien moeilijk in dat Grember gen enige kans maakt om er een winstpunt op zak te ste ken. Dat is wellicht ook de mening van de ruim vijfhon derd toeschouwers die de wedstrijd tussen de beide Dendermondse ploegen hebben bijgewoond. Grembergen: Luc De Lat houwer, Francis Van Der Straeten (46e min. Geert Brasseur), André Heymans, Guido Van Hese, Dirk Mou- ton, Mare Mouton, Luc Tas- sent, Patrick De Waele, Leo Van Cauwenberghe, Johan Baert, Jan Van Damme. St. Gillis: Mare De Clercq, Frankie Van Beveren, Frans Peeleman, Willy Goossens, Chris De Backer, Marc De Feyter (83 e min. Mare De Backer), Oscar De Bleeckere, Leo Putteman, Frankie Van Hecke, Dirk Bracke, Tony Collewaert. E.D.M. Eendracht St.-Gillis Dendermonde wordt ongetwij feld een groot kanshebber voor de promotie naar tweede provinciale. Vooral na de zege tegen Hoge rop Kalken en tegen Baasrode durven de jongens uit de Dendermondse deelgemeente dit hardop zeggen. Het feit dat twee kandidaatstijgers overtui gend werden overwonnen is hieraan zeker niet vreemd. We spraken met speler trainer Oscar De Blee ckere en met libero Willy Goossens. Twee pionnen in het Eendrachtgeheel. W.G.: Reeds vijf jaar missen we de promotie. Telkens eindigen we op de tweede plaats. Dit jaar werd onze ploeg nog eens extra verste vigd. De overgang van speler-trainer De Blee ckere is een grote ver sterking. Nu draaft er in onze voorlijn een speler die heel wat ervaring in petto heeft. O. D.B.: Hier werk ik graag. De jongens zet ten zich fantastisch in. Niet alleen tijdens de wedstrijden maar ook op de trainingen. Het feit dat het in de ploeg nu zo goed draait is hieraan waarschijnlijk niet vreemd. Het is vooral be langrijk dat we in de wedstrijden tegen onze onmiddellijke rivalen geen steken laten vallen. W.G.: Neen. Het is zeer belangrijk om ook op het veld van rechtstreek se tegenstanders plin ten, ja zelfs de overwin ning te grijpen. Het wordt echter nog een moeilijke en harde strijd om de titel. Vijf ploegen staan nu immers met een speling van een punt. Melsele en Kalken worden volgens mij de geduchtste tegenstan ders. O. D.B.: Maar ook Baas rode is nog niet uitge schakeld. Het speelde bij ons trouwens geen on verdienstelijke partij. Gemakkelijk wordt het dus zeker niet. Sint-Gillis is dus een van de kanshebbers op pro motie. De jongens moe ten het zelf waarmaken en niet rekenen op ver- hespunten van recht streekse tegenstanders. En zelf met de ervaren Willy Goossens en de hooggewaardeerde Chou De Bleeckere en de talentrijke jeugd zorgen voor de zege punten. H.A. Collemaert scoor het eerste doelpunt voor de bezoekers (Grembergen - Een dracht Sint-Gillis 0-2) (wvc) Derde provinciale C Meerbeke - Bambrugge 3-2 Bambrugge heeft na een licht toegekende strafschop toch nog de duimen moeten leggen bij Meerbeke en zakt hierdoor naar de veertiende plaats met nog drie punten voorsprong op nummer vijf tien, Voorde. Bij Meerbeke toonde Bam brugge zich voor de rust de beter ploeg maar toch waren de thuisspelers die een eer ste maal raak troffen. Top schutter Penne zorgde net voor het half uur voor 1-0 maar even later hingen de bordjes gelijk nadat Paquet verdiend scoorde voor de bezoekers. Kort na de pauze was het opnieuw Penne die de lokalen op voorsprong schoot en Meerbeke kreeg duidelijk meer vat op wed strijd. Bambrugge liet echter niet af en na een mooie com binatie was het Hans Van Der Eecken die opnieuw ge lijk stelde. Het laatste half uur weerstond Bambrugge aan de druk van de thuis ploeg en men verheugde zich reeds in het gewonnen punt toen kort voor tijd een strafschop de hoop van Bambrugge teniet Üeed. Beerens knalde de 3-2 eind- stand op het bord van op de Met was voordurend oppassen geblazen voor de Grembergse verdediging met penaltystip. (J.G.) die steeds maar aandringende Eendrachtspitsen (Grembergen - Eendracht St. Gillis 0-2) (wvc) Vierde Provinciale H: Doggen Erembodegem - Opdorp 0-1 r nole provinciale ezoe iogi zod< - Vlierzele 4-2 is als een feniks uit zijn errezen. Na een zwakke eyzqenaanhef komen de 3 Kfens van trainer-speler 2Cjenhaute nu in het ir van de titelkandidaten vatten. De gasten uit uiele kwamen nochtans n d%oede bedoelingen naar r 2S afgezakt. Dat kwam tot uiting via een doel- /EG/'n de achttiende minuut De Rieck. De thuisploeg geenszins uit het lood Jgen en ging op zoek g Qde gelijkmaker. De laat- 4_fijf minuten van de eer- ian lelft scoorden de lokalen »ar tweemaal. Eerst was Vandenhaute die de d in evenwicht trapte en later wist voorspeler »ensel de score te ver dubbelen. Na de pauze ging Mere op een derde goal ja gen maar diende toch uit te kijken voor Vlierzele-tegen- stoten. De Taeye maakte er 3-1 van maar toen Paemel opnieuw tegendoelde, iets na het uur, sloop de onzeker heid terug in de supporters- rangen van Mere. Pas kort voor tijd wist Dumoulin de zege vast te leggen. Een ver diende overwinning voor de thuisspelers die hiermee tot drie punten van koploper Winnik naderen. Vlierzele vergaat het minder goed. Het houdt voorlopig slechts Voorde en Geraardsbergen achter zich. Voorzitter Mat- thijs blijft echter in een goeie afloop geloven. (J.G.) Doggen Erembodegem kan wel de ploeg van twee uiter sten genoemd worden. Een paar weken terug, ontfutsel den zij leider S.K. Herdersem een punt, nu gooien zij er twee te rapen tegen de hek kensluiters uit Buggenhout. Doggen kan natuurlijk heel wat verzachtende omstan digheden aanhalen, om zijn nederlaag te verbloemen, wegens de afwezigheid van Goetvinck en De Greve, die voor 6 weken in het gips zit. Doch wanneer men tegen het zwakke Opdorp, niet tot scoren komt, dan gelden geen verontschuldigingen. Feit was dat Doggen zijn slechtste wedstrijd van het seizoen speelde, door de on verwachte 0-1 achterstand na 20' spel te overhaast te werk ging en alzo erbarme lijk slecht voetbal naar voor bracht. Het doelpunt viel na een vrij verwarde faze. Ieder een, zelfs de Opdorpspelers, aarzelden voor buitenspel. Er volgde geen fluitsignaal. Men ging door en de Bug- genhoutse overwinning was een feit. Na die treffer was het wel Doggen dat veldo- verwicht afdwong, doch in de afwerking absoluut faal de, vooral dan langs Patrick Verlée en Patrick Janssens, die elk een paar open kansen de nek omwrongen. Globaal genomen, speelden alleen Patrick Poep en Jacobs op hun normaal niveau, en mocht de rest gekwoteerd worden, met een zeer flauw. A.V.H. Tweede Provinciale B: Eendracht Meldert - Deftinge 8-2 Door de ruime overwinning toch zover. Wilfried Van begon dan voorgoed de tegen Deftinge, heeft Een- Royen trapte keurig een doeltjeskermis. Alles wat on- dracht Meldert zijn kansen hoekschop op de voet van dernomen werd lukte, en op de tweede plaats gaaf Vervecken en de Aalstenaar reeds na 5' kon Vervecken, gehouden. Het waren noch- kende succes. 1-0. 6' later via Paul Van de Winckel zijn tans de bezoekers, die gedu- was Paul Van de Winckel tweede treffer aantekenen, rende ruim 10' de Eendrach- paraat om een geharrewar 7' later kreeg Marc Van de ters op hun eigen doel druk- om te buigen in een tweede Winckel, die samen met spe ten. Opbouw was er vol- doelpunt. Eendracht had nu Ier-trainer Wilfried Van Roy- doende via de vinnige Van stevig de wedstrijd in han- sen een schitterende partij der Bracht, doch de afwer- den, doch tegenslag bij de vertolkte de vrucht voor zijn king was erbarmelijk. Na een afwerking weerhield hogere inspanningen door met een kwartier kwam Eendracht cijfers. Tegen de gang van prachtdoelpunt zijn klub op dan toch gevaarlijk opzetten het spel in, kon Deftinge dan 4-1 te brengen. Aan de 61' en de bezoekende doelman even voor de rust milderen, ging Van der Bracht nogal moest in een paar minuten Een ontsnapping bracht de flagrant neer in het straf tijd driemaal gepast tussen- bal in de voeten van de aal- schopgebied. Referee Se- komen, op schoten van Mare vlugge Van der Bracht en gers, die anders een goede en Paul Van de Winckel, om deze liet de lokale portier partij blies, liet zich vangen. Eendracht van de leiding te geen kans. 2-1. Meteen ook en diezelfde Van der Bracht houden. Na 17'was het dan de ruststand. Na de koffie kon vanop de elfmeterstip milderen tot 4-2. Dit bracht echter geen kentering voor Deftinge. Eendracht ging nog harder drukken, en aan de 64' kon Praet, een per soonlijke inspanning afron den. Eén .minuut later ver keek Vervecken de kans om Eendracht nog verder te la ten uitlopen, door een penal ty recht op de doelman te trappen. Het was echter sléchts uitge steld, want tweemaal via Christiaens en éénmaal langs Paul Van de Winckel ging de score nog tot 8-2. A.V.H. ie ooit het weinig modieuse maar wellicht 3en Jgelijke kakiplunje moest ruilen tegen het lSse trgerpak, herinnert zich ongetwijfeld nog de geerjyeie brieven naar de thuishaven en het liefje v%t het tergend trage aftelrijmpje erop: «Nog PaiHveoi abl'etjes demain matin». De laatste fran- 'v l^tfone resten houden onze Vlaamse kaki's nog Beds in de ban. Foei! 'illerntrick Schoofs, op 10 maart 22 jaar, vorig is O-ar nog basispion op een zwalpend Hasselts ymfohip en nu vaste ruilwaarde in het succes- hov&m van Goethals-Pauwels kent onderhand JesoBl al deze geijkte piottenterminologie. Begin ize week stapte de koolmij nbediende uit Zol- ir immers voor het eerst de kazernepoort »r te Gent. Na zijn opleiding daar in de aédical» verhuist hij naar het militaire zie- inhuis te Antwerpen. Het traject tussen de iheldestad en de Freethiel valt wel best mee. gelukkig toch wel want een raspaard je als plojtrick moet in de goede hand worden geleid. el had ook de militaire voetbalcoach Albert (H-s gauw in het motje. De zelfde dag nog riep ex-oefenmeester van Diest Pat op voor een iningsstonde in het vooruitzicht van de •ntishbeker. 's Avonds was de Limburger tot 'ers verbazing present in restaurant Mal- tuus te Sint-Niklaas waar de jaarlijkse iptie plaatsvond van Beveren met be- .-urslui en spelerskern. Prettig om zo sol latje te spelen. Het is voor elk zoveel niet als ^het ons vraagt. L.V.B. Twee niet te onderschatten uitwedstrijden zijn tussen de eindejaarsfestiviteiten in te zwaar gebleken voor de Van Aerde-jongens die op dit wel zeer slecht moment de goe de kadans kwijt raakten. Dit brengt met zich mee dat de Puitvoetenaars danig ver achteren op lijstaanvoerder Sombeke en bijgehaald wor den door Jong Vlaanderen en Klein Laar (niet toevallig hun eerste tegenstander in 1981). De hoop op een wenkende titel is natuurlijk stevig op proef gesteld, hoewel de White Boys-trainer en velen met hem zich vastbijten in de zware terugronde, die Sombeke nog moet afwer ken. Maar genoeg in de toe komst gekeken, even stil staan bij de ontmoeting in Moerbeke, waar keeper Pat- riek Piessens in een enorme off-day verkeerde: eerst zorgde hij voor een onnodi ge strafschop en bij het tweede doelpunt miste hij een blijkbaar makkelijke voorzet. Patrick met alle zon den van Israël overladen is niettemin iets te hardvoch tig, omdat ook de achterspe lers van groen-wit een alles behalve geslaagde verto ning opvoerden. Jongstleden zondag hadden de Boys enorm veel last om zich te koncentreren feit waaraan de nauwelijks ge luwde nieuwjaarsfuiven niet vreemd waren. Nu was het niet alleen de defensie, maar vooral de voorlijn die het totaal liet afweten met als ongelukstenor Luk van Lie- rop. Ook de thuisploeg Klein Laar kon zich aanvankelijk weinig gevaarlijk aanstellen doordat het terrein niet al leen hobbelig lag, maar de wind ook een stevige hinder paal was. Tot in de slotfase van de match bleef de score- loze drawn op het bord, Dirk Franssen (de beste speler op het veld) stootte op eigen kracht doorheen de WB-ver- dediging en duwde gelukkig binnen en wanneer Beton- celli kort daarna nog een fla ter van de bezoekende libero uitbuitte waren de puntjes binnen voor Klein Laar. Mis schien revanche voor ko mende zondag?l MANIL In de voorbije matchen is de ploeg van trainer Cornelis er niet meer in geslaagd om een overwinning te pakken, maar telkens mochten ze toch een puntje op hun ak- tief bijschrijven. Dit betekent meteen dat de rood-gelen met het absoluut rekord aan tal drawns staat in het aan gang zijnde seizoen. Tegen Sparta Waasmunster (0-0) was de voorlinie even wel aardig aktief, maar kon ze nauwelijks de goed opge zette aanvallen tot bij de (overigens uitstekende) gastkeeper verlengen. Ge beurde dit toch een keer, dan zag Daemen zijn hoge loier langs de deklat over- kaatsen. Voorbije zondag moest ex- leider Hogerop Kalken (0-0) bekampt worden, en ook nu gingen Catthoir en co er ge zwind tegenaan met als hoogtepunt een spetter van hogergenoemde spits op het kruishout en een vernieti gende rush van Diasson be sloten op de linkerstaander. Door deze falende afwerking bleef de wedstrijd tot het laatste fluitsignaal span nend, omdat de Kalkenaars vooral na rust keeper Water schoot aan het werk stelden, maar de voorzitterszoon het allemaal kon klaren. Wellicht kunnen de Red Stars in hun eerstvolgende konfrontatie de puntjes gaz wegkapen bij het zie! zwakke Herleving Sinaai, c na een zeer korte heropf! kering weer eens werd v> gespeeld bij (het ook nie denderende) Kallo met 4 M/ Vierde provinciale C Hof stade - Racing Lebbeke 1-1 Vierde provinciale C Erpe - Massemen 2-0 Bij Erondegem moest Erpe zich tevreden stellen met een scoorloos gelijkspel ter wijl er thuis van Massemen werd gewonnen. Met drie op vier uit de voorbije konfron- taties blijft Erpe in de top van de klassering. Reeds na tien minuten kon een beter Oranja 1-0 voorkomen. Eddy Van Gijseghem was de doel- In één ruk zijn de Sveltanen van de dertiende plaats (na vijf speeldagen) opgeklom men naar de gedeelde kop positie in hun klassering. Een gelijkaardige stunt ver wezenlijkten ze ook in het seizoen 1979-1980 maar toen moest men met een mooie tweede plaats vrede nemen doordat Excelsior werkelijk onklopbaar was. Nu staan, naar ons beschei den mening de kansen er heel wat rooskleuriger bij, vooral omdat de aardbeijon gens in dit seizoen heel wat makkelijker de geboden kan sen benutten. Dat ondervond de tegen stander van voor de jaarwis seling F.C. Wieze, die. hóe- wel knap aanvallend doel punten moest inkasseren van Waem en Vergauwen op «direkte vrijschop» en zelf pas enkele minuten voor in rukken kon milderen, (eind stand 2-1) Het tweede onwillige slacht offer van de Melseelse doel- puntenhonger was het na burige Eendracht Bazel, dat in de inhaalwedstrijd op 4 januari het betere spel voor schotelde maar het skoren aan Svelta overliet. De na men van de vrijbuiters wa ren en dat is niet te verwon deren, Waem en Van Stry- donck. Wellicht zal geel-blauw ook in de volgende ontmoeting puntjes puren, Thor Meldert is weliswaar een bekend thuiselftal, maar vindt in de jongste weken moeilijk de weg naar de netten en kan zodoende een voorbeeld ne men aan hun Wase tegen stander. MANIL Wilskracht Hofstade kende een behoorlijke start in deze kompetitie, viel vanaf no vember fel terug, maar blijkt nu zijn tweede adem te heb ben gevonden. Net als bij Wichelen kende Wilskracht een betere eerste helft en Lebbeke diende terug te plooien. De lokalen drukten regelmatig door alhoewel het overweldigende spel we bij Wichelen in de eerste helft zagen er ditmaal niet bij was. Een knap spelende Van Cauwenbergeh, ingebracht voor de geschorste Peyn- schaert, zorgde voor enkele kansjes maar de stand bleef 0-0. Tot Van den Broecke op persoonlijke doorbraak een prachtige halve volley lukte. Op rechts passeerde hij twee man en vanuit een moeilijke positie bezorgde hij de thuis ploeg een 1-0 voorsprong. Bij de rust mocht Hofstade hopen dat er ditmaal ge\ nen zou worden. Lebl ontketende na de hernen echter een groots offer en mede door de str< tegenwind slaagde Hofst er niet meer in los te kon Na een kwartier viel er t ook een tegendoelpunt. E schot van de bezoeke boorde zich door de bene. van een vijftal spelers e> verdween in de linker bene denhoek. Een aangeslagen Wilskracht Hofstade sleepte in het laatste half uur het gelijkspel uit de brand door stug verdedigen. Even zat er nog volle winst in toen kort voor tijd Dirk De Man op links uitbrak en op doe' schoot. De bezoekende d man wist echter reddint brengen. Met het gelijks werd een eerlijk verdict veld. VoQr rust was Hofsi de betere, naderhand kv Lebbeke aan de bak. (J puntenmaker. Na de rust mocht een licht domineren de thuisploeg een tweede keer juichen, twintig rqinu- ten voor tijd, toen Rudy Maes op vrijschop voor 2-0 zorgde. Erpe leverde kollek- tief een puike prestatie met als uitblinkers Benny Schalck, Filip Hendrickx en Rudy Maes. (J.G.) Vierde provinoiale C Goede match Edixvelde - Heldergem 2-1 Edixvelde en Heldergem dat één van beide moest hebben hun supporters ver- winnen.» wend met een prachtige Edixvelde, dat voor rust match voetbal. Langs beide lichtjes boven lag, kwam na kanten werden knappe ak- twintig minuten 1-0 voor. ties opgezet en er vielen nog Freddy Schollaert knalde na doelpunten ook. Jammer een persoonlijke doorbraak raak. Vijf minuten voor de pauze drukte William Van Impe het overwicht van de lokalen nog scherper uit met een tweede roos. Heldergem liet niet betamen en sloeg fel terug na de herneming. Doelpunten bleven echter uit. Tot tien minuten voor affluiten moesten de gasten nog wachten op een over- diend tegendoelpunt. Verder dan dit eerreddend doelpu kwam Heldergem niet. Hier mee haalt het geen enkel puntje uit de twee laatste konfrontaties Nochtans la ten de prer.aties van zon dagmiddag b;i Edixvelde het beste verhc n voor de toe komst. Edi>:\ elde van zijn kant hijst zich nu uit de de gradatiezone en kan moge lijks hogerop gaan kijken.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29