ve Williams m Ionische miniemsniet 3t Boxing Club Zele hangen? De Voorposl- 9.1.1981 -33 Rudi Gauwe, dolgelukkig na zijn K.O.-zege tegen Young (c) iag vT Lebbet iënten waren aanwezig en uiteraard het een zeer bedrijvige new look Boxing Club 'an er een op alle fronten uitstekende boksa- de n»n te maken. Een knap ineengestoken prog- B.R.u, dat beloond werd met een vol Zeiehof en het aanwezigen dat niet ver onder de 2.000 zal n hebben. Ook dit is in'België al een tijdje er van. De inspanningen die de lokale club doet 4 biJ t men hen niet in dankbaarheid af te nemen. wel gesprekken die we voerden met de be- aajWensen kon men uit hun ondertoon gemak- stadt onderscheiden, dat sommigen wel leed ver rukt hebben als het Zeels initiatief gekelderd opponent en als hij toch de slagenwisselingen van Williams naar hoofd en lichaam niet kon ont wijken, kwam hij er goed uit met uppercuts. Rodolfo Sanchez, die klasse en in 70 beroeps kampen een enorme rin ger varing opdeed, trachtte enkele ronden uit te blazen. Dit gelukte hem vrij goed. In de vijf de en ook in de achtste Ur3éWilliams poogt met een rechterstopstoot Sanchez op afstand te houden (c) bokspubliek slejuime Tem^chter de organisa- ierexu dat blijkt uit de e^e^mmers. Dan moet strijd sportieve op- een trachten af te irungen. and gebeurde zaterdag hoofdkamp. Dave en de ex-Euro- te te!kampioen Rodolfo nitez, zorgden over ronden voor een 3:0-2 waar de echte ?le Bienners duimen en - Befrs van aflikken. De 1_1rote meerderheid, °"3chtte op grond ïelsègearde inspan- 3aaaP' een puntenzege De boze reakties op de miskenning van de pres tatie van Williams had den in hoofdzaak te ma ken met de dubieuze be slissingen die men voor enkele tijd aan de lopen de band nam toen De Caestecker, Coopman en andere Syben meer kre gen, dan waar ze op grond van hun presta ties recht op hadden. Te Zele worden de lokale boksers steeds streng beoordeeld, op andere plaatsen helpt men kunstmatige palmares- sen opbouwen. De kamp op zichzelf was een konfrontatie tussen ronde kreeg hij voor zichzelf enkele verluch ting toen hij met een harde rechter de Zeie naar in moeilijkheden bracht. Dave beschikt evenwel over een bijzon der goed recuperatiever mogen. Hij hervat zich steeds bijzonder snel en blijft Sanchez opjagen. Hij plaatst veel treffers. Beide kampers komen dan ook fel geteisterd uit een treffen, dat op een hoog niveau werd gebokst en waarbij Wil liams zeker als de more le winnaar uitkwam. Het verdict luidde echter anders. vocer Onqenae uit Zele brengt Traen in verlegenheid metxeen linker direct c serv ld. de lokale pugilist, de stylist Sanchez, die in Na de laatste gongslag verwondering, die december 1979 nog een wees Rodolfo Sanchez omsloeg in een ge- Europese titel voerde en onmiddellijk naar Dave fleerd «dieven» ge- de vechter Williams. De Williams om hem als De ringrechter Brit begon snel en dit winnaar voorop te stel ten fert' internatio" geliefkoosd wapen ver- len en ook zijn manager !rs\ref met 6011 rastte zijn tegenstander toonde zich verwonderd gJatie en de boord- wel enigszins. Het lukte dat zijn beschermeling De f®1*8 Logis en Des- hem de Spanjaard te in- een matchnul kreeg. Al- Maa namen een beslis- timideren, die in de leen de drie scheidsrech- e widie hen niet in dank tweede ronde reeds met ters waren niet verwon- ebt*l afgenomen. De een letsel aan het rech- derd. ;rote meerderheid, ter oog in de ring stond. >n men aan de kwa- Een tempo, dat men :ties zien, zag Da- moeilijk tot het einde Heropstanding van Gau- 'illiams als de pun- kon volhouden was een we met K.O.-zege De logica borg voor spektakel. Al- Tegenover zijn twee vo- evenwel niet geëer- hoewel Sanchez in de rige kampen onderging igd. Williams bleef derde ronde last kreeg de Belgische zwaarge- na zijn 18de proef- om het tempo te volgen, wicht kampioen Rudy p ongeslagen. Posi- had hij genoeg ringer- Gauwe een metamorfo- 18 in ieder geval dat varing in huis om dit te se, die erg positief voor Sjn examen naar het verdoezelen. Hij coun- hem uitviel. De Loke- )pees challenger- terde Williams met rech- raar bokste fris en vol «P met succes heeft ter preciese slagen. Het variatie. Hij gaf een zelf- vanjegd Hij bokste de initiatief bleef in handen zekere indruk en die eete keer over tien van de beschermeling brengt hij goed in de 5 hds en voor wie er van Jef Van Driessche, wedstrijd over. Zijn K® mocht aan get wij- maar Sanchez herpakte tegenstander Bobby hebbonde afstand zich goed. Hij trachtte Yöung geraakt moeilijk bt gee., probleem. weg te vluchten van zijn bij Gauwe, die zijn lin- kerjabs gebruikt om te proberen uithalen van rechts. De Belgische kampioen varieert ook goed zijn bewegingen met treffers naar het li chaam en in de derde ronde doet hij de kleur ling met een slag op de plexus ineenkrimpen. Even voordien werd ook Gauwe tot aandacht ge roepen toen Young hard uithaalde en Rudy op het voorhoofd trof. Gau we gaf na de kamp toe dat hij dergelijke op stoppers zeker niet dik wijls zou hebben kun nen opvangen. De Brit zoekt zijn heil in enkele dansnummertjes maar de Zeelse bokser blijft het midden van de ring opeisen. In de vierde ronde voelt Gauwe dat er voor hem succes inzit. Hij loopt hard en snel van stapel en kan Young overrompelen met enke le gevaarlijke reeksen. Hij krijgt hem in de tou wen en de te incasseren reeksen laat hij volgen met zijn rechter gevrees de mokerslag en die is ook door Young niet te verteren. Ringrechter Logist telt tot 8 en als Young reaktieloos voor zich blijft uitstaren wordt hij logischerwijze uitgeteld. Ook na de tien schijnt hij zich nog wei nig te realiseren. Het is pas wanneer hij naar zijn hoek wordt ge bracht dat hij meent ten onrechte tot tien te zijn geteld. Hij veinst een professionele truk, maar het mag niet baten. Voor Gauwe is de K.O. overwinning een stap naar een heropstanding en een heropkalefateren van zijn blazoen, na de downs tegen Dixon en Litgoe. Albert Syben, die aanwezig was in de zaal, zal zeker nachtmerries gekregen hebben als hij zijn grote rivaal aan het werk zag. De Rudy Gau we van vorige zaterdag, zal zijn gordel nog niet direct afstaan. Wie het eerst in aanmerking komt Syben of Coopman zal weinig verschil ma ken. Na zijn kamp tegen Young en de voorbeeldi ge fysische konditie die hij demonstreerde blijft Rudy nog een tijdje de nummer één. Rudy Gauwe was geluk kig na zijn K.O.-zege. Ze sloot voor hem een moei lijke periode af, die hij zelf omschreef: «Ik heb me goed voorbereid op die kamp. Ik ben in alle omstandigheden hard blijven doortrainen, al hoewel het me niet altijd meezat. Ik wil naar geen verontschuldigingen zoeken, anders blijft het zelfde liedje duren: Gau we weet altijd wat als het minder goed gaat. Maar ik heb de laatste maan-- den heel wat moeten ver- Fernand Roelants troost de Zeienaar Gilbert Baeyens na diens gedwongen opgave (c) werken. De week voor de kamp heb ik kunnen sparren met Quissie. Ik had een griepaanval, maar wilde niet afha ken. Ik moest heel wat stoten verteren van mijn sparringpartner. De doorzetting heeft me opponent regelmatig in gebreke vond en treffers kon plaatsen. Het sterk ste wapen van Roelandts was ontwijken. Zijn sla gen mistten meestal de juiste richting, de pre ciesheid is uit zijn vuis ten. In de vijfde ronde meer was. Op dat mo ment nam Baeyens de bovenhand, door het feit dat Roelandts fysieke kaarsje opgebrand was. Een winnaar vooropstel len was op dat moment onmogelijk. De vierde beroepskamp De Zeienaar Akkuyu bokste onbeslist tegen de Beverense amateur Roger De nruwnn (c) achteraf deugd gedaan en de laatste dagen steeg de konditie». Kwetsuur remt Gilbert Baeyens Na een lange inaktivi- teitsperiode, wegens een duimoperatie, kreeg Gil bert Baeyens de moeilij ke opdracht om de lieve ling van de ring Fer- nand Roelandts, die het boksen niet kan laten, te bekampen. Ex-europees kampioen Fernand Roelandts heeft zijn bokscharme, zijn nonchalance en zijn speelsheid. Dit viel sa men met zijn fratsen in de smaak van het pu bliek. Faktoren die de taak van Gilbert Baeyens, een neo-prof, die toch wat wil berei ken, nog moeilijker maakte. Gilbert 'bokste zonder komplexen en ging stielman Roelandts niet uit de weg. In de tweede ronde reageerde hij wel wat te impulsief om de schijnbewegingen van Fernand. Een refe rentie voor de Zeienaar was zeker dat hij zijn boksverbod omdat bij de medische onderzoeken aan het licht gekomen was dat er wat schortte aan het bloed. In feite een voorzorgsmaatregel en een logisch verbod. Voor de klasrijke Maa- lem een tegenvaller. Het was voor hem een unie ke kans om voor het gro te publiek zijn klasse te demonstreren. Bij de liefhebbers verloor Wer ner Ongenae van Boxing Club Zele met de punten van Traen (Brugge). De zwaarge wicht novice van de Zeel- se boksstal demon streerde zijn vooruit gang, maar heeft nog geen 3x2 minuten in de vuisten. Aan zijn fysi sche konditie moet ge werkt worden. In de tweede ronde lukte hij precieser slagen uit bei de vuisten en bokste hij verstandig uit counter, maar in de derde ronde was hij te vermoeid om in aanmerking te komen voor de overwinning. Debutant Boughaleb was een verrassende verschijning in de ring. Rudy Gauwe ontwijkt de linkerhoekslag van de kleurling Young (cl werd de kamp dan ook die normaliter de Waas- voortijdig afgebroken, lander Maalem tussen In een botsing liep Gil- de touwen moest bren- bert een gekloven rech- gen werd vervangen ter wenkbrauw op. Ze door Nouredine - Ko- bloedde zo hevig dat van walski. boksen geen sprake De Temsenaar kreeg Hij heeft talent, maar een grote fout is zijn ge brek aan dekking. Die had hij tegen Verschoo- re niet nodig. Met een paar hard, maar kort uit de schouder vliegende slagen gign zijn tegen stander in de eerste ron de K.O. De Lokeraar is een bokser met aanleg, die de raadgevingen van zijn begeleider Jef Van Driessche niet in de wind mag slaan. De kamp tussen de Zeie naar Akkuyu en de Be verse bokser Roger De Bruyne eindigde op een matchnul. Een logische beslissing na een kamp, waarbij beide boksers zich inspanden voor de overwinningDe Waas- lander was bevoordeeld in armlengte en wendde dit voordeel aan om Ak kuyu op afstand te hou den. De thuisbokser kon in de eerste en de tweede ronde het meest punten skoren met preciese sla gen, maar in de laatste ronde toonde De Bruyne meer fysiek en hanteer de hij precies zijn jabs. BENO

De Voorpost | 1981 | | pagina 33