Stedelijke Grondregie is aktief Nieuw bedrijf op Erembodegemse industriezone bouwt zonder vergunning Waarom zijn sommige waterbedragen na vijf jaar nog niet betaald? Kritiek van Jongsocialisten niet steeds gegrond Aktiekomitee Driehoekstraat luidt alarmklok meh pikkels of NI GEMAKKELEK VTB - VAB- DANSKURSUS Begijnhofgroen beschermd De Voorpost - 9.1.1981 - 3 Van de jongste perskonferentie van het schepenkollege maakte schepen voor Leefmilieu mevrouw Anny De Maght gebruik om te reageren op een artikelen van de hand van Jan Louies dat verscheen in een recent nummer van de Jongsocialisten. In dit artikel, dat wij uitvoerig bespraken in het nummer van dit weekblad van 19R12.1980 werd de werking van de stedelijke grondregie aangevallen. In haar verdediging stelde niet-bebouwde percelen in schepen De Maght vooreerst goedgekeurde verkavelin- dat de dienst grondbeleid gen. Telkens werden op fi- waarover zij bevoegd is veel ches zowel de eigenaars van meer is dan de grondregie in betrokken percelen alsook de enge zin van het woord, de ligging, de oppervlakte. Zo bevat het grondgebied enz. vermeld, een dienst patrimonium die Binnenkort zullen alle eige- ondermeer instaat voor het naars bericht krijgen van het beheer en het verhuren van stadsbestuur waarbij hen gronden en gebouwen, die gevraagd wordt welke be- toebehoren aan de stad stemming zij aan hun ei- Aalst. gendom wensen te geven. Anderzijds heeft het grond- Zo kan de bouwgrond voor gebied in feite drie taken eigen gebruik behouden blij- met name het verwerven en ven, of voor één van de kin- onteigenen van gronden, dit deren voorbehouden wor- voor alle andere diensten den, of verkocht worden, van de stad. Ten tweede enz. zorgt zij voor het verkopen Met de resultaten van deze en ruilen van gronden en grondige studie hoopt sche- voor het instellen van de erf- pen De Maght klaar te zijn pachten. Ten derde berekent rond medio 1981. Meteen zal zij ook de verhaalbelastin- een overzicht bekomen wor gen die geheven worden op den van alle beschikbare het verwerven van een bouwgronden in Groot- wegzate. Aalst. Wat het grondbeleid in de enge zin van het woord be- Gfondtegie treft, zoals de Jongsocialis- De stedelijke grondregie zelf ten het bespraken gaf de speelde het in de afgelopen schepen vooreerst een op- jaren klaar om enkele bouw- somming van wat reeds ge- percelen te schapen. Het realiseerd werd. gaat hier ondermeer om en kele percelen aan de Steen- Inventarissen berg en Geldhofstraat, in c Kiesvee of publiek of...? Het heet allang een uitgemaakte zaak te zijn dat de burger nu eenmaal politiek onverschillig is, apathisch, ook t.o.v. zijn gemeentebeleid. Als er al eens pogingen gebeuren om zijn mening te kennen, komt er maar weinig respons. Zo kwamen er slechts 831 ingevulde enquêteformulieren over het Struktuurplan-Aalst (in ontwerp) terug, vorig jaar. Naar de informatie- en inspraakvergaderingen per deelgemeente (eerste ron de) kwamen zo'n 700 gaÉeresseerden. Nog andere voorbeelden zijn te vinden en stadssekretaris Chr. Willems en L. Kiekens (bureauchef van de Dienst Organisatie-Informatie) schreven er recent over dat -de kans niet gering (is) dat de burger alles wat enigszins met politiek te maken heeft één pot nat gaat vinden, zeker als hij vandaag of morgen de rekening gepresenteerd krijgt van een financiële toestand die op basis van objektieve normen alleen maar kan verslech teren. Als het zijn zak aangaat, reageert de burger wel, maar wellicht niet met een grotere bereidheid tot meedenken, wel met een stug vooroordeel tegen alles wat met beleid te maken heeft.(-uit- Voorlichting ja, voorlichting neen?- verschenen in -De Gemeente-) Vorig jaar publiceerde dit blad resultaten van een enquête op dit vlak. -Gemeentebeleid, wablieft?» bracht, naast detail-informatie over hoe diverse beleid- saspekten onthaald worden, vooral aan het licht dat -dé doorsnee-burger» niet bestaat. «Het stug vooroordeel» kan bij sommigen bestaan, maar zeker niet bij alle burgers, ook al heeft het er soms de schijn van weg. Wie minder gestudeerd heeft, vrouwen, wie niet ingeschakeld is in het sociaal leven langs verenigingen..., maakt minder gebruik van de hem geboden kansen tot inspraak. Dikwijls omdat ze er niet eens kennis van hebben, vaak ook uit drempel vrees en andere remmingen. I.p.v. ontmoedigd te worden om wat sommige (niet alle!) overheidsinspanningen op gebied van voorlich ting en participatie, slechts mogelijk gemaakt hebben, past een voortdurend zoeken opdat ook de zgn. -kans armere groepen» hun zeg kunnen doen. Enkele moge lijkheden daartoe: brochures in een voor elk van die doelgroepen aangepaste inhoud en taalgebruik, een ruimere bekendmaking van wat de talrijke adviesra den uitrichten en hoe niet-georganiseerden kontakt kunnen opnemen, hearings omtrent aktuele problema- tieken (bv. als er heibel is rond een aardappelbedrijf), regelmatige opiniepeilingen bij een representatieve steekproef... Wat reeds bestaat verdient een pluim, maar is onvoldoende, ook al is er een hardnekkig gerucht dat de Dienst Organisatie en Informatie (die voor de uitwerking ervan zorgt) voor sommige schepe nen slechts een luxe-dienst zou zijn die de stad zich niet meer zou kunnen permitteren. Met het doel voor ogen -zoveel mogelijk inwoners informatie- en inspraakkansen bieden» kan ook het verenigingsleven wat uitrichten. Aandacht hebben voor wat in de wijk of deelgemeente gebeurt of nodig is... daar rond praten en eventueel suggesties overma ken aan de verantwoordelijke beleidsmensen... de leden aanmoedigen met hun kleine (of grote) wensen of klachten niet te blijven zitten... zoiets kunnen verenigingen en verhoogt de gemeentepolitieke be trokkenheid van de burgers. Ook het beleid zelf kan ermee verbeteren. Op 22 april '80 zei burgemeester D'haeseleer zelf dat inspraak een goed middel is om «tot een juiste probleemstelling of een zo volledig mogelijke analyse van de beleidssituatie te komen, inbegrepen de behoeften en de verwachtingen van de burgers». De vraag kan nog gesteld worden of inzake sommige materies geen schaalverkleining kan plaats vinden en of wijkraden geen genade kunnen vinden, want in een stad van (bijna) 80.000 inwoners is de anonimiteit toch groot voor velen. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem stelde op basis van het feit dat hij de enige was om in de -Vrije Tribune» besluiten uit de enquête te trekken op 19 dec. dat «de Aalsterse inwoners de partijen geen barst kunnen schelen Of dit zo is, weten we niet. Wel vraagt een demokratische aanpak (in de zin van: zoveel mogelijk inwoners laten participeren aan hun beleid) een andere definiëring van die inwoners. Dat ze meer zijn dan wat kiesvee, om de (i jaar te raadple gen... Dat ze meer zijn dan een toeschouwerspubliek... Dat het mensen zijn met RECHT op beleidsvoorlich- ting en inspraak... Zelfs met een budgettaire weerslag is dat zo! De redaktie meenteraad een reglement goedgekeurd waardoor het onmogelijk wordt dat grond- spekulanten zich van deze gronden zouden meester maken. Aldus mogen de ko pers zelf geen eigendom be zitten, werd een bepaald in komen vastgesteld waaraan de kopers dienen te beant woorden, en dient de ei gendom bebouwd en be woond te zijn maximum 5 jaar na aankoop ervan. Met een wordt één van de kritie ken van de Jongsocialisten weerlegd. Inbreiding De schepen voor leefmilieu besprak ook uitvoerig de plannen die het stadsbe stuur heeft in verband met inbreiding. Zo zijn er de plannen tot renovatie van de huisjes in de O.L.Vrouw- straat waarvan het vooront werp reeds geodgekeurd werd. Anderzijds is er het Keyzerstraatje waar een kon- trakt afgesloten werd met een sociale bouwmaat schappij (Veilig Wonen) voor de bouw van 7 woon- gelegenheden. Ook op de hoek van de hr. André Gof- faertstraat en Osbroekstraat wenst men aldus iets te rea liseren. Naar mevr. De Maght mede deelde werden nog andere bouwmaatschappijen aan gesproken om bepaalde in- breidingsprojekten te reali seren. Deze vraag om hulp aan privé-sociale bouw maatschappijen gebeurde mede wegens het feit dat de stad als bouwheer veel tra ger werkt dan een dergelijke bouwmaatschappij. Naar de schepen mededeel de was de inventaris van de leegstaande gebouwen ook reeds heel behulpzaam voor tal van verenigingen en per sonen. Men beschikt immers over een beschrijving van plaats, aard, grootte, eige naar enz., en belangrijk is tevens dat deze lijst jaarlijks hernieuwd wordt. Belasting Schepen De Maght bekende dat de belasting op leeg staande gebouwen, die zij ooit op een debatnamiddag voorstelde, nog niet inge voerd werd. «Men moet soms persoonlijke ideeën la ten vallen» aldus de sche pen, die toegaf dat haar voorstel heel wat kritiek uit lokte bij een aantal van haar kollega's uit het schepenkol lege. Anderzijds was zij van me ning dat een dergelijke be lasting ook niet alle proble men van de inbreiding oploste. Vele huizen staan immers op dit ogenblik reeds te koop in Aalst cen trum maar geraken niet ver kocht. Andere elementen, zoals groen woonomgeving, enz. spelen ook een belang rijke rol. Ook de mensen zelf dienen aldus gestimuleerd en bereid te zijn om terug in het stadscentrum te wonen. De leefmilieuschepen was trouwens van mening dat eveneens op nationaal vlak het probleem diende aange pakt te worden o.a. door het invoeren van een recht van voorkoop. Uitbreiding Wat de plannen van het stadsbestuur betreft tot het oprichten van twee nieuwe woonwijken op de gronden De Biolley verklaarde Mevr. De Maght tot veler verras sing dat de stad Aalst ook in de woningbouw geboycot wordt door de bestendige deputatie. Voor de twee pro- jekten, zowel wat betreft de bouw van 100 woningen door de stad zelf als de kom- binatie van privé-en sociale woningbouw, is administra tief alles in kannen en kruiken. De bestendige deputatie was echter van oordeel dat ingevolge de slechte financi ële toestand van de stad men slechts kon beginnen met 50 i.p.v. 100 woningen. «Het dossier zal echter terug opgenomen worden zoals gepland» aldus mevrouw De Maght. Alles bij elkaar bleek uit de uiteenzetting van schepen De Maght dat het probleem van een degelijk werkende grondregie alleszins inge wikkelder is dan de Jongso cialisten in hun maandblad verklaarden. VEHE Aldus inventariseerden de Abeelstraat, de Kroonstraat diensten van Mevr. De en de Kleistraat te Erembo- Maght reeds alle gronden degem. Na het overlopen die gelegen zijn binnen een van een ganse ingewikkelde woongebied en dit volgens procedure kan de stad Aalst het gewestplan of een Bij- tot de openbare verkoping zonder Plan van Aanleg. overgaan. Naar de schepen Daarnaast inventariseerde voor leefmilieu mededeelde men ook alle bebouwde en werd anderzijds door de ge- Het is verheugend dat zelfs deze krisistijd bepaalde bedrij ven zich op een industriezone vestigen en uitbreiden. Het is echter minder fraai wanneer deze vestigingen gebeuren op een manier zoals deze die op dit ogenblik op de derde industriezone te Erembodegem plaatsgrijpt. Enkele maanden geleden tal inwoners uit de Driehoek- brandde in het dorpscen- straat te Erembodegem hun trum van St. Katharina Lom- licht gaan opsteken te St. beek (deelgemeente van Ternat) een deuren- en ra- menfabriek af. Gezien deze fabriek, PVBA Gebr. De Geyndt genaamd, zich niet Katharina-Lombeek om zien over welk bedrijf het ging. Uit dit onderzoek bleek dat men te maken had met een op de oorspronkelijke plaats eerder hinderlijke en onge- mocht heroprichten werd een nieuwe vestigingsplaats zonde fabriek. Zo kloegen de vroegere buren over weg- gezocht. Deze werd blijkbaar vliegende gensters van hout zeer vlug gevonden want op en aluminiumafval, die aan de derde industriezone te Erembodegem werd het ge bouw opgekocht dat toebe hoorde aan de firma Ruysse- veldt uit Denderleeuw. In een minimum van tijd waren de magazijnen van deze voe dingszaak leeggemaakt, en de basis zouden liggen van de brand die het bedrijf teis terde, over zwarte rook en roetvorming, en over een doordringende en ongezon de geur wegens de verbran ding van synthetische be- handelings- en afvalproduk- rond 15 november jl. zagen ten, silikonen, enz. geburen uit de aanpalende In Erembodegem wordt dan Driehoekstraat te Erembode- ook gevreesd dat men het gem dat belangrijke grond- dezelfde hinder zal gekon- werken plaats hadden. Niets fronteerd worden. Men liet echter vermoeden dat vreest trouwens dat in een men een maand later ijverig bepaalde hoek van het be- zou beginnen met de bouw drijf een oven zal opgericht van een nieuwe fabriek. Het worden waarin de afval zal ging hier om een bijkomen- verbrand worden. Ander- de werkhalle van zowat 30,4 zijds ontdekte men ook een meter breedte en een tiental aantal werkingsmodules meters lang. Het viel de tai- waarop zowat 16 motoren rijke buren ook op dat er met zouden geinstalleerd wor- bleek anderzijds met de rug tegen de muur gesteld te zijn. Van hogerhand kon en mocht men niet optreden, en hierbij werd zelfs de naafn van de huidige staats- sekretaris voor stedebouw en ruimtelijke ordening niet verzwegen. Het was trou wens opvallend hoe ook het stadsbestuur doof bleef voor alle klachten. Integendeel. Men spande zich op alle mo gelijke manieren in om op; enkele dagen tijd aan het bedrijf een bouwvergunning te verlenen. Meteen zou het stadsbe stuur alle pogingen van het plaatselijk aktiekomitee om de werken stil te leggen, o.m. met behulp van de rijkswacht, de politie of de diensten van stedebouw, teniet doen. Tewerkstelling Heel wat van wat tot op he den gebeurde kan mede ver klaard worden door het feit dat het bedrijf ongeveer 90 100 personen tewerkstelt. In dit verband wees het aktie komitee Driehoekstraat erop dat men zeker niet tegen de tewerkstelling gekant is, maar dat men wenst dat een bedrijf, zowel als een privé- persoon zich aan de wettelij ke normen houdt. Aldus mag er niet gebouwd wor den zonder vergunning. Waarom hier dan wel? zo vraagt men zich af. Anderzijds wenst men alle mogelijke voorzorgen te ne men opdat er geen hinder zou ontstaan van de nieuwe fabriek op de indsutriezone. Te oordelen naar wat er in St. Katharina Lombeek ge beurde is men niet zeer ge rust in de toekomst. Anderzijds blijkt trouwens dat reeds een aantal inwo ners uit de Driehoekstraat hinder ondervinden van an dere nijverheden die zich op de derde industriezone ves tigde. In dit verband wordt o.m. gewezen op een plas- tiekbedrijf dat dag en nacht werkt en op een bedrijf van spaanderplaten. Alleszins zal het dossier van dit nieuwe deuren- en ra- menfabriek op de voet ge volgd worden. Hierbij zal het aktiekomitee Driehoekstraat trouwens kontakt opzoeken met de aanpalende Venne- straat en Churchillsteenweg te Erembodegem, omdat de inwoners van deze straten in de toekomst even nauw bij het probleem kunnen be trokken zijn. VEHE een nooit gezien ijver aan de nieuwe gebouwen gewerkt werd. Zelfs 's avonds laat of wanneer het bouwbedrijf in gevolge de vorst stillag, werd onophoudend verder gewerkt. Inmiddels had men ook ont dekt dat de gebouwen niet opgetrokken werden vol gens de normen die voor deze industriezone gelden. Op een bepaalde plaats is men immers amper 4,75 m verwijderd van een aanpa lend privé-perceel daar waar uit een brief van de Goever- neur van Oost-Vlaanderen van 11.3.1977 blijkt dat alle industriegebouwen min stens 8 meter van de grens van de industriezone moe ten verwijderd blijven. De overblijvende strook moet trouwens aangelegd worden als groene bufferzone, wat nog steeds niet gebeurde. Hier is het vooral de Inter- kommunale Land van Aalst, die eigenares is van het in dustrieterrein, die in gebreke bleef. Hinderlijk bedrijf Ondertussen waren een aan- den, die blijkbaar dag en nacht zullen draaien. De maat voor de verontruste buurtbewoners liep wel over toen bleek, uit een onder houd met de heer Vanden Borre, één van de verant woordelijken van het bedrijf, dat men voor het nieuwe gebouw over geen bouwver gunning beschikte. Inder haast werd een aktiekomitee opgericht dat op 19.12.1980 een brief richtte naai het Kollege van Burgemeester en Schepenen van de stad Aalst en op 21.12.1980 naar de Provinciaal Direkteur van Stedebouw te Gent. Ook werd een petitieaktie geor ganiseerd die in een mini mum van tijd 57 handteke ningen verzamelde van in woners uit de aanpalende Driehoekstraat. Men aarzelde evenmin om alle mogelijke diensten en personen, die bij het pro bleem betrokken waren, te kontakteren. Hierbij bleek dat het bedrijf inderdaad over geen bouwvergunning beschikte noch over een ex ploitatievergunning. Het be stuur van de Stedebouw As z' a vraogen vsr op 't entje van 't joor ne kier 'n oeverzicht te maoken van aal 't gein dagge hier, binsjt de léste twellef mondj op 't papier geklasjt hetj. Want, wa moeje doveir doeng? lest en veraal ne kier gon sjoeren nor aal die ooitknipsels die ge eh ghiel joor banieng'haven hetj en, wa da nog eirger es, die allemol verom ne kier gon leizen. En as 't na iet es woor da 'k 'n vriedege teigegoestink van hem, tèn es da dad herleizen van iet da 'k al ne kier geschreiven hem. Want gelèk as ge kentj zeggen, gezeid es gezeid, kejje oeik zeggen: ge schreiven es geschrei ven. En 't es attoyd 't best van dor nimmer op verom te kommen. Want den ienen dag 'n es den anderen ni en d' ien weik d' ander ni, hoe zollen tèn de monjen kennen op ien trekken? En azoei kaan da gemakkelèk gebeiren da 'k ne kier op ne zeikeren dag iet ghielegans anders schroyf as ienegte monjen geleen. En door 'n wil ek na iene kier menne kop ni oever breiken. Want spreik ek ik mèn oygen ne kier teigen, wie 'n doet er da noeit ni? Zelfs manen die ghielegans van boeven on de kop stoon. Die 'n doeng ni anders. Want as 't kiezink es beloeve ze van alles en nog veil meer. Mor iene kier as z' er oon zitten en door werd er ne kier noeit va ze leven ni hoeiren oever klappen hemmen.En ongezing da z' in 't Vloms tèn spreiken oever «boerenbedrog» zol ek gon beginnen te peizen dad aal die sjarels peizen damme wajjer toch nog mor allemol boerkes zèn! Mor ja, 'k begost domei meh kloeke moed on da spel te leizen, van in 't begin van 1980... En direkt zak tegen mèn korrozje in men schoenen. Want wa zag'ek? Da 'k dennen iesten nimmeroe pekanst 't zelde gezeid hem as as verleide weik... want op ghiel da joor 'n es 't er eh ni veil veranderd zee. In elk geval toch ni verbeieterd! Gelikkeglèk hem ek gezing da 'k dor hier en door ne kier kennen eh vortjen tisselappen hem. Ver ne kier iet anders kennen te schroyven as attoyd mor lammenteiren en reklameiren. Want 'k peis da 'k al stillekesoon den naom gekreigen hem da 'k ni anders 'n kaan as afbreiken. En dorom es 't goed dat er tissenin ne kier iet pleziereg in komt. En da noeme ze «humor», geloeif ek. En wad es humor anders as ne vérrem van zelfverdeidigink van mens- jen die tot oever heer oeiren in de mizzeire zitten? 'k Hem tèn azoei mor rap ne kier de blooikes omgedrooid en 't ien en 't ander opgeschreiven. Ertiekelkes oever de mensjen die naa verom goon nor den antik mor binsjt toch mor zuveil meigelèk ellektrikke klodden koeipen ver in heer hoois te beizegen. En oeik va langs om mier ellektrikken speilgoed ver de kinjeren. Binsjt dad eh kindj hem nog attoyd 't best meh 'n onnoeizel klodde kaan amezeiren. Oever aal de biestege dinges die de léste joren gebeiren meh Vastelaoved. En dat er dor nog attoyd niet teige gedoon 'n werd! En 'k peis ni da 't van teis joor zal verbeiterd zen! Wajjer zelle makanderen spreiken... En oever de briggenen in Olsjt. Wajjer hemmen der ocheiremen droy. En dovan es 't er ne ghielen toyd mor ien oepegebleiven. De Zjiebeirgschebrigge heig 'het echt ne ghielen toyd kood g'had. Naa es de Sintjannabrigge verom oepen mor on de Zwerten Hoek weirke ze wel, mor z' es toch nog attoyd toe. Zollen de sengen doveir oeik op zèn? Want 't es op de sengen da 't attoyd oonkomt, sertoe de lesten toyd. 'k Hem dor iveranst ne kier van mèn kèzze gemokt oever de misbrooiken die der gebeiren on den dop. En wad es 't er veranderd binsjt? Woyneg of niet. 't Schantj da ze dor 't noste joor, allei in 1981ne kier serjies gon op peizen, as 't woor es. Want 't er zal mier kontrol zèn. Woor hè? Ba de klantjes vanoy- gen. Ba ienen die zenne gebier ne kier goot helpen zenne koer witten of zenne keljer ooitkooisen. En de groeite, de die zelle ze loten doeng. Want gèrdavoe ver de kontroleur die ne groeiten teift ba zè pitjen pakken. Hè reskeirt dat 'n oeik op d' ien of d' ander manier tissen de doppers gerokt... Oever 't standvasteg sjanzjeiren va goevernement 'n zal ek mor niet nimmer ziggen. Da zemmen al gewoein. Want hoe zoyn ze da? Ze dronken eh gelas en ze pisten ne plas... 'n Echt referendom dad hemmen oeik g'had in 80. Van 't stad. Meh veil papier en veil vraogen. En ik die dor allemol op g'antwoerd hem wacht nog attoyd op den ooitslag. Voesj van de rest ienegte résètten, oeik oever onzen bekendjen ajooin. En oever de pinsjoenen. En of dagge 't geloeift of ni, mor in 80 heit er zelfs ne kier ne leizer g'antwoerd op ien van die pikkels of ajontjes. Mor wa da 'k oeik weit: mèn ieste was 't enje van jannewore 1976! En vandaog zen d' er da zjustekes geteldj: 250. 'k Zal men oygèn mor profiesjat wensjen! Mor of da 't nog lank zal dieren, dat weit ek ni. DOLF Regelmatig dient de gemeenteraad haar goedkeuring te hechten aan het laten vervallen van oninbare bedragen. Aldus diende de gemeenteraad van medio december een aantal bedragen voor het dienstjaar 1975 van het Stedelijk Bedrijf voor Waterbedeling oninbaar te verklaren. Normaal wordt dergelijk punt zonder enige diskussie goedgekeurd, maar ditmaal wenste oppositielid Ray mond Uyttersprot, die steeds over een uitstekende dossierkennis beschikt, eni ge uitleg over het feit dat men bedragen in onwaarde stelde van verenigingen of firma's die niet totaal ver dwenen waren. Voor de jeugdklub Kreja gaat het al dus om een bedrag van 3090 fr„ voor Oxfam om een be drag van 112 fr. en wat de PVBA Friac betreft wenste hij te weten of alle rechten van de stad tegenover de faling gevrijwaard waren. VTB-VAB start op dinsdag 13 januari met een nieuwe reeks danslessen en zulks reeds het 27e jaar. Liefhebbers van minimaal 18 jaar een grens naar boven is er alleszins niet kunnen inschrijven om te leren dansen of om er zich in te vervolmaken. De 109e kursus, voor begin- quickstep, Engelse en Wie ners, start op 13 januari en nerwals, tango, cha-cha-cha, beslaat elke dinsdagavond jive, rumba enz. Ook moder- van 19.30 u. tot 20.45 u. ne tijdsdansen worden niet De 110e kursus, voor gevor- vergeten, derden, start eveneens op De lesgever bezit de natio- dinsdag 13 januari maar dan naai diploma National Asso- te 20.45 u. en zulks tot 22 u. ciation of Teachers of Dan- Aangeleerde dansen zijn de cing (Engeland), is erkend dansleraar voor BDV en BLOSO en nationaal en in ternationaal jurylid. De danslessen gaan door in «De Korenbloem» bij Gaston Van Der Eist, Grote Markt te Aalst. Het lesgeld bedraagt, vo.or een reeks van 14 les sen, 1050 F. VTB-VAB-leden betalen 950 F. Voor de eerste les worden liefhebbers verzocht vóór 19.30 u. aanwezig te zijn LH Schepen van Financiën Van den Eede deelde mee dat het om bedragen ging, die na vijf jaar vervallen en waar van de kosten voor terugvor dering hoger oplopen dan de fakturen zeff. Voor Oxfam ging het om, zeer miniem bedrag terwijl hij voor het jeugdhuis Kreja wees op het geschil en de moeilijkheden met de stad Aalst die reeds een hele tijd duren. Voor Friac ging het om een be drag van 49.000 fr. waarvoor een schuldvordering inge diend werd bij de curatoren. Gezien dit faillissement beëindigd was kon dit be drag niet meer teruggevor derd worden. CVP-raadslid Uyttersprot was het deze uitleg niet hele maal eens en wees erop dat men hier wel een som van 112 fr. in onwaarde stelde, maar dan men anderzijds toch 112 fr. intresten op ver- haalbelastingen opstuurde. Hij vroeg tenslotte dat men het bestaande reglement voor iedereen zou toe passen. «Dat doen wij» zo riep sche pen Van den Eede uit, waar na het agendapunt goedge keurd werd door de meer derheid. VEHE Donk zij de tussenkomst van Ray De Smet werden een aantal verbodstekens geplaatst op het Begijnhof. De grasperk is beschermd tegen fout parkeerders De kinderen kunnen terug spelen op de groene grasmat. (Per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 3