sesfe(*mae*( JÜLJE Restauratie Hotel Van Langenhove is echte lijdensweg I Stadhuis wordt stilaan uitgebouwd tot uniek administratief centrum He-T Waarom liggen ramingen werken altijd zo hoogi Waarom zo snel en zo duur Groot verschil «si SI'S 4 - 9.1.1981 - De Voorpost Vervolg van pag. 1 28.12.1972 terwijl de toewij zing van deze werken zelf plaats had op 2.12.1976. In zitting van 5.7.1978 kwam dan een lening ter sprake van 62.000 fr. voor het ere loon van het eerste ontwerp voor de centrale verwar ming van dit herenhuis. In feite werd hierbij een beslis sing aanvaard van het Sche penkollege van... 18.1.1973. Dan is het verwonderlijk dat deze werken lang duren. Op 4.10.1978 werd het ont werp aanvaard voor de ver nieuwing van de elektrische installatie van het Huis Van Langenhove. Volgens de toelichting diende «drin gend» tot de aanbesteding overgegaan te worden. De uitgaven hiervan werden ge- raamd op 3.373.164 fr. Deze werken werden tenslotte in juni 1980 aanbesteed dit voor een som van 2,4 mil joen, wat dus heel wat min der dan de raming was. In de gemeenteraad van 21.2.1979 werd het principe aanvaard van de meer- en minwerken aan de restaura tie. Verschillende wijzigin gen waren immers noodza kelijk met het oog op de bestemming van de lokalen. Het bedrag van deze meer- werken zou later bepaald worden in een vergadering met de techniekers en aan nemers. Op 27.6.1979 werd het be drag van deze werken dan aan de raadsleden bekend gemaakt. Uit het agenda punt kan men opmaken dat deze 7.316.959 bedroegen. Andere bronnen schatten het bedrag van de meerwer- ken op 8,4 miljoen, waarvan de staat en de provincie, in dien zij hun goedkeuring hechten, respektievelijk 3,4 miljoen en 1,5 miljoen zou den ten laste nemen. De stadstussenkomst zelf zou aldus verminderd worden tot 3,8 miljoen. In augustus 1979 werd ver volgens het ontwerp goed gekeurd voor het leveren en plaatsen van een brandde- tektieinstallatie. De raming bedroeg 599.720 fr. maar uit eindelijk werden deze wer ken op 2 oktober jl. aanbe steed voor slechts 241.248 fr. Een maand later was het de beurt aan het ontwerp voor de vernieuwing van de elek trische installatie in het Ho tel Van Langenhove om aan gepast te worden. Ditmaal werden de uitgaven ge raamd op 4.525.160 fr. De aanbesteding in juni 1980 was ook heel wat lager met name een bedrag van 2,4 miljoen. Om het geheel af te ronden weze nog vermeld dat in ap ril 1980 ook de aanbesteding plaats had voor de centrale verwarming en het sanitair ditmaal voor een som van 1,3 miljoen. Het is nu enkel te hopen dat deze werken ook vlug zullen uitgevoerd worden zodat de financiële diensten van de stad uiteindelijk de lokalen zullen kunnen innemen, die voor hen bestemd zijn. VEHE Vervolg van pag. 1 die betrekking hadden op de met het oog op de installatie uitbouw van de stedelijke van administratieve dien diensten. Op drie jaar tijd sten. De zitting van 30 maart ontdekten wij aldus 157 pun- 1977 was vooreerst geken- ten die verband hielden met merkt door een ganse reeks ons onderwerp. Alleszins leningen voor werken die een rekord. reeds vroeger goedgekeurd waren. Aldus ontdekten wij Deze gemeenteraadsbeslis- vooreerst een lening van singen kunnen ingedeeld 140.000 fr. voor schilderwer- worden in drie grote katego- ken aan de gevels van de rieën met name de inrichting binnenkoer van het stadhuis van de burelen van het stad- en de achterzijde van de par- huis zelf, ten tweede de ak- king. De tweede lening had komodatie waarbij dan kan betrekking op een bedrag gedacht worden aan de ver- van 221.000 fr. voor de af- warming, meubelen enz. en werking van plafonds van tenslotte de uitbouw van administratieve gebouwen, nieuwe gebouwen. Om welke gebouwen het Tevens dient gemeld te wor- specifiek ging werd niet den dat een belangrijk deel vermeld, van de werken reeds gestart Het volgende agendapunt werd in een vorige legisla- betrof de inrichting van de tuur. Zo vermelden wij dat nieuwe schepenzaal voor de beslissing tot de restaura- een som van 201.000 fr. als- tie van het Herenhuis Van ook een lening van 266.000 Langenhove reeds genomen fr. voor het leveren en plaat- werd in 1972. sen van muurbekledingen in Zoals gebruikelijk maken wij het kabinet van de burge- ook melding van wat ver- meester, de vroegere zit- meld staat in de brochure tingszaal van het schepen- «Planning Openbare Werken kollege en in de nieuwe 1977». Daar vonden wij voor schepenzaal. Het inrichten 1977 een som terug van 4 en aanpassen van de zaal miljoen fr. die betrekking van het schepenkollege en had op de aanpassing van het kabinet van de schepen de technische dienst in het van financiën vergde op zijn stadsgebouw Kappelle- beurt een lening van 131.000 straat-Zwarte Zusters en van fr. de dienst Informatie-Organi- Ook een aantal nieuwe bes- satie op de verdieping van tekken kwamen aan bod. Het de oude brandweerkazerne ging vooreerst om de aan- en anderzijds de vernieu- koop van materialen voor wing van de sociale dienst het inrichten van verschil- op het gelijkvloers van de- lende burelen in het stad- zelfde kazerne, de vernieu- huis en de stadsgebouwen wing van het bureel van Kapellestraat nr. 10 en Katte- Schepen Hooghuys en ten- straat 33. De uiteindelijke le- slotte een elektriciteitska- ning voor deze materialen bien van het stadhuiskom- bedroeg in de maand sep- plex. tember 1977 839.000 fr Wat de werken betreft die Vervolgens keurde de ge- voorkomen in de eenheids- meenteraad de onderhand begroting m.a.w. deze die se toewijzing goed voor het gepland werden voor de inrichten van nieuwe bure- erop volgende jaren van de len voor het gedeelte van de legislatuur komt men tot een linkervleugel van het stad- totaal bedrag van 16,5 mil- huis. Volgens de memorie joen. Hierin zijn begrepen 2 van toelichting ging het om miljoen voor het herstel van de dringende uitvoering van naar de lening hebben deze werken 327.000 fr. gekost. Heel wat duurder, namelijk 1.100.000 fr. waren de kos ten voor het uitvoeren van schrijnwerken en parket vloeren in de burelen van de technische dienst in de Ka pellestraat. Belangrijk lijkt ons tevens de toelichting die het stadsbestuur bij dit agendapunt gaf. Wij citeren letterlijk: «Oorspronkelijk lag het in de bedoeling deze werken in eigen regie uit te voeren. Wegens overlast van de verschillende opge legde taken en om reden van dringende aard wordt voor gesteld deze werken in regie te laten uitvoeren door een privé aannemer». Men dient dan tot de maand november 1977 te wachten om opnieuw een agenda punt te vinden dat verband houdt met het vernieuwen en verfraaien van de stads gebouwen. Het betreft dit maal het leveren van hout achtige planten en meubel plaat voor onderhoud en aanpassing van de stadsge bouwen. De kostprijs hier van was 785.000 fr. Alles bij elkaar komen wij in 1977 voor dit specifiek on derdeel van de vernieu- wingswerken aan het stad huis tot een globale uitgave van 5.430.024 fr. parketvloeren in de burelen van de technische dienst in de Kapellestraat. In de maand augustus 1978 werd het ontwerp aanvaard voor het leveren van dak vensters. Deze waren nood zakelijk voor het inrichten van de zolderverdieping voor de burelen van openba re werken in het stadsge bouw Kapellestraat 8. Deze dakvensters hebben de ron de som van 207.000 fr. gekost. Heel wat vager vonden wij persoonlijk het punt nr. 55 van dezelfde zitting van 30.8.1978. Het betrof de on derhandse overeenkomst voor het uitvoeren van ver schillende aanpassingswer- ken aan de schrijnwerkerij in de gebouwen van het stad huis en aanpalende gebou wen. Voor deze werken wer den de materialen geleverd door de stad zelf. De op drachten waren verspreid in verschillende lokalen, zol ders en traphallen zodat hiervoor geen afzonderlijk bestek of opmeting kon op gemaakt worden. Deze wer ken vergden later een lening van 1.118.000 fr. Ondertussen werd ook al het principe aanvaard van het verder inrichten van de zol ders boven de gebouwen van Kapellestraat «voor de 1979 Met een ongekende ijver werd verder gewerkt aan het stadhuis. De agendapunten op de gemeenteraad, die hierop betrekking hadden waren dan ook legio, en in de ware doolhof van drie jaar gemeenteraad ontdek ten wij nog volgende gege vens. Op 31.1.1979 werd het ont werp en bestek goedge keurd voor de aankoop van verf en verfprodukten voor het uitvoeren van schilder werken in de raadszaal van het stadhuis. De kostprijs werd geraamd op 380.828 fr.,.maar de uiteindelijke le ning op 30.5.1979 was heel wat lager, zijnde 234.000 fr. Drie andere agendapunten betroffen de inrichting van de nieuwe zolders voor de diensten van leefmilieu. Enerzijds ging het om een onderhandse overeenkomst voor de werken zelf, ander zijds voor de levering van houtachtige produkten en hout en voor de levering van dakvensters. Volgens de toe lichting bij de agenda van de gemeenteraad waren op de tweede verdieping van het zijgebouw van de Kapelle straat 8, zolders beschik baar. Het nodige materiaal werd aangekocht en de wer ken werden in regie uitgeae- de voorgevel van het stad huis, 4 miljoen voor de per- schrijn- en timmerwerken. Te oordelen naar de lening soneelsdienst, 2,5 miljoen die twee maanden later aan- voor uitbreiding telefoon en vaard werd hebben deze interfonie, 500.000 fr. voor werken 667.000 fr. gekost, bewegwijzering en 5 miljoen In de gemeenteraad van voor de binnenkoer. 25.5.1977 hadden opnieuw 8 De resterende 2,5 miljoen agendapunten betrekking op worden voorzien voor de uit- het onderwerp dat wij in dit rusting van de bestaande artikel behandelen. Wat spe- gemeentehuizen van de cifiek de stadsgebouwen be- deelgemeenten. Wat er van treft was er aldus een lening Heb jij het ol gezien? De Kredietbank op de Grote Markt steekt in een nieuw kleedje. Buurman «Stadhuis» steekt schril af tegen de nette gevel van de Kredietbank. Maar ja, 't is toch normaal... er zit nog een groot verschil tussen beide instellingen. De ene heeft veel geld, de andere is platzak. Ra, ra, ra, wie is het? Inzendingen worden op de redaktie verwacht! (Per) deze planning werkelijk te recht kwam wensen wij van 118.000 fr. als saldo van de binnen- en buitenschrijn- een volgend artikel te ver- werken in de stadsgebou wen Kattestraat. Vervolgens keurden de duidelijken. Burelen De grote massa van de wer- raadsleden de levering goed van verschillende materia- ken die tot op heden in het len voor de aanpassing en stadhuis uitgevoerd werden verbetering van lokalen van sinds de fusie hebben be- de algemene administratie, trekking op de aanpassing Het betrof de levering van van de bureelruimten, parketvloer en van een deur Slechts druppelsgewijs ko- in veiligheidsglas. Vier men deze werken op de ge- maanden later werd voor meenteraad zodat het ons deze leveringen en plaatsing interessant bleek om een een nieuwe lening aanvaard globaal overzicht van drie van 118.000 fr. jaren te maken. Reeds op de eerste gemeen- De agendapunten in de ge meenteraden volgden elkaar teraad na de fusie met een ongelooflijke regel- (16.2.1977) kwam het ont- maat van een klok op. Zo werp ter sprake voor het Ie- waren er op de zitting van veren en plaatsen van 29.6.1977 opnieuw tien pun- schrijnwerken voor het in- ten die betrekking hadden richten van het bureel van op de verfraaiing en vernieu- de schepen van Burgerlijke wing van de stadsadmini- Stand. Het ging hier om een stratieve diensten. Aldus wijziging van een oud bureel ontdekten wij de aanvaar- van een afdelingshoofd ding van het leveren en waarvan de kostprijs ge raamd werd op 332.561 fr. plaatsen van een muurbe kleding en overgordijnen in De uiteindelijke lening op het bureel Pieter Coucke en 29.6.1977 beliep 345.000 fr. de nieuwe zittingszaal van Op dezelfde vergadering het schepenkollege. Deze werden meerwerken goed- werken waren volgens de gekeurd voor een bedrag memorie van toelichting van 102.204 fr. voor het in- voorzien in het kader van de richten en aanpassen van aanpassing en verbetering gebouwen gelegen Katte- van verschillende lokalen in straat 33 en Kapellestraat 8 het stadhuis. Te oordelen 1978 In zitting van 25.1.1978 keur den de raadsleden de onder handse overeenkomst goed voor het inrichten van de burelen voor de sociale dienst en de diensten van leefmilieu. In de memorie van toelichting wordt hier nogmaals vermeld: «We gens overlast van eigen per soneel en de dringende aard om deze diensten behoorlijk te installeren is het noodza kelijk een aannemer aan te stéllen. Deze zal de nodige werken uitvoeren met mate rialen ter beschikking ge steld door de stad». Op 26.4.1978 werd voor deze werken een lening aanvaard van 909.000 fr. Drie maan den later werd dan terug ter loops een agendapunt voor de gemeenteraad gebracht waarbij kortweg vermeld werd: «Stadhuis Aalst - In richten burelen sociale dienst en leefmilieu - werken in meer». Als uitleg voor de ze meerwerken, die tot een nieuwe lening aanleiding gaven van 326.000 fr., werd geschreven dat deze het ge volg waren van «noodzake lijke aanpassingen». Dezelfde uitleg werd ook ge geven voor een lening van 396.000 fr. die op 4.10.78 goedgekeurd werd voor meerwerken bij het uitvoe ren van schrijnwerken en uitbreiding en de dringende installatie van de technische diensten». Het ging om de voortzetting van reeds inge richte lokalen voor de tech nische diensten en voor het personeel van de dienst kol iektoren. Deze bijkomende werken in regie hebben 865.000 fr. gekost. In oktober 1978 werd op nieuw een bestek voorge legd voor het leveren van hout voor onderhoud van stadsgebouwen. De onkos ten hiervan werden ge raamd op 1.079.960 fr. Zonderling was eveneens het ontwerp voor het leve ren van een bouwlift voor het uitvoeren van werken aan stadsgebouwen. De kostprijs van deze lift werd oorspronkelijk geschat op 116.000 fr. maar de lening, die aanvaard werd op 31.1.1979 had uiteindelijk slechts betrekking op een bedrag van 85.000 fr. Om het jaar af te sluiten noteerden wij in de laatste gemeenteraad van het jaar nog een lening van 724.000 fr. voor de aankoop van hout en platen voor onderhouds- en aanpassingswerken aan de stadsgebouwen. De totaliteit van de uitgaven, die in 1978 aangegaan wer den voor de aanpassing en verfraaiing van het stadhuis en aanpalende gebouwen bedroeg aldus 5.709.960 fr. ven aan een gespecialiseerd aannemer. Wat deze werken tenslotte gekost hebben le ren ons de leningen, die hiervoor aangegaan wer den. Het betrof enerzijds 846.000 fr. voor het inrichten van de zolders zelf, 89.000 fr. voor de aankoop van dak vensters en 165.000 fr. voor de levering van houtachtige platen en hout. Op 28.3.1979 werd het ont werp goedgekeurd voor het uitvoeren van behangwer- ken in de trouwzaal van het stadhuis. De kostprijs werd geraamd op 199.242 fr. maar uiteindelijk werd slechts 142.000 fr. geleend. Verbazingwekkend was een lening van 201.000 fr. die op 25.4.1979 aanvaard werd. Het ging hier om de aankoop van natuurleien voor her stellingswerken aan stads gebouwen waarvoor wij geen bestek of ontwerp te rugvonden. Men diende dan tot de zit ting van 27.9.1979 te wach ten om opnieuw agenda punten terug te vinden, die betrekking hadden op dit deel van het onderwerp, dat wij hierbij behandelen. Vooreerst was er het ont werp voor het leveren van veluxramen voor het inrich ten van de zolders van de algemene administratie. Ook het ontwerp voor het leveren van parket voor het inrichten van zolders werd aanvaard. Tenslotte was er het ontwerp voor de aan koop van houtachtige platen en hout voor het inrichten van de zolders. De totaliteit van deze drie bestekken werd geraamd op 2.230.802 fr. Hierin was ook de uitvoer ing van de schrijnwerken en de plaatsing van wanden in begrepen. Zoals steeds wer den ook deze werken aan een gespecialiseerd aanne mer uitgegeven. Deze kreeg ook opdracht tot het aan brengen van een verlaagd plafond in de gang van de 1ste verdieping van de dien sten van openbare werken en tot het aanbrengen van een nieuwe wand en berg- kasten op de 2de verdieping. In de gemeenteraad van 31.10.1979 werd een andere onderhandse overeenkomst aanvaard voor de aankoop van uitrusting voor het in richten van stadsdiensten. De kostprijs van deze uitrus ting, waarvan we de aard met ontdekten, bedroeg 200.000 fr. Punt 67 van de agenda had betrekking op het uitvoeren van schrijn werken tot het inrichten van burelen voor de algemene administratie op de zolder van het hoofdgebouw van het stadhuis. Hier werd de kostprijs geraamd op 1.278.146 fr. Het volgende punt betrof het leveren en plaatsen van een deur in vei ligheidsglas voor de zolder van openbare werken. Deze werken werden geschat op 57.420 fr. Het laatste punt dat wij ont dekten in 1979 was een le ning van 1.219.000 fr. voor het uitvoeren van allerlei schrijnwerken voor het in richten van de burelen van de algemene administratie. Hef ging hier om een deel van de werken, die hierbo ven geschat werden op 2.230.802 fr. Voor 1979 komen wij aldus alleszins tot een globale uit gave van 5.443.368 fr. Elektriciteit Hoe ongelooflijk het ook mo ge klinken, maar de boven vermelde werken hadden enkel betrekking op de ver nieuwing en aanpassing van de lokalen van het stadhuis zelf. Ook andere deelfacet- ten kwamen aan bod, zoals de vernieuwing en uitbrei ding van de verlichting. Aldus noteerden wij in zit ting van 16.2.1977 de aan vaarding van een onder handse overeenkomst met de elektriciteitsmaatschappij voor het leveren en plaatsen van een hoogspanningska- bine voor het leveren van stroom in de verschillende administratieve gebouwen van het Aalsters stadhuis. Volgens de memorie van toelichting waren alle leidin gen overbelast, terwijl an derzijds heel wat uitbreidin gen voorzien waren. In deze zin lag de enige en dringen de oplossing in het bouwen van een hoogspanningska- bine. Deze kostte tenslotte 919.000 fr. In zitting van 25.5.1977 werd de levering van verlichtings toestellen (lampen en elek trisch materiaal) aanvaard waarvan de kostprijs 244.000 fr. In november 1977 was het de beurt aan de goedkeuring van het ont werp voor de levering van klein materiaal voor het on derhoud van de elektrische installaties in de stadsge bouwen. Wegens de uitbrei ding van het patrimonium moest de stad immers be schikken over een reserve. In dezelfde rubriek kunnen wij ook de levering van een geluidsinstallatie voor de feestzaal situeren. Volgens de toelichting was deze aan koop noodzakelijk «wegens de onpraktische huurgeluidsinstallatie» die voor de gemeenteraad ge bruikt werd. In zitting van 5.7.1978 werd hiervoor een lening van 314.000 fr. aanv aard. Op 30.8.1978 werd dan het ontwerp goedgekeurd voor het vernieuwen van het elektrisch verdelings- en be veiligingsmateriaal in de ge bouwen van het stadhuis. De kostprijs van deze wer ken bedroeg 558.000 fr. In de gemeenteraad van 25.10.1978 kwam de leve ring aan de beurt van ver lichtingstoestellen voor de uitrusting van nieuwe loka len voor de administratieve diensten. De prijs hiervan was geraamd op 124.016 fr, maar begin 1979 diende slechts 64.000 fr. geleend te worden. Een andere lening was deze die aanvaard werd op 31.1.1979 voor een be drag van 430.000 fr. voor de aankoop van kleinmateriaal voor het onderhoud van de elektrische installatie van de stadsgebouwen. Men diende dan tot de maand oktober te wachten vooraleer een nieuw ont werp te vinden dat voorge legd werd aan de goedkeu ring van de gemeenteraad. Ditmaal ging het om het le veren van kleinmateriaal (ka bel en draad) voor het ver nieuwen van de elektrische installatie in stadsgebou wen. De kostprijs van dit ma teriaal werd geschat op 913.384 fr. In totaal werd aldus op drie jaar tijd een bedrag van 3.442.384 fr. gespendeerd voor elektriciteitswerken. Verwarming Naast de elektriciteit werd ook de verwarming van de stadsgebouwen niet uit het oog verloren. Het begon eveneens met de zitting van 16.2.1977 waarbij het ont werp aanvaard werd voor de centrale verwarming van de lokalen gelegen in de Kapel lestraat, nr. 8. «Inrichting van de lokalen vereist tevens de verwarming ervan» aldus de memorie van toelichting. Hierbij ging het specifiek om de installatie van de techni sche diensten en het teken bureau. Te oordelen naar de lening die achteraf goedge keurd werd bedroeg de kost prijs 361.000 fr. In zitting van 30.3.1977 werd anderzijds een lening aanvaard van 370.000 fr. voor het leveren en plaatsen van een verwar mingsinstallatie in de fusie gebouwen van de Katte straat. Twee maanden later werd een onderhandse over eenkomst aangenomen voor de aansluiting aan het stoomverdelingsnet van de stadsgebouwen gelegen Ka pellestraat 8 en 10. De be staande installatie had im mers onvoldoende kapaci- teit. Voor de nieuwe aanslui ting aan de stoomleiding werd voldoende kapaciteit voorzien om tevens de ge bouwen van het Huis Van Langenhove als warmtebron te voeden. De kostprijs hier van bedroeg 265.000 fr. Opvallend was dan weer het feit dat de gemeenteraad van Aalst in zitting van 30.11.1977 een bestek dien de te aanvaarden waarbij de meerwerken voor het leve ren en plaatsen van de cen trale verwarming in de stadsgebouwen Kapelle straat vastgesteld werden op 47.453 fr. In de raadszitting van 26.4.1978 kwam de aankoop aan de beurt van een partij radiatoren voor de centrale verwarming. De installatie van deze radiatoren werd in eigen stadsbeheer uitge voerd. Wat deze uiteindelijk kostten hebben wij in de doolhof van beslissingen niet kunnen terugvinden. De volgende maand kwam het ontwerp aan de beurt voor de levering en plaat sing van een centrale ver warmingsinstallatie op de zolders van het stadsge bouw, Kapellestraat 8. Deze werken hebben een uitgave gevergd van 319.000 fr. Enkele maanden bleef het op dit vlak rustig tot men op 21.2.1979 besloot een partij radiatoren-konvectoren voor de centrale verwarming aan te kopen. De uitgaven voor deze materialen werden ge raamd op 520.492 fr., wat meer was dan de lening die tenslotte diende aangegaan te worden. Deze bedroeg im mers 432.000 fr. In dezelfde zitting werd een andere par tij gasradiatoren aange schaft voor het onderhoud van de stadsgebouwen. Dit maal werden de uitgaven voor het ontwerp geschat op 548.100 fr. Hier betrof de le ning uiteindelijk 477.000 fr. In de zitting van juni 1979 kwam het ontwerp aan de beurt voor de aanpassing van de centrale verwar mingsinstallatie van het stadhuis. Dit ontwerp werd geraamd op 959.459 fr. Ter- zelfdertijd werden ook de meerwerken aanvaard voor de levering en plaatsing van de verwarming op de zol ders van de Kapellestraat 8. Ditmaal ging het om een som van 74.756 fr. In oktober werd de onder handse overeenkomst aan genomen voor het bouwen van een nieuwe regel- en meetpost voor de centrale verwarming. De uitgaven werden geraamd op 266.060 fr. Het jaar 1979 werd besloten met twee leningen. Enerzijds voor een bedrag van 1.214.000 fr. voor de aanpas singswerken aan de centrale verwarming, en anderzijds voor een bedrag van 87.000 fr. voor de meerwerken bij de plaatsing van de centrale verwarming op de zolders van de Kapellestraat. In totaal bereikten de uitga ven voor de centrale verwar ming op drie jaar tijd aldus een bedrag van 4.872.728 fr. Telefoon Of dit alles niet voldoende was werd tijdens de eerste drie jaar na de fusie ook de telefooninstallatie duchtig' onder handen genomen. Het begon allemaal in de gemeenteraad van 30.3.1977 waar het principe aanvaard werd van de levering en plaatsing van een interfonie ten behoeve van het stads- bestuur.De kostprijs hiervan bedroeg 637.000 fr. In de maand november 1977 werd het leveren en plaatsen van een derde verdeelkast voor de algemene telefoon centrale in het stadhuis goedgekeurd. Terzelfdertijd werd beslist de bestaandf telefooncentrale uit te brei; den door het bijvoegen var stadslijnen. Hiervoor was de aankoop van telefoontoes tellen noodzakelijk alsook de aanpassing van de binnen dienst. Volgens de memorie van toelichting waren deze werken noodzakelijk «we gens de uitbreiding van de administratieve diensten> en dienden anderzijds de op roepnummers uitgebreid te worden «teneinde aan de bevolking tegemoet te komen». De leningen voor deze wer ken werden goedgekeurd ir de gemeenteraad var 25.1.1978 enerzijds voor eer bedrag van 1.405.000 fr (Derde verdeelkast) en an derzijds voor een bedraj van 352.000 fr. (bijvoegin( stadslijnen). Op 31.5.1978 kwam eet nieuwe lening ter sprake vai 1 406.000 fr. voor «aanpas singswerken aan de tele fooncentrale van het stad huis en de aanverwante ge bouwen» Waarop deze Ie ning betrekking had, kondei 1 wij niet terugvinden. In totaal vergde de vernieu wing van de telefooncentra Ie van het stadhuis aldus eer uitgave van 2.800.000 fr. Meteen hebben wij getracH een overzicht te geven vai 1 alle werken die sinds de fu sie tot eind 1979 aan he stadhuis werden verricht ei wat de kostprijs van dezi r werken was. VEHf

De Voorpost | 1981 | | pagina 4