ZIJN BROUWERIJGRONDEN TE NIEUWERKERKEN STORTPLAATS Aardappelbedrijf hoort niet langer thuis in woonzone Bij aanvang gehandikapten- Ganse buurt in verzet tegen milieuhinder De Voorpost - 9.1.1981 - 7 Het Nieuwerkerks CVP-gemeenteraadslid Floris De Win ter komt niet zoveel aan bod in de Aalsterse gemeente raad. Op de jongste raadszitting van 16 december 1980 was hij echter heel aktief ondermeer door middel van twee interpellaties. De eerste betrof de toestand van de stadsgronden gelegen in de Brouwerijstraat te Nieuwerkerken. Op deze gron den, die een oppervlakte hebben van 2 ha 51 ca was vroeger trouwens een brouwerij gevestigd. De heer De Winter herin nerde er in zijn interpellatie aan dat deze gronden op het gewestplan voorkomen als parkgebied. De verschei denheid van het gebied is volgens hem zo groot dat men alleen door het onder houden ervan, een werke lijk parkgebied kan van maken. Het geheel bestaat uit een laag gelegen ter rein, een oneffen gebied, een boomgaard en een be bost terrein. In dit bebost gedeelte bevinden zich be- De Brouwerijstraat te Nieuwerkerken. (Per) trouwens twee natuurlijke vijvers en een niet afgedek te diepe waterput. Door heen de stadsgronden vloeit de Zuidbeek, die vol gens het oppositielid drin gend aan uitdieping toe is. «De jongste tijd maken de omwonenden zich zorgen over het lot van het parkge bied en terecht» aldus Flo ris De Winter. Men ziet er volgens hem immers aller hande huisvuil liggen, af braakmateriaal steenslag autobanden, onderdelen van auto's, een oud TV-toe- stel een grote ton, waarvan de inhoud en de aard ervan niet gekend is. Men weet ook niet wat er bedolven ligt onder de verschillende kamions aarde die er ge bracht werden. Ook een aantal vrachtwagens afge vallen bladeren werden ge stort, alsook een hoop rioolslijk. «Vele mensen vragen zich af of dit de nieuwe stortplaats wordt van de stad Aalst» aldus het CVP-raadslid, die meteen wenste te vernemen of Schepen voor Leefmilieu Mevr. De Maght van deze toestand op de hoogte was en of er op die plaats aan sluikstorten gedaan werd. «Misschien weten Mevrouw en Heren van het Kollege niet dat in genoemd parkgebied hoogstammige bomen worden omgehakt» aldus de interpellant, die verduidelijkte dat het om geen zieke, maar wel om gezonde inheemse en uit heemse bomen ging, waar onder fruitbomen. Alles sa men een dertigtal De boomstammen waren volgens hem verdwenen, al leen een zieke omgehakte boom en het kreupelhout liggen nog her en der in het park verspreid. «Misschien weet het kollege ook, niet dat bij deze aktivi- teiten een voertuig van de Brouwerijstraat Nieuwerkerken. (Per) stad opgemerkt werd en dat men vooral ijverig tewerk gaat op zaterdagen en zon dagvoormiddag» zo ging de spreker verder. Verwijzend naar de uitspraak van Sche pen De Maght de week voorheen op de gemeente raad dat men milieumensen moest worden, was CVP- raadslid De Winter van oor deel dat er op de Brouwerij- gronden te Nieuwerkerken blijkbaar geen milieumen sen aan het werk waren ge weest. Hij wenste dan ook de zienswijze van de sche pen op deze gang van zaken te kennen. Stadsvoertuigen Leefmilieuschepen De Maght dankte vooreerst het raadslid voor het feit dat hij wantoestanden aanklaag de. Vervolgens bevestigde zij dat de gronden, waarvan de akte van aankoop verle den was geworden op 3 fe bruari 1978, inderdaad be stemd waren voor een park. De grond die het stadsbe stuur ter plaatse had ge bracht was bestemd om be paalde lager gelegen terrei nen op te vullen. Op een later ogenblik dienen ook nog nieuwe beplantingen aangebracht te worden. De opvullingen "gebeurden mede op vraag van schepen voor de Jeugd Eddy Mon sieur, die de terreinen wenst te gebruiken als jeugdspeelplein. De bedoe ling was volgens schepen De Maght alleszins van het park een mooi geheel te maken. Ook zij betreurde op haar beurt dat men er ondertus sen aan sluikstorten deed. «Wij zullen het sluikstort opruimen» zo beloofde zij aan de interpellant, terwijl zij meteen toegaf dat er en kele fruitbomen en zieke bomen omgehakt geweest waren. Het hout dat aldus bekomen werd, wordt mede gebruikt voor de verwar ming van de zaal in het kasteel Terlinden. Aldus wordt terzelfdertijd ook energie bespaard. Zij bevestigde alleszins dat de gronden in de Brouwe rijstraat te Nieuwerkerken geen stortplaats zijn en dat men er aan geen natuur- schending wenst te doen. Het ligt wel in de bedoeling om er een park uit te bou wen, dat ten dienste zal staan van de ganse Nieu- werkerkse gemeenschap. Burgemeester D'Haeseleer, die verduidelijkte dat hij nog dezelfde middag ter plaatse was geweest, was van oordeel dat men moei lijk van een stortplaats kon spreken. Gezien het bleek dat er geen stadspersoneel zaterdags of zondagvoormiddag ter plaatse komt, wenste de in terpellant niettemin te we ten wie er dan wel bomen kwam afzagen. Leefmilieuschepen De Maght deelde in dit verband mee dat er aan de politie zou gevraagd worden om in de toekomst een oogje in het zeil te houden. De bur gemeester van zijn kant preciseerde dat men niet kan zeggen of iemand van het stadspersoneel al dan niet in opdracht ter plaatse geweest was, omdat men niet weet over welke stads wagen het gaat en welke de nummerplaat van deze wa gen was. Men zegt immers zo vlug dat er ergens een stadswagen gezien werd. Hij vroeg dan ook om in het vervolg de nummerplaat van de stadswagen op te tekenen, wanneer men denkt dat er iets onregel matigs gebeurt. «Dan kun nen wij een onderzoek in stellen» aldus de heer D'Haeseleer. Raadslid Raymond Uytter- sprot (CVP) van zijn kant drong op een dergelijk on derzoek aan in verband met de feiten die zijn partijge noot De Winter gesigna leerd had. Met de woorden «Ik heb dit beloofd» kreeg hij meteen voldoening van schepen De Maght. VEHE Het aardappelbedrijf in de Priester Daensstraat, dat reeds tweemaal ter sprake kwam in de gemeenteraad, enerzijds bij monde van SP-fraktieleider Jan Van der Veken, ander zijds bij monde van CVP-raadslid Lambert Van de Sijpe, blijft in de aktualiteit. Als reaktie op het feit dat oppositielid Van de Sijpe be weerde dat er van milieuhin der geen sprake was en dat de hetze tegen het bedrijf te herleiden was tot een fami lievete, werd op maandag 22 december jl. de pers uitge nodigd bij één van de buren om eens een andere klok te horen. De talrijke buren, die op deze «perskonferentie» aanwezig waren, waren het er unaniem over eens dat er jinderdaad milieuhinder is. Deze hinder ontstond vooral sinds medio 1979 toen de eigenaars van het patatten- bedrijf een sorteermachine installeerden in een vroege re kolenhangaar, gelegen in de Priester Daensstraat. On ophoudelijk werd de buurt sindsdien gehinderd door la waai van de aardappelsor teermachine, door de trans portbanden waarmee de aardappelen vervoerd wor den en door een opbergsilo waarin deze opgestapeld worden. «Iedere maal dat de patatten in deze silo vallen, is het als een donderslag bij heldere hemel» aldus één van de geburen. Bij dit alles komt nog het feit dat de aktiviteiten in het bedrijf vooral plaatshebben 's mor gens vroeg en 's avonds laat (meestal tot middernacht). In de zomermaanden wordt dan nog in het bedrijf ge werkt met open poorten. Het gevolg is dat de buurt niet alleen geteisterd wordt door lawaaihinder, maar even eens door stofhinder en door een echte vliegen plaag. Politie In het begin hebben talrijke buren getracht aan de hin der een einde te stellen door overreding en diskussie, maar gezien dit niet helpt werd ten einde raad de hulp ingeroepen van de Aalsterse politie. Deze stelde bij een onderzoek ter plaatse vast dat de uitbaters over geen wettelijke vergunning be schikten om hun bedrijf te exploiteren. Het gevolg was dat de eigenaars een onder zoek commodo et incommo- do dienden aan te vragen. Hierop hebben 17 aanpalen de gezinnen per aangete kend schrijven bezwaar in gediend. Het gevolg is be kend. Het bedrijf kreeg van wege het stadsbestuur een voorlopige vergunning voor twee jaar waarbij duidelijk gestipuleerd werd dat men niet mocht werken tussen 22 uur 's avonds en 7 uur 's morgens noch tijdens de 1981 is door de UNESCO uitgeroepen tot een internatio naal jaar van de mindervalide. Sceptisch zijn mag. Wie aan de Breughelfeesten van het Jaar van het Dorp en de tekenwedstrijden van het Jaar van het Kind terugdenkt, zal wel niet direkt verwachten dat 1981 de gehandicapten meer zal opleveren dan wat weldadigheidsfeestjes. In het vorig jaar verschenen boek «Handicap, Onverklaarbaré Bondgenoot» van Jean-Pierre Goetghebuer wordt de vraag gesteld: «Wanneer zullen caritatieve instellingen eindelijk eens een einde maken aan hun aanstellerij? Wanneer zal men iets anders uitdenken dan een carnaval- fuif, een vieruurtje met bo terkoeken en een zoveelste bezoek aan de zoo of de haven van Antwerpen?» In 1981? Je kan het enkel hopen. Jean-Pierre Goetghebuer is zelf gehandicapt. Op 29-jari- ge leeftijd in juli 1974 werd hij tengevolge van een auto-ongeval verlamd aan zijn benen. Hoewel hij nu als romanist, lesgever in een Gentse meisjesschool en free-lance journalist bij het weekblad Spectator werkt en dus op 't eerste gezicht «geïntegreerd» te noemen is in het sociale leven weet hij terdege hoe moeilijk «ge handicapt-zijn» wel is. Jebron deed er goed aan deze priester, die zijn handi cap zijn «onverklaarbare bondgenoot» noemt, uit te I nodigen voor een gespreks- i avond. Op woensdag 14 ja nuari om 20 uur is iedereen (d.w.z. jeugd en volwasse nen, validen en mindervali- den) welkom in de zaal Sint- Martinuskring, Zonnestraat, Aalst. Centraal staat het sleutelwoordje «integratie». «Het is wel moeilijk, maar niet onmogelijk» meent Goetghebuer. Hijzelf kan er zeker heel wat ideeën over brengen, om het te verwe zenlijken. Het blijft tenslotte een feit dat het voorpaginanieuws was toen eind december een Nederlandse gemeente een 'gehandicapte burgemeester kreeg. In zijn boek, waarin hij zijn verhaal vertelt, van het ongeval tot de volledige reïntegratie in de valide we reld, schrijft Jean-Pierre: «Ik heb me sinds jaren afge vraagd waarom gehandicap ten geen sleutelposities kun nen innemen. Wij willen niet in het werk «opgenomen» worden met een gebaar van paternalistische grootmoe digheid: wij willen echt wer ken in een echte wereld en een echt loon verdienen. Soms droom ik over gehan dicapte politici en bisschop pen en fabrieksdirecteuren... Zouden die mensen niet to taal anders praten-indien zij het leven beschouwden van uit zitstand? Ik denk dat ein delijk de echte problemen aan bod zouden komen... ondertussen gebeurt het niet en wordt er over ons gepraat». Hij voegt er ook aan toe dat een aantal ge handicapten gewoon niet willen werken, enkel willen profiteren van tegemoetko mingen en subsidies, en zich zo zelf opsluit tussen de vier muren. Integratie... niet ge makkelijk dus, wel wenselijk. Hoe actueel het onderwerp van gesprek «integratie» (nog) wel is blijkt uit een heleboel vaststellingen. Vo rig jaar kreeg de caritatief gerichte BRT-Boemerangac- tie ten bate van gehandicap teninstellingen niet de ge wenste publieke aandacht. Dat was voor een groot deel omwille van het verzet van organisaties (o.m. van ge handicapten zelf) die meen den dat je zo eerder integra tie afremt, dan bevordert. De 50.000 gehandicapten in ons land worden nog altijd veel eer in instellingen gestopt, dan dat ze de kans krijgen in het gewone arbeids- en ont spanningscircuit te leven. Nog altijd worden mensen onwennig bij 't zien van een rolstoel, worden mentaal- gehandicapte jongelui in jeugdklubs met glimlachend medelijden bekeken, zijn openbare instellingen (sta tions, gemeentehuizen, postkantoren, scholen...) nog maar weinig toeganke lijk..., kortom, iedereen be grijpt wel tegen welke ach tergrond Jean-Pierre spreekt van «getto's van betutteling en overbescherming». Over de «stand van zaken», maar ook over hoe een gehandi capte zelf tegen zijn handi cap aankijkt, wordt op woensdag 14 januari infor matie geboden. Een kans.... A.S.O. We vernamen bij het ter per se gaan dat ook het Aalsters Sociaal Overleg het Jaar van de Gehandicapte goed wil instappen. Voor «Welzijns werkers» die gehandicap ten dikwijls in de vorm van «cliënten» ontmoeten wordt een Algemene Verga dering gehouden op 21 ja nuari, om 13.30 uur in het Volkshuis (Houtmarkt 1, Aalst). Op het programma: een inleiding over het on derwerp «Voorzieningen voor minder-validen» door Martin Van der Speeten, voorzitter van het OCMW- Aalst en sedert vele jaren actief in de Federatie voor Gehandicaptenzorg. Bespreking en planning van verdere activiteiten rond dit thema. In de toekomst wil A.S.O. duidelijk informatie naar de bevolking toe brengen. Inlichtingen: 053/77.71.63 (na 18 uur). (Peter) zon- en feestdagen. Gezien de exploitanten zich aan deze voorwaarden niet hielden, werd tenslotte door het stadsbestuur besloten om de vergunning in te trek ken. Het spreekt voor zich zelf dat de buurt het stadsbe stuur, en inzonderheid sche pen voor leefmilieu Mevr. De Maght, voor deze laatste maatregel dankbaar is. Men vraagt zich echter af of de familie Beerens zich bij deze beslissing zal neerleggen. Voorlopig is daar immers weinig of niets van te mer ken en de bedrijvigheden gaan ongestoord verder. Hierbij hebben de talrijke bu ren, waaronder het familie lid die van alle zonden van Israël beschuldigd wordt, benadrukt dat zij niet tegen de tewerkstelling als dusda nig gekant zijn noch afgun stig zijn op de bloei die het bedrijf de jongste jaren kent. Wel is men van oordeel dat een bedrijf die een dergelijke expansie kende, niet langer thuis hoort in een woonzone maar eerder in een indus trie- of ambachtelijke zone. Want buiten de hinder, die reeds vermeld werd, worden de inwoners van de Priester Daensstraat en St. Gudula- straat ook nog gekonfron- teerd met het voortdurend op- en afrijden van talrijke vrachtwagens, die liefst 's morgens vroeg en 's avonds laat de buurt onveilig ma ken. Of dit alles niet vol doende was komt hierbij nog het geraas en gerammel van een clarck, die de vracht wagens lost en laadt en die voortdurend van de ene kant naar de andere kant van de straat rijdt. Uit de talrijke voorbeelden die gegeven werden blijkt trouwens dat de uitbaters van het aardappelbedrijf een belangrijk deel van de Pries ter Daensstraat, als hun pri vé- eigendom beschouwen. Een aantal buurtbewoners wezen in dit verband op het feit dat de Priester Daens straat, die vroeger een smal rustig straatje was, enkele jaren geleden niet ver nieuwd werd door het stads bestuur zoals oorspronkelijk gepland. In plaats van het uiteinde van de doodlopen de straat aan te leggen bij middel van een rond punt, met het nodige groen, werd de straat immers een grote asfalten vlakte, die uitste kend geschikt is als parking voor vrachtwagens. Familie De buurt was het duidelijk ook niet eens met het ver slag dat de CVP-raadsleden Julien Vinck en Lambert Van de Sijpe in de gemeenteraad gaven over hun bezoek, aan het bedrijf. Zo wees men erop dat het bezoek niet on aangekondigd gebeurde vermits de heer Van de Sijpe reeds de eerste maal, naar aanleiding van de interpella tie van Jan Van der Veken aangekondigd had dat hij op bezoek zou komen. Aldus was het opgevallen dat de eigenaars ijverig hun bedrijf opkuisten en hun sluikstor ten zoveel mogelijk trachten weg te steken. Ook het in open lucht verbranden van allerlei afval in een open ton behoorde plotseling tot het verleden. Dat er van de 12 kinderen die het gezin telde, vijf reeds gehuwd zijn, waarvan som mige een eigen zaak op bouwden, werd evenmin in het verslag vermeld. Ook de resultaten van de geluidsopmetingen, die ge beurden door een ambte naar van de provincie, wor den in twijfel getrokken. Men weet immers niet of alle machines op het ogen blik van de metingen wel draaiden, en of er ook effek- tief mee gewerkt werd. Raadsleden Van de Sijpe en Vinck vertelden evenmin dat de bewuste sorteermachine sinds het begin der klachten verschoven werd naar de achterzijde van de nieuwe hangaar, zodat de lawaaihin der in de Priester Daens straat lichtjes verminderde maar deze integendeel in de Bevrijdingsstraat, waar stadswoningen staan, ver hoogde. Volgens de buren is de houding van de heer Ju lien Vnck mede te verklaren door het feit dat hij als land bouwer tevens leverancier is van de familie Beerens, die ook een groentenhandt uitbaat. Het ziet er alles bij elkaa naar uit dat de milieuhinder voor de volkrijke buurt pas zal verdwenen zijd, indien de bedrijfsleiders inderdaad tot het besef komen dat hun KMO een dergelijke uitbrei ding nam, dat hun aanwe zigheid in een woonzone niet langer verantwoord is en dat alle problemen en diskussies met de buren, die pas een aanvang schijnen genomen te hebben, pas ten einde zullen zijn wanneer men zich in een daartoe aan gepaste industrie- of am bachtelijke zone zal geves tigd hebben. VEHE Een vervolgverhaal Sylvain Van der Gucht Uit de kuil werd het lijk van de huismeid gehaald. Het werd inderdaad door de om- staanders herkend als dat van huismeid Catharina Sol- vijns. Na het lijk bij boer Vergammen te hebben ge bracht richtten gendarmen en Jan Clercker met hond en maat hun schreden naar de woning van de vermoorde weduwe Verpluymen. De champetter opende er de deur en alle tekenen van een gepleegde diefstal waren er te zien: opengetrokken la den, alles overhoop en door snuffeld. De weduwe zelf had twee dolksteken in de rug gekregen. Als vreemdelinge die pas een paar jaar op het dorp woonde was zij goed ge zien doch hield zich nogal afzijdig. Aan iedereen gaf ze te verstaan dat haar man overleden was. Victor Stier- marck leidde het onderzoek ter plekke en vond dra heel wat sporen waaruit hij konkludeerde dat de late be zoeker niet verwacht werd door de weduwe doch er wel welkom was geweest. Met de gendarmen zou hij nu trachten buiten een gevon den spoor verder te volgen. Waarheen zou dat leiden? Laten wij nu echter eerst eens terugkeren naar onze oude bekenden: Treems, Cla ra en Gabriêlle de Montmi- rail. Advokaat Treems had zich in de leunstoel laten vallen en liet het zakje met de 80.000 fr op de grond schuiven. Was het gebeurde een nachtmer rie? Of een realiteit? Treems had koorts en angst zweet brak hem uit. Hij had kwade dromen en zag heel wat onheil aan hem passe ren. Een grote man met zwarte baard en breedgeran de hoed had hem in zijn droom het leven Jot een hei- gemaakt. Gelukkig was het slechts een droom. Toen de meid hem echter meldde dat er iemand aan de deur was en Treems wat orde in zijn toilet had geschapen kwam een man binnen. Treems gaf een vreselijke schreeuw en viel neer: het was dezelfde man als die uit zijn droom die nu in werke lijkheid voor hem stond.' De meid bracht water en de vreemde man gooit het, op brutale wijze, in Treems' aangezicht. Nadat Treems was bijgeko men en door de vreemde man in de sofa werd gedeponeerd sprak deze: Ik ben Jan Vermeulen en kom naar hier vanwege nota ris Vosselaer. Hier ben ik nu de baas en ik alleen zal de bevelen geven, zei Vermeu len en de daad bij het woord voegend scheidde hij de meid en vertelde haar dat ze voor taan niet meer naar Treems maar naar hem te luisteren had. Vermeulen pleegde chantage: Rigault zou ver moord zijn geworden na het eigenhandig schrijven van Treems. Vermeulen scheen Treems volledig in zijn macht te hebben. Gans Aalst was immers vol van de moord op Rigault en Treems had het bijna niet meer aangedurfd zich in het openbaar te vertonen. En juffrouw de Montmirail had een vreselijke klap gekre* gen. Ze was voortaan arm, zo arm als Job en zou uit wer ken gaan om in haar onder houd te kunnen voorzien. Kashoudster zijn in een ma gazijn was voortaan jaar job... Ondertussen was Clara vrij gesproken geworden en wilde Vosselaer haar plaatsen bij Treems. Liever nog zag hij ze echter helemaal verdwijnen. Ze wist immers zó veel. Sprietvlechter was echter verliefd geworden op Ga briêlle de Montmirail die door prokureur Po be schermd werd en dit was een lelijke streep door de reke ning van notaris Vosselaer. Daar zou hij alvast een stok je voor steken. Sprietvlechter zou de proku reur naar hier lokken zeg gende dat er iets over de moord was uitgelekt. Men zou hem gewoon van kant maken en Gabriêlle schaken. Daarna zou Spriet een braaf gewoon leven willen leiden. Via het kwaad zou hij tot het goede evolueren. Dan zou hij naar het buitenland vertrek ken, met Gabriêlle en laten rondstrooien dat de vermoor de prokureur met het tortel duifje gaan vliegen was. Een duivels plan. Niettegenstaande de her haalde waarschuwingen van Katrien, de meid. ontving advokaat Treems de eerste klerk van notaris Vosselaer. Welke tijding zou die nu weer brengen. Gewoonlijk niet veel goeds. Nadat hij er zich had van vergewist dat niemand mee luisterde -zei Spriet: -We worden verraden. De proku reur verdenkt U van moord en erfdeelontvreemding. Ge zijt een verloren man. Tenzij de prokureur van kant wordt gemaakt. Zoniet valt over een maand uw hoofd op het schavotSpriet toonde zelfs een schrijven, uiteraard na gemaakt, waarin de proku reur zijn vermoedens over Treems' aktiviteiten mede deelde. Treems was versla gen. Hij moest noodgedwon gen Sprietvlechter toegeven. Hij schreef dan ook, zij het met bevende hand, wat Sprietvlechter hem dikteer- de. Aan de prokureur meldde hij dat, na opzoekingen, ge bleken was dat Vosselaer de hand in het spel had en hij nodigde de prokureur, verge zeld door Gabriêlle, uit zo spoedig mogelijk te komen om de zaak op te lossen. Ook de meid, Katrien, moest uit het huis van Treems ver dwijnen, eiste Sprietvlechter en, fel tegen zijn zin, zond Treems zijn oude, trouwe dienstmeid weg. Toen hij 's avonds thuiskwam en het huis meende ledig te vinden trok hij naar haar kamer om te zien of ze alles had meege nomen. Dadelijk trok hij zijn hoofd terug: vóór het kruis beeld lag Katrien. dood.' Toen er even nadien werd gebeld was het Clara, de nieuwe meid die op last van Spriet de oude Katrien zou komen vervangen. En een oogje in het zeil houden. Prokureur Po was met Gab riêlle naar Aalst bij advo kaat Treems gekomen zoals hen werd verzocht. Clara, de nieuwe meid, zegde echter dat Treems voor dringende zaken naar Brussel was en pas op de middag ter beschik king zou zijn. Gabriêlle staarde de nieuwe meid aan. Ze leek warempel als twee druppels water op Clara, die in Oordegem een herberg van verdacht allooi had gehou den. Juist in dat huis zou de moordenaar van Rigault aangehouden zijn. Clara was nog voor het gerecht moeten verschijnen doch men vond ze niet schuldig. Dat deze vrouw nu juist bij advokaat Treems in dienst was vond Gabriêlle alleszins op zijn minst uitgedrukt zeer eigenaardig. Even later kwam stagiair Vermeulen aan de prokureur zeggen dat vandaag nog de bewijsstukken zouden gele verd worden. Te Oordegem. Hij vroeg dan ook dat Po en Gebriêlle naar Oordegem zouden vertrekken). (Wordt voortgezet)

De Voorpost | 1981 | | pagina 7