KmmavfiL aalst i9st (arnaval of vastelauved? VOETBAL ZAALVOETBAL AL VAN NIEUWIGHEDEN BIJ ÏENJARIG BESTAAN Kinderkarnaval M SETOK Vrouwen LADIES HOFSTADE TE VROEG IN FEESTROES! JEUGDHUIZEN MINI-SCORE BIJ TANU-SPOKUON f3tsklub «De Sportvrienden» blaast Antionius-kermis leven in! Isterse Gilles en Karnaval 1981 Vooroptochten Aalsterse Gilles Jubileum «Hoger Op» Eerste nationale damesveldloop te Hofstade De Voorpost - 16.1.1981 - 1 i -■oergaan van het oude naar het nieuwe jaar gaat overal ogepaard met feestvieren. Zo ook bij de vrouwelijke Asters uit Hofstade, die zaterdag gezwind de beentjes -Af uitslaan op het Driekoningenfeest te Denderhou- Uomenten vergeten zij speelsters, de weg niet von- dat 's anderendaags den naar het Hardyveld en dat jvare wedstrijd op het Manette Van Beveren afwezig ©ma staat tegen ex- bleef. Tegen een tegenstands- ien Hardy. Door al deze ters old Hardy was dit bepaald Ken, stuurden liefst 5 niet het motief om tot grote fepeelsters hun kat. daden over te gaan. Alsof dit I kwam dan nog dat 3 alles nog met volstond, liep Anita De Pauw tijdens de wed strijd dan nog een kwetsuur op De domper op de fees troes kwam er dan ook onmid dellijk in de eerste helft. Rita Dhaese scoorde viermaal, en Patricia Van Kerckhove één maal. In de tweede periode deed Ladies meer dan zich verdedigen, doch via een own- goal van Jenny Everaert wer den zij nog verder in het ver lies gedrukt. Verdiende Hardy- overwinning, doch met over dreven cijters. Hopelijk is er voor de Ladies volgende week geen feest op het programma, en hervatten zij zich tegen de andere leiders: De Keizerin nen uit Gent. Hardy moet naar hekkensluiter Leeberg, en zou volgende week weieens op nieuw alleen leider zijn. Stand; Keizerinnen 13, Hardy 13, La- dies 11Leeberg 6. A.V.H. Het is geen dagelijkse verschijning, dat men in een zaal- voetbat slechts twee doelpunten ziet vallen tijdens één wedstrijd. Bij het Jeugdhuizenzaalvoetbal kwam toch een 1-1 score uit de bus. e k erg. /vinn oe de dorpsraad gaan nu ook de kaatsers hun steentje oncien om de kermis en de daarmee gepaard gaande s opnieuw aan te wakkeren. icfdl egenheid van St Anto- worp in zaal «De Kletser» rmis nodigen zij U uit groot kermis TD met discobar i tweedaagse kermis. CANCY (muziek voor jong en - uJidag 18 januari 1981 oud). T6u30 na de pensen- Mocht U belet zijn op zondag, dan kunt U nog terecht in de zaal van het klubhuis op maandag 19 januari 1981 van af 11 u. op de GROTE PEN- SENKERMIS; Dit is een unieke gelegenheid voor de echte Herdersemnaar om, zoals destijds, van Ker- Daarvoor zorgden de doel wachters van Tanu en Spo- kuon. Van bij de aanvang ken den de beide ploegen hun aanvallers heel wat moeite om tegen de hermetische geslote- nen verdedigingen op te tor nen, zodat deze recordscore een feit werd. Tuf Tuf kende in Jome een uitstekende start en leidde na 10' reeds met 3-0. Jome hervatte zich gepast, zo dat deze stand meteen ook de rustscore werd. Na de koffie liepen de lokalen verder uit. Een korte heropflakkering van de bezoekers bezorgde hen in 5' tijd drie doelpunten. Dit bracht wel enige spanning te rug, doch in de slotfaze nam Tuf definitief afstand van zijn niet afgevende tegenstrever. Ondanks een sterke start van Eureka I heeft Tijl een ruime overwinning verworven. De lo kalen dwongen in die aanvan- gsminuten wel een paar doel- kansjes af, doch na die prik- stoot kwam Tijl langzaam maar zeker op stoom, wat re sulteerde in een resem doel kansen. De lokale portier had meer werk dan hem lief was, en Tijl speelde meermaals zijn defensie op een hoop. Na de rust drong Tijl nog meer aan en dreef zijn score op. De lokalen stelden zich dapper te weer, doch konden mets in brengen tegen deze over macht. Stand Bosveld 16, Twentiers 15, Tijl 15, Zenith 10, Pallieter 12, Tuf 11, Efsee 10, Terlinden 10, Tanu 9, Spokuon 8, Eureka I 4, Ypsilon 4, Jome 0. A.V.H. mismaandag de plezantste dag te maken van gans het kermisgebeuren. nènde) beentjeT^fhun'mee Hiermee geloven -De Sport- ook U op een dezer dagen le Het bestuur hoopt in ieder ge- onder tafel voor een lekker vrienden» zeker aan u kermis- mogen begroeten. va! dat dit initiatief een schot in etentje, een hartige drink en verwachtingen voldoening te U ziet het kaatsseizoen start de roos wordt. Tot dan veel plezier?? schenken en zijn er zeker van heel vroeg dit jaar. M.T.S.A. Zondagreeks: Beukenhof - Sunset Star Boys - Amapola Morta - De Zwaan Timarcha - Inno Adelaars - IJsboerke Real - Nieuwe wijk ff 0-5 1-1 0-0 2-1 0-2 0-0 Zaterdag I reeks Leeuwerik - Rode Duivels A.V.H. Tinne Boys - Heipias Simca - Melckenbeeck Endoka-Jaca Lada Boys - Rayo Espagnol Korporatief Reeks A SAF - Amylum Jeugdhuizen Tuf - Pallieter Zenith - Sint Joris Efsee - Spokuon Tijl - Ypsiion Bosveld - Eyreka Tanu - Nijdrop SETOK-Vrouwen Hardy - Ladies ilsterse Gilles», de opvolgers van «De Slecht gekle- le Ajuingilles» uit de twintiger jaren, namen de draad op tien jaar terug toen Gust De Man en zijn «Ware nadat ze jarenlang de kavalkade hadden opgeluis- in aan vele stoeten buiten Aalst hadden deelgeno- ermee stopten. Aalsterse Gilles» nu iar aktief zijn wilden ze onopgemerkt laten aan en gaven daar- brochure uit, keurig irig, in vier talen die in irijke toeristische bu- ons land maar te- jin de ons omringende |n verkrijgbaar zijn. (iegetrouw willen de Ierse Gilles» terug lemen aan de Prinsen- izing. Dit optreden dan uiteraard even eens in het teken van het tienjarig bestaan. Verder is het karnavalboekje reeds aan zijn zesde editie toe met belangrijke artikels over betekenis en historiek van de Gilles, informatie over de kledij en uiteraard ook het uitgebreid program ma. Als voorbereiding tot Karnaval worden niet min der dan vier vooroptochten gehouden, dit jaar in de stad zelf. Benevens de 53e karnaval- stoet zelf zijn er.de Ronde dansen, de Bezemdans en Bezemworp, dit op maan- dagnamiddag 2 maart te 14.30 u. Voor de eerste maal, weer in het teken van een bestaan gedurende een decennium, zullen tientallen kleine hek- senbezems worden uitge worpen. Een reden te meer om de aan de ajuinenworp geïnteresseerden een half uurtje vroeger naar de Markt af te zakken. Na het eigenlijke karnaval- gebeuren volgt op zondag 8 maart het bezoek aan de mensen van de derde leef tijd en dit reeds voor de zes de maal. De Gilles trekken dan naar de OCMW-rustoor- den en het ziekenhuis om er gebak, fruit en versnaperin gen aan te bieden. Zusters en moeders in de kraamin richting worden op bloemen bedacht. Om dit alles mogelijk te ma ken mag worden gerekend op de medewerking van de peter van de Gilles, fruit- groothandelaar U. D'Haese - De Meerleer, traiteur Lunch, koffiehuis Corthals, Bloe- menrijk De Smet, voedings- en drankendiscount Van Vaerenbergh (Erembode- gem) en drukkerij Van Brabant. Ook werd ter gelegenheid van de jubelviering een me ter aangesteld in de persoon van Mevrouw Marie-Rose waarvan slechts 100 exemplaren zullen worden aangemaakt. Alhoewel de vereniging mo menteel uit circa 85 leden Reniers, echtgenote Herman bestaat wil het bestuur hier- De Ridder van «Lunch». Dit jaar wordt ook een karna- valmedaille uitgegeven bij een oproep doen om nog een aantal medewerkers aan te werven als ceremonie meesters, appelsiendragers, reuzendragers en zelfs als Gilles of muzikanten. Gega digden kunnen zich hiertoe wenden tot het sekretariaat. Parklaan 141, bus 2 te Aalst (sekretaris en stuwende kracht Rony De Bruyn). LH SETOK-Heren Blauw Wit - Groen Wit Moorselbaan - Leeuwerik Tripioli - Post O.C. Aalst - Apostelken Tijl Snas - Arendzonen Jeugdhuizen Tanu - Spokuon Pallieter - Eureka II Tuf-Jome Eureka I - Tijl Aalsterse karnavalist anno 1981 is niet meer («zelfde dan degene die pak weg vijfentwintig jaar gleden met een vrouwenkorset en een vogelmuit net stinkkaas door de straten van de stad para- rde... levisie en snelle verbindingen met binnen- en "tenland hebben ogen geopend en een grondige intaliteitsverandering in de hand gewerkt, staan thans mijlenver verwijderd van het vroege- reusachtige volksfeest, dat haast geen enkele ilstenaar onberoerd liet, doch waarvoor de mensen ort^n buiten onze stad wat onbegrijpend de schouders nj^>haalden. t vefoeger vormden de vreemde groepen het hoofdbe- rogbnddeel van de zondagse stoet; zij waren de attrak- hèfepool voor de buitenstaanders, terwijl de Aalsterse enlrnavalvierder er die dag wat verloren tussenliep.. e Srnavalzondag was traditioneel niet zo belangrijk beiöor de Aalstenaar zelf, die zich vooral maandag en r tdnsdag naar hartelust uitleefde in de allerdolste jalibestreken ïetbt enkele volwaardige Aalsterse groepen vaste vorm tefegen en geleidelijk zélf de blikvanger werden van niefet zondagse karnavalgebeuren: niet alleen voor de totjwoners van de stad, doch ook voor de «vreemden», va© evolueerde de kavalkade tot wat ze vandaag is: een enloet met overwegend Aalsterse groepen, die van de tjejootkar naar de praalwagen zijn overgestapt, zodat 4Sok alles eromheen fraaier moest worden, jeefit alles bracht met zich mee, dat er ook steeds meer jvÉüimte nodig was om die wagens te bouwen. En larmate het aantal groepen toenam, groeide ook de ihoefte aan meer levensruimte voor deze vereni- ingen. ijdens de maanden, die karnaval voorafgaan, mag ieönen in Aalst ieder jaar opnieuw gerust spreken over itsde opbloei van een nieuwe tak in de nijverheid: de iarnaval-industrie. Toen de karnavalverenigingen zich onekere dag in hun belangen aangetast voelden, sticht en ze ook het Aalsters Karnaval Verbond A.K.V., een ylafoort vakbond voor karnavalisten en vorig jaar lejcheurde zich zelfs een klein vakbondje af van de 1(jjrote, zoals dat ook «in 't echt» gebeurt! artHet is een evolutie die men kan betreuren, doch zeker rrèiet ontkennen. Het beestige, het primitieve van vroe- •mjjer heeft de plaats moeten ruimen voor glans en Isfllitter, voor prinsen en pluimen. De gezonde straatmus, die zich onbekommerd voedde Atnet paardevijgen en tevreden was met wat de straat zoal te bieden had, kijkt verwonderd naar de vreemde vogels met diverse veelkleurige veren, die nog enkel irisyrede nemen met eksotische specialiteiten en bruisen de drankjes... illeMoet de eenvoudige mus zich nu mokkend afwenden .eeyan dit bonte gezelschap of eerder trachten met haar 'Watuurlijke, aangeboren charme de kleurrijke vreem delingen voor zich te winnen? Het antwoord is aan alle vrolijke vogels van deze stad. n deze wereld groeit de afkeer, of erger nog, voor al vreemd is en we hebben er ook een mooi woord oor: xenofobie. ster ware geweest, dat we het met een lelijk woord adden moeten stellen en dat gevoel zou verdwijnen, nplaats van toe te nemen. Die afkeer voor al wat vréémd is, komt ons wat eigenaardig voor omdat haast iedereen tegenwoordig verslingerd is op verre buitenlandse reizen en de mond vol heeft over internationale kontakten. Nu de landsgrenzen vanuit de lucht niet meer met het blote oog zichtbaar zijn en men er ongemerkt overheen vliegt, nu alleen eindeloze horizonten, met ongekende perspektieven zich voor ieder van ons uitstrekken- Uitgerekend nu zouden wij niet openstaan voor ande re kuituren, voor de zeden en gebruiken van andere steden, andere volkeren? In het zicht van het Jaar 2000 zouden we ons opsluiten in een getto, waar Kleinzie ligheid koning is? We moeten integendeel wagenwijd openstaan voor eikaars opvattingen, onze ideeën uitwisselen, inplaats van ze onverzoenlijk te doen botsen I De een denkt nu eenmaal zus en de andere zo, doch wanneer elk voor zich in het eigen enge kringetje zijn eigen waarheid blijft verkpndigen en intussen hoog hartig andere standpunten negeert, dan zal ook karna val in Aalst binnen de kortste keren verstikken onder die kleinzielige mentaliteit. En dat is toch juist het allerlaatste wat we nastreven! Eén maart nadert met rasse schreden. Op die dag willen we de buitenwereld tonen tot wat Aalst in staat is te presteren. Dat is héél wat, want er zijn slechts weinig plaatsen waar die échte geest van sotternij nog zo springlevend is als juist in ons bloedeigen Aalst! We moeten echter de hooggevederde prinsen en hun gevolg aanvaarden, ze vriendelijk ontvangen en van de gelegenheid gebruik maken om hen met gewettig de trots van onze eigen volkse geestigheid laten genieten. We tonen hen dus onze fantastische stoet van louter Aalsterse makelij, waarachter immers dui zenden mensen schuilgaan uit alle lagen van de bevolking. Mensen die maandenlang hebben ge zwoegd en met zweet, blaren en tranen het wonder hebben verwezenlijkt om uit kippedraad, betonijzer, hout, karton en isimo al die prachtige dingen tevoor schijn te toveren... En na die stoet volgt dan het immense feest en heerst in alle straten van de stad de Voil Jeanette. Dit is de triomf van het individu, dat gretig in de huid kruipt van een ander, nadat hij zijn eigen konventionele vel voor drie dagen achteloos aan de kapstok heeft gehangen. De karnavalstoet van Aalst mag de vergelijking door staan met alles wat in Vlaanderen, Wallonië en in het buitenland op dit gebied te zien is. De Aalsterse Vastelauved is uniek. Hoe men een kombinatie van beide. Karnaval en Vastelauved, van pracht en praal tegenover het rauwe en zich ongeremd uitleven, van het vreemde tegen over het on-ver-vreemd-baar Aalsterse, blijvend kan tot stand brengen moet men gezamenlijk en voorgoed vastleggen. Straks, als de feestroes voorbij is en men weer nuchter denken kan... Cyriel Temmerman Het gesprek met A.K.V.-voorzitter Gustaaf Sonck verschijnt, in tegenstelling met wat eerder was aan gekondigd, slechts volgende week! Na de eerste vooroptocht van zaterdag 3 januari zijn nog de volgende voorzien: zaterdag 17 januari Vertrek aan «'t Apostelken» te 14.30 u. Wegwijzer: Apostelstraat, Albrechtlaan, Appelstraat, P. Lauwereysstraat, Berge- meersenstraat, Moorsel baan, St.-Vincentiusstraat, Groenstraat, Binnenstraat, Hoveniersstraat, 1 meistraat, Varkensmarkt, Molendries, Hovenierstraat, Moorsel baan, Albrechtlaan, Apostel straat. Zaterdag 31 januari Vertrek: café Wembley, Bre destraat 14.30 u. Wegwijzer: Bredestraat, Landbouwerstraat, Park De Blieck, Boomgaardstraat, Noordstraat, J. Jeliestraat, Bredestraat, Verbrandhof- straat (terug), Bredestraat. Zaterdag 14 februari Vertrek: Kring Meuleschette- straat 14.30 u. Wegwijzer: Meuleschette- straat. Koolstraat, Vak schoolstraat, St.-Annalaan, Val. de Saedeleerstraat, Wel- lekensstraat, D. Martens- straat, Zeshoek, P. Coucke- straat, Val. de Saedeleer straat, Caudronstraat, De Visscherestraat, Kluyskens- straat, Meuleschettestraat. LH Erereeks Kravael - Schoonaarde Hand in Hand - Post Corso - Moorsel Cosmos - Koszen Johny Boys - Welkom Zandmannetjes - Palace Turbo Cars - Korte Stokken Reeks A Faber - Scotching 6-0 Welkom B - Hand in Hand B 0-6 Moorsel B - Kravael B 5-1 Leeuwkens - Zandman. B Het ziet er naar uit dat de traditionele kinderkarnaval in de St.-Annaparochie een tegenhanger krijgt, en wel «aan de andere kant van 't water». Op initiatief van de Werk- groep Jongerenkontakt Naar aanleiding van het 45-jarig bestaan van de toneelgilde «Hoger Op» brengt men op 24-25-30-31 januari en 1-2 februari een jubileumprogramma waarin kolder, sketches, toneel, zang en muziek vervat liggen. Het geheel staat onder leiding van Frans Pauwels. De voorstellingen grijpen plaats te 20 u. in de zaal aan de Moorselbaan (naast het St. Maarteninstituut). ROS1 Arend wordt door een aantal jeugdverenigingen gewerkt aan eenkinderkarnavalfeest, dat op maandag 2 maart moet plaatsvinden. Een allereerste bijeenkomst ging door op vrijdag 9 fe bruari. Vertegenwoordigers van de jeugdateliers Team en Klakson, en van de AKA- BE-skouts waren daarop aanwezig. Ook de Chiro meisjes H. Hart lieten weten aan het initiatief te willen meewerken. Naar we verna men zou de kinderkarnaval bestaan uit een karnaval stoet - waaraan de verschil lende groepen deelnemen - en een feest. Andere verenigingen en per- Zandm. C - Rupa Koszen B - Cosmos B Scotching B - Radijzen 3-3 0-6 1-5 2-4 Reeks B Welkom C - Sportvrienden Sportvr. - Johny B Palace B - Welkom D Rupa B - Corso B Kasseistampers - Faber B 0-6 1-5 6-0 5-1 3-3 3-3 Voorzitter Jozef De Cuyper, penningmeester Frangois Claes en bestuursleden Ann Claeys, Jozef Van De Meirssch en Ludwig Van Zwol zijn niet een weinig fier om op zondag 1 februari 1981 te 14.30 u. op het terrein van F.C. Wilskracht Hofstade hun 1 e nationale damesveldloop (alle kategoriën) in samenwerking met de Kon. Atl. Eendracht Aalst te mogen organiseren. Supporters allen op post! (Per) Cosmos D - Krijt op Tijd Schoonaarde B - Leeuwk. B 4-2 Radijzen B - Cosmos C 3-3 A.V.H. sonen zijn uiteraardwelkom op de eerstvolgende voorbe reidingsvergadering. Deze gaat door op vrijdag 23 ja nuari om 20 u in Kreja, Drie- sleutelstraat 49 (nieuwe bouw). Inlichtingen: Eddy Quintens, tijdens de kantooruren te be reiken in RISA, H. Hartlaan 30, Aalst (053 7.19. 89). (P.D.)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15