Van Springel is er nog bij, maar Lemo, Oscar Dierickx en Etienne Van der Helst eveneens belangrijke pionnen Nieuwjaarsvisite zonder cadeautjes ^saert: egen Beveren spelen t Europese mentaliteit Safir lonkt reeds naar wegseizoen 1981 Rsdaktie: Oude Vest 34, 9330 Oenderinonde. Tel. 05321.4160 Murielle Permentier: kampioene en «Jonge Haai» S Mijmeren bij Beveren-Lokeren kf" Geen bekerfinale Beveren-Lokeren Wilfried Van Moer: geen vierde «Gouden Schoen De Voorpost tal aut< >chi VRIJDAG 16 JANUAR11981 SPORT In Leuven werd dinsdagnamiddag de Safirploeg voorgesteld. Een en ander gebeurde in aanwezig heid van Jos Fabri, die de Belgische Wielerbond vertegenwoordigde. Ook de «bazen» van Ludo en Galli, twee medesponsors, waren op de afspraak. Marcel Moens: «We starten ons vierde seizoen. Het begin was eerder bescheiden, doch in 1980 stonden we reeds een eind in de goeie richting. De zege van Herman Van Springel in Bordeaux-Parijs was DE blikvanger. Herman zal ook dit jaar hoge toppen scheren en lijkt flink op weg naar een tiende overwinning. fmg ale j »edenking of verder [ultu op drie niveau's iur okeren uiteindelijk zwaar zou worden, je iemand uit de e M kringen dat het diavtfg moeilijk zou wor- e nationale competi- ogie Ie Belgische beker, ^tion at het wel los zou ndei traat de Uefa-beker. Op zo'n uitspraak, toch litionele - waarom - dde hij spontaan en llimlachend «het is van de drie compe- •aarin we Beveren nen tegenkomen» (h attentie voor de iproken. issen kreeg Lokeren dejnjd om de nationale flinke deuk door leer het verlies op (de ambitie om in te spelen werd nooit openlijk /en door de Loker- (ntwoordelijken, wel lieuwe Europese en werd Lokeren laar eens uitgeloot leveren om de Belgi- hebben we tot nog toe pittig getraind. Qua ingesteldheid zal ik er bij de spelers op aandringen om met dezelf de moraal op het veld te komen als deze die ze in de Europese competitie kun nen opbrengen en dan weet ik dat onze ploeg tot heel wat in staat is.» Zal u zondag kunnen be schikken over de voltallige kern? - «Ik geloof van wel, indien er geen onverwachte kwets uren vallen, dat iedereen fit is, op uitzondering van Mare Verbruggen na. Die jongen blijft ongelukkig genoeg sukkelen met een aansle pende lieskwetsuur. Met de huidige ploeg moet het mogelijk zijn om spektakel te brengen tegen toch die andere spektakelploeg die Beveren wel is. Ik geloof in een hoogstaan de en sportieve partij voor zondag.» En wij hopen met hem... R. Coremans staat de vierde ïting tussen beide ip het programma in inkele maanden tijd: iorronde trokken de ingens tweemaal cijfers aan het eind en ook in de itie werd aan huis gewonnen. Wij moeten zondag naar Freethiel ik zal aan onze ploeg nog wat moeten sleutelen Bij ZN Aalst <t de Lokerse oefen- nu tegen de ont- ?r?ig van zondag aan? pcri leen dat het zondag ;kéj eiden weer een spe- Istrijd zal worden, strijdt nog volop eerste plaats, een die zeker binnen hun Qp'i kheden ligt gezien de Ter och zeer vlot draait. "*nls het wat minder zoals zondag tegen iot worden er nog gehaald, dat is altijd j9ed teken in verband ipeide kompositie. Wij dat niet gekund. ™Jnaar naar zondag Varegem, een collec- >ff-day werd in de minuut afgestraft, i ki idag zijn we daarom -nta ïabilitatie toe. Ik blijf dat het aan de Lea ugb. sur In de distriktwedstrijd te Eeklo heeft het Aalsterse meisje Murielle Permentier een uitstekende prestatie afgeleverd. In de 800 meter crawl zwom ze na 250 me ter resoluut naar de kop en halfweg liet ze een chrono van 4.45.8 afdrukken. Dat was uitgerekend 8 tiende van een sekonde boven de tijd van een «Jonge Haai» over deze afstand. Murielle bleef voortdurend haar voorsprong opdrijven en eindigde in een tijd van 9.32. Ze was daarmee niet alleen Oostvlaams kam pioene maar kaapte meteen een «Jonge Haai» weg. Ze verbeterde tevens de klub- rekords voor 14-jarigen over de 400 en de 800 me ter. Voorwaar een pracht- prestatie want ze zwom haar tweede wedstrijdhelft even vlug als haar eerste 400 meter. De nummer twee had 13 sekonden meer nodig dan Mureille. De 13-jarige Murielle Per mentier zwemt binnenkort te Genève. Daar, reist ze naartoe, samen met een groep beloften die eveneens geleid worden door Her man Verbauwen. Bij de heren, die 1.500 me ter ver moesten zwemmen, verbeterde Jürgen Goossens zijn beste tijd met eventjes 15 sekonden. Hij eindigde in 17.25.7. (AVH) De heer Moens zegde voorts dat het kontrakt van bepaalde renners niet meer hernieuwd werd omdat die de goeie geest in de goeie Safir ploeg blijkbaar te goed vonden. Met André Dierickx haalde Safir-Galli-Ludo een ervaren man in huis die, samen met Van Springel het jonge ge weld in het rechte spoor zal houden. Jammer was het dat Benny Schepmans en Flip Van den Brande vo rig jaar wegens verwon dingen een poosje op nonaktiviteit werden ge stéld, doch alle leed lijkt nu geleden. Van de anciens wordt veel verwacht: overwin ningen als het enigszins kan, bijdragen tot de suksessen van het team als het moet: Patrick Lerno, vooral Willem Peeters, Benny Schep mans, Willy Sprangers, Rik en Flip Van den Brande, Etienne Van der Helst, Willy Vigouroux en René Wuyekens zijn kerels die het klappen van de zweep kennen en weten waar ze aan toe zijn. Er is getalenteerd jong «bloed» ingehaald: Ronny Van Holen, des tijds wereldkampioen bij de juniores en in 1980 de amateur die het hoog ste aantal zeges bijeen- fietste. Marc Van Geel en Eddy Van Hoof: stuk voor stuk zijn het ren ners die moeten verge ten dat het verleden... voorbij is. Ze moeten zich toespitsen op de be langrijke opdrachten die hen worden toever trouwd en dienen daar ook naar te leven, aldus Marcel Moens. De Safirwoordvoerder dankte de medesponsors Huygens (Ludo) en Sa- vio (Galli), een Italiaan uit Turijn, die warempel in het Nederlands de 80- koppige groep aanwezi gen toesprak. Met Florent Van Vae- renbergh, die nu reeds 25 jaar in het vak zit, heeft Safir-Galli-Ludo een sportbestuurder die weet wat hij wil en die zijn discipelen kan moti veren. Ook Yvan Zagers, op de valreep aangewor ven, kan bij Safir uit groeien tot een prof die zijn weg kan maken. Giro Safir-Galli-Ludo neemt aan alle klassie kers deel. De Ronde van Zwitserland, waarin Os car Dierickx een ophef makende ritzege boekte in 1980, staat eveneens op het programma. Ook de Giro is een objektief voor Florent Van Vae- renbergh. In Italië wordt geen eindzege beoogd. De opdrachten liggen er anders: via één of meerdere etappezeges publiciteit maken voor de sponsors. k maar om een !e inzinking ging. Het I mogelijk dat al het dat we tijdens de ■■Jl wedstrijden hebben ^ien, opeens allemaal dstrïjd op de Freethiel Jlus juist op tijd? Jze nu precies op tijd veet ik niet, voor mij en wedstrijd tegen pn altijd. Het is steeds Beladen ontmoeting, kinnen overigens een *titie inrichten tussen Iploegen alleen, als je [pt nu door de loting in Jgische beker wij weer jegen de geel-blauwen t Dat maakt dan zes m op één voetbalsei- ^3t sportieve vlak komt j^pdstrijd misschien wel 3ls wij heeft Beveren ïer9 goede periode de rug, maar lieten ook een steekje voor hen dan wel epaard gaand met verlies, zoals voor zullen ons beiden erpakken. rbereiding hiervan Bij het afsluiten van de heenronde in onze natio nale voetbalkompetitie is de toestand bovenaan de rangtabel zo klaar als een klontje. Na zeventien beurten staan Anderlecht en Beveren met slechts twee punten van elkaar gescheiden. Ook al beweert de fervente mauve-witte aanhang vrankweg «An derlecht pakt de titel!» steekt het er voor de Waas- landers sowieso nog allemaal dik in. Het suksesvol- le debuut van «American» Juan Lozano heeft de Brusselaars nog meer stekeblind gemaakt. Wat Herr Happel ook moge filozoferen dat Standard nog steeds mag dromen van de hoogste landseer, zijn Rouches staan momenteel met zes punten in het krijt. Op negen lengten volgt Sporting Lokeren en na de nipte uit-nederlaag in het Astridpark is titelhouder Club Brugge er zo goed als zeker aan voor zijn moeite. Trouwens het ziet er niet onmid dellijk naar uit dat «gouden» Jan de prestatie van zijn Gezellen Gres(s)cendo zal doen gaan. De komende weken kraakt deze kompetitie voor goed open. Wie titelambities koestert mag geen enkel steekje laten vallen. Vandaar dat wij ervan overtuigd zijn dat de buurjongens van Daknam zonder ca deautjes in de pollen naar Freethiel zullen reizen zondagnamid dag. Hun goed recht trouwens, want de kater die Sporting afgelopen zondag aan de Gaver beek opliep, wil het zo vlug mogelijk met een klinkende revanche doorspoelen. Het liefst nog op de akker van Freethiel want daar smaakt een overwin ning dubbel zoet. Daar om ook dat Urbain Hae- saert de off-day in het Regenboogstadion zo gauw mogelijk ook wil doen vergeten. Om het moreel van de tricolores terug op te krikken no digde big boss Rogiers zijn discipelen uit voor een etentje ter gelegen heid van de nieuw-jaar- wende. Of het pepmiddel werd verteerd, zien we wel. Ook Beveren poetste het blazoen op in het vooruitzicht van de Wa- se derby, die ongetwij feld weer voor een vol huis zal zorgen. Het krasselwerk van vorige zondag, gered op de wit te stip, werd zo vlug mo gelijk in de onderste la weggemoffeld. Een voet balkarikatuur die pun ten opbracht, dat wel. «Hebben onze spelers niet het recht om een mindere prestatie te le veren,» vroeg Robert Goethals zich na afloop af. «Onze supporters zijn terecht o.i. veeleisend geworden. Het kan toch niet elke zondag kermis zijn.» voegde akoliet Jan Pau wels hieraan toe. Met Van Moer Zondagnamiddag lo pen Wilfried Van Moer, terug van nieuwjaarsvi sites, en rechtsachter Eddy Jaspers er op nieuw bijMet hen krijgt de vice-leider in derdaad meer kleur en ruggegraat. Beveren I Dat SK Beveren en SC Lokeren de finale van de «Beker van België» spelen op het Heizelsta- dion, zit er niet in. Woensdag had in Brussel de trekking voor de kwartfinales plaats'en Julien Cools, de oud-aanvoerder van de Rode Duivels, vond er niets anders op dan beide Wase klubs tegen elkaar te «loten»ebsjbb*1,V Marcel Van Goethem, sekretaris van geel- blauw, arriveerde enkele minuten na de trek king in de Guïmardatraat en werd er door Alois Deryoker opgewacht. De manager van Lokeren maakte Van Goethem in duidelijke gebarentaal diets dat er een niettwe derby op til was. Zijn Beverense buurman kou het blijk baar niet geloven. Maai* Derycker maakte geen geintje, zoals achteraf bleek. -in. principe worden de twee matchen ge speeld op respektievelijk zondag 82 februari en woensdag 11 maart. treedt zondag «au grand complet» tussen het kalk. Lokeren trouwens ook. We vragen ons eerlijk af of de spion die Hae- saert naar Beveren stuurde vorig weekeind met enige nuttige teken ingetjes naar Daknam is teruggekeerd. Dat Bert Cluytens sneller draaft dan ooit tevoren en de Duitse as Albert-Schön- berger-Weihrauch voor hemellicht blijft zorgen bij de gelegenheidspart ner, valt toch niet meer te betwijfelen, Rik Van Goethem? «Het enige dat ik wel wijzer werd, is dat Heinz Schönberger met Beloy op de huid de helft van zijn mogelijkheden ver loor. Ook een raspaardje als Eddy Snelders moet de Beverense spelmaker kunnen kortwieken. De grote kracht schuilt ech ter vooraan. En zeg gen dat wij steen en been kloegen vóór deze kom petitie begon, dat de leeuwen erg moeilijk de weg naar het Oscar Dierickx: nuttig in rittenwedstrijden Het zit er dik in: het «kleine» ploegje van wel eer is gegroeid. Kwanti tatief en vooral kwalita tief. Voor de profwiel- rennerij is het een zegen dat mensen zoals Marcel Moens de handen uit de mouwen steken en de nodige fondsen bijeen brengen Vlaanderen land van koereurs, be wijst dat er nog toe komst zit in deze nog steeds tot de verbeelding van de massa sprekende spektakulaire disci pline. M.V.H. Samenstelling van de ploeg Sportbestuurder Florent V anvaer enbergh Renners: Herman Van Springel (14.08.43) André Dierickx (29.10.47) Oscar Dierickx (20.02.56) Patrick Lerno (21.09.56) Willem Peeters (20.05.53) Benny Schepmans (19.12.53) Willy Sprangers (05.03.54) Henri Vandenbrande (14.04.54) Ph. Vandenbrande (04.12.55) Et. Van der Helst (07.05.53) Marc Van Geel (06.01.59) Ronny Van Holen (09.03.59) Eddy Van Hoof (13.05.59) Willy Vigouroux (01.08.56) René Wuyckens (03.09.53) Ivan Zagers (neo-prof) Mekaniekers: Comeel Pelaerts Roger Vermaelen Verzorgers Jos Janssens André D'Haene Maurice Depauw schietkraam vonden Zoals Bert Cluytens en Erwin Albert daar mo menteel brokken ma ken, moet dit toch elke defensie op zijn hoede stellen.» Met welke bedoeling glijdt Lokeren dan zon dag naar Freethiel? (Ab surde vraag zou ene Rik Coppens afwimpelen) «Eén puntje meepikken lijkt mij het meest rea listische motto. Vergeet toch niet dat Beveren in eigen huis slechts één puntje (tegen Antwerp) weggaf.» De Lokerense strijdwapens? «De verwijdering van Lubanski uit de basiself zorgde voor enige op schudding, kritiek ook. Toch past de Pool m.i. ook minder in het hui dig werkerskoncept. Dit in tegenstelling met zijn landgenoot Lato die de ganse match zich meer dan 100 procent inzet. Die mist af en toe wel eens een reuzekans maar de zware inspan ningen die de Poolse in- Zie pag. 18 1) Patrick Lerno: vooral kermiskoersen Je moet het maar kun nen: opnieuw voor je «oude» klub spelen, weer in de internationa le top klimmen wanneer je bijna «veteraan» bent en in de het referendum voor de Gouden Schoen als nummer twee uit de bus komen. Wilfried Van Moer ver overde in 1966 een eer ste Gouden Schoen. In 1969 en 1970 volgden nummer twee en drie. Ook nu werd hij bij de ernstige kandidaten ge rekend. Alhoewel: Jan Ceulemans had in de eerste ronde een bijna veilige voorsprong op gebouwd, maar omdat Klub Brugge aan het zwalpen ging, kon het nog (bijna) alle richtin gen uit. Van Moer werd tweede: hij totalizeerde 304 pun ten. Dat was heel wat minder dan Ceulemans, doch dié had vooraf een voorsprong van 111 punten Vandaar Toch felicitaties vctor een man die ook in het buitenland indruk blijft maken op de experts. Raymond Mommens werd zevende, Jean-Ma- rie Pfaff achtste, Albert Cluytens 13de, René Verheyen 22ste en voor Maurits De Schrijver en Lubanski kon er nog net een 25stë plaats ex-ae- quo af.

De Voorpost | 1981 | | pagina 17