Micro-score redt geelbiauwe macro-ambities Nationale voetbalkompetitie1 Waar blijft Dirk Roelant? Twee punten, inderdaad ïdra Voetbalkalender hmL: m JÈk Mijmeringen... Vervolg van Provinciaal voetbal G «1 di 18 - 16.1.1981 - De Voorpost Beveren-Beerschot 1-0 De Beverense supporters, die hadden gehoopt op een heruitgave van de doelpuntenkermis zoals op 't Kiel keerden van een kaal Freethiel huiswaarts, afgelopen zondagnamiddag. Het viel deze keer helemaal anders uit. De Mannekes hadden het lesje duidelijk begrepen nadat zij in eigen huis met een forfaitscore acht dagen voordien werden afgepoei erd. De rode lantaarndragers hielden het van meet- af aan bij een erg stugge mandekking om de geelblauwe stoommachine het juichen te beletten. Om dit te vermijden had trainer Noliet eveneens in zijn team duchtig gerommeld. Zo werd lome Tomek buitenspel gezet en de jonge Schippers een nieuwe kans gegund. Rylant startte als laatste man en De Weerdt werd met funktie van aanvoer der belast. Heinz Schönberger werd feilloos uitge schakeld door kleurling Paul Beloy, voor ons part de beste akteur op een keihard bevroren grasmat. rum tegen de paal de- vieerde. Net voor de kof fie stak Beveren het hoofd nog even op. Een schot van Weihrauch met de rechter! ging nipt voorlangs. Nadien tale aftakeling hebben betekend van onze lin kerflank verduidelij k- te Goethals achteraf. We hadden de indruk dat het Wase supportersheir een stok zocht op standsschot van Schön berger. Zo zag je nog maar eens dat je nooit mosselen mag verkopen vooraleer je aan de hui zen bent. Gelukkig voor de Wase supporters en ber, Cluytens en Jans- sens. Beerschot: Schippers, Andries, Beloy. De Weerdt, Gzil, Lambert, Mucher, Rylant, Schou- wenaar. Van Gucht en Ook Robert Goethals diende te sleutelen aan zijn sukseselftal van de jongste weken. Eddy Jaspers zat met een gele kater geschoren zodat het enig puzzelwerk kostte om een valabele achterhoede op de dop pen te zetten. Zoals verwacht speel de Weihrauch op links en werd Baecke naast Garot in het centrum ge dropt als schaduw van Gzil. Freddy Buyl schoof naar rechts om er Schouwenaar in de ga ten te houden. Deze mu taties hadden de cohesie in de lokale rangen ze ker niet bevorderd. Evenmin als de vervan ging van Wilfried Van Strafschop Beveren liep fors uit de startblokken weg en dwong in de eerste tien minuten een reeks hoek schoppen af doch slechts één echte scoringskans. Jean Jans sens pikte in de 9de minuut de bal mee uit de voeten van De Weerdt en zonderde na dubbelpas met Schön berger de Germaan al leen voor doelman Schippers. De invaller van Tomek miskeek zich echter niet op het plaats balletje van Heinz. Tien minuten later klom Beveren dan toch op winst. Na een snelle inworp van Weihrauch drong Albert met de bal aan de voet door in het (MMM&i -M- -cjmj 9i Een geharrewar van jewelste voor het Beerschotdoel, doch keeper Schippers heeft het laatste woord (SK Beveren-Beerschot 1-0) (pm) wiens hoofd hij terecht kwam was op dat mo ment bijzaak om zich af te reageren op een rot- slechte match waarvoor ook zij hadden betaald. Zelfs niet één keer ge raakten de Mannekes nog in de buurt van Pfaff. Aan de overzijde noteerden we nog enkel een verraderlijk af- ook voor ons staat er aanstaande zondagna middag een Beveren-Lo- keren op de affiche. De ploegen: SK Beveren: Pfaff, Baec ke, Buyl, Garot, Weih rauch. Schoof8, Schön berger. Albert, De Cub- Van Nerum. Doelpunt: 18'Albert 1-0 Vervangingen: 60' Ste vens i.p.v. Schoofs, Goossens i.p.v. Schou wenaar; 84' Schrauwen i.p.v. Lambert. Scheidsrechter: Goo- vaerts Toeschouwers: 11.000 Luk VAN BEL Beloy, de donkerhuidige middenvelder van Beerschot, ontregelde op een faire, doch efficiënte manier het raderwerk van geelblauw. (SK Beveren-Beerschot 1-0) (pm) Moer nog steeds op nieuwjaars visites zoals verzorger Bauwens meldde door Schoofs. In tegenstelling met zijn prestatie op het Kiel tij dens het bekertreffen, kwam Pat zondag nau welijks aan de bak. Wel licht had de Limburger de eerste emoties van het schachtenleven nog niet helemaal verteerd. Komt wel. Om die redenen was de trainerstandem Goet- hals-Pauwels dan ook gelukkig met de bereik te micro-score die ten slotte toch alle ambities veilig stelde. In dat op zicht verwees Rik Pau wels naar herfstkam- pioen Anderlecht dat al meerdere snertverrich- tingen ten beste gaf maar toch de titel blijft ambiëren. strafschopgebied waar hij foutief werd voetje gelicht door libero Ry lant. De Duitser himself zette de strafschop staal hard om ook al koos Schippers de juiste hoek: 1-0. Daarmee had de geel blauwe aanhang het vet van de soep gekregen. Echte doelkansen kwa men er niet meer. In tegendeel, de Waaslan- ders heten zich bij mo menten in alle komparti- menten betrappen op nonchalante slordighe den. Het was zelfs de Beerschotbrigade die het roer meer en meer in handen kreeg via de in zet van een zwoegend middenveld Van Nerum- Beloy - De Weerdt. Ei zo na stonden de bordjes gelijk toen Lambert een vrijschop van Van Ne brak Berre Cluytens uit op rechts maar zowel Al- bert als J.J. verkwansel den de keiharde voorzet. Snertvoetbal Ook in het tweede oe- drijf bleef de malaise bij SK voortduren. Zonder Van Moer erbij vonden de Waaslanders nooit het goede ritme. Jans- sens verkeerde in een off-day, Beloy haalde het op Schönberger en Cluy tens en Albert beukten tegen een windmolen want de Mannekes had den hun cipiersrolletje geenszins verleerd. Rond het uur werd Schoofs geruild met Bob Stevens. Ahoe-geroep vanwege de supporters. Zij hadden liever Jean Janssens eruit zien gaan. «Janssens eruit halen zou echter een to- aber meine Elfmeter sitzen immer één week hebben we veel bijgeleerd he! Een moedig Beerschot liet zich deze keer niet meer kleineren slechts met een penalty kon geel-blauw de zege forceren ven op papier te plaat sen. We hebben de in druk dat dokker Jean, die zopas nog ver klaarde dat dit zijn aller laatste seizoen wordt bij blauw-geel, de plaats zal moeten ruimen voor het ontpopte talent van Didi Weihrauch. Welke akteurs er over morgen tussen het krijt zullen staan, welke tak- tische vernuftj es er ook uit de mouw worden ge- ternationaal levert zijn benijdenswaardig. Ook «zorgenkind» Preben Larsen blijft steeds voor een stok achter de deur zorgen.» Nu Beveren terug over al zijn werknemers be schikt, Stevens incluis, wordt het voor Goethals- Pauwels toch wel enigs zins puzzelen om het meest soliede team dat de jongens uit de Dur- mestede moet partij ge- pag. 17 schud, hopelijk krijgt de toeschouwer een spor tief en waardig Waas derby zonder kado's dat wel opgediend. Een krampachtig, ver zuurd burenduel ook achter het gradin ver loedert alleen maar een gezellige zondagnamid dag, lieve supporter. Jouw buurman rook je toch ook niet uit zijn wo ning, beste Guy? Luk VAN BEL In een zeer flauwe wed strijd zijn de Klauwaerts er ook in de Vlaamse Ardennen niet in geslaagd enig puntje mee te graaien. Dit mag vooral toegeschreven wor den aan totaal gebrek aan trefkracht, iets waar hun jongste tegenstander een beetje minder last van had. Bij een van de schaarse thuisaanvallen tekende Le- jeune een opportunistisch goaltje aan. De Klauwaerts beperkten zich hierna tot on geordend stapelspel, waar bij de Ronsekeeper zelden of nooit werd verontrust. Ook in de tweede helft konden de Albert en^Stevens springen vergeefs naar de voorzet van Jean Janssens (SK kouwe voeten nooit verge- ten worden, want buiten het Beveren-Beerschot 1-0) (pm) door ex-Waregemspeler Guy Lammens kundig gedi rigeerde verdedigingsblok van de gastheren, waren er weinig opwindende feiten te noteren. Naar het einde toe kwam de hardzwoegende Ronsespits dan nog gelukkig aan een intipdoelpunt toen Van der Staal van bij de mid denstip terug wou spelen op doelman Rodrigo. Deze wanprestatie brengt de Kriekepitte-elf in een zeer benarde s-tuatie: met slechts 11 punten uit 17 wedstrijden worden ze in het klassement inderdaad op een voorlaatste, dus degra- datierijpe positie geduwd. En wie de ploeg in de jong- AS Ronse 2 Klauwaerts Kemz. 0 ste zeer krasselende ont moetingen heeft gevolgd, zoekt vooral de fout voor aan, vandaar onze titel. De door teenbreuk uitgescha kelde ex-Beverenaar zal im mers met zijn aangeboren doelinstinkt een (klein) licht je zijn in het donkere sei zoenverloop van de ploeg waar trainer (ofte neef) Jaak de scepter zwaait. Volgende week zal Dirk de training her vatten, zodat zijn wederop- treden binnen een drietal weken mag worden ver wacht. Dus nog niet voor volgende week, wanneer de verplaatsing naar Zottegem, de vice-leider, moet afge haspeld worden. endr; Eén van de meest aandachtigste luiste^triJ' in het perslokaaltje bij het klassieke traiin praatje na afloop van de Waas-Antwerpsfns c by was Patrick Van Wezemael, de jongei01110 nemnaar die enkele tijd terug uitgeiïferscl werd tot 's lands meest verdienstelijke suiSes': ter. Patrick, kantoorbediende bij de RVA?he ling in de Wase hoofdstad, werd blind PPP° ren. Niettemin is het geluk dat hij elke?4011 beleeft wanneer hij op de Freethiel kr0°^ ondanks zijn anders-zijn niet te schatte» eei voelt het voetbalspektakel aan als geen ajerde zo intens. Voor hem was het een eer om eijuut tijd geleden zijn ploeg te kunnen aamritegf gen vanuit de Beverense dugout naast Rfl zet Goethals en Rik Pauwels ibel e Afgelopen zondagnamiddag kon hij zelbesk ren en beleven wat zijn moeder 's ar tot rendaags bij de ontbijttafel hem zou voorljbeht kwestie van de pennevruchten van de peiievai gens eens te toetsen aan de realiteit. Is óp d< wel eens nodig. ós r Over het geleverde vertoon was de Iepejlaerl vrij kort. «Er zijn zo van die dagen dat het het gaat. De stugge mandekking waarmee Roj schot uitpakte had ik wel verwacht njde di pijnlijke vernedering op het Kiel. Toch k»nov ze geen enkele open doelkans en piktemet c twee punten mee.eerd Waaraan assistent Rik Pauwels toevojtekc dat het niet elke zondag kermis kon aen Akkoord. Om dit te onderstrepen ver wem die sinjoor naar de snertverrichtingen die Anvuld- lecht tijdens deze kompetitie reeds welat maar hen uiteindelijk toch de herfsttitel d zorgden «Onze supporters eisen veel!» t var joorde Rik. Terecht dachten we, ze bei ma ervoor. Beveren grabbelde wel twee pui de (het voornaamste doelwit) waardoor de acli stand op de mauve-witte leider tot twee piJ blijft beperkt maar de trouwe supported gehoopt had om een pak rozen in de 1 schotkorf te deponeren, kwam gedesilli neerd thuis. Vertelt men immers niet Beveren dat het ondanks de modetrend F Ivic- of andere angstaanjagende modi voetbal speelt, een lust voor het sportieve! Hopelijk mag de supporter en ook wij - échte Beveren terug ontmoeten in zijn f tegen de buurjongens uit Daknam. Renl vous zondagnamiddag te 15 uur op de I hiel. Luk VAN l 9sf h (zondag 18 januari 1981 om 15 uur) Nationale S.K. Beveren - S.C. Lokeren (Peetere) n Nationale Diest - S.K. Sint-Niklaas (Cokaiko) Eendracht Aalst - La Louvière (Laenens) m Nationale A Eendracht Zele - Roeselare (Picard) La Forestoise - Jong Lede (Sanzot) Bevordering A V.W. Ham me - Deinze (Rommelaere) I Provinciale Standaard Denderleeuw - KAV Dendermonde den Abeele) Lokeree - Boelare (Taeleman) Zottegem - Kemzeke (Tanghe) S.K. Lebbeke - Lovendegem (Vercauteren) II Provinciale A Ertvelde - Temse (Anica) Excelsior - Vrasene (Van den Dungen) Sint Pauwels - Sint Gillis Waas (Arnou) Muide - Robur (De Meyer) II Provinciale B Denderhoutem - Oudegem (Praet) Standaard Wetteren - Eendracht Meldert (Van A) Moerbeke Viane - Buggenhout (Staes M.) Etikhove - S.K. Aalst (Lauwereys) III Provinciale C Boekei - Bambrugge (Cooreman) Mere - Oudenhove (Ryndziewicz) Vlierzele - Herzele (Van Herreweghe) Nieuwerkerken - Pollare (Van Damme) Buret - Terjoden (De Winne) ID Provinciale D Wieze - Waasmunster (Van Droogenbroeck) Eendracht St.-Gillis - Stekene (Van Hoey) Baasrode - Klinge (De Bruyn) Wilskracht Moorsel - Kallo (Van Haver) Berlare - Melsele (Leroy) Thor Meldert - Haasdonk (Eeckeman) Sinaai - Bazel (Bauwens) Grembergen - HO Kalken (Anné) IV Provinciale C Lochristi - Schellebelle (Van Hoyweghen) Valentino's Overmere - Laarne (Janssens) Th. Destelbergen - S.K. Overmere (Van Lantschrf IV Provinciale G Olympia Wetteren - Edixvelde (Moons) Serskamp - Smetlede (Van Ocxlaer) Oordegem - Erondegem (Steels) Iddergem - Erpe (De Clercq) IV Provinciale H Herdersem - Rapide Lebbeke (De Bolle) Boonwijk - Baardegem (Vereeken) Appels - Doggen (Remory) Gijzegem - Schoonaarde (Roelandt) Opdorp - Schroevers Moorsel (Michiels) Erembodegem - Wichelen (Drieghe) Lutterzele - Hofstade (Heiremans) IV Provinciale I Straatje Stekene - Verrebroek (Fierens) Eksaarde - Kieldrecht (Rietens) Hoogeinde - Moerbeke (Samson) S.K. Lokeren - Rupelmonde (Van Gasse) Gerda - Klein Laar Vrasene (Loeman) White Boys - Meerdonk (Burm) Sombeke - Heikant Zele (Speleers) UEFA'S (10.30 u.) Beerschot - S.K Beveren (Fransen) S.K Sint-Niklaas - Berchem (Okladnicoff) S.C. Lokeren - Cercle Brugge (De Ruyck) (10 u.) Racing Mechelen - Eendracht Aalst (Janssens) u.) i rrer, )odri Aa, hel

De Voorpost | 1981 | | pagina 18