Ferrera Schitterende Ferrera Nationale voetbalkompetitie Georges Heylens: «Eindronde binnen de mogelijkheden» Sportieve Trappeniers Johan Dierickx: tevreden over eigen prestatie Georges Heylens: «We hebben weer de goede draai gevonden» De Voorpost - 16.1.1981 - 19 luiste e tra rerps jonge itgen ke su CENTRftLEi EREMBODCGEM ïdracht Aalst-Boom 1-0 man. Brits bezweerde tenslotte het gevaar pndracht heeft vorige zondag veruit zijn beste door de bal in hoekschop Istrijd van het seizoen gespeeld. Het overwicht te verwerken, in de eerste helft werd tentoon gespreid, en Tijdens het resterende ens de tweede periode met een doelpunt werd kwartier bleef Een- onkretiseerd, kon alle supporters behagen. De dracht de aanvalsklok .erscheiden linies die knap bij elkaar aansloten, luiden, ook een bij iedere geslaagde debuut van Johan Dierickx, de tech- aktie luid aangemoedig- 5he vondsten van een schitterende Ferreira en de Dierickx droeg zijn hnd"pPPortuniteit van Salvador vormden de ingre- steentje bij, maar de eikeften die deze partij nog meer kleur gaven dan grendel op de bezoeken- liel fcrcxxigele festijn van scheidsrechter Delacour. de bleef voorlo- latte® eerste grote aktie Iers weg te geven, werd pig onwrikbaar dicht. ?en ajerden we op de 9de duidelijk tijdens een ome^uut toen Ferreira aantal prangende fazen, aanni tegenstanders in de Zo haalden respektieve- Overwicht ast Rd zette. Hij spon zijn lijk De Hertog en Brits onvoldoende beloond ibel echter zo ver uit Ferreira op onsportieve In de tweede helft wer- ïij zeibesluiten op doel niet wijze onderuit. Het le- den de bezoekers van 's ar tot de mogelij khe- verde beide keren geel meet af aan met de rug voorlé behoorde. Het mees- op. Ondertussen deden tegen de muur gedrukt, e pei^evaar kwam vooral de Heylens-boys verwoe- Het was immers duide- t Is pp de flanken met de de pogingen om een üjk dat Boom naarmate ids mee oprukkende puik keepende Kerre- de wedstrijd vorderde Iepeilaert en Dierickx en mans te verschalken. De en de stand blank zou at heti het switchende duo grootste mogelijkheid blijven nog meer men- nee A Roy-Ferreira. Boom daartoe situeerde zich sen in verdediging zou ht nide daar bitter weinig op de 28ste minuut, droppen. Op de 54ste Th krenover alhoewel men Stallaert spurtte zich los minuut kende Aalst ech- liktennet degelijk gestruk- van twee tegenstanders, ter sukses. Salvador eerd voetbal poogde zette laag voor doel waar die één minuut eerder toevofte komen. Vooral De- een gepast inlopende een levensgrote kans kon tien was hierbij de Salvador op een lang uit- huizenhoog had overge- ?rw«fa die een centrale rol vallende Kerremans be- knald trof raak. De ie Amilde. sloot. Het leder kaprio- inleiding tot dit doel- 5 weéat de verdediging leerde tot voor de voeten punt kwam van Die- sttitej de Steenbakkers van Ferreira doch hij be- rickx die Salvador op ge- eel!» t van zinnens was om sloot eveneens op de snel paste wijze bediende. De- e betf maar één presentje rechtgekrabbelde inter- ze laatste dribbelde zich e pui de Aalsterse aanval- nationale beloftendoel- tussen twee tegenstan- ie jrera, de bezieler van de match, trapt de bal voorbij Kerremans doch tevens Bsf het doel. (E. Aalst-Boom 1-0) (per) irrera dribbelde zo kundig dat de Boomse verdediging vijfmaal naar de iodrem moest grijpen, wat de steenbakkers drie gele en één rode kaart kostte. .Aalst-Boom 1-0) (per) ders het strafschopge bied binnen. Hij kon van uit een scherpe hoek op deze gepolitoerde aktie een juist orgelpunt zetten. Boom was nu wel ver plicht om zijn egelstel ling te verlaten. Zodoen de kon Aalst vooral via generaal Arnolis, zijn snelle spitsen op de meest efficiënte manier uitspelen. Dergelijke tegenaanval werd De Hertog trouwens fataal. De kwikzilveren Ferrei ra was voor de zoveelste maal rond zijn bewaker gedraaid zodat er voor deze niets anders opzat dan de zwartharige drib belkoning tegen de grasmat te werken. Ei genlijk geen zware over treding maar scheids rechter Delacour achtte het nodig om De Hertog een tweede keer geel voor de ogen te houden. De Boomse voorstopper kon dus inrukken Intussen bleven de ""kansen voor Aalst ko men. Zo werd een knal ler van Sergeant uitste- i In tegenstelling tot Ko Prins straalde het c geluk van Georges Heylens' gelaat af. «Ik ben zeer tevreden over de wijze waarop we het defensief ingestelde Boom aangepakt hebben. Inzet, karakter, persoonlijke duels die werden gewonnen; kortom, alles was vandaag in ruime mate aanwezig. Er groeit weer iets binnen de ploeg. Het vertrouwen bij iedere speler afzonder lijk is opnieuw aanwezig en dat komt het kollektief eveneens ten goede. We hebben nu een aantal moeilijke wedstrijden voor de boeg maar ik ben er van overtuigd dat 34 punten op het einde van de kompetitie binnen onze moge lijkheden liggen. Daarmee zou eveneens de deelname aan de financieel gunstige eindron de gewaarborgd zijn.» Trainer Heylens wou geen namen van spe lers citeren die boven de anderen uit staken. Wel was hij erg opgetogen over de wederoptre- dende Johan Dierickx en de als rustpunt fungerende Arnolis. Hopelijk houdt Eendracht deze koers aan zodat de spelers én het publiek in de mei maand nog een extraatje kunnen verwachten. ROSI Aalst nam op tijd de goede lift kaf en koren zijn nu geschift Dat sportiviteit nog niet uit den boze is en men tijdens een keihard duel nog spelers aantreft die respekt opbrengen voor gekwetste spielers, werd zondag toch nog maar eens onderschreven tijdens de wedstrijd Aalst- Boom. Op een bepaald moment stuikte de Boomse bezoeker Van Doninck na een zwaar kontakt k.o. tegen het gras. Vermits de bal niet over de lijnen zeilde en ref Delacour zich verplicht zag het spel te laten doorgaan, nam doelman Trappeniers, die uiteindelijk de bal in zijn grijparmen kreeg, de sportieve beslissing het leder over de zijlijn te trappen om toe te laten Van Doninck te laten verzorgen. Ap plaus op alle banken voor die sportieve geste. Nadat de Boomse nummer negen opgekalefa terd was, wierp zijn maat Windelen de bal terug in de voeten van de Aalsterse man De Sanghere als een dankje voor de geboden hulp. Ook dit sportief gebaar van de bezoeken de rechterflankverdediger werd door het pu bhek op volle waarde geschat. ABL kend gepareerd door Kerremans. Ook een prachtige aktie Van Roy-Ferreira-Van Roy bracht niet het gerust stellende tweede doel punt op het bord. Zelfs een hernemende Arnolis zag zijn doelrijp schot op de lijn door Windelen gekeerd. Vanaf de 75' tot de 85' nam Boom het heft enigszins in handen doch Trappeniers werd nooit in ernstige moei lijkheden gebracht. Daarvoor zat Redel te vast in de greep van Ser geant. Ook het inbren gen van twee supple mentaire aanvallers bracht geen zoden aan de dijk. Het waren in tegendeel de Aalste- naars die 5' voor. afflui ten nog een scoringsmo- gelijkheid kregen, maar Van Roy aarzelde te lang om de alleenstaan de Salvador te bedienen. Een ruim verdiende overwinning met te lage score. De ploegen: E. Aalst: Trappeniers, Stallaert, Van Kemseke, Dierickx, De Sanghere, Sergeant, Limpens, Ar nolis, Ferreira, Salva dor, Van Roy. Boom: Kerremans, Win delen, De Hertog, Brits, Van Hoorebeeck, Vinck, Duchesne, Degelaen, Van Doninck, Redel en Perdu. Doelpunt: 54'Salvador 1-0 Geel: De Hertog, Brits, Redel Rood: De Hertog (twee maal geel) Vervangingen: 64' Rombaut voor Van Doninck 77' Mampaey voor Perdu 86' Vermeulen voor Limpens 86' Imbert voor Ferreira Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: Delacour ROSI Doelman Kerremans (Boom) moest een beroep doen op al zijn kunde om Salvador te stuiten. De Hertogh, die later rood kreeg van scheidsrechter Delacour, is er niet gerust in. (E. Aalst-Boom 1-0) (per) Eendracht Aalst speelde voor ruim vierduizend kijkers zijn beste thuiswedstrijd van het seizoen. Alle Eendrachtspelers waren sterk gemotiveerd en dat hep uit op een pittige match tegen een Boom dat in de eerste helft zeker gehjke tred kon houden en steeds verdienstelijk uit verdediging naar de aan val kon overschakelen, maar éénmaal in de zone van de waarheid dan toch weer dat tikkeltje dash en routine miste om de Eendrachtdefensie schaak mat te zetten. Aalst trok zich in het middenveld op aan een prima Arnolis, klaarkijkend en technisch sterk voetballend als in zijn beste dagen, en een grandioze Ferrera, die telkens hij de bal in de voeten had, de Boomse verdedigers de stuipen op het lijf joeg. Dat Aalst in die eerste spelbeeld en een sterk en periode niet kon scoren pittig spelend Aalst was ligt aan het feit dat tot zeker niet beloond voor dan toe de Boomse ver- de inspanningen. Na de dediging uitstekend ge- kampwisseling trok groepeerd langs De Her- Aalst onmiddellijk weer tog de infiltraties nog de aanvallende kaart, wel baas kon, en ook wel Ferrera bleef dreigen, omdat doelman Kerre- Salvador, steeds belaagd mans zijn faam alle eer door twee tegenstan- aandeed. In die eerste ders, ging zich beperken helft werden de Aalster- tot het aanspelen van de se aanvallers ook geïnti- maats en vermits ook mideerd door de keihar- Van Roy razendsnel de tussenkomsten van bleef demarreren moest hun belagers, die maar Boom meer en meer te- al te dikwijls de ruwe rugplooien. Hoe dan middelen aanwendden, ook, nadat Salvador een Die 0-0 stand aan de rust gouden kans had laten was in feite reeds een hggen op de 35ste mi- aanfluiting voor het nuut, kon de Zuidameri- Nadat hij een reuzekans knalde keihard binnen (E. mist, omzeilde Salvador drie Boomse verdedigers en Aalst-Boom 1-0) (per) kaan die flater één mi nuut later repareren met een uniek doelpunt. Nadat hij een paar ver dedigers van Boom in de wind had geplaatst, schoof Salva de bal in de verste hoek voorbij de hopeloos graaiende Ker remans. Hiermee kwam Aalst oververdiend aan de leiding, en kreeg nog meer ruimte nadat De Hertog na een nieuw on besuisd optreden met rood werd bedacht. Er vielen nog kansen uit de lucht toen Boom alles in de aanval wierp op zoek naar een mogelijke ge lijkmaker, maar Ser geant, Ferrera en Arno lis bleven stuiten op de schitterende tussen komsten van goalie Ker remans, van wie wordt verteld dat voor hem be langstelling bestaat van wege verschillende klubs uit Eerste Natio nale. Kortom, we zagen tegen Boom een Een dracht Aalst aan het werk zoals we het iedere week zouden willen zien spelen. Met inzet, snel, en de verantwoorde lijkheid opnemend. Op vallend was de uitste kende wedstrijd van de herboren Dierickx als linkerflankverdediger ook al miste hij bijwijlen nog wel wat wedstrijd ritme. Maar dat hij nog steeds een volwaardig kandidaat is voor de kern, onderstreepte hij met een prima verrich ting. Verder willen we wijzen op het uitstekend verbindingswerk van Jean Arnolis, het gran dioos vertoon van Manu Ferrera, de aan- valskracht van Stallaert op de rechterflank, en de enorme inzet van Van Roy. Eendracht hield een ideale repetitie voor de komende vierpunten wedstrijd tegen La Lou- vière. De Aalsterse suppor ters koesteren de verlo ren gewaande zoon Jo han Dierickx opnieuw met volle liefde in hun wit-zwarte voetbal hart. De prestatie die de lin kerflankverdediger zon dag, na vele maanden af wezigheid, op de gras mat legde was vast en zeker overtuigend te noemen. Ook de anders zo kritisch ingestelde plaatselijke aanhang be sefte dat Johan een mo reel steuntje best kon gebruiken. Elke aktie van zijnentwege werd dan ook met de nodige aanmoedigingen onder steund. Een dag na de wed strijd interpelleerden wij Johan die zijn eigen visie op het gebeuren als volgt weergaf: «Ik mag best tevreden zijn. Zeker als je weet dat ik enkel maar de thuiswedstrij den met de reserven heb kunnen meespelen. De snelheid van uitvoering. het taktisch speelplan, de morele ingesteldheid; dat zijn toch allemaal dingen die bij een eerste elftal veel hoger hggen. Ik ontbeer natuur lijk nog het nodige kompeti tieritme de tien laat ste minuten zat ik trou wens «dood» maar dat komt wel in orde. Ver der heb ik geen moeilijk heden gehad om me in het patroon van meneer Heylens in te passen. Mijn offensieve drang, heb ik kunnen konkreti- seren in een aantal ge vaarlijke situaties. Mo menteel draai ik 80% van mijn mogelijkheden en ik doe al wat in mijn kunnen ligt om er de overige 20% snel aan toe te voegen.» Hopelijk zuhen nu ook alle misverstanden die er tussen trainer Hey lens en Johan gerezen waren gauw van de baan geholpen worden. ROSI Trainer Georges Heylens bestempelde de wedstrijd Aalst-Boom als de beste thuispresta- tie van het seizoen. «Het is duidelijk dat Aalst een betere draai heeft gevonden de jongste vier weken en dat mijn poulains met meer inzet gaan spelen. De wederopgeviste Johan Dierickx heeft met zijn prestatie bewezen nog steeds een volwaardig speler te zijn voor de eerste ploeg en ook zag ik vandaag een prima Arnolis aan het werk. Ferrera was zeker grandioos met de bal aan de voet, maar moet toch nog wel het hoofd wat hoger opsteken om een vrijstaande maat te bedienen.» Op een vraag waarom hij tijdens de tweede helft Redel van dichtbij liet bewaken door Ser geant (die zich trouwens uitstekend van zijn taak kweet) in plaats van Limpens die zulke opdracht kreeg tijdens de eerste helft, verklaarde de Eendracht-coach: «Limpens is een jonge speler die boordevol talent steekt maar duidelijk dash mist om tot een volwaardig tweede-klasse-spe- ler uit te tornen. Ook in tweede nationale moet terug voor de bal gevochten worden indien men die heeft kwijtgespeeld. Dat is er bij Limpens minder uitgekomen. Een zaak die tussen vier ogen moet bijgepraat worden.» ABL

De Voorpost | 1981 | | pagina 19