Punten binnen, maat*. Nationale voetbalkompetitie Chris Van Dam in prijsschuttersrol Beneden alles. Echo's Leo De Smet: vijf weken «Nacht der vedetten» 20 - 16.1.1981 -De Voorpost Eendracht Zele-Vorst 2-1 In deze zo belangrijke vierpunten wedstrijd met de hekkensluiters uit Vorst heeft Eendracht Zele een slechte partij voetbal gespeeld. De Brusselaars die in de Elststraat niets te verliezen hadden pakten uit met beter voetbal, waren technisch beter en bleken niet het minst onder de indruk van het belang van deze konfrontatie waarin slechts één Eendrachtspeler een hoger peil bereikte. Doelman Danny Van Puyvelde voorkwam in de eerste helft met enkele merkwaardige tussenkomsten een ver diende voorsprong voor de bezoekers en bezorgde zijn teamgenoten in de slotsekonde een graag meegenomen overwinning door zich als een kami kaze in de voeten te werpen van een schotvaardige Hanouille zodat Vorst puntenloos de kleedkamers kon opzoeken. Na de flinke verrich ting in Overpelt kroop Eendracht van bij het be gin terug in zijn verde digende stelling en was het Vorst dat bestendig met drie aanvallers in de spits voor dreiging zorgde. Bij de thuis ploeg liep het aanvals- spel stroef en zonder ideeën en bleek kapitein Goossens, aantredend in het middenveld al even min bij machte de Een- drachtmotor op volle toeren te laten draaien. Onder impuls van He rald Maigret en een re gelmatig oprukkende Marquez bouwde Vorst bijwijlen aan knap aan- valsspel en was er in de 17de minuut een attente Van Puyvelde nodig om een krachtige loeier van Stroobants al zwevend met de vuist uit zijn doel vlak te houden. Even later was het de beurt aan Serge Grun om zich na een door- steekpass van Keppens voor het Eendrachtdoel af te zonderen doch zijn eindschot keilde over het doel van Van Puyvel de. Grun bleef biezonder gevaarlijk toen hij een kopstoot afvuurde op in zenden van Hannouille, waardoor de Zeelse goa lie opnieuw zijn talenten kon aanspreken en Vorst van een verdiende voorsprong aan de rust afhield. Het beterde er aanvankelijk na de pau ze niet op voor de thuis ploeg, toen rond het kwartier Jaak Goossens in het strafschopgebied in botsing kwam met doelman De Poortere, de bal uiteindelijk bij De- ferrerre kwam en door de toestormende Ver- leyen foutief werd on deruitgehaald. Een uit stekend leidende Bos- schaerts floot strafschop zodat strafschopspecia list Jacobs zijn misser van vorige zondag kon goedmaken door het le der hard in de linker hoek binnen te trappen (1-0). Deze onverwachte voorsprong noopte trai ner Ceuleers tot een wis sel tussen Guido De Wil de en John Christiaens, zodat Goossens de libe roplaats innam. Een be slissing die bij de Zeelse supporters heel wat kwaad bloed zette en uit mondde in een hachelij ke situatie toen de bezoe kers rond het halfuur langs Van Hove op gelij ke hoogte kwamen (1-1). De tweede wissel waarbij Maes het veld verliet voor Piet Abbeel en Dirk Deferrerre op zijn vertrouwde plaats in de spits mocht akte- ren, bleek meer sukses- vol. Nadat een onstuimi ge Steeman naar de gele kaart opkeek het Van Wambeke de bonkige Ver ley sen in de wind, centerde naar Cooreman die krachtig uithaalde en voor het eerst Guy De Poortere tot een sublie me redding dwong. Tij dens deze korte opwel ling van beter voetbal drong Coles op rechts door, centerde voor het bezoekende doel waar Deferrerre op het gepa ste moment indook om met een fraaie kopstoot Vorst op achterstand te plaatsen (2-1). Het eindoffensief was opnieuw voor Vorst dat in de 97ste minuut de kans van de wedstrijd kreeg toen stopper Steeman in de fout ging en doelman Van Puyvel de de redding van de wedstrijd realiseerde door zich zonder aarze len in de voeten te wer pen van de schietende Hannouille zodat deze kanonbal via het li chaam van de Een- drachtkeeper over doel vloog. Het blijkt stilaan een gewoonte te worden dat de Eendrachters in het wedstrijdeinde voor enige suspens zorgen en tot heden mochten de Zeelse supporters steeds rekenen op een happy end. Met de komst van SK Roeselare is Zele zijn supporters revanche verschuldigd na een wedstrijd om vlug te vergeten en waar enkel de veroverde punten een stille wenk bleken voor enig optimisme. A.J.Z. Pierre Verbeeck: «Einde goed, alles goed» Dat trainer Ceuleers bij de selektie thans wordt bijgestaan door beheerraadvoorzitter Verbeeck en Marcel Christiaens wijst op de ernst van de toestand waarmee het Eendrachtbestuur zijn ploeg in derde afdeling wil houden. De woorden van voorzitter Ver beeck bij het verlaten van de Zeelse kleedkamer waren een ontlasting van de koncentratie en de spanning eigen aan dit treffen. «De schrik om te verliezen, om te misdoen, hebben de prestatie van onze spelers der mate beïnvloed. De bezoekers daarentegen hadden niets te verliezen maar alles te winnen en zo ervaart men hoe een wedstrijddubbeltje rollen kan.» Union-Jong Lede 2-0 «Ik wens bepaald geen verontschuldigingen te gaan zoeken voor de ne derlaag op Union. Jong Lede speelde een bar slechte wedstrijd en de zege ging zonder betwis ting naar de ploeg die de punten verdiende. Union pakte uit met zijn algehele inzet en de wil om te winnen. Lede heeft nooit een vuist ge maakt om het tij te doen keren. Zelfs met twee spitsen tegen drie bij Le de is Union doorlopend gevaarlijker geweest dan groenwit. Het ge kende trio Dieltjens - Bombeke - Uyttenhove was gewoon onbestaan de. In gans de wedstrijd kwam er niet één vloei ende kombinatie uit de bus. Nu heet het wel zo dat in het middenveld geweldig veel balverlies werd geleden, zodat de bevoorrading met hor ten en stoten verliep, en het automatisme volle dig uit de ploeg ver dween. Maar ook op per soonlijk vlak hebben de spitsen niets op het veld weten te tekenen. Wan neer men mij zou vragen wie dan niet beneden de verwachtingen is geble ven, wil ik graag doel man Roger Van Den Bossche aanduiden, die zich tot de laatste sekon- de heeft ingezet om de score zo laag mogelijk te houden Een inzet welke schril afstak tegen de prestatie van meerdere spelers in de ploeg, die blijkbaar denken dat een leider uit een reeks een voudig niets mag en kan overkomen. Dit gebrek aan inzet en slagvaar digheid werd met een 2- 0 nederlaag afgestraft. Het zal de ploeg hopelijk opnieuw tot de werke lijkheid terugbrengen, een realiteit die eist dat voor ieder punt wordt geknokt laat staan of het gaat tegen een kop of staartploeg. Trainer Eric Delmulle, weinig gelukkig met de matte prestatie van zijn ploeg, voegde er verder aan toe dat zijn ploeg een organisator in de middenstrook miste. De plaats die hij vroeger zelf innam in het Leedse elftal en waarvoor hij in Toon Pfaff een aflos- singspunt had gevon den. Deze Toon Pfaff werd nu enkele weken terug gekwetst en bleef alvast voor de trip naar het Brusselse onbe schikbaar. De opdracht werd thans toever trouwd aan Herman Oosterlinck die Parrez en De Winne als steun meekreeg. Dit trio wist zich evenwel niet waar te maken. Er werd enorm veel balverlies ge leden en doorgaans kwamen de voorzetten te laat of slordig aan. Toch kan de Leedse trainer er zich niet van ontmaken dat bepaalde spelers te ongekoncen- treerd in het veld zijn gekomen, en ook inzake inzet deerlijk zijn tekort geschoten. Het is een voudig onmogelijk dat iemand als De Mey, die vooraf als super-gevaar lijk was aangeduid, van op eigen helft 50 meter mag vooruitkomen zon der aangevallen te wor den om dan kalm voorbij Roger Van den Bossche te schuiven. Dat een voetbalvaardige aanval ler als Marivoet om de haverklap gelegenheid kreeg de Leedse doel man op de korrel te ne men zonder te zijn be dreigd. Neen, Lede heeft zich op Union niet als een leider gemeld. Wan neer Lede het met een dergelijke mentaliteit blijft verder doen, zal het zeer snel zijn titel - ambities mogen opber gen. Dit zal de spelers zeker bij de eerstvolgen de training worden diets gemaakt door Eric Del- mulle, die bij zijn stel ling blijft dat voor iedere wedstrijd maximaal moet worden voorbereid op de training en de vol le inzet noodzakelijk is tijdens de wedstrijd en dit gedurende de volle 50 minuten. Nu moet deze neder laag ook niet te fel wor den gedramatiseerd want ook de andere kop- ploegen hebben bij de wederkennismaking met de kompetitie enige schade geleden. De ne derlaag houdt eerder de verwittiging in dat het ogenblik zeker nog niet gekomen is om de boog te ontspannen. Een ont- Kapitein Jaak Goossens: «Eendrachtterrein ligt slecht» Samen met de overige Eendrachtspelers kloeg Goossens de slechte staat van het veld aan. «Het terrein lag hobbelig zodat elke voorzet een aktie in het ongewisse was, neem daarbij dat wij overgekoncen- treerd aan deze wedstrijd begonnen zodat wij enkel troost kunnen vinden in het binnenhalen van de wedstrijdpunten.» Trainer Jan Ceuleers: «Geen verklaring voor deze pres tatie» Trainer Ceuleers vond geen verklaring voor de slechte prestatie van zijn ploeg na de goede wedstrijd van vorige zondag op Overpelt. «In deze vierpunten wedstrijd bleven verscheidene spelers onder hun waarde, maar laat mij toe geen namen te noemen.» Voldoening kregen alvast doelman Van Puyvelde en Mare De Brabander die na zijn ziekte slechts als invaller was weerhouden maar door de kwetsuur van Johan Mulders in de ploeg kwam. Op de kritiek over de wissel van John Christiaens wou Ceuleers geen kommentaar kwijt, maar bleek hij achteraf bereid de achtergrond kenbaar te maken van deze beslissing die in feite neerkwam op het feit Jaak Goossens op de liberoplaats de voorsprong te helpen verdedigen, een gok die Eendracht ei zo na fataal werd. A.J.7 nuchtering kan soms wel goed doen en volle dig de ogen openen van dezen die dachten reeds op de lauweren te mogen gaan rusten. Hoe dan ook, de Leedse klublei- ding hoopt dat de Brus selse les vruchten zal af werpen voor de speelda gen welke in het ver schiet liggen. Toeval of niet, maar reeds aan staande zondag moet Le de opnieuw naar het Brusselse, ditmaal om Vorst partij te geven. Eric Delmulle zal zeker niets aan het toeval over laten om zijn ploeg der- ook Chris Van Dam zich gelden. Het toonbeeld van clubspeler werd au teur van twee doelpun ten. Een eerste doelpunt kwam tot stand na een hoekschop dat recht streeks in de netten draaide. Nadien trof Chris raak vanop zowat twintig meter. Dat trainer Willy Meersman opgetogen Luc Schuddinck blijkbaar opnieuw draai heeft gevoi Eigenlijk moet ik reen in de ploeg voor een voorl inzet. De U was misschien dreven sterk. Maar tegenstaande RC nu wel veroordeeld te degraderen he zich toch ingezet V.W. Hamme-RRC Gent 3-0 De ratjes zijn er in Hamme niet veel aan te pas gekomen. Het klasseverschil was opmerkelijk. Een Racing Gent dat ondanks een voortreffelijke inzet rijp is voor degradatie was na afloop van de wed strijd zowat de algemene mening. De Hamse vierde klasser heeft er zijn tweede seizoenzege op eigen veld tegen behaald. Ondanks de tegenstand nu misschien niet zo ijzersterk was, kan deze zege worden toegeschreven als een resultaat van een algehele inzet en een kollektief uitstekende ver richting. Maar om het bezoe kende doelvlak te door boren hebben de lokalen het vooral in de eerste helft niet zo bijster ge makkelijk gehad. Gent verdedigde bestendig met acht man zijn doel gebied. Het was voor eenieder duidelijk dat de Stroppen een scoreloze puntendeling op het oog hadden. Maar de Hamse aanvalskracht werd uit eindelijk te sterk. De muur zou het begeven, dat hing meer en meer in de lucht. Net voor het rustsignaal kwam de op luchting. Auteur van de ze openingstreffer was Henry D'Hoey. Deze ne gentienjarige voetballer 1 heeft zijn eerste optre den als titularis met brio onderschreven. Met een Wee, dit is geen mensenlichaam met een voetbal in de plaats van een I briljante kopstoot gaf doch doodgewoon een Hamse speler die een kopduel wint (Hamme hij de bezoekende doel- Gent 3-0). (wvc) man geen schijn van kans. Henry D'Hoey is niet alleen door dit doel punt in de belangstel ling gekomen. Ook heeft hij zich gedurende ne gentig minuten voor beeldig ingezet en woog ontegensprekelij k zwaar door op de verde diging van de bezoekers. - Jacobs zet de strafschop in de goede hoek. Dat werd meteen het eerste doelpunt voor de thuisploeg (Eendracht Zele - Vorst 2-1). (wvc) Doelman Danny Van Puyvelde: «Duiksprong mijn enige kans» Een overgelukkige Zeelse doelman had het over een wedstrijd die niet mocht verloren worden en «de redder in nood» beklemtoonde dat hij in deze bewuste faze maar één kans op sukses had door zich voor de aanstormende Hannouille te werpen, een ingrepen dat achteraf suksesvol bleek zodat de volle winst uiteindelijk voor de Zeienaars was. De beloftevolle D'Hoey scoort het eerste doelpunt voor de thuisploeg (Hamni ko Racing Gent 3-0). (wvc) f" fitst) mm itraj was met de winstpunten spreekt voor zichzelf: Blijkbaar heeft de kompetitieonderbreking een gunstige weerslag gehad op de ploeg,» zeg de de Hamse oefenmees- ter na afloop. «Sommige spelers lie ten een veel betere in druk dan voor de jaar wisseling. Dat was on dermeer het geval met opspringende Hamse s Doelman Esprit plukt de bal boven het hoofd van de c Maes (Hamme - Racing Gent 2-0). (wvc) Alhoewel hij technisch nog te kort schiet, heeft trainer Willy Meersman ervaren dat deze jonge voetballer bekwaam is om een rol als titularis te spelen. Wellicht blijft hij lid van de kern van de vierde klasser en vormt hij voor de Wuitens- ploeg een wissel op de toekomst. In de tweede helft liet wapens waarover het br schikt. Technisch viel <f ploeg te zwak uit. Hamme krijgt zonda| opnieuw een Oostvlaanj se ploeg op bezoek. Dei keer is SK Deinze f gast. Een gelegenhei om opnieuw te bevesti gen in de meest guit stige zin. E.D.W wijze te motiveren dat het «ongeval» van bij Union kari worden ver geten. Dat hij hoopt dat zijn organisator in het middenveld voor zondag a.s. opnieuw slagvaar dig zal zijn kan best nie mand verwonderen. Al zijn we de mening toege daan dat iedereen zon der onderscheid zich op Vorst wel volgens het oude recept zal inzetten om Lede vooraan in de rangschikking te hou den. Enkel daar is im mers de hoofdprijs te verdienen. C.V. Tot 25 februari zal Leo De Smet (Eendracht Aalst) niet mogen voetballen. De Smet werd tot die da tum geschorst. Een en ander is het gevolg van het rapport dat scheids rechter Constatin heeft opgesteld na de beker match op Antwerp. De betrokken speler tekent beroep aan. Op zaterdag 24 januari in Gents Sportpaleis Hoofdnummer van de klas sieke «Nacht der Vedetten» is het nationaal omnium kampioenschap voor be roepsrenners. Voor deze ti telstrijd kan directeur André D'Hont volgende deelne mers in de arena brengen: Patrick Sercu, Stan Tourné, Michel Vaarten, Willy De bosscher, Rudy Pevenage, Dirk Heirweg, Willy De Geest^Dirk Baert. Dit kampioenschap woi over vier reeksen geredi namelijk afvalling, 10 lo puntenkoers met 10 klas) menten, 1 km. tijdrijden tr aanloop, achtervolging 4 km. Topvedette van het shoi gedeelte is Freddy Breek. Het dans- en showorke Johnny Contra is er oo Eerste start te 19 u.

De Voorpost | 1981 | | pagina 20