ier doelpunten te weinig rovinciaal voetbal n toch geen klacht Racing Wetteren Rudolf Van Biesen ontgoocheld over evolutie bij S.K. Lebbeke Overtuigende overwinning Goed begonnen is Om snel te vergeten Buys redt punt Onbegrijpelijk Het gaat verder bergaf De Voorpost - 16.1.1981 - 21 ■OHEREfj ïrtier (Lovendegem) waagt zijn kans op doel. Zonder sukses (KAV Dendermon- - Lovendegem 2-0). (wvc) opfrissing Evergem - LebbekeO 2-0 Het gaat bergaf met S.K. Lebbe ke. Het heeft uit de mkelhard duel en de Lovendegemaanvaller laat zich gewillig vallen (KAV laatste vijf wedstrijden am- yidermonde - Lovendegem 2-0). (wvc) per één punt gehaald In dien het zo verder gaat kombinatie Waegeman- an den Driessche door fetstgenoemde nipt naast jtrapt. I persoonlijke inspan- Jng Guido Catrysse. beslo- n met 20-meterschot en 1- t Attente Van den Dries- Ihe snoept achterspeler jaebe de bal af en legt van- p 15 meter aan. Nipt over! D' Heyvaert krijgt een Vak schotje te verwerken i de in schietpositie ge- Dossche Inswinger van Dossche Heyvaert moeite Hoekschop. Combinatie Waegeman- Vos besloten met een van Joris. Over! voor het Lo- Schot De na voorbereidend Waegeman, op de De terugkaatsen- wordt door Van den op de lat gescho- Waegeman trapt de bal op de harde knal Verlee (L) Schot De Vos op doel- fan die 20 meter voor zijn oei komt. verre lob vanop 5 m door Van den Dries iet bPe' niPt naast. /ielf Mooie poging Waege- voorlangs. Heyvaert met de «save -in 8kn de wedstrijd» op prach tig schot vein de net ingeko men Leenesonne. 81' Copy-bookaanval langs Joris-Waegeman en voorzet De Vos op het hoofd van Saman en 2-0. 89' Open kans Van den Driessche voor open doel, knalt op een teruggekomen verdediger. Na afloop van de wedstrijd toonde oefenmeester De Roeck zich minder geluk kig want: «Iedereen heeft weer kunnen zien dat on danks de enorme vordering op gebied van samenspel, de geschapen kansen niet worden benut. Een duide lijk gebrek aan maturiteit te wijten aan de onervaren heid van onze jonge spe lers. Er zijn nochtans een aantal kansen geweest die moesten benut geweest zijn. Wat meer rust bij het besluiten had ons hier de mogelijkheid gegeven de monsterscore van de week te halen. Niemand is in feite tegen gevallen, ook komen we zonder gele kaarten uit de strijd en zal de kwetsuur van De Donder, die een up percut kreeg toebedeeld van Verlee, waarschijnlijk niet zo erg zijn.» Ook Gerard Verhelst is aan rekuperatie toe. Hij sukkel de wat met vermoeidheid en mag nu op eigen verzoek wat gaan stoom aflaten bij de invallers. Zondag tegen Standaard Denderleeuw moet Dender- woi ;rede 0 ki klass en m g ov shoi !Ck. orke Als reaktie op de vorige week in dit blad gepubliceerde verklaring verklaarde Philippe Roedolf, voorzitter van de Raad van Beheer van KAV Dender monde het volgende: «Het is de bedoeling niet de klub Racing Wetteren om welke reden dan ook te vervolgen. Het is wel waar dat bepaalde toestanden tot nadenken hebben gestemd, een klacht bij de officiële bondsinstanties is evenwel niet neergelegd. We willen in de beste verstandhouding met onze buren leven.» Tot daar deze verklaring van voorzitter Roe- dolf die hiermee wel lijnrecht in tegenstelling komt met het bericht dat vorige week in paars blauwe kringen deining verwekte. Hierover ondervraagd, verklaarde sportmana- ger Maurits Van der Cruyssen dat «er inder daad geen klacht werd ingediend, wél dat er door de bond een onderzoek zal ingesteld worden». Dit in tegenstelling tot een vroegere verkla ring. Rudolf Van Biesen neemt geen ontslag bij S.K. Lebbeke. Dat werd vorige week nochtans ge meld door een bepaalde krant. Van Biesen blijft clubleider maar gooit wel enkele verantwoorde lijkheden op tafel. Zo blijft hij niet langer meer afgevaardigde aan het invallerselftal. Ook de taak van verbindingsman geeft hij op, terwijl hij ook niet langer verantwoordelijk wil blijven voor de kantine. Rudolf Van Biesen is ontgoocheld over de evolutie bij S.K. Lebbeke. Dat zegde hij ons tijdens een telefonisch onderhoud dat we met hem hadden. Eén en ander is uiteraard het gevolg van de zaak Schöning waarover we het vorige week in dit blad hadden. Rudolf Van Biesen hier zelf over; (De beslissing om trainer Schöning niet op te stellen tijdens de wedstrijd tegen Lokerse en hem eveneens toegang tot de kleedkamer te ontzeggen, heb ik uitgevoerd, maar dan met het akkoord van het volledige bestuur. Nadien heb ik ondervonden dat de meeste mensen van het bestuur mij in de steek lieten en er plots een andere mening over hadden. Alleen op de steun van voorzitter De Visscher mocht ik blijven rekenen. Ook met de opstelling van de ploeg ging iedereen akkoord, maar nadien zijn diezelf de mensen na de nederlaag opmerkingen gaan maken. Ook bij de spelers viel de opstelling in goede aarde. Door hen werd eerder de opmer king gemaakt dat ze met Schöning in de ploeg nummeriek gehandicapt waren. Slechts met tien man spelen, zoals dat gezegd wordt. Ik heb mijn verantwoordelijkheid genomen. Het is mis uitgevallen. Nadien vallen de brokstukken op mijn hoofd en word ik als de hoofdschuldige in de ganse zaak. Ik heb dan ook mijn besluiten getrokken. Ik blijf gewoon verder deel uitmaken van het bestuur getrokken. Ik blijf gewoon ver der deel uitmaken van het bestuur maar neem geer. enkele verantwoordelijkheid meer op mij. Van enig ontslag, zoals dat in een krant werd gemeld, is geen sprake, althans voorlopig niet». E.D.M. staat de Konkelgoedploeg over enkele weken in de de gradatiezone. daar waar men eigenlijk met titelam- bities was van stapel gelo pen Ook in Evergem brachten Verhulst en zijn maats er niet veel van ter echt. Ln de eerste helft no teerde men alleen een doel trap van Hans Schoning te gen het doelhout. Dat was meteen de enige kans in die eerste vijfenveertig minu ten. In die periode waren de lokalen op voorsprong ge komen. Toen er korte tijd na de hervatting een tweede doelpunt uit de lucht viel was de wedstrijd als het wa re gespeeld. Het kon eigen lijk nog slechter zijn afge lopen voor S.K. Lebbeke toen L$o Verhulst zich be zondigde aan een foutieve .tussenkomst in de grote .Fechthoek. De strafschop die hieruit voortvloeide werd knap door doelman Depage geparreerd. Naast deze nederlaag is er nog een negatief aspect in die zin dat drie Lebbeekse spe lers een gele kaart kregen. Dat was meestal het gevolg v$n negatieve opmerkin gen aan het adres van de scheidsrechter. De drie spelers waarover het gaat zijn Desiré Rap- poort, Luc De Meersman en Leo Verhulst. Wanneer het slecht gaat in een elftal be gint iedereen opmerkingen te maken. Misschien wel het bewijs dat Lebbeke in nerlijk ziek is en er drin gend een dokter moet ge vonden worden om deze ziekte zo vlug mogelijk te genezen. S.K. krijgt zondag Loven degem op bezoek. Een ploeg die voetbal speelt en dat re cent ook bewees in Dender- monde ondanks het er "erloor. We hebben dat Lovendegem aan het werk gezien èn zijn van mening dat Lebbeke die ploeg in ieder geval moet aankunnen. Indien het nu op eigen veld de zoveelste nederlaag moest incasseren dan kunnen de dqnkere wolken die thans reeds aan de Lebbeekse horizon ver schijnen wel eens in een hevig onweer losbarsten. Lebbeke heeft er geen baat bij dat het zover komt. Aan eenieder, zowel spelers als clubleiders de wenk om hun verantwoordelijkheid op te nemen. Voor het te laat is. E.D.M. K.S.V. Temse - Wippelgem 4-0 Met de heenwedstrijd nog fris in het geheugen wisten beide teams waarvoor zij op hun hoede moesten zijn. Voor deze retour miste Tem se Walter Van Haver (ge kwetst) en Patrick Van De Vel (geel geschorst). Ook doel man Verdickt miste de eer ste wedstrijd van 1981 ten nadele van Verberckmoes. Edwin Bynoe zette het eerste zijn stempel op het gebeu ren. In de tweede minuut nam hij de doelman op de korrel maar deze redde knap. Temse bleef aandrin gen maar kon zijn intensies niet secuur ten uitvoer bren gen in het eerste kwartier. In die aanvangsperiode had Wippelgem zich doen gel den op een schot langs Bae- te. Pas echt gevaarlijk waren de bezoekers in de 22e minuut. Toen toonde Pol Vange- nechten zich de redder in nood door op de doellijn de bal weg te trappen na dat Verberckmoes uitgescha keld was. De Temseportier was wel attent toen Van Hol- derbeke het doel vizeerde. Wippelgem maakte het de leiders moeilijk. Temse liet flitsen zien van hun kunnen, maar was blijkbaar nog in feeststemming om-zich wer kelijk als toonaangever van de rangschikking te manifes teren. Wippelgem werd nog geremd door de paal. Spe ler-trainer Pol Vangenechten schudde met enkele opmer kelijke rushes zijn team wakker. Na 30 minuten ging Edwin Bynoe onderuit. Franky Van Buynder nam de vrijschop en Paul Fobé rond de af (1-0). Voor Temse gaf dit de gepaste uitwerking. De blauwwitten gingen kor dater akteren. Even voor rust omspeelde Edwin Bynoe de bezoekende defensie en be diende Giovanni Sciacca. De Temsemiddenvelder bracht de doelman uit evenwicht en plaatste de bal tegen het net (2-0). Na de koffie startte Temse met een geruster ge moed. Wippelgem wilde er wel het beste van maken maar kon niet optornen te gen de Temseploeg. Fobé kreeg nog mogelijkheden om de score op te drijven maar miste in laatste instan tie. De omstaanders kregen veel middenveldspel. Slechts in de 22e minuut moest doelman Verberck moes tussenkomen en deed dit met een knappe safe na een kopbal van Baete. Hier na werd Temse niet meer verontrust. In de 71e minuut trapte Edwin Bynoe de bal voor doel en Giovanni Sciac ca knikte ongehinderd de derde treffer binnen (3-0). Fobé deed hem dat even voor affluiten na (4-0) toen was de aktie op touw gezet door Hubert Verbeke en ver lengd door Franky Van Buynder. Zondag reist Temse naar Ertvelde. Excelsior Destelbergen Petegem 2 Buggenhout 0 «Een wedstrijd om snel te vergeten,» zei ons Buggen- houtsekretaris Freddy De Bisschop. De minst slechte ploeg heeft gewonnen.» De bezoekers kregen niet zo veel mogelijkheden om het schutterstalent te de monstreren. In de eerste helft trapte Verstappen op de staak en trapte de terug kaatsende bal nipt naast. Na de rust stond Crets in schietpositie en belandde de bal vrij zwak tegen de staak. Verheyen kreeg ook nog een gelegenheid doch miste het doel van een niet. Alleen Schelfhout en Mark De Meester speelden op hun normaal peil. G.D.P. De hierboven aangehaal de volkswijsheid mag wer kelijk bovengehaald worden voor deze match, waarin de Heistraatploeg voor de helft van de duur het beste voet bal produceerde, maar na derhand aan de geleverde inspanningen ten onder ging. In hun eerste werkelijke speeldag van 1981 want voor zeven dagen werd voor de tweede maal de uitwed strijd bij Gandasparta afge last zorgden de groen zwarten werkelijk voor een veelbelovende aanzet met het oog op het verwerven van een riantere klassering. Hun tegenstanders, één van de smaakmakers van de lo pende kompetitie, werd dui delijk op afstand gehouden. Het vroege sukses voor de lokalen was dan ook niet ge stolen: Van Royen kwam zijn rechterflank afgedweild en lanceerde D'Haen in de vrije ruimte, Jean-Pierre tempori seerde gepast en kegelde heel de gaststelling met een verwoestend schot omver. (1-0, 18de minuut) Een prachtstart die voor de rust geen verdere bekro ning kreeg, omdat Verberck moes ondanks een heel pak inzet, in een mindere afwer kingsperiode verkeerde. Aan de overzijde had de Nijsde- fensie weinig te verwerken, tot De Meyer vanop een rui me afstand een mokerslag toediende en gevleid de stand in evenwicht bracht. Na de drankjes was het weer Excelsior dat oorspron kelijk het gevaarlijkst was maar Vereecken en Van Royen lieten bij een unieke gelegenheid de bal voor me kaar. De gasten sloegen, wanneer de Excelsiorstorm was overgewaaid terug langs Freddy Denaert, die hemel en aarde bewoog om alsnog de puntjes te pakken. Een keer was hij er wel zeer dichtbij maar stond de doel- gen gouwgenoot Herleving paal nog in de weg. Vrasene. We tippen zoals Volgende week komt de steeds op een tiende gelijk- ploeg van voorzitter spel voor Nijs en Com- Goossens op eigen veld uit pagnie. in een onvervalste vierpun- MANIL tenmatch (avant-la-lettre) te- Sint-Pauwels - Vrasene: 1-1 Keeper Buys heeft voor Vrasene een punt gered in Sint-Pauwels Roger Rog geman, voorzitter van de geelzwarte thuisploeg, was boordevol bewondering voor wat de «man onder de lat» liet bekijken. Het duur de ontstellend lang voor aleer Ronny Herremans kon scoren- pas op de 82ste minuut geraakte hij voorbij de mirakelman nadat hij een voorzet van de onbetaal bare Motica op de sloef had genomen. Twee minuten later puurde Van de Vijvere uit een scrimmage een goaltje, zo dat Vrasene onverhoopt, en eigenlijk een tikkeltje on verdiend, langszij kwam Aan dat éne puntje kan Vrasene zich trouwens op trekken; het is nu bewezen dat er alsnog een reddings kans inzit. Muide is nu reeds veroordeeld en Wip pelgem speelt echt beneden de maat. Dus... \V Dendermonde - SK J. Lovendegem: 2-0 e kunnen een uitgebreide uiteenzetting schrijven monde^ de er de kansen die paars-blauw Dendermonde in de pper van het week-end schiep tegen een tech- ,ch sterk Lovendegem dat nooit afgaf doch moei- heden kende een sterke plaatselijke ploeg in Ibreke te vinden. verderzetten. Het heeft alle troeven in handen om nog voor een prettig kompeti- tieslot te zorgen. (gdp) Lokerse S.V. had uit drie opeenvolgende uitwedstrij den 5 punten kunnen puren. Een opmerkelijke prestatie na een donkere reeks van vier nederlagen in successie. Meteen kon rood-wit terug bij de kopgroep aansluiten. Het bezoek van hekkenslui ter Latem moest de ploeg van trainer Bettens toelaten om die positie nog te verbe teren. Het is evenwel totaal anders uitgedraaid. S.V. moest de volle inzet prijsge ven aan Latem dat wel sterk voor de dag kwam. Onbe grijpelijk is wel dat Lokerse op de 90' nog langszij kwam en reeds ver in blessuretijd het pas verworven punt op nieuw moest prijsgeven. Nu is het wel zo dat die slotminuten een bijzonder chaotisch verloop kenden. Op de valreep van de regle mentaire 90' werd De Groote onderuit gehaald in de Lo kerse strafschopzone. De scheidsrechter liet doorspe len en uit de Lokerse tegen- aktie puurde de jonge Per- mentier een kans voor Dul- laert die eveneens gepakt werd in de fatale zone. Lo kerse kreeg wel een straf schop toegewezen. Een be slissing die bij de bezoeken de spelers en zelfs bij het bestuur zoveel agressie los maakte, dat de neutrale toe schouwer er gewoon stil bij werd. Verbijsterend. On voorstelbaar. Na heel wat moeite kon Ollevier toch de strafschop nemen en omzet ten. De reglementaire speel tijd was inmiddels reeds lang verstreken, maar de scheidsrechter liet nog door spelen met elf bezoekers die gewoon door het dolle heen waren. Een ingooi werd voor het Lokerse doel gedropt waar De Vlaminck met het hoofd verlengde en het was 1-2. Inmiddels was de grens rechter reeds tweemaal op het veld gevlucht voor drei gende bestuursleden van Latem en zelfs na het eind signaal en ondanks de be zoekende winst moest de scheidsrechter beschermd worden tegen een be stuurslid van Latem dat heel wat over zijn toeren was. Een woelig slot van een wedstrijd die wel fors maar zeker niet brutaal betwist werd. Maar het was wel dui delijk dat er meer inzet dan inspiratie in de strijd werd gegooid. Daarbij was het wel opmerkelijk dat Etienne Everaert duidelijk gemist werd bij Lokerse. Everaert was samen met Van Dries sche en Michaël Van Bocx- laer geel geschorst. Voor de rust kon Lokerse wel doorlo pend het initiatief nemen maar er kwam toch te weinig druk uit de tweede lijn. Ott werkte wel hard, maar deed het te rudementair terwijl De Maer in een vrije rol echt weinig kon klaar maken. De spitsen zaten meteen in een ongezellige positie maar schoten bovendien wel doorlopend te laat uit de startblokken om een gedeci deerde bezoekende defensie te bedreigen. Ott had wel pech toen zijn schot op de paal belandde. Twee minu ten voor tijd gebeurde het dan. Een nummertje van Scharlaecken die twee tegenstanders omzeilde en kalm besloot. Lokerse reageerde na de rust wel fel maar het leverde geen tastbaar resultaat op. Een zelfzekere doelman Roels werd zelfs nauwelijks bedreigd. De tegenstoten van Latem hielden wel ge vaar in maar eerst kopte Van Herreweghe tegen de paal en even later kopte hij onbe suisd over toen hij totaal af gezonderd voor doelman Van den Bogaert stond. Tot overmaat van ramp werd Marc Van Rumst geëva- kueerd met een sleutelbeen breuk na een onschuldige sliding. Er kwam toch iets meer vaart in de Lokerse ak- ties toen een kwartier voor tijd Ollevier opschoof naar het middenveld en Ott libero Van Rumst tracht door te stoten, doch wordt de pas afgesneden (Lokerse-Latem 1-2) (dm) Van Rampaey (11) wordt omringd door vier bezoekende verdedigers (Lokerse- Latem 1-2) (dm) werd. Meteen verhuisde de jonge Permentier, die inge vallen was voor Van Rumst, naar de linkse hoek waar hij zichzelf werd en een paar bijzonder knappe akties kon opzetten. En meteen zaten ghem, Ollevier, Claude Van we dicht bij het woelige slot Bocxlaer, De Kerf, Ott, Du- dat we vooraan uit de doe- pont. De Maer, Van Rumst ken deden. (Permentier), Van Rompaey Lokerse speelde met: Van en Dullaert. den Bogaert, Van Renter- WVL Lokerse S.V. - Latem: 1-2

De Voorpost | 1981 | | pagina 21