4 Slotminuten bezoekers fataal Soit Van Der Eist gaf de aftrap Lonende tegenaanval Zonder moeite itelambities gaan in rook op Verdiend Onhoudbaar duo Wauters - Van Bocxlaer In het sukkelstraatje lit de degradatiezone Lutterzele haakt af -4 Na een uur uitgeblust Leider in nauwe schoentjes Na een kwartier afgelopen De Voorpost - 16.1.1981 - 23 Gillis - S.K. Grembergen 4-1 ir de tweede maal in acht Ken stonden de Grem- e ffgse SK-ers en St. Gillis- pscoj Eendrachters tegenover 'ergekaar. Voor de tweede aal hebben de Gremberge- B.iars moeten ervaren dat {trefkracht bij Eendracht Hel wat hoger ligt dan bij eigen ploeg. Deze armoe- hebben ze ditmaal wel s naapten te camoufleren met word0 doelpunt van Jan Van lünme, dat mits een wei- meeval best de halve had kunnen ople- en n ïowtj «ng- s halve inzet waarop de •kers met recht meen- aanspraak te mogen :en. In dit verband was idré Heymans wel fel ont- :held: «We brachten het een heel wat betere pres- ie dan vorige week op >n veld. De gelijkmaker iddellijk na rust moest it en vertrouwen bren- in de ploeg. In deze periode lagen we "s boven maar het bleef leef lopen met de afwer- tg. En dan komen de itminuten. waarin Een- :ht St. Gilüs een aarze- in onze defensie weet te mtten om de beslissing te dwingen, daar waar de stand zeker iedereen hebben bevredigd fik voorzitter Burghgrae- die aan de rust nog een no6jl als eindresultaat voor- iren, Ljjje kon het moeilijk ver- pt iiren «We lagen deze maal k wekker niet onder en wan- :r men met nog 10 minu- ilog die J eenj t su ten voor de boeg een gelijke stand op het bord heeft mag er bepaald geen risico meer worden genomen. En toch gebeurde het op drie minu ten van het einde. Het heeft Eendracht wel dik mee ge zeten in deze wedstrijd». Finaal was het zo dat Een dracht St. Gillis reeds in het eerste kwartier op voor sprong was gekomen langs Frans Peel man, die aange speeld door Chou De Bleec- kere, het leder door de be nen van de Grembergse doelman tegen het net joeg. Wie meteen een nieuwe vlotte zege van Eendracht in het vooruitzicht stelde kwam evenwel bedrogen uit. Wel kreeg Collewaert een drietal droomkansen voor de voet maar telkens ging zijn schot over of naast. S.K. Grembergen langs zijn kant kreeg naar mate de wedstrijd vorderde meer voet in de wedstrijd en dan vooral na de kampwisse ling. André Heymans wist doorgaans de Eendracht- aanvallen zonder proble men op te vangen, temeer daar zowel Chou De Bleec- kere als andere Mare De Feyter's gewoon niet durf den te besluiten. Zulks bood Grembergen enkele mooie uitbraakmogelijkheden en het was dan ook niet zo verwonderlijk dat S.K. Grembergen meer en meer in wedstrijd kwam. Vooral nadat Jan Van Damme een slordige achterwaartse voorzet van Mare De Feyter wist te onderscheppen om na een fraaie solo doelman De Clercq kansloos te laten. Eendracht St. Gillis kreeg het toen bepaald moeilijk vooral in de middenstrook. Langs Vander Straeten kreeg Grembergen onmid dellijk na de gelijkmaker nog een kans om aan te dikken, terwijl doelman De Clercq alle moeite van de wereld had om een loeier van Christiaens uit zijn doelvlak te ranselen Een dracht St. Gillis deed in de ze periode wel iets tegen maar jongens als Dirk Bracke en Mare De Feyter heten menige scoringskans teloor gaan. Alles of niets Een tiental minuten voor tijd speelde de Eendracht- trainer alles of niets. Hij haalde de nochtans zeer verdienstelijke Van Hecke met Mare De Feyter uit het veld om Ronny Van den Steen en Rik De Geyter in te brengen. De gok met de doelpuntendief De Geyter is genoegzaam gekend, en evenals tegen Baasrode zou hij vruchten afwerpen Na een fraaie slingerbewe ging op de hoek van de strafschopzone plaatste De Geyter het leder in het pak, waar de eveneens pas inge komen Ronny Van Den Steen zijn aanwezigheid meldde door onhoudbaar voorbij de Grembergse doel man te schieten. Meteen was het gebeurd. Grembergen wilde wel, maar kreeg zelfs geen gele genheid tot het maken van een vuist, want luttele se- konden later lokte Rik De Geyter handig een straf schop uit, die zonder ver pinken door Franki Van Beveren werd omgezet. Ter wijl men in het Grembergse kamp nog aan het zuchten was «Hoe zoiets allemaal kan gebeuren» schoot De Geyter dan zelf nummer vier tegen het net. De uiteindelijke beslissing over winst en verlies viel in de eindfaze wat andermaal bewijst dat de laatste mi nuut even positief kan wor den benut als de eerste. Ook Eendrachtvoorzitter Leo nard Baetens zou tevreden zijn geweest met het 1-1 gelijkspel dat tot de 85e mi nuut op het bord was geble ven. «Het zat ons ditmaal wat mee, maar men mag toch niet vergeten dat Colle waert in de eerste helft een drietal kansen onbenut heeft gelaten. S.K. Grem bergen heeft zich niettemin heel wat beter dan vorige week teweergesteld en ja, er zat wel een kans op de halve inzet in. Het zijn evenwel de doelpunten die tellen en deze kwamen er voor ons gelukkig na de spelers wissel. Een gelukki ge gok. die Grembergen van een verdiend gelijkspel heeft gehouden.» E.D.M. S.K. Berlare - Kallo 4-0 S.K. Berlare heeft aan Franpois Van Der Eist ge toond hoe er doelpunten worden gescoord. Het lid van de Amerikaanse voet balclub Cosmos was de af trap komen geven van deze wedstrijd en heeft nadien de Berlarenaars aan het werk gezien. De eerste helft was aantrekkelijk in die zin dat de lokalen aan de rust reeds met 3-0 aan de leiding stonden. Het eerste doel punt was tot stand geko men uit een actie waarin André Lion was betrokken en Willy Van Linter af werkte. Het tweede doel punt was van een gans an dere makelijGino De Wilde schilderde een voorzet op het hoofd van Frank De Grauwe. Deze rondde op zijn beurt de zaak af. Laatstgenoemde voetballer was ook bij de derde voltref fer betrokken. Hij leverde een uitstekende voorzet af die door Chris Gabriels werd verlengd. De tweede helft was minder het bekijken waard. De thuisploeg ging wat meer op haar lauweren rusten, iets wat niet door iedere supporter in dank werd af genomen. Dat het de bezoe kers toe meer in de wed strijd te komen. Maar aan vallend vielen die nu weer Soit Van der Eist, de wereldvedette, gaf de aftrap van de wedstrijd Berlare-Kallo. Scheidsrechter Teugels en ziin vlaggemannen staan er monkelend bij. (jj) te zwak uit om voor enige betekent dit meteen de tien- De inzet van de ganse ploeg dreiging te zorgen. Met de opeenvolgende wedstrijd zal vereist zijn, wil men de nog een drietal minuten zonder nederlaag. twee punten aan huis speeltijd voor de boeg ge- Zondag krijgt Berlare het houden, raakte Berlare uit een tweede gerangschikte Mei- Kallo zal het moeten pogen scrimmage voor doel nog sele als tegenstander. Een waar te maken in Moorsel. aan een vierde goal langs wedstrijd die men als een Of dat zal lukken is een André Lion. Voor de puiten topper mag vooropstellen, ander paar mouwen. srode - Stekene 1-3 ontgoocheling was wel van stapel hepen, en om De ploeg van trainer Steyle- Melsele zondagavond in de haverklap een dreigende mans is naar de zesde irode na de totaal on- vuist maakten aan 't adres plaats afgezakt en telt •achte nederlaag tegen van doelman De Valck. thans een achterstand van roorfct voorlaatst gerangschik- Halfweg de tweede helft vijf punten op leider St. Gil- Stekene. Deze ploeg be- diende die zich toch gewon- lis. Alhoewel de kompetitie nog #alde meteen de derde sei- nen te geven toen Ferket nog in een beslissend sta- - inzege. Tegen een F.C. was uitgebroken en zijn dium moet komén, hebben 9°®d irode dat zelden zich- ploeg terug voorsprong be- we de indruk dat voor Baas- was heten de waaslan- zorgde. rode de teerlingen gewor- nietirs zich bewonderen door Toen amper zes minuten la- pen zijn. We zien niet goed 9.ez®1. enQ net DeKwarT rmoin voorbeeldige inzet. Dat ter Patrick Goossens een in hoe F.C. nog in aanmer- slecht. Spsens nsm ^cn. jsulteerde al vrij vlug in derde voltreffer voor zijn king kan komen om mee te !10eksc'10P' de bezoekende doelpunt waarvan Fer- rekening nam waren de lo- praten in het titeldebat. Per_Pu t.®.. e weg' de auteur werd. Met een kalen als een geslagen Zondag krijgt het De Klin- geplaatste kopbal gaf hond. ge op bezoek. Winnen is doelman De Valk geen Stekene kon nu rustig ver- noodzakelijk wil men de 'jn van kans. Dit bete- der voetballen en het was pubheke belangstelling op inde een koud stortbad nog dankzij een uitsteken- Thor Meldert 2 0 Gedurende de eerste tien minuten toonde Thor zich veruit de beste ploeg, doch nadat was Melsele «warm- gedraaid» en speelde zeer oed mee. De Waaslanders werden na de rust onder felle druk gezet en het bekwam hen een doch Danny Wijnandt tikte binnen (1-0). Tien minuten voor afflui ten zette Guido De Leeuw orde op zaken: hij graaide St. Wetteren ue mannen uit de fïloso- fengemeente hebben spor tief weerwraak genomen voor de nederlaag die ze op eigen veld ophepen. Noch tans liep alles niet van een leien dakje want de plaatse- lijken ontketenden een stormloop die van bij de aanvang woedde doch stuit te op een bezoekende doel man die een erg gave partij weergaf en met alle ballen raad wist. Zo pakte hij tij dens die eerste helft een aantal gemaakte doelpun ten en hielp zo daadwerke lijk mee aan de winst. Oudegem kwam aan de leiding na ruim vijfentwin tig minuten spelen toen Lambrecht goed werd aan gespeeld door Schampaert O Oudegem 2 en 0-1. Wetteren bleef wel de meest aanvallende ploeg doch Oudegem verzorgde erg goed de tegenaanval en zou nog voor het einde van de eerste speelhelft op 0-2 komen via Dannijs. Ook na de pauze zou Standaard Wetteren het ho ge woord voeren doch een voorzichtiger Oudegem slaagde erin de cijfers op het bord te houden. Stand aard kreeg inderdaad nog één kans doch weer stond Janssens pal. Vier gele kaarten werden uitgedeeld. Twee voor Wet teren, twee voor Oudegem. bij «monde» van Janssens en Lambrecht. G.D.P. 0 St.-Gillis-W. ide een koud stortbad nog dankzij een uitsteken- peil houden. ae op zaKen- mJ 9raa'ae lütn-na Iron Vionrf milrlrnn ir de lokalen. Die zouden de doelman De Valck (een Voor Stekene is er weer eni- een van pae.ns "IvlC Kdll IlUUcL IillKKcIl hmimee, dribbelde twee verde- pg voor de rust op gelijke kraan van een keeper) dat ge hoop gerezen op een n bogte komen langs De de nederlaag nog redelijk eventueel behoud. Of het bii dl9ers en schoot raak. Daar- Mere L-,_. mpp waron no toor innon no. ecker. beperkt bleef. De Baasrood- leider St. Gillis opnieuw leteen was de hoop op een se doelman was trouwens voor de verrassing kan zor- jitere tweede helft en een de enige acteur die een posi- gen is weinig waarschijn- Jjerwinning weer levendig tieve vermelding verdiende, lijk. Maar iedere wedstrijd mee waren de teerlingen ge worpen. gen is weinig wiarscÜijn- °e2e °-s™'nning tilt de tuv Moor i JLo Thorianen wat dichter bij de pelfoK i Baasroodse suppor- Voor de rest bleef iedereen moet eerst gespeeld wor- beneden de middelmaat, illusies werden vrij Door deze nederlaag kre- ijn tug verpulverd, toen bleek gen ook de Baasroodse titel- Cebi&oe offensief de bezoekers ambities een flinke deuk. den. Wie had trouwens een dergelijk resultaat in Baas rode verwacht? E.D.M. groep die achter koploper Eendracht Sint-Gillis aanzit. Mere heeft zich in de voorbije weken opgewor pen als de te vrezen ploeg in derde C. Nu wist men zo waar groot titelkandidaat Burst terug te wijzen. Hierdoor komt Mere post vatten in het kransje van de favorieten voor de titel. Reeds na tien minuten mochten de lokale suppor ters juichen. Oscar De Taeye scoorde op counter. Van dan af liet de thuis ploeg het initiatief aan Burst over dat echter nooit voldoende greep op de tegenstander kreeg. Trai ner Vandenhaute had het goed gezien. Via tegenaan vallen moest Mere aan doel punten geraken en onder wijl het men Burst rustig zijn gangetje gaan. Iets In een ontspannen partij voetbal hebben de jongens van trainer Lambert een ver diende zege behaald bij de rode lantaarndrager, die werkelijk zeer zwak voor de dag kwam. Toch had blauw wit het aanvankelijk zeer las tig met de gewiekste speel wijze van de Muidenaars, die bijzonder gegroepeerd speelden en meermaals met sukses het off-sidewapen hanteerden tot grote ont moediging van Franckaert en co. Na een kwartiertje glipte Eric Schelfaut dan voor het eerst doorheen de Muidelinie, en kon riant voorbij de doelman inschui ven (0-1). Na deze openings treffer kwam de thuisploeg meer en meer op de prop pen, maar Gillis-keeper Van Hoecke keerde kansrijke schoten van De Smet en Drieghe. Ook na de rust was de lokale formatie weerom het meest bij de bal, maar de weg naar de netten vinden was opnieuw het grote eu vel. Sporting had daar niet zoveel moeite mee: één en kele tegenstoot was immers voldoende voor een tweede goal toen Raoul De Roeck enkele mannetjes lokte en Marcel De Cock de vrije ruimte kreeg. Volgende week staat voor Sporting de immer gevrees de korte uitstap naar Sint- Pauwels op het programma, waar het plaatselijke Herle ving net zoals blauw-wit om puntjes verlegen zit en er alles aan wil doen om het seizoen nog met enig brio af te sluiten. Oefenmeester Miel Lambert zal echter geen beroep kunnen doen op de voor rode kaart drie weken geschorste Erik Schelfaut, die de laatste wedstrijden steevast zijn duitje in het doelpuntenzakje deed, en niet vreemd is aan de negen achtereenvolgende wedstrij den zonder nederlaag. MANIL voor het uur kreeg Burst het deksel op de neus. Op nieuw was het De Taeye die een uitbraak lukte en het doelpuntensaldo verdub belde. Burst poogde nog met man en macht iets terug te doen maar werkelijk ge vaar kwam er zelden of dwijVaasm unsterKalken: sheid/aasmunster was zondag in en produktieve bui. En dan log wel tegen het hoog ge- Weerde Kalken dat gerui- Te tijd leider was maar de :r kaatste weken wel iets was (notpruggezakt. Die tendens zekferd nu doorgetrokken op rektj® Heide te Waasmunster gjglaar'de gasten geen vat kre- üt Jen op het sterk spelende ®luo Wauters - Van Bocxlaer. Vel kon Kalken demonstre- enn^jp ^at het niet ten onrechte 3-0 gunstig geklasseerd staat. Met technisch bekwaam voetbal konden de gast heren doorlopend het initia tief in handen nemen. Maar er zat wel wat te weinig vaart in de bezoekende akties om de stevige defensie van Sparta echt in het nauw te drijven. De tegenstoten van Waasmunster daarentegen werden minder sekuur op gebouwd maar sloten wel meer gevaar in. Dat kreeg nooit voor de lokale doelman. De Merenaars wonnen verdiend en de jonge Hans Van Cauter maakte een ge slaagd debuut in het eerste elftal. Hij kan als een zeke re wissel op de toekomst beschouwd worden. J.G. een tastbaar resultaat op de 40' toen Van Bocxlaer Wau ters kon bereiken die de lo kalen op voorsprong knalde. Eenzelfde spelbeeld na de rust met Kalken als toonaan gevende ploeg maar Waas munster gevaarlijker in de fatale zone Op de 63' werd de lokale voorsprong trou wens verdubbeld toen Van Bocxlaer op voorzet van Wauters kon scoren. Meteen was de wedstrijd wel ge speeld want Kaken kon wel mooie krullen op de grasmat leggen maar er werd bij de opbouw te veel tijd ver speeld om echt nog gevaar lijk te zijn. Het werd zelfs nog 3-0 toen verdediger Van Bosch een snelle tegenstoot op gang trok en weer Van Bocxlaer gepast voortrok en meteen Wauters de kans gaf om de eindstand vast te leggen. W.V.L. ierzele 2 Tijdens de laatste weken Vlierzele teruggezakt de rangschikking en 'ngelde het in de buurt an voorlaatste Voorde, "dankzij een verdiende zege Oudenhove kunnen de ingens van voorzitter Mat- ïijs nu wat vrijer ademen. Iet begon nochtans niet al i best want na zeven minu- in knalde Mark Laureins udenhove op voorsprong, a een gelijkopgaande eer- jte helft wist Berckmoes te en te scoren maar de ïheidsrechter keurde het oelpunt af. Na de pauze "wam Vlierzele aan de bak Oudenhove en ging meer en meer domi neren In twee minuten tijd wisten de roodwitten het tij te keren en zelf op voor sprong te komen Dirk De Vriendt zorgde voor de ge lijkmaker en even later bracht Berckmoes Vlierzele aan de leiding. Oudenhove kon in het laatste halfuur de thuisploeg niet meer ver ontrusten en moest dan ook vrede nemen met de 2-1 ne derlaag. Meteen schuift Vlierzele opnieuw verder weg van Geraardsbergen en Voorde J.G. F.C. Boonwijk - Lutterzele 1-0 De hoogopwippende William Janssens (R) was één \van de beste akteurs uit de match Gerda-Rupelmon- de die door de bezoekers met 0-2 werd gewonnen. <dw) F.C. Lutterzele heeft in de Boonwijk de laatste kans ge mist om nog eventueel mee te dingen in de titelren. Dré Temmerman en zijn maats tellen thans een achterstand van vijf punten op leider Herdersem en zijn naar de vierde plaats afgezakt. De kans is dus wel zeer klein geworden. F.C. Boonwijk heeft door zijn overwinning tegen de naas te buur een gouden zaak ge daan. Het telt slechts twee punten achterstand op de leider. Het zit er dus nog dubbel en dik in. We mogen daarbij niet vergeten dat de ze vierde provincialer sedert Miel Cleemput vijf wedstrij den geleden zijn wederop- treden deed, geen enkel punt meer verloor, en dus een schitterende tien op tien behaalde. De Boonwijkploeg is ontegensprekelijk in con ditie. Het won de voorbije zondag ook verdiend. Dat wordt door de tegenstander in geen geval betwist. Al na pakweg een kwartier kwam het doelpunt tot stand. Een onnauwkeurig ontzetten van Ijsewijn werd door Medard Van Der Meersch onderschept. Deze speelde de bal gepast door naar Leo Pissens die op zijn beurt doelman Collier geen schijn van kans gaf. Ook nadien bleef Boonwijk de meest dreigende ploeg. Na de hervatting zag het er aanvankelijk naar uit dat de bezoekers jacht gingen ma ken op de gelijkmaker. Al vrij vlug moesten die opnieuw het initiatief aan de lokalen overlaten. Maar buiten het afdwingen van enkele hoek schoppen ging er overigens nog weinig gevaar uit van de thuisploeg. Met nog tien mi nuten wedstrijd voor de boeg zette Lutterzele alles op alles om de zaak even tueel nog te forceren. Dit lukte ei zo na nadat Mare Burssens was komen opzet ten maar de lokale doelman in extremis nog redding wist te brengen. Voor Lutterzele is de kompe titie meteen bekeken. Het heeft nu nog alleen formali teiten af te werken zoals zon dag aan huis tegen Hofsta- de. Boonwijk krijgt de kans om zijn zegereeks verder te zetten. Het geniet thuisvoor deel in een wedstrijd tegen Baardegem die in princiep geen enkel probleem mag opleveren. White Boys 0 Hoeveel vooruitgang de geelzwarte formatie van trai ner Peirsman gemaakt heeft, sinds hun terugkeer na een seizoen gedwongen kompe titieforfait, hebben we voor de eerste en hopelijk niet laatste keer met eigen ogen kunnen konstateren. Met een in het eerste deel goed gesloten defensie en enkele op kansen beluste voorspe lers, maakten de Vrasenaars het zeer lastig voor de Puit- voetenaars. In die periode moest Betoncelli zelfs foutief afgeremd worden door WB- kapitein Van Damme, fout waarvoor de tot dan toe goed leidende Van Haver het leder buiten de zogenaamde fatale zone legde. De daarop volgende vrijschop van Jochmans zette Piessens even aan het werk. De hoog nodige reaktie van groen-wit mocht er trouwens ook zijn, toch zowel Luk Van Lierop als Moerloos vonden een uitstekende Vriesackers op hun weg. Net voor half tijd kwam dezelfde betrouwbare doelman nog even in aktie als De Maeyer een open kans te zwak besloot. Guy wrong ook na de kampwisseling de eerste uit gespeelde gelegenheid de nek om door op het cruciale ogenblik het evenwicht te verliezen. De onmiddellijke tegenstoot van Klein Laar was betaald antwoord, Be toncelli verplichtte Piessens tot een goeie redding. Het in de tweede helft bijna eento- Kl. Laar Vrasene 1 nig middenveldspel werd rond het laatste kwartier ver broken door een wijdse kruispas vanwege Filip Bol- laert de absolute uitblin ker in deze ontmoeting naar de goed opgestelde Jochmans. Wilfried plaatste lakoniek de voet tegen het leder en in een rare boog viel de bal over de niet rea gerende doelman, net onder de verste winkelhaak in doel. Een razend knap doelpunt dat ruimschoots in aanmer king zou komen voor de titel van «doelpunt van de maand». Deze treffer werkte de lo kalen danig op de zenuwen, zodanig zelfs dat een sterk ontgoochelde De Maeyer de gepast uitkomende Laar keeper een schop tegen de knieën verkocht met een mil de gele straf tot gevolg. Al- verdiende gelijkspel er niet leen de ingekomen Luk De kwam voor de Sint-Niklaze- Gendt probeerde het op naars, die hun uitstekende goedvallend uit, maar zijn seizoenstart duidelijk moe- plaatsschot verdween iets ten bekopen. boven de deklat, zodat het MANIL SK Lokeren 1 SK Lokeren is zondag van af de eerste minuut in de achtervolging geduwd. Ruim een uur hebben de lo kale blauw-witten met enorm veel energie getracht om de scheve situatie recht te trekken. Een opzet dat niet slaagde. Voor Moerbeke was het dan ook geen pro bleem om in het resterende halfuur een uitgeblust SK Lokeren verder in het verlies Valentino's 1 Tenstar Melle Wieze 2 Na een kwartier was het reeds bekeken. Alhoewel Wieze niet boven de Waas landers uitstak, waren toen reeds twee goaltjes ge scoord. Het eerste kwam er na zes minuten langs Rudy Van den Brempt en Gustaaf Van Goethem zette Bazel na dien voor een voldongen feit. Bazel bleef in die eerste helft verwoed tegensparte- Brakel 0 len, doch vooraan was nie mand bekwaam enkele goe de akties met sukses af te ronden. Na de citroentjes legde Bazel de handen in de schoot. Wieze deed in die periode ook niets om naar huis over te schrijven en de match doofde als een kaarsje. A.V.H. Leider Melle heeft zwarte sneeuw gezien te Overmere. Vooral dan voor de rust wer den de leiders van het kastje naar de muur gespeeld door de sterk gemotiveerde Va lentino's. Dat de bezoekers na de rust de scheve situatie nog konden rechttrekken hebben ze in ieder geval voor een deel aan de scheidsrechter te danken die aan Melle wel de strafschop gaf die hij voor de rust aan de gastheren had ont houden. De Valentino's gingen te gen Melle in spurttempo van start en reeds op de 5de minuut moest de doorge broken De Meyer in de straf schopzone onderuit gehaald worden door de bezoekende doelman. De scheidsrechter liet evenwel doorspelen tot grote woede van de lokale aanhang. Maar de Valenti no's bleven keihard door gaan en na een reeks halve en hele kansen lukte het dan toch op de 35ste minuut toen Bogaert op rechts kon doorgaan en onhoudbaar binnenknalde. Een treffer die Bogaert blijkbaar stimuleer de want in de resterende tien minuten van de eerste helft liep de lokale spits nog een paar keren dicht bij een doelpunt. De bezoekende doelman speelde evenwel een briljante partij. Na de rust ondersteepte Melle dan toch dat het niet toevallig bovenaan geklasseerd staat. Maar de Valentino's konden in het vierde kwartier rustig het bezoekende offensief op vangen. Tot dan op het uur de scheidsrechter een straf schop toekende aan de be zoekers voor een fout van doelman De Saedeleer. Na heel wat diskussie werd de 11-metertrap omgezet door de bezoekende keeper. Een voorval dat de gastheren duidelijk uit hun koncentra- tie had gehaald. De bezoe kers wisten dan ook een fa len van verdediger Vogels yit te buiten om op winst te klimmen. Dirk Bogaert kreeg no9-frood wegens protest te duwen. Reeds in de eerste minuut kon Costa Vervaet doordrin gen in de lokale strafschop-, zone en met een dropschot liet hij doelman Braeckman zonder verhaal. Lokeren rea geerde wel onmiddellijk maar er stak te weinig vaart in de lokale akties om dé bezoekende defensie uit ver band te halen. Even voor het halfuur lukte het dan toch toen speler-trainer Willy Ver- moens op links kon door gaan, Marc Van Damme dé center verlengde en Mare Cardon kalm kon afronden. Lokeren was nu duidelijk gelanceerd en verstevigde nog de greep op het spelver- loop. Een snelle tegenstoot die met een rake kopstoot werd afgerond, zette wel een domper op de lokale geest drift. Tijdens de rust had Loke-, ren blijkbaar de ontgooche ling verwerkt en ging op nieuw moedig in de achter volging. Willy Vermoens pakte uit met een spetterend schot maar ook daar wist de bezoekende doelman raad mee. Het lokale offensief kreeg nï het vierde kwartier minder vaart en Moerbeke kón zonder veel moeite het initiatief overnemen. De gas ten lieten nog een paar reële kansen onbenut vooraleer een kwartier voor tijd met een 3de doelpunt iedere spankracht uit de wedstrijd werd getrapt. W.V.L. Uit een snelle tegenstoot resulteer de dan ook een derde doel punt van de bezoekers

De Voorpost | 1981 | | pagina 23