4el de zege telt Uit de ouderwetse doos Klaar voor de grote schok? Voor Atlantis Lebbeke staat het sein op rood derlaag gewroken Baasrode doet van zich spreken Zenuwslopend derby zemotiveerd Deze week: Gemotiveerd Korfbal KBG Buggenhout met de besten mee Korfbal Veel te hard Het liep van leien dak Geveld door hekkesluiter De Voorpost - 16.1.1981 - 29 Nationaal damesvolleybal Nationaal heren volleybal hterlnaal herenvolleybal Jokeren - W.T. St. Amandsberg Sinda St. Niklaas - Pardaf Kruibeke 2-3 jmaar uit deze riva- Jd is nooit op voor lekend. Bovendien is Twijls een «belle» no- k winnaar van verlie- scheiden. Net als in jnronde trok nu ook. met 3-2 cijfers aan [ngste eind, zonder jis echter. Coach H. lont ziet de toekomst team niet somber in. ""Ir valt geen al te groot isme waar te nemen; Itbreekt de spelers af e aan de juiste ge- jgesteldheid om te ge in eigen kunnen. Set g een knappe H. Van in blok en A. Raem- i in aanval Zij zorg- toral voor de gemak- i 15-9 cijfers. Vanaf zien we Testa in e bezoekers en hun systeem af op telwijze van hun inder zodat bij Lo- ii elk verrassingsele- Wezig was. Kwam het onderschat tingselement z'n woordje meespreken en op die ma nier zijn de redenen van het setverlies gekend (13-15, 9- 15). Alle hens aan dek bij de thuisploeg die tijdig tot in keer kwam! Met een opper beste A. Raemdonck aan de service sloeg Testa een on overbrugbare kloof (6-2, 10-4, 15-7). De beslissende set dan. Met 6-2 en 8-4 zat Lokeren op rozen. De bezoe kende coach ging op z'n beurt aan 't flateren door allerlei gepaste en ongepas te wijzigingen door te voe ren wat de lokalen toeliet om onder impuls van T. Meersman, met enkele prachtige plaatsballen en een D. Loyez, onstuitbaar aan het net, beslag te leg gen én op de set (15-9) en op de zege (3-2). Zaterdag trekt men naar het naburi ge Wetteren Een ploeg in verval, die kampt met de gradatieproblemen en mis schien daarom dubbel zo gevaarlijk? hb Pardaf heeft zaterdag bewe zen de beste Wase vertegen woordiger te zijn in derde afdeling. Zij het moeizaam, maar verdiend. Beide teams streden met een ongeziene hardnekkigheid voor de punten en zorgden zodoen de voor een spectaculaire en prettige ontmoeting die en kel een derby kon laten be wonderen. Sinda moest de diensten missen van H. Pin- cé wat ontegensprekelijk een felle verzwakking bete kende. Pardaf, na de bar slechte partij in de beker van Oost-Vlaanderen (3-1 verlies tegen St. Amands berg) werd door clubleiding en trainer «super» gemoti veerd om tegen het punten- nodighebbende Sinda nu eens het laken naar zich toe te trekken. De thuisploeg begon de wedstrijd heel goed met een 11-2 voor sprong zit je immers lek ker. Pardaf dacht daar an ders over. Het kwam in geen tijd op gelijke hoogte en stelde Sinda compleet voor schut (13-15). Ook in set twee voerde Sinda het hoge woord (6-2, 7-5, 12-5) met goed aanvalswerk. Kruibeke stak nog even de neus aan het venster (12- 10) maar moest de set prijs geven (15-10). Slechte loka le receptie bezegelde vrij vlug het lot van Sinda. Pardaf had geen problemen met een falend Sinda en verwierf opnieuw voor sprong (5-15) die in set vier werd teniet gedaan. Het werd een prachtset: bij een 0-2 stand moest de herop- tredende B. Maris bij Krui beke even aan de zijlijn voor een voetkwetsuur. Sinda nam die gelegenheid te baat en sloeg de kloof (11-5). Met de fantastische Maris er bij kwam Pardaf sterk opda gen (13-10, 14-12) maar ook een belle zou aanduiden wie deze derby zou winnen (15-12). Vrij onverwachts kreeg Pardaf geen tegen stand van een totaal leeg- gespeeld Sinda dat moest toezien hoe de bezoekers via 0-4, 4-7, 4-13 de overwin ning in de wacht sleepten met 8-15. Verdiende zege die Pardaf moreel moet sterken om de volgende zware opdracht, tegen Eis- den, tot een goed einde te brengen. Marke - St. Gillis Waas 2-3 ie uit na 1 fer 1 e ga i da 3und )fale ivinciaal Dames ode - Kieldrecht: 3-0 as de Baasrode meis aar bijgebleven dat zij irste wedstrijd in eer- ivinciaal een zware 3-0 leden op Kiel- Ze hadden dan ook 12P. men. esloten een sportieve te nemen. Zij wisten itussen flink aan te aan het vluggere -halte en hebben het L°n geleverd dat men 've hen rekening moet 06 n. Pauw dstrijd begon zeer ge- 12P|aand met volledige n de beide kampen. •8 wist Baasrode een achterstand tot 14-14 meerdere opslag wis- Eecen, tot 16-14 setwinst P> v(ngen. In de tweede set scheen de weerstand bij de bezoekers totaal gebroken en zij konden slechts 4 punt jes ophalen. Een gelijkop- gaande derde set, waarbij aan beide zijden goed spel werd vertoond. Het bleef ge lijk op 4-4 en 8-8 waarna Baasrode het zonder meer uitmaakte. Setstanden: 16-14, 15-4 en 15-8. Door deze spetterende zege komen Adec-dames mede bij de kop van het klasse ment en zullen zeker nog wel van zich laten horen. Het werd tenslotte voor Baasrode de dag van de overwinning aangezien ook bij de dames de reserve- ploeg het haalde met 2-1. O O «JÖ Blauw-wit heeft de zware morele klap, na het verlies van huis tegen Gent nog niet verwerkt. Dit is duide lijk gebleken na de recente prestatie bij het niet zo hoog aangeschreven Mar ke! Weliswaar zegevierde het bezoekende team, zij het met de hakken over de sloot. St. Gillis imponeerde op geen enkel ogenblik en roept de afwezigheid van de zieke W. Bracke niet ter verontschuldiging. Alhoe wel toch, een schakel uit de geoliede ketting kan voor sputterwerk zorgen. Geen gezeur echter, de winst punten zijn binnen en mor gen staat een nieuwe top ontmoeting op de kalender. Immers, Zedelgem zakt af naar de grensgemeente en dat belooft. In deze vierde afdeling is trouwens de spanning toegenomen door het verlies van Zedelgem in eigen huis tegen... jawel, datzelfde Gent. Meteen staan vier ploegen met een zelfde puntentotaal op kop van de klassering. Van sen satie gesproken! Het vinnig Marke is een moeilijk in te vestmg geweest voor Sigivok. Het wordt tot een bovenmaatse prestatie gedreVen door een opzwe pend pubhek, dat voor elke thuisbeurt zeer talrijk op komt (ong. 200) en voor een hels lawaai zorgt. De ploeg zelf, klein in gestalte, ver dedigt zich bijzonder knap: het levert een zeer snel spel en zaait daardoor paniek in bezoekende rangen. Dat on dervond blauw-wit in set één waar het de duimen moest leggen met 15-9. Ook in set twee verliep het nau welijks beter (9-3) doch in een uiterste inspanning kan Sigivok toch de setzege bemachtigen (14-16). Set drie droeg de vergelijking weg van set één (9-0, 15-9). Een op z'n volle waarde ak- terend bezoekend team dat vanuit het midden sneller aanviel, had nauwelijks problemen in de vierde her neming (6-15). In de beslis sende set draaide de thuis ploeg aanvankelijk op volle toeren (8-5) maar de bezoe kers toonden zich in de slot fase baas (10-15). hb De dames van KLJ-Temse met voorzitter Patrick Michiels en sponsor Achiel De Graeve. (rdg) VC Temse - Rapid Sint-Niklaas: 1-3 V Provinciaal Heren. Baasrode - Temse: 3-0 Men kan hier wellicht moei lijk van een echte topwed strijd spreken, aangezien de tegenstand van de bezoe kers aan de matige kant uit viel, maar alleszins werd het vlot samenspel en de puike afwerking bepaald bi) de lo kalen opgemerkt. Een blik- semstart bij Baasrode dat snel langs een 7-1 en 11-4 de eerste set voor zich nam. Eenzelfde vertoon in de tweede set waar een 9-1 en 13-3 stand werd genoteerd. Dan scheen Temse ook wel te willen meespelen en kon het aanvankelijk tot 4-4 bren gen om na 10-6 toch terug te komen op 13-12, om uitein delijk ook deze beslissende set te moeten afstaan. Setstanden: 15-4, 15-4 en 15-12. Was het bij Baasrode de laatste weken nog wat «zoe ken» bij de nieuwe spelwijze dan mocht men thans vast stellen dat de ploeg werke lijk «rond draaide», dat zij een zeer goede wedstrijd speelden en zeker heel wat meer tegenstand aankunnen wat belooft voor de komen de wedstrijden. Ook de reserveploeg haalde het met 2-1. VC Kruibeke is herfstkampioen. (dw) Baasrode juniors nemen optie op de titel £s: 2e Provinciale ir - Juvenes: 2-3 ;TINt 15-12, 12-15, 15- 15, 12-15 mes van Juvenes wa- erpli uidelijk gemotiveerd li mcjBze wedstrijd te win- werd !É?en Aalter, want met heid 'oegen aan 't staartje werangschikking moe- tern dringend puntjes ge- ezerJkeld worden om het :en d 'n tweede provin- iveei e verzekeren egei regen een heel eigen- quetS verloop te zien. met afw ïormaal Zeels volley- alfv, ialter nam de eerste otee >°r zijn rekening met bac cijfers, terwijl Juve- >ers tweede spelbeurt ver- ukk B met dezelfde getal stee lit gebeurde ook met par "de en vierde set (15-8 idde 15). en opnieuw was bez *2 en kon een vijfde n o rort beslissen over de hiel -rijd .en leisjes uit het -eugd- nd um namen var Jij het oe 1 van deze set .e stier r ma1 horens en liepen uit lop '5 Toch was het de Spi Ploeg die met voordeel 1 v en draaien (8-6) en de- Jarfee puntjes voorsprong 3n zij behouden tot 12- 22 oen was het al Juvenes Uwt 'e klok sloeg. Een goe- ,ghe sceptie en de pas als van een goede aanval, te dat zekerder en met Duwen werd gespeeld, Inden de zenuwen ge- hen, en met een paar p aanvalsbewegingen, pi met enkele fantasti- plaatsballen. werd de- gewonnen met 12-15, esseiieteen mocht Juvenes Maruntjes mee naar Zele chef m frven: Aalter - Ju- jjs: 3-0, setst. 15-11, en 15-8. 5. ikjgschikking .'ens Kadetten afJ| lasrode a"d lllegem ftali i /cl, ei, at ,ni£ens scholieren A rd< lx'' 7 Ursel 9 11 8. Kalken 10 10 Meisjes scholieren 1. Denderwindeke 10 20 2. St. Amandsberg 10 15 3. Zelzate 8 14 4. Denderhoutem 8 13 5. Zele A 10 13 6. Zottegem 10 12 7. Zele B 10 8 Te spelen wedstrijden zaterdag 17 januari: Heren. Zaventem - Juvenes te 19.30 en 20.30 uur. Ver trek met de autobus aan het Jeugdcentrum. Wie nog wenst mee te reizen kan zich tot zaterdag laten in schrijven bij Van Kerck- hove Leon, Veldekensstraat 18 te Zele. Dames: Juvenes - Lokeren te 18.30 en 19.30 uur in sporthal De Zeven. Jeugdwedstrijden: Kadetten: Juvenes - Hille- gem te 17 uur. Scholieren Stekene - Ju venes te 16 uur Junioren: Juvenes - St. Nik laas B te 15 uur. Scholieren dames: Dender windeke - Juvenes A te 9.30 u. Zottegem - Juvenes te 14 .30 uur op zondag 18 januari. Uitslag tombola steun- kaartenactie Juvenes le prijs: nr. 4482 Res. (4807). 2e tot en met 10e prijs 8694 2252.8183 1221 6196 5232 7581 7142 8577 11de tot en met 50ste prijs: 7323 10228 11760 5611 4253 7296 5510 1183 1328 6208 2140 10731 10224 9123 8481 8258 4285 7042 5733 7338 6323 7236 2219 1221 2385 2287 7447 5650 2682 7166 5344 1636 7891 6215 2964 1257 4823 1251 1641 1631 De prijzen kunnen afge haald worden bij Arthur De Waegemaecker, Kouter 84, Zele tot 31.01.1981. De Baasrode jongens-juniors hadden zondag laatst een we gens weersomstandigheden uitgestelde wedstrijd op Ursel af 'te werken. Aangezien deze wedstrijd in open lucht moest gespeeld, viel het mee. het was zonnig en zonder wind, zij het wel eerder koud. Bij openlucht spelen zijn verrassingen nooit uitgesloten en Zele had het reeds aan den lijve ondervon den. Het werd een spelvertoon waarbij Ursel nooit aan bod is gekomen en totaal werd over speeld. Dirk Nobels, de huidi ge trainer van Baasrode-ju niors. tevens fungerend als ge- legenheidsscheidsrechter. kon het zich veroorloven zijn beste pionnen van op de bank mede te laten genieten van het vertoon. Setstanden: 4-15, 7-15 en 1-15. Zaterdag 17 januari trekken de vrouwen naar St.-Gillis- Waas en de mannen naar Zulte. Het worden twee harde dobbers en we kijken nieuwsgierig uit naar de prestaties. Te 11 uur nemen de mannen-juniors het op in de Sporthut tegen V.K. Aalst. Om deze voormiddag volledig te vullen wordt er voordien te 10.30 u. een oefenwedstrijd op touw gezet tussen de twee overige jeugdploegen. nl. de vrou wen-juniors tegen de jongens kadcttcn-scholieren. Een goede gelegenheid om de jeugd eens aan het werk te zien. In een wedstrijd waarin de ze nuwen trilden als de snaren van een gitaar heeft Rapid zijn slag thuisgehaald. Deze ont moeting was in vele opzichten voor beide partijen belangrijk. Een derby betekent steeds iets aparts. De teams konden de puntenoogst ook best gebrui ken. Geschenken werden er helemaal niet uitgedeeld. Alle middelen worden aangewend om het de tegenpartij zo moei lijk mogelijk te maken. Spe- lerswisselingcn, time outs be horen reeds lang tot de wapens van de ploegen. Maar na de wedstrijd van zaterdag gaat men in Temse ook iemand aanwerven om de vochtplek- ken te verwijderen. Ondanks het knap vertoon langs de beide zijden kon Tem se langs smasher Patrick Van Eynde de eerste punten aante kenen (4-0). De degelijke blokvorming van Rapid riep Temse toen halt toe. De Klaas jes begonnen het hoofd boven water te steken en beenden Temse bij 6-6. Daarbij lieten zij het niet 6-9. Temsenaar Benny Hcynick vond toen Erik Bosserez, die in tegenstelling met het wedstrijdbegin nu wel feilloos smashte 9-9. Kurt.Hey- ninck, die niet wilde onder doen voor zijn broer, die in het andere kamp het mooie weer maakte, liet zich eveneens langs zijn beste zijde zien. Ge spijsd door passen van Paul Milants en Jan Flies maakte hij het Temse erg moeilijk 9-12. Luc Van De Velde mikte de thuisploeg nog in het bezoe kende spoor 11-12 maar toen bleef het bezoekende blok overeind. Na drie setballen werd het 11-15 (0-1). In de tweede set opereerd? Temse minder krampachtig, de thuis ploeg had de schrik om te falen naast zich gelegd. De aanval werd langs Benny Heyninck en Patrick Van Eynde meer geva rieerd en in verdediging werd het blok meer verzorgd. Tem se kwam op 9-6. Een time out en de inbreng van De Witte Paul voor Luc Speleman sche nen vruchten af te werpen. Maar de verschijning van Pa trick Van Eynde aan het net werd Rapid te veel. Zeer se cuur spelend had de Temse naar een groot aandeel bij de plaatselijke afwerking. Temse kwam met 15-10 (1-1) op gelij ke hoogte. De derde set werd een zij aan zij race. Om beurt tekenden de teams een punt aan tot 7-7. Toen kwam een lichtpunt voor Rapid 8-10, de plaatselijke verdediging begaf 3de prov. A Heusden - Lebbeke 0-3 Een duidelijk gemotiveerd Lebbeke, heeft tegen Heus den, een gemakkelijker dan verwachte match gespeeld. Dit kwam duidelijk tot ui ting in de spelduur (50 min.) Zo kwamen zij vlot aan een 3-0 zege. Met een goed aan- valsspel en goed blokwerk werd Heusden in bedwang gehouden. In de derde set liep Heusden nog uit tot 8- 5, maar snel draaide alles weer in het voordeel van Lebbeke. het. Spelers als Peter Maes. Jozef Muyldermans en Kurt Heyninck sloegen dcor de ma zen van de Temsedefensie Aan één setbal had Rapid ge noeg om 10-15 te maken (1-2). In de vierde set ondervonden heel wat spelers nog meer ze- nuwlast. Mare Hofman begaf het eerst en keek tegen geel aan. Aan de overzijde kwam men op een 4-7 voorsprong. Toch verraadden enkele schoonheidsfoutjes van Jan Flies en Luc Speleman dat men ook daar nog te lijden had door de belangrijke inzet van de match. Men mocht immers niet verliezen. Temse kon heel wat opslagen naar zich toe trekken, maar bleef toen in gebreke zodat er weinig punten te rapen vielen. Het Temseteam kwam toch naast Rapid 10-10. In een adembenemend slot waarin men zowel tactisch als tech nisch zijn mannetje moest staan trok de ploeg met het meest ervaring het laken naar zich toe 14-16 (1-3). Dc slag vaardigheid van het jonge Temsegeweld had wel veel ver dienste. maar dit bleek zater dag niet voldoende voor de zege. Deze overwinning was voor Rapid een opluchting in de strijd om zich in de reeks te handhaven. Maar ook langs Temsezijde bleef men optimis tisch. Het Temseteam gaat cre scendo en de competitie is nog lang. Na de wedstrijden van At lantis Lebbeke, dat onder de schijnwerpers speelde van de sporthal te Zelzate en er verloor, kunnen we alleen maar stellen dat het sein op rood staat voor de Lebbeek- se korfballers. De A-ploeg werd zwaar geklopt door een veel te hard spelend Ar temis en de B ploeg moest met nipt verlies (3-2) uit het veld stappen. Vooral voor de B ploeg komt het verlies zwaar aan want het A-team heeft met het forfait van Sparta niets meer te vrezen. De tweede ploeg van Lebbe ke moet nu dringend een wedstrijd winnen wil ze vol gend jaar niet in 7B verzei len. In de kamp tegen de reserven van Zelzate stond blauw-wit aan de rust met 3-0 in het krijt. Na de her neming kwam er dan enige verandering in het spelver toon, mede door het feit dat de gebroeders Maesschalk zich meer en meer vrij maakten van hun tegen standers. Eerst was het Bart die kon milderen en een minuut later zorgde ook Lieven voor een af standstreffer waardoor het 3-2 werd. Nog een span nend wedstrijdeinde, maar de stand onderging geen wijzigingen meer. Niettemin een beste presta tie van het B-team waarin de beloftevolle jongeren Bart en Lieven hoop geven voor de toekomst. De man in de kijker was Daniel Teirlinck die zich als een uitstekend paalspeler aan stelde en kwistig goede ver re passen uitdeelde om ver volgens weer knap de bal len uit de lucht te plukken. Een speler die klaar staat om met sukses zijn kans te gaan in het A-team in de komende veldkompetitie waarin men, hem dezelfde opdracht kan geven. Voora leer het zo ver is moeten nog twee wedstrijden ge speeld worden in de micro- kompetitie. We begrijpen dan ook niet goed de Atlan tis leiding waarom Rudy Van Den Broeck die zijn diensten aanbood niet werd opgesteld. Ludo De Wit heeft zijn plaats in het B team afgestaan voor de bes te speler en dat is ongetwij feld Rudy.. Dat men dan met de mogelijkheden die Atlantis nog heeft ook in het belang van de klub al leen de zege nastreeft... sstelbergen ïlsele di Aroandsb Kffl 'zcl K01 tekene t.„ Slzalc ruibeke 'emse 11 22 11 21 11 18 11 17 11 15 10 13 10 13 10 12 11 3 ATLANTIS LEBBEKE - ARTEMIS 10-0 Igens Junioren A laasrode 5t Niklaas A Amandsb Niklaas B 9 18 10 18 10 16 10 14 10 14 10 13 Oud-trainer De Waele van Lebbeke die thans Artemis onder zijn hoede heeft, had kennelijk speciale opdrach ten gegeven om de Lebbeek- se spelers aan banden te leggen Artemis, dat met 10-0 deze wedstrijd won, heeft naast de zege de toe schouwers niets geboden. Het stelselmatig naar de korf werpen van de Bras- schaatsé spelers was wel een eentonig vertoon. Eens dat Lebbeeke bij de bal kwam, was er een streng op de man zitten dat gewoon spelvertoon onmogelijk maakte. Vooral de Artemis- dames moesten zich schrap zetten om het te klaren. Ma rijke Dierick kreeg in volle 8pel een slag in het gelaat en Chantal Raes, die haar tegenstreefster in snelheid wilde nemen, kreeg een duw in' de rug van bij de start Een paar keren heeft de ref het doorgehad, maar meestal bleef alles zonder enige sanktie. Neen, geef ons dan maar het korfbal zoals Rudy Van Den Broeck het ziet. Werd het voor At lantis een nederlaag in een partij waarin we niemand de steen willen werpen, na dien eindigde alles toch op een «happy end» in de kan tien, maar dat is dan weer een ander verhaal... KBC Aalter 14 KBC Buggenhout 17 De overwinning tegen Aalter (vierde geklasseerd) levert het bewijs dat KBC Buggenhout met de beste ploegen kan wedijveren. Het nipte verlies tegen Knokke (tweede) zondag, voordien met een slecht spelende Pol Vertonghen, kan grotendeels op de schouders van deze barra geman geschoven worden. Iedere speler heeft al eens een mindere dag. De wedstrijd tegen Aalter startte zoals gewoonlijk met een slechte worp, ge vangen door de snelle ach terspeler van de thuisploeg. Buggenhout kon nochtans beletten dat ze onmiddellijk een doelpunt moesten in- kasseren en scoorden daar na zelf. Eén kwartier lang bleef de stand in evenwicht (6-7). Aalter probeerde met verre worpen door te druk ken maar D. Doms stopte alle hoge ballen op een meesterlijke wijze. De ge broeders Vertonghen boor den de bal tussen de Aal- sterse spelers en sloten de eerste speelhelft af met vier punten verschil (8-12). Na de terreinwisseling liep het enkele minuten mis in de Buggenhoutse verde diging. Aalter kwam tot één punt. Eén minuut rust brak het tempo van de thuisploeg. Met een 18-me- terworp kon P. Vertonghen de voorsprong herstellen. De Buggenhoutse ploeg verdedigde zijn voorsprong en hield bij het laatste fluit signaal drie punten ver schil over. Eindstand 14- 17. De Buggenhoutse ploeg bereidt zich reeds voor om op 25 januari de ongesla gen leider, Sijsele, voor een eerste maal te doen beven De ploeg zal voltallig aan treden en gesteund worden door schaarse supporters. Reserven KBC Aalter 20 KBC Buggenhout 7 De reserven traden aan met een zwakke ploeg en konden slechts beperken. Derde afdeling B KBC Buggenhout 13 St.-Denijs 13 De Buggenhoutse vier speelden van bij het begin vrij sterk en konden St.- Denijs tijdens de eerste helft achter zich houden. In de tweede helft werd het nemen van eerste en derde worp zwaar voor Wauters, zodanig dat de Buggenhoutse aanval min der snedig werd. Buggen hout kwam zelfs op achter stand, maar kon in de laat ste minuut het verdiende gelijkspel afdwingen Spelers: R Wauters, E. Vermorgen, H. De Batselier en M. Van Lier. Derde afdeling C KBC Buggenhout 24 Opstal 11 In deze Buggenhoutse derby kwam KBC Buggen hout zeer sterk voor de dag, vooral dank zij een knappe prestatie van R. Van Verre. Reeds in de eerste minuten zette Buggenhout het spel naar zijn hand door erg ze ker aan te vallen en verde digend Opstal uitstekend op te vangen. De groen zwarten bleven domineren en naar het einde toe ge raakte Opstal zelfs moeilijk tot een derde worp. Spelers: R. Van Verre (11), B. Willockx (9). D. Til- ley (2). R De Vidts (1) en P Verest (1). Dames Ramskapelle 6 KBC Buggenhout A 25 Dudzele 16 KBC Buggenhout B 18 Heren 4e Nationale C Juvenes - Kortenberg: 3-0 Bij deze eerste wedstrijd van het nieuwe jaar, stelde de speaker van dienst even de mannen achter de scher men in het daglicht, en dat mocht wel eens. De mar keerder Hubert Fiers, ter reinafgevaardigde Ward Herrebaut, scorebord Toon De Kimpe en Arthur Van den Berghe, ingang: Jean ne De Maesschalck en Al- bertine Maes, ploegverant- woordelijke: Désiré Goossens en coach: Ger main De Mol, zonder na tuurlijk de spelers te ver geten! De thuisploeg kreeg de op slag, en ging zo snel van start dat het onmiddellijk vier puntjes opbracht. De Brabanders die in de heen wedstrijd eerder een ge makkelijke opgave hadden tegen Juvenes, wisten niet waar ze het hadden, maar probeerden toch het opge legde tempo te volgen. Een goed sluitend blok en een Danny De Maesschalck als kanonnier, deden de sport hal op haar grondvesten daveren. De Zeienaars liepen uit tot 11-2, maar toen was het Kortenberg dat de grote trom roerde. Met harde aanvallen en strakke pas sen aan het net, drongen zij de lokalen in verdediging en naderden tot 12-10. Met een Van Uytfang aan de opslag kon uitgemaakt worden met 15-10 cijfers. De tweede spelbeurt was een lust voor het oog. Goede recepties en een gevarieerd passenspel van Johan Sy- moens, maakten er een wervelend sportgebeuren van. Strakke kruispassen en... knal! Een kort pasje... boem! Een lob en plets, het lukte allemaal deze keer, en dit alles gesteund door een bijna perfekt slui tend blok, maakte dat de bezoekers ten onder gingen. In de laatste set kregen we bij het begin twee ploegen aan het werk te zien, die elkaar geen punt wilden toestaan. Dit duurde echter niet lang, want Juvenes be gon opnieuw met grof ge schut, wat een voorsprong opleverde van 10-0. Een beetje experimenteren en een wat speelser volleybal waren de oorzaak dat de bezoekers konden naderen tot 11-8, maar toen was ook het spelletje gespeeld. Een aantal goedgerichte aanval len maakte dat Juvenes zijn eerste overwinning in 1981 kon laten optekenen, al hadden zij hiervoor toch nog drie wedstrijdballen nodig. Reserven: Juvens - Kor tenberg: 2-1, setst. 15-6, 15-13, 16-18 Eerste nationale krachtbal SPORTING BRUGGE - OSIRIS AALST 15-13 De Aalsterse krachtbalclub Osiris had zich mits winst bij rode lantaarn Sporting Brug ge uit de onderste regionen kunnen werken maar door de onverwachte nederlaag laait de degradatiestrijd op nieuw fel op, mede door de onverwachte overwinning van Sint-Michiels, blijven vijf clubs kandidaat voor de de gradatie. Osiris Aalst startte met een onuitgegeven ploeg, met nieuweling Luc Schouppe als barrageman. De Braban der toonde met enkele merk waardige parades zijn klasse aan. De wedstrijd verliep erg evenwichtig en nooit kon een van beide ploegen meer dan twee punten uitlopen. Met afwisselend Hanssens, Schouppe en Van Lysebeth aan het kanon, speelde Osi ris een behoorlijke partij, maar de Bruggelingen ver tolkten zowat hun beste wedstrijd van het seizoen. Via een 9-8 ruststand ging het naar de 15-13 eindstand. De reserveploeg van Osiris deed het uitstekend. Jan De Vriendt, Raf Coppens, Xavier De Nutte en Fred Dockers wezen op kordate wijze de tegenstanders terug en won nen vlot met 21-10. (J.G.)

De Voorpost | 1981 | | pagina 29