Het gt Nationale voetbalkompetitie Rudi Haleydt, de Waregemse «joker» CORE] 32 - 16.1.1981 - De Voorpost Waregem-SC Lokeren 1-0 Lokeren heeft in het Waregemse Regenboogsta dion geen al te beste verrichting laten optekenen. Wie bang is krijgt slaag, moet zowat de weergave betekenen van wat de Waaslanders aan de Gaver- beek is overkomen. Zelden of nooit kwam men er in zijn normaal ritme en men slaagde er al evenmin in om Waregem serieus te bedreigen en doelkansen af te dwingen. Een off-day misschien, zoals de Lokerse trainer het na afloop omschreef, mogelijk, maar zeker is ook dat de Westvlamingen heel wat verdiensten kunnen inroepen die onder meer in de richting van het taktische vlak wijzen. Zij wisten Lokeren voor beeldig op te vangen en waren daarenboven nog gevaarlijk voor het Lokerse doel. Hoe Hoogenboom ook in zijn kooi te keer ging ozn nog een puntje te redden, toch moest hij zich gewonnen geven in de voorlaatste minuut. Een kanjer van Danny Veyt was zelfs voor een Hoogen boom te hard en te precies. Een hond voelt in- ste weken van start ge- stinktief aan wanneer gaan, met twee spitsen iemand in een groep dus en een viermans- schrik heeft en kiest middenveld. Wel werden precies dat moment en er binnen deze opstel die persoon uit om aan ling enkele pionnen ver te vallen. Zo ook moet schoven. Waregem geredeneerd Zo werd Rony Somers hebben toen na een bleke weer naar de plaats van eerste helft de Lokeraars flankverdediger overge- tevreden schenen met heveld en kreeg Dobias een puntje en het heilige roeer /s ^et fataie m0ment voor Lokeren. De Gijzegemnaar Rudi Haleydt brengt de bal voor doel waar de vuur nooit in de eigen Qa11® irig.ceen ^ele gewezen Sint-Niklaasspeler Danny Veyt keihard zal binnen schieten. (Waregem-Lokeren 1-0) hdm wa- sing uitzitten en kon volge een aanslepende durende gans de eerste gem. Haleydt haalde uit Mare Verbruggen niet lieskwetsuur. helft te weinig aanslui- met een kwalijke kop- opgesteld worden inge- Bij Lokeren was er ge- ting geweest tussen de stoot en een schot naar verschillende komparti- de hoek van diezelfde rangen waaide. De Waaslanders ren nochtans met de s menstelling van de laat- menten met als gevolg Haleydt noopte Hoogen- dat de spitsen zelden of boom tot een sensatione- nooit in een gunstige po- le redding. Ook Hoebeke sitie werden aange- vond nog eens de vin- speeld. gertoppen van de Loker- In zoverre zelfs dat we se doelman op zijn weg Larsen regelmatig mee toen hij van ver aftrok, achteruit zagen om de Rudi Haleydt, de 29-jarige Gijzegemnaar, die chaam kleeft. Ik moet 2SÜt te komen opha- T momenteel aan zijn achtste seizoen bij Waregem is, daar wel bij vermelden len. Het enige gevaarlij- voor Lubanski stond na afloop bepaald te glunderen in de kleedka- dat hij in ziin optreden ke moment van 45 mi" 111 de periode dat TT»T-»1 niltpn lrr»11 woliilr irnot. Hmfronhonm T mer van Essevee. Dezelfde kleedkamer waar we erg sportief tewerk verleden jaar een totaal teleurgestelde Haleydt gaat. Wel jammer dan aantroffen toen die tegen Lokeren een strafschop ook. dat ik hem tijdens had gemist. Dit keer lagen de kaarten anders. De een duel onvrijwillig pocketvoetballer, die gedurende negentig minuten met mijn elleboog raakte met Ingels een sportieve strijd had uitgevochten en zich ontpopte tot de gevaarlijkste Waregemse aan valler, gaf volgend kommentaar weg: «We hebben hier vandaag tegen een zwak Loke ren gespeeld, meen ik. Wijzelf hebben misschien één van de betere matchen geleverd, al sla ik de wedstrijd op Standard en de tweede helft tegen genboom had Anderlecht toch nog hoger aan. Vooral taktisch vooraf gezegd klopte het vandaag bij ons.» en daardoor bij hem een oogkwetsuur veroor zaakte. Wat die goal be treft is het misschien wel spijtig dat ik ze zelf niet maakte. Bob Hoo- immers dat hij rén van de weinige scorekansen voor Lokeren. .ato kon doorgaan op rechts en werd in extremis loor een sliding van Luc Millecamps gestopt. Waregem- Lokeren 1-0). (dm) Als we het over tak- ook nog enkele malen iek hebben, komen we het beslissende doelpunt >nwillekeurig bij de aantekenen. Van dan af scheidsrechters toch te rainer terecht. Hans beterde het wel. Van een Jroon. de man van wie eventueel vertrek van vel eens wordt gefluis- trainer Hans Croon heb erd dat hij eventueel ik nog niets gehoord. Varegem zou verlaten Wel is zijn kontrakt met /oor Lokeren, is de laat- Waregem einde dit jaar praten valt, als je het maar rustig en beleefd doet.» Niet alleen het kon trakt van Hans Croon loopt ten einde dit sei- jte tijd niet steeds Ha- uit, maar dat wil nog zoen, maar ook dat van eydt-gezind geweest, niets zeggen. Mogelijk rleb je daar een uitleg is het maar een gerucht /oor? zoals er jaarlijks zoveel «Wij staan zeker niet de kop opsteken in ver- ils vijanden tegenover band met transfers en ïlkaar, al kan toch ook trainerswissels.» liet ontkend worden dat je hebt het persoonlijk )r op het sportieve vlak een ganse wedstrijd zeer vel eens problemen tus- moeilijk gehad met In- v^n ons twee zijn ge- geis en dan toch nog die veest Zo werd ik in het Waregemse goal in de jeizoenbegin op de bank voorlaatste minuut, gelaten omdat ik zoge- «ja, Roland Ingels is segd onvoldoende fy- waarschijnlijk één van usch in orde was. Ach- he moeilijkste tegenstre- eraf werd ik dan als een vers in de Belgische soort «joker» ingezet om kompetitie als hij de op- ie ploeg toch nog te dracht krijgt je voortdu- -cunnen optrekken. Het rend te schaduwen. Het s mi.j een paar keren is een échte kuitenbijter gelukt en ik kon dan ^ie werkelijk aan je li- Rudi Haleydt. Heb jij al plannen gemaakt? «Ik heb momenteel nog geen plannen. Mo gelijk is men in Ware gem een beetje uitgeke ken op mijwat niet ver wonderlijk zou zijn na 8 jaar. Het is evenwel nog te vroeg om op 29-jarige leeftijd reeds naar de la gere reeksen af te zak ken. Mogelijk komt Wa regem opnieuw over de brug, maar ik zal zeker niet te vlug meer toehap pen. Tot op heden zijn er echter nog geen andere verregaande kontakten. Afwachten dus...» Robert COREMANS wel het meeste schrik had van mij, maar dat ik toch niet zou scoren. Het is dan zo nog uitgeko men ook, al was ik er enkele malen dicht bij. Onder andere in de faze die het doelpunt vooraf ging. De bal was even wel dicht bij zijn li chaam en ik kon hem niet meer ontwijken.» In de faze waarbij Ver- gote geel oploopt blijft Rudi Haleydt heel kalm, gaat aan de vaderlijke borst van Ponnet han gen en dwingt een ande re beslissing van de scheidsrechter af. Hoe ging dat in zijn werk? «Iedereen was op dat ogenblik zenuwachtig. Zelfs de scheidsrechter. Vóór Vergote echter die hands maakte, had de grensrechter buitenspel gesignaleerd. Ik ben dat aan Ponnet in alle kalm te gaan vertellen en ge vraagd om zijn grens rechter te raadplegen, wat hij ook heeft ge daan. Hierop heeft hij de vrijschop geannuleerd en de Lokerse buiten spelpositie bestraft. Een bewijs dat er met de nuten kouwelijk voet- Hoogenboom Lokeren ballen situeerde zich vijf overeind hield werd minuten voor rust. Een- Gudjohnsen gewisseld prachtige opening van voor Lubanski. De Pool Mommens naar een fel hep meteen zijn tweede bewegende, maar zelden gele kaart op sedert hij goed geïnspireerde Gud- in België arriveerde, johnsen, leverde een Een haakfout van de an- voorzet op die in de lucht ders zo sportieve Wlodek betwist werd door Lar- op een erg goede Mare sen en torenstuk Luc Millecamps werd terecht Millecamps. Geen van met een gele sanktie be- beiden kon er echter vol- dacht. Mogelijk was dit doende bij en ook deze een ontladen van de kans leverde niets op. bankfrustraties die de De tweede helft dan Poolse internationaal zo begon beter voor Ware- langzaamaan moet ge- Tongeren-SK Sint-Niklaas 1-1 Scheidsrechter Constantin, geen onbekende voor geel voor de neus ge- de Klaasjes, had het zondagnamiddag bij beide duwd. Meteen werd het ploegen sterk verkorven. Wat voor Tongeren norma- afwachten of de referee liter een triomf zou zijn geweest, sloeg rond de klok nè de rust even konse- van vijven om in diepe ontgoocheling, waarbij men kwent zou optreden, zich afvroeg hoe het wel moet worden als échte Maar dat leek niet het topploegen ontvangen worden. geval. Immers, er was niet alleen de puntendeling met de Tongeren vertrok dus laatste in de rangschikking Sportkring speelde voor de laatste 45 minu- immers heel goed maar er was ook de jammerlij- ten met een numerieke ke uitsluiting van Collas even vóór rusten. Sint- minderheid. Toch trok Niklaas aan de andere kant was wél tevreden. Het het goed zijn streng, team dat omzeggens voor de helft was ingewisseld Maar het bleef al te veel twee rode en drie gele kaarten met schorsingen bij middenveldspel, doel- als gevolg verving die vijf titularissen wonderwel man Jan Smet werd niet maar keek toch alweer naar de rode vlek van Deraet al te veel bedreigd, op, dit na eerstens een diskussie met de scheids- rechter en vervolgens na een vrij onschuldig duel. Toch volgden er nog Het wordt dus wonden likken langs beide kanten. 9evaarlijke uitbraken, zo Constantin had hierin een groot aandeel, maar daar- 'n 75ste minuut over straks meer. toen Clijsters er niet beter had op gevonden Lode- Bij Sportkring werd Toen de thuisploeg blijk- wijekx zonder omkijken Jan Smet voor Stickens baar dacht dat het reeds neer te leggen in de straf- ingebracht (drie weken gebeurd was, kwam Sint- schopzone. Als Constan- schorsing wegens rood). Niklaas méér dan spora- tin op dezelfde weg Smetje deed het gewoon disch opzetten. Op pass voortgaat als tijdens de uitstekend en bewees van Ivo Wouters kon de eerste helft, blaast hij na- over veel talenten te be- pientere Lodewijckx mil- tuurlijk voor de zwaarste schikken als zijn eerste deren: 1-1. sanktie. Maar tot ieders maat. Maar verder traden Toen begon Tongeren verbazing deed hij dat nog Van Bladel aan, te knoeien maar het her- niet. Gevolg: wat heibel schorsing én kwetsuur, pakte zich even vlug. Gi- en naderhand een twee- Wouters, de ouwe ge- no Nijs diende op doel de gele kaart voor Deraet trouwe, De Mulder (nu terug te spelen en ei zo die tijdens een onschul- van bij de start) en Rodri- na leek dat doelpunt, dig duel Ivan Hoste ten go die nu Caers verving. Maar zó ver kwam het val bracht. Geel en naar Voor de rest werden de echter niet. Sint-Niklaas de kleedkamer, want Der pionnen over het veld poogde de bakens in alle aet had al eerder geel verdeeld zoals zij tijdens richtingen te verzetten en opgelopen wegens pro- de twee uitstekende oe- telkens men in de achter- test tegen de man in 't fenpartijen tegen Ware- ste gelederen van de zwart. Toch kreeg Tonge- gem en Anderlecht ston- thuisploeg verscheen, ren, naar het einde toe, den opgesteld. Met Cor- was het daar paniek. nog twee mooie kansen nelis vooraan dus. De Zo ook toen even voor om het verdikt naar eigen wedstrijd ging trouwens de rust inging, Mare De voordeel te draaien, heel goed van start. Twee Mulder pijlsnel naar vo- Maar dat mislukte deels doelpunten omzeggens ren stormde, Collas het doordat Mense slecht af- binnen het eerste kwar- gevaar zag en de Sint- werkte, deels doordat tuur, is toch excellent Niklase middenveldspe- Smet op zijn hoede was. voor de toeschouwer. Ier neerlegde zonder par- Zeggen dat Sint-Ni- Even voorbij de tiende don. Ref Constantin trok klaas ontevreden was, is minuut zou Tongeren de prompt de rode kaart, natuurlijk verkeerd, maar openingstreffer kunnen Toen echter Clijsters bij er zat méér in, en zó be- scoren via Dewaleffe, een de scheidsrechter ging keken, ja, dan had gevaarlijk heerschap, protesteren, kreeg hij ook Sportkring rustig die twee puntjes mee naar huis kunnen nemen. Nie mand had echter ver wacht dat er ook maar— één eenheid zou kunneC gesprokkeld worden bij de leiders. Dit is zondag gebeurd en dat belooft dus voor de volgende vierpuntenwedstrijd te gen Diest. De ploegen: Tongeren: Tervoort, Col las, Verheyden, Vossen, Clijsters, Vanhorenbeek, Lallo, Leyssens, Dewalef fe, Mense en Hoste. SK Sint-Niklaas: Jan Smet, De Groote, Nijs, Van Bladel, Beirinckx, Ro- drigo, Lodewijckx, De raet, De Mulder, Wobters en Cornelis. Doelpunten: 11'Dewaleffe 1-0 17'Lodewijckx 1-1 Wijzigingen: 80' Brunó Marin i.p.v. Rodrigo Kaarten: geel voor Clijs ters en Deraet, rood voor' Collas en Deraet. Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: Constantin. wedstrijd uitsteeg, trok nog tweemaal geel. Eerst voor Haleydt, die Larsen op een fout trak teerde en achteraf voor Vergoote die tijdens een geharrewar de scheids rechter een lichte duw in de rug had meegegeven. Het venijn in de staart Twee, naar onze me ningen foute scheids rechterlijke beslissin gen lagen aan de basis van de einduitslag. Eerst werd Lubanski op wel erg verdachte wijze van de bal gehouden door Luc Millecamps in de zone der waarheid. Even later reageerde hij wel toen hij een zoniet ingebeelde, dan toch ücht toegekende fout van Eddy Snelders be strafte. De vrijschop werd door Vliegen voor bij de muur geknald op de vuisten van Hoogen boom. De gevolgde Ha leydt trapte van dichtbij opnieuw op de Lokerse doelman, die het leder in hoekschop verwerkte. Precies die hoekschop lag aan de basis van het Lokerse verhes op een ogenblik dat iedereen COSTANTIN GAF DE KLAPPEN AAN DE MOTTEN El TONGEREN ZAT MET DE 6EII0KEI POTTEN kweekt hebben. Ponnet die zwak akteerde en zel den boven het peil van de zich reeds verzoend! met een gelijkspel. 1 Millecamps trok strekt voor en Veyt zette er ter van de punt van de rechthoek zijn de rechter achter, keihard en precies l richt schot achter Het doek was over een toch stellende partij Robert De SV ninck, Denorme Millecamps, Vlieg Mq| Mare Millecamps, gote, Michielsen, leydt, Veyt, Devos. SC Lokeren: boom, Ingels, Dobias, De Schi Verheyen, Mommens, Gudjo La to, Larsen. Vervangingen- johnsen door Doelpunt: 89' Veyt Gele kaarten: Haleydt en Ver^ Scheidsrechter: Po Toeschouwers: 7 Ook Larsen kwam zelden in scorepositie. Op inzenden van Gudjohnsen kon Denorme noch L Millecamps bij de bal, de verraste Deen kwam iets te laat in hoogte om de bal in doel te doen afwijken. (Waregem-Lokeren 1-0) (hdm)

De Voorpost | 1981 | | pagina 32