VVKS: FEESTDIS VOOR 40 JAAR llieter: info droomaktiviteit M 1980: jaar der jubilea HEKELEERTJES uw woord De Voorpost - 16.1.1981 - 9 jigste informatieavond die door het jeugdhuis Pallie- Serd georganiseerd, verstrekte informatie over de Kiaktiviteit. Daarvoor werd een beroep gedaan op de 'Staf Keymeulen van Intermenselijk. Dit is een weten- en een methode om het onbewuste bewust te Si, waardoor de mensen over een passende levens ding beschikken. iar uit kunnen ze hun en hun twijfels zelf- jg oplossen. In het be- Idium loopt deze me- over typissche re- ioefeningen. Later er geleide fantasiëen pas, gestuurde dag- len en het verwerken idroommateriaal. Wan- het er dus om gaat het wust bewust te maken, Ie dromen zeer belang de sofrologie wordt ook ewend in de genees- ter voorbereiding en rg van belangrijke ope- te ingrepen en bevallin- rauue j |n bepaalde landen n Joris) deze wetenschap It als mentale trainings- !n- ode. Tussen sofrologie oga bestaan er punten gelijkenis, maar bij genoemde wordt het lelijk en het lichamelijk Ct van meet af aan en Sjkertijd benaderd. Bo- XIX vereist de sofrolo- eia elke oefening een na- reking teneinde de er- u igen - met en tijdens de in te passen in het lijkse leven. Nadat al- de inhoud van deze we- Thap was verduidelijkt, I er informatie verstrekt het dromen vanuit dit lalde standpunt. Dro- Zo is de nachtelijke iaktiviteit een niet vol- jehaal afzonderlijk staande jelijke bezigheid. Aan- 3n 3e Orante bezigheden zijn er andere: imitatie- en Bsiespelen; de gedach- herinneringen die ons het hoofd vliegen tij ogenblikken die niets iw bil /an dl jmmel met die herinnering te ma ken hebben; mijmeren of dagdromen, het vertellen en het denken over het verle den of over de toekomst. Het punt waarrond alles draait is echter: bewust of niet-bewust, en daaruit volgt een aantal beginselen. In het niet-bewust deel van de persoon zit de informatie die hij niet dadelijk nodig heeft, en alles wat behoort tot het algemene levens beeld. De niet-bewuste ge dragingen of «gewoonten» zijn ontstaan als beslissin gen bij vroegere ervaringen. Een tweede beginsel is het streven naar tevredenheid. Hierdoor wordt de mens ge dwongen om problemen - ontevredenheden - op te los sen. Dit kan tijdelijk gebeu ren met een eveneens tijde lijke tevredenheid als ge volg. Een onvoldoende op gelost probleem komt als ontevredenheid terug. In het proces van «streven naar te vredenheid» is de ervaring van pijn, last, woede, angst enz. de prikkel om op zoek te gaan naar de beste of een betere oplossing. Een derge lijke ontevredenheid kan zich aandienen als een droom. Het feit dat de mens zich niet alles kan herinneren draagt bij tot zijn gezondheid. Wat zou er gebeuren als men al les nog wist wat er langs de zintuigen was binnengeko men? Daarbij is het nietbe- wuste deel van de mens een mogelijkheid om een tijdelij ke tevredenheid in de hand te werken: men kan verge ten wat niet prettig was zon der dat er een goede oplos sing of beslissing kon aan gegeven worden. Uit de voorgaande beginse len werd besloten dat indien men gezond wil funktione- ren, er grote waarde moet toegekend worden aan alles wat afkomstig is uit het niet- bewuste deel. Daartoe beho ren: dat wat men ziet, hoort, ruikt, tast en smaakt zonder dat die informatie bewust nodig is; dat wat men zich herinnert of de gedachten over de toekomst die nodig zijn, de lichamelijke en emo tionele gewaarwordingen als signaal van tevredenheid of ontevredenheid; en ten slotte de herinneringen van de dromen. Het komt er met andere woorden op neer, hoe be wuster we leven hoe gezon der we zouden kunnen le ven. Daaruit volgt de funktie van de droomaktiviteit. Een droom toont de mens hoe hij de laatste dagen heeft geleefd opdat hij er zich zou bewust van zijn zodat die levenswijze eventueel zou kunnen worden herzien. Wie zich dat realiseert leeft orig- neel en aangepast. Een absoluut gezond funk- tionnerende mens, zowel lic hamelijk als geestelijk, droomt niet. Hij is in vol maakte rust tijdens de slaap. Het spreekt vanzelf dat dit oin onze samenleving zeer uitzonderlijk is. Toch kan men echt droomloze na chten hebben maar het zou gevaarlijk zijn te besluiten dat men dan perfect gezond is. Dromen worden immers vlug vergeten. Wanneer men toch droomt, en dat gebeurt bij de meeste zeer regelmatig, 'toont dit het groeibevorderende me chanisme dat bij elke mens is ingebouwd. Dat mecha- januJ in \w rd ilture in, p< 'egge onlijk .inner derer (ster nisme werkt als volgt: wan neer we voor onze persoon niet-groeibevorderende din gen doen, dan is er iets in ons binnenwerk dat ons daar opmerkzaam op maakt. Een soort rode lamp, en dat is dan een droom. Een dro om herhaalt ons een stuk van onze eerder ongunstige manier van leven. Daaruit volgt dat elke droom in feite een situatie is. Men voelt immers dezelfde emoties die men tijdens de dag ook zou kunnen gevoeld hebben maar gewoonlijk is het in een droom scherper en brutaler en duidelijker. Men wordt dan wakker met een onaangenaam gevoel. Dat dezelfde situatie van overdag herhaald wordt heeft tot doel dat men er iets zou aan doen, maar de weer gave is nu in beeldvorm. Ook hier zijn een aantal prin cipes van belang. Een dro om heeft de meeste waarde op het moment zelf en voor de persoon die de droom heeft gehad. Elk beeld heeft een symbolische waarde die enkel door de persoon in kwestie kan bepaald wor den. De meeste dromen kun nen opgevat worden als boodschappen uit het inner lijke. Tenslotte: indien een droom echt belangrijk is en er wordt geen acht op gesla gen dan kan die droom zich herhalen en zich ontwikke len tot een nachtmerrie. Denken. Het denken gebeurt op twee verschillende wij zen. Er is het taai-denken als mogelijkheid om logisch ge vormde zinnen te maken en uit te spreken of neer te schrijven. Bij het beeld-den ken worden symbolen ge hanteerd die veel duidelijker omschrijven wat en wie men juist bedoeld. Deze twee soorten denken is eigen aan elk kind dat het gebruikt van af zijn tiende jaar. Het taai- denken moet het hebben van de logische samenhang en een exact woord gebruik. Het beeld-denken steunt op een goede waarneming, een goede gewaarwording en waarheden die moeizaam met woorden kunnen om schreven worden. Daardoor is kreativiteit een normaal gevolg van beelddenken. Om vlot de waarde van een beeld te herkennen moet vooreerst de mogelijkheid tot beeld-denken worden aangescherpt en moet men zich identificeren met het beeld. Een buitenstaander kan dan ook nooit een beeld verklaren. In het beste geval kan die vreemde een andere persoon bij het werk houden wanneer samen een verkla ring voor een droom wordt gezocht. A.D.B. De Vlaamse Vereniging voor Katholieke Scouts Sint Lut- gardis, viert haar veertigjarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan en vooral op algemene aanvraag, heeft het be stuur gemeend dat er velen ongetwijfeld zullen aan houden om eens samen te komen om de kampherinneringen en belevenissen uit de voorbije jaren op te frissen. De activiteiten die in de loop De Per0 Gaston, Leopold- van het ganse jaar 1981 ge- straat 9 te| 21.58.24 ofwel pland zijn nemen een aan- aan [je Schrijver Herman, vang op zaterdag 24 januari. Undeveldstraat 23. tel. Om 17.30 uur wordt er een 77.26.38. Ook voor de in- mis met offer opgedragen in schrijvingen van het breu- parochiekerk en achteraf, ghelfeest zijn dat de juiste om 18.30 uur, receptie en adressen. Stortingen van de samenkomst in zaal «Ons deelnameprijs dienen te ge- Hun. Steenweg op Aalst 8 beuren op rekeningnummer te Hofstade. Om 20 uur 393-0380747-14 van De Pero vangt dan het scouts Gaston, BBL Hofstade, met «Breughelfeest» aan. Op het vermelding van «Scouts menu staat: konijn op Breughelfeest». Wie niet in Vlaamse wijze, kip in rode de mogelijkheid zal zijn die wijnsaus, Vlaamse hutsepot, dag mee te maken, kan nog varkenskop-boerenbrood, a|tjjd 2jjn steun verlenen aan aardappelen in de schil. Al- de Ontdek de Ster-wedstrijd les is verkrijgbaar naar keuze die d0orgaat op zaterdag 14 en zoveel men wil en kan februari 1981. opeten. Voor de prijs van vijfhon derd frank, drank niet inbe- Verleden grepen, mogen de benen Voor de WKS is 1981 een onder tafel gestoken wor- jubileumjaar. Inderdaad, dit den. Na deze maaltijd zal de jaar is het precies veertig avond worden verdergezet jaar geleden dat op de paro- om 21 uur met oud-scouts chie een scoutsgroep werd activiteiten, scetsch, liede- opgericht die de basis en de ren..., gevolgd door een mu- oorsprong was van de huidi- zikaal omlijst gezellig sa- ge beweging. Hoewel scou- menzijn. Het bestuur zou ie- ting, evenals alle andere dereen dank weten, moch- jeugdbewegingen een lange ten de adressen van vroege- ontwikkeling heeft doorge- re scouts die men eventueel maakt, vertrekkende vanaf nog in het bezit mocht heb- de aanvankelijke Baden-Po- ben, schriftelijk of telefo- wellgroepen, toch zijn het nisch worden bezorgd aan nog altijd de zelfde pedago gische betrachtingen die aan de basis liggen. De hoofdbe kommernis is er in gelegen om de jonge mensen door middel van het groepsge beuren de mogelijkheid te bieden zichzelf te ont plooien. Tegelijkertijd wordt er naar gestreefd hun zin voor ver antwoordelijkheid, zowel tegenover de maatschappij als tegenover de natuur aan te scherpen. De tegenwoor dige groep bestaat uit 78 leden en die zijn onderver deeld in de kapoentjes, wel pen, jongverkenners, ver kenners en leiding. Elk van deze onderscheiden afdelin gen beschikt over een eigen lokaal in «Den Bos». Lokalen en terreinen worden be heerd door een aantal oud scouts en vroegere stichters die werden samengebracht in een VZW ter bevordering van het scoutisme. Iedere zondagnamiddag worden vanaf 14 uur, per «tak» akti- viteiten georganiseerd waar bij er naar gestreefd wordt deze zo afwisselend moge lijk uit te werken: sport, spel, kreatieve namid dagen, zang enz... Verlofpe riodes worden vaak benut voor «weekeinden», terwijl het jaarlijks kamp telkens weer uitgroeit tot een onver getelijk hoogtepunt. Niet zel den wordt dan de kiem ge legd voor duurzame en har telijke vriendschapsbanden. De wekelijkse bijeenkom sten van de leidersploeg op zaterdagvoormiddag, als mede de deelname aan di verse vormingscursussen voor de oudste, staan borg voor een betere kwaliteit van de vergaderingen. Uitgaven voor tenten, eetge rei, materieel, uitrusting van lokalen... en geringe inkom sten geven aanleiding tot onevenwichtige financiën. Van dit jubileumjaar wenst de VZW gebruik te maken om te zorgen voor het zo dringend nodige zaad in het bijna lege bakje. Voorname lijk de organisatie van de volgende aktiviteiten zal er moeten toe bijdragen de be talingsbalans in evenwicht te brengen: het breugelfeest voor oud-scouts en sympati- santen op 24 januari, de ont dek de ster wedstrijd op 14 februari, het groepsfeest op 25 en 26 april, de bosfeesten in september en het jaarlijks scoutsbal op 10 oktober 1980. Het past om ter gelegenheid van dit feestjaar de onver moeibare krachten achter de organisaties te vermelden: Avoux Jozef, oud-scout; De Pero Gaston, VZW; De Schrijver Herman, VZW; Eeckhout André, oud-scout; Lorie Luc, groepsleider; Claus Luc, proost; de leiding van de scouts en meerdere ouders. A.D.B. In de loop van vorig jaar hebben vele verenigingen reden gehad tot vieren. De een al wat meer dan de ander, omdat niet allen op evenveel jaren van bestaan konden terugkij ken. Toch is er variatie van vijfentwintig jaar tot niet minder dan zestig jaar. Drie maal werd een kwart eeuw gevierd. Het feest van De Edelweisjes met F. Baeyens ligt nog zeer vers in het geheugen. Een andere zangvereniging, meer be paald het Sint Martinuskoor uit Gijzegem houdt het reeds even lang vol. Niemand had zulks bij het allereerste zeer bescheiden begin voor mo gelijk durven houden maar toch staat men nu zo ver. Nog zeven van de leden stichters zijn als zanger ak- tief en meerdere anderen staan er ook reeds vijfen twintig jaar bij. Op dezelfde hoogte als de twee zojuist vermeldde verenigingen staat de K.A.V. Gijzegem. Pa ter Verwimp, de toenmalige proost, samen met Me vrouw Verbeiren-De Croock, waren de grondleggers van de afdeling die spoedig dank zij een krachtdadige werking een grote bloei kende. De sterke Gijzegemse afdeling heeft steeds verschillende zaken uit het KAV-program- ma overgenomen en de be stuursvergaderingen «ten- huize van» zijn elke keer weer een blije ontmoetings avond waar niettemin ern stig wordt gewerkt. Halve eeuw. Onmiddellijk wordt er nu een sprong ge maakt naar precies het dub bele, door hen die vijftig jaar bestaan. Hieronder valt de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. De vlag is voor de Bond altijd het symbool ge weest van de vereniging. Zo wel van haar rechten als van haar plichten. Daar waar in j.de beginjaren van de BGJG niet veel meer kon worden aangeboden dan het heilig vuur van de overtuiging dat de inzet was van een solidair streven naar een verbetering van de toestand, kende men mettertijd een groei naar on geveer vijfentwintig service elementen. In 1980 werd in het bijzonder het bewustzijn vernieuwd van het feit dat de Bond een gezinssyndi- kaat moet zijn voor het af slaan van de aanvallen op het gezin. En dit des te meer omdat de jonge gezinnen van vandaag de avonturiers van de toekomst zijn. Het Davidsfonds van haar kant vierde in 1980 de 50 jaar jitbouw van de menselijke cultuur. Deze vijftig jaar be tekenden voor Hofstade een even lange periode van on vermoeibare inzet van vele vrijwilligers. Een halve eeuw christelijke aanwezigheid en culturele aktiviteiten die het mogelijk hebben gemaakt om de bevolking te bewijzen dat cultuur iets is waar men geen angst hoeft voor te" hebben. Dit gouden jubi leum betekende dan ook in de allereerste plaats een te rugblik op een halve eeuw vormingswerk. Door de veelzijdigheid en de levens kracht van de beweging is het Davidsfonds in staat ge weest een «gezonde» men taliteit tot stand te brengen. Zestig jaar. Het is evenwel de K.A.V. die met zestig jaar de kroon spant door zich gedurende zoveel jaar in Hofstade in te zetten voor de verdediging van de sociale belangen van de gehuwde vrouw. Veel diende er te gebeuren achter de schermen. Het plaatselijk bestuur en de ruim vierhon derd aangesloten leden zijn steeds bereid geweest aktie te voeren om de hinderpalen uit de weg te ruimen. Een feest, zestig jaar waardig werd door de leden gehou den waarbij tevens aan de zeven dames die reeds twin tig jaar in het bestuur zete len, bijzondere hulde werd gebracht. A.D.B. ilgarij wakijfeer Keymeulen sprak in Hofstade over «dromen», (per) >kam(! rakaiL vaart= ut3erhen Jerry jenfilmfestival op zaterdag 17 januari 1981 in de zaal i de meisjesschool. Aanvang 15 uur. Organisatie »idsfonds - Hofstade. t zich it d^ elde1ieterfilm presenteert op 16 januari 1980 om 20 uur een van Martin Scorcese «The Last Walz». Aanvang 20 Brieven waarvan de afzender met aan de redaktie bekend i: komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voo. de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. «The last Walz» is het afscheidsconcert gegeven door ,öt*K;groep «The Band» op thanksgiving day in november ^6 in San Francisco. De film biedt geen verhaal. Het is '9®! collage van het concert en fragmenten uit intervieuws de regisseur met de groep had. Het geheel van de film Jgereert ook symbolisch het einde van de muziek uit de Itiger en begin zeventiger jaren, ilden ërdeflBV 53 iaarlijks familiefeest gaat door op zondag 25 januari S3^B1 met een feestmaal in zaal «Centrale». Om 19 uur ^®rst eucharistieviering. 1tenjlV ^an)t Katholiek Vormingswerk voor Landelijke Vrouwen ^^jht op donderdag 22 januari 1981 een voordrachtavond ==over «Erfenissen en testamenten». Om 19 uur in het jjlaltje van het patronaat. ^mesveldloop irste nationale damesveldloop, ingericht door de l jsjtletiekvrienden Hofstade op zondag 1 februari 1980. ïrrein F.C. Wilskracht Hofstade. Alle kategorieën. envang 14.30 u. Grote ereprijs kwaliteitsbeenhouwerij Dhny. a tie, teh"° 'e Chirodansavond wordt georganiseerd op 31 januari de(980 om 21 uur in de zaal Welkom, met Ludwijs jaiefëcotheek. 'ibration Iptreden van de rockgroep «Vibration» in de nieuwe ldeekschool HRITO, georganiseerd door de humoristische ats5ngeren. Op zaterdag 17 januari 1981 om 19 uur. Toegang jn(jBn 30 fr. in voorverkoop, 50 frank aan de kassa. Een glas "er is inbegrepen. Beste Voorpost, Tot op heden 9 januari heb ik moeten wochten op uw weder- boodschap m.b.t. het omstreden aardappelbedrijf n.a.v. uw avondlijk bezoek op uitnodiging van één der buren aan de achterzijde van het bedrijf op 22 dec. jl. Uw hele relaas is andermaal te herleiden tot weten «van horen zeggen» Hoewel U nu eindelijk ter plaatse was, hebt U zich niet de moeite getroost de zaak zelf te onderzoeken. Wat jammer van een journalist. Van de «talrijke» (hoeveel?) buren mocht U een aantal argumen ten vernemen zonder dat er één nieuw element kon worden toegevoegd aan het dossier. Magertjes toch wel! Meer nog: de buren herhaalden chronologisch de argumenten uit mijn verslag dat door u als «objectieve» verslaggever als «eenzijdig» werd afgdaan. Ik ben deze buren derhalve dankbaar dat thans ongewild bewijzen dat mijn verslag eerlijk was. Een nieuw gegeven komt wel uit de burenbus: tegelijk is het uw besluit: deze KMO moet uitgedreven worden. Dat had ik al voorzien: ik heb mijn interpellatie destijds afgesloten met de waarschuwing dat in dergelijk klimaat, geen enkele KMO veilig is. En wat lees ik nu? De Voorpost stelt voor zulke KMO 's te verwijzen naar het getto van een industriepark. Kijk, beste Voorpost, indien alle KMO's die 1 decibel produceren, overigens binnen alle wettelijke normen, en die bovendien het aan- en afrijden van vrachtwagens meebrengen, uit de woonom geving wegmoeten, dan belooft dit wel wat voor het toekomstig ondernemingsklimaat in Aalst. Ik vraag me af wat onze burge meester van dergelijk Voorpost-standpunt denkt. Persoonlijk ben ik niet geneigd een onderneming uit de straat te zetten omdat ze bijvoorbeeld geregeld lekkere koffiebonen brandt, waarvan de geu^ledeze van Amytum gaan bijkruiden. Komaan, beste Voorpost, U hebt al eens een -Recht van Antwoord" moeten incasseren voor die vermeende Patattenoor log. U behoudt nog altijd het «Recht op het laatste woord», want dat is alsnog geen juridisch begrip in de journalistiek. Maar als burger, lezer en gemeenteraadslid verwacht ik van U enige intellectuele eerlijkheid. En doe niet langer mee aan de moderne vorm van onverdraagzaamheid. Er is zo al ruzie genoeg onder de mensen. Lambert Van de Sijpe N B. En wat denkt U over de houding van een buurman, die thans met de hetze moet meehuilen, terwijl hij geregeld de hele buurt vulde met gejank van een zaagmachine voor wat hout blokken in de kachel? VERKEERSREGELING TE AALST VOOR OF TEGEN? OPROEP AAN DE BEVOLKING In het nummer van de Streekkrant en De Voorpost van vorige week richtte dhr. Van Nijverseel een dringende oproep tot mij onder de vorm van een open brief om het tweerichtingsverkeer op de Aalsterse city-ring niet meer in te voeren. Onder de Aalsterse city-ring verstaat men: de Vrijheidstraat, het Vredeplein, het Keizerlijk Plein, de Zonnestraat, de Houtmarkt, de Alfred Nichelstraat, de Burchtstraat, de Werf, de Vaartstraat, de Graanmarkt, de Esplanadestraat en de Esplanade. Bij de herinrichting van de verkeersregeling op de city-ring hoort als één geheel: het omkeren van de rijrichting in de Nijverheids traat en in de Zoutstraten, alsmede het aanbrengen van parkeerplaatsen Momenteel is in de straten van de city-ring een éénrichtingsver keer van kracht. U weet hoe het probleem ontstaan is: 1eerst werd het éénrichtingsverkeer op de city-ring ingevoerd, 2) dan werd de Grote Markt verkeersvrij gemaakt, 3) tegelijk verdwenen een groot aantal parkeerplaatsen in het winkelhart van de stad. Afzonderlijk kan men terecht - het éénrichtingsverkeer op de city-ring toejuichen, en - even terecht - de verkeersvrije Grote Markt een verbetering noemen Maar men moest ook vaststellen dat de twee maatregelen samen voor een moeilijk te ontwarren verkeersdrukte in de stad hadden gezorgd. Zo kon men het langs alle kanten horen en in alle kranten lezen. Het regende toen klachten van bevoorbeeld de bewoners van de Nieuwstraat. Wie vanuit de richting Gent naar de Grote Markt van Aalst wilde rijden, bekloeg er zich over doorheen de De Ridderstraat te worden gestuurd. En wie dit vanuit de richting Brussel wilde doen, moest toen doorheen de «grootste slalom van België» rijden (langs Amylum enz.) zoals een vreemde vrachtwagenchauffeur het tegenover mij eens zo kernachtig formuleerde. Als men dan eindelijk in de binnenstad was, viel het schrijnend gebrek aan parkeerplaatsen op. Ik heb in de voorbije maanden onverdroten die toestanden aan de aandacht van het vermoeid reagerend PVV-SP-VU-bestuur van de stad onderworpen. De «grootste slalom van Belgié» is ten gevolge daarvan al voor een deel opgelost Maar wat gebeurt er nu met de rest? Ook nu blijf ik aandringen op een betere regeling van deze aangelegenheid, die door iedereen als een reeelprobleem wordt erkend, en ik vraag er de behandeling en de bespreking van in de bevoegde verkeerscom- missie en in de gemeenteraad. Wie daarbij zou beweren dat ikpleit voor de vlugge invoering van het tweerichtingsverkeer op de Aalsterse city-ring is slecht ingelicht. In de verkeerscommissie van 12 0 was ik het, die aan de aanwezige techniekers de bezorgde vraag stelde of de invoering van het tweerichtingsverkeer in de Vrijheidstraat inderdaad geen nieuwe problemen zou stellen. En, toen ik over de mogelijkheid gewaagde om te parkeren in het eerste stuk van de Zonnestraat, werd mij door de vertegenwoordigers van de PVV en de SP bi|na de neus afgebeten. Zij antwoordden mij vinnig dat er dan van een tweerichtingsverkeer in de Zonnestraat en op de city-ring geen sprake meer kon zijn, hetgeen zij vurig wensten te bepleiten. Uit deze tussenkomsten kunt u opmaken dat ik mij zeer ontvankelijk opstel voor alle denkbare en nuttige beschouwin gen, ook in deze aangelegenheid Het is daarbi| zeer juist wat de heer Van Nijverseel schrijft in zijn open brief aan mij, namelijk dat ik een kindervriend ben en dat de gevaarlijkheidsfactor van het verkeerssysteem in Aalst voor de kinderen, sterk bepalend zijn voor mijn houding terzake. Het is ook juist dat ik, als vertegenwoordiger van de middenstand en de landbouw en als deken van de Dekenij van de Zoutstraten (Centrumdekenij), met volle overtuiging de handel en de nijverheid in onze stad verdedig. Klein Aalst heeft mij hiervoor al jarenlang trouw en dankbaar aan verkiezingsoverwinningen geholpen, wat mij deed postvatten in de top-vijf van alle gekozen parlementairen uit alle partijen van het arrondissement Aalst sinds de laatste wereldoor log (dit laatste zeg ik omdat ook de open brief van de heer Van Nijverseel hierover handelt). Ik ben er op mijn beurt mijn stadsgenoten dankbaar om en voel mi| in geweten verplicht het beste van mijzelf te geven om mijn stad naar best vermogen te dienen. Daarom, liever dan in te gaan op nutteloze polemiek of passief te worden, doe ik een dringende oproep aan iedereen, die met deze aangelegenheid begaan is, om de hieronder afgedrukte korte vragenlijst in te vullen en te bezorgen in het Land van Riem, Grote Markt 3, Aalst. De binnengekomen antwoorden zal ik in hun geheel aan het stadsbestuur overmaken, ledereeen zal dan duidelijk de wil var de belangstellende bevolking kennen. Voor de PVV-SP-VU- bestuursploeg zal meteen ook het laatste alibi wegvallen om eer regeling in deze aangelegenheid steeds weer - al jaren lang - uit te stellen omdat er grote onderlinge verdeeldheid is: de liberaler en de socialisten zijn «voor» het tweerichtingsverkeer, de VL deels «tegen» en deels «zwijgzaam», en de C.V.P. diende er zicF een gedacht van te maken dat het tweerichtingsverkeer aange wezen was, althans volgens de voorstelling van het dossier zoals het door de bestuurspartijen werd voorbereid en in he begin van december 1980 werd naar voor gebracht Wat zal tenslotte mijn houding zijn, aan wie de open brief van d< Heer Van Nijverseel is gericht? Ik zal alsmaardoor bij het PVV-SP-VU-bestuur van Aalst blijver aandringen op een beslissing (dit was ook de enige en echft aanleiding van mijn interpellatie in de gemeenteraad van 162 0) Maar persoonlijk voeg ik er vandaag aan toe dot ik mij za aansluiten bij de wil van de bevolking, zoals deze zal blijken uit alk objektieve vaststellingen en onder meer uit de antwoorden var de vragenlijst hierna. Ghis Willem: C.V.P. Volksvertegenwoordiger Vragenlijst betreffende de verkeersregeling te Aalst 1Acht U de huidige verkeersregeling te Aalst goed? ja-neen 2. Zo neen, wenst U> dat er verandering aan gebracht wordt: a) door de herinrichting van het tweerichtingsverkeer op de cityring (nu éénrichtingsverkeer) ja-neen b) door de Grote Markt weer voor het verkeer open te stellen ja-neen c) door andere aangepaste maatregelen (bv. gedeeltelijk tweerichtingsverkeer) ja-neen 3. Hebt U suggesties daarover? Zo ja, welke? Naam en adres Te bezorgen in het Land Van Riem, Grote*Markt*3, Aalst, uiterlijkop 23 1

De Voorpost | 1981 | | pagina 9