STAD AALST KRIMPT SCH00LBUDGET IN IMMERZEELDREEF VERDWEEN IN STILTE BELANGRIJKE VOETWEG OPNIEUW AFGESLOTEN STADSBESTUUR WIL REGULARISATIE, LEEFMILIEUGROEPEN HERLOKALISATIE Editie Aalst Aalstenaars langlaufen Bontmantels VERGEYLEN Manufactuur van Bontmantels orpsraad zeer aktief rie dagen vieren in «St.-Antnniusder]» Dir. Paridaens waarschuwt c\ A Bedrijf Lambrecht brandde 5 maal in 4 jaar tijd Door tussenkomst kamerlid Van Renterghem De Voorpost Dend Del. •ok gevi ter. «ies erdïi enbo geva :1 telf VRIJDAG 23 JANUARI 1981 34' JAARGANG NR. 4 - 28 F eenuitgavevan X« UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los m Jaarab. 6 maand 26 F 1.170 F 600 F 310 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 05370.41.19 ceKïi*u Molenstraat 58-60 9300 AALST karnavalfront waren er Euro paprins Enrico I, prins van Oost-Vlaanderen en van Aalst Polle Keipernoagel. ajuinboer Bert Verbestel, voorzitter van de Prinsen- caemere Simon D'Hondt, Morgens viert men St.-Antonius en 's avonds zijn wordt al eens in de volksmond gezegd rdersemse viering is inderdaad een samengaan van eloof en folklore, kultureel op peil gebracht door de van het St.-Antoniusspel en gastronomisch ge door het verorberen van boerenkost waarbij uiter- dhet vèrken» centraal komt te staan. heiligen, de eersten meer dan de laatsten. (Per) spraakmogelijkheid zei de burgemeester looft spre ker toch Herdersem als éni ge gemeente met een Dorpsraad, raad die hij aan ziet als een soort adviesor gaan en verlengstuk van het Feestkomitee. Nu de bevol king avonden aan een stuk voor de beeldbuis zit ge kluisterd is er uiteraard min der ontmoetingsmogelijkhe den, minder sociaal kontakt. Voorliefde voor wat gebeurt in Klein-Aalst zelf moeten we laten varen en ook de deelgemeenten laten aan bod komen, zegt de burge meester. Inderdaad, zegt Feestkomi- teevoorzitter Frans Wauters die er niet mee kan akkoord gaan dat zijn Feestkomitee de deelgemeenten in de kou zou laten staan. Van het Kol lege kreeg hij nog geen op dracht zich daarmee in te laten, verklaart hij. Nu zulks echter wél het geval was voor de Herdersemse St.- Antoniusviering spande men zich terdege in. Wat hij ook wil doen voor de andere deelgemeenten. Echter niet zich in de plaats stellen van plaatselijke organisatoren. Wél helpen, steunen waar het past. Steeds om de loka le eigenheid te helpen vrij waren. Voorzitter van de Dorpsraad Louis Lockefeer Hoopt op steeds verder uitgroeien van deze festiviteiten in de over- Vervolg op pag. 6 e opkomst een mild winterzon- beleefde Herdersem, i meer, zijn jaarlijkse fiedag. n in 't Klein Dorp werd (tart achter de plaatselijke monie onder leiding van ir kersverse dirigent Remi h den Abbeele. p bonte groep met uiter- Antonius (Jos Lam- icht) en Gudula (Anne- Ijne Van der Stockt), de lAntoniusgilde met Jozef n Hoorde, Arthur Michiels Emiel Lambrecht, de Us gedragen door Désiré ri de Voorde, de vlegel- leg van Paul Stockman, Dorpsraad aangevoerd or de nieuwe voorzitter na ontslag van oud-burge meester Antoon Muylaert en tal van anderen. Op de receptie in de huidige gemeenteschool mocht stichter van de Dorpsraad Hubert De Neef tal van pro minenten verwelkomen. Op gevaar af er te vergeten ver melden we graag René Van der Speeten, afgevaardigde van minister Mare Galle, burgemeester Louis D'hae- seleer, schepenen Eddie Monsieur, Annie De Maght en Marcel De Bisschop, raadsleden Tuur De Sutter, Kris Lievens-Borms, Ray mond Uyttersprot, Lambert Van de Sijpe en William Wil- lems. Ook het parlement was vertegenwoordigd met volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems. Van het voorzitter van het Feestko mitee Frans Wauters met le den van zijn komitee en ver der de quasi volledige Dorpsraad met voorzitter Louis Lockefeer, adjunkt- stadssekretaris Schamphe- leer, pastoor Meessche, ge- meentesekretaris van Mul ders, voorzitter van de Har monie Achiel Cayet, regis seur van het Antoniusspel Oscar Van Malderen enz., enz. Burgemeester D'haeseleer beklemtoont het belang van het blijvend ijveren voor ei gen aard en gewoonten van elk der deelgemeenten, ook na de fusie. Alhoewel eerst niet zeer enthousiast over zijn ontstaan, de inwoners hebben ook andere in- Reeds het tweede jaar organiseert de Aalsterse Sportdienst een initiatiekursus langlaufen te Eupen. Speciaal voor onze lezers trokken we ook eens de latten aan en inderdaad het is de moeite waard. Wie zich nog niet heeft ingeschreven heeft ongelijk. Lees op de binnenbladzijden meer over het sneeuwwandelen. Op de foto zie je de groepen van André en Gerrit. Zo te zien ziet er iedereen happy uit... (Per) St.-Antonius in het klank- en lichtspel. (Per) De Heer Paridaens, direkteur van de gemeentelijke lagere jongensschool van Hofstade, richtte op de jongste vergadering van het oudercomité tot de aanwezigen de waarschuwing dat het schoolbudget dat door de stad Aalst wordt toegekend, wordt ingekrompen. Vervolg op pag. 4 Woensdagavond 14 januari 1981 omstreeks 23 uur woedde een hevige brand in één van de produktieafdelingen van de melkpoederfabriek Lambrecht Gebroeders te Herdersem. Na zowat één uur blussen was de Aalsterse brandweer het een aan'al bejaarden uit het OCMW rustoord St. Job en inzonderheid schepen v"ul[..'Tieest.®.r' maar n,ettemin werd aan het bedrijf voor de Aalsterse Marktweg heerst groot ongenoegen, van Openbare Werken Jan 7,,l'oef,e" ??Jade aan9er'cht Meteen was dit elopen week werd immers van de ene dag op de andere De Neve, werd toen vrij vlug "i.lieuh.nderend bedrijf op eerder ongewone wijze op- drukgebruikte voetweg afgesloten die de verbinding een einde gemaakt aan de meuw ,n de aktualiteit gekomen. tit tussen de hogervermelde Marktweg en de Capucij- afsluiting. Brand branden dateren wel van 29 laan, en die ondermeer langsheen de kloostermuur van Ook nu hopen velen, dat het t augustus en 13 september 'aters Capucijnen loopt stadsbestuur even kordaat IS n eerste maal dat 1977, en hierbij was de scha- zal optreden tegen diegenen ?.r Irl de gekende fabriek uit de zo erg dat de fabriek on- voetweg wordt door Molendreef kunnen aldus die van mening zijn dat men groot aantal bejaarden gemakkelijker en veiliger zomaar een openbare voet- vuldig gebruikt omdat hun schoolinstelling be- weg mag afsluiten voor alle 3 deze manier vanuit het reiken (ook niet gemotoriseerd) huis het Aalsterse stads- Het is niet de eerste maal dat verkeer. trum kunnen bereiken, de doorgang in deze beken- heel wat kinderen die de de voetweg afgesloten Sen volgen in één van de werd. Reeds in 1979 werd ringende scholen zoals immers een grote ijzeren lagere afdeling van het poort aangebracht die dien- Jozefskollege aan de de te verhinderen dat men ik van de Capucijnenlaan nog langer van de rustige de St. Jobstraat of het weg zou gebruik maken, sinstituut voor Bijzonder Dank zij de tussenkomst van hnisch Onderwijs aan de het Aalsters stadsbestuur. Herdersem brand ontstaat. Alles bij elkaar gaat het im mers om de vijfde brand in vier jaar tijd waarbij de ene al meer schade aanrichtte dan de andere. De laatste geveer 6 maanden stilge legd werd voor herstellings werken. Vervolg op pag. 6 Het hinderlijk bedrijf Lambrecht, deels door brand ven/roest. (Per) muur verhindert elke doorgang. (Per) In de gemeenteraad van eind april 1980 was er heel wat herrie naar aanleiding van een interpellatie van CVP- raadslid Chris Lievens-Borms over de oprichting van een sta-karavan in de omgeving van de Denneboomstraat en de immerzeeldreef. Deze grote karavan was eigendom en klublokaal van de v.z.w. Hof Somergem die bij het grote publiek bekendheid verwierf door het organiseren van de jaarlijkse Hoppefeesten. In haar antwoord op de interpellatie deelde schepen voor leefmilieu Mevr. De Maght mede dat het slechts om een tussentijdse oplos sing ging in afwachting dat een nieuwe standplaats ge vonden werd. Uit het ant woord van schepen voor Openbare Werken Jan De Neve kon anderzijds opge maakt worden dat het voor het stadsbestuur zeer moei lijk was om dergelijke kon- strukties te doen ver dwijnen. Ondertussen werd het stil rond dit klublokaal, wat niet betekent dat er helemaal niets gebeurde. Integendeel. Zopas werd zij, deels met de hulp van het stadsbestuur, geheel ontmanteld en afge broken. Voorgeschiedenis Jarenlang stond de bewuste ijzeren karavan op een privé-terrein in de om geving van de Putbosstraat. Daar het betrokken perceel verkocht werd als bouw grond, werd een andere standplaats uitgezocht. Deze werd gevonden op een stuk je stadsgrond in een nieuwe verkaveling aan de Immer zeeldreef tussen de huizen nr. 261 en 263, die officieel bestemd was als «groene zone met wandelpad». Tot verbazing en verrassing van alle omwonenden ver scheen de karavan er op 24 februari 1980. Twee dagen later richtten talrijke buren een schrijven naar het sche penkollege waarin zij tegen deze gang van zaken protes teerden. Buiten een beleefd- heidsantwoord van burge meester D'haeseleer op da tum van 5 maart 1980 kwam Vervolg op pao 6 De stakaravan uiterst rechts op de foto werd in alle stilte afgebroken. (Per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 1