IN MEMORIAM THEOFIEL DE CONINCK VERKIEZING MISS PONY TE BAARDEGEM KURSUSSEN Geslaagde voorlichtingsvergadering over preventief onderzoek voor bejaarden geknipt V0N(C)KJES ZANDSTEENTIES Nieuwe KREJA-beheerraad MEIVISKOPIES De Voorpost - 30.1.1981 - 13 van Meldert tijdens parochiekerk inderdaad veel de bezetting, bij het einde M.iu:: I- van de rouwdienst in de kerk werd beklemtoond. Als voorlaatste te Meldert geboren oud-strijder van de weg op de hoeve Van Cauwelaert. Theo De Coninck, vader eerste wereldoorlog verliet ons op dinsdag 20 januari in de van een talrijk gezin, had een bloeiende houtzagerij alhoe- o-l r!" e.a" ,aar Coninck, echtgenoot van wel een brand hem tientallen jaren terug kwam teisteren. Bertha De Strooper. AIKriutsuIn leven is.dan Constant De Witte (10.02. 18931 Onder massale belangstel- deer Leo Evraert burqe- n!jtp?t, s" *wam °uds,rl|der Jozef De Kegel uit ling waarvoor de Meldert» meester Outer te Meldert bij zijn dochter wonen aan de Nievelveld- De Federatie der Belgische Ponyliefhebbers viert dit jaar haar twintigjarig bestaan en wil dan ook de jaarlijkse Miss Pony-verkiezing uitzonderlijke glans en luister bijzetten. Ere-voorzitter Alfons Hen- basis van de kaartenverkoop drickx mocht reeds vier kan- doch ook een afzonderlijke didaturen in ontvangst ne- voorstelling der vier kandi- men: Ann Bogaerts uit Ap- daten, door hen zelf, is voor pels, Marleen De Windt uit zien. Dit alles omkaderd Denderleeuw, Annicq Mi- door een dansfeest in de pa- chiels uit Opwijk en de plaat- rochiale zaal te Baardegem pens. Als korporaal vertoefde hij eerst te Boom waarna hij ingeschakeld werd in het veldleger en de vuurdoop onderging bij Haacht. Na an derhalve maand front gin gen ze op rust te Beveren- Leie. Na nog een periode in de vuurlijn gaf De Coninck «struktie» aan rekruten te Hongleur in Normandië, naam die ons ook aan de strijd in 1944 herinnert. Na het eindoffensief raakte De Coninck via Zomergem en Mariakerke te Meldert. Om bewezen diensten kreeg Theofiel De Coninck twee vermeldingen op de Leger- dagorde en tal van onder als te klein was, werd hij verle den zaterdag ten grave ge dragen. Onder de aanwezi- Theofiel De Coninck was gen waaronder naast men- stichter-voorzitter van sen uit de eigen streek sim- V.O.S., gemeenteraadslid bij patisanten uit het hele de verkiezingen van 1938 en Vlaamse land bemerkten we lid van Broederband en V.U. o.m. Europees parlements- Als soldaat vervulde Theo lid Maurits Coppieters en fiel De Coninck zijn leger volksvertegenwoordiger Jan dienst bij het 7e Linie te Ant Caudron. Zijn Vlaamse werpen. Van de klas 1913 overtuiging zijnde bevond hij dan ook bij stak hij immers nooit onder het uitbreken van de vijan stoelen noch banken wat delijkheden onder de wa selijke vedette die reeds een fantastisch aantal kaarten aan de man wist te brengen en ook reeds tal van waarde volle prijzen samenbracht Carine Pots. De vier kandidaten kregen elk reeds op voorhand als blijk van waardering voor hun medewerking, een prachtig armbandharologe en tal van waardevolle prij zen staan hen te wachten waaronder, voor de laurea te, een prachtige badkamer. De verkiezing gaat vooral op op zaterdag 31 januari. Elke kandidate kan een ge tuige aanduiden die aanwe zig mag zijn bij de telling van de kiesverrichtingen want de organisatoren houden er aan dat volledige objektivi- teit en onpartijdigheid zullen worden gerespekteerd. De laatste voorstelling der kandidaten-miss is voorzien voor middernacht en de lau wering van de verkozene voor 1 uur. Een aangename avond in 't verschiet. LH Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Jan en Lieve De Geyselaer. Vastenavond. «Werken, mogen of moeten?» wordt behandeld in KVLV op zondag 15 maart te 15 uur. Kerkhof Op zondag 1 februari wordt na de hoogmis in de pastorie gezocht naar een geschikte grond voor een nieuw kerkhof en tevens naar een eigenaar die geschikte grond wil verkopen. Landelijke Gilde Op zaterdag 7 februari viert de Meldertse Landelijke Gilde haar jaarlijks feest in het parochiecentrum. H. Mis te 19u30 in de kerk en daarna avondmaal en gezellig samenzijn. Op het menu: koude schotel, soep. tong met madeirasaus. kroketten, koffie en gebak Daarna tombola. Prijs 350 fr. per persoon. In te schrijven bij een bestuurslid. Ikonen teruggevonden In privé-woningen werden na opzoekingen door de BOB, een vijftiental ikonen en juwelen teruggevonden, voortko mend van diefstal met inbraak in het Kultureel Centrum van Affligem bij de tentoonstelling in 1980. Gelijklopend daar mede werd gestolen in de galerij Esschius te Diest. Eén persoon werd voorgeleid, onder aanhoudingsmandaat ge plaatst en opgesloten in de gevangenis te Leuven. Het parket wil de identiteit van de verdachte nog niet bekend maken. Het betreft hier een zekere J.B. uit Roosdaal-Pamel. Ere-titeis Albert De Vos en Frans Nuelant worden eerlang voorge steld, wegens hun meer dan 10 jaar anciënniteit in het bestuur, als ere-burgemeester of ere-schepen. Proficiat. Marionetten Het Aalsters Poppenteater speelt te Meldert in de gemeenteschool te 10 uur op zondag 15 maart «Help, de prins is in gevaar». Hopduveltjes Op zondag 31 januari te 18 uur in de jongensschool de film «Chitty Chitty Bang Bang» met 40 fr. inkom. Papierslag Eerste grote papierslag van de Meldertse VVKS-VVKM op zaterdag 14 februari. Het Groepsfeest van de Hopduveltjes volgt dan op zaterdag 7 maart. Turnlessen De KVLV-afdeling richt een derde reeks turnlessen in in de turnzaal van de jongensschool. Telkens op woensdag te 20 uur en dit van 11 februari tot 6 mei. Volgende data vallen weg: 4 maart, 8 en 15 april. Paal doormidden Het voertuig van Mare Borriau botste wegens onbekende redenen in de Domentstraat tegen een verlichtingspaal die doormidden knakte terwijl de draden op straat belandden. Geleider Moriau uit de Pamelstraat te Liedekerke liep verwondingen op en de wagen werd erg beschadigd. Putten! In de kasseiweg Klaarhaag-Dorp-Putstraat vallen regel matig putten, vooral dan in de «Diepestraat» en op «Koke rij» en «Klaarhaag». De belegging met kasseien dateert reeds uit 1847 (Klaarhaag) of 1870 (Dorp- en Putstraat). In het begin der dertiger jaren werden deze wegen verbreed, aangepast en geherkasseid. Dit is nu wel reeds bijna een halve eeuw geleden, en vooral wegens lekken aan riole- ringsbuizen vallen er af en aan putten, niet te herstellen met het gieten van wat asfalt. Onderhoudsploegen van Openba re Werken pakken het dan ook grondig aan, nemen de kasseiweg en halen de grond eruit tot bij de buizen. Die worden dan vervangen of dichtgegoten. Momenteel werkt men zo op de hoeken Dorp- en Mutsereel-, en Dorp- en Hoogstraat. Naar Keulen Karnaval U kan op maandag van karnaval, 2 maart met de autocar mee met J. Muylaert naar de Rosenmontagzug, de befaam de Keulse karnavalstoet Prijs: 500 fr. Inschrijven bij J Muylaert, tel.: 052 35.65.16. Café Stin Veel belangstellenden verleden zaterdag en zondag in café Stin, in de Putstraat voor de prijskamp op bak en teerling naar pensen, worsten en kippen en allerlei, ten voordele van renner Jan Van de Velde. Er was heel wat belangstelling verleden woensdag (21 over de geslaagde voorlich- januari 1981) voor de interessante voorlichtingsvergade- tingsvergadering. Sommi- ring over «Preventief onderzoek bij bejaarden» die het gen merkten op«De afwezi- Vlaams Verbond voor Gepensioneerden, Federatie Groot- gen hebben echt ongelijk ge- Aalst, ingericht had in de zaal Madeion te Aalst. had vandaag. Ze hebben de gelegenheid gemist om iets crhpïHinnon aio o i Even na 15 uur nam de fede- woord werden. interessants bij te wonen! kmic on \/inirifPiiir> ratie-voorzitter, de Heer Luk Alle aanwezige leden en Proficiat voor de spreker en riank wan hot waHo I rt D'Hondt het woord. Hij ver- simpatisanten van het dank voor het initiatief van »»n rt' 3an, welkQrnde de Hink opgeko- WVG-Federatie Groot-Aalst «ons» Verbond!» «r,»»H K9 ,T'ne»e men belangstellenden en „aren zichtbaar tevreden J.D.B. streed en zijn best deed kon vond het erg aangenaam de De Coninck niet enthousiast eminente spreker Dokter zi,n. Als vader van vele kin. Swinnen te mogen voor- deren en in t bezit van het stellen noodzakelijke diploma pakte En vervolgens begon Dokter hij toch naast de gewenste Swinnen voor het aandach- betrekking. tig luisterend publiek zijn uit- Reeds een tijdlang minder eenzetting. Aan de hand van Parochieraad overliidePnSva8n zlln'dochteï 'reffende'diapositieven trok Op maandag 16 februari in de parochiezaal te 20 uur voor enkele weken ziin dood ^k-n aandacht °P de Parochieraad om er enkele dringende zaken te bespreken, waarschijnlijk hebben ver verschl'lend? vormen van o.m. op de dagorde het aanduiden van twaalf vertegen- haast geneeskundig onderzoek big „oordigers van Baardegem op de euchanstieavonden te IH j 9ev^°"e mens: als kind: Aalst, de organisatie van de boekenbeurs half maart e.k., de de raadpleging van het Na- dekanale verantwoordelijken voor Milac, Missie, Katechese, tionaal Werk voor Kinder- de Vastenaktie en Broederlijk Delen, Lektorenlijsten, Kerst welzijn en het onderzoek op stal 1981 enz. school, als volwassene: het Ook vraagt het stadsbestuur de mening over het inrichten beroepsonderzoek, vooral van de boerderij in de Dorpsstraat, een nog steeds heet bij gevaarlijke beroepen, hangijzer. Eventueel komen er ook eucharistievieringen op Eenmaal de mens het sta- de boerderij met de kruisdagen, dium van de 3e leeftijd be reikt heeft, is hij echter op Hoop in de Toekomst zichzelf aangewezen, maar De tweede produktie van het seizoen van «Hoop in de ook op zijn huisarts. En zo Toekomst» wordt «Augustus te Spa», «een ommezien en onderstreepte spreker heel een herinnering» door Mark De Bie. Opvoeringen zijn vlug het groot belang van gepland op 14, 20, 21, 22 en 28 februari, telkens te 20 uur, het preventief onderzoek bij ui'gezonderd op 22 februari te 15 uur. Sinds 14 januari heeft jeugdklub Kreja (officieel «aktiegroep Vrij» genaamd) een nieuwe beheerraad Ongewoon is dat deze er slechts kon komen, nadat de oude ploeg kollektief ontslag genomen had. Zo moest het mogelijk gemaakt worden enkele nieuwe geïnteresseer den op te nemen. Niet zonder clanvorming om de voorzitterstroon, kon de nieuwe beheerraad toch geïnstalleerd en gefotografeerd worden. Oude en nieuwe gezichten, dertien samen de namen: Arnold De Schepper (voorzitter), Elian Raïta (sekretaresse), Mare Moens (penningmeester) Patrick De Smedt (ondervoorzitter), René Van Ghysegem, Marc Van Der Schueren, Karin Robbrecht, Jan Schollaert, Geert Callebout, Emmie Van Malderen, Henri Van Den Abeele, Nadia De Rijcke, Marc Lambert. Er is nog meer dat in Kreja naar 't nieuw ruikt. De barruimte is in frisse kleurtjes geverfd, er kwam nieuw tapijt, een vernieuwde toog en een verse rugleuning aan de chauffage Melden we nog dat tijdens de karnavaldagen een aantal Kreja-leden naar Parijs trekken - al dan niet verkleed - en dat er intussen al flink werk verricht wordt voor de «Kreja-Movie», een smalfilm over het eigenjeugdhuisleven. (pd) bejaarden. Hij raadde alle aanwezigen aan zich min stens eenmaal per jaar gron dig te laten onderzoeken, zelfs als men niet ziek is en zich «gezond voelt»! Verder was hij ook voorstan der van het «persoonlijk fi chesysteem» waardoor Kulturele avond Gezamenlijk organiseren Davidsfonds en Vlaamse Klub een kulturele avond in de parochiezaal op vrijdag 30 januari te 20 uur. Hulde wordt gebracht aan kunstschilder Jos De Bie met muzikale omlijsting. Een reproduktie van een van zijn beste pentekeningen zal te koop worden aangeboden. Ere-schoolhoofd Edmond Moortgat houdt daarna een dereen dan ook drager is voordracht met dia's over de geschiedenis van de gehuch- van zijn persoonlijke steek- ten Baardegem. Een fotokopij op formaat 42 x 30 cm. van kaart waarop alle gegevens het grondgebied van Baardegem van de giederen der yermeld staan over gebeur- «Abdij van Affligem» (1718) zal de aanwezigen gratis lijke ondergane operaties, worden aangeboden. waargenomen ziektever- Toegang: 30 fr. op voorhand te bestellen bij een be- schijnselengedurende de stuurslid of te betalen aan de ingang van de zaal jeugdjaren, familieziekten, enz. Wanneer dan zo'n fiche Poppenspel goed wordt bijgehouden is Het Reizend Stadspoppenteater voert te Baardegem in de gemeentelijke school. Dorp 30, op zondag 29 maart «HELP, r*1" ,r> *- - jn te 10 uur. dit een zeer waardevol doku- klaar Jongerenkontakt Arend De Aalsterse wijk Arend is weliswaar een jonge buurt, maar behalve een speelplein (met vakontiewerking) en een oefenzaal van kunstgroep Alkuone, vinden jongeren er maar weinig. De jeugdklub in oprichting «Jongeren-Kon- takt Arend» wil daar wat aan doen. Men wil zich wenden tot 14-jarigen. In afwachting van een geschikte huisves ting (ondanks alle geloop van verantwoordelijken, blijft dit een zware dobber) worden okkasionele aktiviteiten inge richt. Naast medewerking aan de wijkkarnaval op 8 maart, wordt gedacht aan een volksspelenavond, een wandel tocht en een vrij podium. In afwachting van de definitieve start, wil men ook aan centjes geraken. Eén van de middelen daartoe is de bardienst te verzorgen van jeugdhuis Kreja in de tweede februariweek Geïnteresseerde Arend-jongelui kunnen hier alvast kontakt opnemen met de initiatiefnemers Dat kan ook bi| Eddy Quintens, tijdens de kantooruren te bereiken in RISA, H Hartlaan 30, Aalst. Ervoor of erna: Wegge voerdenstraat 24, Aalst. (70.21.09). Jeugdklub De Stoof Een nieuwe jeugdklub komt er ook in Burst. Ooit was het een café van een motorklub, twee jaar stond het leeg, nu wordt het «De Stoof». Dorent 104 staat op het adresbandje, do's amper 50 meter van het station. De caféruimte is nu al open, maar van echte jeugdklubaktiviteiten kan nog niet gesproken wor den. De officiële opening, die daartoe een startimpuls moet zijn, komt er pas half februari. Een aantal werkgroepen (bar en lokalen ontspanning t kuituur informatie vorming) vrijetijdsbesteding) worden intussen gevormd. De voorheen bestaande jeugdgroep «Zoektiet» heeft zich ontbonden, of is beter gezegd opgegaan in De Stoof. Deze biedt alvast het voordeel dat een ruimer publiek bereikt wordt, don met het gesloten Zoektietgroepje het geval was. Wel blijft het de vraag voor de inrichters of het café-instuifkarakter ook heuse aktiviteiten zal mogeli|k laten. Ze hopen het alvast, en wie er meer over wil weten kan dit bij Jan De Groot (Oudenaardse Steenweg 727, Bambrug- ge) of moet maar eens binnenwippen Kadervorming gestart Met een inleiding over speelpleinwerking en diaat|es daar over werd op 24 januari gestart met de derde editie kadervorming van de stad Aalst. In de namiddag werd flink wat gevolksdanst, onder begeleiding van Jos De Sloover (V.D C.V.) Op het verdere programma staat o.m. een bezoek aan de Brakelse kinderboerderij Diggie. Ook geïnteresseerden die niet aan de kadervorming voor monitoren deelnemen, kunnen mee. Inlichtingen Patrick De Smedt, Jeugdservice- centrum 15, Aalst. men hem kennen als radikale' tegenstander van institutio naliseringen. Zo pleit hij voor afbouw van «scholen» ten voordele van een meer levensgericht onderwijs. Er is veel meer over te zeggen dan die enkele regeltjes, maar je kan het hem zelf horen vertellen op maandag 9 februari om 14 u. in auditorium E van de R.U.G. (Blandijnberg) jeugdwerkloosheid «'t Is niet te doen» noemt de brochure over jeugdwerkloos heid, die de Kommunistische Jeugd onlangs uitgaf. Eigen lijk is het een bijzondere uitgave van het tijdschrift «Kritis», helemaal gewijd aan de ekonomische krisis, zoals die gevoeld wordt door jongeren In begrijpelijke taal (de eindredaktie berust bij Jan Turf) en met fraaie lay-out (van Marie Beelaerts, met kartoens van Jan de Grave en Alfons Goossens). Inhoudelijk nl. waar men het heeft over oorzaken en oplossingen vinden we er het jonge broertje van de K P.-brochure «Als je 't mij vraagtkrisis» in terug. In beide brochures gaat het om haalbare suggesties om de krisis niet te hoeven afwentelen op gewone mensen. In «'t Is met te doen» worden ook tips gegeven voor |ongelui om in klasverband, met jeugdklubs of jeugdbewegingen, in de vakbewegingen of gewoon individueel aktie te voeren Het is nodig, zegt de brochure, want «in de maand februari wil de regering de plannen tegen de jonge werklozen door het parlement jagen». Deze brochure eigenlijk geen partijprogramma, maar een tekst die ook in andere hoeken instemming vindt is te bekomen in de Mikisklub, Nieuwbeekstroat 35, Aalst (053-21.13.27). P.V. gezocht Jeugdhuis Tanu zoekt een permanent verantwoordelijke. Doel daarvan: het inrichten van manifestaties, begeleiden van de jongeren, de dagelijkse leiding vari het jeugdhuis, enz. Voorwaarden: Diploma Al/BI - A2'B2 (Sekretariaat, Boekhouding) Ervaring in het jeugdhuiswerk gewenst Belgische Nationaliteit Kandidaturen met curriculum vitae schriftelijk sturen naar: Frans De Rijbel, Berkenlaan 33, 9322 Gijzegem. ment dat echt nuttige gege- DE PRINS IS IN GEVAAR» op. vens bevat voor een spoedi ge en onmiddellijke, efficiën- te behandeling bij een onge- 1 val of hospitalisatie. Na de diavoordracht werden door de aanwezigen nog heel wat vragen gesteld, die V.T.B. nadien door Dokter Swinnen VTB-Herdersem, samen met Wieze, Denderbelle en Leb- duidelijk beant- beke toont zich weer uitermate aktief. Nadat verleden vrijdag bij een feestmaal beelden werden getoond van het voorbije jaar wordt op zondag 1 februari een wandeling georganiseerd te Mollem bij Asse met vertrek aan de kerk van Mollem te 14 uur onder leiding van Willy Arijs. Vrijdag 13 februari volgt dan in zaal Pedro een diavoordracht over «Sankt-Gallen, Liechtenstein en Appenzell, kuituur-, berg en wandelland» met 40 fr als toegang voor leden en 20 fr. meer voor niet-leden. Op zondag 15 FEBRUARTI WORDT DAN GEWANDELD MET VERTREK AAN DE Vijfhuizen. Gentsesteenweg te Erpe en dit te 14 uur. Gratis voor de leden van de Wandelklub. Niet-leden betalen 70 fr., VWB- lidmaatschap inbegrepen. Ere-schepen Wegens minimum 10 jaar anciënniteit als ere-schepen wordt Hektor De Meersman eerlang voorgesteld om de titel ere-schepen te mogen voeren. i lllich Als een Ivan lllich naar Gent komt, dan is dat een gebeurtenis die zelf in een Aalsterse streekkrant mag Van .Europese afkomst zijnde, werd lllich vooral bekend door zijn onderwijspedagogische vernieuwingen in Mexico Langs publikaties zoals «Descholling of society» leerde Paul Stockman-Willem Willems CVP-bal van Gemeenteraadsleden Paul Stockman en Willem Willems op zaterdag 21 februari vanaf 21 uur in het Parochiaal Centrum. BRT-TV In afwachting dat u volgend jaar op de Vlaamse Televisie beelden te zien krijgt van de Sint-Antoniusviering te Herder- sem kan U morgen zaterdag 31 januari de viering te Essene reeds meemaken in het programma: «Dit leuke land». Dierenmishandeling Tegen een landbouwer werd door de Dierenbescherming klacht neergelegd wegens zware mishandeling van een paard. Het dier, dat in een weide aan de Rozenweg stond, diende door een veearts met een inspuiting te worden afgemaakt. Het kadaver werd naar het vilbeluik van Dender leeuw gebracht. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Raymond Uyttersprot en Jozef Moens worden eerlang voorgesteld als ere-burgemeester of ere-schepen. Wegens het aktief in de politiek zijn van de heer Uyltersprot zal die de titel wel krijgen doch hem (nog) niet voeren. Brigade «Rumbeke» De verbroedering van de 3de Infanteriebrigade Rumbeke, Noord-lerland, sektie Aalst, nodigt alle leden en oud- Ierlandsoldaten uit tot het bijwonen van een vergadering van de Sektie Aalst op zondag 15 maart te 10 uur stipt. Café Bristol, Grote Markt 22 te Aalst. Voor verdere inlichtingen kan u terecht bij Paul Cornelis, Ledebaan 204 te Aalst, of te Moorsel in de «Barbara Shop» in de Nieuwstraat. «Help...» Het Aalsters Stadspoppenteater treedt te Baardegem op met «Help, de prins is in gevaar» op zondag 29 maart en dit in de gemeenteschool te 10 uur. Onderstaande dingen heb ben niets met mekaar te ma ken, tenzij dat 't geleerd kan worden en dat die kans zich zeer binnenkort voordoet: Yoga Op vrijdag 6 februari start ke en mentale konditietrai- ning, relaxatie, enz. Inlichtingen: Jozef Kiekens, Losweg 6, 9300 Aalst (tel.: 77.74.90). Prijzen van de tombola SK Kruis, af» te halen tot 15 februari 1981. Omhaling Voor de Afrikaanse missies werd omgehaald op het Dorp 9.946 fr. en op Steven 6.243 fr., samen het dubbele van de Bijenteelt UH viijuay u louiuan oiai i Qn_ om 20 u., in de stadsschool De koninklijke maatschappij (Vredeplein, Aalst) een nieu- «De Vlijtige Bie» van Aalst Vliegtuigreis Lourdes we kursus Yoga voor beqin- en omstreken wordt vanaf 1 ners. februari een kursus ingericht t ™"Lme<"ï'' me' Edgard van 10 tot 17 oogst neme Op de dag zelf wordt een over bijenteelt. Deze is gratis n a Zl'n reeds 25 inschrijvingen, korte toelichting gegeven en en heeft plaats op zondag- chiro worden de belangstellenden morgen, van 9 hot 12 u. j l. x ingeschreven. De eerste ei- Inlichtingen en inschrijving: van tombola af te halen tot 15 februari 1981. genlijke les heeft plaats op Maurice Eeckhout, Nieuw- Kommunie 13 februari, zelfde uur. Op straat 17, 9311 Impe. (053- -... het programma: lichamelij- 21.91.77). Dit jaar heeft de eerste kommunie plaats op O.LHemel- vaart (28 mei) en de plechtige op zondag 17 mei.

De Voorpost | 1981 | | pagina 13