«porten zo «p ^.GOLFBILJART VOETBAL AMAPOLA KLOPT NIEUWE WIJK, EN RODE DUIVELS STOPT TINNE BOYS K.B.L.V.B.-M.T.S.A. JEUGDHUIZEN Ypsilon laat zich horen AALST HEEFT NU OOK EEN SUBBUTEO KLUB SPORT AALST TT DE... GROOTSTE REGLEMENTEN! KOSZEN A, SPORTVRIENDEN A, SCOTCHING B, JOHNY BOYS A-B EN CORSO A-B ZONDIGEN TEGEN 14 - 30.1.1981 - De Voorpost liefhebben VOETBAL mos 28 - Korte Stokken 22 Moorsel 20 - De Post 18 - Kravel 16 - Zandmannetjes 14 - Welkom 13 - Schoonaarde 12 - Corso 7 - Johny Boys A 7 - Palace 5. Reeks A: Rupa 37 - Hand in Hand B 36 - Moorsel B 25 - Cosmos B 25 - Welkom B 24 - Leeuwkens A 21 - Turbo B 19 - Faber A 17 - Radijzen A 17 - Koszen B 15 - Scotching A 13 - Zandmannetjes B 13 - Kra- vael B 9 - Zandmannetjes C 5 - Scotching B 2. Reeks B: Leeuwkens B 35 - Rupa B 33 - Corso B 32 - Krijt op Tijd 31 - Welkom C 26 - Johny Boys B 25 - Schoonaar de B 23 - Palace B 20 - Cos- mos D 18 - Kasseist. 15 - Cosmos C 14 - Welkom D 14 - FTadijzen B 11 - Faber B 10 - SP.vA - B2. Zaterdag I Leeuwerik - Jaca Heipias - Camu Melkenbeek - Nieuwe wijk Endoka - DDT Dhondt - Rayo Rode Duivels - Tinneboys Lada Boys - Simcaboys 3-0 0-5 Zaterdag II Kruis - Haltvrienden Giwo - Klokken Parking - J. Timarcha Cobilas - Royal Apostelken - Heizijde Blauwe Vlam - Excelsior Jeugdhuizen Sint Joris-Tuf Tuf Pallieter-Terlinden Twentier-Tanu Zenith - Spokuon Efsee - Tijl Ypsilon - Bosveld Eureka - Nijdrop ZAALVOETBAL: Tanu - Bosveld Spokuon - Tijl Eureka I - Zenith 1-3 7-2 1-2 0-1 2-1 Standen: Zondagreeks: Real 31. Sunset 23, Morta 21. Amapola 21, Nieuwe Wijk 20, Beukenhof 19. IJsboerke 17, Adelaars 16, De Zwaan 13, Star Boys 13, J. Welle 12, Timarcha 12, Cosmos 11 en Inno 11 Zaterdag I reeks: Tinne Boys 32, Simca Boys 29, Jaca 25, Rayo 22, Melckenbeeckvrienden 22. Endoka 21. Rode Duivels 20. Heipias 17. Camu 16. Nieuwe wijk II 11, Leeuwerik 10. D'Hondt 7, DDT 6 en Lada Boys 6. Zaterdag II reeks: Kruis 29, Heizijde 27, Halt vrienden 24, Kloksken 21, Blauwe Vlam 18, Cobilas 16, Excelsior 13, Apostelken 13, Giwo 11Royal 8, Parking 4 en Jong Timarcha 2. A.V.H Erereeks Hand in Hand - Moorsel 6-0 Cosmos - Schoonaarde 5-1 Kravael - Welkom 4-2 Zandmannetjes - Post 2-4 Corso - Korte Stokken 0-6 Palace - Koszen 2-4 Turbo Cars- Johny Boys 5-1 Reeks A Cosmos B - Hand in Hand B 2-4 Moorsel B - Leeuwkens A 3-3 Welkom B - Zandmannetjes B 5-1 Zandmannetjes C - Scotching A 2-4 Scotching B - Rupa A 0-6 Radijzen A - Faber A 3-3 Koszen B - Turbo Cars B 4-2 Reeks B Schoonaarde B - Sportvrien den A 4-2 Sportvrienden B - Palace B 2-4 Het is niet de eerste maal, dat wij wijzen op de ploeg van Ypsilon, die heel slechte dagen, soms kan afwisselen, met Rupa B - Kasseistampers A verwonderlijk sterke dagen. Ook de oorzaak hiervan werd reeds uitvoerig besproken. Het Ypsilon-bestuur heeft dan ook van de nood een deugd ge maakt en zijn kern wat ver ruimt met de aanwerving van een paar nieuwelingen De eerste ondervinding met die nieuwkomers mag geslaagd genoemd worden, daar Ypsi lon Bosveld er onder hield. Bosveld kon echter wel veront schuldigingen inroepen voor die nederlaag, daar sterspeler Maurice De Leeuw, vroeger gekend EE. Aalst-junior naast de ploeg stond, voor een gele schorsing De grote verrassing kwam er echter bijna bij Twen- tiers dat Tanu op bezoek had. Eén kwartier voor tijd leidde Twentiers immers nog met 1- 0. Twee flaters echter van de plaatselijke doelman brachten de kentering. Een geslagen lokale ploeg, moest in de laat ste minuten, dan nog twee treffers incasseren. Ook Sint Joris kwam gehandicapt in het veld, daar het zijn twee top- spelers Johan Vereecken en Hedwig Callebaut moest mis sen, wegens ziekte. Tuf Tuf nam de kans te baat om een konfortabele overwinning bin nen te halen. Eureka heeft evenals Ypsilon een paar nieuwe spelers aangetrokken, en de uitslagen blijven dan ook niet langer uit. Nu ging Nijdrop in de boot met 3-1In verband met volgend seizoen schijnt de toestand zich te dramatiseren voor het Jeugdhuizenvoetbal, daar de kans groot is, dat zowel De Keizer als Lindeveld Hofstade zouden wegvallen als terreinen Daar de beloften van Stadhuiswege nog achter wege blijven, om een bijko mend terrein aan te leggen, zouden wel eens een paar ploegen in de kou komen te staan. Een nare aangelegen heid, waar reikhalzend naar de Stadsoverheid voor uitgeke- 6-0 Krijt op Tijd A - Corso B 2-4 Johny Boys B - Welkom C 2-4 Leeuwkens B - Cosmos D 4-2 Faber B - Cosmos C 3-3 Welkom D - Radijzen B 4-2 Sint Antoon - Olympia 57-58 Olfit - Hugh's 66-58 Cockpit - Ricoh ff 0-20 Klok - Sint Antoon 41 -98 Charlies - De Hoorn 56-40 Beiaard - Terlinden 62-42 Olympia - Olfit 50-53 A.V.H. ken worden. Stand Tijl 34, Tanu 32, Bosveld 24. Pallieter 24, Tuf Tuf 22. Nij drop 18, Sint Joris 19, Twen tiers 17, Efsee 17, Eureka 13, Ypsilon 13, Zenith 12, Spo kuon 11, Terlinden 8. A.V.H. Aalst is een nieuwe tafelvoetbalklub rijker een subbuteo- klub Het betreft hier niet het klassiek -kikkeren" of enig ander cafégebonden spel doch een spel dat rustig thuis in de- huiskring kan beoefend worden, zonder onderscheid van ouderdom. Er bestaat trouwens een Nationale Tafel voetbalbond die sedert 1947 kompetities inricht. Het spel zelf bestaat uit een doek die uitgespreid kan worden op elke gewone tafel, vermits afmetingen van 120 x 80 cm volstaan, en die als speelveld dient Hierop worden twee doelen geplaatst. Elke speler be schikt over 10 spelers het veld kunnen bewegen mits het eenvoudig verder duwen van deze speler met de vinger. De figuurtjes kunnen schoppen, dribbelen, koppen net zoals in het gewone voetbalspel. Doel van het spel is het meeste doelpunten te maken. De spelregels zijn volledig identiek aan deze van het ware voetbalspel, buitenspel, strafschop, hoekschop, alles ge beurt naar analogie met het echte voetbalspel. Wie meer inlichtingen wil over dit spel, dat kan gespeeld- wórden tussen 12 en 70 jaar. loopt even binnen of schrijft een briefje naar J. Van der Poorten. Hugo Lefèvrestraat 36-2, Aalst. VEHE SCHOOLSTRAAT 54 fj KOOLSTRAAT 159 M (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN 30 0003 SPORTZAAK later versloeg Hubert Calle baut de bezoekende doelman met een zachte lobbal een tweede maal. Na 3' kon Declef vanop de middenlijn alleen doorgaan en de stand op 3-0 brengen en één minuut later kon Patrick Eloot vanop de witte penaltystip tot 4-0 verho gen. Toen kwam er dan toch eindelijk reaktie van Jong Ti marcha. Na 12' kon Mare Sonck uit vrijschop milderen, en vijf minuten later deed hij dat staaltje nog maar eens over. Doch toen Declef na 25' met een mooie kopbal voor 5- 2 zorgde was alle Jong Ti- marchategenstand voorgoed gebroken. De tweede helft was éénnchtingsvoetbal en werd bekroond met doelpun ten van De Saedeleer en op nieuw Declef die de juiste 7-2 eindcijfers op het bord bracht. De ploegen vernoemd in de titel werden bij nazicht van de scheidsrechtersbladen in fout bevonden, tegen de gestelde reglementering van de Federatie. Het staat immers klaar en duidelijk in de reglementering, dat verenigingen die met twee ploegen uitkomen, slechts twee spelers mogen wisse len. Koszen A, Sportvrienden A en Scotching B zondigden tegen deze regel en verliezen alzo hun wedstrijd(-en) waarin drie of meer spelers werden gewisseld. Johnyboys A en B. en Corso A en B, stelden tweemaal dezelf de speler op in eenzelfde speeldag. Ook zulks 'is niet toegelaten. De betrokken ploegen worden dan even eens beboet met verlies met forfaitcijfers. Deze ganse si tuatie, heeft zowat de ganse klasseringslijsten onderste bo ven gegooid. Spijtig is alles zins, dat Koszen A betrokken is in deze zaak, daarmee ver dwijnt praktisch voorgoed de spanning in de erereeks. voor wat betreft de toekenning van de titel Door deze omstandig heid heeft immers leider Turbo Cars een voorsprong van vier eenheden verzameld, zodat elke terugkeer onmogelijk mag genoemd worden. Ook in de B reeks brengt zulks een ganse omwenteling te weeg. Corso B en Johny Boys B zijn hier de slachtoffers. De enige ploe gen, die werkelijk voordeel haalden uit deze situatie zijn Krijt op Tijd A dat opklimt naar de derde plaats en Rupa B dat meteen in het vaarwater komt van leider Leeuwkens B. daar het voor beide klubs om een verloren wedstrijd ging, die nu omgezet werd in een forfaito verwinning. Is de strijd in ere reeks dus enigszins geluwd. In de A en B reeks is hij nu meer dan ooit toegespitst. Corso B heeft direkt voor een sportieve revanche gezorgd en Krijt op Tijd A in eigen huis gaan over winnen. Via William Doran en Mare Willems effenden zij het zegepad Remi Van de Sijpe bracht Krijt op Tijd even terug, doch Marc Van Cauwenbergh zorgde voor 1-3. Toen Sylvain Van de Velde 2-3 maakte, steeg de spanning, doch Lau rent Vinck was opportuun, en verzegelde een mooie weer wraak. Rupa B daarentegen laat nu niets meer aan het toeval over en gaat hard door Het verzilverde tegen Kassei- stampers een duidelijke forfai toverwinning, langs Patrick Van den Abeele. Julien De Poorter, Bruno Van den Hau- we, Frangois Van den Bos sche, Paul Marroy en Eugene Bisschop. De leiders daaren tegen van De Leeuwkens, hadden geen gemakkelijke klant aan Cosmos D. Zij na men wel de beste start langs Rudy Renneboog, doch Hilaire De Leenheer bracht Cosmos langszij. Fons Van der Stock gaf de lokalen opnieuw het initiatief, doch langs Pierre Paul Van de Keere kwamen de Cosmossers opnieuw ge lijk. Na een zeer zwaar duel was het tenslotte toch de lei- dersformatie. die aan het lang ste eind trok met Aimé Van Impe en Luc De Neve. Ook de Cosmos C ploeg hield er de spanning in bij Faber B, dat opende via Freddy Dherde, maar Richard Dierickx bracht Cosmos terug Benny Rottiers zette Faber weer op voor sprong. maar Léo Van den Steen en Hugo Lerminiaux verzetten de bakens Het was tenslotte Jos Van de Velde, die in de slotpartij verdiend een puntje aan huis wist te houden. Welkom D heeft te gen Radijzen B een gemakke lijke overwinning behaald. Ed dy Hunninck en Johny Van den Borre zetten de thuisploeg 2-0 voor, Ronny Norenberg milderde, maar Robert Brewee en Geert De Nul zorgden voor de overwinning. Johny Lecocq kon alleen de nederlaag aan schouwelijker maken. In de A reeks is de opponent voor de titel Hand in Hand B in gevaar lijk water geweest bij Cosmos B, dat met Orland Van der Steen voorsprong nam. Hand in Hand B kon met Rufin Baeyens en Frans Heremans wel de rollen keren, doch Freddy Saelens herstelde te rug het evenwicht. In een spannend slot toonde Hand in Hand B zich tenslotte de baas met Louis Monsieur en Jean Pierre Creygelman. Van deze gelegenheid maakte leider Ru pa A gebruik om in de forfait- scorestand zijn naaste achter volger op achterstand te plaat sen. Bij Scotching B hadden zij immers geen problemen om de 0-6 te bereiken via Willy Ovaere, leider in de gouden bil (geen enkele verloren wed strijd tijdens dit seizoen), Gui- do Van den Abeele, Patrick De Strooper, Herman De Gols, Jozef Mertens en Jérome Van den Abeele. Moorsel B moest een stap terug doen, daar het tegen Leeuwkens A een punt liet teloorgaan. Het werd an ders een heel spannende par tij. Romain Saeys opende het rijtje voor Moorsel, maar Fred dy Coppens bracht Leeuw kens terug. André Van Goet- hem zette de thuisploeg weer in het goede spoor, doch ook Freddy Uyttersprot liet zich niet vangen. René Vinck zorg de voor 3-2 en Danny Van Lui zorgde voor een gelijkspel. Koszen B heeft tegen Turtx) Cars B een haast onmogelijke situatie rechtgezet. De bezoe kers namen immers een 0-2 voorsprong langs Eric Van Im pe en Jos Jansegers. Doch met Peter De Backer, Jean Pierre Valkenborg, Marc De Kegel en Cheri Dumoulin ble ven de beide punten aan huis. Welkom B ondervond geen tegenstand van Zandmanne tjes B. Met Felix De Reuze, Patrick De Backer en Johan De Bruyne effenden zij de weg naar een ruime overwinning. Frans Bislot redde de bezoe kende eer, daar Kamiel Step pe en Johan Dobbelaere ge makkelijk wonnen. In de ere reeks normale overwinningen, al laten de cijfers soms anders veronderstellen. Leider Turbo Cars, die door griep topspeler Hendrik De Baere moest mis sen, liep gezwind 5-0 uit langs Korporatief Amylum - V.V. Bouw 2-2 S.A.F. - V.V.T.T.A. 2-2 M.T.S.A. Zondagreeks Adelaars - De Zwaan 1 -0 Beukenhof - Inno 3-0 Timarcha - Cosmos 0-0 Amapola - Nieuwe Wijk 1 -0 Star Boys - Ijsboerke 0-3 Real Familial - Morta 3-1 Juventus - Sunset 1 -3 Voor het Mini Tornooi der Stad Aalst, zal het seizoen 80-81 de archieven ingaan als het seizoen der verrassingen. Haast geen week gaat voorbij of er komen ongelooflijke uitslagen op de tabellen. Reeds eerder op het seizoen werden wij met dit verschijnsel gekonfronteerd, maar deze week kunnen die verrassingen wel eens veelbetekenend zijn voor de toekenning van de titels. In de zondagkompeti tie ging de aandacht vooral naar het duel tussen de nummers één en twee van de klassering, namelijk Real Familial en F.C. Morta. Door een verdiende 3-1 zege. steken de mannen van de fa milie De Gendt hun intenties niet meer onder stoelen of banken. Na het lot van eeuwi ge tweede ondergaan te heb ben, wordt 80-81 de hoofdvo gel. Real mag bijna op beide oren slapen, want het verschil is inmiddels opgelopen tot 8 punten op zijn nieuwe naaste achtervolger Sunset. Oorzaak daarvan was de verwonderlij ke 1-0 nederlaag van Nieuwe Wijk bij Amapola, dat meteen op gelijke hoogte komt voor de dichtste ereplaats. Verrassend was daar ook de 3-0 zege van Beukenhof tegen Inno. Een In no dat de vorige weken noch tans het beste liet verhopen, bood wel één helft goede weerstand, doch kon niet ver hinderen, dat Beukenhof na 28' op voorsprong kwam, toen een schuiver van de voet van Albert Everaert in doel ver dween. Na de koffie kwam Beukenhof nog nadrukkelijker naar voor. Aan de 17' kon Dirk Herssens een hoekschop van Van Delsen met het hoofd af ronden en weer 17' later kon Lievens een individuele aktie in een doelpunt ombuigen Een verrassing eveneens in de zaterdag I reeks, de onge naakbaar gewaande leiders- ploeg van Tinne Boys, slikte zijn tweede seizoennederlaag bij Rode Duivels. De eindstand laat elke kommentaar overbo dig. Van deze steek die de leidersploeg liet vallen, maak ten de achtervolgers, gebruik om het verschil met twee een heden te herleiden, daar zowel Simca Boys. Jaca, Rayo als Melckenbeeckvrienden met duidelijke cijfers wonnen. In de tweede zaterdagreeks heeft leider Kruis Moorsel het echter niet tot een verrassing laten komen, Nadat reeds alle tegenstrevers die hen iets in de weg wilden leggen, terug geslagen werden, hebben de mannen van Kruis, de laatste hindernis naar de titel wegge werkt. Haltvrienden Dender leeuw betekenden immers nog een belager voor de Moorse- laars. Met nog slechts zes wedstrijden voor de boeg, waarin omzeggens de zes laatst geklasseerden de lei ders moeten repliek geven, komt een Kruis-titel niet meer in gevaar. Vermeldenswaardig in deze reeks was de 1 -2 over winning van Royal Sportief bij Cobila's, de karige 0-1 zege van Heizijde bij Apostelken. De aandacht ging echter naar de wedstrijd tussen de twee laatst gerangschikten, i.v.m. de toekenning van de rode lantaarn. Na de wedstrijd kon men opmaken, dat Parking de ze «trofee» definitief zal over gedragen hebben aan Jong Timarcha. Jong Timarcha kreeg een nederlaag te incas seren. die reeds na 10' in een definitieve vorm was gegoten. De eerste Parking aanval le verde ook het openingsdoel punt op. De bal blijft in de modder steken, even buiten de grote rechthoek van Par king Mare De Boeck is vlug ger bij de bal als de Timarcha- doelman en scoort beheerst. Die opdoffer kwam Jong Ti marcha nooit te boven. Even Krijt op tijd verloor thuis met 2-4. (Per) Corso B won sterk deze zoterdagavond match (Per) Jean Pierre Cours, Patnck Van Aerde, Romain Meese, Raymond Van Liefferinghe en Eddy Neirinck. Het was Gilbert Desmaret, die de Johny Boys eer redde. Moorsel liep bij Hand in Hand op een zware nederlaag. Peter Van der Lin den, Willy De Roeck, Hugo De Cock, Henri Baelde, Jan De Meyst en Albert Barrez zorg den voor een zware 6-0 uit slag. Koszen kon in zijn eerste vier partijen reeds de overwin ning binnenhalen bij Palace. langs Francois De Backer, Jo- see Lannoo, Albert Volkaert en Mario De Paepe. Renaat Melckenbeeck en Jean Pierre De Thaeye maakten de uitslag wat aanschouwelijker voor de hekkensluiters. Ook Korte Stokken haalde zwaar uit bij Corso. Via Theo en Geert Van den Eede, Jaak Van de Velde, Gaston Leemans, Erwin Peir- linck en Luc Baeyens kwam de forfaitscore tot stand. Cosmos maakte vlug komaf met Schoonaarde. Wilfried Van Rossem, Jean Pierre Steen hout, Roger Baeyens en Willy Heyvaert zorgden voor 4-0 Geert De Troyer redde de be zoekende eer. want ook Mare Van de Spiegel won gezwind. Tot slot behaalde Kravel een onverhoopte zege tegen Wel kom Het startte wel het best langs Pierre Pieters, doch Welkom kreeg uitzicht op éen overwinning met Marcel Cob- baert en Theo De Quick. Paul Wille, Hugo Geerts en Willy Van de Wiele beslisten er ech ter anders over Standen: Erereeks: Turbo 33 - Koszen 29 - Hand in Hand 28 - Cos- De Eurekadoelman lost een gemakkelijke bal door de koude vingers en meteen staat Nijdrop op 0- I(Per) Groen Wit - P.Z.N. 4-1 Blauw Wit - Leeuwerik 1 -1 Ocarina - Post uitg. Moorselbaan - Apostelken 2-5 Tripoli - Wembley 5-0 O.CAalst - Arendzonen 1 -4 Tijl Snas - Polonia 2-0 S.E.T.O.K.

De Voorpost | 1981 | | pagina 14