m Jozef Mornae, jarenlang aan de top in het Aalsterse ZAALVOETBAL BASKETBALL VOETBAL Gewestelijke Scholieren-Eendracht Aalst draaien op volle toeren ER KOMT AFTEKENING IN ZAALVOETBAL BBC OLFIT JEANS SHOP DAN TOCH HERFSTKAMPIOEN S.K. Terjoden - Eendracht Aalst 0-3 De Voorpost - 30.1.1981 -15 Via een duidelijke 1-6 overwinning bij Tanu, is Bosveld de nieuwe leider geworden in het Jeugdhuizen-zaalvoetbal. De thuisploeg, leidde nochtans de akties in de beginperiode, doch een sterke bezoekende defensie liet zich niet ver rassen. De aftekening kwam er slechts na de koffie, toen Bosveld twee plaatselijke flaters af strafte van de verdediging, en alzo een ruime zege verwier ven. Tijl kon zich in het zog van de nieuwe leider handha- een pluim mag zijn voor alle akteurs. Zenith heeft kort na de hervatting de basis gelegd voor zijn nipte ovenwinning. Nadat de eerste periode werd afgesloten met een 1-2 stand, konden de Zenithmannen, drie ven, door een even duidelijke doelpunten op een rij scoren. 1-7 zege bij Spokuon. Vooral Een felle reaktie van de loka- in de eerste speelhelft kon Tijl len, bracht hen dichterbij, doch een veilige voorsprong opbou- zij staarden op een oneven wen. Na de kampwisseling doelpunt, nam de thuisploeg wel meer stand: initiatieven, doch verder dan Bosveld 18, Twentiers 17, Tijl een verdiend eerreddend 17, Pallieter 13, Efsee 12, Tuf doelpunt kwam Spokuon niet. 12, Zenith 12, Terlinden 10, Vermeldenswaardig was. dat Tanu 9, Spokuon 8, Eureka I deze ontmoeting in een uiste- 4. ypsilon 4, Jome 0. kende sfeer verliep, wat zeker A.V.H. efatóp* aajMocjATSt. -7Ê. AA^er i*AT -Ti ofce. Nieuwe wijk stond meer dan eens in buitenspel, e maar om zeker te zijn. (Per) was dit niet zo dan vlagde de grensrechter toch Het enige doelpunt van de partij kwam er na 20 minuten in de eerste helft op hoekschop. (Per) De Eurekadoelman heeft op tijd zijn kooi verlaten en kan de bal voor de Nijdrop-aanvallers opvangen. (Per) De wedstrijd, die nog enige wijziging kon brengen, i.v.m. het toekennen van de herfstkampioenentitel, tussen Olfit Jeans Shop en Hugh's Toff Sheakespere, heeft alle ver wachtingen ingelost. Na een aanvankelijk zenuwachtig begin, was het Hugh's dat als heerser in de rebound, afstand kon nemen van zijn gereputeerde tegenstrever. De scheidsrechters nomen een poor verkeerde beslissingen in het nadeel von Opel, wat bij de bezoekers heel wat wrevel opwekte. s,e 'n e re rekupereerde heel wat ballen. (Per) Via een zeer knappe Leo Van der Borght, die in de eerste penode goed was voor 18 punten, werd de rust bereikt met een 25-36 voorsprong. Daar waar elke Hugh's sup porter de zege voor binnen hield, oordeelde men aan Oflit- zijde er anders over. Pat Van de Spiegel, sinds maanden in- aktief, en de gegriepeerde Mare de Wilde, werden in de vuurlijn gejaagd, en ja, het op zet slaagde. Olfit kreeg meer vat op de wedstrijd, en stilaan slonk het verschil. Bij Hugh's werd Leo Van der Borgh onbe reikbaar, en Hubert Van Cal- lenberghe en Paul Steenhout sloegen aan de overzijde toe. Na 10' kwam Olfit op gelijke hoogte. Hugh's bezat geen kracht meer om terug te slaan, en Olfit haalde meteen zijn herfsttitel binnen. Olfit moest diezelfde week terug in het strijdperk tegen Olympia. Een herboren Olympiaploeg, die terug op zijn kernformatie kan terugblikken, heeft de leiders- formatie heel wat last bezorgd, doch uiteindelijk bleef Olfit ook hier nipt overeind. Ditzelfde Olympia had ook reeds een inhaalwedstrijd in de benen. Tegen Sint Antoon werd het een gelijkopgaande wedstrijd, waarin beide ploegen met de regelmaat van de klok scoor den. Olympia toonde zich ho mogener en leverde vooral als ploeg een zeer mooie presta tie. Sint Antoon teerde enkel op afstandsshots van Loos en het puike reboundwerk van Kiekepoos. De seconden tik ten uiteindelijk in het voordeel van de bezoekers, zodat deze spannende wedstrijd, voortref felijk geleid door (de enige) scheidsrechter Bieseman, met het kleinste verschil naar Olympia ging, waarbij De Ne ve 16, Van den Borre 18 en Huylebroeck 14, uitblonken. De toppers bij Sint Antoon wa ren Loos 26, Rubbrecht 11 en Stuerbaut 10. Charlies heeft tegen De Hoorn een wedstrijd gewonnen andermaal terend op hun rijke ondervinding uit het verleden. Dank zij een zeer sterke verdedigingstak- tiek en een puike Pat Van der Speeten, aanvallend in zijn schik, had De Hoorn, dan ook steeds voorsprong op het sco rebord. Nadat De Hoorn een 13-21 voorsprong had uitge bouwd. kon Charlies langs de gebroeders Goubert 20-24 te rugkomen bij de rust. Het wed strijdbeeld verruwde in de tweede helft. Pat Van der Speeten. die in de eerste helft reeds voor heel wat onheil ge zorgd had in Charlies rangen, werd dichter bewaakt, zij het soms niet volgens de normen van basketbal Die harde aan pak nam De Hoorn topspeler niet en ging naar de kleedka mers. Aanvallend de mond ge snoerd kan De Hoorn, via Van Stichel, Thybaert en De Sae- deleer toch nog 26-32 en 30- 36 voorblijven. Toen echter Van Stichel na 12' met fouten- last uitviel, was het Hoornkalf verdronken. Met nog slechtst vier spelers op het terrein: De Saedeleer, Thybaert, Van Wambeke en Okapisekretaris Huylebroeck kon Charlies het initiatief nemen 42-40. Toen ook nog De Saedeleer en Huy- lebroek naar de bank moes ten, stond niets een ruime Charlies zege nog in de weg. BBC De Hoorn: Van der Spee ten 12, Van sticnei i/, Thy baert 5, De Saedeleer 6. Char lies: G. Goubert 13, Koen Goubert 18, Vermoes 12. Lescrauwet 4, De Luyck 4. Claessens 2. Andere verdienstelijke uitslagen kwa men van Sint Antoon, die De Klok een zware 41-98 neder laag toediende en vooral van Den Beiaard, die Terlinden deed knielen, en meteen zijn eerste seizoenoverwinning, veroverde. Cockpit-Zorba. reeds herhaaldelijk slachtoffer van kwetsuren, kreeg nu nog een speler bij op het zieken rapport met een oorontsteking van Wim Possé. Hierdoor kreeg Cockpit slechts vier pa rate spelers, onvoldoende voor een wedstrijd te spelen Stand: Olfit 22, Ricoh Borghmans en Charlies 20, Opel en Hugh's 16, Cockpit en Sint Antoon 12, Olympia en De Hoorn 8, Ter linden 4, Den Beiaard en De Klok 2. A.V.H. Een vrij aantrekkelijke wedstrijd waarbij Eendracht op geen enkel ogenblik bedreigd werd. Samengevat kan gesteld worden dat onze ploeg de tegenstrever zowat op alle fronten de baas was. Zowel verdedigend, in het middenveld als in de aanval had Eendracht het laatste woord. Ter Illustratie weze aangehaald dat keeper De Sutter tijdens de eerste speelhelft nagenoeg geen bal raakte, en ruim schoots de tijd kreeg de mazen van het net te tellen. Een eerste doelpunt kwam tot stand nadat de verdediging van S.K. werd opgerold, de keeper van het Terjodenteam een loeier niet onder controle kon houden wat De Baerde- maeker in staat stelde deze doelman tegenvoets te ne- b.K Terjoden - Eendracht Aalst 0-3. (Per) men. 0-1. Het overwicht van onze ploeg was zo uitdrukkelijk dat mits meer beheersing en concen tratie van onze aanvallers de stand bij de rust voor de thuis ploeg reeds kon bekeken zijn. Hoe dan ook, de tweede helft kende eenzelfde verloop. Bij een snelle uitval van buiten- rechts De Baerdemaeker, reeds genoemd, nam midden voor Huylebroeck Wemer de hem knap toegespeelde bal gevat met de borst mee en tegen zijn lobbal had de inmid dels uitgelopen S.K. keeper geen verhaal. 2-0. Een doel punt waarvan men zegt om van te snoepen. Het derde doelpunt was van evengoede makelij. Opnieuw van rechts werd de pletrol op gang gebracht. De Baerde maeker, opnieuw hij, centerde gemeten naar de tweede paal waar Huylebroeck Werner klaar stond om gepast binnen te knikken. 0-3. Meteen waren de prijzen ge deeld. Onze ploeg, die nu op rozen speelde, hield tot en met het einde het heft in handen ook al kwam S.K. nu enkele De voorbije twintig jaar heeft Jozef Mornae met zijn buitengewoon sterke kolonie vliegers zijn stempel gedrukt op het Quiévrain en Noyongebeuren in het Aalsterse. Begonnen met duiven van Janssens Arendonk, De Smet Semmerzake (oude poot) en Frans Neuten Groot Bijgaarden, van wie de kweek uit beide laatstgenoemden bijzonder goed lukte, behoorde Jozef Mornae reeds van bij den beginne tot het kruim van de streek. Nadien werd deze oersterke kolonie nog verrijkt met kleppers van de Gebroeders Cooreman Moorse 1. Jozef die als melker on dervinding genoeg heeft om te weten dat indien men met een bepaalde bloedstroming goed lukt, men er zeker niet mag van afwijken deed dit ook niet en is steeds met dezelfde stamduiven op de ingeslagen weg blijven voortgaan. Goeie duiven moeten volgens onze gastheer over een fluwelen gevederte be schikken, goed gespierd zijn, maar vooral over een sterk hart, goede longen en «last but not least» zeer slim zijn. Dit zijn allemaal zaken die iedere melker uit eigen ondervinding moeten le ren, hij moet zijn eigen gevleugelde vrienden le ren kennen, ze als het ware observeren. Dat Jozef Mornae dit al les uitstekend onder de knie had bewees hij tot in 1979 op weduwschap dat volgens de vaste re gels werd beoefend en tientallen kampioens-, konings- en keizerstitels opleverde. Van tegensla gen is deze superkam pioen evenmin gespaard gebleven want op 10 ju ni 1979 verspeelde Jozef Mornae alle duivers op de nog voor vele liefheb bers fris in het geheu gen liggende ramp- vlucht uit Dourdan. Wie dacht dat Jozef Mor nae zou afgedaan heb ben, had het lelijk mis, want in datzelfde jaar slaagde hij er nog in om te Denderhoutem het kampioenschap met de jaarse 1 en 2 uit Noyon te winnen en dit met liefst 27 prijzen terwijl in Erembodegem ook de trofee «Vergezelier Wa- rin» voor de eerste twee afgegeven jongen in de wacht werd gesleept. In 1980 kon dan terug met enkele jaarlingen worden uitgepakt waar van we hier toch graag enkele uitslagen citeren: 4753091/79: 1, 1. 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 5. 6. 6. 6, 8, 8, 10, 14, 16, 22, 23, 26, 29, 36, 41 of 24 prijzen met zeven zuivere 4753079/79: 1, 1, 2, 2, 2, 3, 4, 5, 5, 5, 5, 6, 6, 8, 17, 17, 19, 20, 22, 23, 23 of zegge en schrijve 21 kopprijzen. 4753093/79: 1, 1, 2, 2, 3, 3, 3, 4, 5, 7, 7, 7, 7, 8, 8, 11, 15, 16, 17, 20, 23, 24, 26, 23 prijzen. Zijn dit geen drie «cracks» die beloven voor de toekomst? In 1980 werden in totaal 297 duiven getekend, hiervan werden 185 prijzen behaald waaron der 22 zuivere eerste en 80 in de eerste tien wat neerkomt op een gemid delde van 62%. Moeilijk te geloven maar in de Hyacintenstraat te Aalst werd het de zuivere waarheid. We wensen Jozef Mor nae en zijn sympathieke echtgenote Virginie, die tijdens de zomermaan den instaat voor het rei nigen en verzorging der hokken van deze zeer rijke kolonie, het beste voor 1981 en hopen dat ze van verdere tegensla gen gespaard mogen blijven. Schutty malen niet ongevaarlijk opzet ten. Een tegendoelpunt werd echter niet toegestaan en Een dracht stak verdiend de over winning op zak. De ganse ploeg verdient een vermelding. Zoals gebruikelijk is werd na derhand de wedstrijd her- speeld door de vaders aan de tapkast. Samenstelling: De Sutter Thiery, Braem Ron- ny, Goethals Philip, (De Wae- geneer), Keymeulen Mare. Temmerman Bart, Doelman Geert, De Schrijver Guy. Met- tepenningen John, Van Helsu- we Benny, Huylebroeck Wer ner en De Baerdemaeker Pascal. MDC Jozef Mornae en zijn echtgenote Virginie verzamelden karrevrachten trofeeën, (sty)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15