Faalangst Nationale voetbalkompetitie Lokerse bestolen Gebrek aan koncentratie endracht Aalst blijft oprukken Provinciaal voetbal - - gorges Heylens: '6rutaal antivoetbal» ÏÏJ- lelC SK Sint-Niklaas-Olympic Montignies 1-1 De Voorpost - 30.1.1981 -19 Omer Van Boxelaer was zondagnamiddag diep ontgoocheld, net alsof hij de laatste veld slag verloren had. Hij wou eerst even de emoties wegspoelen vooraleer naar een verkla ring te zoeken. Ook al lijkt dit laatste natuur lijk overdreven. Hij had immers ook gezien dat Sportkring er fysiek naar het einde toe, kompleet doorzat. Kon ook moeilijk anders door de vettige staat van het terrein. Van Boxelaer: «We hebben domweg een punt verspeeld. Er moet zelfs niet over geredetwist worden. Het is onze eigen schuld: door gebrek aan koncentratie nadat we eerst zélf de ope ningstreffer hadden gescoord. Aan vervan gingen heb ik trouwens helemaal niet ge dacht. Zelfs Stickens die zich had gekwetst, zei me zich goed te voelen en geen hinder te hebben bij het naar omhoog springen. Wie van de spelers had ik trouwens moeten vervan gen? Da's moeilijk in die omstandigheden. Ik wil ze niet ontgoochelen door ze terug naar de bank te sturen. Ik blijf immers steunen op de oudere garde, want zij moet het doen. De jongeren kunnen voetballen, dat hebben we al gezien, maar ik wil niet op mijn geweten hebben dat ze in deze omstandigheden (waarin altijd moet geknokt worden) zó maar zonder reden volkomen opbranden, daar zijn ze veel te goed voor. Erger vind ik het verspelen van dat ene puntje. Als je tegen ploegen het veld in moet, teams waartegen je zeker en vast moet winnen, en je laat dan de halve inzet liggen, dan geef je automatisch een goede uitgangs positie uit de hand. Onze spelers hebben zich gedragen als schooljongens. Toen de ope ningstreffer gescoord werd, en daarna deed iemand iets verkeerds, begonnen ze ruzie te maken als kleine kinderen. Een man als Böhmer, boordevol routine, moet dan maar even goed uit de ogen kijken om onheil aan te richten. Dat merk je zo. Die breng je niet van de kook. Wij zijn daar doodgewoon ingetrapt. Onze koncentratie was kompleet weg. de rest heb je zelf gezien.» Lode wij ckx trad gedurende de eerste perio de vooral in de spits op, na de rust kreeg hij zijn vertrouwde plaats terug in de middensek- tor, positie waar hij voldoende rendeert. Die verandering gebeurde omdat Van Boxelaer konstateerde dat het duo Ferrera-Parisi in het middelste kompartiment het mooie weer kon maken. De doorstroming naar de spitsen leek dan ook sterker wat resulteerde in degelijke kombinaties. Walter Cornelis zat op de bank. een discipli naire maatregel, aldus Sportkring-trainer. Een zaak trouwens waarover hij niet veel meer kwijt wou omdat het iets is dat beter binnen de muren van de kleedkamers moest blijven. Vóór de aanvang had Van Boxelaer zijn spelers nog opgepept. «Je speelt voor je eigen toekomst,» zo had hij gesteld. Stel dat Sportkring naar derde moet, dan zal het zeker met de eigen jeugd zijn, zo ging hij nog verder. Maar dat is dan stof voor mijn opvolger. In elk geval wil ik dat zaakje wél in gang steken. Het wordt nü pas moeilijk. Nog dertien wedstrijden, dat betekent ook nog minimaal dertien punten, of geen enkele wed strijd meer verliezen. In voetbal is wel alles mogelijk maar uiteindelijk moet je toch een beetje realist blijven. Alles zal nu afhangen van de wijze waarop deze klap mentaal ver teerd gaat worden. Zoniet staan we er weinig rooskleurig voor.» Sportkring zal dus moeten knokken. Kan dat ook. Dat bewees het reeds herhaalde malen in het verleden. Even ter herinnering. Toen de geelblauwen in even slechte papieren zaten als nu, wonnen ze bijna het derde periodekam pioenschap. Het was het eerste wapenfeit van de toen nieuwe trainer, Ned Bulatovic, de man die nu KV Mechelen naar ongekende hoogten brengt. Zo zie je maar weer. In voetbal heb je één certitude, dat de bal rond is, maar voor de rest heb je er lekker het raden naar. Gedurende de volle ne gentig minuten heeft de thuisploeg met opgehe ven hoofd zijn tegen stander partij gegeven. Even dreven er onweers wolken toen doelman De Klaasjes luiden opnieuw de noodklok en zondag volgt er al weer een grote schok oix is de dichtste toeschouwer bij het duel tussen Wauters en Vervoort t-Niklaas - Olympic 1-1) (pm) re re: >it. m B Voor het zo belangrijke treffen met Olympic (Sportkring lijdt nu aan achtervolgingswaanzin...) kon trainer Van Boxelaer toch een beroep doen op een bijna voltallig elftal, wat inhield dat de geelge- schorsten bijna allen terug van de partij waren. Wél gaf hij de voorkeur aan Wouters, wat beteken de dat Walter Cornelis langszij bleef, of het gevolg van een disciplinaire maatregel. Sportkring heeft de kans gegrepen door aanval lend voetbal toch goede koopwaar aan zijn supporters aan te bieden. Het is een feit dat on loochenbaar is: sinds de komst van Van Boxelaer komt het team sterker uit de verf. Maar wat wil je als je anderhalve minuut vóór affluiten dan nog een tegentreffer binnenkrijgt, wat doe je daaraan? Niks, er omzeggens bij berusten. blijft de baas over vijf Klaaskes met name Caers, Lacroix, Wouters, Van lel en Lodewijckx (St.-Niklaas-Olympic 1-1) (pm) Stickens al omzeggens van bij de eerste inter ventie gekwetst werd. Een verrekking in de hesstreek leek het euvel maar het was blijkbaar niet van die aard dat hij naar de kleedkamers moest. SK Sint-Niklaas toonde zich duidelijk de meerdere, vooral het eerste halfuur werd op de perstribune gretig naar pen en papier geno men. Dat was al zo van bij de aanvang toen De Groote een vrijschop mocht trappen die wel langsheen het muurtje passeerde én ook Tosini ei zo na in verlegenheid bracht, maar toch niet verder kon leiden dan een hoekschop. Meteen was iedereen verwittigd. Toen even later de zeer sterke en sekuur spelen de Gino Nijs even mis tastte, zou het scorebord normaliter de eerste stands wijziging hebben aangebracht, maar Go- retti en daarna Ferrera verkeken de kans gran dioos en besloten naast Stickens maar ook naast de open doelmond. Dat was trouwens een van de weinige keren dat de Waaltjes er onderuit konden komen. Want onmiddellijk na deze fa- ze leek aan de overzijde de verwarring dermate groot dat Demol niet be ter, vond dan Lodewijckx nogal hard aan te pak ken. Zo kwam het leder, na vrijschop, bij Ivo Wouters die dan lateraal voortrok en zo het hoofd van Lacroix vond. Maar daar leek Tosini blijk baar wel raad mee te weten. Hetzelfde duo bleef maar kombineren zon der eigenlijk groot doel- gevaar in te houden. Toen pakte SK uit met afstandsschoten, die vooral Caers en Van Bla- del als patent leken te bezitten. Een reuzekans werd nog eens hopeloos door Caers verknoeid en toen Bevers een snelle Lacroix opnieuw aan het werk zette, slaagde de Lyra-man er maar niet in te doelen. De lezer merkt dat Sportkring er lust in had. Nóg gevaarlijker werd het even voor rus ten toen een kopbal van Lodewijckx, op pass van Lacroix, door Mauro op de lijn werd wegge werkt. Uiteindelijk zouden de bezoekers dan toch naar achterstand moeten op kijken. Bevers ging door op links, haalde de Olympic-verdediging kompleet uit verband, paste lateraal tot bij La croix die keurig afwerk te: 1-0. De counter van Mon tignies volgde onmiddel lijk toen pardoes de dwarsligger bij Sportkring geraakt werd. Beirinckx had even later moeite met Parisi maar ook hij kon redding brengen op de lijn. Waar evenwel nie mand onder uit kon. de druk van de bezoekers vergrootte alsmaar. Wouters en Lacroix ble ven wel kombineren, bleven dat verder heel keurig doen maar tot enige verdere stands wij ziging kwamen ze niet. Olympic slaagde daar echter wél in. Böhmer was immers ingebracht en dat betekent meer routine in de ploeg. Ook al kwam hij omzeggens nooit aan de bal, die ene keer leek dan toch vol doende. Een scherpe pass naar Goretti velde Sportkrings verdikt: 1- 1. Dat laatste gebeurde op slechts anderhalve minuut voor tijd en zou de thuisploeg wel eens duur te staan kunnen komen. Daarover echter meer in het kaderstuk. De ploegen: SK Sint-Niklaas: Sti ckens, De Groote. Nijs, Van Haevere, Beirinckx, Van Bladel, Lodewijckx, Caers, Bevers, Lacroix en Wouters. Olympic Montignies: v' ,.r- - Luc Bevers, zeer wilskrachtig, wordt in zijn rush met handen en voeten gestuit. (St.-Niklaas-Olympic 1-1) (pm) Tossini. Cuypers, Ver voort. De Langhe, Mau ro, Parisi. Demol, Celli, Hemberg, Ferrera en Goretti. Doelpunten 57' Lacroix 1-0 88'Goretti 1-1 Kaarten: geel voor Pari si en De Groote Wijzigingen: 66' Böh mer i.p.v. Celli Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Picard. Uitslag reserven Olympic-SKSN 1-1 Doelpunt van Olympic op strafschop en gelijk stellend doelpunt Sportkring: Rodrigo op pass van Wouters. zicfendracht Aalst won nu ook op Racing Meche- ;ige Met deze zege is zwartwit opgeklommen naar hei ierde plaats en voor wie Arnolis en zijn maats p hl ongste weken aan het werk zag is dat geen n tl assing. In het Eendrachtteam kennen de ak- bite hun taak en voeren die naar de letter uit. ot tyreen voelt iedereen aan en om de week zijn er een paar opvallende figuren waaraan het ganse team zich optrekt. Normaal had Eendracht reeds tijdens het eerste kwartier de wedstrijd naar zijn hand kunnen zetten. idi| itrij rr>Q )ndanks het feit dat Eendracht Aalst in het n Kesbeeckstadion te Mechelen zijn zege- iks verderzette, was Georges Heylens na die leit ^moet'ng' die Eendracht naar de vierde ats van het algemeen klassement tilt, onte- iden over de stijl van de tegenstander. Ik begrijp niet dat een team als Racing schelen waarin ontegensprekelijk talent ist, het nodig heeft zo brutaal te spelen. Dat iepig natrappen en brutaal optreden was vat" sc^00^V00rl:)eeld van anti-voetbal. Ik be- ijp scheidsrechter Deroulou niet die het bij rgelijke brutaliteiten vertikte ook maar één Djje le kaart te trekken-. Daar ligt een grote je rzaak dat het momenteel zo triestig gesteld met de arbitrage in ons land. In het Racing- _jtthon staat met koeien van letters vermeld .yt-aar een wil is, is een weg». De weg die Jteing Mechelen momenteel bewandelt is een m zonderlinge weg Met dat gevechtsvoetbal 'mt Racing in deze kompetitie nauwelijks nstap verder Georges Heylens hield Mare Geersom tussen lat en staken. Donder- Befëavond was Jean Trappeniers plots op de lining verschenen, verlost van een kwaad- rdige virus. «Normaal had ik Jean opgesteld idat hij tenslotte de titularis is. Die was hter sportief genoeg om me te vertellen dat nog niet helemaal o.k. is en zich nog maar is een week zou laten vervangen door Van «rsom.Een sportief gebaar van de ex- ïderlecht-goalie In die periode verke ken zowel Salva als Fer rera een paar kansen. Salvador zou echter na vijfentwintig minuten zijn typisch doelpunt scoren. Uit een hoek schop langs Stallaert wipte de Braziüaan ho ger dan zijn tegenstan ders en kopte de bal bui ten het bereik van de Ra- cing-doelman. Van dat ogenblik af ging Een dracht op een hoger tempo draaien en toen na rust Johan Dierickx met een fraaie lobbal uit een voorzet van Ser geant nummer twee op het scorebord prikte, zat Eendracht op rozen en bracht de brutale aan pak van Racing Meche len geen zoden meer aan de dijk. Oefenmeester Heylens wees na de wedstrijd op het niveau waarop mo menteel de linkerflank ronddraait. Hij bedoelt hiermee het trio Corne lis - Dierickx - Sergeant. We aanvaarden die stel ling, maar als we kom partiment per komparti ment ontleden zal nie mand het ons kwalijk nemen als we hier stel len dat Eendracht op Ra cing Méchelen kon steu nen op een attente doel man Mare Van Geersom, het doorzicht van Stal laert, het vakmanschap van oude rat Arnolis, een flinke Sergeant, een veerkrachtige Salvador, die zeker naar zijn grote vorm gaat, en een slag vaardige Van Roy, die door de Racing-verdedi- gers om de haverklap hardhandig werd aan gepakt om zijn snelle uitbraken af te remmen., Er heerst momenteel en euforie bij het Aalsterse syupportersleger. Voorzitter Daeleman blijft er echter nuchter bij: «De opdracht is dui delijk. Iedere week po gen punten te vergaren om op het einde van het seizoen de eindbalans op te maken en te zien waar we staan!». De Een- drachttrein bolt momen teel tegen een hoge snel heid zonder te stoppen aan de tussenstations, misschien regelrecht naar een plaatsje in de eindronde. Dat Aalst propaganda maakt voor het voetbal in de Dender streek is ook al geen nieuws meer. Wedden dat men zondag weer staat te drummen aan het Cornelisstadion om de poulains van Heylens weer aan het werk te zien tegen Sint-Niklaas? Kemzeke-Lokerse SV 2-0 Na de ontgoochelende resultaten tegen Latem en Boelare had trainer Bettens zijn team grondig gewijzigd voor de verplaatsing naar Kemzeke. Ollevier zat zelfs niet meer bij de kern van veertien, terwijl Van Rompaey evenmin terug keerde. Wel deed Etienne Schatteman zijn herop treden als flankverdediger, zodat Van Renter- ghem kon overgeheveld worden naar de aanval. In de spits verdween Dullaert Ook Peter De Maer liep er terug vanaf het eerste ogenblik bij en wel als centrale middenvelder, waar hij zich nog altijd best in zijn sas voelt.. En in tegenstelling tot wat de blote cijfers laten vermoeden kwam dat nieuw Lokerse sterk uit de verf in Kemzeke. Maar de scheidsrechter en zijn as sistenten hebben in niet ge ringe mate het eindresul taat bepaald. Het begon reeds na 5 minuten toen Michael Van Bocxlaer op zijn eigen helft vertrok en zo gevaarlijk kon doorsto ten dat meteen de openings treffer achter de rug van de lokale doelman Rodrigo lag. Maar de scheidsrechter dacht er op aangeven van de grensrechter anders Aalst is de evenknie van de Grote Drie Eendracht rukt weer op naar het ere-schavot Krijgt Sint-Niklaas dit weekend die droom kapot? over. Buitenspel was het oordeel, ook al kon daar in de gegeven omstandighe den geeii sprake van zijn. Lokerse liet zich door deze tegenslag niet ontmoedi gen en kon de wedstrijd in evenwicht houden, doch beide keepers werden nau welijks bedreigd. Tot dar op de 43ste minuut een on begrijpelijke beslissing var de scheidsrechter de wed strijd definitief oriënteerde Roelandt mocht rustig me de hand scoren en dit keei werd de treffer welgevali deerd. De gasten lieten zich niel ontmoedigen en trokker onmiddellijk na de herne ming in het offensief. Voor al Peter De Maer was ir grote doen in. een ploeg die op geen inspanning keek om langszij te komenMaai ook doelman Rodrigo was in een uitstekende dag en hij droeg er dan ook heel wat toe bij dat het latent doelgevaar van Lokerse nooit in een treffer werd omgebogen. Hij bracht een briljante redding op om een schot van De Maer te stop pen, en even later had De Maer pech toen hij de paal trof. Het verwachte doel punt viel aan de overzijde waar doelman Van den Bo- gaert onnodig uit zijn doel kwam aangezien Schatte man nog met zijn tegen stander aan het duelleren was- W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19