■v- r Voetbal Getekend: Notebaert Te hoge score Belangrijke zege Zonder pardon Vier doelpunten binnen de zeven minuten Op de valreep Svelta laat titelambities nog niet varen Alles bleef rustig Fair Hattrick van Erik Toté Het konden er meer zijn Eénrichtingsvoetbal Te hard Bezoekers slechts één helft op peil Vier rozen in tien minuten Gestuit V v Knap verweer 22 - 30.1.1981 - De Voorpost SK Terjoden Boekei Na een gelijkopgaande eerste helft, waarin de loka len op voorsprong geko men waren, heeft referee Notebaert door zijn onge looflijke tussenkomsten en het tonen van liefst 7 gele kaarten, het sportieve ver loop van de wedstrijd gro tendeels verknoeid. De lokalen kwamen reeds na een kwartier spelen op voorsprong, en werden via een overtreding op Houben in het zestienmetergebied, in de mogelijkheid gesteld om vanop de witte stip op voorsprong te komen. Een kans. die Eddy Everaert niet het liggen. Van dan af aan begon het. Voor de lichtste, doodgewone fout trok ref Notebaert geel. wat de 22 akteurs duidelijk er gerde. Ondanks de felle druk van de thuisploeg, bleef deze stand ook de rustscore. Na de kampwis seling verscheen Boekei on der een andere gedaante. Het toog kordaat ten aanval en kende na een kwartier sukses langs D'Hondt. Scheidsrechter Notebaert ging door met zijn onbe grijpelijke tussenkomsten, trok geel te pas en te onpas, en trof tal van verkeerde beslissingen, meestal in het nadeel van de lokalen. De thuisploeg kreeg daarbij nog een bijkomende handi cap te verwerken, toen in de 75ste minuut diezelfde D'Hondt de bordjes op 1-2 bracht. De lokale reaktie bleef niet uit, doch het duurde tot de 86ste minuut wanneer Everaert te ge makkelijk van de been ging in de grote rechthoek De referee dacht waarschijn lijk alles te kom penseren. wat zich reeds eerder had voorgedaan en wees na enig aarzelen naar de witte stip. Het was Everaert zelf, die vanop de strafschopstip de eindcijfers vastlegde. A.V.H. Haasdonk 3 Berlare 0 De titelambities die SK Berlare de laatste weken koesterde hebben in Haas donk een flinke deuk ge kregen. De nederlaag die het evenwel diende te in- kasseren is sterk overdre ven. Dat is zelfs de mening van de plaatselijke klublei- ders. Berlare werd op ach terstand geplaatst in een periode waarin het een overwicht aan de dag legde Dat was het geval in de eerste helft. De puiten wer den in korte tijd tot twee maal toe gecounterd. Een eerste keer was dat toen Clebert Maes langs rechts was uitgebroken, een ach terwaartse pas gaf aan Ver- gauwen die in de richting van het doel besloot. De af geweken bal kwam evenwel in het bezit van Edelberg Lm pens die op zijn beurt doelman Rudy Kerre geen schijn van kans gaf. Minder dan drie minuten later kwam een tweede doelpunt tot stand. Deze keer was Clebert Maes op nieuw in de voorbereidende faze betrokken. Hij bedien de zijn kollega Vergauwen die nummer twee op het bord prikte. Die twee doel punten in korte tijd sneden als het ware de benen af van de bezoekers. Toch zou Ber lare wanhopig büjven drukken, zonder nochtans echt gevaarlijk te zijn. In de tweede helft zou hun over wicht zelfs niet meer zo sterk tot uiting komen. In die periode hadden de loka len wat meer voet in de wed strijd. Dat was dan duide lijk in tegenstelling met de eerste helft toen men het via de counter probeerde en er ook sukses mee had. Met nog zeven minuten te spelen werd SK Berlare de finitief geslagen Een voor zet van Cattoir kwam in het bezit van de pas ingevallen Daman. Deze rondde af met een derde doelpunt. We ver melden bij dit alles nog dat er zeven gele kaarten wer den getrokken. Vier van dergelijke kartonnetjes vie len te beurt aan de lokalen. Drie werden er getoond aan bezoekende spelers. Door de winst van Eendracht Sint-Gillis is SK Berlare nu wel sterk op achterstand geplaatst. Men mag zich echter door deze opstopper niet laten ontmoedigen. De kompetitie is nog lang en er kan nog van alles gebeu ren. Zondag moet er ge wonnen worden tegen Waasmunster. Anders is het liedje toch uit. Haas donk moet naar Baasrode en dat zal geenszins ge makkelijk zijn. F..D.M. Bambrugge - Nieuwerkerken 5-3 De enige die de bezoekende doelman af en toe bedreigde was Zouai, doch zijfet knallen misten meestal de goede richting (SK Aalst-Borsbeke 0-1) (per) Stekene 3 Grembergen O Stekene laat de laatste weken van zich spreken. Het kelderde eerst FC Baas rode. Nadien ontfutselde het een punt bij leider Een^ dracht Sint-Gillis. Tijdens de voorbije speeldag ging SK Grembergen onder de bijl. Een verdiende zege werd het overigens wel. Dat beaamde zelfs de Grem- bergse voorzitter Herman Burghgraeve: «Het gaat ronduit slecht met de ploeg.» zegt de h. Burghgraeve «Uit de laat ste zes wedstrijden behaal den we slechts drie punten op twaalf. Bovendien scoor den we amper twee doel punten. Een balans die ui terst negatief mag ge noemd worden. We zijn steeds in hetzelfde bedje ziek. Geen doelpunten sco ren is een afgezaagd ref reintje, maar ook achteraan wordt er al meerdere keren geblunderd. We moeten zo vlug mogeüjk het roer om gooien, anders zou het ons wel eens de degradatie kun nen kosten en dat is een weinig prettig vooruit zicht.» Stekene kwam in deze wedstrijd al na een kwar tier op voorsprong langs Ferket. Nadien was er nog nauwelijks doelgevaar langs beide kanten. Net voor het ingaan van de rust werd Grembergen een twee de keer ongelukkig gesla gen. Een misser van Fran cis Van Der Straten kwam in eigen doel terecht. Tij dens de rust werd deze spe ler vervangen door Van Hollewinckel. Later in de tweede helft werd ook Jan Van Damme van het veld geroepen voor Mare Van Den Abbeele. Het zou voor Grembergen uiteindelijk maar weinig baat bijbren gen. Toen Ferket uit straf schop voor een derde doel punt zorgde, was de wed strijd gespeeld. Het ziet er naar uit dat Stekene, dat een paar we ken geleden nog in een uit zichtloze situatie verkeerde stilaan op weg is naar het behoud. Het geniet komen de zondag opmeuw van het thuisvoordeel, deze keer te gen de buren uit De Klinge Voor SK Grembergen wordt het tijd dat er punten worden gesprokkeld. Dat zou nu zondag moeten ge beuren aan huis tegen Kal- lo. Het is vijf voor twaalf geworden. E.D.M. Bambrugge heeft aan huis een erg belangrijke over winning geboekt op Nieu werkerken. Hierdoor slaat het nu een vierpuntenkloof tussen zichzelf en voor laatst gerangschikte Voorde. De wedstrijd tegen Nieu werkerken werd gekruid met acht doelpunten en toch kunnen we nog spre ken van een match der ge miste kansen. Bij de rust was het reeds bekeken. Bambrugge leidde toen met 4-1Na een kwartier zorgde Van Den Bossche voor 1-0. Rond het halfuur raakte de thuisploeg dankzij een own-goal van de gasten op 2-0 en even later ging Een dracht Nieuwerkerken voor goed de put in na een tweede own-doelpunt. Het werd weliswaar 3-1 maar meteen daarop knalde Pa- que nummer vier tegen de netten. Na de pauze dikte Van der Eecken meteen aan tot 5-1 en was de wedstrijd gespeeld. Nieuwerkerken kwam wel nog dichterbij. Paul Janssens onderschep te een te korte terugspeel- oal en milderde tot 5-2. Via sen ietwat gelukkige hoek schop keilde de bal nog een derde maal voorbij de lokale portier. Al met al een verdiende overwinning van Bambrug ge, waarbij Schollaert de grote uitblinker op het mid denveld was. (J.G.). OUDENHOVE 0 - BURST 1 Svelta Melsele 3 Wilskr. Moorsel 1 Met een verdiende over winning hebben de Melsele- naren zondag duidelijk be wezen dat ze voor c}e titel helemaal nog niet zijn uit geteld. Na een drietal min dere beurten ging het ook in de eerste helft tegen Moorsel de verkeerde kant op. Met een goed gesloten blok kwamen de Moorsel- naars op het zeer drassige Sveltaveld goed voor de pin nen, zodanig zelfs dat de thuisploeg weinig of geen greep kreeg op het bezoe kend breiwerk. Deze moei lijke aanpassing werd na luttele vijf minuten reeds afgestraft, door de ranke Van Moezeke en een copy- 8tormloop. Door deze bezoekende treffer ontwaakte de thuis ploeg, en vooral de in grote forme verkerende Waem speelde zich in de kijker. Met een splijtende één-twee tussen Van Strijdonck en Neels werd op het halfuur aan Patrick een der gemak kelijkste doelpunten uit zijn carrière aangeboden. In de tweede helft bouwde Svelta een enorm veldover- wicht uit dat de Wilskrach- telf met de rug tegen de muur plaatste. Eens te meer was het Waem die zeer opportunistisch van een slippertje in de bezoekende verdediging profiteerde. De gasten konden al hun de fensieve ijver ten spijt geen hoofd bieden aan het Svelta- m eesterschapdat alleen nog werd bekroond na een vlotte egotrip van de her stelde Pierre Neels. Al bij al een puike presta tie van de aardbeijongens, die zondag allicht voor een heel wat zwaardere opgave geplaatst worden tegen hj staan voerder Sint-Gillis- Dendermonde. Met andere woorden een konfrontatie tussen de twee meest pro- duktieve elftallen uit de reeks. Die wellicht onder elkaar het robbertje voor de titel zullen uitvechten. Voor deze kapitale uitwed strijd kan Svelta geen be roep doen op de geel ge schorste (laatste man) Van den Eeckhoudt, maar zal Dekkers terug van de partij zijn. Een pronostiek is moeilijk, maar Svelta-se- kretaris Aps merkte alles zins luchtig op dat zijn ploeg het meeste puntjes haalt op verplaatsing en voor een goeie verstaander is nog steeds een half woord voldoende. MANIL Burst kon geen beroep doen op verdediger Coppens en heeft op het zware terrein van Oudenhove een moeilij ke zege behaald in de laatste minuut dankzij een goal van Herman Muylaert. Beide ploegen bouwden mooie aanvallen op doch doelpunten kwamen er maar niet op het bord. Tijdens de eerste helft had Burst de meeste kansen doch de plaatselijke portier beging geen enkel slippertje. Na de koffie kwam de thuis ploeg meer in het spel. Tij dens het laatste kwartier had Burst heel wat pech toen het zijn kapitein Frans De Bruyn en Ronny Van Aerde moest vervangen, door respektie- velijk Danekaert en Geert Van Herreweghe. Met het lange broederpaar in de voorlijn had de thuisploeg nochtans meer dan de han den vol want Burst drukte geweldig. Wanneer iedereen zich reeds aan een drawn verwachtte kreeg de thuis ploeg het deksel op de neus. Een verre inworp van Eloot belandde voor doel op het hoofd van Hugo Van Herre weghe. De bal kwam bij zijn broer Geert, die kalm door schoof naar Herman Muy laert. Alhoewel deze om ringd was door spelers van Oudenhove, knalde hij raak. Door deze overwinning komt Burst weer op de derde plaats. Zondag komt leider Wemmei op bezoek, een kasnummer voor Olympia. Wichélen 7 Opdorp 1 Star Opdorp heeft ondahks veel goede wil in Wichélen alleen maar kun nen toezien hoe gemakke lijk qe lokalen de rood wit ten vim het kastje naar de muui; speelden De Opdorpjongens kwa men er maar zelden aan te pas. Alleen tijdens de eerste vijfentwintig minuten kon den de min of meer gelijke tred gouden. begon het doel- puntinfestival en meteen de bezoekende afgang Edqy De Winter nam het eerste doelpunt voor zijn re- kenirlg. Hij kreeg hiervoor de medewerking van zijn kollega Frank De Roover die hem een inworp op het hoofq'had geschilderd. Bin nen |de minuut plaatste lam Rasschaert num mer twee op het bord. Het lokalfe offensief bleef maar aanhouden. Pas was op nieuw afgetrapt of Eddy De Winter versloeg de bezoe kende doelman alweer met een juist geplaatste kop stoot. Toen Herman Ras schaert er slag op slinger 4- 0 van maakte, wisten de bezoekers niet meer uit wel ke richting de wind waaide. Aan de rust ging Wichelen tot vervanging over. Doel man Bart Strinckx die zich al bij de opwarming had gekwetst, maar toch nog de eerste helft rondspeelde, werd vervangen door junio- resdoelman Frank Van Der Putten. Deze jonge doel ver dediger heeft in de tweede helft nauwelijks de kans gehad zijn talenten te to nen. Zelden kwamen de be zoekers in de omgeving van zijn doelgebied. Na een tij delijke pauze in het begin van de tweede helft, werden de batterijen na een kwar tier opnieuw op scherp ge steld. Herman Rasschaert zette, het festival verdian' kort daarop gevolg door 11111 ter Dfe Winter. Dankzij e'ni misvérstand in de te zei akterende lokale defen slaagde Opdorp er tuss< door in de eer te reddi 2-£ Met nog een kwartier spe en tijd voor de boeg werd Ed M Rasschaert vervangen dc en Eddy Van Puyvelde die et drie maanden schorsi Jc zijn wederoptreden deed. Lang wachtte hij niet cfon zich in de belangstelling 1 spelen. Amper zestig i 1111 konden was hij op het v( of hij kogelde nummer s 80 ven tegen de bezoeken touwen. Meteen was Opdc^rpse lot bezegeld. V{ mm< overdeze wedstrijd niet kommentaar hoeft m pl gev^n. Globaal genom# wend het éénrichtingsva 111 bal,'met een lokale ploeg d en er deze keer blijkbaar zin had. ch 1 jn E.D. Het gebeurde tijdens de wedBtrijd Oudenhove - Burst. Na een halfuur lag een speler van Oudenhove gekwetst op de grond. De Burstdoelman Hervé Goossens trapte de bal over de zijlijn om het verzor gen van deze speler toe te laten. Wanneer die jongen weer op de been was, deed een speler van Oudenhove de inworp rechtstreeks naar de keeper van Burst. Dit sportief gebaar oogstte langs beide kanten een daverend applaus. Kallo - Baasrode 3-0 F.C. Bazel - T.K. Meldert 1-0 Kieldrecht 1 Somjbeke 1. Deee wedstrijd werd door leider Sombeke met enige spanning tegemoet gezien. De leiders hadden de heen wedstrijd immers voor de groene tafel gewonnen om dat Kneldrecht te laat op het veld krerscheen. Een Kiel- d ree hit dat meteen tot in de tenen gemotiveerd was voor jdeze terugwedstrijd. Maar alles is rustig verlo pen en daar heeft de uitste kend leidende scheidsrech ter Delombaerde, die nor maal in eerste provinciale fluit, een ruim aandeel in. Maar Kieldrecht bleef wel gemotivèerd en dat vertaal de zich voor de rust 'in een maximale inzet en ook in doelkansen. Reeds in de eerste minuut kopte Ver- plancke tegen de staak en op de 19de minuut trof de zelfde speler met een kop stoot de d war slat. Sombeke geraakte moeilijker op dreef en moest tot de 21ste minuut op een reële kans wachten langs Sillis terwijl Peleman op het halfuur dicht bij de openingstreffer stond, maar te zwak schoot Maar ook Kieldrecht bleef komen en op de 42ste mi nuut was er een uitsteken de doelman Van Moeseke nodig om een schot van Van der Aa te stoppen. Na de rust kreeg Sombe ke de wind mee en onmid dellijk schoof Pieters een kans in de voeten van Ele- waut die net iets te kort kwam om te scoren. Op de 61ste minuut was het dan toch raak toen Peleman een afgeweerd schot van Pau wels met sukses kon herne men. Maar met die 0-1 was het nog lang niet gedaan want de bezoekende defen sie had weinig greep op chi lokale aanvallers. Van Perre knalde op de paal M Van Camp mikte net naa en de staande maar op de 65s *1 minuut moest Konings j opkoménde Dillis fouti toppen in de fatale ar Van de Perrc Dracht via an strafschop Kieldrec ia langszij. Op de 80ste neat nuut werd het nogmaa tri, warm voor doelman Vi Moeseke nadat de bezo|| kende defensie in buite spel geloofde maar Vi Moeseke wist door gepa uit te komen het gevaar keren. Speler-trainer F neel kwam nog in het ve bij Sombeke en hij kon in slotminuten terug ru brffligen in de ploeg, zod er_nog kansen waren vck Sillis en Peleman. W.V.l Na een lange tijd aanmod deren zijn de Kallonaars blijkbaar wel op de goeie weg geraakt de hoopge vende prestaties van de jongste weken deden een spannende ontmoeting voorzien tegen de Baas- roodse formatie, die het sinds de jaarwisseling niet al te breed heeft. Het zwaar beslijkte terrein speelde alleszins in de kaart van de lokalen, die in alle lijnen hun tegenstaanders te vlug af waren. Kansen werden in overvloed ge schapen. maar even veel vuldig gemist.. Gelukkig voor de Kallonaars liep vooraan, ouwe getrouwe Erik Toté, die in de drie doelpunten één of meer voetjes had maar steeds het beslissende tikje gaf. Een bijzonder duidelijke be vestiging van een speler die door een slepende verwon ding sinds het seizoenbegin het spoor bijster was, maar nu bij zijn eerste fanion- match sinds eind september alle verwachtingen inlost. Rond het halfuur baatte hij een te trage reaktie van de Bostrokeeper uit, en diep in de tweede helft zette hij een penalty om. Alle goede din gen bestonden ook in Kallo uit drie. en die derde treffer kwam er dan ook met een spetterend afstandsschot. MANII. Klein Laar Vrasene - S.K. Lokeren 2-1 Deze wedstrijd bleef tot bij het einde zeer spannend omdat de Peirsman ploeg niet tot een derde treffer kon komen. Dit was groten deels veroorzaakt door een grote angst bij heel wat Laarspelers voor de te har de aanpak van de Lokere- naars die elke poging in de kiem smoorden met meest al ongeoorloofde middelen. De thuisploeg nam de gas ten oorspronkelijk in snel heid. zodanig zelfs dat de aalvlugge Bertoncelli ge remd werd door Bernaerts binnen de fatale zone, Berto zelf zette deze gelegenheid om in een 1 -O-stand. Op het einde van de eerste helft profiteerde Sportkring van een weinig geconcentreerde fase bij de geel-zwarten om langs vrij schop langszij te komen. Geen nood echter want. in de 55ste minuut was Ber toncelli weer bij de pinken om een gelijkaardige penal ty als in de eerste helft in te schuiven. Inmiddels had de goedleidende jonge arbiter al vier maal geel getoond aan de niet te beteren gas ten, die toch niet konden beletten dat Bollaert een keer net over kopte en Ber toncelli hun defensie nog eens rolde, met een knappe reflex van hun doelman als redding MANIL Een vlotte, spannende ont moeting op het Eendracht- terrein, waar de geel-blau- wen nu wel het tikkeltje geluk hadden dat hen in vroegere matchen tot verve lens toe in de steek liet. De tegenstanders van Thor Meldert hadden in het wed- strijdbegin reeds een flinke verwittiging gegeven toen één van hun verdedigers met een zacht ei de staan ders van de Bazelkooi schroeide. Verdere gevaarlijke stand jes werden uitsluitend aan de oéerzijde geleverd met als voornaamste ongeluks vogel Theo Ruymbeke. die de lokale aanhang de krie bels op het Üjf bezorgde. Gelukkig was zijn voorlijn- kollega Van der Veken iets doelbewuster, want met een direkte uithaal klopte deze de stevige gastdoelman De tweede helft gaf hetzelf de scenario: een sterk opzit tende bezoekende ploeg, die kost wat kost de gelijkma ker wou bekomen, maar door allerlei tegenslagen werd teruggeslagen. Bazel van zijn kant wou de voor sprong wel uitbouwen, maar had daar meestal te veel tijd voor nodig, zoda nig dat de minieme skore over winst en verlies be slisten. MANIL Heikant Zele 4 Stekene Str. O De bezoekers uit Stekene zijn er op geen enkel ogen blik in geslaagd om de gast heren ook maar één ogen blik te bedreigen. Het werd dan ook doorlopend één- richtingsvoetbal waarbij al leen met spanning kon ge wacht worden op de ope ningstreffer. Dat doelpunt kwam er op de 27ste minuut toen Van Driessche een voorzet van Van Doorslaar gepast kon verlengen. Het was meteen de ruststand niettegen staande de lokalen in die eerste helft voldoende mo gelijkheden hadden om toen reeds de wedstrijd in een beslissende plooi te trekken. Maar beurtelings lieten Christiaens. Laureys en Van Driessche wenken de kansen onbenut terwijl doelman Claessens wel dui delijk de beste man was bij de bezoekers. In de tweede helft ging Stekene dan toch definitief door de knieën en meteen kwamen er ook vrij zws cijfers op het bord. Op 55ste minuut was het w< Van Driessche die met e lobbal doelman Claessens grazen nam terwijl op 64ste minuut De VI schauwer met een schot iedere spanning de wedstrijd trok. Heiks liet toen het tempo wat z ken maar zelf dan slaag Stekene er niet in om reële kans bij elkaar te s len. Het was integend Van Driessche die 5 minj ten voor tijd een derde ke£ raak trof en meteen de e stand vastlegde. Rupelmonde - Hoogeinde 3-0 Meerdonk - Gerda 2-2 Ftond de zeventigste mi- iuut sloop de vrees op een ijoede afloop wel degelijk ioorheen de Sint-Niklase jelederen. omdat de thuis ploeg (een van de zoge- ïaamde zwakke broertjes) >p dat moment een 2-0 'oorsprong had bijeenge- «choten. Eerst schilderde Ihris Thoen een bal onder le dek lat van doelman V uytack en vervolgens irofiteerde Burm van een rrove misstap van De Win er om nummer twee in te ippen. Een enorme verdienste van de groen-witte jeugd, op meesterlijke wijze gediri geerd door Dré de Waele. was dat men bijna onmid dellijk terugsloeg: Yvan Barthier ging door op rechts en leverde een gecen terd schot of geschoten cen ter af die gedragen door de wind net tussenin de win kelhaak en de verbouwe reerde Starskeeper in doel viel. Eventjes later werd de Waele goed afgezonderd door Blommaert. André kontroleerde het leder en gaf een puntgave retro met de gelijk8teller als resul taat. Inmiddels bracht oe- fenmeester Bauwens Erwin Lens en Joris De Bock in, die er nog alles aan deden om de Meerdonkploeg in de nederlaag te drukken. In volgende konfrontatie thuis tegen het ook niet zo sterke Verrebroek wil de Klokkedreefploeg met zijn (ver)jongXd)e elite de eerste overtuigende winstpartij binnenhalen. Hiervoor zal evenwel, na ruggespraak geen beroep meer worden gedaan op de pas 16-jarige De Bruyne. die in de ploeg zal worden vervangen door de terugkerende Edwin Barthier. MANIL Kruibeke 0 White Boys 2 Nadat het de jongste we ken niet meer zo vlotte in het Puitvoethuishouden vond trainer Van Aerde het hoog tijd om de wrevels on der bepaalde ploegleden door een open gesprek weg te werken. Donderdaga vond zette hij zijn spelers dan ook rond de tafel met als bekroning de match op het groene tapijt van de Veerjongens. Met de geijkte voorlinie greep de bezekende ploeg het initiatief, hoewel Jong Vlaanderen ook niet onge vaarlijk was langs een at tente De Ruysscher. v'er- lackt van zijn kant forceer de in de counter een pracht- rush maar besloot op de lat. Het was slechts uitgesteld, want Van Lierop snoepte gewiekst een balletje af van laatste man Roelant, en stelde Erik in de gelegen heid het leder op het juiste moment te kooien (31ste minuut. 0-1). Door deze achterstand aangespoord, stelde eerst Van Goey en vervolgens Van Hoeylandt keeper Pies- sens voor hete vuren. Pat- riek hield evenwel het hoofd koél en de netten on geschonden. De lokale vlam was nu voorgoed gedoofd en de White Boys begonnen aan een halfuurtje dat met recht deed denken aan hun uitstekend seizoenbegin Een geruststellend doel punt bleef dan ook niet zo heel lang meer uit. en be wees dat de gasten een pe- naltyfout op Verlackt niet nodig hadden om te win nen De reddende aanval be gon bij Luk Van Lierop die een magnifieke kruispas gaf tot bij Raemdonck, die scoremachine Verlackt voor de elfde keer dit sei zoen in werking stelde. MANIL In de verkenningsperiode waren het vooral de Sint- Gillisnaars, die voor het meeste gevaar zorgden met een superaktieve Panne- coucke als groot inspirator. Naar het einde van de eer ste helft toe, zat Hoogeinde zoals het hen meestal ver gaat in ademnood en kwa men de thuisspelers lang zaam maar zeker opzetten, wat door Casteleyn met een knappe lobbal werd onder streept. Tijdens de tweede periode werden de wijkjongens werkelijk van het kastje naar de muur gespeeld, met als inleiding een magnifie ke één-twee Beckers-Caste- leyn, door laatstgenoemde succesvol verlengdmede doordat de bal in het bijzon der Blijkerige doelgebied bleef steken Enkele minu ten later begon Luk Meers man aan een op eerste zicht uitzichtloze dribble, maar zie hij zette maar eventjes vier mannetjes opzij en ook de keeper moest eraan gelo ven, met een gewiekste lob had drie kan- sen nodig voor hij oi nummer drie mocht aan kenen daarin flink geh pen door een wanhopi Hoogeindedoelman. bi Nu maakte Olympia de fo k: het te schoon te will ei doen, zodat de score bij 3^ beperkt bleef. sj Zondag gaan d& steenba kers naar absoluut heers Sombeke, en daar mogen ervan op aan dat de po lains van William Janssq hun huid duur zullen v< kopen. MAN Schr. Moorsel 0 Opstal 1 De Schroever8 uit Moor sel hebben andermaal voor een zeer goede weerstand gezorgd tegen één van de tenoren van de reeks. Op stal blijft immers in het spoor van leider SK Herder- sem. al dient gezegd dat een puntendeling meer zou overeengestemd hebben met de logika. Van bij de start bleek immers dat de thuisploeg het meest initia- tiefnemend was Via vloei ende kombinaties wist het zich heel wat kansen te scheppen, doch Opstal kon rekenen op een zeer sekure doelwachter, zodat de stand bij de rust nog steeds blan co was. Na de kampwisse ling kon Opstal wel wat ter rein terugnemen, doch ge vaarlijke standjes bleven uit. Alles beperkte zich meer tot midden veldspel Nadat de lokalen in het voorlaatste kwartier nieuw vat kregen op wedstrijd, was het Opst dat in de laatste 10 mi nut» alles op alles zette, zodat Schroevers alleen via tegenaanval nog enig vaar schiepen. De winnii goal viel 5 minuten v< tijd, toen Opstal via een re inworp voorbij doelm Pieters geraakte, waar bezoekende voorspsj maar voor het induWj„ had. a.v;

De Voorpost | 1981 | | pagina 22