Basketkalender WD Verrassende start 9 Flauw ondanks hoge score Voor The Tower begint het aftellen! algemeen beroep Bezoekers in extremis Tweede schot in de roos Voorzitter Okapi kreeg brevet van kapitein ter zee Pieters maakt het verschil Tot de laatste seconde COLLEKTIEF ZEER GOED teeds niet op peil Nieuwe uitzege Brutaal spel toegelaten De Voorpost - 30.1.1981 - 23 Tweede Provinciale B basketbal: BBC The Tower Aalst - BBC Wezenvrienden: 100-68 reede Nationale: Okapi Magnetrol - Hannuit 131-66 >t de komst van Hannuit. it drie titularissen moest had de Aals terse :h Frans Verhulst wel >n een verrassing in pet- Hij plaatste de man-in- m Herman Van den Iroeck op de bank, en liet inny Hendrickx het veld raven. Deze Aalsterse [ofte, die reeds weken op bank slijt, kreeg meteen je kans van zijn leven. Vol- ins de zwakte van de mstrever, mag deze if als geslaagd be- luwd worden. Ook al hij nooit op het peil, at hij haalt bij de beloften. :h ziftIet pressing na het scoren an een doelpunt, kon Aalst emakkelijk de Waaltjes nmiddellijk op een ruime chterstand spelen. Aan de asis daarvan lag een puike larc Minnebo, die van de chamele tegenstand van e bezoekers gebruik taakte om in die verdi anvangsperiode voor 10 oor i anten te zorgen. Via de ;zij e >nge Hendrickx, die na 3 zek sn 0 op 2 zich hervatte met efem6n 2 op 2 vergrootte de tuss« alsterse voorsprong tot eddi 2-8. Dany Schorreel. an- r Spe ermaal uitstekend bij ci Ed hot. kon die nog aandik- ïn d( en tot 28-12. En toen ging dje et plots allemaal niet meer torsi de Okapi's. Rouvaux. Pi- leed ard, Valentin en Bernard det onden dit Aalsters basket- Hing d afstraffen met een serie Hg unten. die hen terug- et vi 130111 tot 32-26 aan de 10'. ner an den Bosch, die reeds ekem5n P331- balverliezen ach- is h,r z"Jn na3m bad, werd d y Brvangen door Famaey en mi linnebo, die zich in die ge- niet lakkelijke toestand duide- nnm, ïk wegstak, kreeg Her- ï-svo» 011 Van den Broeck 318 d H-vanger. Famaey en Van Zjn en Broeck scoorden haast smiddellijk en Dany chorreel kreeg de kans E-D-l jjn assistgaven ten toon te preiden Iets waarvan are Elias gretig gebruik laakte om met een 8 op 10 oor egn duidelijke af- 3 op cheiding te zorgen bij de fan "8t 64-40. De eerste minu- iaai in van de tweede helft wer- t naaen voor de bezoekers to- e 65a fataal. Uitblinker Rou- ogs iux zocht naar zijn tweede foutiiem en met Minnebo en one an den Broeck. meesters via an de rebound, liep Aalst idrec ia Elias en vooral via Fa- ite n laey 78-44 uit. De wed- ymaa trijd was gespeeld. Elias n Vi bezo mi ging rusten en Lievens kreeg zijn kans. doch met een O op 7 kwam hij maar magertjes uit het vertoon. Doch «tovenaar» Schorreel kreeg er weer zin in. Hij goochelde een paar maal de bal door de ring. en bedien de Famaey in de tegenaan val. Okapi klom naar een 90-52 stand na 8'. Dan be gon Herman Van den Broeck. na zijn 20' als bankzitter, opnieuw aan een lange reeks doelpun ten. Alleen Famaey en Schorreel boden de man uit Haaltert steun. Via de Zeie naar kwam na 10' het hon derdste punt op het bord. Tijdstip waarop coach Ver hulst de overige bankzit ters het veld opjoeg. Met Van Keer, Corthals. Lie vens. Van den Broeck en Famaey bereikte Okapi na 16' een 115-64 stand. Ogen blik waarop Pirard voor Hannuit de eerste vrijwor- pen van de wedstrijd mocht gooien en benutten. Met Van den Bosch, op de vleu gel. in de plaats van een «magere» Lievens. schoot de score nog een eind de hoogte in naar een 131-66 eindstand. Te gemakkelijke Aalsterse overwinning, die wel de mogelijkheid gaf het huidig Aalsters peil te me ten. Van den Bosch speelde eerder op het seizoen heel wat sterker. Van den Broeck en Schorreel blijven de steunpilaren. Elias komt na de problematiek van een nieuwe «carrière» opnieuw in de grote vorm. Mare Minnebo is nog amper de helft van vorig seizoen. Nieuwkomer Luc Famaey kent een gestadige verbete ring en lonkt naar een basisplaats. Corthals blijkt afgeschreven, speelt nog amper enkele minuten. Van Keer blijft een waardig ver vanger. terwijl bij de jonge ren Hendrickx. mits iets meer zelfvertrouwen, de kans zal krijgen die hij be tracht. Lievens daarente gen speelt uitstekend in de bcloftenploeg. heeft lef in de fanionploeg. doch kan zeker zijn plaats op de bank niet verantwoorden. Haalt Okapi met deze kern zijn verloren plaats in eerste te rug? Weinig waarschijn lijk. want ook op moreel vlak is Okapi Magnetrol nog slechts de schaduw van vorig jaar! BBC Ókapi-Magnetrol Van Keer 4. Famaey 20. Hen- Van den Bosch 14. Minnebo drickx 6. Van den Broeck 19. Corthals 2. 18. Elias 28. Schorreel 20, A.V.H. Da4t fWmssirwl ST Mm2W55 NIEUWKUIS SUPER SHOP kULSt Sttl?WW K De zoveelste field-goal van Okapi tegen het ontstel lend zwakke Hannuit. (per) Met de komst van naaste achtervolger BBC Wezen vrienden uit Geraardsber- gen, waren twee zaken een wiskundige zekerheid. Won de Aalsterse leiders- ploeg, dan kon men stilaan aan de aftelling beginnen, in verband met een eerste titel. Verloor men, dan kwam Wezenvrienden te rug tot zes punten, en was opletten geblazen. BBC The Tower heeft geopteerd voor de eerste en veiligste ziens wijze. Er werd gewonnen en op welke manier? Van bij de eerste minuten, nadat Romeyns zijn ploeg op voorsprong gebracht had, bleek dat The Tower via een nieuw taktisch plan van coach Cisse Van den Steen, een resultaat kreeg, dat niemand verwachtte of zelfs verhoopte. In minder dan één minuut speeltijd verzette The Tower de stand van 0-2 naar 8-2. Wezen vrienden, totaal verrast door die nieuwe set-play leed balverlies bij hopen, waar Labay. De Schaepdrij- ver en Brijs gebruik van maakten om de kloof na 8' nog wat te verbreden 18-10. Van dan af bleek duidelijk dat de lokalen maar één man moesten schaduwen, namelijk Romeyns. Via een 4 op 7 hield hij zijn ploeg in de running. Toen echter to taal onverwachts ook Jean Paul Heyvaert en Pat De Smet de weg naar iie ring vonden, was na 14' de wed strijd al in een definitieve plooi gelegd. 30-12. Ro meyns, ernstig gescha duwd door een knappe Brijs kreeg geen armslag meer, zodat de bezoekende puntenaanbreng nu van de dubbele meters De Nayer en Tuypens moesten komen. Deze gingen echter zo stun telig te werk, dat zij bijwij len tot vijfmaal toe de aan vallende rebound moesten grijpen, alvorens de bal door de ringen te krijgen. Desondanks maakten de gasten een deel van hun achterstand goed 33-20. Een nieuwe bevlieging van Dirk De Schaepdrij verdie daarbij steun kreeg van Luc De Troyer. die Herman Labay wegens foutenlast was komen vervangen, le verde een 47-27 ruststand op. De eerste twee minuten na de kampwisseling wa ren dan de definitieve dood steek voor de Wezenvrien den. In die periode zorgden Heyvaert, De Smet en De Troyer voor een onover brugbare 58-27 kloof. Een heropflakkering zou Ge- raardsbergen, via Romeyns nog even laten dichterbij schuiven 66-39, maar Lud- wig Van der Borght sloeg terug. 73-41 na 7'. Met Luc De Schaepdrijver, Luc Brijs, Jellen Goossens, Pat De Smet en Herman Labay op het veld, viel de plet wals van The Tower stil. Gedu rende 4' werd geen enkel punt aangetekend, zodat een nieuwe vervanging no dig bleek. Wezenvrienden kon via De Nayer en Tuy pens tot 73-48 terugkomen. Doch wanneer opnieuw het Aalsters basisvijftal op het veld kwam, schoot de score met een ruk vooruit. Dirk De Schaepdrijver zorgde voor 80-52. Jean Paul Hey vaert dikte aan tot 93-54 na 16'. Een late pressing van de bezoekers kende geen succes. Integendeel zelfs want een klaar kijkende De Troyer zorgde aan de 17' voor 99-56. De run naar de centuryscore bleek dan al leen nog het talrijke pu bliek te boeien. Zowel Lud- wig Van der Borght, Jean- Paul Heyvaert, als De Troyer kregen de kans om die kaap te overschrijden, doch met een 0 op 6 bereik ten zij hun doel niet. We zenvrienden kon daarvan gebruik maken om de score wat aanzienlijker te maken en scoorde een 0-8. Toen werd De Wuffel ingehaald bij The Tower. In een flink dribbelnummer werd hij hard aangegrepen, en uit de twee daaropvolgende vrij worpen, scoorde hij het honderdste punt dan toch. Meteen goed voor een 100- 68 overwinning. Cijfers, die voldoende de sterkte van The Tower bewijzen. Met nog acht punten voor sprong op de nieuwe ach tervolger Akron Ronse. mag verondersteld worden, dat The Tower op kamaval- avond 1.3.81 te 18.30 u. definitief de titel kan bin nenhalen op het veld van Akron Ronse. Dit ware een mooie beloning, voor een ploeg, met heel wat gebrek aan lengte, echter goedge maakt door zeer snelle en schietgrage spelers. BBC The Tower Irtabox: De Smet 12. D. De Schaepdrij ver 23, Heyvaert 10. Labay 12. Goossens 2. De Wuffel 1. Brijs 11. De Troyer 16, Van der Borght 13. A.V.H. Cibo Zele - Grembergen 80-84 De hevigste bezoekende aanhanger zal zeker bij de rust alle hoop op de over winning van zijn ploeg heb ben opgegeven. De thuis ploeg had op een overtui gende wijze een 48-36 opge bouwd en had zich in alle onderdelen baas getoond. De eerste 4 minuten waren gelijkopgaand (8-9). maar dan strafte De Loose het bezoekend balverlies af met enkele intercepties en het werd 12-9 aan de 5e mi nuut. Cuypers met een 3 op 5, Rudy De Cock met een 5 op 9 en Mijs met een 3 op 6 kunnen toch tot de 8e mi nuut aanklampen (14-13). Cibo gaat dan langs het duo Georges Van Miegroet - De Loose tempo maken en het wordt aan de 14e minuut 33-20. Werner Van Mie- groet toont zich de beste rebounder en spelmaker Philips scoort enkele af- standskorven en meteen schijnt de zaak rond te zijn voor de thuisploeg. In de tweede helft gaat Grembergen agressiever verdedigen. Andre Goos sens plakt op De Loose en aanvallend komen de bezoe kers langs Mijs, die de base line als een boulevard ten geschenke krijgt, en Straetman terug tot 48-42 aan de 3e minuut. Georges Van Miegroet met een 3 op 3 snijdt gepast in de zone en het wordt 54-44. Grembergen is nu aanval lend zichzelf en Goossen (5 op 10), zorgt er samen met De Cock voor dat aan de 8e minuut er een gelijke stand wordt genoteerd 58-58. Van dan af wordt het een gelijkopgaande partij met een groot aantal gelijke standen. Aan de 12e mi nuut verliest Grembergen, Mijs, maar vervanger Se- gers lukt enkele tip ins. Bij Cibo gaat de afwerking nu veel stroever. Men heeft te veel pogingen nodig om te scoren. Aan de 19e minuut gaat Werner Van Miegroet er met 5 fouten uit (80-80). In de slotminuut is het Ru dy Decock die vanop de vrij- worplijn de zege vastlegt. Punten Cibo Zele: Goeman 0-2 (1 op 3), Werner Van Miegroet 12-8 (7 op 17), De Prouw 2-0 (1 op 11), De Loose 19-12 (12 op 36). Phi lips 6-0 (3 op 8), Georges Van Miegroet 9-10 (9 op 22). Grembergen: Mijs 7-10 7 op 15), Wellekens O-O (O op 6), Goossens 4-10 7 op 19), Cuypers 6-4 (5 op 8), Rudy De Cock 13-13 (8 op 15). De Clercq 0-0 (O op 3), Straet man 6-6 (6 op 16). Segers 0- 4 (2 op 4). BENO 2e Afdeling Heren: 20.30 u (31.1): Frisa Kort- rijk - Okapi Aalst 3e Afdeling A: 20.30 (31.1): Osiris Dender leeuw - Sgolba Aalter 17.15 u: Hermes St. Ni klaas - Schelde Gent 4e Afdeling A: 18 u: Cabrita Zele - Gerani- mo Bomem 11.15 u: Luchtbal - Waso- cub Waasmunster 20 u (31.1): Knokke-Heist - Wasocub Waasmunster le Afdeling Vrouwen: 15.30 u: Leonidas Aalst - Denderleeuw Spartacus le Provinciaal Vrouwen: 10 u: Pfaff Beveren - Legia Gent 15 u: Aurora Zele Hansbeke 11 u: Sipiba - Lokeren 2e Provinciaal: 10.30 u: Baasrode - Laame 10.30 u: Robac Grembergen - Melsele le Provinciaal Mannen: 20.30 u (31.1): Were di St. Niklaas - Bavi Gent 20.30 u (31.1): Baasrode - Erpe Mere 20.30 u (31.1): Hemaco Dendermonde - Falco 19.30 u (31.1): Vovka Oude naarde - Dendermonde 2e Provinciaal A: 10.30 u: Melle Vogelhoek - Rubac Rupelmonde 19.30 u (31.1): Melsele - Eenhoorn Bazel 11 u: Hoger op Gent - Cibo Zele 18.30 u: Vlierzele - St. Niklase 19 u: Lokeren - Grem bergen 15.30 u: Bertino St. Niklaas - Scheldejeugd Temse 2e Provinciaal B: 11 u: Velzeke - The Tower Aalst 16 u: Leeuwerik Lede - A- kron Ronse 3e Provinciaal A: 20.30 u (31.1): Eksaarde - Maldegem 3e Provinciaal B: llu: Haaltert - Apollo llu: The Donalds Ge- raardsbergen - Moerzeke llu: S. Temse - Bolas Den dermonde 2 Ou (31.1): Old Stars - Erembodegem Rubac Rupelmonde - Hoger Op 72-52 2l2J2i et ve. nnuit eiteloos met 131-66 won) (per) was geen tegenstander voor Okapi Aalst dat n de loop van vorige week, mocht Dokter Luc Hillewaere, voorzitter van BBC Okapi Magne trol, zich verheugen in het bekomen van het brevet van kapitein-ter-zee. Dat het echter om Po kapitein van een zoutwatermosselschuit ging, 11 en hij deze verering haalde zonder examen. 31 maar met veel exotische geuren, kwamen wij slechts achteraf te weten. Hij is echter wel ireid aan alle geïnteresseerden zeilcursussen te geven, maar dan liefst na 8 u. 's morgens. aan geh ihopi de f< wi bij jenba heer 8* 3gen le po OP» ;odati nduw De bezoekers lieten zich verrassen door de start van Dendermonde. Men schermde wel goed Biese- man en Goossens af. maar het gevaar kwam van Van Leemput, die samen met Coeckelberg voor 12-0 zorgde aan de derde mi nuut. Voor de thuisploeg een ideale uitgangspositie. Panters kreeg geen vat op de wedstrijd en pas bij 14-4 scoort Geert Moens de eer ste fieldgoal voor zijn ploeg. Coeckelberg. scoort een 3 op 3 en de voorsprong blijft intakt 24-10. Goossens geraakt moeilijk uit de greep van Geert Moens en de Panters vleu gel heeft ook een produktie- ve bui, zodat aan de 13e minuut Baasrode terug komt tot 28-22. Ondertus sen is bij Panters Willy Van den Broeck (3 fouten) ver vangen door Verstappen en is Piron er bij Dendermon de ingekomen voor Goossens. Die komt later Coeckelberg met fouten vervangen. Bij de thuisploeg komt het tweetal Bieseman Goossens aanvallend beter aan zijn trekken en via 34- 24 bewerken ze aan de 19e een maximum voorsprong van 44-29. Panters kan bij de rust langs Verstappen - De Beule milderen tot 44- 33. In de tweede helft kijkt Van den Spiegel vlug tegen zijn vierde fout aan en bij 49-42 moet Coeckelberg er uit met 5 overtredingen. Als de thuisploeg in het begin van de tweede helft maar tot een 2 op 11 komt, naderen de bezoekers tot 49-44 De be zoekers hebben succes met hun zonepress en Colpin wordt meester bij de aan vallende rebound en bij 59- 55 aan de 13e minuut heeft Dendermonde reeds zijn 8e ploeg. Panters met drie groten Verstappen, Colpin en Moens zou normaliter de thuisploeg moeten overtref fen in de rebound te meer daar Bieseman - Van den Spiegel vier fouten hebben. Het duurt tot de 19e mi nuut vooraleer Geert Moens voor het eerst gelijk kan maken 67-67, maar Piron en in de slotseconden Dirk Van den Spiegel hebben ge noeg kalmte om zege thuis te houden. Panters kon de terugkeer in de tweede helft niet bevestigen. Het drukte te weinig onder de korf en leed op de beslissen de momenten balverlies. Punten: Dendermonde: Coeckelberg 10-2 (5 op 11), Piron 2-2 (2 op 3), Van Leemput 8-5 (5 op 9). Biese man 12-8 (8 op 17), Goossens 8-4 (6 op 18). Van den Spiegel 4-6 (4 op 11). Panters Baasrode: Colpin 4- 15 (8 op 17), De Beule 6-0 (2 op 9), Verstappen 6-4 (4 op 7), Moens 13-7 (8 op 21), Van den Broeck 2-4 (3 op 15), Stevens 2-6 (3 op 8). Beno Tegen een goed gemoti veerd Rubac op een buiten- terrein aantreden is zelfs voor de besten een harde noot. Hoger Op nochtans een ploeg met heel veel ta lent moest al in de eerste helft ondervinden dat Ver- schooren een gevaarlijk heerschap is. Wanneer ook Jansegers de quick breaks kan afronden blijkt de thuisploeg dubbel gevaar lijk. Zo kwam de thuisploeg op zijn sokken naar 27-22 rustcijfers en waar alleen De Meyer op zijn gewoon peil akteerde ontbond Ru bac tijdens de tweede helft zijn duivels. De Gentse ploeg bleek echter aange slagen door al dit vertoon en ging tijdens de tweede periode volledig ten onder. Becquet-De Keersmaeker pakten een bos rebounds en de jonge Gentse ploeg moest een zware nederlaag slikken. Rode lantaarn Rubac toont nu voor de tweede keer zijn tanden en met het moreel dat nu in de Schelderangen heerst zal wel nog meer dan één ploeg door het oog van de naald kruipen. Punten: Rubac: Jansegers 26 p., Verschooren 26 p Becquet 8 p Delaet 1 p Poppe 3 p.. De Keersmae- cker 6 p. Hoger op: Lippens 2 p.. Van Damme 8 p.. Van Neste 2 p.. De Cock 6 p., De Meyei 24 p., Verh'eye 8 p., Van Tilburgh 2 p. WEGA Eenhoorn Bazel - Lokeren 89-85 Were Di - Reinaert Gent 102-82 Thuisploeg Bazel kon het de eerste helft niet waarma ken en stuitte op een pro ductief Lokeren dat via Ver- durmen-Cornelis bij de rust al een veilige 35-44 voor sprong had genomen. Nochtans wilde Bazel deze keer een langverwachtte overwinning boeken en met Willems-Verschooren als gevaarlijke af werkers werd het verschil opgebogen in een voorsprong die eigen lijk door toedoen van Pie ters op het bord kwam. Roel was deze keer nog eens de speler die Bazel nodig had om met reboundwerk en ra ke worpen voor de overwin ning te zorgen. Eenhoorn kon weer eens juichen ter wijl Lokeren ondanks de in breng van Verdurmen niet verder kwam dan eervolle cijfer 8. Punten: BBC Lokeren: De Meerleer 4p., Vermeersch 5 p.. Van de Vijver 12 p., Gerlo lip.. Cornelis 17 p De Nul 8 p. Bazel: Pieters 20 p., Wil- lems 17 p., Toté 5 p.. Bos- sens 9p., Van Broeckhoven 8 p.. Verschooren 16 p., Ruymbeke 2 p. WEGA St.-Niklase - Melle 79-78 De eerste helft konden de Klaaskens op een snelle Van der Linden bogen om een meer dan goede eerste helft af te ronden met 51-44 cijfers. Melle trachtte het tij te doen keren door de routi ne van de gebroeders Van de Sijpt maar enkel Baert- Cornelis waren bij het af drukken bij de pinken. Na rust was het vuur uit de Klaaskens verdwenen en Melle voelde de mogelijkhe den. Hoe de thuisploeg zich ook weerde om het tij te doen keren de afwezigheid van Dhondt en het uitspe len van de gehandicapte Willaert het werd een span nende eindsprint die uitein delijk in het voordeel van de thuisploeg werd beslecht. Punten; SNBC: Vanderlin- den 24 p.. Willaert 6 p.. Dhaen 4 p.. De Cauwer 10 p.. De Poortere 12 p Van Uytfangh 8 p.. en Sauviller 13 p. Melle: Vein de Sijpt Rene 5 p.. Van de Sijpt Dany 4 p.. Vervaet 4 p.. Van den Berghe 2 p., Cornelis 22 p., Baert 23 p Derocker 8 p.. Van Den Eckhoudt 9 p. WEGA heldejeugd Temse - Melle Vogelhoek 101-72 nederlaag tegen Vlierze is nog steeds niet ver- 'rd door de Scheldejeugd Tegen het beschei- linutl" Mel'° Vogelhoek dat op voorlaatste plaats ge- $8eerd staat kon de r "isploeg na een eerste „udieronde slechts 51-44 ,0 iteijfers bij elkaar wer- Met rebounders als ipecht-Muys was dit ir onvoldoende om van goede prestatie te kun- spreken. Na de hervat- J kwam dan toch Chris Pauw op de proppen die Oen met Aertgeerts de ,n 'P* definitieve kloof lukte. De spelers van Melle konden echter met Degrijze-Ver- speeten echter meer dan eervolle cijfers lukken en met de komende zware uit wedstrijden voor de boeg moet coach Luk De Pauw opnieuw leven in zijn troe pen blazen om het kam pioenschap met glans te kunnen afronden. Punten: Temse: Verspecht 10 p.. Muys 14 p.. Van Lombergen 4 p.Aertgeerts 22 p.. De Pauw Chris 35 p.-. De Pauw Guy 2 p.. De Pauw Ivo 10 p.. Van Wouwe 4 p. De nederlagen tegen Vov ka. Robot Eine en Haantjes hadden het sein op rood ge zet bij Were di en de komst van hekkensluiter Reinaert moest benut worden om op nieuw met de zege aan te knopen. Na een 11-12 stand (5e min.) liep Were di dan van zijn tegenstander weg tot 23-14 maar toen de scheidsrechters wegens kwetsuur van Escudero even de wedstrijd dienden stil te leggen benutten de bezoekers deze onderbre king om na 10 mmuten te rug aan te sluiten tot 23-21. De thuisploeg liet echter niet begaan en met een se cure Verbraeken goed ge steund door Aerts werd 5 minuten later Reinaert al op een achterstand ge plaatst 40-27. Were di ging door en Bonnaerens kon de assists van Aerts benutten om halfweg een 55-39 stand op het bord te prik ken. Na rust was de concen tratie zoek bij Were di te meer omdat de manverdedi ging heel wat gaten ver toonde. In enkele minuten zette Reinaert een scheve situatie recht en kwam weer in de match na 10 minuten 72-69. Een dode tijd bracht echter weer de gewenste inzet bij de thuis ploeg en van dan af was de wedstrijd gespeeld. Were di üep naar 82-72 en kon nog tegen een vriezend Reinaert langs De Brant de 100 pun ten rond maken. Kollektief dus een goede partij van de rood-zwarten die met de komst van Bavi en Baasrode op nog een ze ge wachten. Punten: Were di: Verbrae ken 14-2, Swolfs 10-4, Aerts 12-5, De Pauw 3-12. Bonnaerens 16-12. De Brant 0-8. Thuysbaert 0-4. Reinaert: Billiet 4-9. Nei- rinck 8-7. Escudero 2-6. De Groot 13-11. Van Vooren 6- 8. Timmerman 4-0, Des- somville 2-0. WEGA Vrouwenbasket Melsele - Panters Baasrode 36-49 Sgolba Aalter - Hermes 73-64 De Panters-meisjes hebben de smaak in de overwinnin gen gevonden. In de tweede ronde schijnen ze hun draai in de kompetitie gevonden en ze geven niet alleen bete re repliek, maar ze kampen de laatste weken ook mee voor de overwinning. Na de thuiszege van vorige week tegen Eine, gingen ze nu bij Melsele de punten halen De Wase meisjes namen langs Van Hoeyweghen de beste start en liepen uit tot 11-4 aan de 10e minuut. Nog voor de rust kon Pan ters het evenwicht herstel len, maar het verschil kon hoger zijn opgelopen, in dien men wat preciezer was geweest aan de vrijwor- plijn. De Boeck stond met 0 op 12 achter haar naam en Heyndrickx met een 0 op 3. In de tweede helft brachten De Broeck en De Troetsel de bezoeksters na 10 minuien op een 26-31 voorsprong. De thuisploeg trachtte te replikeren én langs De Vo gel, Hauttekiet, Van Vosse- len kwamen ze na 12 minu ten sterk opzetten met 32- 33 Panters liet evenwel niet be gaan en met de steun van Verheyden, Uyttersprot. Cathry en Heyndrickx kwam er aan de 17e minuut opnieuw een 34-43 verschil op het scorebord en dat vol stond om tot het einde stand te houden. Punten: Melsele: Raymae- kers 0-0, Van Vosselen 1-5, Hauttekiet 2-6, Van Hoey weghen 10-0, De Vogel 2-8. Van Goethem 0-2 Panters: Verheyden 0-4. De Boeck 12-12, De Troetsel 4- 12. Uyttersprot 0-3. Cathry 0-2. Beno Via een 0-4 stand ontwaak te de thuisploeg al na 5 minuten en kon een eerste voorsprong 9-4 nemen. Hermes liet echter niet be gaan en weerde zich als een duivel. De eerste helft was trouwens gekenmerkt door een zij aan zij tussen twee teams die eigenlijk weinig overwicht op elkaar had den Steurbaut bleek de bes te homeschutter te zijn maar bij Hermes was er een goede Van den Berghe die samen met De Block voor 34-34 rustcijfers zorgde. Na de hervatting bleef het spel gelijkopgaan met Sgol ba na 10 minuten de iets betere ploeg. De 52-46 stand was echter voor de scheidsrechters het sein om het noorden te verliezen Sgolba begon meer dan hard te verdedigen en de wedstrijd ontaardde in een trek- en duwpartij waarin Sgolba de beste bleek te zijn. De Keyzer werd in het pu bliek gelopen en regelmatig gingen spelers op de vuist zonder dat een scheidsrech terlijk fluitsignaal de ge moederen tot bedaren bracht. Hermes bleef op 62- 55 achterstand en het doel was bereikt, de thuisploeg wón en de kompetitie werd nog maar eens kunstmatig gered Onze zegsman (het was deze keer een vrouw!) verzekerde ons dat Sgolba ver boven zijn stand leeft op de tweede plaats en dat een zekere winstkans van Her mes werd afgenomen. Ook dat kan allemaal in basket. Punten: Hermes: De Block 10-9. Raman 6-4, Rillaerts 2-4, Van Den Berghe 8-7, Sauviller 4-2, De Keyzer 4- 4. Sgolba: Steurbaut 14-14. Boone 4-10, De Doncker 6- 0. Haeek 3-6. Vernimmen 5-8, Bery 0-1 Wega

De Voorpost | 1981 | | pagina 23