Zonder kommentaar In de gevaarlijke zone Knalprestatie ALLEEN OP DE TWEEDE PLAATS RUSTIG MEESTERSCHAP egradatiespook duikt op F.C. Boel doet leider Uco beven Dit de kopgroep Kopgroep dunt uit Zelden gezien KBC Buggenhout mist Frank De Maerschalck 24 - 30.1.1981 - De Voorpost Laarne - Cabrita Zele 65-63 De Zeelse ploeg heeft wei nig verontschuldigingen voor de nederlaag, tegen het met degradatie bedreig- de Laarne. Het moet ze in eigen rangen gaan zoeken. De afwerking was beneden alles met een shotgemiddel de van 23 korven uit 70 pogingen en als bewijs van de steriliteit bleef men in de tweede helft gedurende de eerste 9 minuten zonder fieldgoal. De reden ligt niet alleen aan de slechte afwer king. maar ook aan het ge brek aan infiltratievermo gen. Men speelt te statisch en zonder tempo rond de zone en op een te stereotype manier. De doelpogingen zijn dan ook meest een «Must», dan een vrij uitge speelde kans. Aan de over zijde kwamen die er wel en de Cabrita zone had geen vat op de Laarne aanval en Temmerman en of Raman konden in een gunstige stelling afdrukken, terwijl de Zeelse zoneverdediging achteraan slecht functio neerde en mén meermaals gemakkelijke korven moest toestaan. Geen wonder met Filip Van Hassel, te lang op de bank. Hij mistte in de eerste helft wel drie pogin gen, maar aanvallend kwam niemand op uitzon dering van Johnny De Locht in de eerste met 6 op 8 aan zijn trekken. Maar als sluitstuk in de defensie is Filip Van Hassel onmis baar. Hij bewees dit in de tweede helft en toen was hij aanvallend de beste pion met 3 op 5 en 5 op 6 vrij- worpen. Het initiatiefloze Cabrita verachterde dan ook stelsel matig in de eerste helft via 18-14 naar 28-14 van de 13e minuut en een 39-28 ruststand. In de tweede helft ging het naar een re gelrechte katastrofe met een 4 op 4 voor Laarne en een O op 5 voor Zele. En op het bord 47-30 van de 4e minuut. Coach Versmessen greep dan naar een full court man press, een wijzi ging van de verdediging zou in de eerste helft reeds opportuun geweest zijn, en alhoewel Cabrita in de aan val onmondig bleef en De Locht en Van Hassel met vrij worpen scoorden, kon men de thuisploeg aanval lend afremmen en via 49-53 aan de 14e minuut, trok men zich op aan de werk kracht van Paul Van Dam me, verdienstelijk als ver vanger van Coene, die er bij 36-48 was uit gegaan met 5 fouten. Aan de 18s minuut nader den de bezoekers tot op 59- 57, maar men moest wach ten tot 1 minuut 23 van het einde om Deprez. ook te lang op de bank in de twee de helft, voor het eerst te zien gelijkmaken. Bij 63-63 op 12 seconden van het ein de mocht de Laarne spelma ker Temmerman 2 vrijwor- pen nemen, en hij liet de kans niet liggen om zijn ploeg de overwinning te schenken, waarop ze op grond van de volle 40 minu ten misschien het meest recht had. Punten: Coene 6-0. Moor- thamer 2^4, Van Hassel 0- 11, Fransaer 0-2, Van Dam me 0-8. De Locht 14-4, De prez 6-6. BENO Wasocub - Knokke Heist 89-95 De eerste minuten toonde de thuisploeg zijn tanden door toedoen van De Geest 12-7, maar onmiddellijk reageerde de geladen West- vlaamse ploeg en kon na 11 min. terugkomen tot 24-21. Wasocub draaide vierkant en hoe coach Van Hecke zijn ploeg ook wijzigde het werd 36-37 voor Knokke vooral langs het duo Casier- Georges. Windey met handkwetsuur weerde zich naar behoren maar voor het overige bleef het bij onmon dig naar de ring werpen zodat de ruststand 46-45 gevaarlijke perspektieven opende voor Wasocub. Onze vermoedens werden dan bevestigd tijdens het begin van de tweede helft. Wasocub zonder overtui ging moest dè wet van de sterkste ondergaan want Van Eenooghe-Van Paemel konden telkens weer de manverdediging van de thuisploeg omzeilen. De borden werden van 51-58 (5e min.) verhangen naar 72-88 (16e min.) want spel verdeler De Bruyne leidde zijn ploeg naar een hogere versnelling. De ultieme press van Wasocub werd dan maar ingezet en wan neer Van den Bossche ein delijk dan de goede rich ting vond bleek hoe zwak het mentaal aangeslagen Wasocub reageerde. Knok ke moest wel 2 minuten een 81-90 stand toestaan ma verder kon de thuispl* nooit naderen. De zege gen de hekkensluit kwam er niet en mete verzeilt Waasmunster in gevaarlij ke zone Van Hecke was er het hi van in en kon helemaal ii rekenen op steun na de smadelijke nederlaag Punten: Wasocub: Kinde 7-3, Van den Bossche 1 20, Gerlo 6-2, Windey 4-1 De Geest 12-5, Colman 6- Hofi 'tap, Waterschoot 2-0. 0-2. Knokke: De Bruyne 8-1 igu' Cassier 10-2, Van Paemel eer 15, Georges 9-2, Denoyel ede: iet c 6-5, Van Eenooghe 8-16. WEC aisl Derde Nationale: Maccabi - Osiris 85-90 Colman (Bavo) mikt raak (Bavo-Haaltert 73-52) (vh) Batavo - Bertino 73-81 Misschien heeft de drie we ken lange schorsing van coach Van Acker de Bertino spelers zodanig opgepept dat zij in de vierpunten match bij Bativo gensters sloegen. Feit is dat de zege bij co-leider Batavo, samen met het verües van Melle en Hoger Op de Bertino boys alleen op de tweede plaats brengt Voorwaar een mooie uitgangspositie. De eerste helft kwam motor Thierry De Block nog maar eens uit zijn schelp en met gedegen basket werd de thuisploeg al voor een klei ne achterstand geplaatst bij de appelsientjes. 37-40. Na rust ging Bertino op zijn elan verder en waar ook Vonck weer een ge vaarlijk heerschap bleek kwam Batavo nooit tot zijn gewoon peil. Topper Jo Muller bleek niet genoeg gemotiveerd en ook af standswerper Meerschaut liet het afweten Zodoende kwam Bertino ook op ver plaatsing tot een gave pres tatie met De Bock als konin ginnestuk op het schaak bord. Punten: Bertino: Vonck 18 p. Van Damme 12 p., De Bock 30 p., Thiron 7 p., D'Hooghe B. 10 p.. Pauwels 4 p. Batavo: Callebaut 4 p.Mul ler 14 p.. Meerschaut 12 p., Ceunens 2 p.. Van de Putte 33 p.. Van de Maele 2 p WEGA Dole Beveren - St. Jan 82-67 Na een eerste studieronde 6-5 (4e min.) plaatste de thuisploeg een 10-0 en van deze opdoffer stond St. Jan werkelijk groggy. Dole ver dedigde weer op zijn best met Van Puymbroeck als koninginnestuk en het ver schil liep na 15 min. op tot 31-16 Zonnekijn-Deyaert toonden nog maar eens hun tanden en bij de rust was het verschil 39-23 Na de hervatting ging Dole op zijn elan verder en maakte een maximale kloof van 47- 25 moment waarop de be zoekers een press uitvoer der die meer op een wan hoopspoging leek. Pluym die wederoptrad voelde zich nu in zijn sas en hoe moe dig St. Jan ook speelde de thuisploeg kon met de vin gers in de neusgaten een verdiende zege afdwingen. De afwezigheid van Van Loo bij Dole werd dus knap opgevangen door een goed gemotiveerd Dole dat in Osiris heeft in Brussel een stap in de goede richting gezet met het oog op een eventuele promoverings- plaats. Na een haast perfek- te wedstrijd, waarin het desondanks steeds op ach terstand stond, hebben zij in de laatste 2' een wed strijd gewonnen, die hen pal achter leider Schelde brengt. Zij moeten daar nog het gezelschap dulden van Sgolba Aalter. zodat het be zoek van deze ploeg volgen de zaterdag bij Osiris defi nitief kan beslissen over de toekenning van de tweede plaats. En dan maar hopen dat een tweede stijger mee- mag naar tweede. Op Mac cabi, werd alleszins een stap gezet in de goede rich ting. Ondanks een zeer pui ke afwerking met Putte- man 7 op 9 en Ongenaet 5 op 6 en 5 op 6 vrijworpen als pieken moest Osiris steeds tegen een achter stand opkijken. Aan de ba sis daarvan lag een formi dabele Van den Broeck aan lokale zijde. Flink gesteund door De Cleene, Dhaens en Van Sant vliet moest Osiris aan de rust steeds tegen een 52-46 achterstand opzien. Diezelfde Van den Broeck lag aan de basis van de maximale Brusselse voor sprong van elf punten. Toen kwam het keerpunt in de wedstrijd. Coach Mare Comelis bond Lagring aan het been van Van den Broeck De jeugdige Osiris crack beperkte de Brusselse dubbele meter tot 2 punten en Osiris kon stilaan zijn achterstand wegwerken na 15' 76-76. Een haast per- fekte Schorreel. die na zijn gedwongen rustperiode een geweldige indruk zorgde er voor dat Osirfl aan de 18' een eerste mi op voorsprong kwam 8 85. Een voorsprong die meer prijsgegeven wer Daarvoor zorgden De C< ter en Ongenaet in de minuten. BBC Osiris: Vercruysse Dherdt 10, De Koster Lagring 6. Schorreel Putteman 14. Van c Weeen 1, Ongenaet 24. A.V. ;ebe Sanc >est< le g Op. nan ijk' ichi< c Irin 1 lit Te gemakkelijk zijn debuut van vierde na- tionaler meer dan geslaagd Punten: Dole: Pluym 0-20. Zonnekijn 12-4, De Burgh- graeve 9-7, Smet 6-2 Deyaert 12-0, Van Puym- Bavo Moerzeke - Haaltert 73-52 broeck 0-2. St. Jan: Gillis 6-6. Stevens 8-13, Van den Branden 3-2, Wijckmans 2-2. Van Meel 0-4. Van de Poel 4-9, Geu- kens 0-6, De Boer 0-2. WEGA BC Scheldejeugd gaat naar de top. (wvc) ?ert Moens Baasrodeop zoek naar punten (Den- rmonde-Baasrode 71-69) (wvc) antjes Leupegem - Hemaco 80-64 verplaatsing naar leider pegem stond zeker niet het winstprogramma de Collegeploeg. Ze .■sten het dan ook afleg- tegen de grotere kol- iviteit van de thuis- ;g en aan de rust was verschil dan ook ge- ïkt met 40-26. In de ede helft konden de be kers wel gelijke tred iden, maar ze vormden geen geval een bedrei- ig voor de reeksaanvoer- -. die bijzonder gemoti- erd was met de weten- hap dat alle rechtstreekse k3nkurrenten verloren. Bij Hemaco was het Van Nuffel, die zich als beste afwerker opwierp. Positief voor de komende zware pe- Korporatief voetbal: Durme-Waas: riode is alleszins dat Lieven Keppens hard aan een te rugkeer werkt, zodat He maco misschien in de be slissende fase van de kom petitie opnieuw over de sterke ruggegraat zal kun nen beschikken met Wij- nendaele. Verhas. Van Nuf fel. Pelicaen, Keppens. om de jeugd te steunen in de strijd om het behoud. De voorlaatste plaats wordt momenteel gedeeld door vier ploegen, waaronder Hemaco Punten: Verstappen 6, Peli caen 8, Van Lembergen 6, Vereist 3, Van Nuffel 20. De Decker 2, De Deyn 7, Keppens 12. Beno Piron brengt in de slotfaze Dendermonde op voor sprong. (Dendermonde-Baasrode 71-69) (wvc) F.C. Boel heeft ongetwijfeld voor de stunt van de week gezorgd in het Durme- Waasland Gewest. De scheepbouwers uit Temse zijn er niet alleen in ge slaagd om leider Uco een punt te ontfrutselen maar Uco heeft bovendien tot de laatste minuut moeten knokken om dat ene punt uit de brand te-slepen. Een verrassing die des te groter is daar F.C. Boel dit seizoen slechts weinig kon klaar maken. Twee punten waren een trieste balans na 8 wed strijden. Tegen leider Uco stond blijkbaar een ander F.C. Boel in het veld. De ploeg uit Temse veegde voor de rust de vloer aan met de bezoekers en William Ame- linckx, destijds de draai schijf van K.S.V. Temse, prikte twee voltreffers voorbij de Uco-doelman Maar na de herneming werd wel vrij snel duidelijk dat F C Boel tevergeefs naar zijn tweede adem zocht. Uco maakte daarvan gretig gebruik om het ini tiatief naar zich toe te ha len. Maar de gastheren gin gen tot het uiterste om hun verworven voorsprong te verdedigen. De spanning steeg ten top toen D'haese- leer 5' voor tijd kon milde ren voor Uco. De leiders gooiden nu alles in het offensief en in de voorlaatste minuut knalde weer D'haeseleer Uco langs zij. Maar ondanks dit gelijk spel van de leiders bleef de kloof van 4 punten met de achtervolgers ongewijzigd. Die achtervolgers werden immers met elkaar gekon- fronteerd waarbij Vapo en Desatex elkaar geen duim breed toegaven. Er werd op geen inspanningen geke ken maar het werd wel vrij snel duidelijk dat de schrik om te verliezen groter was dan de wil om te winnen. De stand bleef dan ook dubbel blank na een evenwichtig duel zonder veel doelge- vaar. Eksa had reeds aan de rust de kloof gemaakt tegen Our son, Duprez opende op het kwartier de stand en nog voor het half-uur kon De Cock met twee treffers Eksa definitief buiten schot brengen. Na de rust liet Ek sa het tempo zakken zodat Ourson steeds meer in de wedstrijd kwam. Er waren wel kansen voor de bezoe kers maar de afwerking bleef beneden peil zodat de lokale zege op geen enkel ogenblik bedreigd werd. W.V.L. Uitslagen en klassering FC Boel - Uco 2-2 Eksa - Ourson 3-0 Desatex - Vapo 0-0 1. Uco 12 20 2. Vapo 10 16 3. Desatex 11 13 4. Telelec 9 12 5. Manta 10 10 6. Eksa 11 7 7. FC Boel 9 3 8. Ourson 10 1 Erpe 1 Bavegem 2 Oranja Erpe moest onver wachts gas terugnemen na het verlies van Bavegem en verliest hierdoor belangrij ke punten tegenover de rechtstreekse konkurren- ten Ede en Iddergem. Wil len de oranjezwarten als nog de titel pakken dan mo gen er in de toekomst geen dergelijke wedstrijden meer verloren worden. De thuisploeg akteerde koliek - tief zwak en niemand was in staat om de ploeg hoger op te trekken Het begon weliswaar goed voor Erpe dat via Maes op voorsprong kwam maar nog voor de pauze kon Bavegem van twee lokale flaters profite ren om 1-2 voor te komen. Erpe poogde weliswaar nog terug te komen en in de tweede helft drukte het de bezoekers op de eigen helft. Toch was het Bavegem dat de beste kansen bleef kre- ëren langs levensgevaarlij ke uitvallen. Oranja mocht zich dan ook gelukkig prij zen dat de nederlaag geen grotere vormen aannam. J.G. Smetlede 3 Aaigem 1 Smetlede heeft een gou den zaak gedaan het voor bije weekeinde. Het won van een rechtstreekse kon- kurrent en zag ook Erpe punten laten tegen Bavegem. De eerste helft domineer de de thuisploeg en reeds vroeg in de wedstrijd kon Van Den Broecke op voor zet van Verhofstadt de sco re openen. Tot de rust bleef deze stand op het bord al hoewel Smetlede nog ver scheidene kansen kreeg Kort na de herneming werd het dan toch 2-0, opnieuw via Van Den Broecke. Aai gem kwam wel weer opzet ten en de partij vlotte op en af. Toen Moreels gevaarlijk naar doel oprukte trok een bezoekende verdediger aan de noodrem zodat Guido De Jaegere vanop de penalty stip mocht aanleggen. Gui do miste niet. Aaigem moest zich dan ook tevre den stellen met een even later gescoord eerreddend doelpunt. Edixvelde 5 Westrem O Dit seizoen heeft Edixvel de nog niet vaak uitgehaald zoals de voorbije speeldag het geval was. De eerste maanden van de kompetitie worstelde de Nieuwer kerk se klub immers in de onder ste regionen. De laatste we ken ging de prestatiecurve echter steil omhoog en de resultaten volgden. Tegen hekkesluiter Wes trem mocht een betere thuisploeg schietoefening houden. Freddy Schollaert en William Van Impe scoor den elk twee maal en Mare Baetens eenmaal. Bij de rust stond een 2-0 stand op het scorebord. Uitblinkers in het stevig samenhan gend Edixvelde waren er genoeg Toch verdienen vooral de ingekomen 18-ja- rige Guy Van Boxstaele en middenvelder Verbestel een extra vermelding. Door de ze nieuwe overwinning rukt Edixvelde zich defini tief loe uit de staart groep en vat post in de veilige middenmoot. j.q. De thuisploeg maakte in de eerste mibuten vrij vlug het verschil en via 8-3 aan de 4e minuut werd het na 11 mi nuten reeds 23-12. Onder impuls van een onhoudbare Van Riet, 20 pünten in de eerste helft en goed geassis teerd door het duo Colman - Raemdonck evolueerde de score van 33-16 aan de 16e minuut naar een 51-22 ruststand en hiermee was de wedstrijd gespeeld. In de tweede helft was bij de thuisploeg de concentratie zoek en anderzijds gaf coach Louis Coppens elkeen spèelgelegenheidVoor de bezoekers was dit een gele genheid om langs Baeyens - Notteboom en Herreman was de achterstand op te halen en via 67-33 aan de 10e minuut ging het naar 69-44 aan de 17e minuut. maar Ost en Edward Ruysscher vingen de teru 31 keer goed op. Punten: Moerzeke: Ost De Munck 2-4. Dhaes Colman 10-0. Van Br 4-2, Van Riet 20-0. E Ruysscher 8-2. Haaltert: Baeyens 5-: Notteboom 9-3, Herremi 4-6, Seminck 2-7, Mali 2- De Bon 0-4. ing link -anc I en i Of er. 3roe< "l13 iet en 1 n z Be#* e f aali ,lge lees om Vrouwenbasket Tweede helft bepalend Aurora Zele - Lokeren 70-58 In het regionaal vrouwen- derby gingen de bezoeken de meisjes in de eerste helft zonder komplexen hun kans en ze lukten er in om Aurora voor een moeilijke opgave te plaatsen Het werd in feite een tweestrijd De Roover (Aurora) - Stoop (Lokeren) De Zeelse pivot nam onder de korf het zwaarste werk voor haar rekening en was moeilijk te stoppen. Na 14-14 aan de 10e mi nuut kon Zele langs De Graeve - De Roover toch voor 24-19 zorgen, maar Stoop was ongrijpbaar voor de Zeelse verdediging en via 26-29 zorgde ze samen met Van den Keybusch voor een 29-31 ruststand Tot de 8e minuut kon Loke ren in de tweede helft op gelijke hoogte blijven (39- 39), maar de thuisploeg plaatste dan langs Van Acker - De Roover een 9-0 en via 48-39 zorgden De Graeve - De Lintdecker 66-51Stoop kwam meer zoveel aan bod en Dhooghe - Lottefier was h een moeilijke taak om terugkeer te bewerken. Punten: Aurora: Van Ackfc£ 0-11. De Roover 18-10, Lintdecker 2-8. De Vuyst O, De Graeve 6-8. Flies 4- Lokeren: Van den K< busch 6-4. Windey Stoop 18-9. Blindeman 2- Dhooghe 2-6. Lottefier 3- Be Krachtbal |ao torn «et: 111 rijz '"ten 0 Sijsele - KBC Buggenhout: 20-9 KBC Buggenhout dat naar mate het seizoen vorderde steeds meer in betere doen geraakte, had zich sterk ge concentreerd op de wed strijd tegen de leiders. De Buggenhoutse spelers wa ren stellig zinnens Sijsele zijn eerste nederlaag toe te dienen, maar er was onze kerheid over de beschik baarheid van Frank De Maerschalck. Ondanks het feit dat deze zijn maats niet kon vergezellen, vertrok het Buggenhoutse team on der begeleiding van hun al om gevreesde vijfde man: hun spionkop. Buggenhout begon goed en kon het eer ste doel scoren via Paul Vertonghen. Sijsele pakte echter uit met zeer snelle aanvallen en bij rust leidde Sijsele reeds met enkele punten. In de tweede speel- helft liet de afwezigheid van De Maerschalck zich te fel gevoelen en Buggen hout moest de duimen leggen. Spelers: Paul en Dirk Ver tonghen, Dominique Doms en Louis Meersman Reserves: 8ijsele - KBC Buggenhout: 8-6 De Buggenhoutse reserves zonder T. Goedgezelschap en A. Moemaut, maar met de wederoptredende Pol Brusselmans. begonnen vrij sterk en konden dank zij puik verdedigend werk van Luypaert rusten met 2 punten voorsprong. In de tweede helft echter kwa men de spelers van Sijsele sterk aanvallen en zetten de achterstand om in 2 punten voorsprong. KBC Buggen hout speelde vrij goed. maar moest toch onderdoen voor het betere Sijsele. Spelers: P. Brusselmans, P Roggemand, E. Vermor gen, D. Segers, R. Luy paert. 3de afdeling C: KBC Buggenhout - St.-Denijs C: 16-12 Na de nederlaag van vorige week op Nijversele, wilden de Buggenhoutse spelers laatst geklasseerde St. De nijs C absoluut met een ne derlaag huiswaarts sturen. KBC Buggenhout begon zeer rustig aan deze wed strijd en kwam tijdens de eerste helft niet uit de hoek zoals verwacht werd. Vuld isdi teyt Bij d St. Denijs kwam goed in njz wedstrijd en bij rust keq Buggenhout op een pu fg achterstand. In de twee* one helft werd de Buggenhoi e k se verdediging hechter <tssc: de aanvallen werden sne* ger. KBC Buggeriho aarl speelde nu terug op gewone peil en vijf minut^e fa voor tijd liep het uit tot e#an viertal punten voorspron e k St. Denijs was niet meer 1 uif; machte om nog iets terug doen en de Buggenhout zege was een feit. Spelers: R Van Verre (llfeij Willockx (4), P. Verefend (1). D Tilley, R De Vidt het G. Van Ingelghem. je 4e vooi pioe lek j°n§ !e k. Ie fa duil 2e Luy Asd Pon A. Hal Op kon

De Voorpost | 1981 | | pagina 24