Klassevertoon van Qois Willems A.V. Dendermonde aan tweede jaargang toe Vlierzele boven te Uitbergen Buysse en Parmentier te Zottegem Anne-Marie Van Nuffel gehuldigd 9 Jan Blancquaert, Roger Vercruysse, Mare Vlassen- root en Franky Apers winnaars HMldiNIliNiH Durinck Karine met Vivaldi en Dieleman Mare de grote uitblinkers afdSïj Zeelse turngilden op de voorgrond Motorcrosskalender 26-30.1.1981 - De Voorpost manèf •k Pletinc Coppieter on Pet tel halt Hendn >e. Peti Ondanks de grote konkur- rentie van een motorcross te Hamme en andere veel vuldige veldlopen, mag de 14de uitgave van deze he renveldloop te Hamme ze ker suksesvol genoemd worden. Heel wat belang stelling voor deze wedstrijd, maar ook de boeiende wed strijden maakten dit sport evenement tot iets groots. Dat A.C. Hamme de sport- verdienste 1980 kreeg is wel terecht, wanneer men merkt hoe de plaatselijke atleten hun beste beentje hebben voorgezet. Trouwens Bur gemeester Baert, Schepen van Sport, Pillecijn en KBAB Bondsvoorzitter Wante hebben getuige ge weest dat er wel talent zit in de groen-witte rangen. Ta lent kregen de kijkers alles zins te zien in de wedstrijd der senioren met Cois Wil lems. Pure klasse vertoont deze atleet die Hamme verkoos boven de grote konfrontatie in Deurne. Aalst - Hamme Bij de jongeren kunnen wij zeggen dat zowel Aalst dan de plaatselijken het laken naar zich toe trokken. De eerste wedstrijd was beëin digd en liefst 2 Hamse atleten stonden op het odium. Claus wist in deze .edstrijd zijn slag te slaan in .3 laatste meters voor zijn iubmakker Van Uytvanghe 1 de Denderlandse Tonne- .-jr pikte meteen de laatste xliumplaats mee voor ee andere Hammenaren, an Praet en Van Raem- anck. De tweede serie pillen bleef Aalstenaar ;elman lang genoeg in het og lopen van Waegeman lamme). Hoste (Lokeren) -et niet begaan maar viel •och in de tweede helft iets terug. De Aalsterse suppor ters konden juichen want Poelman bleek over reser ves te beschikken dan Waegeman bij de eindafre kening. Hoste behield dan toch de 3de plaats vóór Van Cauwenberghe, Mettepen- ningen en de Keyzer. In de kategorie miniemen rukte Peter Tassent zich direkt aan de leiding en legde de anderen een hoog tempo op. Slechts ploegmakker Colman en de Dendermond- se Van Den Broeck konden even aanpikken aan die trein. Voor de anderen was de kous af. Tassent ver- dapperde nogmaals op en kele honderden meters van de eindmeet en dat bleek voldoende te zijn om zijn zege veilig te stellen. Het Hamse sukses werd nog vergroot met de 2de plaats van Colman terwijl Van Den Broeck 3de werd voor zijn eigen klubmakker Verlat. In de 2de serie wist een slimlopende Meganck de Hamse coalitie schaakmat te zetten tijdens de laatste rechte lijn. Peerlinck was de maker van de wedstrijd geweest maar bezweek on der de eindspurt van de Aalstenaar. Verhoeven werd 2de en De Graeve 4de, allen van A.C. Hamme. Meer hoeft dus niet gezegd te worden! 11 Van Geyte, De Keyzer, Willaert Hams Drieluikl Bij de kadetten was Wim De Keyzer de favoriet voor eigen volk. De provinciale kampioen moest slechts oog hebben voor eerste- jaarskadet Gino Van Geyte. Dat bleek ook zo in de wedstrijd. Zeienaar Velde- man deed lovenswaardige pogingen om bij dat tweetal te blijven maar slaagde daar niet in. De jongere De Greyt liet zich niet pramen door zijn klubmakker De Keyzer en toog naar de leiding met een snelle tempowisseling. De Keyzer replikeerde iets te laat maar kon toch de kracht niet meer opbrengen om de enkele meters voor sprong van zijn maat te vernietigen. Een zielsgeluk kige Gino Van Geyte liep als winnaar over de eindemeet voor Wim De Keyzer en Zeienaar Veldeman. De Leb- beekse Van Verre werd 4de met nadien de aankomstlijn overschrijdend Van den Bossche (Aalst), Smet (Ze- Ie) en De Mey (Lebbeke) Bij de scholieren was er ook, een plaatselijke favoriet Bart De Keyzer. Die favoriet kwam reeds met een kon- fortabele voorsprong door na één doortocht, terwijl bij de achtervolgers Willaert, Massart, en Vander Linden te bespeuren waren. De Keyzer zou zijn voor sprong nog opdrijven ten opzichte van zijn naaste achtervolgers en won onbe dreigd deze wedstrijd. Voor de 2de plaats kregen wij een nieuwe naam te beluisteren, Massart Rudy. De Waaslan- der, afkomstig uit Temse liep voor de eerste maal een uitstekende wedstrijd en wij kijken alleszins uit wat deze atleet kan verwezenlijken bij een grote konfrontatie. We- ry Willaert moest tevreden zijn met een 3de plaats terwijl Van der Linden toch nog Geert Wiels (Zele) achter zich kon laten voor de 4de plaats. Frank Ver heggen (Hamme) werd 6de voor een stelletje streekjon- gens met Van Cauwen berghe, Vereecken, Van Van Cauter en Annerel. Wim Willaert deed zijn naam alle eer aan door de zege op zak te steken bij de juniores. Wij hadden nog een Van Lysebethen ver wacht maar die was niet komen opdagen. Meteen voor Willaert geen probleem om er een one man show van te maken. Van den Abeele van Den- derland liep een bewonders- waardige wedstrijd en kon de traag gestarte Patrick De Meulenaere van Waasland nog achter zich houden. Van den Bossche (Lebbeke) werd 4de voor Benny Mas sart, Wim Mouton en De Tender Patrick. Wie wordt tweede? Bij de seniores kon men reeds de vraag stellen wie wordt tweede vandaag? Cois Willems was de grote favoriet en ook de speaker met dienst bleek dit bij het goede eind te hebben. Voor de tweede plaats een massa kandidaten waaronder Wil lems ploeggenoot Michiels, Lokeraar Vervaet Raf Waas- lander en winnaar vorig jaar te Hamme Willy Laureys. Zonder een Van Hecke (Zele) en Van Dammen (Lebbeke) te vernoemen die eventueel een afzwakken van één der vorige genoem den niet zouden gewacht hebben roet in het eten te gooien. Maar het loonde de moeite de strijd voor die tweede plaats te bekijken. Voor Cois Willems was er geen probleem. Na de grote konfrontatie te Wingene had de jonge Lebbekenaar gekozen om een «mindere» gestoffeerde wedstrijd te kiezen. Bij de eindafre kening liep hij wel gpteld 55" uit op zijn naaste konkurent Willy Laureys. Een Willy Laureys die zeker deze plaats verdiende en weldra terug de «oude» zal zijn na een zomerseizoen en ruim één maand winterinak- tiviteit door kwetsuur. Deze Waaslander had op sportief vlak nog een eitje te pellen met de Lokerse nummer één Raf Vervaet. Dat kregen de kijkers voorgeschoteld maar ook anderen kwamen blijkbaar in het begin aan die tafel meëeten waaronder Luc Van Hecke, Frangois Van Damme, Patrick Ver- vaert en Michiels. Deze laatste had echter de pijp aan Maarten gegeven tij dens de 2de ronde. Laureys, vervaet, vervaert en Van Damme bleven bij elkaar tot een tweetal rond en voor het einde. Laureys poogde weg te geraken maar dat lukte niet. Vervaet ging hem terug halen en Patrick Ver vaert moest dan afhaken. Een sterklopende Frangois Van Damme pikte nog aan. Maar bij het ingaan van de laatste ronde had Waaslan der Laureys dan toch een komfortabele voorsprong van 30 meter kunnen op bouwen en Vervaet moest het meesterschap van de Wase atleet bekennen. Van De Voorde kreeg een fel terugkomende Jef Pollet op de huid maar kon deze toch nog maar een 7de plaats verwijzen terwijl Luc Van Hecke 8ste werd. Jan Pie- ters won de strijd om de eerste Hamse atleet te worden in extremis van Benny Claus. Bij de vetera nen was voor Jean Bock- landt een schot in de roos. Als eerstejaars veteraan kon hij voor eigen publiek een overwinning waar maken die hem grote voldoening schonk. Benoni De Ridder werd hier tweede wat wij alleen een knappe prestatie is nadat de Lebbekenaar reeds enkele jaren aan de veteranentop meedraait. Guido Colpaert is een nieuwe naam en de Waaslander verbetert nog, hebben wij ingewijden ho ren vertellen. Van Geyte (Baasrode) bleek een goede positie te hebben bij de eerste helft maar moest toch nog zijn ploegmakker Karei Maes en Nique (Bor- nem) laten voorgaan. Wardje Goossens wist een knappe 7de plaats te berei ken terwijl de eerste bij A.C. Hamme aangesloten atleet Paul De Boeck werd op een 13de plaats. De inrichting van A.C. Ham me werd weerom een gezel lig iets en wij moeten kleur bekennen door dat heel wat mensen dank zij hun steun A.C. Hamme een veldloop heeft die iets familiair heeft uit de streek en dat is eveneens positief. Trou wens de kijkers ondervinden dat het best samen met de atleten zelf. (Chris) De zegevierende aankomst van Willems bij de sen/o|Nl' res te Hamme. (vh) JOCfl In Hamme won Willems de seniorescross voor Laureys en Vervaet. (vh) De levenskracht van de tweede Dendermondse atle- tiekklub, de Grembergse Atletiek vrienden, werd in de voorbije weken geïllus treerd door enkele fraaie uitslagen van de atleten tij dens dit crossseizoen. Zo eindigde Wim Delcart on langs 10de in een cross te Lokeren Senior Mireille Beeckman werd 11de te Boom. 13de te Zele en 7de te Welle. Haar beste uitslag behaalde ze evenwel op 18 januari toen ze 15de werd in een wed strijd met een uitgelezen deelnemersveld o-ecl r dooi n Atletiekvrienden Dendi monde wijst er verder dat er nog steeds aansluit tingsmogelij kheden bestaan. Iedereen die aan atletie wil doen. kan steeds terecl op de trainingen die iederfy woensdag en vrijdag gaan op het Stedelijk Spoi terrein, gelegen Kerkhofstraat te Grembeifo gen (achter het B-terrei ii< van K.A.V.D.) en dit tus! 18u30 en 20 uur. Ook alle verdere inlicbn tingen kunnen daar bek( men worden. R. rondt lei aan :hte iebb« an 1 dracl itersi :hbersc De jaarlijkse cross van Uit bergen was een groot suk ses voor Vlierzele sportief In alle reeksen waren de atleten van V.S. op de eerste plaatsen en in de reeks se niores was een ganse was lijst in de eerste tien te vin den. Van Der Helst werd er winnaar voor Muylaert. Glorieux en daar tussen op de 5e plaats de uitstekende atleet van AC Baasrode. Willy Buyst. Dan kregen we nog heel wat Vlierzeleat- leten met Van Der Hoeven. Mertens. De Coster. De Vrieze. Van Hecke AC Zele werd opgetekend als 12de. Bii de ïuniores was het Van Bij de scholieren ging de Van Landeghem De Putte die won voor een podium als derde 4de en zege naar Bruyland terwijl andere Vlierzeelse atleet 5de waren nog Van Der bij de kadetten Deschutter. Annaert De Aalstenaar De Hoeven en Dedoncker Bisschop en Dhaese (V.S.) Bock mocht ook mee op het (V.S de toon aangaven. Niet een grote massa van die nipt een podiumplaats van dezelfde klub klauterde streekatleten te Zottegem miste, maar met haar vier- wel op het podium als twee maar wel een paar in het de plaats toch wel bewees de na en beste wedstrijd oog springende uitslagenheel wat teruggenomen te waarin zij De Baets heel wat Bij de seniores was het Ber- hebben na een mindere pe- last had berokkend nadette Buysse van AC Zele riode. Martine Parmentier In de veldloop van Wetteren heeft de Waaslandse atlete Van Landeghem zich na een spannende strijd op de derde plaats gehesen. De Ridder van AC Aalst werd 5de voor Marleen Chris- tiaens van AC Zele en Rog geman Aalst hield er een 8ste plaats aan over. Bij de juniores was het Vi Damme die haar grote kwi liteiten nog maar eens oi derstreepte zij won v< Karine Van Hecke van Zele. Geeroms (Lebbeke) Smet (Zele) liepen eveneei in de kijker. idtier v Ie 2' iert liskv Bugg >nda :oAalst font Cfcan I 'a ier. iifiieu\ '-8) !anc lie intopti Anne-Marie Van Nuffel was een van de laureaten die werden gehuldigd in het Kongrespaleis te Brussel Heel wat sportmensen wa ren opgeroepen om een me daille in ontvangst te ne men. Dat waren degenen die in 1980 een Europese of wereldtitel behaalden, spe ciaal dan voor de Vlaamse sportmensen voorbehou den. Het was Rika De Ba cker die de atleten in de bloemetjes zette. Voor de at- letieksport werd Anne-Ma- rie Van Nuffel van atle- tiekklub Aalst opgeroepen om haar knappe prestatie over de 800 m om de Euro pese indoorkampioen schappen De Baas rood se atleet Ian derde plaats laat ons da Damian heeft de vorm te ook het beste verhopen vocpK pakken want te Mol leverde de kampioenschappe ieu\ hij weer een puike prestatie waaraan hij dit jaar ook zi en ging met De Beek en mogen deelnemen. Lismont in de aanval. Zijn Wintelkampioenschappen te Belsele in manége De Gulden Sporen Junior Willaert haalde het te, Hamme voor Van den Abbeele en De Meulenaere 'vh) In de BLB-cross te Hamme behaalde de lokale piloot Franky Apers de overwin ning bij de nieuwelingen 125 cc. De reeksoverwin ningen waren nochtans voor Alletru en Constant Feyaerts. In de eindstand gaat Apers Van Cutsem. Al letru en Feyaerts vooraf. Piette won de eerste en Paelman de tweede reeks bij de nieuwelingen 250 cc. De bloemen waren echter voor Overbeke. Mare Vlassen- root en Tony Hofman wa ren de reekswinnaars bij de juniores. Bij de 500 cc-ers ging de palm naar De Kin der, tweede eindigde Dol- phijn en derde Bral Vlas- senroot, de winnaar bij de 250 cc-ers. ging Hofman en Voreux vooraf. Stouvenac- kers en Marc Van der Mee- rssche waren de reekswin naars bij de seniores 125 cc. Met een betere totaaltijd waren de bloemen voor Stouvenacker8. tweede werd Van der Meerssche en De Beuckelaere Blyau won de eerste reeks en Maurits Baetens de tweede reeks bij de nationalen. Benoot werd eindwinnaar bij de 250 cc- ers. tweede werd Verzijl en derde Noël Van den Steen, bij de nationalen 500 cc ging de eindzege naar Blyau. tweede eindigde Van de Klooster en Baetens werd vijfde. Lauwers-Maer- ten wonnen beide reeksen bij de zijspannen telkens voor Ramon-Goethals en Apers-Coomans. De eerste reeks bij de inters werd ge wonnen door Schroyen en de tweede door Jan Blancquaert. Met een derde plaats behaald in de eerste reeks was voldoende voor Jan om bij de inters A als winnaar het podium te mo gen beklimmen, tweede ein digde Corens. derde Schroyen en vierde Martin De Winne. Bij de inters B behaalde Roger Vercruysse de eindzege, tweede eindig- do Raoul Waterschoot en derde was Joos. In de BMB-cross te Hechtel won Van Woensel de recht streekse finale bij de junio res 250 cc. als tweede werd Dirk Brulez afgevlagd Bij de 500 cc-ers waren Ver- heyden en Engelen de reekswinnaars. Verheyden mocht eveneens met de ze- gebloemen zwaaien. De rechtstreekse finale bij de nationalen 250 cc werd ge wonnen door Martens, tweede werd Van Gelderen en derde Patrick Mee- rsschaert. Bij de nationalen 500 cc waren Van Hoof en Marien de reekswinnaars. Marien werd eindwinnaar voor Van Hoof en Van Ham. Een oppermachtige Everts won beide reeksen bij de inters Tweede eindigde Eric Geboers en als derde Jaak Van Velthoven. (mt) Martine en Micheline De Bock hebben zowel bij de pony's als bij de paarden van zich afgebeten Bij de pony's was Yourri Dochez met Royal Cliff en Polly nodig om de stand in evenwicht te houden. De nichtjes De Bock waren met de paarden in reeks II te duchten concurrenten Het was ten slotte Mark Dieleman met Sultan die in Barema A de beste tijd lukte voor Bibi Daeleman met Azar. En niet vergeten Rita Meersman met Luitenant die een gans jaar door ere prijzen opstapelt, en nu weer de eerste prijs in reeks II progressief op tijd moest laten aan Emiel Van Den Heuvel met Viktor de Jo- cky, een zeer goede combi natie. De stal van Van Dam me moest met 2 eerste prij zen tevreden zijn. <■li.il el hoes Ten slotte het grote geweli f g j met de heroptredende Kajren Duerinck met Vivald die 2 ereprijzen op naam schreef en zeker beste was. de concurrenten als Cauteren André met Dias en Van Patrick met Fiére, niet te waren. Het wordt voor André Cauteren zwaarder zwaarder, gewicht en om tegen de jeugd op boksen en dwingt dan respekt af. Deze jumping die enigszins te lijden had de konkurrentie te aarde, bracht toch een hoorlijk aantal op de been. Zondag aanstaande ping te Puurs. Hippos. drie veteranen op het schavotje: Bocklandt, De Ridder en Colpaert. (vh) Zondag 1 februari BLB-motorcross te Moerbeke- Waas. Op het programma staan wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc. juniores 500 en 250 cc. nieuwelin gen 250 cc en 125 cc. bij de nieuwelingen 125 cc rijden eveneens de dames. Eerste start om 11 uur. BMB-cross te Bolderberg. omloop van de Pannen hoef. De inters 500 cc. nationalen 500 en 250 cc. juniores 500 cc en nationalen en juniores 125 cc staan op het programma. De eerste start wordt om 12 uur gegeven. M.T. De provinciale kampen, olympisch turnen, die voor de meisjes te Merelbeke en voor de jongens te Tieli doorgingen werden door de deelnemers Vlug en Vroom Zele met een positieve ba lans afgesloten Bij de meisjes, ouder dan 15 jaar werd de klasrijke Kari ne Steeman gouwkampioe ne voor haar clubgenote Ann Antheunis. In de kate gorie jonger dan 15 jaar. behaald Els Leybaert de bronzen medaille Nadine De Nil was 7e en M. Van der Straeten 12e. Bij de meisjes van 10 tot 12 jaar klasseer den zich verschillende Zeel- se meisjes Leen Troch 10e, Griet Bauwens 11e, Caroli ne De Paepe 16e, Els Van Wielle 17e en Mieke Hof man 20e. Bij de jongens schreef Zele in de sporthal van Tielrode een jonge ploeg van 14 deel nemers in voor deze gouw kampen olympisch turnen. Bij de scholieren B met 28 deelnemers behaalde de Ze ienaar Marc Van de Velde de titel aan het paard. In de algemene klassering leg den de St. Xaverius leden beslag op volgende sen Bart Troch (6e), Van de Velde (7e). Geens (8e), Chris Vi Vijver (12e), Dirk (17e). Dirk (25e). Wim (26e), Mare (28e) Bij de juniores kon Dhaese de gouwtitel in de sprongen. Van Hoey werd 6e. Dhaes 7e, Jan Poppe Dirk De Schutter 10e. B seniores stonden Camoy als 7e en Peter baert als 8e genoteerd

De Voorpost | 1981 | | pagina 26