Ongelooflijk zwak! Nieuws van het Olympisch Front ZATERDAG TE LEBBEKE AVANTI-SASJA ,>Niet gemakkelijk Handbalkalender H.B.C Dendermonde verliest veld In het sukkelstraatje BC R.B. Dendermonde verliest kostbaar punt Ijarttornooi Centrum Lokeren Jeugdhandbal Diep in de put De Vooroost - 30.1.1981 - 27 1' Nationale J Olse Merksem - Avanti Lebbeke: 21-13 Sereen die een beetje lAvanti Lebbeke kent weet dat Olse Merksem nu een- |-maal een ploeg is die de Lebbekenaars niet ligt. Het hoe en waarom kan men moeilijk achterhalen en on- Ijdanks vele gissingen zal dit ■altijd wel een van de onbe kenden in de sport blijven, t Lebbeke kon verliezen e Merksem zat er dus dik maar wat er zaterdag aeurde grenst aan het jelooflijke. Lebbeke heeft daar gedurende de iatste 40' gesukkeld zoals kooit te voren. Veront schuldigingen zoeken is iniet verantwoord maar het l is mogelijk dat de inspan ingen geleverd met de na- jtionale ploeg de Avanti spe lers zwaar vielen, meer de ploeg die geduren- lede laatste 14 dagen prak- sch niet samen in klubver- band kon trainen betaalde wellicht de tol. van zijn be reidheid voor het nationale teamMerksem daarente gen weigert spelers af te staan voor de nationale ploeg en ondanks zij nu in het gelijk blijken gesteld, kunnen wij deze houding alleen afkeuren. Maar nu terug naar de wedstrijd. Een wedstrijd die voor Avanti dus eigenlijk alleen de eerste 20' die naam waardig was. Langs De Bruyn en De Batselier nam Lebbeke voorsprong 2-4 na 10' maar toch slaagde Merksem erin na 11' voor het eerst op voorsprong te komen (5-4). Langs Corne- üs en De Bruyn nam Avanti opnieuw voorsprong (6-8) maar meteen viel alles stil. Tijdens de laatste 9' van de eerste helft slaagde Avanti er niet meer in te scoren en langs Janssens bereikte Ol se Merksem de rust met een 10-8 score. Na de rust was Avanti gewoonweg onken nelijk. De 3-2-1 verdedi ging die zeer ver uitstapte leek wel een echte zift bij de Merksemse insnijmanoeu- vers en aan het kwartier leidde de thuisploeg met 16-10. Ook in aanval bracht Avanti er niets meer van terecht zodat ongeveer 10' voor het einde Merksem met 18-11 leidde. De kalva- rieberg van Avanti was nog niet ten einde want Jans sens maakte uitstekend ge bruik van de geboden kan sen om Lebbeke nog verder in de vernieling te spelen. Scoorden: De Vlieger 1, K. Verhofstadt 1, De Bruyn 7, De Batseüer 2, A. Maes 1, Cornelis 1. EVA Zaterdagavond om 20 uur ontvangt Avanti Lebbeke leider Sasja in de Lebbeekse sporthal. Ondanks Avan ti o.a. door de recente nederlaag te Merksem zich geen enkele begoocheling meer kan maken in verband met de titel wordt de komst van Sasja toch met een zekere spanning tegemoet gezien. Voor Avanti zou het inderdaad een goede zaak zijn moes ten zij erin slagen de leider van de Belgische kompeti tie de eerste nederlaag toe te dienen, hun afgebrok keld prestige zou er heel wat bij winnen en meteen zou de ploeg opnieuw aansluiting krijgen met het top trio. Een bijkomende stimulans voor beide klubs ligt in het feit dat de bij Sasja niet in alle vrede vertrokken De Bruyn nu bij Avanti speelt en dat Adamczyck de vroegere speler trainer van Avanti evenmin in beste verstandhouding naar Sasja vertrokken, nu trainer werd bij de Antwerpenaars. In elk geval zijn wij ervan overtuigd dat Avanti na een puntje afge snoept te hebben van Neerpelt, nu minimaal hetzelf de resultaat wil behalen tegen Sasja. EVA 12' Landelijke 'ochewoa Aalst - Buggenhout: 16-18 ider Buggenhout heeft houtse doel, bewees onmid- let beslist niet gemakkelijk dellijk nog niets van zijn ikregen te Aalst. Zoals te kwaliteiten te hebben inge- •wachten was. heeft Jo- boet en Buggenhout nam ;woa er alles aan gedaan een 9-11 voorsprong 5' na om. zoals tijdens de heen- de rust. Aalst bleef echter onde. de leiders te vers- zeer goed aanklampen en ndei aan Buggenhout bleek via 10-12 werd het 12-14, sr o ichter zijn lesje geleerd te ogenblik waarop Jochewoa nslui lebben en J. De Proft had De Vuyst verloor. Buggen- lan De Maerschalck de op- hout werd nu minder ver- Iracht meegegeven de Aal- ontrust en via 13-16 en 15- letieliterse kanonnier De Vuyst 18 werd de eindscore be- irecl «raoonlijk te bewaken. De reikt. Scoorden: Buggen- eder fuyst geraakte hierdoor hout: J. De Proft 7, De dooi rel enigszins van streek en Maesschalck 1Brouillard Spor*. oen hij ongeveer een kwar- 2, Bas 2, Van Nuffel 2. P Oud [er voor het einde zijn der- De Smedt 3. Van Damme 1. mberrie 2' straftijd opliep volgde Jochewoa Aalst: De Vuyst 'rrei tieruit de onvermijdelijke 2, Verhaeven 5. Moens 4, Lisse liskwal ïficatie. Meteen zat Van der Stappen 1. Huy- luggenhout op rozen en brechts 1, Quintein 3. nlich mdanks E. Verhaeven voor beko (alst nog de nodige doel- Izegem - Lokeren: 13-37 mnten scoorde kon de zege De verplaatsing naar hek- R.C&an Buggenhout niet meer kensluiter Izegem is voor intsnappen Tijdens de eer- Lokeren geenszins een uit- "Btc helft toonde Jochewoa stapje geworden. De West- ich de evenknie van de lei- Vlamingen bleken duide- lers zodat het er bijzonder lijk te zwak om de bezoe- pannend aan toe ging. Via kers ook maar even te kun- -2 na 5' leidde Jochewoa nen bedreigen Izegem t Vajoet 5-4 na het eerste kwar- opende weliswaar de score kwi ier. Buggenhout kwam op- maar langs Caudron en P is oi lieuw aan de leiding na 25' De Swaef werd het vlug 3-3. voo 7-8) en met een 9-9 rust- De eerste 5' waren nog niet m A< tand kon de wedstrijd nog rond als Heirman en Trien- ce) e 11e kanten uit. De wede- pont Lokeren 4-5 voor- neen optredende Bontinck nam brachten. Vanaf dan zou oen plaats in het Buggen- Izegem er niet meer aan te pas komen. Na 10' maakte Schalkens er 4-10 van en nog 10' later wees het sco rebord 7-14 aan. Met een 8- 17 ruststand hoefde de thuisploeg zich zeker geen begoochelingen meer te maken. Tijdens de tweede helft dreef Lokeren de score steeds hoger op zodat een kwartier voor het einde Rombaut er al 11-26 van maakte. Rosseel, Trienpont en Caudron legden dan de zware 13-37 eindcijfers vast. Scoorden: Lokeren: P. De Swaef 4. Caudron 8. Heirman 4. Trienpont 5, Schalkens 2, Rombaut 9, Lenaerts 2, Rosseel 3. SK Grembergen - Me- chelse: 17-21 Een weliswaar slechts met één wisselspeler aanwezige Mechelse heeft, van een nu toch weer beter spelend SK Grembergen, de overwin ning niet ten geschenke ge kregen. De Gremberge- naars speelden heel wat be ter dan de vorige wedstrij den en vooral in de eerste helft bleek dit duidelijk uit het scoreverloop. Na een gelijkopgaande tien eerste minuten konden de bezoe kers wel even voorsprong nemen (4-7) maar deze maal bleef de thuisploeg hard- Heren le Nationale Zat. 31.1 te 20ul5 Avanti Lebbeke Sasja 2e Nationale Zat. 31.1 te 20u45 E.V. Aalst - Evere le Landelijke Zond. 1.2 te 17u30 Rosis Aalst - Hechtel Zond. 1.2 te 16ul5 Stenor - Ajax Lebbeke Zat. 31.1 te 20ul5 Dendermonde - Zandvliet Zond. 1.2 te 16 uur Heist - Sparta Aalst 2e Landelijke Zat. 31.1 te 15u30 Buggenhout - Ap. Kortrijk Zat. 31.1 te 18 uur Hakelo - Jochewoa Aalst Zond. 1.2 te 16 uur Lokeren - Anderlecht 3e landelijke Zond. 1.2 te 17u30 Denderbelle - Temse Zond. 1.2 te 14u30 Lokeren 2 - Anderlecht 2 Zat. 31.1 te 14 uur Buggenhout 2 - Groot Bijgaarden Zond. 1.2 te 13 uur Wemmei - S.K. Grembergen 2 le Nationale Zond. 1.2 te 15u30 Avanti Femina - Sp. Evere le Landelijke Zat. 31.1 te 18 uur Sp. Kraainem E.V. Aalst Zond. 1.2 te 15 uur Aalst Sportief - R B. Dender monde 2e Landelijke Zat. 31.1 te 19u30 Uilenspiegel 2 - R.B. Dendermon de 2 EVA 1* Landelijke Uilenspiegel - H.B.C. Dendermonde: 25-22 HBC Dendermonde verloor de topwedstrijd tegen Ui lenspiegel en het ziet er nu wel naar uit dat HBC nog maar eens de promotie naar tweede nationale aan zijn neus ziet voorbijgaan. Trai ner De Nil bleek nochtans niet al te zeer ontgoocheld. In zijn bezadigde kommen- taar sprak hij over een glo baal zeer goede wedstrijd die een bijzonder spannend verloop kende. De twee ploegen speelden agressief maar nooit ging de wed strijd de perken van de sportiviteit te buiten. Een gelijkspel was volgens L De Nil een juiste uitslag geweest. Dendermonde speelde een voortreffelijke eerste helft. De thuisploeg kwam weliswaar het eerst aan bod 5-2 na 13' maar de 3-2-1 verdediging van Dendermonde afgewis seld met een 5-1 (mandek king op de spelverdeler) deed het tij keren en via 5-5 werd het 5-7 na 18'. De wed strijd bleef bijzonder span nend en van goed niveau. Keeper Quisquater stopte drie 7m worpen en na de eerste helft leidde Dender monde met 10-12. Ook in de tweede helft bleef de wed strijd bijzonder spannend maar toch kwam Uilenspie gel sterk opzetten via een hard werpende tweede lijn en als de Dendermondse verdediging op enkele fou- Batselier (HBC Dendermonde) speelde een opge merkte wedstrijd tegen Uilenspiegel, (eva) ten werd betrapt, wees het een mandekking over het scorebord 18-18 na 45' spe- ganse terrein, dwong nog len. Tien minuten voor het twee open doelkansen af einde stonden de ploegen maar faalde dan in de af- nog steeds geüjk en on- werking zodat een 25-22 danks Dendermonde met einduitslag toch wel een een uitstekende Luc her de Uilenspiegel verdedi ging bleef bedreigen, kon de thuisploeg vooral dank zij een voortreffelijke doel man met 23-21 leiden 3' voor het einde. Dendermon de schakelde dan over naar vertekend beeld geeft over de waardeverhouding tus sen de ploegen. Scoorden: Van Cauwenberghe 7, Bat selier 4, Van de Velde 6, Gyssels 1, Segers 2. De Nil Sparta Aalst - Stenor: 13-20 nekkig aanklampen zodat na een gelijkopgaande eer ste helft het scorebord 8-9 aanwees. Onmiddellijk na de rust kon Mechelse de Grembergse verdediging voor problemen stellen en na 40' leek de wedstrijd be slecht (10-14). Nog eenmaal' kon de thuisploeg de in druk geven het nog te kun nen halen (14-16) 13' voor het einde maar een nieuw Mechels offensief zorgde voor 14-19 en een niet afla tend GSK kon deze kloof nooit meer dichtmaken SK Grembergen. Van Hecke. H. Van Haute 6, Becckman, Cassiman. J. Van Haut 2. Dooms, Dauwe 1, De Jon- ghe, Broothaerts 3, De Bra- ckeleer 5, Derde Landelijke VOO IK ^1K eweli s Ka ivald Grembergen 2 - HC luven 2: 17-19 Grembergen 2 speelde eslist zijn beste wedstrijd an het seizoen. De G.S.K iloeg, waarin heel wat de- utanten zitten, hield lang olijke tred met de bezoe- »rs. Het eerste kwartier rerd afgesloten met een 4-4 core maar toen kon Leu- en toch wel even het wed- trijdgebeuren domineren, odat de rust bereikt werd iet een 8-11 score. Onmid- ellijk na de rust resulteer- e een G.S.K. offensief in sn 13-12 voorsprong na 8'. De wedstrijd bleef dan elijkopgaand tot 12' voor et einde (16-16). Toen loest een verdienstelijk 'S.K. 2 afhaken. SK Irembergen P. Van Cau- nhov zeke ïattei wenberghe. De Ridder 2, Vereecken. BeéCkman 4. lm pens 1, Fierens 1. Van Damme 3. Mertens 3, Cassi man 2, T. Van Haute 2. HC Lokeren 2 - Brabo Denderbelle: 8-24 Wedstrijd zonder enige ge schiedenis. Een veel te sterk Denderbelle deed zo wat wat het wilde en bij de rust wees het scorebord reeds 2-12 aan. Tijdens de tweede helft liet Brabo de teugels wat losser zodat Lo keren 2 nog zes keer scoor de. Scoorden: Denderbelle: Van Goethem 6. Van Lem- bergen 6. Verpoest 2, Van den Abbeel 3, Uyttersprot 4, Heuvinck 2, D Uytter sprot 1 EVA Dameshandbal In de dameskompetitie viel niet zo heel veel positiefs te noteren voor onze streekklubs. Avanti Femi na won weliswaar vrij ge makkelijk te Herstal (6-12) maar na de nederlagen te gen o a. Uilenspiegel kun nen zij zich in kompetitie- verband geen begoochelin gen meer maken In eerste landelijke verloor R.B. Den dermonde volledig onver wacht een punt tegen Kraainem (8-8). De Dender mondse meisjes tellen hier door opnieuw een punt ach terstand op leider Neerpelt en dit punt zou hen wel eens fataal kunnen worden in de eindafrekening. Ook Aalst Sportief bleef duidelijk onder de verwach tingen tegen Duffel (5-5). De Aalsterse meisjes moe ten nog steeds de onver wachte zege tegen Neerpelt bevestigen. In tweede lan delijke verloor Olympia Aalst te Anderlecht met 12- 5 cijfers. Men seinde ons nochtans dat het jonge Aal sterse ploegje duidelijk vor deringen maakt. EVA orig weekend kende het lewestelijk biljarttornooi an BC Centrum Lokeren Va' en spannende finaledag. In eI e reeks A (voor spelers van jareien go |<|asse vrjjSpe|) °P tyas het Roger Mattens (St. n c^ldartinus Aalst) die na een éeks suspence-matchen uit eindelijk de finale won met vaIHechts 2 punten verschil te- 5wijn en Wi||y pauweis (Volks- •n be Ujs Sint-Niklaas). De verde- merse ereplaatsen gingen naar Marcel Van Nieulande (Trap- juinjjjtenhuis Lokeren) en Phi- anegtjppe q6 Beil (Edelweis Evér- em). In de reeks B (voor- 'lers van 5° en 4° klasse Jrijspel) was het Gustaaf Se- 3EN( ers (Napoleon Gent) die lot won tegen Dany De plaa:)aets (Liefmans Eeklo), ter- Mar vijl Frangois Buys (St. Nikla- Kart e biljartakademie) de 3e an d|>laats voor zijn rekening etincl lam voor Cyriel Van Heirse- jieter 6 (Edelweis Evergem). armarnde C-reeks (voor spelers Meter 'an 4e en 3e klasse kader 35/ I kon Roger Van Heirsele Petei Edelweis Evergem) na een halen lechte start de finale naar indril ijn hand zetten met een Petei lotserie van 50 pt. Hierdoor ie 9e ette hij Roger De Roeck (Be- Bij dtyerse Biljartfed.) gewoon jucieoE.0. in de finale. Dieter Se- Slabjjers (Napoleon Gent) volg- i de op de derde plaats voor Marc Van Malderen (Cen trum Lokeren). In het tornooi werden in to taal 8 promoties behaald door: Willy Pauwels, Marcel. Van Nieulande, Philippe De Beil, Alfred Pintens, Chrétien De Roeck, allen van 7e naar 6e klasse. Gustaaf Segers ging van 4e naar 3e klasse. Roger Van Heirseele en Georges De Neef gingen van 4e klasse kader naar 3e klas se kader. Na de finales wer den de prijzen onder massa le belangstelling overhan digd aan de spelers in aan wezigheid van Herman Mag- herman, schepen van sport en kuituur van Lokeren. Al- bert De Maere, gewestelijk sportbestuurder van beide Vlaanderen, Jeroom Laere- mans, nationaal sportbe stuurder Jeugd, Pierre De Borgchraeve, gewestelijk schatbewaarder en als offi cieel afgevaardigde van KBBB Vlaanderen, Raf Bor- remans, gewestelijk secre taris. Na de prijsuitreiking over handigde Herman Magher- man nog een herinnerings- plakket der stad Lokeren aan de tornooiwinnaars en de Lokerse finalisten. Meteen werden ook de prij zen van de grote tombola Zandvliet - Avanti 2: 14- 17 Door goed spel in het eerste en laatste kwartier van de wedstrijd hebben de Lebbe- kenaars zich de zege kun nen toeeigenen. Avanti, zonder De Feyter- De Smet-Vlassenrootbe gon inderdaad uitstekend, via Verguit en Van Langen- hove, de 2 beste spelers op het terrein, liep het 0-5 en 2-7 uit na 15'. Een paar slechte passen brachten Zandvliet echter terug tot 6-9 bij de rust. De Antwerpenaars scoor den na de pauze slag op slag tweepaal, maar Avanti hield steeds één doelpuntje voorsprong. Na 15' kon Dirk Verguit deze voor sprong verder uitbouwen tot 11-15 en was de wed strijd gespeeld. Avanti 2: De Donder, Van der Steen, Van Langenhove 4. Van Onsem 3. Van Mol 3, Parijs 1, Waumans 1. Bosteels, Verguit 5. Weekeinde 31-1/1-2 Zaterdag te 17 uur Min. Avanti 2 - Ajax te 18 uur Kad. Avanti - Ajax Zondag te 14 uur Schol. Avanti l - Merksem Vrijdag 30.1 te 18 uur Schol. Avanti - K. Atheneum Dendermonde EVA Sparta Aalst kon geen pun- tenwinst boeken tegen Ste nor. Op zichzelf niet zo ver wonderlijk aangezien de ploeg uit Wilrijk toch tot de besten van de reeks behoort maar het onstellend zwak vertoon van de Spartanen kan niet weggecijferd wor den. Zoals Sparta speelde tegen Stenor vallen zij als een rijpe appel in de degra- datiemand. Niets blijft over van de ploeg die tijdens het seizoenbegin voor zeer hoopvolle prestaties zorg de. Sparta is duidelijk afge zakt tot een ploeg zonder ambitie, men gelooft niet meer in eigen mogelijkhe den en er valt ook geeri enkele lijn meer te ontdek ken in het spelpatroon Nochtans blijven wij ervan overtuigd dat het huidige Sparta de degradatie nog kan vermijden. De kwaliteit aan spelers is voorhanden maar er moet zeer dringend iets veranderd worden aan de spelkonceptie, in eerste landelijke kan men zich in derdaad niet veroorloven gedurende een ganse wed strijd te improviserenTe gen Stenor is Sparta eigen lijk nooit in de wedstrijd geweest. Een goede bezoe kende keeper verijdelde en kele goede Sparta doelpo gingen tijdens het wed- strijdbegin en het was reeds 0-3 geworden voora leer W. Bomon op straf- worp na 11' kon tegensco- ren. Het eerste kwartier werd afgesloten met een 1-5 stand en het was slechts rond de 20e minuut dat F. Bomon, zeer hard werkend maar als pivot duidelijk wat onwennig, het tweede Aal sterse doelpunt lukte. Via 2-6 naderde Sparta langs Van Snick en Mens nog tot 5-7 aan de rust. Het begin van de tweede helft bleek echter fataal voor Sparta. Ondanks keeper Kieckens enkele mooie parades lukte liep Stenor tot 6-11 uit vooral langs de hard en juist werpende De Wit. Nog even trachtte een veel bal verlies leidend en improvi serend Sparta aan te pik ken (9-12) maar een 9-14 score een kwartier voor het einde het niet veel goed meer hopen. Aalst langs Koen en W. Bomon maakte er nog 11-14 van 12' voor het einde, maar stortte toen totaal in elkaar wat resul teerde jn een 11-18 score 5' voor hef einde. Late treffers van Frank en Koen Bomon konden geen aarde meer aan de dijk brengen. Sparta Aalst. W. Van Delsen en P. Kieckens, K. Bomon 2, W. Bomon 3, Mens 3, Van Tem8che, Van Snick 1, Lootens, Van De Meersche 1, J. Bomon, F. Bomon 3. Reserven: Sparta Aalst - Stenor: 9-17 Tijdens de eerste helft bleef Sparta vooral dank zij keep er Van Delsen lang aan klampen (4-4) om de rust te bereiken met een 5-9 score Na de rust kwam de grotere trefkracht van de bezoekers duidelijk tot uiting. Scoor den: W. Van Delsen 1, Cooman 2, Van Snick 4, De Neef 1Boel 1Troch 1 Ajax Lebbeke - Heusden: 14-13 Het fenomeen dat Ajax in zijn thuiswedstrijden onder zijn mogelijkheden speelt blijft zich doorzetten Ook zondag tegen Heusden werd het een zege met de hakken over de sloot maar het belangrijkste werd toch verwezenlijkt, Ajax won en blijft leider met 2 punten voorsprong op Uilenspie gel. Ajax startte vrij zenuw- achtig aan deze wedstrijd. Heusen blijkt in het verle den steeds een «boeman» te zijn geweest voor de Lebbe- kenaren en vooral hun ste vige verdediging stelt de Ajaxieden nogal eens voor problemen. De eerste helft werd gedomineerd door twee stevige verdedigin gen. Nadat Heusden de sco re had geopend stelde M. Huyck gelijk na 8' en na het eerste kwartier leidde Leb beke langs Hendrickx met 3-1 Heusden bleef echter aanklampen en via 5-3 werd de 5-5 ruststand be reikt. Onmiddellijk na de rust leek Ajax de definitieve kloof te zullen slagen. Mare en Dirk Huyck samen met Van Medegael zorgden voor 10-7 maar bij de aanvang van het laatste kwartier wa ren de Limburgers opnieuw bijgebeend (11-11). Via 13- 11 werd het 13-13 6' voor het einde. De Busschere maakte één minuut later er 14-13 van op 7m worp en meteen lag de uitslag vast. Een goede Van Geel hield de ploeg kalm zodat de res terende 5' zonder doelpun ten werden uitgespeeld. Ajax Lebbeke: De Bruyn, M. Huyck 6, D. Huyck 3, M. Hendrickx 2, Van Medegael 1, Vermeiren, Quidé, Ja cobs, Van Geel, De Bussche re 2. Reserven: Ajax Lebbeke - Heusden: 9-11 Rust 5-6. Scoorden De Wit 1, Keppens 1 De Decker 5. Sanders 1, Vermeiren 1. EVA Handbalklub Atila Temse: de titel tegemoet, (rdg) De Lentebeurs loopt van 28 februari tot en met 8 maart 1981. Volgende sporttakken zijn weerhou den: trampolinespringen, turnen, worstelen, korfbal, zaalvoetbal, judo. basket (van mindervaliden), mini- volley. atletiek, jazz-gym- nastiek, cyclobal en pistool schieten. Op woensdag 4 maart worden de trofeeén van het Provinciaal Komitee uitge reikt aan de beste en meest verdienstelijke realisaties van onze provincie: 1 trofee voor dames, 1 tro fee voor heren en eveneens 1 trofee voor dames en he- BC-Centrum uitgetrokken. De nummers verschijnen in de plaatselijke reklaam- en weekbladen, en hangen ook uit in het lokaal van het Cen trum. De prijzen kunnen af gehaald worden voor 1 feb ruari bij Luc Van Duyse, Zwaluwstraat 25 te Lokeren. J.V.L. ren aan de mindervaliden. Kandidaturen voor deze trofeeën worden ingewacht vóór 15 februari. Op zelfde datum zal de verdienstelij ke 8portpromotor of sport bestuurder worden gehul digd. Superstar 1981 wordt georganiseerd op volgende data: reeksen (voor dames en he ren): op 13 en 20 maart. Finales op 27 maart 1981. Proeven voor de heren basket, pompen aan de baar. wielrennen, springen over de bank, voetbal, ge wichtheffen en steeple- loop. Iedere deelnemer kiest uit deze disciplines 5 spor ten uit, waaraan hij wil deelnemen (eigen speciali teit is evenwel uitgesloten). Voor de dames: basket, pompen aan de baar, wiel rennen. over de bank sprin gen. lopen, handbal en koorddansen. Zoals voor de heren kun nen de dames hier 5 proe ven uitkiezen, waaraan moet deelgenomen worden. Kandidaturen voor deze superstar kunnen van nu af tot uiterlijk 28 februari gestuurd worden naar M. Lippens, Sint-Denijslaan 431, 9000 Gent. Ter herinnering: er zal geen leeftijdslimiet gesteld worden. Er is ruime ver goeding van de verplaat singskosten, en er zijn mooie prijzen te winnen! Deelnemers aan de Su perstar moeten woonachtig zijn in Oost-Vlaanderen en aangesloten bij een Oost- vlaamse klub. St.-Lutgart 30 Osiris Aalst 2 Onze Aalsterse kracht- balklub die pas dit seizoen in eerste klasse verscheen, zit in een krisisperiode. Na S.K. Terjoden. (Per) een zware nederlaag op ei gen terrein tegén Dudzele ging men nu bjj Sint-Lut- gart falikant onderuit. De lichtgekwetste Van Lyse- beth trad bij de invallers aan wat de Osiris-aanval wel verzwakte. Toch mag niet alleen de afwezigheid van dezetopaanvaller als reden voor de ongelooflijk zware nederlaag worden gesteld. Een andere belang rijke faktor was wel het ge brek aan inzet dat bij som mige basisspelers duidelijk merkbaar was. Osiris had de match niet kunnen win-, nen maar een eervolle uit slag zat er zeker in. J.G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 27