INHULDIGING VERNIEUWDE PVV-LSW LOKAAL Verbond van Aalsterse dekenijen vraagt antwoord op middenstandseisen Impuls haalt «Nee Spe, Nee Metu» vanonder het stof VRIJE tribune kruislicht Vriendenkring Stadspersoneei Aaist Onze woordvoerders te Brussel Appelsienprijs 80 voor Ray De Smet, Citroenprijs voor Ghisleen Willems 2 - 30.1.1981 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. Dolend bevolkingscijfer Bij het opmaken von de statistieken op 31 december 1980 van de bevolkingstoestand kwamen we tot de onaangename vaststel ling dat het aantal inwoners van Groot Aalst weer was gedaald en wel met 480 eenheden ten overstaan van 1979. Sedert het begin van de fusie op 1 januari 1977 is de curve van terugloop zeer spectaculair Op 1 januari 1977 telden we 81 422 ingezete nen. Op 31 december 1980 zijn er nog 78.860 dus 2562 minder. Het dalen van het bevolkingscijfer heeft veel negatieve gevolgen. Benevens een belangrijke weddevermindering voor Burgemees ter en Schepenen is er, en dat dan vooral, een vermindering van het aantal gemeenteraadsleden. Boven de 80.000 inwoners heeft men 43 raadsleden tussen 70.000 en 79.999 zijn er maar 41 raadsleden. Het, aantal Schepenen blijft ongewijzigd namelijk 8 voor een inwonersaantal tussen 50.000 en 99.999. Zulks betekent dat bij de gemeenteraadsverkiezing van 1982, 41 raadsleden zullen worden verkozen. Indien men bij de laatste verkiezing - oktober 1976 - slechts 41 in plaats van 43 zetels had mogen verdelen dan zouden C.V P. en P V V. elk een zetel minder hebben gehad. Nu we stilaan aan de verkiezingen van 1982 gaan denken is het goed, dat allemaal in overweging te nemen want de partij die in 1982 nog maar een status quo behaalt is door het minder aantal te verdelen zetels aan de winst. Alleszins lijkt het onafwendbaar dat na 1982 de gemeenteraad slechts uit 41 leden zal bestaan Het is inderdaad onmogelijk dat op anderhalf jaar de bevolking met 1140 eenheden zou aan groeien om terug de book van 80.000 te bereiken. Edgard Hooghuyse Schepen CARNAVAL In mijn vorige bijdrage heb ik de ongebreidelde macht en de bemoeizucht van de Staat een etterbuil genoemd, die in grote mate verantwoordelijk is voor de economische crisis. Er is trouwens slechts één ding meer dat, buiten alle proporties, meer dan opzienbarend groeit: de staotsschuld, waar ik geen cijfer meer durf op te zetten, omdat er inmiddels wellicht weer wat miljarden bijgekomen zijn. Het hele economische leven gaat daar zwaar onder gebukt. Mijn woorden waren echter nog niet koud, toen de minister van financiën een van de vooraanstaandste economisten, zich voornam 2.150 nieuwe fiscale ambtenaren aan te werven De dwaasheid kent geen grenzen, zeker als men weet dat diezelfde minister vandaag zegt dat «het begrotingstekort op de economie werkt als een kankergezwel». Hoe rijmt men zoiets samen, tenzij met het bijbels gezegde: «Luister naar mijn woorden, maar kijk niet naar mijn daden»? Want er is geen twijfel aan dat die schijnbaar populaire maatregelen veel meer banen zullen kosten dan er vandaag domweg worden geschapen. Verder zien dan de neus lang is, en de mensen niet bedotten, mijnheer de Minister! Mijlijkt dat een uitstekend nummertje voor onze Aalsterse carnaval, die ik nog duizend maal ernstiger neem. Dat doet me inderdaad denken aan de Aalsterse carnaval, ditmaal met een Europese en Oost-Vlaamse prins. Op zichzelf lijken die prinselijke verdiensten maar echt interes sant voor oerechte Aalstenaars met een chronische carnavalitis. Maar toen ik deze week las dat prins Enrico niet minder dan 54.000 kilometers - meer dan de wereld rond - in de benen heeft om zijn stod te vertegenwoordigen, leek me dat geen feit voor achter het nieuws, maar iets wat eens de krantenkoppen mag halen. Vooral het feit dat Enrico op zijn overmoeibare buitenlandse tochten ook wel eens Aalsterse produkten onder de arm neemt, is op zijn minst een geweldige verdienste In carnavalmiddens, zeker in het Duitse Köln, zitten immers heel wat mensen uit de bedrijfswereld. Ze bieden kontakten die niet te versmaden zijn Als ik op lokaal vlak iets in de pap te brokken had, maakte ik Enrico oen de hele Prinsencaemere tot officiële vertegenwoordi gers van de stad, die ik zou bevoorraden met een bron van documentatie over alles wat Aalst te bieden heeft in het om het even welk domein. Die mensen dragen overigens de mentaliteit en de boodsc boodschap uit dat gewone mensen - zowel «die van voor als die van achter de toog» zoals Reagen zei belangrijk zijn. Hoe zij iefs bijdragen aan het gemeenschapsleven is zonder belang. Belang rijks is dat zij het doen! Ik wens de Aalsterse carnavalisten daarom veel geluk toe Het is alleszins een verademing enkele ideeën aan hen te wijden. De problemen waarover WIJ altijd schrijven zijn er trouwens morgen nog. Willy Van Renterghem DE KRISIS EN DE BLINDE VINKEN PW-Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem is (of heeft) een merkwaardig tekstschrijver Wie niet denkt naar het stokou de liberaal recept van «laisser faire, laisser passer» is een blinde vink, een doemdenker of een protectionist. Voor de liberale familie immers is alles zo helder en eenvoudig als het maar zijn kan: de oorzaak van de krisis is bijna alleen terug te brengen tot de groei van het aantal ministeries en de daaruit volgende bemoeienissen in zowat alle domeinen van het leven De kankerbuil bedoeld wordt «de staat») moet dus sisfematisch afgebouwd worden en olie lasten moeten drastisch verloogd worden. Blauw-Jonk, het lijfblad van de PVV-jongeren doet er nog een dikke schep bij: de grote oorzaak van de werkloosheid is het bestoan van een minimumloon gekombineerd met de uitke ring van werklozensteun. Vandaar tot de afschaffing van deze beide belangrijke sociale verworvenheden ishet maar een stap. Wellicht kunnen dan meteen ook voor de Aalsterse PVV- jongeren het bestaansminimum en de sociale uitkeringen zoals pensioenen, ziekengeld, enz naar de prullenmand worden verwezen. En hop, we zitten in het liberaal paradijs waar enkele het zeer goed stellen en het grote deel van de bevolking onder de armoedegrens wordt geduwd En nog eens hop, de krisis is meteen opgelost. De vraag blijft alleen of de meer dan 380.000 werklozen en de andere vele duizenden sociaalgerechtigden die liberale soep met smaak zullen verorberen en zich die met veel offers en strijd verworven rechtmatige vergoedingen zomaar zullen laten afnemen terwi|l de grootste profiteurs in de meeste weelde blijven baden De tweede vraag is of de krisis daarmee dan is opgelost en voor wie. Paarop geeft de liberale teoreticus geen enkel sluitend antwoord Zelfs blinde vinken als wij worden genoemd zien we toch duidelijk dat ondanks de reeks program ma- en herstelwetten, ondanks het matigen, versoberen en inleveren (altijd door dezelfden) de krisis niet wordt opgelost, integendeel steeds maar erger wordt. Zoals we het in onze brochure «krisis» zonder omwegen hebben neergeschreven: de staatskas klopt nog minder, er wordt nog minder geïnvesteerd door de overheid, in de privé-sektor zijn de investeringen arbeidsbesparend en de rij werklozen wordt alsmaar groter. Er zal dus wel een totaal andere politiek nodig zi|n dan de liberale spijskaart om het tij werkelijk, en dit ten voordele van het overgrote deel van de bevolking, te doen keren. We raden Volksvertegenwoordiger Van Renterghem en de Aalsterse Blauw-Jonkers stellig de lektuur van onze KP-brochure aon We zullen zo vriendelijk zijn hen deze te bezorgen in de zoete hoop dat zij er wat zullen oan opsteken al was het maar om ook eens een andere iogika te kennen waarover Piet De Moor in de Nieuwe schreef dat «wie ernstig naaroplossingen voor de krisis zoekt in elk geval kennis moet hebben van het pion van de Vlaamse raad van de K.P.B Wie het te min vindt om ook eens andere standpunten wat beter te leren kennen doet er best aon de benaming van «blinde vink» voor zichzelf te behouden. Jos De Geyter Op vrijdag 23 januari 1981 had de officiële inhuldiging De verdere avond werd be- zoekje te brengen aan het plaats van het vernieuwde PW-LSW lokaal «'t Duifken», en sloten in de feestzaal op lus- mooi vernieuwd lokaal. Men de bijhorende zaal aan de Zijpstraat in Hofstade. tige deuntjes, die tot in de zal er vergast worden, in alle Deze gebeurtenis, welke kan; samengevat worden in één woord was werkelijk formi dabel te noemen en deze die er waren kunnen het ge tuigen. Zowel het puik ingericht en vergroot café, de in een nieuw kleedje gestoken ver gaderzaal, als de gans ver nieuwde feestzaal waren overvol van medestanders, vrienden en sympathisan ten. Een zee van bloemen en geschenken viel te beurt aan de nieuwe uitbaters, Sonja STERCK en haar echtgenoot Etienne GRILLAERT, die te gelijkertijd ontroerd en ver heugd waren bij het in ont vangst nemen van zoveel eerbetoon en blijken van ge negenheid. Het praktisch voltallig plaat selijk PVV-LSW bestuur was tegenwoordig, vergezeld van volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem om de gelukwensen te betuigen. Aan al de aanwezigen wer- den door de lokaalhouders pg ^g^g lokaalhoudster en de lokale prominenten. (Per) gratis drinks aangeboden, wat een aanloop werd om Van de inwendige mens vroege ochtend uitdeinden. vriendelijkheid, op een ver- de «kranen te laten lopen» werd gezorgd, door het Wie er nog niet zou geweest zorgd degelijk en smakelijk om de dorstigen te laven, ronddelen van belegde zijn, wordt vriendelijk uitge- biertje, in een zeer gezellig- Zelfs voor de versterking broodjes. nodigd ook eens een be- prettige omgeving. Op de jongste algemene vergadering van 20 januari be sprak het verbond der Dekenijen van Aalst onder de dynamische leiding van Pol De Paepe de verkeers en andere problemen waarover zij het reeds sedert vele jaren heeft. Het gevolg was dat een motie opgesteld werd die verstuurd werd naar het Schepencollege en naar de fraktie- leiders van de politieke partijen. Alle aanwezigen (twaalf op de dertien dekenijen) keurden de tekst van de motie goed. Meerderen vonden de tekst ervan zelfs nog te braaf en waren van mening dat de toestand erg wordt. «Persoonlijk heb ik te Aalst nooit geweten dat een der gelijke diepe kloof dreigde tussen stedelijke gezagdra gers en een gedeelte van de bevolking. Ik hoop vurig dat U uw kloof spoedig zult dich ten» aldus de heer De Paepe in zijn brief. Anderzijds is het Verbond van mening dat de door een BTK-teamgepubliceerde ver keersenquête die enkele maanden gelegen reeds in dit weekblad verscheen, leidde tot ridikule besluiten. Men is immers van mening dat deze steunt op ministriê- le normen en verkeersrege- lementen, in plaats van in de centrumstraten zelf te gaan kijken hoeveel lege parkeer plaatsen er overdag zijn. «Die BTK'ers zouden dat werk gemakkelijk aankun nen, zelfs als ze niet tot vijf kunnen tellen» aldus het slot van de door de heer De Pae pe ondertekende brief. Motie In de motie zelf maakt het Verbond der Aalsterse Deke nijen zich ongerust over de passiviteit van stadsbestuur en gemeenteraad tegenover de verkeersproblemen, waarvoor het sedert tien jaar de passende oplossingen vraagt. Het Verbond herin nert eraan dat het steeds hoofdzakelijk de eerlijke uit voering heeft geëist van het officieel struktuurplan, dat niet minder dan 21 nieuwe parkings voorzag. Vervol gens wordt verwezen naar de inspanningen van alle «andere steden ter wereld» waar de beschikbare ruim ten nuttig worden aange wend, zonder dat daarom één boom moet sneuvelen. De motie herinnert tevens aan de beloften van de bur gemeester en vijf schepenen op 29 april 1980 om «binnen de drie maanden» te ant woorden op de midden standseisen, geuit tijdens de betoging van 21 april. Dit gebeurde nog steeds niet, ook niet na de bezetting van de parking door het stads- personeel op 20 oktober en een ludieke manifestatie aan het stadhuis op 24 no vember. Het Verbond der Dekenijen maant het Kollege van Bur gemeester en Schepenen dan ook beleefd aan om bin nen de veertien dagen de beloofde uitleg te verschaf fen omtrent de dringende maatregelen, «teneinde de aantrekkelijkheid van Aalst te herstellen voor bezoekers, toeristen en konsumenten». VEHE Pausen en Processen (herziene en andere)... In juni gaat de paus op ,reis. Van 8 tot ll juni zal hij m Zwitserland zijn en daar o.a. de steden Genève en Freiburg i bezoeken Beide steden liggen in wat men het Juragebied pleegt te noemen. In Freiburg werd in het jaar 1731 een vrouw veroordeeld wegens «hekserij»; zij kreeg de doodstraf en werd in het openbaar verbrand. Voor zover men weet (maar het meeste archiefmateriaal is nog niet onderzocht of niet toegankelijk, bv. Het Vaticaans archief) was dit de laatste vrouw die als heks werd verbrand; het was Catherine Repond, bijgenaamd 'Catillon' Zij was, zoals de meeste vrouwen die als heks werden ter dood gebracht, arm en niet meer heel jong (tussen 50 en 60 jaar). Zij was alleen-staande en woonde alleen zoals we kunnen lezen in dé Archives d'Etat, Fribourg. En zij was de laatste van een lange, lange rij vrouwen wiens namen en voornamen, ouderdom en beroep, wiens burgerlijke stand ons allen bekend zijn uit de verslagen van de gerechtszaken van het katholieke, tweetalige Freiburg en dit vanaf de eerste verbranding voor hekserij ir Freiburg in 1457. Toen werd een vrouw, beschuldigd een «heks» te zijn, verbrand in de Benedictijnerabdij, dicht bij de stod gelegen (Papiers de l'Abbaye de Hauterive). Vele honderden zijn in deze stad vermoord. En dan hield men zich in Freiburg nog strikt aan de wet van de Carolina, uitgevaardigd door Keizer Karei V (Freiburg behoorde tot het Heilige Roomsche Rijk) die voorschreef dat de «hekserij» moest bewezen zijn, dat folteren van de vrouwen, om de namen van hun mede-heksen te bekomen, was toegestaan maar volgens de richtlijnen moest verlopen, zo vermelden de archieven dat uit 79 gefolterde vrouwen in 1683 slechts 28 tot bekentenissen overgingen. Ook waren er in de gevangenissen van Freiburg, zoals blijkt uit de registers van die tijd (de Thurnrodellen en de Ratsmanualen) minder zelfmoorden dan in andere streken. In de stad Genève waren de alleenstaande en oudere vrouwen niet veiliger dar» elders in het West-Europa van eeuwen. Toch tonen de analen dat de tijd dan Calvin in de stad verbleef minder heksenproces sen kende dan de andere perioden. Men schrijft dit toe aan de invloed van zijn vriend, de Franse jurist Germain Colladon. In de meeste streken vindt men geen verschillen in «heksenjacht», of dit nu katholieke, calvinistische of protestantse gebieden w Allen, de wettenmakers en de uitvoerders, de machtigen van die tijd, beriepen zich op dezelfde onfeilbare bronnen om tussen 1390 (eerste vrouw als «heks» verbrand te Parijs) en 1731 duizenden om te brengen, namelijk Exodus 22:17, «geen tovena res zult gij in leven laten». Twee mensen uit ons volk hebben de moed gehad tegen het doden van de vrouwen te protesteren: Erasmus en de arts Weir (of Weyer). Zij geloofden in dingen die «heksen» ten laste werden gelegd (aanbidding van de duivel, misbruik van hosties, gebruik van giftige kruiden voor betoverin gen, enz.), maar ze zagen hen meer als slachtoffers dan als boosdoeners. Paus Gregorius IX riep de gelovigen op om naast de ketters ook de heksen te vervolgen (1227). In de encycliek «Super illius specula» (1326) roept paus Joannes XXII op tot «heksenjacht» Paus na paus geeft gedurende de 14de eeuw brieven uit met richtlijnen over heksenvervolging. In 1484 verschijnt de «heksen- bul» (Summis desiderantes affectibus) van paus Innocentius VIII, daarop nemen de rechtszaken over «hekserij# geweldig toe Twee Dominicanen uit het Juragebied: Sprenger en Institor schrijven tijdens het Concilie van Basel hun bekend boek «Malleus maleficarum» vertaald als «heksenhamer» waarin e< direct verband gelegd wordt tussen de misdaad van hekserij i het vrouw-zijn. Dit boek werd de leidraad voor de processen Genève en Freibourg, in heel West-Europa en Engeland In Rome gaat men het proces tegen Galilei (1564-1642) herzien, hij werd veroordeeld maar had meer geluk dan zijn voorganger Giordano Bruna te Rome werd verbrand. De heksenvervolgers, die overal in de voetsporen van de ketterjagers traden, die dezelfde methoden gebruikten en zich op die kerkelijke en staatkundige voorbeelden beriepen, hebben, om bij Genève en Freiburg te blijven, duizenden vrouwen onschuldig ter dood gebracht. Is het teveel gevraogd dat, ter gelegenheid van de komende reis van de paus naar die beroemde steden, ook die processen herzien worden en eens eerlijk nagegaan welk soort mentaliteit in de Kerk tot zulke «feiten» aanleiding heeft gegeven? In een vorig Kruislicht raakt E. H. Deken even de verantwoordelijlheid van de «kop» van de Kerk aan in verband met bv. de Inquisitie, de grote vraag is. Hoeveel leert men van het verleden? Gaat het in de Kerk om het geluk en de vrijheid van de mens of gaat het andere dingen? In hoever is het denken over de vrouw bij hen, die het in de Kerk voor 't zeggen hebben, geëvolueerd? aleidis dierick Het tiende nummer van het driemaandelijks stadsblad voor KMO's is van de pers. Wie het niet toegezonden kreeg, maar er toch in geinteresseerd is kan het gratis vinden ten stadhuize. In 52 blz. worden facetten van het Aalsterse ekonomisch-kommercieel leven doorlicht, naast brokken informatie gekoppeld aan impulsen. Zoals de voorgaande edities ademt ook dit nummer een optimisme uit over de on dernemingskracht in Aalst. Het blad gaat niet echt in op de grote ekonomische ver schuivingen die zich op we reldvlak voordoen, op oorza ken van wat «krisis» ge noemd wordt. De redaktie wil «niet in het domein van de sociaal-ekonomische kontroversen belanden,» wel wordt inspiratie ver strekt voor «een nieuwe golf van kreativiteit» en daar acht men de oude Aalsterse spreuk «Nee Spe, Nee Metu» (door hoop noch vrees) niet te goed voor. Die inspiratie werd in 't jong ste nummer gevonden «over de Brug» (de Molen dries, Hoveniersstraat en Varkensmarkt werden be zocht), bij de Jonge Ekono mische Kamer Aalst (waar van de voorzitter geïnter viewd werd), bij Jean-Marie De Bruyn (voorzitter van de Handelsrechtbank afdeling Aalst, wiens toespraak gepu bliceerd wordt), bij bedrijfs- seminaries en voordrachten van CORVO (die aangekon digd worden), en een hoop informatievigheden die van buiten Aalst komen. De redaktie (Lodewijk Kie kens en Cyriel Temmerman, met supervisie van de bur gemeester D'haeseleer) prijst een en ander aan. Bio logische landbouw bv., met een prikje naar de hogere overheid: «Wij blijven ho pen dat onze lezers in het Ministerie van Landbouw het vandaag of morgen eens te pakkenkrijgen zoals wij, en ernstig gaan nadenken over echte overheidsre- search terzake». Ook het Baaigemse initiatief van een Boerenmarkt waarbij produ centen rechtstreeks aan de verbruikers - zonder tussen handel gaan verkopen, door samenwerking in kleinscha lig verband, wordt bewon derd. «Wanneer gaan de Aalsterse boeren zelf eens zorgen voor de kommerciali- satie van biologische pro dukten, rechtstreeks van boer tot konsument? Want die mogelijkheid bestaat!» In afwachting gaat het re- daktieteam zelf al bij een Leedse boer aankloppen voor (biologische) melk, kar nemelk, yoghurt en kaas. In gegaan wordt op overheids beschikkingen terzake; wan neer is wel en geen vergun ning nodig? Verder worden nog het bloedtransfusiecentrum aan het Keizerlijk Plein belicht, en werd een enqute van een Public-Relationsstudent op genomen. Nico Keppens uit Berlare wil immers nagaan wat de KMO's denken over public relations en maakt dankbaar gebruik van de in Aalst bestaande werking met KMO's. Een «Dossier over vraag en aanbod op de Arbeidsmarkt» (door het Verbond van Nederlandse Ondernemingen) wordt ge propageerd: «Het VNO meent dat de werkloosheid drastisch omlaag kan. Haar dossier bevelen we daarom warm aan aan alle beleids mensen en allen die betrok ken zijn bij het werkloos heidsprobleem». «Aalst lééft nog, ondanks de sombere vooruitzichten»... wie zelf wil lezen hoe de redaktie van Impuls tot dat besluit komt, moet dat ja nuarinummer maar gaan halenl (PD) Duivententoonstelling op zondag 1 februari 1981 van 9.30 uur tot 12 uur in het Stedelijk Onderwijsinstituut 1, Vrijheidsstraat, Aalst. Om 11 uur: uitreiking trofee door Schepen E. Mon sieur Willy Van Renterghem informeert naar openbare werken in het Aalsterse Onlangs stelde PW-Volksvertegenwoordiger Willy Van Renter ghem een parlementaire vraag aan de heer Jos Chabert, Minister van Ofjenbare Werken. Willy Van Renterghem vroeg aan de Minister uitleg aangaande allerhande geplande en aan de gang zijnde werken (evenwel op initiatief van het departement Open bare Werken) in het arrondissement Aalst De Volksvertegen woordiger wenste preciese informatie over de aanleg, de aanpas sing en verbetering van bruggen, wegen, fietsjxiden, waterwe gen, enz... Hij informeerde daarbij ook naar de respectievelijk geplande begin- en einddata, de kostenramingen en de aanbe stedingen, voor zover dit alles nu reeds mogelijk is. In zijn antwoord vermeldde Minister Chabert onder andere het verder zetten van de eerste fase van de nu reeds in uitvoering zijnde werken aan de nieuwe steenweg Aalst-Ninove (133 miljoen). De einddatum hiervan is voorzien voor september 1981 Voor diezelfde steenweg Aalst-Ninove is te Erembodegem, voor omstreeks mei 1981, ook nog een «spoorwegonderbrugging» voorzien (25 miljoen). De tweede fase zal in de loop van dit jaar nog in aanbesteding gegeven worden (zowat 100 miljoen). De Minister haalde ook heel wat nog niet gestarte, maar wel reeds aanbestede werken aan Zo zal op de steenweg Aalst- Dendermonde te Gijzegem een «bochtverbetering» aangebracht worden (5 miljoen). Verder vernoemde de Minister Rijksweg 10 (Brusselse steenweg, Albrechtloan, Porklaan, Leo de Bethune- laan, Capucienenlaan, Gentsesteenweg) en Rijksweg nummer 719 (Leopoldlaan, Boudewijntaan, Siesegemlaan) woar, naar hij zei, «nieuwe beplantingen zouden wórden aangebracht (1,5 miljoen)». Vanwege het Bestuur der Waterwegen wist de Minis ter aan Willy Van Renterghem te vertellen dat in de loop van 1981 de in uitvoering zijnde werken aan de Zwarte Hoekbrug zullen worden voortgezet (51 plus 28 miljoen). Bovendien zullen ook herstellings- en schilderwerken worden aangevat aon de Zeebergbrug. De aanvang hiervan is, aldus nog steeds de Minister, voorzien voor de eerste helft van 1981De geplande duur van de werken omvat 30 werkdagen. In zijn vraag had Willy Van Renterghem geïnformeerd naar werken in het hele arrondis sement Aalst. Het antwoord van de Minister bevatte verder dan ook nog gegevens over werken in onder andere Zottegem, Ninove, Geraardsbergen, Denderleeuw en Sint-Lievens-Houtem. PHR De verstandhouding van Aalsterse persmedewerkers, die jaarlijks de figuur van het jaar verkiest, waarvoor geen politiekers in aanmerking komen, besliste tijdens zijn jongste algemene vergadering andermaal ook een waar dering uit te spreken over de houding van politici uit de Aalsterse regio, dit ten opzichte van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. De sinaasappelprijs wordt voor 1980 toegekend aan Ray De Smet omwille van zijn integere houding en zijn idealis me, zijn liefde voor eigen stad, en het Aalsterse volk, zijn positieve invloed bij alle kollega's, politici over alle partij- grenzen heen en zijn ononderbroken inzet voor de belan gen van de kleine man. «Het is niet nodig te hopen om te ondernemen, noch te slagen om te volharden» <2i1Êo*lfteMS _S VÉcC. yóoz- t£-SH6f De citroenprijs wordt voor 1980 toegekend aan Ghisleen Willems omwille van de zinloze verbetenheid waarmee hij zijn tijd en energie heeft versf>eeld aan onbenulligheden VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 2