Nieuw scorebord nodig? Kansen niet benut Nationale voetbalkompetitie In het hol van de leeuw tuucr 32 - 30.1.1981 - De Voorpost ZE DOEN HET WEER! Ik moet een groter scorebord bestellen! TYROFi Dreesen op zijn eigen doelman. Diezelfde Dreesen was even later opnieuw paraat voor sensatie. Ditmaal haakte hij, op een ogenblik dat prachtvoorzet van De duur van de wedstrijd son die vanop de lijn bin- Schrijver (6-0). Prettig weerzien met Lubanski reeds staaltjes van zijn nenschoof, nadat eerst voetbalintelligentie had een ijverige wederoptre- weggegeven. Hij trapte dende Van Pelt op de een doorsteekballetje vuisten van Hoogenbo- Er steeg reeds een van Mommens voorbij om had geschoten (7-1). Larsen scoorde nog nummer acht en teken de meteen zijn derde doelpunt aan. Warme menselijkheid Om het gevoelsgela den onthaal van Lubans ki volledig te maken paste natuurlijk nog een doelpunt van zijn voet. Meerdere pogingen van Lato om zijn landgenoot aan dit orgelpunt te hel pen, mislukten, toen kwam Verheyen. René, zondag weer één van de uitblinkers samen met Mommens, dribbelde zich vrij en had maar in J te knallen. Hij legde Lato haalt fors uit ondanks de tussenkomst van Leirs (SC Lokeren-Berchem 10-1) evenwel terug op Lu banski die maar binnen te tikken had. Een geap precieerd gebaar dat de good-will onderstreepte. Maar ook Lubanski weet wat dank en vriendelijk heid zijn, gaven die hem reeds vroeger sierden en die hij op de bank nog steeds niet verleerd Hij trok erop uit van aan de middellijn, ontweek een onsportieve tussenkomst van de pas ingekomen Rasker en verkoos in plaats van zelf af te ronden een ze ker doelpunt in de voe ten van Verheyen te schuiven. René dankte met een goal en meteen verscheen op het score bord 0-1. Men had er destijds bij de opbouw slechts reke ning mee gehouden dat de verhouding tussen twee voetbalploegen met enkele cijfers kon weer gegeven worden. Dat bleek zondag niet zo te zijn. R. COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoo gen- boom, Ingels, Snelders, Dobias, De Schrijver, Dal ving, Verheyen, So- mers, Mommens, Lato en Larsen. Berchem Sport: Goossens, De Baere, Wil- lems. Van Pelt. Drees De Lambrechts, Man Je Adilson, Leirs, Van I lie Buys, Geeraerts. Eer Vervangingen: 57' Sihet ders door Lubanski wa 76' De Baere d Rasker. Doelpunten lste helft 29' Mommens 31' Verheyen 37' (strafsch.) 2de helft 5' Larsen 7' Mommens 12' Larsen 24' Lato 34' Adilson 35' Larsen 38' Lubanski 42' Verheyen Scheidsrechter: vaerts Gele kaart: I Toeschouwers: (dm) Verh 1 )rt'csen SC Lokeren-Berchem 10-1 Doorgaans valt in de winnende kleedkamer het meeste en luidruch tigste nieuws te horen. Na de monsteroverwin ning was het nochtans in de Lokerse kleedka mer, de omstandighe den in acht genomen, eerder rustig. Zowel verantwoorde lijken als spelers ston den er stralend bij. Het verschil was evenwel te duidelijk geweest om al les nog eens in geuren en kleuren te moeten on der woorden brengen. Trainer Haesaert wil de er voorzichtigheids halve toch op wijzen, dat ondanks het afgeteken de resultaat het toch steeds moeilijk blijft om het eerste doelpunt te scoren en dan verder af stand te nemen. Toen Wlodek ter sprake kwam had de oefen- meester het over een soort beloning. «Het is steeds ondank baar te moeten invallen op het ogenblik dat de ploeg vierkant draait. Vandaag hadden wij evenwel de gelegenheid om de Pool in te schake len op een moment dat alles nog goed draait en hijzelf dan ook kan mee werken aan het maken van het spektakel. Eddy Snelders heb ik eruit ge haald omdat die jongen reeds zeer hard gewerkt heeft en hij er. op 21- jarige leeftijd, toch reeds heel wat wedstrij den heeft opzitten, dit jaar. Ons leek het interes sant toch ook even de deur ernaast binnen te treden waar je dan in zo'n gevallen in het hol van de leeuw (lees Cop- pens) terechtkomt. Ui teraard wat minder blije gezichten. Nietszeggen de blikken, een beetje schuwend dat je precies hen zou uitzoeken om op zo'n ogenblik erg lastige vragen los te laten. In het midden op de massa getafel Rik Coppens met een vriendelijke groet die je al vastberadener naar hem doet toestap pen. Het verslinden door de leeuw zal er wel niet komen. «Alles draaide bij ons goed tot Lokeren de eer ste maal scoorde. Ik had toen nooit kunnen den ken dat de score zo hoog zou oplopen. Wij zijn dan paniekerig begin nen te spelen en hebben drie cadeaudoelpunten op rij toegestaan. Dan is de kadans helemaal ge broken. De bedoeling was hier met een gele genheidsverdediging een punt weg te halen, maar ja, je kent het re sultaat. Twintig doelpunten tegen tijdens de dne laatste wedstrijden, waarvan 10 in één keer, daar moeten de eventue le degradatiekandidaten toch moed uit putten. Zal Rik Coppens nog één van zijn vroeger zo ge vreesde dribblings kun nen uitvoeren en hier door het degradatie spook omspelen? Berchem is de laatste jaren zowat de specialist geworden in het ontlo pen van de degradatie en daar moeten we dan ook dit jaar kunnen in sla gen. maar als ik eerlijk ben dan vrees ik ervoor. Het zal een lastige zaak worden met deze ploeg. Vooral met de Brazi- De "Duvels- hadden het op Daknam heel warm: in het Berchemdoel was het groot alarm! liaanse spitsen kunnen er problemen rijzen. Zij zijn te balverliefd wat veel balverhes mee brengt. en kunnen zich niet aan een taktische opdracht houden. Een verwijt'als balver liefdheid, toch eigenaar dige woorden uit de mond van Coppens? «Misschien wel. Ik zie graag iemand die han dig is met de bal aan de voet, maar zij slagen er zelden of nooit in om hun rechtstreekse tegenstrever uit te scha kelen. Daarenboven zijn ze dan nog erg storend voor het kollektief ge heel. Zo zie ik het nog maar weinig zitten. Het zal er vooral op aanko men om de sfeer binnen de ploeg goed te houden. Maar ja. wat wil je. Er zijn full-profs die niet renderen en er zijn semi- profs die voor hen bij moeteïl werken. Zoiets blijft niet duren. Tony Goossens, de man die zich tien keren in de netten diende te draaien, was al evenmin een gelukkig man. Vra gen aan zo iemand hoe hij zich voelt lijkt over bodig, dan maar toe komstgericht het ijs breken. «Er liggen nog zware wedstrijden in het on middellijk verschiet voor ons. Het is dan ook niet het ogenblik om het hoofd te laten hangen. We spelen wel slecht, maar we hebben ander zijds toch ook geen ge luk. Neem nu al die ge kwetsten bij elkaar, om wanhopig bij te worden Het bestuur gokte bij het begin van het seizoen op een jaar zonder gekwet sten. maar dat blijkt nu reeds een verkeerde gok geweest te zijn, die ons duur kan te staan ko men Ploegen als Loke ren kunnen daar ook ko men voor te staan, maar hun kern is veel uitge breider en hun moge lijkheden ook veel gro ter. Zij kunnen hun ge blesseerden zelfs voor behandeling naar Dene marken sturen, iets wat bij ons, gezien de be perkte middelen, ge woon niet mogelijk is. Heb je zo'n score al eerder meegemaakt? «Neen, het is de eerste keer sedert ik bij Berchem. en dat is toch al tien jaar, in het doel Psta. Ons vorig rekord was zes, ook hier op Lo keren en een paar weken terug tegen Lierse. Lubanski kan het nog altijd: hij tikt de bal voorbij de wanhopig graaiej Goossens (SC Lokeren-Berchem 10-1) (dm) Zo'n score tast wel het zwakke punten van het zal zwaar woi% moreel aan en dat was Berchem. Redding zit er heel zwaar nu juist één van de nog in voor ons. maar r CORE AS Oostende-Eendracht Zele 1-0 Eendracht Zele is met een arsenalscore bij ASO de boot ingegaan. Nochtans zat er voor de Zeienaars in deze vierpuntenwedstrijd meer in maar de kan sen bleven onbenut alhoewel doelman Winne een groot aandeel had in de overwinning van de thuis ploeg toen hij Deferrerre tweemaal kon stuiten op het ogenblik dat de Zeelse spits een eerste uitover- winning aan de voeten had. Dit Oostende dat de laatste wedstrijden geen potten brak lag zeker binnen de mogelijkheden van een herboren Een dracht, maar gedane zaken nemen nu eenmaal geen keer. Het was de thuisploeg die het eerst uit de slof fen schoot langs Maene die naast de Eendracht- kooi knalde. Zijn voor beeld kreeg navolging van Tavemier die een misser van Jaak Goossens in dank aan nam maar hoog over schoot. Een terug op zijn vroeger peil akte- rende Freddy Jacobs kon een door Bellaert gelanceerde David in ex tremis stuiten en stimu leerde zijn medemaats in die mate dat zij stilaan in het wedstrijdbeeld te voorschijn kwamen. Via de balvaardige Van Wambeke, flink ge steund op rechts door John Christiaens, werd de lokale en onzekere ASO-verdediging in het nauw gespeeld maar ge lukkig voor Oostende bezat doelman Winne voldoende attentie voor de Zeelse tegenstoten. Aan de basis lag de kwikzilveren Dirk De ferrerre, uitstekend be diend door Van Wambe ke, kreeg via Calcoen de bal in de voeten en gaf een strak schot ten beste dat evenwel subliem door Winne werd ge weerd. Terend op deze fraaie aktie hield Een dracht een strak tempo aan, jagend op de bal, met het gevolg dat ASO duidelijk onder de in druk kwam van de Zeel se ploeg. Even voor rust bouwde De Brabander aan een mooie aanval. De bal belandde bij Maes die gepast doorschoof naar Mare Cooreman, doch het schot van de afgezonderde midden velder keilde hoog over. Diezelfde De Brabander kon na een algemene Zeelse aanval zelf af drukken, maar ook zijn poging verdween via het been van een Oostendse verdediger in hoek schop. Kort na de rust kreeg Deferrerre op nieuw een open kans om ASO op achterstand te plaatsen. Na aangeven van André Maes, die reeds een aantal weken aan een mindere kondi- tie toe is, dribbelde hij zich vrij voorbij twee verdedigers en kwam oog in oog met Winne. De Oostendse goalie won het duel door zich uitlo pend in het schietvlak van de Zeelse spits te maneuvreren zodat het leder eigenaardig ka- prioleerde en uiteinde lijk tegen de rechter-' staak te pletter sloeg waar een aalvlugge Win ne er als de kippen bij was om de bal in hoek schop te duwen. Het bleef 0-0 en nie mand kon de indruk ontgaan dat de ploeg die het eerst zou scoren de grootste kans maakte op de overwinning. Even nadat Maes nipt naast het doel had ge kopt, na een aanval via Cooreman-Christiaen8 kregen de voorspellers gelijk. Na een paniekeri ge faze voor het Een- drachtdoel ging Ronny Steeman in de fout en kon een attente Mi vrij aanleggen om man Van Puyvelde dichtbij te versl; 0). aanie Dit sukses gaf de lipoek len opnieuw moed ei een sterk spelende ra kreeg de Eem enkele prangende mente te verduren. David in volle snel op doel afging wi een uitstekende ti komst van Jacobs om deze gevaarlijke valler te bezweren, neer Pereira met subliem hieltje bediende, miste de tendenaar van haartje de wenk] kans om de cijfers drijven. Tien minuten vi gooide trainer Cel Kurt Migom strijdperk ten van Maes, en diem gekwetste Chrisl vervangen te door Hulders. Des vangingen bri Eendracht geen ba hield Deferrerre kloven wenkbrauw een een kopduel met trysse. Dirk was machte de wedstqj vervolgen en zijn 0 nent kon met een di hoofdwonde de kleed Corole mers opzoeken. jj0,en En de doelpuntenhon- ger deed het spelpeil ver der stijgen. Ook Berchem was even ge vaarlijk, zij het dan met een terugspeelbal van In amper twee seizoenen tijd is Lokeren er tot tweemaal toe in geslaagd zijn eigen scorebord in verlegenheid te brengen: dubbele cijfers in voetbal zijn eerder ongewoon. Vandaar dat dit nochtans zeer modern «apparaat» er niet op berekend is. Het eerste team dat met zulke cijfers in de vernieling werd gespeeld, was Hasselt. Afgelopen zondag mocht het nu toch wel erg bedreigde Berchem hetzelfde ervaren. Bij de tiende goal zocht de speaker met dienst hopeloos naar de drukknop met het cijfertje 10. Het doelpunt van Verheyen kwam alleen in het boekje van scheidsrechter Goo- vaerts. Een tweede aangenaam aspekt van de namiddag was het terug-van-weggeweest zijn van Wlodek Lubanski. De Pool mocht van de euforiestemming gebruik maken om denderend wederop te treden. Hij dankte naar het einde toe met het zoveelste staaltje van zijn prachtmentaliteit. Zo'n voetballer is een groot man. Het was nochtans alle maal niet zo heel dende rend begonnen. Rik Coppens die met vijf uit gevallen spelers moest rekening houden, lees in één adem: Stijnen, Van Mechelen, Croc- kaerts, De Ruiter en Ha- zam, had met zijn rester ende spelers een taktiek uitgewerkt die erin be stond om Lokeren zoveel mogelijk te storen bij het oprukken en van on- aandachtzame ogenblik ken gebruik te maken om snel uit te vallen. Dat snel was evenwel misre kend met twee technisch begaafde, maar hopeloos trage Brazilianen voor aan. Het in slaap wiegen lukte beter tot Mom mens van een knoeiboel voor de Berchemgoal ge bruik maakte om het eerste doelpunt aan te tekenen. De Baere, die op de lijn opgesteld stond, trapte gewoon over de bal. Ja, provincialers, zelfs in eerste klasse gebeurt zoiets wel een3 Twee mi nuten later waren de Lo kerse middenvelders er weer. Mommens lobde behendig over een aan tal geel-zwarte verdedi gers en Verheyen knal de zonder kijken met een halve omhaal in (2- O). zoiets helemaal niet hoefde, Snelders tegen de grond in de fatale zo ne. Strafschopspecialist Verheyen zette zijn zo veelste penalty feilloos om (3-0). Doelpuntenfestival Amper was er op nieuw afgetrapt of Lar sen ging aan de haal, ontweek een aanval van Leirs waardoor Lato aan de bal kwam, maar die gunde de goal aan Lar sen en schoof achteruit tot bij de Deen die er 4-0 van maakte. TI Het dol kwartiertje na de herne ming resulteerde nog in twee doelpunten. Eerst Mommens, na een een twee beweging met Ver heyen en daarna Larsen met een knal na een licht applaus op, op het ogenblik dat Wlodek zich van de reserven- bank losmaakte en aan zijn opwarming begon. Het applaus werd even wel een ovatie, die ik zel den meemaakte bij een vervanging, op het ogenblik dat de Pool bin nen de lijnen gehaald werd, ter vervanging van Eddy Snelders die door de Lokerse trainer wat rust gegund werd. En onder een Lubanski- gescandeer zou de bal virtuoos nog aardig meewerken om in het ty pe voetbal dat hij zo wonderlijk beheerst nog verder voor spektakel te zorgen. Nummer zeven was er voor de andere Pool, die gedurende de een totaal ontmoedigde Tony Goossens, die nog amper een beweging in de richting van de bal maakte. Lokeren amuseerde zich verder en maakte handig gebruik van de geboden ruimte. Hier is echter wel een woordje van lof op zijn plaats voor de manier waarop Berchem toch nog aan het spektakel meewerk te. Zij trokken zich nooit laffelijk terug om dan met oneerlijke en on sportieve middelen te trachten de schade te be perken. Zij werden dan ook beloond met een, zij het dan misschien wei nig zeggend, dan toch verdiend eerreddend doelpunt. De man die er voor tekende was Adil- Verheyen scoort het tweede Lokerse doelpunt ISC Lokeren-Berchem 10-11 Idi

De Voorpost | 1981 | | pagina 32