Aktiekomitee door firma De Geyndt voor voldongen feiten gezet Werken nieuwe fabriek Erembodegem werden slechts door rechtbank stilgelegd meh pikkels of OPWARMINGS - OEFENINGEN K.P. Aalst De Voorpost - 30.1.1981 - 3 De strijd tegen de bouw van een nieuwe fabriek op het derde industrieterrein te Erembodegem-Terjoden neemt ongekende allures aan. Niemand, zelfs niet van het plaatse lijk aktiekomitee Driehoekstraat, dat dag aan dag in de bres moet staan, zal ooit vermoed hebben dat de uitbreiding van de deuren- en ramenfabriek De Geyndt een dergelijke vaart zou kennen. In theorie skoorden de omwonenden tot op heden het hoogste aantal punten in dit konflikt, vooral sinds de Dendermondse rechtbank op donderdag 22 janua ri besliste dat de werken dienden stopgezet te worden. In de praktijk tracht het bedrijf echter met alle mogelijke middelen het aktiekomitee voor voldongen feiten te stel- Het was Herman Parmenticr die tot sportlaureaat 1980 werd verkozen. Het feit op zichzelf illustreert de mate waarmee onze stad met sport begaan is. Aalst is ontegensprekelijk een sportstad. Waar op topsportge- bied enkele jaren geleden een malaise heerste - het verdwijnen van Black Boys is hiervan een triest voorbeeld - is nu een heropstanding merkbaar. De tweedeklassers Eendracht en Okapi staan in hun klassement niet ver van de top. Ook op de laagste sportniveau's is onze stad op het goede pad: Aalst telt een niet te onderschatten groep (belovende) jeugdspor- ters en een respectabel aantal liefhebbers. Een sport stad dus, hetgeen zich ook uit op bestuursniveau. De «portefeuille sport- werd indertijd toegewezen aan Eerste Schepen Monsieur. In «Het Bestuur Dichterbij 1980 (Aalst 80) heeft hij het over het drieluik in zijn beleid:»... mijn sportbeleid dat hoofdzakelijk grond vest op drie pijlers; sportinfrastructuur, sportstruc- tuur en animatie van de bevolking.» En ja, men is inderdaad gestart met de uitbouw van de noodzakelij ke sportinfrastructuur. Om bij het belangrijkste te blijven: er kwam een nieuwe polyvalente sportzaal in Erembodegem, en ook de werken voor het nieuw olympisch zwembad werden aangevat. In het tweede luik, de sportstructuur, werd de sportdienst opgericht die, in samenwerking met het sportcomité, dertien wijksportraden uit de grond stampte: «de basis van onze sportbeoefening» wordt gezegd. In het hoofdstuk van de sportanimatie vernoemen we onder andere de fit-o-meter en de sportweek met penalty bokaal. De initiatiecursussen tennis, badminton, volleyball, ping pon, enz. kennen onverwacht veel bijval. Voor de nu lopende cursus langlaufskién noteert men nu reeds 180 inschrijvingen. Op het eerste gezicht zit het dus goed met het Aalsters sportbeleid: men is actief, er wordt gewerkt. Deze conclusie is echter, zoals steeds bü een eerste indruk, hopeloos oppervlakkig. Laten we het drieluik eens kritisch bekijken, en we zullen gauw merken dat er heel wat fout gaat. 1. Sportinfrastructuur: Het is niet in het minst door de gebrekkige infrastruc tuur dat Aalst tot tweemaal toe net niet tot sportge- meente werd uitgeroepen. Neem nou de voetbalvel den... Wie voetbal speelt op het terrein aan de Rozen- dreef moet geschoeid (stuts!) en eventueel bemodderd over de speciale sportvloer heen naar de kleedkamers. Aan het Beeukenhof en in het Recreatiecentrum te Gijzegem is de infrastructuur niet eens afgewerkt: zelfs douches ontbreken. Ook de afwatering van de terreinen laat veel te wensen over. In de loop van het voorbije seizoen dienden om die reden een tiental wedstrijden afgelast, hetgeen de competitie vervalst. Aan de Osbroek diende de competitie zelfs vroegtijdig stopgezet. De afwatering is er weliswaar in orde, maar hier is het dan weer het logisch-noodzakelijke gras dat ontbreekt. Ook de sportzalen liggen er soms erbarme lijk bij. De zaal aan de Capucicnenlaan is zowat vervallen. Het is in dat verband interessanter één enkele, goede aankoop te doen, en zo de toekomst te verzekeren, dan met hetzelfde geld verschillende min derwaardige aankopen te doen. In de zaal aan de Rozendreef was een (degelijke sportvloer) van zowat 10 miljoen voorzien. Er werd besnoeid en er kwam een vloervan slechts 2 miljoen. Resultaat (denk ook aan de stuts): de vloer ligt er al anderhalf jaar gebarsten bij... 2. Sportstructuur: De wijksportraden vormen de tussenschakel tussen de clubs en het sportcomité, dat op zijn beurt het College contacteert. Waar de werking van het sportcomité ronduit uitstekend kan genoemd worden, is het funk- tioneren van de wijksportraden fel verminderd. Van de dertien opgerichte raden werken er nog slechts zes. Oorzaak is onder andere het feit dat veel aanvragen van de clubs' (o.a. voor verbetering van infrastructuur) blijkbaar spradisch de gemeenteraad bereiken. De clubs worden daarnaast wel lid van het comité (subsi dies!) maar werken voor de rest helemaal niet mee. Het sportcomité verdeelt immers jaarlijks zo'n 80(1.0(10 fr. De toegekende bedragen zijn echter zo belangrijk toegekende bedragen zijn echter zo belachelijk klein (Eendracht als grootste ontvangt 12.000 fr., een kleine club zowat 1.000 fr.dat het ons inziens naar analogie met de jeugdraad beter zou zijn gezamenlijk af te zien van de subsidies, het geld te verzamelen in één grote pot. om het aan te wenden voor verbetering of vernieu wing van infrastructuur. Het voorstel werd trouwens al uitgewerkt maar stuitte op tegenstand van heel wat cluhs en ook vanwege het College. Het zou trouwens niet slecht zijn de constitutie van het sportcomité te wijzigen: zonder de (nu zetelende) tien politieke ver tegenwoordigers zou het sportcomité resorteren onder het BLOSO-subsidiesysteem, wat zou betekenen dat niet 800.000 maar wel I miljoen zou liunnen aange wend worden. De sportdienst, bemand met BTK-ers, was een heuse steunpilaar, een hechte ploeg die het sportbeleid in Aalst hielp opkrikken. Van de twaalf BTK-ers blijven er nu, na de personeelsbesnoeiing, nog maar drie over... 3. Sportanimatie: Op het derde luik valt weinig of niets aan te merken. Het functioneert goed. en hier is de sportdienst niet vreemd aan. Misschien kan wat meer aandacht besteed worden aan degelijke informatie terzake, want lang niet iedereen is op de hoogte van de brede waaier mogelijkheden. Een voorafgaande studie aangaande behoefte aan en uitwerking van nieuwe projecten is ook nooit slecht: zo ligt de fit-o-meter er nu onge bruikt en helaas ook gedeeltelijk vernield bij... Aalst is ontegensprekelijk een sportstad! Het feit dat we hier de minder positieve onderdelen van het sport beleid op een rijtje zetten mag ons geenszins de geslaagde en verdienstelijke verwezenlijkingen uit het oog doen verliezen. Er is echter nog heel wat werk voor de boeg. en we zijn 1981. De opwarmingsoefenin- gen zijn reeds lang voorbij... We zijn zelfs al bijna aan de finale toe! De redaktie Bouwvergunning De firma De Geyndt is, zoals reeds vroeger in dit week blad vermeld, afkomstig uit St.-Katarina Lombeek, waar het in oktober 1980 afbrand de. Kort daarna werden de gebouwen ingenomen van de PVBA Ruysseveldt op de derde industriezone te Erembodegem. Rond half december werden de talrijke buren plotseling gekonfron- teerd met de bouw van een nieuwe fabriekshal achter de bestaande gebouwen. De snelheid waarmee dit ge beurde verontruste de om wonenden, en toen deze ver namen dat alles zonder de nodige wettelijke bouwver gunning gebeurde, schoten deze pas voorgoed uit de startblokken. Hierbij ontdek te men nog dat de nieuw bouw niet opgericht werd overeenkomstig de gel dende normen. Op 18 december 1980 werd in volle haast een bouwaan- vraag ingediend. Dank zij de nadrukkelijke steun van Staatssekretaris Akkermans en met de hulp van het be stuur van de stedebouw en de stad Aalst bekwam de firma op 30 december 1980 op amper 4 werkdagen een bouwvergunning, die talrijke onnauwkeurigheden ver toonde. Daar de inplanting van het gebouw geschiedde op 4,75 m van de aanpalende per- ceelsgrens was de firma in feite reeds bij voorbaat in overtreding met deze bouw vergunning, die melding maakt van een bufferzone van 8 meter. Op 8 januari 1981 drong het aktiekomitee, dat ondertus sen steun gekregen had van verschillende Aalsterse leef milieuverenigingen, bij hoogdringendheid aan om de inmiddels hervatte wer ken stil te laten leggen door het feit dat de firma De Geyndt reeds dadelijk in overtreding was met de haar verleende vergunning. 23 december 1980 was ge steund op bouwplannen die in een zeer korte tijd tot stand zijn gekomen met als gevolg onjuiste afmetingen inzake inplanting van het ge bouw. Thans is mij een dubbel be zorgd van een nieuw bouw plan dat volledig beant woordt aan de plaatselijke toestand en in détail werd opgetekend. Gezien dit nieuwe bouwplan met gunstig advies van het College van Burgemeester en Schepenen aan uw dien sten is voorgelegd vraag ik U opnieuw dit dossier met de meeste spoed in gunstige zin te willen afhandelen», (einde citaat) Hierbij reizen onmiddellijk heel wat vragen. Hoe kan de staatssekretaris kennis heb ben van een advies van het stadsbestuur dat pas de dag voorheen uitgebracht werd, tenzij hij hiervan telefonisch (door wie?) op de hoogte werd gesteld? Hoe kan deze brief, die gedateerd werd op 14 januari, reeds dezelfde dag op de provinciale direk- tie van stedebouw te Gent beland zijn tenzij met de hulp van een ijlbode? Meteen geeft Staatssekreta ris Akkermans ook toe dat zijn brief van 23 december 1980, die de basis vormde voor de eerste afgeleverde vergunning, niet korrekt was. Op 15 januari wordt het nieuwe plan met het gunstig advies van de openbare ambtenaar per drager naar Aalst gebracht, waar deze met een ambtenaar van Openbare Werken samen overlegt op welke wijze men de minste fouten of gebre ken zou kunnen maken. Naar het Aktiekomitee Driehoek straat ook vernam zouden sommige schepenen aange drongen hebben om het tweede gunstig advies te koppelen aan de gunstige beslissing van de Bestendi ge Deputatie bij de afleve ring van de uitbatingsver- Een silo te hoog (Per) Slechts nadat men het sche penkollege, bij middel van een aangetekend schrijven op haar verantwoorde lijkheid gewezen had wor den de werken mondeling door de burgemeester stil- Op dinsdag 13 januari 1981 dient de firma een nieuwe aanvraag in waarbij de in planting getekend wordt op 6,05 m van de perceels- grens. Anderzijds verleent de Aal sterse brandweer een advies inzake de brandveiligheid. Zij verzoekt de firma drin gend een attest voo te leg gen inzake de veiligheid van de elektriciteitsleidingen. Voor sommige aspekten van de brandveiligheid stelt de brandweer de firma voor haar verantwoordelijkheid om alle veiligheidsnormen in acht te nemen bij de be diening en het onderhoud. Nog dezelfde dag adviseert een inderhaast bijeengeroe pen schepenkollege gunstig op de aanvraag. Hierbij zou den 6 stemmen voor het be drijf geweest zijn, twee te gen terwijl er één schepen afwezig was. Naar het aktie komitee uit informele bron vernam zouden de twee VU- schepenen Jan De Neve en Herman Roels (zelf afkom stig uit Terjoden) tegenge stemd hebben. Per ijlbode wordt het advies nog dezelf de dag bezorgd aan de Di- rekteur van Stedebouw. Op woensdag 14 januari 1981 adviseert deze op zijn beurt gunstig, en dit ingevol ge een nieuwe brief van Staatssekretaris voor Stede bouw en Ruimtelijke Orde ning Akkermans In dit schrijven, dat in het dossier steekt, en dat eveneens da teert van 14 januari 1980 (let op de data!) schrijft deze let terlijk: «Mijn beslissing van gunning. Op deze dag start trouwens ook het onderzoek «commodo et incommodo». Op 16 januari dringt het Ak tiekomitee tevergeefs aan bij de burgemeester en bij de stedelijke bouwpolitie (zijn de drie ambtenaren van het departement Openbare Wer ken) om de werken stil te leggen gelet op de wetge ving op de stedebouw die voorschrijft dat men van de vergunning slechts gebruik kan maken ten vroegste 20 dagen na het overhandigen van deze bouwvergunning. Trouwens, de overhandi ging gebeurde op 16.1.1981 rechtstreeks aan de heer Van den Borre, direkteur van de firma De Geyndt alhoewel de wetten voorschrijven dat deze overhandiging slechts bij aangetekende brief mag geschieden. Exploitatieaanvraag Maandag 19 januari ging het aktiekomitee inzage nemen van het nieuw bouwdossier. Hierin vond men meteen 9 tekortkomingen of overtre dingen. Dadelijk wordt bij een aangetekend schrijven de burgemeester en schepe nen in kennis gesteld van deze gebreken, en wordt nogmaals gevraagd de wer ken stil te leggen. Dit ge beurt niet en de burgemees ter zet zelfs de bouwpolitie onder morele druk om niet op te treden. De firma had op dat ogenblik trouwens nog steeds niet het dubbel van de verschuldigde bouw taks betaald. Ten einde raad is het aktiekomitee verplicht de direkteur, de inspeirteur- generaa! van stedebouw en de procureur des konings een afschrift van de brief te bezorgen. Op dinsdag 20 januari be sluit het aktiekomitee dan maar de stopzetting van de Gaat deze silo in Terjoden verdwijnen of zal «men» er toch in slagen hem in stand te houden? (Per) werken bij kortgeding te vra- aan de schepen van Open gen op de rechtbank van bare Werken zelf overhan- Dendermonde. digd, zodat het stadsbestuur De dag erna geeft om 10u. nu de verantwoordelijkheid een deurwaarder zijn ex- droeg. Het gevolg was dat ploot af aan Mevr. De vrijdag 23 januari alleszins Geyndt. In de namiddag van niet meer verder gewerkt 21 januari brengt de firma werd aan de nieuwe fabriek. De Geyndt een grote silo Afgezien van dit alles over- met ontluchtingscycloon weegt het aktiekomitee over aan op de fameuze sokkel het hele dossier klacht in te waar ze reeds in overtreding dienen bij de Raad van Sta- was met de bouwvoorschrif- te. Met deze langdurige pro ten. Deze cycloon omvat o.a. cedure wil men bekomen een motor van 220 PK die dat de sloping bevolen voor de aanzuiging van de wordt van de onwettelijk op- bedrijfsafval zorgt. Hierbij gerichte gebouwen, zijn ongeveer 40 50 perso- Dat het aktiekomitee van de nen van de straat getuige Driehoekstraat geen enkele van deze inplanting die ge- minuut rust gegund wordt, wordt eveneens bewezen door het feit dat, zoals reeds eerder gemeld in dit week blad, ondertussen ook een onderzoek commodo et in commodo betreffende de uitbatingsvergunning start te. Dit onderzoek loopt tot 3 februari eerstkomende. Bij nazicht van het desbetref fende dossier bleken ook hier heel wat tekortkomin gen en onjuistheden voor- handig. Zo werd noch de verbrandingsoven achter aan de fabriekshallen noch de leiding voor de bedrijfsaf val aangeduid op de plan nen. De inplanting van het pomphuis werd anderzijds bij het exploitatieplan op een andere plaats ingete kend dan op het bouwplan. In de aanvraag wordt ook nergens gehandeld over de maatregelen die zullen ge nomen worden om de mi lieuhinder weg te werken zoals filters, isolatie, een groenscherm, enz. De enorme silo die woens- ngeplant beurde ondanks het bevel schrift van de deurwaarder. 's Avonds wordt een schrif telijke getuigenverklaring dagnamiddag IN DEN TO YD AS DE BIESTEN nog koste klappen, tèn wirten der verrozjelkes gemokt oeik. En 't zol schoynen dat 't gein dat die biesten in dienen toyd verteldjen, echt en woor was, want die verrozjelkes werren naa nog verteldj! En 't schoeinsjte van aal es dagge op veirhand wetj in die verrozjelkes welke biest dat er gewoeinlèk de woorhèd zeit en welke andere biest dagge nie 'n meigt geloei ven. As ek nog ne kleine snotter was en 'k leisden azoei van die verteljselkes of 'k hoeirden die vertellen, tèn wist ek al op veirhand waffer soert biest dagge mocht geloeiven en waffer ni. Dad Eva geer in 't Ords Paradoys heer loten ne zak opgeiven heit deir die slang, da wetj allemaan. En dagge va Roynoort de vos oeik ni attoyd alles mocht geloei ven, da weite men oeik. Van denne vieze wolf es 't zelde. Den dienen leid hem tèn nog meh 'n tettemoesj op zenne kop in 't bedde van Roeidkapken heer metjen, ver ten nog op den hoeip toe da schaop oeik binnen te speilen. Mor denne jaoger hoy hem ten noding toch oeik foyn ba zè pitjen hein. Aanja. en da was mor schoein oeik! En ten da spel van die strootmuzekanten van Bremen. Kejje da nog? En hoe dat de die op makanders kop ginke stoon ver de bandieten benaad te maoken. Zè. da vond ek ik na ne kier eh schoein fabelken zé! Mor wa dat er meh naa in iene kier opvalt, dad es dat oever 't algemien de biest woor dagge 't miest mocht va geloeiven, dat dad den eizel was! As 't er iveranst nen eizel ba te pas kwamp, mochte zeikes zèn dat 'n goei dinges zoy of dei. Allei, gelèk as den dienen die kost geldj schoyten. Zeg jonges, door hem ek ik meh toch oever gepeisd as ek klein was. 'k Waa da 'k oeik ne kier azoei nen eizel teigekwamp, peisden 'k attoyd. En naa, noor zoeiveil joren en da 'k veil groeier en sertoe aver geworren ben, naa peis ek dor somtès nog ne kier oever. Mor spoyteg genoeg, naa weit ek dat er ver de moment zekken eizels nimmer rond 'n loeipen. En 'k zol da naa pertank veil beiter kenne gebrooiken! Meh de proys van 't leven en 't gein wa dat er ons allemol nog te wachte stoot... Want naa werren der oeik nog verrozjelkes verteldj. Zelf lanst de radejao en den teivei Pekanst alle daogen komme z'ons van alles woysmaoken, mor naa 'n zen da gien biesten nimier en sertoe gien eizels. Want de die die ons dad allemol in onzen nek komme sloon trekken mier op Roynort de vos, meh aal zen streiken... En d'eizels zen degein die dor nog ien woerd van geloeiven. En azoei loeipen der veil. Mor naa 'n schoyte ze gie geldj nimier. Te kontrore. 't Werd heer afgepakt. Op alle meigelèkke en onmeigelèkke manieren, mor lamme ren moeje. En dat er toch nog attoyd mensjen zen die geloeiven wa dat den ienen of den andere vos heer komt woysmaoken. Door most ek in iene kier oeik op peizen as ek verleide weik zag dat er dor iveranst ne groeite kop van eh seindekoot stond te roepen da 't gien dopgeldj es da zen kameroten vroegen, mor weirk. Da zol 'n beiter ne kier gon vertellen iveranst on eh stempello- kool. Of nog bei ter, ne kier ienen dag gon achter eh kisjet zitten woor da ze de die doeng nortoe kommen die weirk zoeken 'k Peis dat 'n nogal ne kier oeigen zol oepentrekken. Want 't er zen va serrewoerdeg echte spesjalisten die op toyd en stond ne nieven trik kennen oitvinnen ver toch ni moeten gon te weir- ken. Pas op hein, 'k wil ni alle weirkloeizen oever de zelde kam scheren. Balange ni, want ik weit oeik dat er sikkeleers zen die ni beiter 'n vroagen as weirk te vinnen. Mor 't ongelik es da zjust de die on niks oon 'n geraoken. Of ze zen t'aad of ze 'n hemmen gin diploms genoeg of ze 'n kennen ni genoeg tolen. of 't es attoyd iet. En die sikkeleers, nie dad 'n zen gien proffeteurs. Want oeik van den andere kant gebei- ren der biestegheiden. Allei, ge moetj doveir ne kier iest die annoonskes leizen woor da ze volk vraogen. Ge 'n zotj ni aver as voyfentwintjeg joor meige zen, nen hoeip diploms hemmen en al mier as ting joor gewerkt hemmen. Wannier zojje ten die diploms moeten holen hè? Mor dat er veil, veil te veil ander zen die wel proffeteiren, da wetj iederien. En door kaan ek meh lasteg in maoken Dad dedie die nog de sjans hemmen van te weirken, of nog wille weirken. 'n dikke brok van heer sengskes moeten afstoon ver die ander t'onderhaven. En dat er dor ten nog boy zen die teive michelen meh imand die vroeg moet opstoon en loot nor hoois komt ver gon te weirken. En die teive zeggen: dat de die weirken die oyzers op heer poeiten hemmen! En 'k hem direkt nor men schoene vanonder gezing. Mor 't er stonten gien oyzers op. DOLF getekend door 42 getuigen. Vonnis Op donderdag 22.1.1981 komt de zaak voor te Den- dermonde in kortgeding. Bij monde van haar advokaat, Mtr. De Croock, schermt de firma met de brieven van Staatssekretaris Akkermans en met het tewerkstellings argument. Bij monde van Mtr. Gheys worden namens het aktiekomitee alle ge beurtenissen nog eens op een rijtje gezet. Deze laatste wint het pleit en rechter Rol- lier beveelt dat de werken op het achterste deel van de sokkel moeten stopgezet worden in afwachting dat een deskundige de gegrond heid van de klacht op een rekordtijd onderzoekt. Ondanks het verbod van de rechter wordt de ganse na middag aan het bedrijf ver der gewerkt. Het aktiekomi tee zelf neemt telefonisch kontakt op met schepen van Openbare Werken Jan De Neve om er bij de burge meester op aan te dringen de werken aan de sokkel en silo te doen stopzetten. An derzijds wordt de schepen ook op de hoogte gesteld van het feit dat de v.z.w. werd blijkt ook heel wat ho ger te zijn dan op de plannen getekend. Volgens deze plannen zou deze slechts 9.75 meter hoog mogen zijn, terwijl hij in werkelijkheid een hoogte bereikt van 15 de heer Pennen, sekretaris van de Interkommunale Land van Aalst en door de staatssekretaris zelf. Gewe zen wordt ook op de anoma- liën in de aanvraag en de negatie van een negatief verslag van de dienst stede bouw door het Aalsters meter. Om zoveel mogelijk schepenkollege dat ondanks alles gunstig adviseerde. Op 23 december maakte schepen De Neve trouwens een persoonlijke brief over aan de provinciale dienst van stedebouw, waarbij hij de onregelmatigheden in het dossier benadrukte. Op dezelfde dag stuurde de heer Akkermans dan een bezwaren tegen de exploita tieaanvraag te bekomen deelde het aktiekomitee on dertussen een pamflet uit dat op 1500 exemplaren ge drukt werd. Dit pamflet, waarin een oproep gedaan wordt om een petitie te teke nen werd in zowat alle bus sen van Erembodegem-Ter- joden gestopt. Naar wij on- brl®| naar de gemachtigde dertussen vernamen kent deze petitieaktie een enorm sukses. RALDES en WLA Ook de gekende leefmilieu verenigingen RALDES en Werkgroep Leefmilieu Aalst bleven niet bij de pakken zitten. In een brief van 17 januari 1981, die /nedeondertekend werd door de WLA-voorzit- ter, heeft de Regionale Aktie- groep Leefmilieu Dender en Schelde klacht ingediend bij het Hoog Komitee van Toe zicht tegen Staatssekretaris Akkermans, het kollege van - Burgemeester en Schepe- Raldes een klacht neerlegde nen van Aalst en tegen de Akkermans zijn eigen richtlij bij het Hoog Comité van gemachtigde ambtenaar van Toezicht en bij de Eerste Mi- de provinciale direktie van nister tegen alle ambtenaren stedebouw te Gent, dit we gens hun aandeel in het uit reiken van de bouwvergun ning van 30 december 1980 aan de firma De Geyndt. In de klacht wijst Raldes op het feit dat de werken aange- ambtenaar waarbij hij besliste dat de vergunning diende gegeven «daar er geen stedebouwkundige noch planologische motie ven naar voor te brengen zijn om in een industriezone de gevraagde uitbreiding te weigeren». Volgens Raldes werden in de procedure tot het verle nen van de eerste bouwver gunning heel wat onregel matigheden begaan. De staatssekretaris dwingt al dus de gemachtigde ambte naar een onwettige beslis sing uit te voeren. De onwet- nen negeert (bufferzone van 50 m); dat er geen openbaar onderzoek plaatsgreep; dat er van planvervalsing sprake is; en dat doorsneetekenin gen, situatieplan terreinpro fielen en hoogtelijnen ont breken. De staatssekretaris besliste trouwens alles op afstand zonder enig onderzoek. Door zijn gunstig advies voert de gemachtigde ambtenaar een onwettige beslissing uit, en deze wordt in volle bewust zijn gehonoreerd door het Aalsters schepenkollege. Raldes stuurde op dezelfde dag een afschrift van deze klacht aan de Eerste Minis ter. In de begeleidende brief staat dat een lid van de rege ring kennelijk de eigen deon- tologische stelregels over treden heeft. «Gelet overigens op de talrij ke precedenten (o.m. het ge knoei met het gewestplan Antwerpen) stellen wij ons de vraag hoe het komt dat Staatssekretaris Akkermans zich dergelijke handelswijze straffeloos kan blijven per mitteren» aldus het slot van deze brief. Ondertussen wordt ter plaat se met spanning uitgekeken naar het definitieve vonnis welke de rechtbank van Den- telijkheid zou o.m. blijken uit .dermonïle deze week zal het feit dat Staatssekretaris treffen. VEHE welke op een onregelmatige wijze zijn tussengekomen bij het verlenen van beide bouwvergunningen. Nadat een afschrift van het vonnis op donderdag 22 ja nuari zelf om 16 uur aan de firma De Geyndt werd bete kend zonder enig gevolg, werd het 's anderendaags vangen werden zonder eni ge aanvraag noch vergun ning, en op het feit dat de firma gesteund werd door Vondaag vrijdag 30 januari is er om 20 u in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aolst een Algemene Ledenvergade ring von de K.P.-Aalst. Een gelegenheidstoespraak wordt gehouden door nationaal voorzitter Louis Van Geyt en een huldiging van de K.P.-veteranen is voorzien.

De Voorpost | 1981 | | pagina 3