JAN CAUDRON VRAAGT OPRICHTING STEDELIJKE DIENST VOOR ENERGIEBESPARING TELEX Burgemeester kwaad op VU-fraktieleider Restertkerkvoetweg te Nieuwerkerken wordt gedeeltelijk afgeschaft en verlegd. 81 MILJOEN NIEUWE BELASTINGEN Deficit stad Aalst leidde tot eis van hogere overheid om maximale belasting te heffen B.P.A. Valerius De Saedeleer werd definitief aanvaard LAIUTAL UITLENINGEN VAN TEDELIJKE BIBUOTEEK IEREIKTEN NIEUW REK0RD BPA PADDENHOEK AANVAARD Da mc 8 - 6.2.1981 - De Voorpost VU-fraktieleider Jan Caudron zal blijkbaar nooit zelf ver wacht hebben dat zijn eerder onschuldig voorstel voor het oprichten van een stedelijke dienst voor energiebesparing dergelijke bitsige reakties zou uitgelokt hebben bij Burge meester D'Haeseleer. Dit was zeker het geval toen Jan Caudron specifiek op een aantal mistoestanden in het Aalsterse stadhuis wees. «De zeven magere jaren, die nu blijkbaar aan een tweede term begonnen zijn, kenden een aanvang in 1973 met de oliekrisis» aldus begon Jan Caudron zijn interpellatie. Hij wees erop dat sindsdien de prijs van de olie verveel voudigd is zodat landen die hun brandstoffen invoeren zoals België hun negatieve handelsbalans zien toene men. Hij vond dat het hoog tijd werd dat men de vrome wensen en voornemens in praktijk zou brengen, nu ie dereen de mond vol heeft van energie- en andere be sparingen. Vervolgens wees hij op een aantal maatregelen die ter zake reeds bestaan zoals de voorlichtingsdienst bij het Ministerie van Ekonomische Zaken, het wetenschapsbe leid, en de isolatie en andere premies die bestaan met het oog op de energiebesparing. Ook de autoindustrie legt zich toe op de bouw van zuinige wagentjes. «De vraag kan gesteld worden of wij de krisis ook niet plaatse lijk vanuit ons stadhuis kun nen aanpakken. Ik meen van wel» zo vervolgde de heer Caudron. Tevens verwees hij naar een omzendbrief van de Minister van Openbare Werken aan de provincies en gemeenten waarbij deze aangespoord worden de energiekraan ge deeltelijk dicht te draaien, zodat zij tot een energiebe sparing komen van 20% ten aanzien van de referentiepe riode 1978-1979. In alle openbare gebouwen, uitge zonderd de instellingen voor gezondheidszorg en de te huizen voor bejaarden en gehandikapten mag de tem peratuur niet oplopen boven de 19°. De Minister stelde ook voor dat een schepen zou belast worden met de opvolging van de energie besparende maatregelen. Elk jaar moet aldus bij het begrotingsvoorstel een om standige energienota ge voegd worden. Volgens volksvertegenwoor diger Caudron zou de stede lijke dienst voor energiebe sparing een nuttig instru ment kunnen zijn en hij zou een dubbele funktie hebben. Enerzijds een strenge kon- trole op het energieverbruik in de eigen stadsdiensten, scholen, sportzalen, wagen park, enz. Men zou aldus het overdreven verbruik kunnen opsporen en adviezen for muleren voor isolatie-aarv passingswerken. Anderzijds zou de dienst een konsulta- tiebureau zijn voor het pu bliek waar elke Aalstenaar terecht kan met zijn energie problemen en waar oplos singen worden bestudeerd en voorgesteld. «Eenieder die hier regelma tig over de vloer komt, kan vaststellen dat niet op elke dienst zuinig wordt omge sprongen met warmte en licht. Of zijn er misschien geen lokalen waar de centra le verwarming op maximum staat terwijl het raam moet opengegooid worden omdat men het te warm heeft?» aldus de VU-fraktieleider. Hij vervolgde met het feit aan te halen dat tijdens het jongste Festival van Vlaanderen de kunstliefhebbers in deze feestzaal letterlijk in het zweet van hun aanschijn za ten te genieten van de prachtige muziek «omdat niemand wist hoe de ver warming moest verminderd worden». Volgens hem zou een ener- giekonsulent goud waard zijn indien een deel van zijn werktijd kon gebruikt wor den voor het opsporen en verhelpen van verspilling, voor het bewustmaken van het personeel en voor het uitwerken van oplossingen. Elk lid van het Schepenkolle ge zou terzelfdertijd een mo rele steun moeten beteke nen en zelf het voorbeeld moeten geven. De spreker dacht hierbij aan het voor stel van kollega Chris Borms die maanden voorheen voorstelde een thermostati- sche installatie te plaatsen. «Zij werd gedreven door de zelfde zorg die hopelijk iedereen van deze raad heeft namelijk zuiniger beheren». Nog vooraleer het meerder heidslid kon verdergaan werd hij reeds onderbroken door de Burgemeester. Deze vond het blijkbaar niet ge past dat dergelijke zaken door een fraktieleider van de meerderheid gezegd wer den. Jan Caudron liet zich echter niet vermurwen en werkte zijn interpellatie on gestoord verder af. Wallonië «Hierbij denk ik eveneens aan een zuiniger gebruik van ons stedelijk wagenpark» zo vervolgde hij. Hij vertelde dat hij geruchten hoorde als zouden zowel leden van het schepenkollege als perso neelsleden nogal los om springen met de stadswa gens. Aldus werd hem on langs een kamionnette van de Technische Dienst van de stad Aalst gesignaleerd in een vakantieoord in Wallo nië tijdens de kerstvakantie. «Zolang het voorbeeld niet van bovenaf komt, zullen wij er nooit in slagen onze men sen te motiveren en ons be- sparingsopzet te doen luk ken. De overheid moet zich inderdaad gedragen als een goed huisvader» aldus let terlijk de spreker. Tevens was hij van oordeel dat het energiekonsultatie- bureau ten dienste zou staan van iedereen die problemen had met zijn energiever bruik. Een deskundig energiekon- sulent zou dan eerst luiste ren, vervolgens het pro bleem ter plaatse kunnen bestuderen om uiteindelijk voorstellen te doen die tot bezuinigen moeten leiden. Tevens stelde de interpellant voor om formulieren ter be schikking te stellen die na invulling door de aanvrager een beeld zouden geven van de omvang en de aard van het verbruik. Tenslotte wees hij erop dat zijn voorstel aan de stad Aalst meer zou opbrengen dan wat het zou kosten. En tevens zou de stad nog meer diensten bewijzen aan de in woners. Anderzijds was Jan Caudron van mening dat zijn voorstel geen personeelsuitbreiding vergde. Een reeds in dienst zijnde technisch ingenieur zou als deeltijds ambtenaar aan het hoofd van de dienst kunnen staan, bijgestaan door een tewerkgestelde werkloze bouwkundig teke naar A2. Burgemeester D'Haeseleer was duidelijk niet in zijn nop jes met de interpellatie en vooral de inhoud ervan. Ik zal minder ironisch zijn in mijn antwoord aldus de bur gemeester die vermeldde dat het Kollege van Burge meester en Schepenen op 2 februari jl. een speciale ver gadering zou houden die meerdere uren zou duren en waarbij uitsluitend het pro bleem van de besparingen en bezuinigingen zou be sproken worden. «Ook uw voorstel zal onderzocht wor den» aldus het korte ant woord van de burge meester. Raadslid Lambert Van de Sij- pe (CVP) merkte na deze in terpellatie op dat, sinds de oppositie volgens hem de schietschijf geworden is van de pers, er ook meerder heidsraadsleden zijn die zich in de oppositie willen wer ken. Volgens hem had VU- fraktieleider Jan Caudron zware kritiek geformuleerd ten aanzien van het kollege. Anderzijds waarschuwde het oppositielid er wel voor dat het voorstel wel eens grotere uitgaven zou kunnen vergen dan de besparingen die uiteindelijk zouden ge realiseerd worden. «Dat zul len wij ook onderzoeken» was de enige reaktie van een schijnbaar nog steeds boze burgemeester. Perskonferentie Ook op de maandelijkse perskonferentie kwam de in terpellatie van Jan Caudron nogmaals ter sprake. Burge meester D'Haeseleer zei in zijn eigen naam dat hij de tussenkomst misplaatst vond. «Hij heeft andere mo gelijkheden en andere gele genheden om dergelijke din gen te zeggen» aldus de Bur gemeester. Wel vond de heer D'Haese leer dat er niet alleen nega tieve maar ook positieve punten in de interpellatie aan bod kwamen. Deze zou den alleszins besproken worden op de speciale ver gadering van het schepen kollege in het kasteel Terlin den op twee februari. VEHE Er werd aan het stadsbe stuur de toelating gevraagd een deel van de voetweg nr. 56 «Restertkerkweg» te Nieuwerkerken af te schaf fen en te verleggen. Het af te schaffen deel loopt schuin over de eigendom van de aanvrager en ook nog een vijftal meter op een andere eigendom. Het nieuw aan te leggen deel zaf volledig op eigendom van de aanvrager worden aange legd, langsheen de perceels- grens. De aanvragers zijn ak koord te welvoeglijkheids vergoeding voor het af te schaffen deel te betalen. Het openbaar onderzoek had plaats van 28.11.1980 tot 18.12.1980 en er werd één brief ontvangen. Daarin werd gesteld dat men in principe akkoord is met de voorgestelde wijziging mits het aan te leggen deel volle dig zou gelegd worden op eigendom van de aanvrager. Gezien dit in overeenstem ming is met de gevraagde wijziging is er in feite dus geen enkel bezwaar tegen het voorstel. Het af te schaffen deel A-C bedraagt 28 m x 1,50 m 42 m2. Het aan te leggen deel A-B bedraagt 15 m x 1,50 m 22 m2. De door de aanvragers te betalen welvoeqlijkheidsver- goeding wordt vastgesteld op 25 fr. de m2, zijnde 1.049 fr. Aan de Bestendige Deputa tie zal het Aalsters stadsbe stuur dan ook voorstellen de gevraagde wijziging toe te staan. Toen dit punt de gemeente raadszitting ter sprake kwam vroeg raadslid Floris De Winter (CVP) trouwens naar de prijs van deze welvoeg lijkheidsvergoeding. Het was Schepen van Openbare Werken Jan De Neve die hem de nodige uitleg ver schafte, waarna het punt unaniem aanvaard werd. VEHE Op de gemeenteraad van woensdag 28 januari 1981 keurde de meerderheid een hele reeks nieuwe belastingen goed. Zoals gebruikelijk zorgde schepen van Financiën Gaston Van den Eede voor de nodige toelichting bij de forse belastingsverhoging die verplicht opgelegd werden door het provinciaal en nationaal bestuur. Enkel vanwege CVP- raadslid Etienne Bogaert kwam hierop reaktie los. Hij hield een pleidooivoor een reaktie als centrumstad terwijl hij tevens wees op de grote verspilzucht die volgens hem op het stadhuis nog steeds aan de orde is. let Bijzonder Plan van Aan- »g nummer 4 «Valerius De <aedeleerstraat» werd voor- >pig aangenomen door de emeenteraad van 28 no- ember 1979. et openbaar onderzoek ge- eurde van 14.1.1980 tot 5.2.1980. De regionale jmmissie van advies heeft 3t B.P.A. gunstig geadvi- ïerd zonder bijkomende omerkingen. Na de defini- ïve aanvaarding door de jmeenteraad wordt het )ssier aan de hogere over heid voorgelegd ter goed keuring. Toen dit punt op, de ge meenteraad van eind januari ter sprake kwam merkte CVP-fraktieleider Ghis Wil- lems op dat hij vernomen had dat een bepaald bedrijf dat gelegen was in de Vilain- straat moeilijkheden zou kunnen ondervinden bij de toegang van het kliënteel. Volgens hem zou dit een wa re ramp betekenen voor de firma. Hij stelde dan ook de vraag of de bedrijfsleiders bezorgd dienden te zijn voor de toekomst. Schepen van Openbare Wer ken Jan De Neve stelde hem onmiddellijk gerust door erop te wijzen dat er geen enkele reden was voor enige bezorgdheid. Het ging hier immers om een minder drukke straat. Gezien het plan trouwens reeds alle stappen doorlopen had vooraleer het definitief bij K.B. zou aanvaard worden, drong hij aan op een onmid dellijke beslissing vanwege de raadsleden. afgelopen jaar werden in stedelijke openbare bi- Jtheken 485.563 uitlenin- i geboekt. Dit betekent teen een nieuw rekord, it men bereikte zomaar ntjes 19.465 uitleningen ar dan in 1979 uitleen en raadspleegcij- stegen in de hoofdbi- theek en haar afdelingen 7,9% zijnde van 219.066 979 tot 236.350 in 1980 sommige wijkbibliothe- maakten winst. Dit dt toegeschreven aan de gewijzigde uitleenuren. An dere filialen boekten dan weer verlies. Globaal noch tans nam het aantal uitlenin gen in de wijkbibliotheken toe met 2,49% van 173.216 in 1979 tot 177.525 in 1980. De diskoteek ging wonderlijk genoeg achteruit, vermits het aantal leningen hier daalde van 73.590 in 1977 tot 70.571 in 1980. Daartegen over staat de diatheek waar de uitleningen op één jaar tijd vervijfvoudigden van 226 in 1979 tot 1117 in 1980. Volgens de tekst die aan de pers overgemaakt werd werd 1980 om vele redenen een moeilijk jaar. Niettemin is de balans van het moeilij ke overgangsjaar positief te noemen. Het voltallige per soneel maakte het immers door veel inzet mogelijk dat de stedelijke bibliotheek vol gens de normen van het nieuwe bibliotheekdekreet erkend werd als plaatselijke Openbare Bibliotheek van Aalst. VEHE Provincie en Minister Naar schepen Van den Eede mededeelde werden de be trokken agendapunten, die de fiskaliteit van het lopende dienstjaar 1981 betreffen, uitvoerig besproken in de bevoegde gemeente raadskommissie. Volgens hem hebben de gemeenten wettelijk nog een grote auto nomie, maar is deze zelf standigheid op fiskaal vlak erg beperkt, en dit sinds in 1948 het Gemeentefonds opgericht werd. Dit fonds had de bedoeling de sane ring en de gelijkheid onder alle gemeenten te be trachten. Wat diende te gebeuren op fiskaal gebied wordt volgens hem opgedrongen door de begrotingsonderrichtingen van Minister Galle en door een rondschrijven van de goeverneur. ::ln Aalst kwam hierbij nog een speciaal tintje» aldus de schepen, gezien de niet- goedkeuring van de begro tingswijzigingen door het provinciebestuur. Deze be grotingswijzigingen werden ondertussen wel reeds aan vaard via een Koninklijk Be sluit, echter onder de voor waarde dat de opgelegde voorschriften op de letter zouden nageleefd worden. In een brief van Minister Gal le van 24.12.1980 wordt al dus gesteld dat de aanslag voet voor de onroerende voorheffing 1650 nieuwe op centiemen zou bedragen. Tevens wordt een maksima- le toepassing van de belas ting op de tweede verblijven en de onbebouwde percelen gevraagd terwijl de Minister ook aandrong op het heffen van een belasting op de lichtreklames. De stad Aalst dient er tenslotte voor te zor gen dat de financiële last van de huisvuilophaling ver mindert. Ook, de gouver neur vraagt in een brief dat de belasting op nijverheids- personeel en drijfkracht maksimaal zou toegepast worden gezien het begro tingstekort. Geen keuze Tot onze spijt hebben wij geen andere keuze, aldus schepen Van den Eede, zo niet loopt Aalst het risiko dat de begroting 1981 nooit goedgekeurd wordt, wat on ze stad zich niet kan veroor loven. Aldus blijft er niets anders over dan de over heidsvoorschriften stipt op te volgen. De schepen maakte er te vens zijn beklag over dat de inkomsten van de stad on toereikend zijn, dit tengevol ge van het feit dat miljarden door de Staat onttrokken worden uit de verdelings fondsen. Meer dan 80% van de stadsuitgaven gaan naar aflossingen van schulden en' naar personeelsuitgaven. Dit zijn opgedrongen feiten uit het verleden, zo vervolgde de schepen, die verklaarde dat hij wel open stond voor bezuinigingen, doch dat de stad anderzijds gekonfron- teerd werd met de steeds stijgende energieprijzen. An derzijds vereisen nieuwe in- frastrukturen ook steeds nieuwe werkingskosten. Volgens hem was het een realiteit dat het beleid van steden zoals Aalst wel eens zou kunnen stilvallen bij ge brek aan thesauriemiddelen. Ook andere centrumsteden zoals Mechelen, Leuven, St. Niklaas en Kortrijk die in 1979 nog een sluitende be groting indienden, vertoon den in 1980 reeds zeer be langrijke begrotingstekor ten. Volgens de spreker was dit het bewijs dat de cen trumsteden het jaar na jaar lastiger krijgen. ::De toestand van Maisi is absoluut niet rooskleurig» aldus nog steeds Van den Eede, die wees op de struk- turele tekorten die zelfs met harde maatregelen niet zul len kunnen weggewerkt worden. Volgens hem had het stadsbestuur echter geen vrees voor het treffen van harde maatregelen zoals het beperken van het perso neelsbestand, het beperken van de investeringen en van de werkingskosten. «Wij durven maatregelen nemen en onze verantwoorde lijkheid opnemen» zo be sloot hij zijn toelichting met eraan toe te voegen dat nood wet breekt. Hij vroeg ook de hogere belastingen goed te keuren. Na de tus senkomstvan oppositielid Bogaert werd hij hierin dan ook zonder enig kommen- taar gevolgd door alle meer derheidsleden. Deze stem den dan ook de verhoging goed van de opcentiemen op de onroerende voorhef fing tot 1650 opcentiemen, 6% aanvullende gemeente belasting op de personenbe lasting, 1000 opcentiemen op de provinciale belasting op drijfkracht, en 1000 op centiemen op de provinciale belasting op het nijverheids- personeel, 5000 fr. per jaar en per tweede verblijf, ter wijl de gemeentebelasting op de niet-bebouwde perce len in goedgekeurde niet- vervallen verkavelingen on gewijzigd blijft. Alles bij el kaar wordt de opbrengst van deze verhogingen geschat op 83 miljoen. VEHE De gemeenteraad van eind januari diende zich uit te spreken over de voorlopige aanvaarding van het nieuw bijzonder plan van aanleg nummer 7 «Paddenhoek». Het voorontwerp van dit BPA werd principieel goedgekeurd door de gemeenteraad van 14.2.1979. In de St. Jobstraat beschikt de stad Aalst over een aantal sociale woningen. De buitenschrijnwerken ervan zijn totaal aan vernieuwing toe. Gezien de talrijke verzoeken van de bewoners der woningen om herstelling is het stadsbestuur van oordeel de schrijnwerken te vervangen door meer duurzaam en minder onderhoud vragend materiaal dan hout. Daarom werd een bestek gemaakt voor het vernieu wen van de schrijnwerken in P.V.C. De kosten hieraan verbonden worden geraamd op 964.053 fr. BTW inbegrepen. Tegen dit agendapunt stemde de CVP oppositie tegen. Ook het leveren en plaatsen van aluminium ramen en deuren in de sociale woningen van de Pastoor Lauwereystraat te Aalst kon gezien de uitgaven evenmin de goedkeuring krijgen van de oppositie. Nochtans was het stadsbestuur van oordeel dat ook hier de buitenschrijnwerken aan herstelling toe zijn en dusdanig dienen vervangen te worden door een Uitvoering in aluminium Aluminium wordt hier voorgesteld omdat de sociale woningen aan de Bevrijdingsstraat-Schietbaan en Dooraveld reeds bij vroegere uitvoeringen van alu minium ramen en deuren werden voorzien. De kosten hiervoor worden geraamd op 1.787.715 fr. Na de afrekening van de openbare verlichting die in de Nestor de Tièrestraat en omgeving, zijnde de St. Jozefstraat, Kluyskensstraat, De Visscherstraat, Caudronstraat, De Schrijverstraat, Wellekensstraat, Pieter Coeckestraat, geplaatst werd blijken er min- en meerwerken te zijn. De werken in meer bedragen 346.215 fr. deze in min 114.780 fr. wat een bedrag in meer betekent van 231.435 fr zonder BTW, dit op een inschrijvingsbedrag van 1.051.037 fr. Deze meerwerken zijn het gevolg van aanpassingen en wijzigingen die tijdens de uitvoering der werken noodzakelijk waren. Met de elektriciteitsmaatschappij wordt door de stad Aalst een onderhandse overeenkomst afgesloten om kleinere uitbreidingen van de openbare verlichting te verwezenlijken. In sommige gevallen gaan deze vernieuwingen samen met een sanering van het laagspanningsnet, zodat de kosten voor de stad gedrukt worden. Het betreft volgende werken: Aalst: St.-Jorisstr. (sierverli.): Baardegem: Mechelstwg. Erembodegem: Geraardsbergsestwg. Erembodegem: Ninovestraat Meldert: verkaveling Mutsereel 170.048 fr. 129.818 fr. 298.877 fr. 138.324 fr. 94.099 fr. 831.166 fr BTW 132.987 fr. 964.153 fr. Deze uitgaven zullen opgenomen worden in de begrotingswijziging nr. 2 van 1980. Een nieuw ontwerp voor het aanleggen van de afvalwaterkollektoren (sektor E/F) omvat de aanleg van de eindstreng voor de hoofdkollektor linkeroe ver vanaf de Werf tot aan het zuiveringsstation te Hofstade. Het voorontwerp hiervoor werd goedge keurd door de gemeenteraad op 19.8.1979 en door de Minister op 24.1.1980. Vertrekkend vanaf de Werf verloopt het rajekt langs de Nijverheidsstraat en het Stationsplein in open sleuf, verder door middel van hydraulische doorpersing onder de spoorweg, pendelparking, Denderstraat en indus triële bebouwing langs de Tragel tot aan het via- dukt. Het gedeelte viadukt tot het hoogste punt Bergstraat wordt uitgevoerd als persleiding gevoed door een pompgemaal. Vanaf dit punt zal opnieuw een gewone gravitaire leiding het afvalwater via de Bergstraat, rijksweg naar Dendermonde en de In dustrieweg naar het zuiveringsstation afvoeren. Naast de kollektorleidingen (diameter variërend van 1 tot 2 meter voor de persleidingen 80 cm) zijn in het ontwerp nog begrepen: 5 regenwateroverstorten, respektievelijk op de Werf, Stationsplein, naast de Viadukt en twee aan de Consciencestraat Regenwaterpompgemalen met persleidingen naar de Dender ter hoogte van voornoemde overstorten; 2 droogwèerafvoer-pompgemalen aan de viadukt en de Consciencestraat voor voeding van de koliektor- persleiding; Een gedeelte gewone riolering berekend op berging voor de overstorten, voornamelijk op de Werf en het Stationsplein, De nodige onderzoekschouwen op riolen en koliek toren; Signalisatiekabels voor afstandskontrole van de elektromechanische uitrusting, te centraliseren op het zuiveringsstation; De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 279.474.914 fr. BTW inbegrepen. Het onteigeningsplan voor de bouw van een over stort en het aanleggen van een koliektor te Erembo degem-Aalst werd definitief aangenomen. Het open baar onderzoek commodo et incommodo terzake werd gesloten op 8.1.1981. In de Bredestraat te Aalst verwerft het stadsbestuur 18 m2 straatgrond kosteloos. In de Meersstraat te Gijzegem wordt anderzijds 486,43 m2 grond koste loos aangeworven voor de uitvoering van de wegen- werken aldaar. Op 25.4.1980 besliste de Aalsterse gemeenteraad tot het onderhands verkopen van een stuk grond achter de pastorij te Meldert In zitting van 5 december 1980 besliste de Bestendige Deputatie deze beslis sing niet goed te keuren. Zopas werd een nieuwe beslissing getroffen waarbij aan de B.D. machtiging gevraagd wordt tot openba re verkoop van deze grond. De gemeenteraadsbesluiten van 28 september 1977 en 30 augustus 1978 houdende aanduiding en omlijning van de bebouwde kom van Aalst en Hof- stade dienden ingetrokken te worden omdat volgens de Ministeries van Verkeerswezen en Openbare Wer ken de aanpalende gebouwde gedeelten van de stad Aalst en de deelgemeente Hofstade één en dezelfde bebouwde kom moeten vormen. Dit gebeurde dan ook op de jongste gemeenteraad van eind januari. Stedebouw bracht advies uit op 30.7.1979 en Bruggen en Wegen op 16.12.1980. Zopas volgde de voorlopige aan vaarding waarna het open baar onderzoek begint, dan het advies van de streek- kommissie volgt, de defini tieve aanvaarding door de gemeenteraad plaatsheeft om tenslotte door de hogere overheid aanvaard te wor den. De begrenzing van het plangebied ziet er uit als volgt; Spoorweg Douai-Ant- werpen, de Verkaveling Lin- dimo, de S. Van Der Gucht- laan - Oude Gentbaan-RW 10 en de Erpestraat/grens Er- pe-Mere en Lede. De volgende straten beho ren geheel of gedeeltelijk tot dit plangebied; S. Van Der Guchtlaan, Oude Gentbaan, Paddenhoekstraat, Kreupel- veldstraat, RW 10, de St. Apoloniastraat, de Paternos terstraat, Erpestraat en Rei- naertdreef. Het ontwerpplan voorziet in dit gebied ongeveer 29 ha landbouwzone, 3 ha groen- zone, 6 ha natuurgebied, 1 ha openbaar nut en 36 a berg en werkplaatsen. Het aantal bestaande woon- gelegenheden bedraagt 442 waarbij 179 nieuwe woonge- legenheden zouden bijko men. In totaal zouden er al dus 621 in dit BPA gereali seerd worden. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit BPA binnenkort in openbaar onderzoek gaan. Dadelijk na de voorlezing van het agendapunt wees raadslid Chris Lievens- Borms (CVP) erop dat er in het voorontwerp een aantal vergissingen en onnauw keurigheden plaatsgevon den hadden. Zo had zij bij een eerste nazicht ontdekt dat een bepaalde buurtweg «Siesegembosgat» ge naamd niet aangeduid was geworden terwijl de buurt weg nr. 43 wel werd aange duid, alhoewel deze reeds vroeger door de gemeente raad was afgeschaft ge worden. Deze opmerking veroorzaak te onmiddellijk enige paniek op de schepenbanken. Jan De Neve, schepen van Open bare Werken vouwde het plan wijd open om na te gaan of wat het opbositielid gezegd had wel juist was. Na enige aarzeling deelde hij mede dat het hier om een voorlopige aanvaarding van het BPA ging en dat met de opmerkingen van raadslid Borms rekening zou gehou den worden. Na onderzoek zal het desnoods op het plan gekorrigeerd worden. Ge zien Chris Borms aandrong om het agendapunt te ver dragen en eerst grondig te onderzoeken, vroeg schepen De Neve van zijn kant om het BPA Paddenhoek toch voor lopig te aanvaarden. «Er kunnen trouwens nog ande re opmerkingen geformu leerd worden» aldus Sche pen De Neve, terwijl het plan toch veel later opnieuw Voor de gemeenteraad komt voor de definitieve aanvaarding. Hiermee was Mevrouw Borms het tenslotte eens waarna het punt unaniem goedgekeurd werd. VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 10