jeugdpagina hof stade, gijiegem Dankhulde met massa bloemen Veel belangstelling voor 1e nationale damescross BOEKEN VOOR VLAMINGEN IN KOMEN Pallieterfilm: Monty Python and the Holy Grale Survival schools fVraag-taart vo y geknipt (tussen haakjes) De Voorpost - 6.2.1981 - 11 De eer om in de loop van haar dankhulde bloemen uit te haar diep kristelijke overtui- delen viel te beurt aan Mevrouw P. Vereecken, voorzitster 9ir>9 tracht op te lossen, /an het oudercomité. Zij dankte de vorige sprekers voor de Haar leuze is: wat het beste jemoedigende en hartversterkende woorden. Zij waren 's voor de kinderen gaat voor de schoolgemeenschap een riem onder het hart, een voor de eigen verlangens, jrote stimulans omdat men in Brussel ook aandacht Het 's 6®" moeilijke opgave ichenkt aan een kleine school zoals die van Hofstade. en een opoffering in de hui- mmers, in de onmiddellijke nabijheid van de stad en in een d'9e wereld, maar wie zuster ijd waarin zoveel invloeden van buitenuit binnendringen Bernadette kent, weet dat dit n de gezinnen en in de dorpsgemeenschap, is het zeer 9®en holle woorden zijn. Zo noeilijk om een vrije katholieke school te handhaven. dikwijls verricht zij veel werk achter de schermen. Er De aanwezigheid van de tal- mers zoveel veranderd: het WOrdt zo vaak gezegd: «de ïjke personaliteiten was dan materiaal, de onderwijsme- zuster zal wel eens een brief- jok een bewijs dat zij met de thode, de mentaliteit van de je meegeven, de zuster zal nrichting, het onderricht en kinderen, de ouders, de Wel vragen... zeggen... tele- vooral met de opvoeding leerkrachten, enz... Wat ech- foneren... schrijven». Alle van de schoolgaande jeugd ter gebleven is dat is de in- aanwezigen waren er van '".egaan zijn. Het is dank zij zet, de wil om te slagen, de overtuigd dat zij dit in de un medewerking en hun liefde voor de kinderen. Nu toekomst verder zou blijven iteun, zowel financiëel als nog staat het onderricht en doen. Zuster Bernadette p moreel vlak dat het ver- de opvoeding centraal en op werd ook op het podium ge trouwen van de ouders in de een hoog niveau.Elke dag vraagd om meer dan een school steeds groeide en dat staan bekwame en gewaar- ze in stand kon worden ge- deerde leerkrachten voor houden. Al diegenen die in hun klas. Om de erkentelijk- [de meisjesschool verant- heid daarvoor te bewijzen, -oordelijkheid dragen zijn om uiting te geven aan de jvast besloten dat vertrou- tevredenheid, werden de 'wen niet te zullen bescha- huidige leerkrachten op het [men. Daarvoor is het doel - podium geroepen om bloe- het verder uitbouwen van de men in ontvangt te nemen school - te belangrijk. vanwege de ouders. Ge- Dat het jubileum kon wor- hoopt werd dat zij hen moed [den gevierd was evenzeer te zouden geven om hun taak De Landelijke Gilde - Hofstade bloemstuk in ontvangt te ko men nemen. ADB Kruis en spel - De twaalfde kruis- en spelavond georgani seerd door de B.G.J.G. gaat door op zaterdag 7 februari 1981 om 20 uur in de zaal van de meisjesschool. Toegang 50 fr, met gezinskaart 100 frank. Ontdek de ster. Zangwedstrijd ingericht door de V.V.K.S. Sint Lutgardis, Hofstade in zaal «Ons Huis». Op zaterdag 14 februari 1981 te 20 uur. Orkest The Swinging Band met zanger Elvin Star. Duizenden franken naturaprijzen. Inschrij vingen en presentatie: Van Gijsegem Erik, Blektestraat 75A, Hofstade en Eeckhout André, zaal Ons Huis. Film. Het Davidsfonds Hofstade vertoont op vrijdag 20 februari 1981 om 20 uur in de zaal van de meisjesschool een film van Gerard Soeteman naar de roman van Multatuli «Max Havelaar». Energiedebat. Het uitgestelde debat over de kernenergie gaat nu door op vrijdag 20 februari 1981 om 19.30 uur in het zaaltje van het patronaat. Verlenen hun medewerking: Frangois, docent KHIO, Volkshogeschool Elcker - ik en de Heer Van de Sande, Intercom. K.V.L.V. In samenwerking met de Landelijke Gilde organi- séert het Katholiek vormingswerk voor Landelijke Vrouwen op woensdag 11 februari 1981, om 19 uur in het patronaat een voordrachtavond met als thema: «Samen christen zijn in deze crisistijd». Geneeswijzen. De huishoudtechnische voorlichting over «zachte geneeswijzen», ingericht door de K.V.L.V. heeft plaats op woensdag 25 februari 1981 om 19.30 uur in het patronaat. Bal. Groot bal ten voordele van de F.C. DDT. Met medewer king van de LD1 27 en radio action. Reuze tombola. Zaal Welkom, Hoogstraat. Begin om 20 uur op 14.2.1981. Inkom 60 fr. voorverkoop 50 frank. Derde leeftijd. Op 22.2.1981 organiseert Pallieter zijn derde gratis feest voor de derde leeftijd. Dit werd mogelijk gemaakt door de steun aan de wafelslag in december vorig jaar. Het dynamisch bestuur van de Landelijke Gilde Hofstade zorgde voor het feest. (Per) "e 6" ,a" kristelijke opvoeders De moeilijkheden die vele automobilisten ondervonden om achter het voetbalterrein [leerkrachten Zij hebben' na% bes' vem°8en uerder onder het oog van de politie hun wagen op reglementaire deed velen pijn todat te feoms in rnoeilhke omstan' c."™ 'e parkeren het reeds van ver voor het terrein slechts door hun wilskracht llwILlee moeilijke omstan- Steenberg vermoeden dat er veel volk zou zijn voor de qedreven vooruit wisten te dig heden, het beste van De bestuurster van de meis- eerste nationale damesveldloop die door de atletiekvrien- komen Kramoachtiae ae- L zichzelf geven om goed on- jesschool. Zuster Bernadet- den van Hofstade werd georganiseerd op zondag 1 februari 11derwijs en een kristelijke op- te, drong zich op geen enkel 1981. Volk was er inderdaad. Zowel wat betreft het aantal komen, laatsuitdrukkingen en kreu- [voeding aan de kinderen van moment" "op SVZiSSL ,"is"w«""b«reH "de Hofstade te geven. Daarom Wie had echter meer rede. knnHon Ho 9e?n uitzonderingen, ue p. -k- 1-sa.r» »»ai ucucii ue massa luebcnouwers Hofstade te geven. Daarom Wie had echter meer rede- konden de organisatoren het geheel als geslaagd be- trainers en familiereden die geniet de school sinds jaren nen om in de bloemen gezet stempelen. De mooie zon die zelfs al warmte gaf zal er ook overal stonden opaesteld een grote faam b„ ouders, te worden dan zij? Reeds wel voor iets tussen gezeten hebben. heten nochtans neen enkele .inspecteurs en onderwijs- twintig jaar geniet de hele Niet aMeen de D|aatse|iik0 nochtans geen enkele (mensen van Aalst en omge- parochiegemeenschap en D|oeQen en c,uus ving. Zowel in het technisch inzonderheid ploeflen en klubs waren de jke Gilde uit Hofstade klaar voor het koud buffet. (Per) lals in het secundair onder- gaande jeugd en leerkrach- ^e 'da^es en"iuffrouwe'n°uit wijt kunnen de leerlingen ten van haar goedheid, haar J van hef Inlieten van de meisjesschool wedij- toewijding, haar eindeloos 2jch njet onbetuiad Om nre veren met de besten. De geduld, haar bekwaamheid 14 30 h werd de stan oud-leerkrachten werden en zovele andere gaven Met gegeven van de eerste ri op het hart en ziel, door dik en dun, reeks Verscheidene innne podium bloemen te komen men zou bijna zeggen dag deelneemsters lieten zich in ontvangst nemen. en nacht, staat ze ten dienste dfor de oSoop mtsleiden Vandaag van de school. Steeds heeft De,e was met uitgestip- Dat alles was gisteren. Nu ze voor elke wens, voor elke pe(d en was zeker *jet I vandaag. Vergelijkingen met nood, voor ieder kind een onderschatten Alhoewel zwaar. Wie zich in de start vorm van aanmoediging on- niet in de voorste gelederen beproefd om hun pupillen bevond of wie in de eerste zoveel als mogelijk op te ja- honderd meters zijn krach- gen: «meer met de armen ten te veel aansprak om trekken, benen heffen, niet vooraan te komen of te blij- omkijken enz.». Door dat ven, kwam die energie op omkijken werd er zelfs bijna het einde te kort. Soms was een eerste plaats verspild bij het echter gewoon de kondi de kadetten. Dit is een fout tie die nog wat te wensen die de supporters van Roger over liet en dit gebrek aan Moens eigenlijk niet meer training zorgde ervoor dat zouden mogen maken. Door de dames meestal reeds in alle oneffenheden, bochten het eerste kwart van de af te "en hellingen die de deel- hM ve'lëden mpéten'nietge: MsKrend oor, Hpt zijn wen- 3Mgi"lïï)dïitrën°'op de leggen afstand ver uit elkaar neemsters" voor de voeten I maakt worden. Sinds de sen en noden die zij dan daq zelf mooi weer laats'" -- K"-' laatste decennia is er im- naar best vermogen vanuit het terrein betrïkk'elijk gedeelte is, lag lagen. In het bijzonder het geworpen kregen is de ver- van de omloop dienste van de diverse uit- eindelijke overwinnaars er alleen maar groter door ge worden. Diegenen die niet zo fortuinlijk waren geweest werden daarom nog niet met lege handen naar huis gestuurd. Allen ontvingen zij een medaille die er moet toe bijdragen de herinnering aan de tijdens de eerste na tionale veldloop in Hofstade geleverde inspanningen le vendig te houden. A.D.B. Uitslagen eerste nationale vrouwenveldloop 1.2.1981 Pupillen 1971 1. Van Buggenhout S., AC Opwijk, 2. Meerseman Sofie, AV Lokeren, 3. Muyshondt Ilse, SP Bornem Pupillen 1970 1. Oosterlinck B„ VS, 2. V.D. Jeugt V., AVL, 3. Ghijssens Anouchka Zova Miniemen 1969 1. Buysse Nadine VS, 2. Op- dorp Isabelle VS, 3. Peiren Els, CSF Miniemen 1968 1. Baeyens Ira, Zova, 2. An- nerel Joke, Opwijk, 3. V.D. Sijpt Hilde VS Kadetten 1967 1. Van Hillegem I. SP Bor nem, 2. Vereecken Heidi ACG, 3. Wijns Carine AC Lebb. Kadetten 1966 1. De Corte Chantal VS, 2. Merlin Katja AC Zele, 3. Van Winghe Sonja AC Opwijk Scholieren 1965 1. Pletinckx Carine ACG, 2. Van der Straeten C. VS, 3. De Pauw Anne AC Opwijk Scholieren 1964 1. Vervaet Leen AV Lokeren, 2. Rottiers Hilde VS, 3. Pei ren Inez CSF Juniores 1. Berghman Greta AC Op wijk, 2. Debaets Corine ACG, 3. Bauwens Carine VS Seniores 1. Meuris Marleen DCL, 2. Van de Moortel C. AC Zele, 3. De Ridder MJ EA Veteranen 1. Roggeman Godelieve EA, 2. Van Bos Andrea AKZO, 3. Ghijseman Maria, Duffel Wie belang stelt in uitbouw en bloei van de Nederlands talige gemeenschap in Ko men kan door het bezorgen van een boekenpakket mee- Paulus helpen aan de noodsituatie de adressen: in Komen wegens het ge- drankhuis «Het Gulden brek aan Nederlandstalige Vlies». Esplanadeplein 13, lektuur. Een boekenpakket Aalst. kan U bezorgen aan volgen- drankhuis «Den Ijzer». Vlaanderenstraat 13, Aalst. mevrouw De Ganck, Pontstraat 27, Aalst. Willy Alloo. Parklaan 141, Aalst. Willy Alloo, initiatiefnemer. Toen Paul Vandenberghe bisschop van Antwerpen werd, koos hij als kenspreuk «Libertati nos liberavit» (voor de vrijheid heeft hij ons vrijgemaakt). Een Paulus-citoat. De achtste Aalsterse parochie zal naar diezelfde Paulus genoemd worden, een man die zo te zeggen veel belang stelling geniet, als je'r ook nog het Jebron-programma van deze maand op nakijkt. Daar wordt een reeks van vijf eucharistievieringen gehouden rond Paulus. Op zaterdag 7 feb. wordt een «portret van Paulus als Jood». Op 14 feb. als burger». Op 2) feb. als apostel Reizen met de J-PVV-M Ook dit jaar richten de Jonge PVV Mutualisten reizen in voor jongelui tussen 9 en 25 jaar. In juli en augustus kan men met deze groep naar Oostenrijk of Corsica trekken. Schotland of Frankrijk, en is paardrijden en sportrekreatie in Lichtaart Voor alle gewenste inlichtingen kan men terecht op volgende adressen: L.S.W.-centrum, Jeugdinfo, Korte Zoutstraat 16, 9300 Aalst Michel De Gols, St.-Jozefstraat 18/4, 9300 Aalst (053- 77.51.36) Jon Doorns, Langestroot 2, Aalst (053-21.75 45) Exkursies met Jebron Wie deze maand met Jebron op stop wil... Op zondag 22 februari wordt een strandwandeling Breskens-Cadzand georganiseerd Vertrek om 10 u. stipt, picknick meebrengen, en wat belangrijk is inschrijven uiterlijk op 15 februari. Op woensdag 25 februari wordt in de geest van Taizé verbroederd met het Gentse religieuze centrum Oase. Inschrijven tot 15 februari. Nieuw in Aalst I Binnen enkele maanden zal in het Aalsterse stadscentrum [wat meer te vinden zijn, dan momenteel het geval is Vanuit verschillende hoeken zijn enthousiaste plannen stilaan aan verwezenlijking toe Elders in dit blad lees je dat er in de Vlaanderenstraat een tweedehandsboetiek komt, onder de naam 't Snuffel- kot» Dit is een H.A.K.-initiatief. Je leest ook dat er in de Duivekeetstraat een C.G.S.O. gekomen is sinds 5 januari. In de Korte Zoutstraat wordt dezer dagen een huis ingericht als vestigingsplaats van «Aalst 2000» (studie werk voor samenlevingsopbouw, vzw.) en de «Aalsterse Federatie voor socio-Kultureel werk, jeugdvorming, onder wijs, vrije-tijdsbesteding, amateuristische kunstbeoefening, rekreatiesport en welzijnswerk met vrijwilligers» (vzw) Het staat ook al vast dat er een C V.A (Centrum voor Vorming en Aktie) komt in Aalst, er zal gebruik gemaakt worden van de infrastruktuur van 't Rond Vierkant. Meer nieuws volgt, ten gepasten tijde.. (PD) is ervan overtuigd dat deze aktie voor de Vlaamse Ko- menaars een massa lektuur zal opleveren. Wie geldelijk wil steunen kan hiervoor terecht op reke ningnummer 452-533.45.71- 05 van Willy Alloo met ver melding «Komen». Laat ze maar komen! LH Vandaag vrijdag 6 februari organiseert de ervaringsge richte kleuter- en basisschool «De Weide» met vestigingen te Aalst aan de Brusselsesteenweg en te Erpe in «De Oude Bakkerij» op Sevecoot een info-avond omtrent de survival schools-idee. Deze avond heeft plaats in In Survival-schools geldt «De Gele Limonade», Rid- de regel «Wij leren niet voor derstraat 68 te Aalst. Om- de materiële waarden maar streeks 1971 hebben men- voor het leven», sen van A.I.M. (American In- Dus «Leren wij niet voor dian Movement) als reaktie de materiële waarden dan op de scholen van het B.I.A. 'eren we voor het leven» of (Bureau of Indian Affairs) «Leren we voor de materiële hun eigen scholen opge- waarden dan leren we niets richt, de Survival Schools, voor het leven», reagerend dus tegen het feit Belangstellenden kunnen dat aan Indiaanse kinderen in «De Gele Limonade» te- kultuur en geschiedenis van recht vanaf 20 uur. Er wordt de Westerse wereld werden tevens gekookt ten voordele voorgeschoteld. van «De Weide». l.h. P.V.V.-Jongeren in Keizershallen Aalst Zat 14: 20 uur: diskotheek tijdens het PVV-bal «De Blauwe Nacht» in somenwerking met het Liberaal Jeugdwerk Aalst. Jeugdatelier Klakson, Hammestraat 20, Aalst Zat 7 om 14 uur: voorbereiding kinderkarnaval: maken van kostumes en kledij als manuele expressie Zat 14. 14 uur; voorbereiding kinderkarnaval: maken van muziekinstrumenten als muzikale expressie. Jebron, Begijnhof 1, Aalst Vrij 6: 19 30 uur: gebedsmoment Zat 7: 18.30 uur: eucharistieviering «Portret van Paulus als Jood» Ma 9. 20 uur: verloofdenwerking: eerste avond van een reeks van drie. (ook op 15 en 23 feb.) Woe 1120 uur: film «Het Kruis in de Asfaltjungle» in het kultureel centrum van de Opstandingskerk, Dr. A. Gof- faertstraat. Het Jebronhuis zelf is gesloten deze avond. Vrij 13: 19.30 uur: gebedsmoment (een bezinning voor .wie Steeds in zijn streven om in Hofstade de betere film te vertonen projekteert het jeugdhuis Pallieter op vrijdag 6 februari 1980 om 20 uur «Monty Phyton and the Holy Grale». Met voor ogen de gedachte om de kijker in de bioscoop steeds iets nieuws te laten zien, hebben bepaalde cineasten er nu weer wat anders op gevonden; films maken in de stijl van een stripverhaal. Ze laten acteurs van vlees en grafie verheerlijkte legenda- bloed zich gedragen alsof ze rische King Arthur. Men kan karikaturale namaakmensen hier de myten- en legende waren van punten en lijnen, nontluisterende tijdsgeest Het meest representatieve ontwaren. Nog tijdens de daarin is het absurde Monty generiek zit de kijker reeds Python. De mensen die deze midden in de gekheid en in film tot stand brachten, een de eerste beelden komen Ar- groepje van Engelse regis- thur en zijn ridders holder de seurs, acteurs en actrices en bolder het beeld ingespron- decorateurs, gaven zichzelf gen, lege kokosnoten tegen de verzamelnaam «Monty elkaar klakkend teneinde Phyton Circus» en waren voor zichzelf en de buiten- reeds druk bezig voor de wereld door het nabootsen televisie. van hoefgetrappel de illusie In onderhavige film hangen te wekken dat ze nog paar- ze een vertekend beeld op den bezitten, van een door de cinemato- Van een lieve Heer, nagete- kend van afbeeldingen uit onze kinderjaren krijgen ze de opdracht de zoekgeraakte Heilige Graal te gaan recu pereren. De opdracht doet hen in een zeer appart we reldje belanden. De film ont rolt zich verder als een inten sief dwaas uitgedachte men gelmoes van slapstick, car toon, kolder en karikatuur. Het anachronisme, een dankbaar gag-element, mist ook hier zijn effekt niet. Het geheel komt over als een fantastische lof der zotheid. De zotheid kent echter ook in deze filmische vormgeving hoogten en laagten. Niet el ke Monty Phyton scetch komt even geestig over, maar een paar zaken zullen toch onuitwisbaar bijblijven. Zo bijvoorbeeld het duel.met de ridder die in de loop van een schermutseling even schematisch als grondig wordt gedemonteerd. Dit is een voorbeeld van de grim mige humor voor een even grimmig tijdperk. Andere leuke invallen zijn de tove naar die zijn latijn vergeet en de smerige ridders die een aanfluiting zijn van het eer tijds algemeen aanvaarde stralende irhage van de held. Tenslotte valt uit de film een illustratie af te lezen van het in hoge mate Brits nationale karakter van de zelfspot. Hier te lande zit er stof voor een Monty film in de geschiede nis van de Vlaamse Leeuw en de mythologie van 1302. Daaraan raken, aldus Hilde van Gaelen is echter nog steeds zo goed als ver boden. A.D.B. Tekentafel Een tweedehandse tekentafel in zeer goede stoot, met zware volledig metalen voet, wordt te koop gesteld. Prijs: 12.000 fr. Inlichtingen: Ivo Schouckens, p/o H.A.K., Houtmarkt 5, Aalst. (Berichtjes in deze rubriek worden gratis opgenomen. Inzenden: Vraagtaart, De Voorpost, Pontstraat 64, Aalst). even stil wil staan op het einde von een week, gedurende een halfuurtje) Zon 14: 18.30 uur: eucharistieviering «Portret van Paulus als Burger». Stedel. Jeugddienst i.s.m. Vlaamse Federatie van Jeugd huizen Do 12: 20 uur: (in Stedelijk Wijkcentrum, Driesleutelstraat 49, Aalst) Info- en gespreksovond over «het jeugdhuis- werk, gisteren, vandaag en morgen» met: een overzicht in de evolutie van 20 jaar jeugdhuiswerk speelt het jeugdhuiswerk in op de evolutie van de jeugd in onze samenleving? welke richting gaat het jeugdhuiswerk uit? Voor de inleiding zorgt Bertil Eemans (van de V.F.J.). Jeugdcentrum Zonnestraat Aalst. Vrij 23: filmvertoning «The Warriors» (20 uur) Inkom voor deze politie- en spionagefilm: 40 fr. Kreja, Driesleutelstraat 51 Aalst Vrij 13: 20 uur: buurtbelotting Stadspoppentheater Zon 8: in gemeenteschool, Damkouter, Gijzegem Zon 15: in.gemeenteschool Binnenstraat 157, Aalst Telkens om 10 uur opvoering van «Help, de prins is in gevaar»: Kwik is zelf kandidaat bij de verkiezingen van «prins karnaval» en krijgt het aan de stok met enkele andere mededingers die hem deze titel niet gunnen... St-Maarteninstituut in S.M.I. 2, Vrijheidstraat Aalst (ex-V.Tl.-internaat) Vrij 13: 20 uur: Oud-leraar en medewerker aan het T.V.- programma «Verover de Aarde» spreekt over «de invloed van de wetenschoppen op het dagelijks leven» Leerlingen gratis inkom, anderen 20 fr. Wereldwinkel De Tingel in Chiroheem, Daalstraat Mere Vrij 6: info-avond over El Salvador. Op het programma: een film, gemaakt door mensen van El Salvador zelf Ludo Van De Velde, een priester van Vloanderen die eind december gevlucht is uit El Salvador^ Een Salvadoriaan, vertegenwoordiger van het F.D R. (dot is het brede oppositiefront dat 80% van de bevolking achter zich heeft) Fototentoonstelling over El Salvador en infostands. (In somenwerking met C.C., C.S.C., C.M.B VDido, K A V -Erpe, K A.V -Mere, K W B.-Mere, K.W.B -Erpe S.V.V -Erpe, S.V.V.-Mere) Ypsilon, Meuleschettestraat Aalst Zat 7 vonof 20 uur: T.D van Milac Zon 15: Spaanse eetavond vanaf 20 uur. De Leeuwerik, Ommegangweg, Lede Zond 8: 20 uur: filmvertoning «Monthy Python ond the Holy Grale» (90 minuten kolder.,.)

De Voorpost | 1981 | | pagina 11