aluintjes iudula, beschermvrouwe van Faluintjes! ARINE POTS ISS PONY CON BRIO! Kwik» van Stadspoppenteater rordt Prins-Karnaval ROOSJES EN DOORHTIES MEIVISKOPJES ROOSJES EW DOORNTJES ZANDSTEENTJES V.O.S.-afdeling Aalst herleeft! Vriendenkring Stads- personeel Aalst TWEEDE NATIONALE RUILDAG TE AALST De Voorpost - 6.2.1981 - 13 bin| egen Erne beire estra »ol<et kasteel van Ham te Herdersem in 644 geboren is de ,me' zi'n neer9edaa'd om de :amilCudula de beschermvrouwe van de Faluintjes «avant la '^"taarnterugaan te steken. Vlak bn naar h oof aar, vrouwenklooster met het heilig lichaam naar het kei- Istrajbleef ze in haar jeugd in het kasteel van graaf Witger, te diepe Put over langswaar de ckaertorsel op het Dorp prijkt haar kapel. duivel zou gekomen zijn en ■Ie, zt teru9 verdwenen. In de ilbaart Hertog Karei van Lotrijk het ouderlijk huis verlaten volksmond werd dit dan «de WaJr lichaam naar onze en in het klooster treden van duivelsput», aan het einde Vurs?fdstad liet overbrengen haar doopmeter, de H. Geer- van de Gudstraat. Yleulf de naar haar genoemde trui, die te Nijvel abdis was. De V.V.V. «De Faluintjes- tsy opdraai, nu de St.-Mi- Pas toen deze overleden was streek» liet er voor enkele ir, zflskatedraal, bewijst al- ging Gudula terug naar het jaren, ter gelegenheid van aewef1 maar dat de hoofdste- ouderlijk huis waar ze de haar Pikkeling te Herdersem, rik Dln9en ons onze doorluch- toevlucht werd van armen deze legende herleven voor Troctf patroonsheilige en be- en zieken. Toen haar broe- de beeldbuis van de Vlaam- Aalsjermvr?uwe hebben afge- der, Emebertus, priester se Televisie, t lijeP1 Z'J trouwens niet al- werd en later bisschop van Uit dezelfde periode dateer- deh want ook in Wallonië Kamerijk, was Gudula alleen de een ander wonder. Een ie C<r'even een t'jd 'an9 de en wijdde haar leven volle- arme vrouw met een mis- elder|en van deze typische Fa- dig aan de Heer toe. vormd kind op de arm zou t. BePiesheili9e- El^e morgen begaf ze zich Gudula om hulp hebben ge- rosper ^aar vader Witger een naar een kapel toegewijd smeekt. De heilige bad, om- Aa|rfamme"n9 van een zeer aan de Zaligmaker op het helsde het kind en gaf het, Celin|rnaam Brabants ge- grondgebied van het naburi- genezen, aan de moeder Wjjnfht, haar moeder, Amel- ge Moorsel. Blootsvoets, terug. !uwepa' "'t^t van Pepijn de over hobbelige stenen, trok Uitgeput door strenge boe it f16, we"ic^t uit uw ze door wegeltjes, vergezeld teplegingen stierf Gudula te ilandP0,per.iocle n°9 bekend, van een dienstmaagd. Met Herdersem op 8 januari 712 ndlarfHeniet alleen uit door de lantaarn in de hand trok- en werd er begraven, egenr" r'i'<dommen doch te- ken ze naar Moorsel om er te Rond 800 werden haar reli- leyeifcloor haar.deu9den- 9aan bidden. Zekere mor- ken naar Moorsel overge- pudere leeftijd zegden ze gen, toen ze eens te meer bracht en bijgezet achter het ker beiden het wereldlijk heel vroeg op weg was, altaar van een naar haar vaarwel: vader werd werd plots haar lantaarn naam genoemde kapel, ■■^inik te Lobbes en moe- door de boze geest uitge- Toen de Noormannen op j trad in het klooster te doofd. Onthutst richtte Gu- komst waren vluchtten zus- Ubeuge. Gudula zelf zou dula een smeekbede tot God ters van een door Karei de (Is op zevenjarige leeftijd en een engel zou uit de he- Grote te Moorsel gesticht vul k- l Liriiliraai11 naai nei nel- Vlak bij haar bleef een grote, zerlijk slot van Chèvremont bij Luik. Chèvremont dat on langs nog in de sportaktuali- teiten kwam. In 892 werden de relieken terug naar Moorsel gebracht en er vereerd, tot de hertog van Lotrijk, zoals reeds ver meld, het lichaam over bracht naar Brussel. De te Moorsel ter ere van de H. Gudula opgetrokken ka pel op het Dorpsplein da teert uit de 14e eeuw. In 1606 was er een kapelanie. Deze kapel vertoont enkele merkwaardigheden. Het al taar toont de wapens van Lodewijk Cairo, baron van Moorsel. Verder werden ver schillende episodes uit het leven van Gudula uitgebeeld in een tiental schilderijen, werk van meester Blanckaert. Ook was er een oud klokje uit 1597 dat ech ter reeds tweemaal werd vervangen. Te Moorsel is er nog steeds een Genootschap ter ere van deze populaire Heilige, in de volksmond bekend als de «Konfrerie van Gierla». LH Voordracht Op vrijdag 20 februari in het KLJ-Heem voordracht door advokaat Vermassen over «Het leven achter de tralies». Organisatie: Davidsfonds. Gevallen Bromfietser Freddy Putteman deed op de wijk Spruithoek een ongelukkige val ten gevolge van de gladheid van de weg. De bromfietser liep verwondingen op. SP-Moorsel De Moorselse SP-afdeling dankt 3-Velden voor de mede werking verleend bij de finale van de belotwedstrijd. Kam pioenschap 1980-81. Milac De plaatselijke Milac-werking verzorgt het kontakt van de dienstplichtigen met de parochie o.a. door toezenden elke week van het parochieblad, een abonnement op «Extra- Rantsoen», voorlichtingsvergaderingen en geschenken bij de aanvang van de legerdienst, bij het afzwaaien en tijdens de «Week van de Soldaat». Adressen van opgeroepenen dienen te worden overgemaakt aan E. H. Steps of aan Pierre De Roy, Driesstraat 39 te Moorsel. Verleden zondag werd aan beide kerken «Extra-Rantsoen» aangeboden en had de jaarlijkse omhaling ten voordele van Milac plaats. KVLV Voor KVLV-leden wordt een bezinningsweekend georgani seerd in de abdij van Male, St.-Krui-Brugge op 21-22 maart. Inschrijven bij Alice Daeleman, Kruisabeel 20 en dit voor 9 februari. Aantal plaatsen beperkt. Gouden Bruiloft Alfons Moens (6.12.1907) en Clemence Vermoesen (20.12.1909), twee geboren Moorselaars, wonend Aalster- sesteenweg 78, vierden hun 50-jarighuwelijksjubileum. Wandelen te Moorsel De Provinciale Federatie voor Toerisme plant dagtrips vanuit Aalst met O.m. een wandeling te Moorsel vanaan de hoeve Muylaert langs een bloemenserre (met bezoek), de Kaalberg, kerk en Gudulakapel en het Waterkasteel. CVP-Bal CVP-bal in de parochiale zaal op zaterdag 21 februari voor raadsleden Paul Stockman en Willem Willems. Begin 21 u. Gewond Voetganger Jozef Lenssens uit Herdersem kwam tegen een personenwagen terecht bestuurd door Corthals, eveneens uit Herdersem. De voetganger werd op de Grote Baan gewond. VTB-VAB Op vrijdag 13 februari in zaal «Pedro» diavoordracht door P. Libeert over «Sankt Gallen, Liechtenstein en Appenzell, kuituur- en bergland». Begin 20 u. Toegang leden 40 fr, niet-leden 60 fr. Op zondag 15 februari wandeling te Aalst met vertrek aan de Vijfhuizen te 14 u. Zondag 1 maart wandeling te Asse-Terheide. Start aan de kerk te 14.30 u. o.l.v. Willy Arijs. VWB-leden gratis. Anderen 70 fr, VWB-lidmaatschap inbegrepen. Kapelle-vrienden De vierde wedstrijd bij de Kapellevrienden-belotters gaf volgende uitslag: 1. Pieters Albert (3482), 2. D. Cooreman (3362), 3. E. Ledegen (3321), 4. T. Aelbrecht (3318), 5. L. De Waegeneer (3211), 6. R. Coppieters (3166), 7. F. Put (3133), 8. R. Lambrecht (3132), 9. F. Portier (3123) en 10. E. Coppens (3008). Volgende wedstrijd op zaterdag 28 februari te 20 u. Rood Bal Het 16e Rood Bal heeft plaats op zaterdag 7 maart. Kaarten, zullen aan huis worden aangeboden. fivl M I nai sntjd i Aali ;d Vanen er normaliter de laatste jaren maar weinig kandida- meer voor prinsen-, feeën- of missesverkiezingen, te ds dkdegem mocht de Federatie der Belgische Ponykoersen gkan verheugen in het aantreden van een viertal stuk voor u. n zeer valabele aspiranten-miss pony. De Federatie, de reerste in België, die aan de basis ligt van het ontstaan L! ponykoersen, eerst in Oost-Vlaanderen en vandaar der uitzwermend over het hele Vlaamse land, was aan r twintigjarig bestaan toe en had dan ook weten te gen voor in indrukwekkend pakket waardevolle prijzen. K applaus was er dan ook ÏGhislain Cassiman, ras- Ij Aalstenaar, één van de stichters van de Federa len thans nog de énige erende. Speaker en ani- Michel De Mey zette Je pionier en werker van eerste uur, de duivel- |t-al en stuwende kracht deze vereniging, dan I,gepast in de bloemetjes. hem trouwens het hele bestaande uit de rselaar Alfons Hen- k als erevoorzitter, Paul Mhijs uit Erembodegem I voorzitter, Gilbert De v uit Haaltert als onder- fzitter en als leden Mare ère uit Rekkem, Marcel hiels uit Zele, Jozef Van Broeck uit Meldert, Wil li De Rijcke uit Lebbeke, kan Maesschalck uit Ou- Gabriël Vervaecke ,Herne en Vic Wijmeersch jGoeferdinge. Allen ver- Snwoordigers van de dui- jJbÖen pony-fanaten die on- glreek momenteel telt. -tie afgeladen volle paro lzaal te Baardegem, waar een parkeerplaatsje vinden een hele opgave werd, wer den de kandidaten, tussen vrolijke danspasjes op de muziek van de disco-bar uit Goeferdinge, op vrij origine le en humoristische wijze aan het publiek, voor zover als nog nodig, voorgesteld door animator Michel De Mey die de taak van speaker zowat het hele ponykoers- seizoen over heel het land glansrijk waarneemt. Uit Denderleeuw kwam De- bra De Windt, zelf jockey en nationale kampioene, stu dente monitrice aan de rij school te Namen. Als twee de de plaatselijke Carine Pots, verkoopster. Eveneens een lieftallige verschijning die zich uiteraard als plaat selijke vedette in de gunst van het publiek mocht ver heugen en zich ten andere uiterst aktief had getoond niet alleen in het verkopen van een reusachtig aantal kaarten maar ook in het op halen van talrijke mooie prij zen, Sanitaire helpster An- nick Michiels uit Opwijk was de derde liefhebster en Ann Bogaerts uit Oudegem, stu dente tekstiël, sloot de rij en was trouwens rrret dit optre den niet meer aan haar proefstuk. Tussendoor werden de na tionale kampioenen in de verschillende disciplines op het podium geroepen en ge huldigd terwijl aanhoudend, en zulks tot een stuk na mid dernacht, de kassa rinkelde. De verkiezing zou immers gebeuren door het publiek zelf dat kon meestemmen via een stroook af te scheu ren van de inkomkaarten. Een commercieel niet onaar dige formule. Na het tellen van de stem men, naar onze schatting waren er een slordige 3000 kaarten aan de man ge bracht doch voor de orga nisatoren was dit top-secret werd Ann Bogaert met ruim 400 stemmen tweede en Annick Michiels met on geveer het dubbel aantal eerste eredame. De titel van miss pony ging dan ook, zoals insiders trouwens reeds lang konden vermoe den, naar de zeer aktieve Carine Pots die in haar moe der, Suzanne Van den Eede, een dynamische helpster had gevonden. Niet minder dan 1428 kaarten wist Cari ne, een slanke diepblonde freule, het kapsel in helm stijl, aan de man te brengen. Gewezen schepen Oscar De Gols, zowat de animator én van de lokale ponykoers en van «den Berg» waar Carine woont, mocht haar dan ook niet enkel het driekleurig lint omhangen doch haar ook met het traditioneel kroontje tot miss konsakreren. Daarbij bleef het uiteraard niet want miss pony werd bedacht op een komplete badkamerinstallatie, bloe men en een aantal electri- sche apparaten. Naast het feit dat de vier kandidates reeds op voor hand een armbanduurwerk hadden ontvangen kreeg de tweede eveneens een bad kamer, de derde een televi sietoestel en de vierde een installatie met tuner, pick-up en recorder. Daarbij ook nog een regen van prijzen geschonken door simpatisanten en neringdoe ners. Miss Pony Carine Pots be leefde verleden zaterdag een wondermooie avond die al leen nog kan worden over troffen door vrijdag 28 au gustus, datum van haar hu welijk dat muzikaal door de Faluintjeskapel zal worden opgeluisterd. Dan begint voor haar een andere koers. Met evenveel sukses, wen sen we haar alvast. •den zondagvoormiddag ging in de stadsschouwburg het Vredeplein de première van het nieuwe stuk door door het rondreizend stadspoppenteater dit seizoen r meer in de stedelijke scholen, ook van de Aalsterse gemeenten, zal worden gebracht. Gebeurde de ope- van het seizoen eerder met stille trom. zonder aanwe- eid van iemand van het stadsbestuur en zonder toe- ak. de ruim honderd aanwezigen beleefden er alles- een aangename voormiddag want met «Help, de prins gevaar» lukte poppenspeler Luc Meesens een schot in •os. het bij een eerste op- ng. zeker dan van een •enspel. steeds afwach- eblazen, hier bleek da- c dat het stuk insloeg, r ambiance was, dat de meeleefde, een condi- •ine qua non. en dat ten werd bij een stuk ntraliseerd door een la dat élke Aalstenaar aanspreken. «Kar- il». in vorige produkties s tal van wetenswaar- eden werden verwerkt het «Ros Balatum» en «Aalst, Bloemenstad», keer werd het Oiljsters ngstellingspunt bij uit- karnaval. in het brand- van de belangstelling acht. Icarnayalgebeuren in de werd immers vanuit eerder origineel stand- doorgelicht waarbij wat informatie over de tenverkiezing, de stoet al wat rond «vasteloa- draait prettig wordt 'erkt in een spannend verhaaltje. Zodanig opge bouwd dan dat de kinderen aktief bij het gegeven, in casu ook heel wat speur werk. worden betrokken. «Kwik», de held van het Rei zend Poppenteater. stelde zich inderdaad kandidaat als prins karnaval doch de attributen van de prinselijke waardigheid waren spoor loos verdwenen. Gegapt door konkurrerende vroeger mislukte kandidaten. Een geval dat aardig lijkt op iets dat zich de laatste jaren in realiteit heeft voorgedaan toen ook de prinsenscepter in de Keizershallen heel wat uren zoek was. Spannend wordt het voor de kinderen die de opeenvolgende peri petieën meemaken in een stuk gekruid met fijne Aal sterse spot. Gelukkig eindigt het op een happy end en kan iedereen tevreden terug .naar huis. Onderweg wordt hij dan wel de visu gekonfronteerd met het zich aanmeldend Aal- sters karnavalgebeuren zo dat het stuk alleszins nauw aansluit bij de aktualiteit. Via deze nieuwe reeks wordt in bijkomende orde ook be tracht de inwoners van de deelgemeenten nauwer te betrekken bij het Aalsters karnavalgebeuren, aktie waarbij «kinderkarnavals» in een aantal scholen ook reeds hun steentje bij droegen. Verdere vertoningen, die steeds op zondagvoormid dag te 10 u plaatsvinden, zijn gepland als volgt: Ge meenteschool Erembode gem, Dorp 28 op 1 februari. Gemeenteschool Gijzegem, Damkouter op 8 februari. Gemeenteschool Binnen straat 157, Aalst, op 15 fe bruari, Gemeenteschool Ediksvelde te Nieuwerker- ken op 22 februari. Gemeen teschool Kaalberg te Moor sel op 8 maart. Gemeente school Meldert, Dorp 15 op 15 maart, Gemeenteschool Hofstade, Zijpstraat 49 op 22 maart en Gemeenteschool Baardegem, Dorp 39 op 29 maart. LH De kinderen beleefden zondagvoormiddag heel wat pret aan de poppenkastvoorstelling. (Per) Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Godelieve en Jozef Muylaert- Haverals. Tentoonstelling Voor de tentoonstelling van illustraties en tekeningen van Rita Van Bilsen kan U in het Affligems Kultureel Centrum nog terecht tot en met zondag 8 februari, op zaterdag van 14.30 tot 20 u en op zondag van 11 tot 13 u en van 14.30 tot 20 u. Teerfeest De Meldertse Landelijke Gilde houdt haar jaarlijks teerfeest op zaterdag 7 februari met een mis te 19.30 u in de parochiekerk gevolgd door een feestmaal in het paro chiecentrum. Prijs 350 fr. Papier! De plaatselijke scoutsafdeling organiseert een papierslag op zaterdag 14 februari. KVLV Een derde reeks turnlessen in de turnzaal van de jongens school begint op woensdag 11 februari tot en met 6'mei. Telkens op woensdag. Karnaval in Keulen U kan mee naar de Keulse karnavalstoet, de «Rosenmon- tagzug» op maandag 2 maart. Prijs 500 fr. Inschrijven bij J. Muylaert. «Het Land van Vergilius» Op maandag 9 februari te 20 u in het Affligems Kultureel Centrum, voordracht van Italië-gedichten van Anton Van Wilderode in audio-visuele projektie gebracht door fotogra fen Herman Bosteels en Roger De Witte. De dichter rekon- strueert er het oude Rome en Pompeï zoals hij voorheen reeds deed met Ostia. Komen eveneens aan bod Assisië, Ravenna, Firenze -en Venetië. Egypte Reisreportage van VTB in het Kult. Centrum Affligem op vrijdag 20 februari te 20 u. Ook diaprojektie «Interieur». Rudolf Van de Perre Adviesraadslid van het Affligems Kultureel Centrum Rudolf Van de Perre werd na de tweevoudige bekroning van «De gekleurde wereld» onlangs weer laureaat. In het najaar 1980 verscheen in de reeks «Grote Ontmoetingen» van Orion een monografie over Vasalis. Over het werk van deze Nederlandse dichteres verschenen tot hiertoe weinig es says en het zal de verdienste zijn van deze publikatie het werk van Vasalis voor ruimer publiek toegankelijk te maken. Voor Rudolf Van de Perre betekent dit een derde bekroning in nauwelijks één jaar. Op 22 oktober werd hem deze prijs te Gent in een plechtige zitting uitgereikt. Momenteel werkt Van de Perre aan een monografie over letterkundige André Demedts. Het werk over Vasalis kan men zich aanschaffen Blakmeers 81 te 1790 Affligem, tel. 053-66.84.77 of eveneens te Affligem in het KCA. Affligem Verdere aktiviteiten in het Kultureel Centrum zijn: op vrijdag 13 februari opening van de tentoonstelling Jos Daelman-Gerard Van Impe. op zondag 15 februari: jeugdatelier vanaf 9.30 u. op dinsdag 17 februari: vergadering van Postzegel lief hebbers op vrijdag 20 februari: vergadering van de dia-klub zaterdag 21 februari: jaarvergadering van de Hon- denklub-Meldert zondag 22 februari: jeugdatelier vanaf 9.30 u maandag 23 februari: voordracht «Wat kan Affligem betekenen voor onze streek?» door Abt Jos Goetghe- beur. Hoe ziet de abdij de streek? Hoe zien het de mensen? De versie van de abdij wordt gebracht door Hoogw. Heer Abt. Daarna komt de dialoog met de aanwezigen en hun versie. 14e Lenterally In samenwerking met rallyklub «Bezemwagens» organi seert de Meldertse' Kulturele Kring, en zulks reeds voor de veertiende maal, haar klassiek geworden autorally op paas maandag 20 april. Houd alvast deze datum nu reeds vrij. Nadere details volgen te gelegqner tijd. Bloemen Wie in de kerk bij zijn huwelijk bloemen wil, plaatst ze zelf, laat ze leveren door een bloemist of verwittigt zuster Victoire, minstens een week op voorhand. Dan regelt U de zaak met de Zuster. Driedaagse van Thor Thor Kokerij organiseert dit week-end een donderende driedaagse, gestimuleerd hierbij door het groots sukses van verleden jaar. Vandaag vrijdag 6 februari is er in de kantine op het voetbalterrein de fantastische «Cupido-show» met een volledige kollektie lingerie, party- en avondkledij en strand- mode U voorgesteld door beeldschone mannequins, foto modellen en danseressen. Spanning, spektakel en seks gegarandeerd. Inkom 240 fr, voorverkoop 200 fr. Op zaterdag 7 en zondag 8 februari «gastronomisch eetfes tijn» zoals steeds verzorgd en aan matige prijzen. Op het menu tomaten- of groentesoep, als voorgerecht cromes- quis met mousselinesaus, kip aan 't spit of steak met friet en als nagerecht rijstpap of chokoladeschuim. Er is ook een kindermenu met vol:au-vent met friet of kippeballetjes met friet. Op zaterdag vanaf 19 u en op zondag vanaf 11.30 u. Te voet door 't Land van Aalst Op vrijdag 1 mei-gaat weer de klassiek geworden voettocht «Te Voet door 't land Van Aalst» door waarvoor organisator Baetslé een 2500 wandelaars verwacht. Dit jaar gaat de tocht langs onze streek en de grote middagpauze is gepland in de jongensschool. Voor de soldaten Chiro Joepie wil de schakel zijn tussen het thuisfront Baardegem en de soldaten. Ze willen er briefjes naar sturen en er plaatjes laten voor draaien. Maar ze kennen hun adres niet. Willen belanghebbenden deze adressen overmaken aan E. H. Pastoor De Rouck of aan Mieke De Block, Hilde of Els Van Langenhove, Sonja Ohler, Jo De Valck of aan Vera of Joske Schockaert. WKS De Baardegemse Jong-Verkenners organiseren op zondag 22 februari een reuze-wafelslag. U krijgt op voorhand briefjes in uw bus gestopt waarop U kan noteren hoeveel wafels U wenst. Deze briefjes worden op zondagnamiddag 15 februari opgehaald. De wafels worden warm aan huis bezorgd tegen de prijs van 15 fr. per dubbele wafel. Smakelijk. Landelijke Gilde Na het jaarlijks teerfeest verleden woensdag met spreek beurt «Wij horen bij elkaar» is er op zondag 8 februari te 10 u een eucharistieviering voor het welzijn van de landbou wersgezinnen. Eerste Kommunie De eerste kommunie wordt dit jaar modern en pedagogisch voorbereid. Grotere inzet van de ouders van eerste kommu- nikantjes wordt hierbij wel gevraagd. Voor de voorberei ding wordt samenwerking verwacht van school, thuis en parochie. Een dokumentatiefarde is hiervoor beschikbaar met een deel voor het kind, een voor de ouders en een voor de leerkracht. In de parochiezaal zijn drie vergaderingen hieromtrent voorzien en dit op 10 en 31 maart en op 21 april, telkens te 20 u. Diefstal Ten nadele van Rosette Robrecht in de Jan-Frans Vonck- straat werden blanco-cheks ontvreemd. De rijkswacht volgt een spoor. Toneelavonden In «Ons Huis» wordt eerlang «Augustus in Spa» opgevoerd. Meer details hierover leest U wel elders in dit blad. Het bestuur van het Verbond der Vlaamse Oudstrij ders v.z.w. - afdeling Aalst, doet een poging om nieuw leven in deze V.O.S.-afdeling te blazen! Daarom wor den alle leden en simpatisanten uitgenodigd tot een algemene vergadering op zondag 8 februari 1981 te 10 uur in het bovenzaaltje van het lokaal «De IJzer», Gentsestraat, Aalst. Dagorde: 1. Bespreking huidige toestand van de V.O.S.-afde ling. 2. Aanstellen van het voorlopig bestuur (aanvullen van weggevallen of zieke bestuursleden). 3. Aktiviteiten in 1981. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen op het sekreta- riaat: J. Thijbaert, St. Vincentiusstraat 25, 9300 Aalst. En... vergeet niet de filmvertoning over de «Ijzerbede vaart 1980» en «De Kleine Rivier» op donderdag 12 februari te 14.30 u. in «De IJzer», in samenwerking met het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden v.z.w. - Federatie Groot-Aalst! Geen woorden, maar dadenI J.D.B. Op vrijdag 6 februari 1981 te 20 uur PETANQUEWED- STRIJD in Apollo-club, Kasteel Terlinden, Aalst. In de toekomst zullen de petanquewedstrijden plaatsheb ben op de eerste vrijdag van iedere maand. In samenwerking met het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdsbesteding met als voorzitter Willy Van Impe en als sekretaris Georges Meert organiseert het Aal sters stadsbestuur op zondag 26 april in de tentoon stellingsruimte van de Keizershallen de tweede natio nale ruildag. Het initiatief staat open voor alle verza melingen postzegels, poststukken, munten, zichtkaar- ten, sigarenbanden e.d.m. Tafels kunnen worden voorbehoudeh aan 100 fr de strekkende meter door storting of overschrijving op prk. 000-0019274-81 en zulks vóór de inschrijvingsli- mietdag van 17 april. Ter gelegenheid van deze ruildag zal een tijdelijk postkantoor fungeren en wordt een biezonder gele- genheidsstempel gegeven. Bij deze organisatie houdt het inrichtend komitee in de mate van het mogelijke rekening met de suggesties van vorig jaar. Het totaal aantal ruiltafels bedroeg dan niet minder dan 327 meter. Toegang tot de Keizershallen via de parkeergelegen heid van de Beekveldstraat. Bezetting van de tafels kan gebeuren vanaf 8 u. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 13