'ordt Paul 'e Brauwer prof Bob Hoogenboom: AZ 67 geen katje om zonder Ihandschoenen aan te pakken» ("Titel voor Anne-Marie? SK Lebbeke: gelijk werk,gelijk loon? Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendarmonde. Tel. 052,21.40.60 Voorverkoop bekermatch SK Beveren - SC Lokeren De Klaaskes werden in Aalst narij ateii rmal aan cialj De Voorpost VRIJDAG 6 FEBRUAR11981 SPORT Alles wel beschouwd kwam er in Genève voor Sporting De Klaaskes werden in Aalst vooral door de drie strafschoppen van Salvador de das omgedaan, maar ook eert Van Roy zaaide geregeld paniek m de verdediging van de ploeg die nu door «den Boxwordt oetraind (Eendracht Aalst - SK Sint-Niklaas 4-1) (per) Belgische indoorkampioenschappen te Dusseldorf ne, zal deelnemen aan de Lokeren een aantrekkelijk tegenstander uit de bus in de Het komende weekeinde ter. Een zoveelste natio- naar die in Dusseldorf 60 meter horden en het kwartfinale om de Uefa-beker. staan de Belgische in- nale titel ligt op de blon- zijn opwachting maakt, verspringen. Niettegen- Qua toeschouwersaantal kan men zich normaliter aan een doorkampioenschappen de atlete te wachten. is de junior Van Nieu- staande zijn jeugdige vol huis verwachten, sportief gezien is AZ 67 een op het programma. Atle- Danny Roelandt treedt wenborgh. Deze knaap, leeftijd mogen we vrij momentele hoogvlieger in Nederland, een land dat ons op tiekclub Eendracht aan op de 400 meter en diein zowat alle atletiek- zeker zijn dat deze rijzi- voetbalgebied steeds bijzondere konkurrentie-impulsen Aalst vaardigt drie atle- ook hij is niet kansloos, nummers uitblinkt en ge knaap puike presta- heeft gegeven en de mogelijkheid om een ronde verder te ten af. Bij de dames gaat Een medaille behoort ze- zodoende ook een grote ties zal neerzetten en de geraken blijft reëel. A- - orac Doo Hoogenboom: peel tegen AZ twee thuismatchen» (dm) het WIE IS AZ. Het cijfer 67 achter de letters AZ duidt het jaar aan waarin het tot een fusie is gekomen tussen de toen malige tweede klassers Alk maar en Zaandam. In 1970 bereikten zij het uiteindelij ke doel van hun samengaan door een promotie naar de Eredivisie. De steile opgang van de ploeg bracht wel met zich mee dat de akkomodatie niet meegroeide op het niveau van hun sportieve suksessen. Men beschikt er over een klein stadion dat amper 18.000 toeschouwers kan herbergen en ook de kleedkamerakkomodatie en bijbehoren zijn eerder klein. Op het sportieve vlak ren deerde het geïnvesteerde geld van de gebroeders Molenaar vrij vlug en AZ slaagde er in 1978 in om de K.N.V.B.-beker te winnen en in 1980 tweede te eindigen in de kompetitie. In de huidige kompetitie staan zij afgetekend aan de leiding met zeven punten voorsprong op Feyenoord. Na 18 wedstrijden tellen zij 35 punten, wat betekent dat slechts één punt werd prijsgegeven (een gelijkspel tegen Twente). De huidige ruggegraat van het Nederlands nationaal elftal wordt gevormd door spelers van AZ. Niet minder dan zeven spelers werden geselekteerd voor de Mun- Anne-Marie Van Nuffel ker tot de mogelijkhe- toekomst voor zich heeft eer van Eendracht Aalst van start in de 800 me- den. De derde Aalste- tn de tienkampdiscipli- hoog houden. (J.G.) De Brauwer heeft, algemeen werd ver- iele t. zijn kampioenstitel jaar verlengd. Totaal wacht was wel het feit 'erner Vander Fraenen Bngst weerstand bood jde nieuwe Belgische Woen in de titelrace Ijden voor internatio- imateurs. }nfJer Fraenen is afkom- 0 uit Aalst. Zijn palma- jiwee overwinningen in latJssen. En dan toch op oorplan tijdens een oof^sch kampioenschap. zij zijn atletisch li- :keifrn en geweldige macht rma Werner meer dan drie d<pt in het spoor van De Toen werd het [te zwaar. Het was in 'jiuikse Chevremont im- een uitermate zwaar toclPers. Een parkoers ae inspanningen ge nt j^erd moesten worden, 'at Werner niet kon in |n jeugdige overmoed, lugd dus die de weer kreeg van alle inspan- Vander Fraenen werd in het tweede wed strijdgedeelte door andere, meer ervaren veldrijders, voorbijgestoken. Voor de moedige Aalstenaar was de droom voorbij. Zelfs geen ereplaats. Maar Vander Fraenen had bewezen dat hij een toekomst heeft als veldrijder. Meer ervaring en diezelfde Werner "moet in staat geacht worden een ereplaats uit de brand te slepen. Werner Vander weken berucht omwille van hun tussenspurt. Die be staat erin om gedurende een bepaalde periode alle maal tegelijk en voluit te gaan. De huidige trainer is Georges Kessler, een Duits Nederlander, die destijds nog bondscoach was in Nederland en ook nog anderhalf jaar aktief was bij Anderlecht. Bob Hoogenboom, die zo pas zijn kontrakt bij Loke ren met twee jaar verleng de, is afkomstig van Am sterdam en kent dus vrij dialito in Uruguay: Hoven- behoorlijk het 40 kilometer Europese kompetities nog kamp, Kist. Metgod, Pe- verder noordelijk gelegen uitbleef en op het feit dat ters, Spelbos, Pier Tol en AZ67. AZ werkelijk een Europese Peter Arntz. Draaischijf uit topploeg is. de ploeg blijft evenwel de Samen met Ipswich is AZ 31-jarige Kristen Nijgaard. naar mijn mening de zwaar- Lokeren speelt in maart niet AZ maakte zich de voorbije ste tegenstander die er nog minder dan acht wedstrij- in de trommel zat in de den. Kan dat geen bijko- Uefa-cup. Mijn voorkeur als mend nadeel zijn? speler, die uiteraard geba- We hebben in maart inder- seerd is op gave kwalifika- daad een erg zwaar pro- tiekansen. ging uit naar gramma met acht weds trij- Grashoppers Zürich. Een den die daarenboven alle- wedstrijd tegen AZ trekt mij maal aanzienlijk belangrijk wel aan omwille van het feit den. In kompetitiewedstrij den gaan zij er duidelijk veel steviger tegenaan. AZ experimenteerde tijdens die wedstrijden ook erg veel. Hugo Hovenkamp bijvoor beeld speelde rechtsbuiten terwijl zijn normale positie toch achteraan is. Onze kwalifikatiekansen te gen AZ schat ik overigens op 40/60, met de 40 procent dan voor ons gerekend. Hierbij baseer ik mij voor namelijk op onze wisselval lige prestaties, wisselval ligheid die gelukkig Fraenen is nog jong. Er komen nog veldritkam- pioenschappen en waar schijnlijk krijgt hij dan de verdiende plaats op het schavotje. Hugo A ERTS zijn. Vijf kompetitiewed- dat zowel mijn vrouw als strijden, twee om de Uefa- ikzelf in de nabijheid van Alkmaar nog heel wat fami lie en kennissen wonen hebben. cup en een thuisontmoe- ting met Beveren om de Belgische Beker. Zoiets kan wel een aanleiding geven tot stress-toestanden en Lokeren speelde reeds moeilijkheden opleveren twemaal^ vriendschappelijk voordekoncentratie, ook al tegen AZ en won tweemaal. Kan dat enige waardemeter zijn? j - tslissing valt na wereldkampioenschap in Tolosa De Brauwer behaalde zondag in het Land van Herve Daar ben ik heel fier op oefenen Dit jaar voel ik me Weeëntwrntrgste zege van het seizoen. En meteen ook want Roland is op dit ook sterker Vroeqerwas poiste Maar voor Brauwerke uit Wetteren blijft het ogenblik toch zowat on- het zo dat ik rond nieuwjaar Irfoel van dit veldritseizoen hel W.K. te Tolosa. Daar overwinnelijk. Ik versta me mijn beste pijlen verscho- ""..l™1 "°°.r de,earsle meai trouwens goed met Llbo- ten had maar nu schijnt het Ie wereldkampioenentrui pakken. En het zit erin IK SEIZOEN feitelijk niet zoveel. Veel De Brauwer rijdt op dit belangrijker is dat ik vijftien blik een zeer sterk overwinningen behaalde in tseizoen. Reeds 22 A-crossen. Veldritten dus inningen en het waar profs en amateurs seizoen duurt toch samen aan de start staan: Ik n paar weken. ben trouwens de enige Belg auwer: Ja. dat aantal die in staat was Roland inningen. Het zegt Liboton dit jaar te kloppen. ton. Ik ben erVan overtuigd alsmaarbetértegaan. dat ik van hem toch nog een en ander kan leren en hij REEDS VIJF JAAR geeft me graag goede raad. VELDRIJDER Dit seizoen heb ik me wel De Brauwer is nog jong, degelijk toegelegd op de pas 23. Maar reeds een hele veldritaktiviteit. Mijn be- naam in het veldrit- roep laat me dit trouwens wereldje. Het begon voor toe. Als elektrieker werk ik De Brauwer erg vroeg met in de wintermaanden half- het veldrijden, time Tijd genoeg dus om te L,„s doo( pag|na 30 kas». Na een lang gesprek werd geen oplossing be reikt en donderdagmorgen liepen geruchten dat er eeh- mogelijkfleid bestaat dat voor de wedstrijd tegen Latem een zevental fanion- spelers verstek kunnen la ten gaan. Voor beide partijen ishet gewffhst dat de zaak Wftdt uitgepraat en dat de pro blemen worden wegge veegd. Eerst het «geval Schöning», nu deze affaire. SK Lebbeke verkwanselde intussen ver worden. Nadied bleek dat scheidene punten en mag Leo Verhulst een extraatje de titel vergeten. Er moet zwak geworden? Het peil van de Nederlandse eredivisie klubs is wel wat naar omlaag gegaan, maar ik geloof niet dat AZ kan beschouwd worden als de minst slechte ploeg. Het is gewoon een heel sterk team, dat daarenboven het geluk heeft dat de andere ploegen het niet zo goed doen. Zij hebben trouwens in de Europese kompetitie reeds bewezen dat hun toppositie in Nederland zeer zeker geen toeval is. Vooral bij thuiswedstrijden komen zij erg sterk naar voren. Vijf, zes doelpunten zijn hierbij geen uitzondering. Wij moeten trouwens eerst naar Alkmaar, waar we jammer genoeg Larsen voor de counter moeten missen. Lokeren is dus verwittigd. Robert COR EM A NS ben je je ten volle bewust van de belangrijkheid van ieder van deze ontmoetin gen. Meer dan een psychologi sche stimulans zal dat wel AZ heeft zich reeds een niet betekenen. In die wed- komfortabele voorsprong strijden wou AZ voor alles bij elkaar getrapt. Zijn zij zo de kameraadschappelijke sterk of zijn de andere sfeer binnen de lijnen hou- Nederlandse ploegen zo Op zaterdagen 8 en 14 februari, telkens van 10 tot 12 uur, organiseert SK Beveren aan de loketten een voorverkoop van toegangskaartjes voor de beker match tegen SC Lokeren van 21 februari. Houders van abonnementen kunnen op die dagen en uren hun plaats voor die cupwedstrijd laten reserveren. Reeds vorige zo- .ag was kwamen, doch naar verluidt de sfeer vertrr eldEnkele zou dat toch het geval zijn. spelers SK Lebbeke De eisen van de kontestan- dreigd met staking om- ten? Dat Verhulst dat geld dr' aén van hun kollega's zou storten in de «spelers een hogere vergoeding zou opstrijken dan zijzelf. Ten slotte kwam alles in kannen en kruiken, doch insiders merkten dat er wat schortte. Het werd 1-1 tegen Boel are, een ploeg die eigenlijk met huid en haar had kunnen verslon den worden... Intussen hebben de beheer raad en enkele akteurs zich rond de gesprekstafel ge zet Voor de aanvang van het seizoen was beloofd dat iedereen op dezelfde finan ciële basis zou vergoed In de buurt van Bessèges, streep ging Henk Lubber- meer precies te La Grande ding er vandoor. Het peleton Combe, hebben de profs stortte zich als een bende voor de eerste keer in 1981 aasgieren op de vechtgrage écht kunnen koersen. Jan Nederlander en nadien ging Bogaert won de spurt en een groepje van tien aan de klopte Jan Raas en acht haal. Sterke Jan, tweede anderen. jaarsprof en een mannetje «Een beetje eigenaardig», waarmee de vedetten dit vertelde Jan achteraf nahij- jaar rekening moeten hou- gend van de felle inspan- den, poeierde de konkurren- ning, «Ik trainde slechts een ten netjes af. goeie duizend kilometer en Na de wedstrijd in Aix-en- van een zege had ik nooit Provence komen Jan Bo- durven dromen. Dat Jan gaert en de andere ploegma- Raas in de onmiddellijke kers naar huis: van deelne- buurt was, betekende een men aan de Ronde van de reëel gevaar». Op een vijf- Middellandse Zee komt im- tiental kolometer van de mers niets in huis. (m) kreeg. Verteld werd dat die centen niet uit de klubkas dringend wat gedaan aan deze rotmentaliteit. Jan Bogaert: vroege zege en de volgende dag nog eens derde (ef)

De Voorpost | 1981 | | pagina 17