A -is. Minister Geens investeren in onderwijs is voor ons land van levensbelang Derde bouwvergunning van firma De Geyndt werd geweigerd Pact uitschieter tussen uitschieters De Schakel en Tejater'80 n t UUR h 'ersoneels-aktiekomilee in tegenaanval Editie Aalst DROOGKUIS SNEL EN VOORDELIG! ïhris De Pelsmaeker eervol verliezer STEFAAN PRINSELIJK, ANTOINE EN MICHEL GODDELIJK n Aalst kreeg prachtig toneel voorgeschoteld Ghis Willems voorstander van éénvormig tarief over gans het land f lo< nsmarkt, AALST De Voorpost VRIJDAG 6 FEBRUAR11981 34- JAARGAN6 NR. 6 - 26 F I een uitgave van I X« UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 26 F Jaarab. 1.170 F 6 maand 600 F 3 maand 310 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 05370.41.19 oil V (di Dn Mart^i fan .7' Si nski avond is helder en een goudgele maan belooft vorst, let wat Aalst nodig heeft, want vannacht kiest het een lieuwe prins. Een fanfare dreunt luid zijn voorkeur voor Stefaan uit over iet Keizerlijk Plein. Dat is niet altijd bepalend voor de «aarde van de kandidaat, maar vaak wel een doorslaand argument. a Het is twintig voor acht en er is al wat beweging waar te nemen in de buurt van de Keizershallen. Een halfuur later besluiten ook wij, via in aanbouw zijnde toegangswegen, naar binnen te gaan. Een modderige en duistere opdracht, maar het lukt tenslotte toch. De halle is sober en doeltref fend gedekoreerd, stellen wij bij de eerste oogopslag vast, de versierders halen eer van hun werk. Stefaan Vinck en Chris De Pelsmaeker verwelkomen elk op hun eigen manier het kiespubliek en iedereen moet maar voor zichzelf uit maken, waar hij de voorkeur aan geeft. Rond halfnegen zit de fees telijk roezemoezende ruimte voor driekwart vol. Sfeer Kamiel Sergant zorgt ver baal vóór animo, Mare De Cock muzikaal voor de sfeer, en die is uitstekend. De sup porters defileren luidruchtig met bordjes waarop de naam en de foto van hun favoriet staat. Stefaan ligt duidelijk op de punten voor. Als je de geruchten mag ge loven is het zelfs vrijwel ze ker, dat Vinck de volgende gevederde vogel wordt in de prinselijke karnavalvolière van het keizerlijk Aalst. Giene zjiever, hein jonges. De Gillis brengen in hun eentonig ritme een fluore scerende «Ode aan de In- ka's» en oogsten bijval. Als «Aalsterse Gillis» vieren zij pas hun tienjarig bestaan, hun optreden als «Ajuingil les» en «Ware Gilles» loopt echter al sinds méér dan vijf tig jaar als een rode draad door het Aalsters karnaval, zo schrijft het stadssekreta- ris Christiaan Willems in hun brochure van dit jaar. De Gilles krijgen ook nu te recht applaus yan het pu- komst aan van verschillende delegaties, die uit alle hoe ken van het land toestromen om getuige te zijn van «the making of a prince» op zijn Aalsters. Het blijken er in 't totaal 31, te veel om ze alle maal op te noemen, evenals de namen van de juryleden, een hele rij serieuskijkende mannen met vreemdsoorti ge hoofddeksels op de keu rende schedels. Es kijken of ze straks ook een serieus oordeel zullen vellen... De kandidaten Karei De Naeyer stelt de kan didaten Chris en Stefaan aan het publiek voor en vertelt beide heren wat voor hen de verplichte opgave is van de ze avond: aangezien het Feestkomitee volgend jaar ter vervanging van de Bloe- menfee en in plaats van een prins een karnavalprinses zal laten verkiezen, moeten beide heren vanavond in het vel van zo'n dametje kruipen en het publiek een voor smaakje geven van wat dèt zou kunnen worden. Persoonlijk vinden we het een gewaagd spelletje, dat tot bi- of transseksualiteit zou kunnen leiden en oor zaak zijn van uitspattingen, die in het kader van de huidi ge zedenverwildering beslist ontoelaatbaar zijn... Daarom ook wil de overheid nauwlettend toekijken, dat de bevolking van deze stad niet bijvoorbeeld ook niet te buiten zou gaan aan hand opleggingen op bepaalde gedeelten van de vrouwelij ke an(g)atomie. Wie toch En nu dit... Terwijl de kandidaten achter de koelissen van seks veran deren - er is op dat ogenblik nog geen magistraat in de zaal aanwezig - zorgt Mare De Cock gevat voor een pas send potpoerrietje. Daarna geeft Kamiel lezing van een belangrijk telegram uit Bad Homberg, helemaal in Duitsland! Naar het schijnt bevindt zich daar En rico, de Prins van Europa, en vanuit dit verre land wenst hij beide kandidaten veel sukses, wat wij een vorstelijk gebaar zouden durven noemen! Vervolg op pag. 9-10 Sfeer was er genoeg in de Keizershallen, daar zorgden de supporters van Chris en Stefaan voor. (Per) bliek, waarschijnlijk onder nog dekt, zal voortaan op de indruk van het bezweren de licht, dat zij stralen. geen gedekte cheks meer hier uit- moeten rekenen, zo melden het toch de serieuze ga- ex-prins Poul l overhandigt oon Stefaan de scepter. (Per) Dan ko^dig, Kamie| de aan- zetten. Het dossier van de nieuwe deuren- en ramenfabriek op de derde industriezone te Erembodegem, beter bekend als de zaak De Geyndt, blijft in de aktualiteit. Elders in dit weekblad kunt U lezen wat Burgemeester D'haeseleer terzake kwijt wou op de jongste stadhuisperskonferentie. e Ml Ondertussen bleef ook het do leverde zomaar eventjes om c plaatselijk Aktiekomitee niet 1022 handtekeningen op. elde SI|| Zitten. Een petitieaktie Voor zover ons bekend een slaan die georganiseerd werd naar rekord in de annalen van de aanleiding van het onder- Aalsterse leefmilieugeschie- f de l< toek commodo et incommo- denis. Ook de werkgroep ed en ide Pl endr nde 'en. snel Leefmilieu Aalst diende be zwaar in. In het bezwaar van het aktiekomitee wordt al dus aangestipt dat in de ex- ploitiatieaanvraag er geen enkel artikel over de leefmi lieubescherming ingeschre ven werd. Men vreest pre cies milieuovertredingen op dat op dat vlak het bedrijf De Geyndt een droevige reputa tie opbouwde in St. Katari- na-Lombeek, waar het voor heen gevestigd was. Anderzijds herinnert het Ak tiekomitee er nogmaals aan dat men niet gekant is tegen de tewerkstelling en tegen de inplanting van het bedrijf op een industriezone, maar Vervolg op pag. 4 Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Vrije Lagere Meisjes- en Kleuterscholen van Hofstade was de heer G. Geens, minister van de Vlaamse Gemeenschap en Adjunct voor Nationale Opvoeding, aanwezig om de feest rede uit te spreken. Hij wenste de aanwezigen geluk met dit eeuwfeest. Een verjaardag, aldus de minister, is een gewone dag en die verschilt in niets van een andere dag. Men kan die ook gewoon laten voorbijgaan en vaak doet men dat ook. Toch houdt men graag even stil bij enkele mijlpalen van het leven. Dit geldt ook voor het leven van een school. Bij zo een mijlpaal, een eeuw bestaan, komen allerlei vragen op waarvan een eerste reeks naar het verleden teruggrijpt omdat men nog eens wil nagaan waar dit leven van daan kwam, maar een ande re reeks vragen is toekomst gericht. Op basis van nauw keurige documentatie sprak de heer Van der Heyden over het verleden van de school en de harde school strijd van 1879 was daaraan niet vreemd. In talrijke ge meenten wordt nu een ge schiedenis van het plaatse lijk onderwijs opgesteld en verspreid. De zogenaamde ongelukswet die op 1 juli 1879 door de Koning werd ondertekend was de aanlei ding tot een symbolische daad: de dag daarop ver schenen alle katholieke kran ten met een rouwband. Er kwam een heftige reaktie los die wellicht niemand in 1879 voorzien had. Vandaag, hier en nu, een eeuw later, kan aan dit feit niet voorbij ge gaan worden. Nog steeds is de vrije keuze van de ouders het fundament van en voor het onderwijsbeleid. Tege moetkomende aan de woor den van de voorzitter die van de minister verwachtte dat Vervolg op pag. 4 1 rist tv 100 jaar Sint-Lutgardisinstituut. Naast schepen Roels en volksvertegenwoordiger Ghis Willems, minister Geens en burgemeester D'haeseleer. (Per) Het was me het week-end wel voor de toneelliefhebber; meer dan een zware dobber want niet minder dan drie toneelverenigingen brachten prachtige produkties op de planken. Een vette kluif voor de toneelliefhebber dus. Carole Dejonckheere als presentatrice: niet zomaar een aaneen- praten van de show maar telkens een nummer op zichzelf (Per) Allereerst was er op vrijdag avond de première van «De Emigranten», gebracht door Tejater '80. Dit stuk van Sla- womir Mrozek behandelde de moeilijke positie van de gastarbeider en de politieke vluchteling in onze vernieti gende konsumptiemaat- schappij. Het stuk eiste wel je volledige koncentratie, maar als het afgelopen was. was je er enorm door gegre pen. Je kon er gewoonweg niet omheen. Dus nog maar eens een knappe produktie door Tejater 1980, na het op merkelijke debuut van «Zwijg Kleine». Zaterdagavond kon je in de stadsschouwburg «Op Le ven en Dood» van Brian Clark bewonderen. De to neelvereniging schoof met dit aangrijpend stuk (dat overigens met verschillende prijzen werd bekroond) recht in de roos. Jo Van De Brulle als de verlamde Ken Harri son is een hele aparte bele venis. De rest van de bezet ting leverde een erg homo gene vertolking zodat het een fijn te genieten toneela vond werd, met veel humor en kiesheid maar ondertus sen stelde Brian Clark vra- In een recente parlementaire vraag aan de Minister van Posterijen, Telegrafie en Telefonie kloeg de Aalsterse volks vertegenwoordiger Ghis Willems de diskriminatie aan tus sen de abonnees van kleine RTT-zones en deze van grotere zones omdat de eersten verplicht worden een hoger aantal interzonale gesprekken te voeren. Het is niet zo duidelijk waarom men grote en kleine zones in stand houdt aldus Willems die voorstelde dat men een éénheidstarief zou invoeren omdat hij beseft dat de samensmelting van kleinere RTT zones een aantal moelijkheden oplevert van technische en sociaal-ekonomische aard. Vervolg op pag. 4 Voor zijn voorstel verwijst Ghis Willems naar het natio naal tarief dat bestaat bij de Regie der Posterijen. De ver zending van een brief kost aldus evenveel van Oosten de naar Aarlen als van Aalst naar Brussel. In zijn antwoord stipt Minis ter Willockx aan dat de gren zen der telefoonzones reeds tientallen jaren terug vastge legd werden in funktie van technische en ekonomische overwegingen. Een wijzi ging terzake is thans niet te rechtvaardigen aldus Freddy Willockx. Ten einde de nadelen te kompensÊren die de abon nees van de kleine of mid delgrote zones ondervinden werd hun een voorkeurtarief toegekend voor bepaalde in terzonale gesprekken. Aldus kunnen ze abonnees van aangrenzende zones berei ken voor de prijs van een tariefeenheid per periode van 192 sekonden tegen ge woon tarief en gedurende 384 sekonden tegen het vrijetijdstarief. Vervolg op pag.4

De Voorpost | 1981 | | pagina 1