Keepers in de hijher Nationale voetbalkompetitie Opwindend voetbaldoelpunten en een robbertje V oetbaluitslagen John Christiaens: «Die sakkerse spierpijnen» Larsen en De Cubber in het geel 20 - 6.2.1981 - De Voorpost Hamme-Hoogstraten 5-2 vw Ham me heeft zich tegen het beruchte Hoog straten laten gelden. Het scoorde niet alleen vijf doelpunten. Bovendien kregen de talrijke toe schouwers oogstrelend voetbal te aanschouwen met heel wat opwindende en spannende momenten. Reeds op de zesde minuut viel er een eerste door braak te noteren. Chris Van Dam had een uitste kende voorzet gegeven aan kollega Dirk Verbustel die vanuit de achterste gelederen was opgerukt. Ongelukkiglijk kreeg Dirk binnen de grote rech thoek de bal verkeerd op de voet. Robby Smet is dolgelukkig nadat hij gescoord heeft (Hamme-Hoogstraten 5-2) (wvc) Drie minuten later die langs rechts was op kwam het eerste doel- gerukt, kwam bij Robby punt tot stand. Een in- Smet terecht. Deze nam zenden van Rudy Maes, de bal in één tijd over. Metéén kon het stadion voor de eerste keer rechtveren. De bezoe kers die er tot op dat moment een defensieve opstelling op nahielden waren meteen verplicht de aanvalsregisters open te trekken. Hier door kreeg Hamme de vrije ruimte en kon het aantrekkelijk voetbal presenteren. Maar ook langs de overzijde wer den er vuisten getoond. Dat was het geval rond het kwartier toen een vrijschop van Jan Ver- heyen nog net door doel man De Paepe kon on schadelijk worden ge maakt. Drie minuten la ter kwam het gelijkstel lend doelpunt tot stand. Op een voorzet van Van Genechten schoot De Wachter in de verste hoek binnen. Bij dit doelpunt kwam deze speler in botsing met doelman De Paepe Hij diende geëvakueerd ter wijl de Hamse portier door scheidsrechter Sa- lembier op een gele kaart werd getrakteed. Door dit plotse doelpunt waren de lokalen wel enige tijd de kluts kwijt. Dat liet de bezoekers toe nog een paar keer drei gend uit te halen. Ham- me zou echter geleide lijk zichzelf worden. Toen Luc Schuddinck na een aktie met Paul Ver- meir, Rudy Maes en Ed dy De Malsche een twee de doelpunt tot stand bracht, waren de lokalen opnieuw gelanceerd. Toen heel wat toeschou wers al aanstalten maakten om de rust el ders door te brengen kwam er nog een derde doelpunt tot stand. Paul Vermeir had op doel ge kopt. Verheyen verhin derde dat doelpunt met de hand. Hieruit kwam een strafschop voort die door Robby Smet oor deelkundig werd ge plaatst. Op de vuist Wie zich in de buurt van de kleedkamer op hield kreeg er bij het in gaan van de rust nog een extraatje bovenop. Toen de spelers zich naar de vestiaires bega ven, kwam het tot inci denten. Getuigen beves tigden dat een bezoeken de klubleider de stok in het hoenderhok had ge worpen. Hierop werden langs weerskanten rake meppen uitgedeeld. Spe lers geraakten bij de vechtpartij betrokken en ook de bezoekende spe ler-trainer Verheyen in- kasseerde een uppercut. Die ging er bovendien een stukje komedie bij opvoeren om de hele af faire nog wat op de spits te drijven. Hijzelf nam niet deel aan de tweede helft die door de bezoe kers alleen nog onder voorbehoud werd rond gespeeld. Hijzelf bevond zich trouwens op dat ogenblik nog binnen de krijtlijnen en kon moei lijk sankties treffen. Al hoewel de tweede helft op een ietwat lager tem po werd gespeeld, bleef de partij aantrekkelijk. Luc Schuddinck bedien de al vlug Rudy Maes die een rush van dertig me ter tot een vierde doel punt wist te verlengen. Toen Van Gompel na dien 4-2 maakte had Hamme wel wat geluk toen de bezoekers een strafschop misten. Alle onzekerheid zou uitein delijk worden weggeno men toen Rudy Maes een vijfde doelpunt tot stand bracht. Tussendoor wer den er bij Hamme enkele wissels doorgevoerd. Zo werd Chris Van Dam (uitstekende prestatie!), een kwartier voor het einde vervangen door Dirk Van Buy ten. Even later ruimde een ge kwetste Rudy Maes de plaats voor de nog jonge Henry D'Hoey. Globaal genomen leverden de Wuitens een zeer goede verrichting. Aanvallend verliep het deze keer bie- zonder goed gesmeerd en ook op het midden veld met vooral Robby Smet, Chris Van Dam en Paul Vermeir voerden de lokalen doorlopend het hoge woord. Wat minder goed ver ging het achteraan. Blijkbaar was er bij som mige spelers een gebrek aan koncentratie. Dat was vooral bij Guido Joos het geval. Deze voetballer heeft noch tans al een uitstekend seizoen achter de rug. Tegen Hoogstraten bleef hij duidelijk beneden zijn gewone doen. Kort om, in Hamme was men tevreden met de zege. Vooral dan omdat de tegenstander dit seizoen slechts zestien doelrf"? ten had moeten toestel en de Durmezonen y slaagden binnen de,jS.o gentig minuten er tuur minder dan vijf van scoren. S.K. Beveren - Waterschei Cercle Brugge - S.C. Lokeren Eendracht Aalst - S.K. Sint-Niklaas Eendracht Zele - Stade Leuven VG Oostende - Jong Lede VW Hamme - Hoogstraten Zottegem - KAV Dendermonde S.K. Lebbeke - Boelare Evergem - Kemzeke Lokerse - B rakel Excelsior - Temse Sint Pauwels - Ertvelde Oostakker - Vrasene Maldegem - Robur Sint-Lievens-Houtem - Oudegem Etikhove - Eendracht Meldert Bevere - Buggenhout Eist - Bambrugge Burst - Winnik Mere - Kerksken Vlierzele - Meerbeke Nieuwerkerken - Terjoden Berlare - Waasmunster Thor Meldert - Wieze Stekene - Klinge Grembergen - Kallo Eendracht Sint-Gillis - Melsele Baasrode - Haasdonk Wilskracht Moorsel - Bazel Sinaai - HO Kalken SK Beervelde - Schellebelle Valentino's Overmere - Zaffelare Sera kamp - Bavegem Iddergem - Edixvelde West rem - Smetlede O. Wetteren - Erondegem Oordegem - Erpe Opstal - Rapide Lebbeke 2-2 Opdorp - Herdersem 1-2 Baardegem - Doggen 2-1 Lutterzele - Schoonaarde 2-3 Appels - Schroevers Moorsel 1-0 Gijzegem - Wichelen 2-1 Erembodegem - Hofstade 1-2 Gerda - Verrebroek 1-2 White Boys - Stekene 3-2 Kieldrecht - Moerbeke 3-3 Sombeke - Rupelmonde 2-1 Eksaarde - Vrasene 1-3 Hoogeinde - Meerdonk 2-1 S.K. Lokeren - Kruibeke 0-2 Schuddinck scoort. Meteen kan het festival voortgaan (Hamme-Hoogstraten 5 2 (w Maes springt hoog boven alle anderen uit en kopt naar doel (Hamme-Hoogstraten 5-2). (wvc) Eendracht Zele-Stade Leuven 0-0 Met meer dan 700 waren ze uit het Leuvense afgezakt om de enige nog ongeslagen ploeg uit hogere afdeling met man en macht aan te moedi gen. Hoewel Stade in Zele zijn achttiende wedstrijd zonder nederlaag afhaspelde, bleken zij niet in staat hun titelambities enige kracht bij te zetten. Wanneer er een winnaar mocht zijn, kwam deze eer zonder schroom toe aan het plaatselijke Eendracht dat een knappe 3 op 4 lukte in zijn konfrontaties met twee tenoren uit de top drie. Sfeer was er genoeg aan de Elststraat, een glunderende Een- drachtkassier kon 1200 ticketten aan de man bren gen, maar de doelpunten bleven uit, deels omdat bij beide teams typische afwerkers ontbraken, ander zijds omdat de keepers zich ontpopten tot wonder mannetjes in deze aantrekkelijke wedstrijd. Atletische John, die in het dood seizoen zonder specifieke training gezwind over lm85 wipt en een sterke 400 m. in de benen heeft, diende wegens spierpijnen voortijdig af te haken. «Omdat ik in het verleden regelmatig met de fiets op toer gegaan ben, ondervind ik thans na een zware wedstrijd zoals deze hevige spierpijnen die mij het verderspelen beletten.» De Zeelse half die dankzij de kwetsuur van Jaak Goossens als libero uit het reserveteam werd opgevist, dringt zich als een certitude op in het middenveld. «Ik ben in mijn nopjes met deze nieuwe opdracht, in afwisseling met mijn verdedigende taak mag ik mij uitleven door regelmatig op te rukken en het aanvalsspel de nodige steun te bezorgen. Spijtig dat ik die open kans in de tweede helft niet kon benutten ik was zodanig verrast dat Van Sweefelt niet eerder bij de bal was zodat zijn reaktie mij te vlug af was. Peter Van Wambeke: «Bal was nochtans geplaatst»» De talentvolle Van Wambeke kreeg tegen Leuven een' dubbele bewaking op de hals. Geebelen volbracht zijn taak met sukses op het veld vermits Peter slechts éénmaal aartsge vaarlijk kon aanleggen. Wat tenslotte de ta lentscout van AA Gent. die stiekem vanuit de tribune observeerde, op zijn notaboekje neer pende, hebben we het raden naar. «Na mijn crochet wou ik dé- bal plaatsen, maar een speler van Leuven heeft het leder in extremis doen afwijken zodat de kans teloorging. Ik meen dat het systeem ons opgelegd door trai ner Ceuleer8 beter rendement krijgt, hoewel de heropstanding van de ploeg mag teren op de terugkeer van Jaak Goossens die ons allen stimuleert». Jaak Goossens: .«Achteraf niet tevreden» Ondanks het goede resultaat bleek kapitein Jaak Goossens niet tevreden. «Leuven is een ploeg die ons ligt. Wij verdienden hier van daag te winnen, zodoende kan het gewonnen punt mij niet helemaal tevreden stellen.» Trainer Ceuleers: «Goede uitslag» Een breed lachende trainer Ceuleers ontving langs alle zijden gelukwensen voor de knappe prestatie van Eendracht. «Er is duidelijk be terschap te bespeuren in de ploeg. Wij hebben de kansen gehad, maar een drawn tegen leider Leuven blijft een goede uitslag. De stemming na de kwetsuur van Deferrerre was niet opper best, maar wij kunnen thans tevreden zijn. Leuven heeft hier gespeeld zoal§ wij het in de heenronde hebben opgevangen. Steeds dezelf de speelstijl met een bestendig zoeken naar het hoofd van Van Holst, maar daarvoor hadden wij Ronny Steeman die zoals te Leuven Van Holst in de vergeethoek duwde.» A.J.Z. Eendracht diende enigszins gehandicapt aan de wedstrijd te be ginnen vermits speer punt Dirk Deferrerre zich kwetste aan de rechterdij tijdens de vrij dagavondtraining Met André Maes in punt was de Zeelse aanval zijn punch kwijt en diende het lokale gevaar te ko men uit de tweede linie waarin vooral Van Wambeke, John Chris tiaens, Mare Cooreman en Mare De Brabander voor de nodige stootkracht zorgden. Vanuit een versterkte verdediging (slechts 9 goals binnen) trachtte Leuven de thuisploeg in gebreke te nemen langs de rechtervleugel met de driehoek Hermans- Froyen en kopspecialist Van Holst. De aanvallen van de co-leidersploeg bleven doorgaans te stereotiep met steeds dié hoge voorzetten naar het hoofd van Van Holst, die keurig in de out- greep lag van ex-judoka Ronny Steeman Beste speler op het veld was de Leuvense spelmaker Froyen, die aan de basis lag van de bezoekende akties. Rond het halfuur kwam Froyen bijna aan zijn doelpunt toen kapitein Goossens fout beging De toegekende vrijschop werd door Froyen haar fijn naar de rechterbo venhoek getrapt waar doelman Van 'Puyvelde met een enig fraaie zweefsprong het leder uit het doel graaide. Een staaltje van pure klasse. Eendracht bood een ster ke repliek langs een hard werkende John Christiaens die blijkbaar zijn draai vindt in het middenveld en een tik keltje beheersing te- kortkwam om voor Een dracht een doelpunt te netten. Even na rust joeg een opnieuw uitste kende Freddy Jacobs, opnieuw naar zijn oude topkonditie toegegroeid, de bal over de Leuvense defensie waar John Christiaens onverwacht voor keeper Van Swee felt ter plaatse was maar de Zeelse half werd in extremis gestuit door de bezoekende doelman. In de tweede speelhelft bleek Eendracht de bete- rè ploeg en kreeg Peter Van Wambeke, een vol ledige wedstrijd streng bewaakt door Benny Geebelen, ex-Water schei, wat meer vrijheid. In een knap samenspel met Maes omspeelde hij met een dribbelnummer waarvan hij het patent bezit, de Leuvense ach terhoede en schoot krachtig naar doel. Via het lichaam van een be zoeker kaprioleerde het leder tot wanhoop van de lokale aanhang, over het Stade-doel. Maes plaatste de toegestane hoekschop op het hoofd van de toegesnelde Mare De Brabander en ver plichtte doelman Van Sweefelt tot de redding uit de wedstrijd. Het ge luk bleef aan de zijde van de bezoekers toen Van Sweefelt deze kop bal met de vingertoppen bewerkte om via de bo venkant van de deklat tergend achter het doel te belanden. Trainer Ceuleers bracht Migom in voor de met spierkrampen geplaag de Christiaens en zo doende kon een zwakke Maes zich even reha teren als foerier. MeL, ze brilscore bevest Eendracht zijn g( wedstrijd te Leu toen het eveneens 0 score kon bewerk ügen. S.K. Beveren moet naar An- derlecht zonder Danny De Cubber en Preben Larsen mag de match van de.triko- loren tegen Winterslag van uit de tribune bekijken. Een en ander is het gevolg van gele puntenoverlast. Larsen moet trouwens ook in de toekomst uitkijken, want zondag op Olympia keek hij opnieuw tegen een kanarie kartonnetje op. Er zijn trouwens nogal wat straffen gevallen de jongste dagen. Rudi Praet (White Boys Sint- Niklaas) kan voor minimum drie jaar zijn spullen aan de haak hangen. Praet was reeds voorlopig geschorst en kreeg de volle lading om dat hij een scheidsrechter nogal hardhandig aanpakte. Christian De Greve (Doggen Erembodegem) mag tot 23 februari niet voetballe volgende spelers zijn schorst tot 16 februari: Bogaert (Valentino's mere), Leo Verhulst Lebbeke) en Alex Vers< (Kieldrecht). Zitten op 8 februari o «gele bank»: Hubert V ke (SV Temse), Frangois stappen (Sparta-' Bugt hout), Patrick Van Moe (Wilskracht Moorsel), Maes (Sinaai), Peter Hoorde (Waasmunster), nis Onselaere (Valent Overmere), Geert Broi en Dirk De Bruecker kamp), Jean Everaerts degem), Constant Van (Opdorp), Herbert (Schoonaarde), Willy man (Klein Laar Vras Dirk Elewaut (Sombeki Aimé Van de Putte saarde). ERWIN ALBERT NIEUW KONTRAKT Donderdacnamiddag heeft Erwin Albert een nieuw kontrakt ondertekent dat hem voor de volgende drie seizoenen aan S.K. Beveren bindt. 1 'irif J* Ed

De Voorpost | 1981 | | pagina 20