lirk Roeland deserteert Sacobs kopt in eigen doel De klasse van Hans Schöning. Heyvaert de vedette! Voetbalkalender Redding wenkt ■'rovinciaal voetbal Eddy Van den Driessche (KAVD) out De Voorpost - 6.2.1981 - 21 IfESBEDR'JF jcerse SV - Brakel 1-0 liner Bettens was opnieuw verplicht om zijn team te pgen voor het treffen tegen FC Brakel. Everaert was hers onbeschikbaar wegens een liesletsel. Meteen Qgjim Ollevier terug in de ploeg. Ook Van Renterghem *lrde terug als flankverdediger zodat Schatteman uit de Oeslsopstelling verdween en Van Rompaey terug in de en is mocht lopen. In feite keerde Bettens terug naar de dejg-opstelling van de heenronde. Met dien verstande er (uurlijk dat de gekwetsten Van Rumst en Everaert /ijf vangen werden door De Lerf en Dupont. Jft dat teruggrijpen naar E.p verleden een voortreffe- wedstrijd en de zege lieverd dan blijft het in bij Lokerse wel een ileem. En in dit stadium de kompetitie kan ze- van geen toeval meer iroken worden. Het in- igen van nieuw bloed ,rt ons een noodzaak 'V. jar dit is uiteraard een 't2 Dleem dat slechts gelei- jk kan weggewerkt «ien De spitsen hebben vidueel bekeken onge- nen. Permentier heeft het reeds onderstreept in de ba- sisploeg en zondag deed ju nior Patrick Smet een op vallend sterk debuut als in valler voor de gekwetste De Kerf. Van den Bogaert Kwam de wedstrijd snel op gang, dan duurde het wel tot het half-uur voor de eer ste echte sensatie te noteren was. Lokerse had voorheen doorlopend het ritme aan gegeven, maar Brakel was terwijl Van Rompaey op aangeven van Dupont cen timeters boven de deklat knalde. De tweede helft toonde aan vankelijk hetzelfde scena rio. Tot de 58' dan wanneer het eerste en enige doel punt van de partij viel. Een kopstoot van Van Rompaey werd in eigen doel gede- vieerd door Jacobs en Lo kerse mocht juichen. Met een was Brakel verplicht om het geweer van schou der te veranderen. Maar meteen bleek dat ook de be zoekers moeilijk tot scoren komen. Alleen Laverge knalde nog eens net naast de staak maar de beste kan sen waren nog voor Loker se dat nu ook meer ruimte kreeg. Ollevier knalde net over terwijl een knappe sa ve van de bezoekende doel man noodzakelijk was om Een geharrewar voor het doel van Lokerse met Claude Van Bocxlaer, Ollevier en De Maer in het verweer. (Lokerse-Brakel 1-0) (dm) Lebbeke 1' Boelare 1 In de wedstrijd SK Lebbe- ke-Boelare was de thuis ploeg zonder enige twijfel de meest toonaangevende ploeg maar geraakte ten slotte niet verder dan een 1- 1 gelijkspel. Misschien is dat wel de juiste uitslag voor de geleverde prestaties vooral dan omdat Boelare tijdens de laatste twintig minuten, toen het Lebbeek- se bobijntje duidelijk af was zich meer en meer met de zaken gaan bemoeien is en niet onverdiend op gelijke hoogte kwam via een vrije trap vanop ruim dertig me ter langs Bert Verschelden. We kunnen ons nochtans niet van de indruk ontdoen dat op deze faze vooraf geen fout werd bedreven door Eddy Van den Steen. De ref liet zich echter verleiden door de beweging van de ietwat strammer geworden Bert Verschelden die on middellijk daarop bewees nog over voldoende kracht te beschikken om met een harde knal in de linkerbo venhoek zijn ploeg op gelij ke hoogte te tillen De man uit deze wedstrijd was ongetwijfeld Hans Schöning, die bewees dat hij door sommige aanhan gers van SK Lebbeke te vroeg werd afgeschreven. De Duitser spande zich sterk in om de verdegiging van Boelare om de ha verklap te ontwrichten. Hij dook links en rechts op de flanken op, trakteerde doel man Pieters op enkele rake schoten en etaleerde vol doende intelligentie om zijn medemaats in het spel te betrekken. Dat hij niet steeds tijdig werd begrepen door diezelf de medemaats is tenslotte zijn fout niet. Op zijn ge heel beschouwd speelde Lebbeke minder vlot dan vorige weken toen het aan een bezienswaardige come back was gaan werken en enkele topploegen het leven zuur maakte. In het team ontbrak Herman Van Lan- genhove. Naar verluidt werd hij niet opgesteld en geschorst door zijn klub- bestuur omdat hij de trai ningen verwaarloosde en er eerder de voorkeur aan gaf deel te nemen aan een mini voetbalkompetitie. We tre den het SK-bestuur volledig bij met deze maatregel. «Ordnung muss sein». Zo niet loopt de rest in het honderd. Nu zondag moet Lebbeke naar Latem. Dat is een ploeg die tegen de de gradatie moet vechten. Er zal hard moeten geknokt worden wil men er punten winnen. E.D.M. t Bocxlaer kan niet beletten dat een schot in de richting van Van den Bogaert wordt mvuurd De Kerf. De Maer en Ollevier volgen de faze aandachtig. (Lokerse-Brakel I (dm) Jjfeld voldoende kwalitei- maar zijn blijkbaar te uiig komplementair. Ik voor stuk zijn ze sterk bal in de voeten ze gaan ook even op de solo-toer ter- R punch en kracht in on- jende mate aanwezig Zo vlug mogelijk ze- leid verwerven en dan jeren een kans geven Jt ons momenteel de aan wezen weg. Vooral daar pij SV toch enkele jonge llers rondlopen die zeker ernstige kans verdie- sterk in de counter. Dit le verde bijna tastbaar resul taat op voor de bezoekers toen op het halfuur Laverge gevaarlijk uithaalde maar keeper Van den Bogaert wist met een opmerkelijke save een gemaakt doelpunt te verhinderen Lokerse voelde het gevaar en duwde nog wat feller door. Van Driessche en Van Rompaey speelden een knappe aktie bij elkaar en ook Michael Van Boxlaer kwam dicht bij een doelpunt maar zijn kop bal ging net naast de paal een schot van Michaël Van Boxlaer onschadelijk te ma ken. Al bij al een verdiende zege van Lokerse tegen Brakel dat hard werkte om een nieuwe nederlaag te ontlopen. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, De Kerf (op-de 75' vervangen door Patrick Smet), Ott, Claude Van Box laer, Van Renterghem. Du pont, De Maer, Ollevier, Van Driessche, Van Rom paey en Michaël Bocxlaer. WVL - Kemzeke: 1-0 een goed gegroepeerde .tie pakte Jaak Roe zondag uit bij de Cen- die in de eerste ft het spel moest onder- n van de bezoekers. In eerste helft waren er lig of geen verdragende uitzondering ge- t voor twee pogingen Klauwaert Stremersch, in beide gevallen een iltje té laat kwam. »r de rust was afgespro- dat Dirk Roeland, die Leu|al8 de andere spits Eddy nog heel wat last trvond van slecht he le kwetsuren, nog een itigtal minuten zou loen om dan vervangen 'orden. Na pas vijf mi- in de tweede helft iet Dirk echter uit eigen- 'eging het veld zonder trainer te raadplegen Verwondering en zelfs Jittering bij enkele van maats die door dit alles delijk van de kook raak- en er hun koncentratie verloren. Tot overmaat ramp gaf dit aanleiding het beslissend doelpunt: onvermoeibare Lucien illynck (welbekende itoiseveteraan) kon via paar slecht reagerende dedigers en het been van ongelukkige Bonte tot •jDe Puydt deviëren. die Rllflzijn beurt buiten bereik keeper Rodrigo binnen- oof Bnmeester Roelandt n vervolgens de plaats in il'ent Saman- maar kon zijn cipelen niet meer de ie weg ophelpen i en ander betekent dat Klauwaerts voor het «t tijdens hun elfjarig verblijf in eerste provincia le voor een bijna onafwend bare degradatie staan, te meer daar hun direkte voorganger Latem tegen nota bene de lijstaanvoer der van vorige week de twee puntjes haalde. Niette genstaande dat, blijven voorzitter Weyn en heel zijn aanhang vertrouwen stel len in de huidige effektie- ven en nog meest van al in de kordaat optredende Jaak Roelant, die voor zijn eigen maiden-seizoen als speler- SV Zottegem O KAV Dendermonde O Het elfde gelijkspel is een feit geworden. Tegen Zotte gem, dus geen slecht resul taat voor de paarsblauwen die nochtans weer de kan sen kregen om de balans in eigen voordeel te laten over hellen Net zoals tegen St. Den derleeuw gebeurde dat weer in de allerlaatste mi nuten. Nu was het evenwel Eddy Van den Driessche die een paar centimeter te hoog mikte. Daarmee bleef de stand blank en dat Zottegem niet tot scoren kwam was voor een groot deel te danken aan de puike prestatie van Jean-Pierre Heyvaert die zich eens te meer als een klasseman manifesteerde en in de eerste helft een trainer wellicht een makke lijkere opdracht had uitge dacht. Verschelde, destijds de sterspeler van AS Oostende, kent de knepen van het vak en MANIL toont ook hier hoe je een tegenstander op afstand kan houden. (SK Lebbeke-Boelare 1-DM (zondag 8 februari 1981 om 15 uur) I Nationale Anderlecht - S.K. Beveren (7.2.81 om 20 u.) (Del- semme) S.C. Lokeren - Win terslag (Soenens) n Nationale Seraing - Eendracht Aalst (Bracke) S.K. Sint-Niklaas - Hasselt (Goethals) m Nationale A Jong Lede - Roeselare (Boeckx) Racing Tienen - Eendracht Zele (Sanzot) Bevordering A Merksplas - V.W. Hamme (Verheyden) I Provinciale Latem - S.K. Lebbeke (Van Acker) KAV Dendermonde - F.C. Ronse (Vermassen) Racing Wetteren - Lokerse (De Saedeleer) Kemzeke - Olsa (Van den Dungen) n Provinciale A Temse - Sint Pauwels (Verniers) Robur - Excelsior (Staes M) St.-Gillis Waas - Adegem (Colpaert) Vrasene - Maldegem (Okladnicoff) n Provinciale B Oudegem - Etikhove (Segers) S.K. Aalst - St. Lievens Houtem (Arnou) Buggenhout - Denderhoutem (Taeleman) Esndracht Meldert - Bevere (De Meyer) m Provinciale C Herzele - Burst (Soete) Terjoden - Oudenhove (De Wispelaere) Boekei - Nieuwerkerken (Kneuveks) Bambrugge - Sparta Geraardsbergen (Van Damme) Kerksken - Vlierzele (Van Extergem) Winnik - Mere (De Bruyn) m Provinciale D Klinge - Grembergen (Redant) HO Kalken - Stekene (Teugels) Wieze - Sin aai (De Kimpe) Waasmunster - Thor Meldert (Speleers) Bazel - Berlare (Van Hoyweghen) Haasdonk - Wilskracht Moorsel (Heiremans) Melsele - Baasrode (Anné) Kallo - Eendracht St.-Gillis (Loeman) IV Provinciale C Schellebelle - Th. Destelbergen (Van Leuven) S.K. Overmere - Valentino's Overmere (Van der Eecken) IV Provinciale G Bavegem - Oordegem (Dierckx L.) Heldergem - Serskamp (Van Droogenbroeck Arm.) Erondegem - Aaigem (De Groot) Smetlede - O.L. Wetteren (Bracke) Edixvelde - Massemen (Eeckeman) IV Provinciale H Doggen - Luttsrzele (Snoeck) Hofstade - Baardegem (Moreel) Rapide Lebbeke - Opdorp (Steels) Wichelen - Opstal (Van Haver) Schroevers Moorsel - Gijzegem (Lievens) Schoonaarde - Boonwijk (Heggerick) Herdersem - Erembodegem (Moons) IV Provinciale I Moerbeke - Sombeke (Rottiers) Heikant Zele - Kieldrecht (Van Bocxlaer) Verrebroek - White Boys (Van Droogenbroeck An.) Kruibeke - Gerda (Strijpens) Meerdonk - S.K. Lokeren (Reyniers) Klein Laar Vrasene - Hoogeinde (Van de Velde) Rupelmonde - Eksaarde (Fierens) Vrouwen Evergem - Kamillekes B (7.2) (Spiessens) Kamillekes A - Kontich (Gillis) UEFA's (10.30 u.) KV Kortrijk - S.C. Lokeren (10 u.) (Vandeputte) Boom - S.K. Sint-Niklaas (10 u.) (Eysermans) Eendracht Aalst - Beerschot (10 u.) (De Ruyck) S.K. Beveren - Antwerp (Lambrecht) Provinciale Juniores (10 u.) S.K. Sint-Niklaas - Eendracht Aalst (De Schoesitter) Lede - S.K. Beveren (Heirman) S.C. Lokeren - Racing Gent (De Waele) Hamme - Zele (De Ridder J.) Provinciale Scholieren (10 u.) S.K. Sint-Niklaas - Eendracht Aalst (Busschaert) Lede - S.K. Beveren (Cotman) S.C. Lokeren - Racing Gent (Roelandt) Hamme - Zele (Cole) Alle hens aan dek wanneer Verschelde doordringt in het strafschopgebied van Lebbeke (SK Lebbeke-Boelare 1-1)(v) Zo schoot ouwe rat Verschelde een vrijschop voorbij Danny Depage: meteen was het 1-1 (SK Lebbeke-Boelare 1-1)(v) Op zondag 15 februari speelt KAV Dendermonde (Ir belangrijke derby tegen Lokerse. Nog wat meer dan een derby eigenlijk, want de Lokeraars slaag den er namelijk in Dendermonde de enige thuisne derlaag toe te dienen. Eddy Van den Driessche zal er die dag zeker niet bijlopen. Zijn gele punten zijn namelijk bereikt zodat hij aan de kant moet blijven Geen probleem, zegt manager Van der Cruyssen. we hebben Erik Gevaert nog. Een weelde. G.D.P. drietal zware afstandscho ten kon weren. Ondanks het betere sa menspel van de bezoekers kreeg Zottegem ook voor rust de kansen doch toonde de Dendermondse defensie zich erg sekuur. Na de pau ze wilde Zottegem duidelijk meer. Het ging zich gevaar lijk opstellen doch geraakte uiteindelijk slechts aan één valabele kans toen Van Poecke het leder op de lijn kon wippen. Manager Maurits Van der Cruyssen toonde zich erg tevreden met de gang zaken: «Enkele van on ze jongere spelers missen nog duidelijk maturiteit. Dat is een kwestie van wat tijd. Dat we echter gerouti neerde ploegen als Zotte gem voor eigen publiek op de rand van de nederlaag kunnen brengen, is een goede prestatie. De verdedi ging was nochtans ons sterkste spelonderdeel. Het middenveld was wat min der doch dat is slechts een tijdelijk probleem. Talent zit er zeker genoeg. Een speciale pluim voor doel- Oostakker - Vrasene: 0-0 Het geluk, dat de mannen van trainer Goemaere meermaals ontbrak is hen blijkbaar de jongste weken gunstiger gezind, want in het bedevaartsoord waren de Herlevingers in de twee man Jean-Pierre Heyvaert, die mag aanspraak maken op een 10 op 10. Zondag tegen FC Ronse verwachten we nogmaals heel wat pub liek. Onze ploeg tracht voetbal te spelen. Dat willen de mensen toch zien. Hope lijk komen er doelpunten ook bij. Als we zo verder blijven spelen zit het objek- tief van 35 punten er zeker in.» Ook klubleider Guido Van Damme sprak in de zelfde zin. Hij wees even eens op de enorme verdien ste van Catrysse die zich eens te meer in de gunstige zin liet opmerken. G.D.P. de helft angstvallig de mi nuutjes aan het aftellen om dat op dat moment de thuis ploeg uit volle macht de be slissing nastreefde. Tijdens de eerste periode konden de gasten zelf impo neren door hun niet afge vende ijver en speelde de Oostakkerkeeper zich ette lijke keren in vedette op verdienstelijke pogingen van Van de Vijver en Larde- noit. Na rusten moesten de wit- zwarten de inspanningen van tevoren dubbel en dik bekopen en moesten ze zich beperken tot uitverdedigen met Van Bergen en Van Puymbroeck als beste buffers. Eén keer glipte thuismid- voor Danny Van de Velde door de versterkte defensie maar besloot op de daklat. Het is duidelijk dat Herle ving Vrasene na een woeli ge tijd de juiste kadans heeft teruggevonden en Sint-Pauwels - Ertvelde: 2-1 Zonder twee van hun beste tien dagen) kwamen aan- spelers Rudy Motyka, in vankelijk zeer gevaarlijk zijn laatste week gele rust opzetten en het was voor de en Rudy Van de Velde met zoveelste keer dit seizoen een oogkwetsuur terugge- dat keeper Herremans de keerd uit Moerzeke vat- nul op het bord hield door ten de geel-blauwen deze pogingen van Sinack en wedstrijd aan. De killers van Temse (van voor veer- weer het gedegen patroon van verleden jaar heeft ge knipt, nu onder bewind van trainer Rudy Goemaere, die in zeer moeilijke omstan digheden het roer van Sta- ny Verhaert moest overne men. De redding ligt dan ook in bereik, omdat Herle ving dankzij dit puntje op gelijke hoogte blijft van F.C. Wippelgem, dat op zijn beurt wel nog het voordeel heeft dat Herleving hen in eigen vesting moet komen bekampen, maar of dit al leen over het behoud gaat beslissen, blijft een open vraag... MANIL Uvijn met de meest onvoor stelbare saves te keren. Zijn ploegmakkers deden er in het derde kwartier dan toch iets aan, en warmden zich op aan enkele schoten van ver buiten de zestienmeter- zone. Even voor rust schit terde Van dé Vijver een uit gemeten center tot bij de inlopende Van Hoye, die in de verste hoek binnen schoof. (44': 1-0). Ook in de andere richting behield Herleving duidelijk het overwicht eh mocht de gastdoelman nu alle regi sters van zijn kanten open zetten. Toch moest hij zich een keertje gewonnen ge ven nadat Patrick Thoen langs en over iedereen speelde en met een lobbal afsloot. Bosman en Vercau- teren misten unieke kansen om de kloof nog te vergro ten, zodat het einde nog eventjes moeilijk werd voor de Waaslanders, toen Uvijn een slechte terugspeelbal afstrafte. Met een zeer goede punten- winst van zes eenheden uit de laatste vier partijen, staat Herleving langzaam vanuit de middenmoot op en komt in de direkte omge ving van de top. Hiervoor zou het komende duel tegen co-leider Temse wel eens de bevestiging kunnen wor den mits er gewonnen wordt! MANIL

De Voorpost | 1981 | | pagina 21