mg .EEFMILIEUPROBLEMEN CENTRAAL IP PERSKONFERENTIE Niet hard, maar hart! IEDERE AUTOMOBILIST SKAN plan krijgen /VAN AALSTERSE PARKEERPLAATSEN Rudi Baeyens, met fijne supportersklub en moed, toekomst tegemoet LEDEN IN BLOEMETJES )e Geyndt, Copal en Lambrecht men pikkels of Volwassenen leren lezen en schrijven Origineel initiatief van SP-partijbestuur De Voorpost - 6.2.1981 - 3 de maandelijkse stadhuis-erskonferentie stonden de verband met dit dossier ook het schepenkollege bij de Etuele leefmilieuproblemen beslist centraal. Zo werd er nog dat de burgemeester stemming van de tweede ft alleen gesproken over het nieuwe verkeersplan voor zelf samen met de heer Pen- city-ring waarover meer elders in dit weekblad, maar ne ervoor gezorgd had dat ird er ook gehandeld over de perikelen rond het nieuwe het bedrijf zo vlug mogelijk Irijf De Geyndt op de derde industriezone te Erembode- na de brand in St.-Katarina- n, over de melkpoederfabriek Lambrecht te Herdersem Lombeek zich kon vestigen over de illegale mazouttanks van de firma Copal te op de derde industriezone te Erembodegem. De heer D'Haeseleer sprak hierbij De burgemeester wees er over een stuk braakliggend vervolgens óp dat na het grond waarop een fabriek •ft bevestigde de Burge- vonnis in kortgeding de gebouwd werd die werk zou ieester dat dit bedrijf voor diensten van openbare wer- verschaffen aan 120 man. derde maal een bouw- ken opnieuw overgegaan Hij deelde terloops ook mee jnvraag ingediend had. Het waren tot het leggen van de dat hij steeds bereid bleef ing hier om een regularisa- zegels. Op vrijdag 30 januari om een afvaardiging van het •van de huidige toestand, zou het schepenkollege dan aktiekomitee te ontvangen, rinneren wij eraan dat het beslist hebben over de nieu- indien deze dit wensten, tiekomitee Driehoekstraat we aanvraag tot regulari- Reeds vroeger heeft de bur- satie. gemeester zowat een uur De journalisten vernamen lang met hen gesproken, in Dendermonde tegen de ook dat de burgemeester Tijdens zijn uiteenzetting Ivuldige overtredingen een brief gekregen had van had de burgemeester al ge- de tweede bouwvergun- de vakbondsafgevaardigden zegd dat er «veel geroddeld •Ing, die het stadsbestuur waarin om een onderhoud wordt in verband met de ■nbodegem-Terjoden. e Geyndt Ifat de firma De Geyndt be- bouwvergunning. Zo had den zes schepenen voor de regularisatie van de bouw overtreding gestemd terzelf- dertijd gekoppeld aan de ex ploitatievergunning, één lid stemde voor de regularisatie zonder meer, één lid stemde tegen, terwijl één schepen afwezig was. Copal Van de gelegenheid gebruik makend stelden de journa listen ook vragen over ande re leefmilieudossiers die een knelpunt vormen. Hiertoe behoren de talrijke mazout tanks die nabij de Ninove- straat te Erembodegem-Ter- joden op onwettige wijze op gericht werden. Tegen deze tanks die heel wat hinder veroorzaken, kwam gedu rende jaren verzet los van de omwonenden. Na een scher pe aktie begin 1980 ver scheen op 10 juni 1980 een koninklijk besluit waarbij aan de uitbater de vergun ning geweigerd werd om zijn opslagplaats uit te brei den. Gezien de mazouttanks er reeds illegaal opgericht werden, werd de uitbater door dit K.B. in feite ver plicht om ze af te breken. Het feit dat de omwonenden, die de aktieve steun kregen van de Werkgroep Leefmilieu Aalst, sindsdien niets meer van zich lieten horen bete kent echter niet dat ze met een ook stil zaten en zich zomaar bij de bestaande toe stand neerlegden. Integen deel, met alle mogelijke wet tige middelen trachten zij nu de bom achter in hun tuin te doen verdwijnen. In dit verband deelde burge meester D'Haeseleer mede dat hij zopas het dossier in handen kreeg. Nadat een on derzoek ter plaatse ingesteld werd door dé heer Spitaels, werd een verslag opge maakt dat de burgemeester zal onderzoeken en behan delen. Hierop zal een beslis- jeleverd had. De recht- verzocht werd met het sche- zaak De Geyndt». Hierop nk beval de onmiddellijke penkollege, terwijl de vak- aansluitend zei de heer [opzetting der werken, zo- bonden ook naar het kabinet D'Haeseleer dat het niet juist lat een deskundige een rap- van staatssekretaris Akker- was wat geschreven werd in iort kon opstellen van de mans en naar de provinciale verband met de houding van lestaande toestand. dienst van stedebouw willen Ik heb alle eerbied voor de trekken. tie van de bewoners van Op een andere vraag waar- Driehoekstraat» zo begon om het schepenkollege zo burgemeester zijn toe- tolerant is tegenover het be lting op de perskonferen- drijf en het hele dossier Volgens hem vochten zij steeds met bekwame spoed t te {iet recht en reden ter vrij- afhandelt, schermde de bur- Zoa)s zowat overal in het land deed Aalst ook zijn duit in de kristen belicht. Dat impli- rt aandring van het leefmilieu in gemeester met het argu- het zakje wat betreft de «Week van de Soldaat». In alle ceert echter ook dat iede- ment van de tewerkstelling. k|ejn Aalsterse parochies en ook in enkele deelgemeenten, reen, welke ook zijn overtui- Terzake gaf hij toe dat er 0 m te Gijzegem, Moorsel en Baardegem, waren er aktivi- sing volgen «in één of ande re zin». Hij wees er meteen op dat hij als burgemeester niet verplicht is de sluiting en ontmanteling van de tanks te bevelen. Dat kan de arbeidsinspektie ook. Lambrecht Ook het dossier van de melkpoederfabriek Lam brecht te Herdersem wordt opnieuw ter hand genomen. Naar aanleiding van een re cente brand werd de zaak wel in het schepenkollege aangeraakt. De burgemees ter was trouwens ingevolge de brand zich ter plaatse van de toestand gaan verge wissen. Naar zijn mening zouden er misschien wel bepaalde ver beteringen gebeuren om de lawaaihinder te verminde ren. Voor het overige kon (of wou?) hij er niets over zeggen. VEHE nancii iden ij ter in» kan k teiten in dit verband. net tijun omgeving. Hierbij ver- e» erltees hij naar zijn eigen si- pasie batie. «Mocht ik nu bouwen slechts éénmaal een wagen voor li zou zeker niet meer op de van de stad Aalst naar Brus- len); |6ntsesteenweg aan een sel gereden was. Wel waren Op de H. Hartparochie werd een 30.000-tal Vlaamse rek- ruk kruispunt gaan wonen» voegde hij eraan toe. Igens hem was het berd dat men nu nog een sun (epeuwe villa bouwde op een kon een bezoek ter plaatse sche toestand waarin het ar- en in enkele .was de «Week thuis zonder er de warmte problemen die sn), ztfen de Driehoekstraat. i, allenderzijds was het volgens «De stijging van de werk- ma van de homilie. iste v em nog niet bewezen dat er loosheid is algemeen» zo Vanwege de plaatselijke Mi- deze stap niet zetten en ko- ^Is jeugddienst wil Milac qHqIöi-» uarhnnrlon -ii!n ir. \/nonHp hii oraan too on in l-io l/nmitnnp L.rnno aII/a mon mot Ho hanH mot Ho iI i 50-Aa adelen verbonden zijn aan voegde hij eraan toe, en in lac-komitées kreeg elke sol- rnen, met de band met de dienst verlenen en daartoe daat een kleine attentie en eigen thuis geknakt, terug in zjjn initiatief en inspannen aan de kerkdeur werden niet het burgerleven. Niet alleen zeker noodzakelijk, minder dan 1600 exempla- de relatie met het huisgezin Met bet jaarthema «Niet ren van «Extra-rantsoen» leed schipbreuk, vaak ook hard maar hart», wil Milac die met de vrienden, de ken- de «mens-soldaat» belichten wagens gekomen van Gent naar Aalst om het dos- ging weze, zich kan aanbie den om mee te werken aan andere dan typisch kristelij- ke taken. de spits reeds een week ruten voor wie de leger- Mi|ac is geen |edenbewe- vroeger afgebeten met een dienst dan uiteraard een gjpg waarbij je aangesloten olgens hem was het ver- sier zo vlug mogelijk af te voordracht door Frans Wil- grote ommezwaai in hun bent door |jdge|d te betalen. l.-j handelen maar het ging dan lems, nationaal Milac-voor- leefgewoonten meebrengt. Milac wil een open deur zijn niet om stadswagens... zitter. In de diverse paro- Een aantal onder hen zijn waarlangs je binnenkomt of chikki eperkt aantal meters van Wat de tewerkstelling betreft chies werd tijdens de week- inderdaad volwassen ge- weggaat maar waar je ge- taksv >n industriezone, zoals hij- verwees de burgemeester end-eucharistievieringen >0-G($|f kunnen vaststellen had naar de slechte ekonomi- voor de soldaten gebeden rondissement Aalst verkeert, van de soldaat» zelfs het the- worden en hebben leren af- vraagd wordt een stroming stand doen van de eigen te verwekken rond tal van voor de centraal en geborgenheid van te ver- dienstplichtige geten. Velen konden echter staan. e inplanting van het nieu- dit verband moet de stad e bedrijf, waardoor dan Aalst in de eerste plaats ook acht ok steeds een bouwtoelage de tewerkstelling behar- mee, irleend werd. tigen. hebb B burgemeester bekende «Indien er moeilijkheden imen it de firma het niet nauw zouden zijn op leefmilieu- ling. 56011 met de bestaande vlak zullen wij de eerste zijn sameèglementeringen, doch an- om daaraan te verhelpen en irdt m !r*')ds diende rekening ge- om het bedrijf desnoods stil s (HA 'uden te worden met het te leggen» aldus burge meester D'Haeseleer, die aan de man gebracht. Daarin uiteraard heel wat informa tie over het soldatenleven. Ook «De Ajuin», een blad uitgaande van alle parochia- nissen, de werkkring, de pa- huis Ypsilon een T-Dansant door in de Meuleschette- straat vanaf 20 u. Een blijvende moeilijkheid is het steeds elke maand in bezit te komen van de juiste adressen van onze soldaten. Soldaten verhuizen nogal eens! Aalsterse soldaten worden wel verwend: naast «De Voorpost» en het «Paro chieblad» krijgen ze regel matig «De Ajuin» en «Extra- rantsoen» en op feestdagen worden ze op een kleine at tentie bedacht. Zo wordt getracht een brug te slaan tussen kazerne en thuisfront. Van de soldaten wordt dan wel verwacht dat ze eens reageren. Wellicht hebben ze wel andere brie ven te schrijven... maar een kaartje zou wel deugd doen aan de vele Milac-werkers. rochie. dienst. Ook opkomen tegen Het thuisfront moet dus de onverschilligheid en onbe- jonge militanten een steunt- grjp door wederkerige waar binnen als buiten de Voor meer informatie kan U ugdin il dat de zaken niet zo erg verw n a's servi fdën. p de vraag of het Aktieko- wezenlijkt worden. Hij ver- ider glitee een verkeerde voor- wees in dit verband ook naar o.m. terecht bij E. H. Jan Keymeulen (St.-Martinus), E.H. José Boeykens (St.-Jo- zef), E.H. Michel Bekaert (St.- voorgesteld van oordeel was dat beide verschijnt op circa 26 pagi- aspekten samen konden ver- na's werd in de loop van de Week van de soldaten bezorgd. zondfellin9 9af van d® feiten, garanties die de firma De Ook de kinderen werden niet adiq I 'twoordde de burgemees- Geyndt gegeven had opdat vergeten. Nationaal werd er al sprfr noch bevestigend noch de leefmilieunormen zouden immers een jeugdprijskamp Ie komitees van Aalst-stad je in de rug geven, de band derjng en warme hartelijk- dat een vijftal maalper jaar levendig houden er» precies hejd De «Week» is eigenlijk Anna), Henri De Pelsmae- een oproep tot alle mensen cker (St.-Antonius E.H. Al- van goede wil om in deze fons Gosseye (O.L. Vrouw), «kennend. Hij stelde enkel gerespekteerd worden. Op (P.riat er kwakkels gepubli- de nieuwe silo die 16 meter ierd worden. Hierbij zwaai- hoog is i.p.v. de voorziene hij met een dokument 11,75 m. komt er aldus een aarvan hij de tekst echter speciaal systeem van filters dat stofneerslag moet ver mijden. De pers vernam in et aan de persmensen wou rededelen. georganiseerd met talrijke mooie prijzen. Formulieren werden daartoe in de scho len uitgereikt en te Brussel wordt er dan over geoor deeld. leder jaar levert Vlaanderen dat wil Milac tijdens de «Week van de soldaat» be klemtonen met de slogan wereld die door zijn hard- «Niet hard, maar hart!». Mi- bejd muren tussen mensen lac bouwde daartoe, los van en gemeenschappen optrekt politieke partijen en sindika- vja meer hart deze muren Ie bindingen en onafhanke- neer te halen, lijk van het leger zelf, een Als s|ot van deze «Week» te eigen programma op. Aalst gaat er dan morgen ledereen, die wil, kan er aan zateTdag 7 februari in Jeugd- meewerken. Wel is het een katholieke dienst die uitgaat van een evangelische zen ding en de typische taak van E.H. Richard Haers (H. Hart), Henri Verbeken (St.-Jan), Rudy De Maeyer (Gijzegem), E.H. Jos De Rouck (Baarde gem) en E.H. Steps of Pierre De Roy (Moorsel). LH Het kan Volwassenen die om welke reden ook niet (of moeilijk) kunnen lezen en schrijven) kunnen dat leren. In kleine groepjes, anoniem en gratis. Adres: Alfabetisatieprojekt, Hopmarkt 11, Aalst. Voor inlichtingen: maandag, dinsdag en donderdag van 8u30 tot 12 u. en van 12u30 tot 17 u. Tel.: 053/77.08.83). DA ZE NAA NOG ZEGGEN ZEE dat de stoot hem lotj in de doekskes doeng deir sjarels die belastingen en zoei ontdooiken, gelèk as ze da noemen! Aanja, dad 'n es nimmer woor zee, want ze zeilen der ne kier meh de growen béstel deirgoon, nemna! Want 'k hem dor verleide weik iet in de gazet geleizen, dad 'n was ni mis zee. Z' hemmen geer iveranst lanst de kanten van Sintjnekloois nen tip te stekken gTiad... die zjaneivel stoekten. Want in de stoekeroyn die ingeschreiven zen en die dor ten oeik ver betolen, dor meige ze da doeng. Mor ge 'n meigt da ni doeng ver a oygen, en sertoe ni as ge der ni ver betoldj! Ja, 'k weit wel, ge moetj a iest en veraal inspannen, in 't groeit of in 't klein. En doveir moeje toch a gerief koeipen. En door moeje beiteiwei op betolen. En ten moeje doboy sooiker en gést en 'k weit ni wad ander klodden koeipen en dor oeik nog ne kier beiteiwei op lammeren. En ten ver da stoeken zelf moeje toch gaas of elletrik beizegen, woor dagge oeik nog ne kier op betoldj. Mor ja, as g' a 'n fles zjeneivel kupt in de winkel, ten hemmen die fabrie ken dor toch oeik moeten op betolen en nog veil afstoon on de stoot. Balven dagge 't goy zet die da meigt betolen. En 't es door da 't schoentjen begintj te noypen. De stoot moe toch poeng hemmen ver aal die aksisjeins te betolen hein, die dad allemol moe te kontroleiren. En ver nog veil mier te betolen en weg te geiven en ooit te dielen en ze 'n kommen der noeit of noeit ni meh toe. Mornaa hemme ze geer toch 'n vondst gedoon zee. Denne knol die stoekten der nogal op deir zee. Wedje hoeveil liters zjaneivel dat 'n hem gemokt hooi? Jaja, droy liters! Da es 't ien en 't ander hein! En da ze ten nog zeggen dat ze de die, die de stoot bedriegen nie 'n stekken Oever schoynhoyleghèd gesproeken. As den dienen hem droy flessen zjaneivel gekocht hooi, zol 'n dorop missching droy, vierhonderd ballen belastink be toldj hemmen, hoeip en aal. Naa zal 'n ghiel zeikes 'n boet kroygen die veil, veil kieren mieren es... en dorboy es 'n aal zen klodden kwoyt. Mor d' ier es geredj! Jaandè, wannier zelle men ne kier hoeiren da ze den ienen of den anderen dikkenek, die reigelier meh ze zwert geldj nor Luksenburg of nor Zwisjerland goot, ba zenne schabbernak pakken? Da z' heer door liever ne kier op toeleggen in de plosj van dor iveranst ne sikkeleer te klessen. Die van zin was van hem ne kier zen oygen te trekteiren meh nen drippel woor dat 'n zeikes van was dat 'n teminsjten goei marsjandies hooi, want hè hooi 't zelf gemokt! Mor de die, die meh here moeneka nor de vremden trekken, door 'n heit de stoot toch oeik nimmenda- len oon en da zal miljoenen kieren mier zen as den taks op die onnoeizel droy literkes, zè mor zeikes. En 'k peis wel dat er moe middel bestoon ver die sjarels te tikken, mor da z' er ni teiven on beginnen, 't Er zolen veil te veil groeite bekendje naomen op den boek kommen te stoon! En dorboy, ge 'n gotj toch zeikes 't strop on annen oygen nek ni doeng hein. En de Sja van Iran 'n zal zeikes den ienegen groeite ni geweist hemmen die meh zen fortienen op de vremden zat... Dat denne mensj van geer teige Sintjnekloois in faat was, allaboneur. Dat er doppers zen die der va profeteiren, oeik woor. Mor dat er lanst den andere kant veil gefoefeld werd deir manen die de weg weiten, da wetj oeik allemaan. Ja, allemaan wetj da. Mor werd er iet teige gedoon? Ge moetj insj kom men. En 't es ni dor iveranst eh klein kontroleurken die men doveir moete schief bezing. Nie da zol moeten van hoeigerhand kommen. Want gerdavoe, ne die dor zol teiven on probeiren! 'k Peis dat 'n zè gat zudoneg zol verbrannen dat 'n va zè leven nimmer 'n zol kennen neirzitten. Doboy, 't er zen genoeg gevallen van jonges die peisden da ze de stoeit van heer leven kosten doeng meh iveranst ne groeiten te tikken. En die zudoneg meh here kop teigen de mier geloeipen zen da z' op den hoeip toe nog heer weirk kwoyt gerokt zen en da ze ni moete peizen da ze nog iveranst zeilen binne geroaken. Want den iene groeiten haaft den andere groeiten zen hand boeve zenne kop. Dad es oeik geweiten. En z' hemmen 't ons na al op alle meigelèkke manieren gezongen en gezeid. dammen moeten besporen, mor zolle ze ni beiter zen van ons ne kier loten te zing hoe dat da moe gebeiren. Meh zeer zelf te beginnen van minder ooit te geiven woor dat ni vandoeng 'n es en te maoken da ze mier binne kroygen van dedie woor da ze zeikes zen da ze 't kenne vinnen. Mor dad es 'n ander kelkesjoos! DOLF. ïaar b|a telling van het aantal parkeerplaatsen in Aalst besloot parkeerplaatsen. Het partij- ene zijde een tekst die ver- eerhutet partijbestuur van de Aalsterse SP onlangs een informa- bestuur is immers van oor- meld dat «ledereen zegt dat k- Heblad op te stellen dat bezorgd wordt aan de Aalsterse deel dat er voldoende par- er parkeerplaatsen genoeg keergelegenheden voorhan- zijn» en dat daarom de SP den zijn maar niet iedereen, van Aalst-Centrum de auto- uur. (e bedoeling hiervan was Aalst-centrum voorhanden en zeker iemand die vreemd mobilist toont waar ze zijn. uit ah de centrumbezoekers zijn, maar om hen anderzijds is aan de stad weet terdege Hieronder worden dan in 3s-bai lerzijds te wijzen op het ook en dit in de eerste plaats waar deze gelegen zijn. inist n en z Bntal parkeerplaatsen die in de weg te wijzen naar deze Op het blad staat langs de vermeld: Toert U ook als een gek door het Stadscentrum kleine druk volgende zinnen Zaterdagavond kon streekrenner Rudi Baeyens zich ver- Ronde van Bulgarije. Als mijn rennerskwalitei- denk dat dit allemaal over dreven is; de enorme spon- d rekl met oepel ven )ns aangi che lij Tijdens een algemene vergadering van het ACOD werden enkele verdienstelijke leden in de bloemetjes gezet. Vooreerst werden de militanten voor hun. 10-jarig lidmaotschap verere- merkt, nadien de «anciens» met 20 jaar op hun aktief(Per) heugen op een behoorlijke gevulde zaal FFR en dit ter gelegenheid van zijn grote show-avond, gevolgd door bal ten vernoem ik graag mijn soring van zeer grote bedrij- op zoek naar een parkeer- met Stampen en Dagen en DJ James. Dus, als het van zijn klimwerk. Tijdrijden kan ook ven vermindert wel, maar plaatsje? Waarom niet van grote schare supporters zou afhangen was Rudi al lang prof nog door de beugel, maar steeds meer en meer kleine de eerste keer naar een par- én kampioen. Rudi zelf ziet dit ook wel zitten, maar nog spijtig genoeg heb ik van bedrijven pompen er geld in. king nabij het hart van de niet voor 1981. Het «waarom» van dit probleem vertelde hij sprinten geen kaas gegeten. Van deze gelegenheid wil stad? Bespaar de voetgan- me in een kort interview, dat eigenlijk meer leek op een Dit jaar zet het leger mij voor ik ook gebruik maken om gers uw uitlaatgassen!! Be- korte biografie, last uw zenuwen niet node- Rudi (geboren op 10 maart voor loos!!! Auto op een parking 1960) begon in 1975 als geen ernstige problemen. Voor mijn supportersklub extra te mij persoonlijk ook het moment heb ik nog geen «mis» jaar. Vijfmaal faciliteiten en kan ik dan ook en een straatje te voet om nieuweling aan zijn eerste rhocht ik dolgelukkig met de nauwelijks aan serieus trai- aangenaam te winkelen zo jaar «coureur». Dit jaar be- overwinningstuil zwaaien, nen gaan denken. In ieder besluit de uitgave. stempelt hij als een goed Mijn mooiste overwinning geval moet ik half februari Op de andere zijde werd een trainingsjaar: «Ik ging wel was wel de ronde van Ge- serieus beginnen of mijn verkleind stadsplan gerepro- altijd mee in het omvangrijk raardsbergen. Ik won er zo- achterstand zal onoverbrug- duceerd waarop 14 parkeer- peloton, maar spektakulaire wel de tijdrit als de rit (met 6 baar zijn. plaatsen vermeld werden, toeren moest je van mij niét beklimmingen van de muur) Het leven als renner heeft De parkeerstrook van de rij- verwachten. Zo behaalde ik in lijn zodat ik sowieso de mij altijd aangesproken, hoe weg werd niet overgeno- geen enkele zege, wel enkele eindoverwinnaar werd. Te- hard het ook is. Je moet er men. Daaronder bevindt zich ereplaatsen Maar toch was vens mocht ik meegaan naar veel voor doen, maar nog een interessante lijst van het 'n suksesvol jaar, want ik de Ronde van Oostenrijk, meer voor laten. Toch beleef parkeermogelijkheden waar- heb er oneindig veel ge- wat voor mij dan ook een ik aan mijn trainingswerk bij telkens het huidig aantal leerd, onder andere dat je prima leerschool was. Als enorm veel plezier en vol- plaatsen gedrukt werd, als- om te winnen niet alleen kroon op een geslaagd wiel- doening. In die zes jaar ook het toekomstig aantal goed moet kunnen fietsen, rennersjaar werd ik opnieuw «coureur» heb ik het me nog plaatsen en de parkeermo- maar dat een goedgevulde klubkampioen. In 1979 haal- geen moment beklaagd dat gelijkheden die voorbehou- geldbeugel ook nog goed de ik ook nog twee keer als ik voor het wielrenners vak den werden voor de gehan- van pas komt. eerste de eindstreep: hier in gekozen heb. Spijtig genoeg dikapten. In de laatste kolom In 1976 ging het al veel Aalst en Stan Bruges. Be- kan ik van dit jaar niet enorm vermeldden de uitgevers het beter. Ik bolde heel wat soe- langrijker echter was dat ik veel verwachten: het leger parkeersysteem dat op dit peler en dat is ook te merken kampioen van België werd zet me een hak. Toch zal ik ogenblik geldt en de par- aan mijn aantal ereplaatsen, bij de Humaniora-studenten mijn uiterste best doen om keertijden. Meestal eindigde ik bij de na een spannende, maar het militair kampioenschap Met dezë interessante uitga- vijf eerste Ook zegevierde ik sportieve strijd. Verleden te winnen. Hopelijk kan ik ve wordt de buitenstaander - in de zware tweedaagse van jaar, dus in 1980, zegevierde dan in 1982 prof worden. Als Denderwindeke. In 1977 fiet- ik nog tweemaal: opnieuw kopman zie ik het niet zitten ste ik nog vlotter: opnieuw en te Aalst, waar ik voor de daarvoor ben ik veel te behaalde ik de 'zege in de derde keer klubkampioen braaf en te goed maar als tweedaagse van Denderwin- werd en te Ronse. Tevens helper wel. Vele mensen kla- deke en werd ik ook nog heb ik ook meegeweest met gen over de hedendaagse klubkampioen 1978 was de nationale selektie naar de wielrennerswereld, maar ik automobilist zich misschien bewust van het feit dat het Aalsters stadscentrum in derdaad meer parkeermoge lijkheden voorziet dan hijzelf ooit vermoedde. bedanken. Wat deze mensen (zo'n 75 in totaal) presteren, grenst dikwijls aan het onge looflijke. Zij zorgen immers voor al mijn materiaal, en dat kost een bonv geld. Om hun kas dan een beetje te vullen, organiseren zij feest jes, bals, tombola'szoals vandaag. En opnieuw is het een schot in de roos. Stam pen en Dagen weet de men sen te amuseren en ambian ce in de gevulde zaal te bren gen. Zodat de mensen waar voor hun mooie geld krijgen.» De Leedse skiffle-groep liet weer de mensen volop genieten van de zuivere en onvervalste volksmuziek. Hun Tinneke werd zoals ge woonte een daverend suk- ses, dat de zaal met volle borst meezong. Alles bij el kaar een geslaagd bal en dit moet ongetwijfeld renner Rudi Baeyens een hart onder de riem steken want hij moet het als prof nog waarmaken. De Rudi's vrienden echter twijfelen er geen moment aan.

De Voorpost | 1981 | | pagina 3