REND STEEDS MEER 1UCHTMISDRIJVEN GAAT VERDER FIFTY-ONE AALST», DINAMISCHE 0NGE SERVICE-KLUB X.P. zet verbeten door WEEK VAN HET BOS REEDS VOORBEREID aalsterse flitsen f LUSTRUMWANDELTOCHT «DE KADEES» De Voorpost - 6.2.1981 - 5 i blijvend toenemen van het aantal vluchtmisdrijven, I voortdurende stijging van het aantal processen-ver- tal wijzend op meer vermogensdelikten, meer verkeerso- Jrtredingen en -ongevallen en verder meer positief uitval- Kide ademtests met bloedproef en ook meer aanhoudin- i karakteriseren de rijkswachtaktiviteiten van het dis- t Aalst in het voorbije jaar. een gebied van ruim ,000 ha waar meer dan jl .000 inwoners leven met beperkt aantal rijks- ichters, een 155 in totaal, .491 processen-verbaal imaken is al heel wat. iral als men dan weet dat itreefd wordt naar een fif- [fifty verhouding tussen iventie en repressie, ver- tersciuding die momenteel 56,6 repressie is tegenover ,4 preventie. Dat gemid- |ld bij twee verkeersover- (dingen er slechts één pro verbaal wordt opge- akt en de andere uitloopt een opmerking of waar- iuwing tekent de geest het korps bezielt. Korps ten dienste staat van de olking, zoals luitenant (llecamp, kommandant het rijkswachtdistrikl ilst, ons verklaarde. Irmanente aktiviteit I uur op 24 is de rijkswacht Bief. En dat met het eerder (perkt aantal personeelsle- n waarover ze voor derge- fte regio beschikt en on- "nks het feit dat ook de jswacht aan de «mati- ig» niet ontsnapt en 15 Inder benzine krijgt dan lrleden jaar zodat een aan tal opdrachten met de fiets moet gebeuren. Eerlang ziet U wel weer zo een paar ge ndarmes fietsend op ronde. Gezond, zegt de komman dant en de rijkswachters krij gen er dan nog een vergoe ding voor het gebruik van hun eigen rijwiel bij. Na een paar jaar fietsen is de fiets zelf dan wel betaald. Met de fiets is er ook beter en direk- ter kontakt met de bevol king. Het distrikt Aalst met dis- triktskommandant luitenant Millecam en adjunkt It Fo- lens en sekretaris adj. Van Mossevelde, wordt voor de aktiviteiten verdeeld in drie zones. Zone 1 met de briga des Aalst (adj. Verbeke) en Erpe-Mere (adj. Alleene) zo ne 2 met. Ninove (adj. Gar- rez), Denderleeuw (adj. Wij- nants), Haaltert (adj. Dester- cke) en Herzele (1e opper wachtmeester Roelandt) en zone 3 met Wetteren (adj. Van Hulle), Lede (adj. Bau- wens) en St.-Lievens-Hou- tem (adj. Geerts). Met uitzondering van de bri gade Wetteren die ook Wi chelen bedient bestrijkt elke brigade het gebied van een fusiegemeente. Buiten de aktie van de BOB taaj. üesmedt) zijn er op een doodgewone dag en nacht minimaal steeds vier ploe gen rijkswachters op de baan. Eén in elke zone en de vierde alternerend volgens de geraamde noodzakelijk heid. Van 12 tot 20 u. komen daar minstens nog twee mo biele ploegen bij en van 14 tot 22 u. nogmaals één su- plementaire ploeg. Uiteraard zijn er meer ploe gen te velde doch hierover beslist elke brigadekom- mandant voor zijn gebied volgens de omstandigheden want ténslotte blijft hij ver antwoordelijk voor zijn terri torium. Processen-verbaal In 1980 werden er in totaal 31.491 PV's opgesteld wat tegenover '78 een stijging is met 21 en tegenover '79 met 2 Niettegenstaande beperkingen aan effektieven blijft dus de stijgende trend aanhouden vooral door het steeds aangroeiend aantal diefstallen, verkeersovertre dingen en -ongevallen. Het aantal kantschriften, aanmerkingen en bijvoegin gen op PV's en opdrachten van de parketten Dender- monde en Oudenaarde be droeg in '80 10.386 of 14 minder dan in '79 en 12 minder dan in '78. Hoe minder kantschriften noodzakelijk, hoe beter de kwaliteit was van het oor spronkelijk PV, voegt It Mil lecam eraan toe. Deze daling zou echter ook kunnen voortspruiten uit het feit te veel werk hebben en alles zins ook, uit het feit dat de gemeentelijke politie sinds de fusie meer bevoegdheid heeft gekregen. De kriminaliteit Vermogensdelikten als dief stal al dan niet met inbraak of beklimming stegen met 2 tegenover '79 en bijna met 4 tegenover '78 tot 1185 feiten in 1980. Lichte stijging alleszins doch met een enigszins afgeremd stijgingsritme. De ophelderingsgraad be draagt met 557 opgeloste za ken van de 1186 48,5 een lichte stijging tegenover '79 toen de graad 47 bedroeg. Gestreefd wordt naar een fif- ty-fifty verhouding te komen zodat alleszins één op twee zaken wordt opgelost. Als we dat even vergelijken met de toestand in New- York dat dan wel een para dijs voor dieven is komt er van 100 dieven daar slechts één in de nor en blijven 80 van hen ongestraft. Te veel «grote» kriminaliteit zoals moorden en verkrachtingen zijn hiervan dan wel de oor zaak en die zware feiten heeft Aalst nu in 1980 niet gekend. Zedendelikten Tegenover '79 is er een da ling van vastgestelde zeden delikten van 49 De helft minder dus dan verleden or de Aalsterse afdeling van «F'rfty-One International» ird 1980 afgesloten met de overhandiging van een check Dot 30.000 fr aan de heer Albert De Vos, direkteur van het ISO. Daar deze som eigenlijk bestemd was voor de lere afdeling werd de som doorgespeeld naar de direk- ir van de lagere afdeling, de heer Van den Bossche. In lats van er een zandbak mee te maken zoals aanvankelijk 3rd gedacht opteerde men voor aanschaffen van allerlei eeltuigen waarbij de kinderen zich fysisch zouden kun- n uitleven. e financiële steun kon sa- tngebracht worden door opbrengst van de eerste viteit van Fifty-One, haar abal 1980. school, die deze som licht ontvangen, werd Bds enkele maanden uitge lid met een afdeling ll.S., Buitengewoon Se- hdair Onderwijs, gericht op hout- en metaalbewer king, schilderen en behan gen, gezins- en nijverheids technieken. Fifty-One heeft ook haar steun beloofd voor andere dringende behoeften als bvb het aanschaffen van een laspost en een boorma chine. Fifty-One International is een volkomen autonome be weging met volwaardige plaats onder de traditionele service-klubs als Lions, Ro tary, Ronde -Tafel, Kiwanis, Marnixring e.d.m. Ze ontstond uit het verlan gen van sommige leden van de Round Tables Belgium Association die de ouder dom van veertig jaar hadden bereikt en toch de waarden wilden helpen handhaven die het leven van een servi- ce-klub hen verschafte. Waardevolle vriendschap in dienst van een gemeen schappelijk ideaal. Dit leidde dan tot de stich ting op 21 oktober 1966 van Fifty-One International en van de eerste Fifty-One Club, deze van Waterloo. Om de vrijdag 30 januari was het Algemene Ledenvergadering den voor de uitbouw van de Aalsterse kommunisten. Veel aandacht ging daarbij een bloeiende afdeling in naar de ekonomische krisis en het K.P.-antwoord Aalst» zei voorzitter Jos De irop, maar er was ook een huldiging van de K.P.- eranen voorzien. de K.P. ziet en haar anti- hoort waarin de eis van «so- llenjsipian kent, twijfelt aan de cia|e rechtvaardigheid» rode oveipdrichting. Je ziet hoe «ra- draad is. Toch zijn de K.P.- "saties» en «investerin- voorstellen die in «Als je 't in dit bestel arbeids- m'j vraagt... krisis» vervat tarend zijn. dat de dop- z'in- en wa.ar Louis Van Geyt irijen steeds langer wor- naar verwijst niet eens radi- dat van overheidswege kaal. Slechts een aanzet voor kordate strijd aange- een nieuwe beleidsaanpak, eslujnden wordt tegen fiskale die dan nog «voor wijzigin- oor iude en kapitaalvlucht, dat 9en vatbaar is». Als Van inrflnst' meer richting geeft Geyt oproept voor een ge- om |n onze ekonomie dan bundeld verzet van de wer- Je ziet dat, je weet kende bevolking tegen de re- eker(>e klein de K.P. is die geringsplannen, is hij fier ij dqeert voor een ander be- over de K.P .-brochure, maar insfld, je denkt «ze hebben voegt hij eraan toe dat men wfnd tegen». Er komt niets openstaat voor andere voor- nalan. Zeker niet, als je merkt stellen, als die maar ten goe- te dft de media er maar weinig de komen aan de bevolking, prolndacht voor hebben. An- H°e dan ook, de K.P.-leden morjrzijds ontgaat het (gema- zelf waren in ruimer getal ld) optimisme van spreker aanwezig dan gewoonlijk, A.Buis Van Geyt (nationaal en na de Vergedering zei „^^.-voorzitterije niet. Uit Ie- Raymond De Smedt ons dat wordén. O.m. de voornaam Toljrsbrieven van A.C.W. Ie- de betrokkenheid van de mi- ste stempellokalen van het ndeif" in hun blad "öe Vo,ks- litanten d.ank z'i de br°churé j gfccht», uit het sukses van vergroot is. de In A.B.V.V. betoging in Veteranen )e sdussel- uit no9 andere teke- Met een officiële veteranen ier fn des tijds durft hij de kaart, en een Leningravure ins pop koesteren dat het tij van Pierre Depierre (gehand- jas jn het keren is. «Ze hebben tekend door Louis Van Geyt) teri wind mee» konkludeer je. werden de K.P.-veteranen al zji denkt aan David en Go- gehuldigd om hun meer dan vJth als je de kordate taal 30 jaar lange inzet. «Ze zorg- Geyter, die de betrokkenen ook dankte omwille van de scherpe radikaliteit waar mee standpunten ingeno men werden. Hij meende dat dit een positieve invloed be tekent voor jongeren. Hij bracht ook de na-oorlogse periode in herinnering waar in de partij leed onder de koude-oorlogssfeer, en pre cies dankzij het enthousias me van de nu gehuldigden kon aanblijven. Voor enige hilariteit zorgde de medede ling dat een «origineel ge schenk» wegens onvoorzie ne omstandigheden pas la ter zal overhandigd worden. Manifest Aangekondigd werd op de Vergadering dat binnenkort gestart wordt met de ver spreiding van een manifest waarin de K.P.-krisis voor stellen in 't kort vermeld arrondissement zullen die pamfletten uitgedeeld wor den. Overigens blijft de brochure «Als je 't mij vraagt krisis» nog steeds te beko men: Nieuwbeekstraat 35, Aalst (tel. 053-21.13.27). Ze kost 10 fr. en er zijn al zowat 10.000 exemplaren verkocht. (p.d.) d. Ie hetl ;rzql >orzitter Van Geit (midden) in gezelschap Ray De Smet en Jos De Geyter (Nic) beweging een blijvende di- namiek te geven werd geop teerd voor een formule waaraan zij ook haar naam ontleende: de gemiddelde leeftijd van de clubleden mag inderdaad de 51 jaar niet overschrijden en verder is het aantal leden ook be perkt tot 51 De Aalsterse club kent op dit vlak alleszins geen proble men: zo te zien is de limiet gemiddelde ouderdom lang niet bereikt en ook het aantal leden stelt (nog) geen pro blemen. Doelstellingen van Fifty-One zijn het bevorderen van vriendschap, achting en ver draagzaamheid, het beleg gen van samenkomsten om wederzijds begrip te stimu leren en het dienen van de gemeenschap door begelei den en steunen van initia tieven. Sinds 1966 werden zowel in ons land als in vele andere landen in de wereld een groot aantal nieuwe klubs opgericht waaronder F.O. Club Aalst die als de 16e van de huidige 35 klubs van Dis trikt 102 (Nederlandstalig landsgedeelte) het licht zag op 11.10.1976 met als stich tend voorzitter Willy Van den Bossche, later opge volgd door Norbert Van im- schoot. Momenteel is Walter De Jonge voorzitter. Op de halfmaandelijke ver gaderingen worden spreek beurten gehouden, hetzij door één der 22 leden hetzij door een uitgenodigd gast spreker. Dit laatste was het geval op de laatste vergade ring van 1980 waar Prof. Dr. R. De Wiest, oud-leerling van het Kon. Atheneum Aalst, prof hydraulica aan de Princeton University (U.S.A.), dokter in de ge neeskunde en momenteel gastprofessor aan de K.U. Leuven, die zijn merkwaar dig boek «Night Flight to Brussels» kwam voorstellen. Voor 1981 plant Fifty-One Aalst tal van aktiviteiten waarvan de opbrengst zal worden gebruikt voor steun aan humanitaire werken. Op 26 maart e.k. volgt het tweede gala-bal in zaal Eden-Roe te Lede en in de loop van de maand mei wordt een tentoonstelling «Kunst uit Bali» georgani seerd. Onder impuls van Emiel Frangois, werd een werk groep opgericht voor de in richting van een «Tornooi voor Groot-Aalsterse Zang koren» onder het motto «Van, door en voor Aalste- naars». Dit tornooi, waarvan wordt verhoopt dat het gun stig zal worden onthaald, zal plaatsgrijpen tijdens de maanden oktober en no vember 1981. Op een pers- konferentie zullen daarover meer details worden vrijge geven. Los van alle filosofische, ra ciale of politieke overweging wil deze jonge, dinamische service-club zich blijven in spannen voor betere ver standhouding onder de mensen. L.H. jaar. Alleszins waf betreft de aangiften want de kans zit erin dat de vermindering stoelt op een grotere gava- rantie op moreel vlak. JDe ophelderingsgraad is hierbij wel groot:'73 der delikten kregen een oplossing. Dit uiteraard wegens het feit dat bij zedendelikten de dader vlugger gekend is. Verkeer Aanzienlijke stijging met 30 tegenover '78 en met 44 tegenover '79 van het aantal PV's, 4331 in totaal. Ook wat betreft de OB's (hier afkorting van Onmiddellijke Boetes), de betaling met ze gels, waren er 2321 gevallen of een stijging van 11 tegen '78 en 8,7 tegen '79. Totaal geeft dit repressief optreden een stijging tegen '79 van 29,3 Verkeersongevallen Vluchtmisdrijven Lichte stijging tegenover 79 met 2,2 doch daling met 4,4 tegenover 78. Ondanks de akties van de Rijkswacht echter gevoelige stijging van het aantal vluchtmisdrijven. Op 5 on gevallen is er één vluchtmis drijf. Reden daarvoor kan zijn het bonus-malussisteem bij de verzekering, dronken schap, paniek, niet op die plaats gezien mogen zijn of in niet-passend gezelschap verkeren. Gewoonlijk behoren perso nen die vluchtmisdrijf ple gen tot de streek zelf in een straal van 20-tal km. In 1980 waren er 486 aangegeven vluchtmisdrijven of een stij ging met 12 tegenover '79. Dat in de Denderstreek een stevig pintje gedronken wordt zal hierbij wel mee spelen. Anderzijds is de rijkswacht vol lof over de medewerking van koncessiehouders en garagisten zo van AGRA als van AVEA. Van de dertig ongevallen met dodelijke afloop of zwaar gekwetsten waarbij vluchtmisdrijf werd ge pleegd werden er vijftien of 50 opgelost. Getuigen worden hierbij gevraagd eventueel in volgende orde te observeren, nummer plaat, merk, kleur. Ademtesten Meer dan 8 promille vier pinten) werden in 1980 bij positieve ademtest gevolgd door bloedproef 274 maal vastgesteld bij ongevallen. Opgelegd bij sturen of aan stalten maken tot sturen 107 keer wat een merkelijke ver hoging betekent. Aalst is dus op dit vlak zeer streng opge treden in het kader van de gewone dienst. Tegenover '79 werd er 66 meer geblazen doch dit is met een korrel zout te ne men want in 1979 was er om technische redenen gebrek aan vénotubes en kon er dus niet geblazen worden. Aanhoudingen Ondanks de gevoelige stij ging in '78 klom het aantal aanhoudingen nog steeds in 1979 doch daalde in 1980. Misschien wegens grotere tolerantie. Toch is het zo dat met 276 aanhoudingen de Aalsterse rijkswacht elke werkdag gemiddeld één man aan Oudenaarde of Dendermonde overbracht. Huiszoekingen 432 in '80 waarvan 113 met mandaat en de rest met toe stemming. Dit betekent glo baal een vermindering met 6 t.o.v. 1979. Allerlei Op sociaal en politiek vlak was Aalst in 1980 nogal rustig. Moeilijkheden waren er wel voortdurend met voor- en tegenstanders van de stort plaats te St.-Lievens-Hou- tem (Vlierzele) met overval len op benzinestations, met de gemeenteraadszitting met het incident Vanderbe- ken, met het bezoek van mi nister Moureaux, en met de betoging van een aantal ja gers tegen Minister Mare Galle. Grote kriminaliteit als moor den was er niet in tegenstel ling met het jaar daarvoor met het geval Baeyens, de dubbele moord te Ninove en de moord aan de St.-Anna- brug. De Aalsterse Rijkswacht be droop steeds zich zelf en deed slechts éénmaal be roep op de Mobiele Groep Gent buiten de karnavalda- gen wanneer twee pelotons ervan van dienst zullen zijn. Bomalarm was er met Leo Tindemans te Denderleeuw, tweemaal op de trein en ook in klassen. «Achter de haag gaan» wordt moeilijker. Nu tracht men al eens uit de school te geraken via een bomalarm. «Huiselijke moeilijkheden» is wel een steeds weerkeren de karwei voor onze rijks wachters. Alhoewel de rijkswachter uiteraard makkelijker een PV opmaakt dan een waarschu wing, alhoewel het eerste meer materieel werk veron derstelt, werden er in 1980 toch 2568 waarschuwingen gedaan, 38 meer dan in 1978 wat wijst op de preven tieve aktie van de rijkswacht, ingesteldheid waarvoor het personeel voortdurend door de chef dient te worden ge motiveerd en gestimuleerd. Tenslotte verheugt het dis- trikstkommando zich over de goede samenwerking van de rijkswacht met de stads politie. Hij staat daarbij op het standpunt dat wat de ene heeft de andere niet noodzakelijkerwijze ook moet betrachten doch dat men het specifiek eigene van de andere organisatie moet trachten in te schake len waar het past. Dat ons land verschillende politiekorpsen heeft, elk dan wel met eigen doelstellin gen, is niet te ontgaan. LH De Week van het Bos 1980 overtrof op elk gebied het sukses van het jaar voorheen toen met deze aktie gestart werd. Het Bestuur van Waters en Bossen bereidde aldus niet alleen intensief folders en brochures voor, maar verzorgde tevens de verzending van de beschikbare publikaties. In totaal werden aldus 8000 aanvragen om dokumentatie behandeld. De buitendiensten van het zelfde Bestuur stonden op hun beurt in voor de opvang van 194 initiatieven van scholen in verband met het bos. Het gaat hier dan enkel nog om akties waarvan het hoofdbestuur in kennis werd gesteld door de inrichtende schooloverheid. Naast de publikaties van het Bestuur van Waters en Bos sen zelf werd door de Vlaamse Bosbouwverenï- ging voor een waardevolle aanvulling gezorgd door de map van de «boomfiches». In 1981 voorziet deze vereni ging een herwerking van de teksten over bosdieren, planten, bosbehandeling en bomen. Ook tal van andere organisa ties zorgden elk op hun ma nier voor het sukses van de ze gekende week o.a. door het inrichten van boswande lingen, het leveren van na- tuurgidsen enz. Nd reeds wordt door de or ganisatoren gewerkt aan de volgende boswerken in 1981 en 1982. Zo voorziet men een brochure omtrent de thema's beschermde plan ten en dieren en bosplanten- gemeenschappen in het Vlaamse Gewest. De reeks van vulgariserende folders van opengestelde staatsbossen zal uitgebreid worden met vouwbladen over De Most, Het Domein Loos, Het Liêdekerkebos, het Zoniënbos en Rijckevelde. Voor 1982 overweegt men de bundeling van deze fol ders in boekvorm. De Vlaamse Bosbouwvere- niging opteert op haar beurt voor de uitgave van boom fiches van naaldhoutsoorten als aanvulling op de be staande reeks van loof- Na de jongste regeringswijziging kreeg onze Aal sterse minister Mare Galle ook de bevoegdheid om natuurgebieden te klasseren. Blijkbaar werd deze mogelijkheid onmiddellijk ter hand genomen in een persmededeling wordt vermeld dat de minister van de Vlaamse Gemeenschap de procedure instelde voor rangschikking van het Krekengebied te Asse nede. Hetzelfde gebeurde voor de rangschikking van het landschap De Grote Heide te Kasterlee- Lichtaart, en voor de eikendreef aan het domein Zevenbergen te Ranst. Ook het boshuisje en omge ving van het Zoerselbos te Zoersel wordt gerang schikt. Tenslotte weze nog vermeld dat Mare Galle besliste om de groenaanleg voor het nieuwe duinendorp te Middelkerke-Westende in uitvoering te stellen. In het jongste nummer van 't Ajuintje, het blad van de Aalsterse kommunisten wordt nader inge gaan op een aantal aktuele leefmilieuproblemen. Ook de firma De Geyndt en de aktie van de inwoners uit de Driehoekstraat wordt uitvoerig besproken. Het artikel getiteld «Waarheen met dat milieu?» besluit: «Het geval De Geyndt druipt van de onwettelijkheid openbare besturen hebben dit gedekt. Met het Aktiekomitee en met Raldes stellen wij dan ook duidelijk: Dat Nooit» (einde citaat). Op de maandelijkse perskonferentie deelde Burge meester D'haeseleer mede dat het de bedoeling is om ook in de toekomst de bevolking regelmatig op de hoogte te houden van specifieke politieakties, zoals deze van de leefmilieupolitie. Ook de aktiviteiten van de brandweer en de ekonomische dienst zouden aldus weldra het daglicht zien. In dit verband weze vermeld dat de omwonenden van de dancing Fats aan de Verenigde Natiènlaan reageerden op de mededeling dat de politiekontro- le in de Aalsterse uitgangswijken verscherpte. Dit blijkt inderdaad ook in de omgeving van de Fats gebeurd te zijn, maar bij niet-aanwezigheid van de politie duurt de lawaaihinder verder. An derzijds wijzen de omwonenden dat het optreden van de uitbater en zijn personeel onwettig is. Zij vragen zich af de Burgemeester dergelijke hande lingen zoals het helpen van de bezoekers om reglementair te parkeren en om minder lawaai te maken ook goedkeurt. De bewoners stellen ook dat de appreciatie van het lawaai door de buren dient te gebeuren, terwijl men terzelfdertijd de vrees uitdrukt dat de dancinguitbater weldra zal afgeschilderd worden als een man van goede wil en de buren als een bende onverdraagzamen. Op de stedelijke perskonferentie reageerde de burgemeester enkel hierop met de opmerking dat hij een beetje de reaktie van de omwonenden betwist. Volgens hem vragen een aantal uitba ters van dancings inderdaad niet beter dan dat er een goede samenwerking met de politie zou zijn. Wat het stukrijden van een aantal stadswagentjes betreft deelde de burgemeester op; de perskonferen tie mede dat er opdracht gegeven werd aan de juridische dienst om de omstandigheden van de ongevallen te onderzoeken. In de toekomst zal trou wens iedere maal er schade aangebracht werd aan een stadsvoertuig een nota dienen opgemaakt te worden voor het schepenkollege. In deze nota zullen duidelijk de omstandigheden en de verantwoorde lijkheden van de bestuurder dienen vermeld te wor den. Indien zou blijken dat de bestuurder-perso neelslid zelf verantwoordelijk is, zal niet geaarzeld worden hem op het matje te roepen, en zal eventueel beslist worden de veroorzaakte schade bij hemzelf terug te vorderen. Als een bestuurder met een stadswagen een proces-verbaal oploopt dient hij de boete ook uit eigen zak te betalen. Naar analogie met dit feit zou men dus in de toekomst kunnen beslis sen om alle geleden schade bij de bestuurder zelf terug te vorderen. Een verwittigd(stads)man is er dus twee waard. Anderzijds vroeg de Burgemeester ook, dat men in het vervolg bij het vaststellen van misbruiken met personeelwagentjes steeds zou vermelden om welke wagen het gaat (nummerplaat, nummer op de wa gen enz.). Dit zou het onderzoek naar misbruiken immers vergemakkelijken. De burgemeester verdui delijkte terzake dat alle overgemaakte gegevens aan het schepenkollege geheim en anoniem blijven. Ook het probleem van het tweerichtingsverkeer kwam ter sprake op de perskonferentie. Het sche penkollege zal zich binnenkort buigen over de verschillende verslagen, die haar overgemaakt werden, met name dit van de besprekingen bin nen de verkeerskommissie, de raming van de kostprijs voor de verandering van de rijrichting en een verslag van de advieskommissie voor ruimtelijke ordening. Anderzijds kon hij zich niet helemaal akkoord verklaren met de tekst die volksvertegenwoordi ger Willems bij zijn enquête van de bevolking publiceerde. De heer D'haeseleer beweerde zijn brein gepijnigd te hebben maar zich te herinneren dat de PW en de SP radikaal voorstander zouden zijn van de invoering van het tweerichtingsver keer. Op de verkeerskommissie waren er zowel voor als tegenstanders maar de tegenstellingen waren volgens hem niet zo scherp als de heer Willems liet doorschemeren. Het is trouwens en kel voor de Vrijheidsstraat, Zonnestraat, Korte en Lange Zoutstraat dat er een probleem zou bestaan. Alleszins zullen alle facetten van het probleem en alle strekkingen bekeken en besproken worden, waarna men volgende maand de knoop definitief hoopt te kunnen doorhakken. Hierbij zullen de resultaten van de enquête van Ghis Willems even eens een rol spelen. Het zou dan wel nog een drie a vier maanden duren vooraleer men, zo het aanvaard wordt, met het nieuwe verkeersplan zal klaar zijn. boomsoorten. Het geheel wordt afgerond met een film over het bos in Vlaanderen, die de bedoe ling heeft het bos als ekono mische, biologische en so ciale entiteit toe te lichten. Mare Galle wenst tenslotte in 1982 een brochure op te stellen per provincie over het groen in Vlaanderen en dit in samenwerking met het Bestuur van Waters en Bos sen, de Dienst van het Groenplan en de Rijksdienst voor Monumenten en Land schappen. VEHE W.S.V. «De Kadees», aangesloten bij de «Vlaamse Wandel- nemers zijn er speciale liga», organiseert op zondag 8 maart haar 5e Wandeltocht van Groot-Aalst. Verleden jaar namen niet minder dan 1200 wandelaars deel aan deze tocht. Vertrek en aankomst hebben plaats aan de feestzaal Koszen-Klub, Leo de Bethunelaan 105 te Aalst, kort bij de stedelijke begraafplaats. Voor alle afstanden, gaande van 6 over 10 en 20 naar 30 kilometer kan worden ge start van 8.30 u. De aan komst wordt gesloten te 18 u. Als aandenken kan een brevet worden bekomen (30 fr.) of een gewone medaille (60 fr Een luxe-medaille, de vierde in de reeks van de deelgemeenten van Groot- Aalst, kost 160 fr. Voorinschrijving op reke ning nr. K.B. 432-5336901-07 van WSV «De Kadees». Zon der voorinschrijving zijn bre vetten en medailles te ver krijgen zolang de voorraad strekt. Voor groepen vanaf 15 deel- groepsprijzen voorzien. Deze tocht komt in aanmer king voor de wisselbeker V.W.L. Afstempelen der boekjes I.V.V. Voor verdere inlichtingen kan U terecht bij: Willy Langelet, Rozen- dreef 48 Aalst (053-21.11.62) Jan Van Impe, Groen straat 35 Aalst (053-70.25.94) Mare De Wolf, Lam- brechtstr 48 Aalst (05321.65.36). LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 5