lts VOETBAL BASKETBALL ZAALVOETBAL het linnen doek ZANDSTEENTIES c PRO ARTE NODIGT UIT... SETOK Heren Hoopgevende zege voor Blauw Wit en puike weerstand van V.K. Post Charlie's en Hugh's Toff Shakespeare zorgen voor nieuwe records SETOK Vrouwen Hekkenstuiter Leberg verdiende beter Verrassingen of corrida! JEUGDHUIZEN ACV AALST: IJVEREN VOOR WERKGELEGENHEID De Voorpost - 13.2.1981 - 15 Blauw Wit doet opnieuw van zich spreken. Nadat verschil- lende wedstrijden slechts nipt verlies opleverden, heeft Blauw Wit nu wel het bewijs geleverd van zijn heropstan ding. De 2-0 tegen een toch niet te onderschatten Apostel ken was het resultaat van een totale inzet van de ganse Blauw Witploeg, en ook van een stevig in elkaar gezette, defensie, waartegen de Apostelken-schutters geen verhaal hadden. Sterck kon uit solo de stand openen, en Jean-Pierre De Backer zette de verdiende ze ge op het bord. Groen Wit heeft gedurende één wed strijdhelft hekkensluiter VK Post moeten laten voorgaan. Via Leus waren de lantaarn dragers op voorsprong geko men. Zij verdedigden die voor sprong zo goed, dat bij de rust die nog steeds een feit was. Na de koffie betaalden de moedige bezoekers de tol van hun inspanningen en moesten driemaal zwichten voor een weer ongrijpbare Van der Biest, die zijn hattrick van vori ge week nog maar eens her haalde. Co-leider Tijl heeft zijn overwinning te danken aan de voortreffelijke keeping van hun doelman Van Bruyssel. Nadat Jacques De Vlieger O.C. Aalst op voorsprong had gebracht, en O.C. op zijn elan verder deed, kwam hij meermaals ge past tussen, om een grotere achterstand te voorkomen. De Wilde kon Tijl gelijkbrengen, en 10' voor slot verzilverde Van Mol een gevleide 2-1 overwinning. Ocarina heeft schietoefening gehouden te gen een zwak spelend Wem bley, Via Vital Troch, twee maal, Van Delsen, Eddy Cor- nand, Verhulst en De Man, elk éénmaal raakte Ocarina aan een 6-0 voorsprong. Wembeley reageerde doch stuitte op een voortreffelijke De Smet, die aan solo begon van ca. 70 meter. Vier tegen strevers omspeelde en voor 7- 0 zorgde. Wembley kon de eer redden langs Stadfeld. Stand: Tripoli 32, Tijl 30, Leeuwerik 28, Arendzonen 21, O.C. Aalst 20, Groen Wit 20, Apostelken 19, Ocarina 14, Blauw Wit 12, Wembley 11, Moorselbaan 10, P.Z.N. 9, VK. Post 4. a.V.H. Wij wezen reeds dikwijls op de ongewone wijze, waarop Charlie's zijn wedstrijden afhaspelt, doch desondanks in de eerste gelederen van de klassering te vinden is, toch wat dinsdagavond In de Okapizaal ten berde kwam, grenst eerder aan het ongelooflijke. Charlie's dat fel gehandicapt tussen de lijnen kwam, door de afwezigheid van lange jongens Cisse Van de Steen en Vermoes, moest het opnemen tegen een andere titelkandidaat Hug's Toff Shea- kespeare, dat op coach Freddy 't Seyen en «reserve» Callebaut na, kompleet aan de opworp verscheen. :rijden Wie is nu zwak, en wie is nu sterk, zou men zich gaan afvragen in het S.E.T.O.K. vrouwen-voetbal? Ladies Hofsta- de speelde in het seizoenbegin de pannen van het dak, doch zakte nadien onbegrijpelijk weg. Hardy, de ex-kam pioen scheen reeds na drie wedstrijden voor een verloren zaak te vechten, kreeg daarbij bijkomende ongemakken met speelsters, maar komt zeer sterk terug. Keizerinnen als zwakke broertje afgeschilderd voor het seizoeh, prijkt onverwacht aan de leiding, en Leberg, zwak in het seizoendebuut, is via de aanwerving van een paar ge routineerde speelsters, zich aan het heropwerken, en is «gif» voor alle tegenstreef- sters. Ondanks het zware veld, hebben Hardy en Leberg voor een prachtig spektakel gezorgd, die qua inzet, tech niek en taktiek. sommige he- renploegen in de eerste plaats te danken aan de voortreffelij ke partij van hun beide doel- wachtsters. Bij Hardy was Godelieve De Smet vlekkeloos, en bij Leberg vermocht Murielle Van Auden- hoeve niets tegen de twee Hardy-doelpunten. Daarbuiten noteerden we geen enkele zwakke tussenkomst van deze doelwachtster, die tenslotte slechts voor de derde maal onder de deklat staat. Uitblin ker van deze mooie wedstrijd waren naast die doelverdedig- sters, Marina Vermoes voor Hardy en Chris Leemans voor Leberg. Rita Dhaese zorgde voor de twee lokale doelpun ten, terwijl Leberg niet verder kwam dan het kopalbaldoel- punt van Linda Verbestel. Over het geheel van de partij genomen, verdiende Leberg zeker een punt. Zulks belooft alleszins voor de wedstrijd van volgende zondag, wanneer de leidersploeg van Keizerinnen naar Leberg komt. Met een zelfde inzet van de hekken- sluitster is een verrassing ze ker niet uitgesloten. Stand: Keizerinnen 16. Hardy (-) 16, Ladies 13, Leberg 8 A.V.H. Wat er allemaal verkeerd ging in deze wedstrijd is moeilijk te beschrijven. Feit is alleszins dat Charlie's langs de gebroe ders Goubert en Lescrauwet Hugh's als het ware van het terrein speelden. Hugh's kwam in die eerste periode immers slechts tot één veld- doelpunt, en vier vrijworpen, goed voor een 23-6 ruststand. Het scheidsrechtersduo Meert - De Smedt had ondertussen reeds naam gemaakt, daar bij Charlie's Claessens, Goubert en Lescrauwet reeds goed in de foutenlast zaten. Aan de overzijde hadden Ghijsbrecht en De Witte reeds een paar streepjes achter hun naam. Doch in de tweede periode werd het dan echt een «come dy caper»-kijkstuk. Voor noemd duo floot liefst 33 over tredingen, en zulks kostte Geert Goubert reeds na 10' en bij een 37-19 stand zijn vijfde fout. Met vier tegen vijf speel de Hugh's het klaar om via een pressing 37-31 terug te ko men. Toen viel ook Jan Claes sens weg bij Charlie's zodat bij de 18' De Kegel 40-40 kon maken. Daar waar iedereen verwachtte dat Hugh's nu defi nitief zou toeslaan was het integendeel. Koen Goubert die voor 42-40 zorgde, ogenblik waarop ook Lescrauwet naar de bank vloog. Met no<J alleen Koen Goubert en Jan Philips op het veld, was het een on mogelijke opgave nog langer stand te bieden. Dani De Wolf zorgde voor 42-42, doch Koen Goubert zorgde via vrijworpen voor 42-43. In een adembene mend slot waarin opnieuw heel wat fouten vielen aan be zoekende zijde en met Freddy 't Seyen nu op de bank, kon Tony Van den Driessche de zege binnenhalen voor Hugh's. Opel heeft tegen De Klok vrij vlug een elfpunten- voorsprong bereikt, doch be gon dan nonchalant te akte- ren. Zonder dat de lokalen echter bedreigd werden kon De Klok aan de rust 33-27 een deel van zijn achterstand weg werken. Na de rust plaatste Opel andermaal een 10-2 en meteen was de zege binnen- schot. Topscorers waren voor Opel: Van den Bossche 24 en Tembuyser 11. Voor De Klok waren dat De Decker 17, Van Geert 15, De Lil 10. De Hoorn nam een goede start in zijn wedstrijd tegen Sint Antoon. Langs Van der Speeten en Thybaert konden zij 10-4 uitlo pen. Maar Sint Antoon rea geerde langs Loos en Ren ders, en kon na 12' voor 16-21 voorsprong zorgen. Via Van Stichel konden de lokalen bij de rust 23-25 terugkomen. Een zieke Suerbaut kwam na de kampwisseling niet meer op, zodat Sint Antoon met slechts vier spelers verder moest. Daarvan kon Van der Speeten - Van Stichel en Thy baert gebruik maken om 43-39 voor te komen, doch Van den Steen - Loos en Renders zorg den opnieuw voor 47-47. Een kranig verdedigend Sint An toon kon echter niet voorko men dat Van Stichel en Huyle- broeck de overwinning aan huis hielden Topscorers: Van der Speeten 22, Thybaert 10, Van Stichel 16 voor De Hoorn Loos 18, Renders 16, Van den Steen 10 voor Sint Antoon. Cockpit-Zorba is zoals steeds uitgegroeid tot een zeer mooie partij. De lokalen wisten langs de gebroeders Van den Hau- we een 5-0 voorsprong te ver werven. Afstandsschoten van de Wilde zorgden echter aan de 8' voor de kentering 15-16. Onder de ringen was Wim Possé onhoudbaar en Cockpit stevende weer naar een 22-16 voorsprong. Overschakelend naar mandekking kon Olfit kalm maar zeker zijn achter stand wegwerken en via Van der Ghylen zelfs omzetten in een 38-42 ruststand. De Wilde en De Saedeleer konden de bordjes naar 38-49 verhangen, en meteen was de wedstrijd gespeeld. Cockpit kon langs Possé en Ferre Van den Hauwe nog 59-65 terug komen, doch met het uitvallen van Rasschaert voor fouten, en een nieuwe drie op drie van De Wilde ging de zege naar de beste ploeg. Topscorers voor Cockpit: F.V.D. Hauwe 18, Possé 16, G.V.D. Hauwe 14. Voor Olfit: De Wilde 24, Van Callenberge 9, V.D. Ghylen 9. Stand Olfit 26, Borghmans 24, Char lie's 20, Hugh's Opel 18. St. Antoon 14, Cockpit 12, Olym- pia Hoorn 10, Terlinden 6, De klok Beiaard 2. A.V.H. De wedstrijden van deze week. werden gekenmerkt door minder aangename momehten. Vooreerst is zaalvoetbal een kijkstuk. Om dit mooi te maken moet men beschikken over zeer goede akteurs, bijgestaan door uitstekende reall- sators en dito organisators. i Speel steeds in de meest 4j sportieve geest met de best 0-1 mogelijke kennis van de spel- 12j regels Niemand eist dat er geen fouten gemaakt worden, maar weet dan welke ge maakt, en dat ge er maakt. De wedstrijd tussen Pallieter en 3 Spokuon werd ontsierd op twee minuten voor het eindsig naal, door een vechtpartij in regel, zodat de spelleider zich genoodzaakt zag de wedstrijd stil te leggen, en zelfs te stop pen. De beide akteurs van de ze authentieke boksmatch we ten waaraan zich te houden. Gebeurt zulks nog éénmaal, dan mag zaalvoetbal voor hen tot het verleden behoren. Ter linden won van Tuf op het terrein met 6-4, maar verliest op papier met 0-10 ff. cijfers, daar Terlinden een speler van S.K. Aalst opstelde, en zulks is tegen de reglementen van het zaalvoetbal bij de jeugdhui zen Tenslotte kwam er vrijdagavond een normale wedstrijd als slotsstuk. Bos veld werd verrassend op ach terstand gespeeld door Eure ka I maar in het zicht van de rust kon die achterstand onge daan gemaakt worden. In de tweede periode werden de kranige bezoekers van het kastje naar de gekende muur gespeeld, zonder dat zij ook maar kans kregen het vloeiend samenspel van de leider sploeg te verstoren. Stand Bosveld 20, Tijl 19, Twentiers 17, Pallieter 15, Tuf 14, Efsee 14. Zenith 12, Terlinden 10, Tanu 9, Spokuon 8. Ypsilon 6, Eureka I 4, Jome 2. A.V.H. I. Na Ama[ aar h bot oelrro la ak ds ten. Dp tO oclmi est de 1 is Me minu Ie toe vo< bbele er n< "9 <end< Aam n nul lensl rs n deel srslo n do jre i drev i Gi Toneel «Hoop in de Toekomst» brengt «Augustus te Spa» op zaterdag 14, vrijdag 20, zaterdag 21 en zaterdag 28 februari, telkens te 20 u. Op zondag 22 februari evenwel te 15 u. De opvoeringen hebben plaats in zaal «Ons Huis», Hoogstraat 86 Reservatie bii M. Spinoy, Hoogstraat 25 of via tel. 052/ 35.72.96. Gepensioneerden K.B.G. heeft volgende aktiviteiten in 't verschiet: op dinsdag 24 feb. in «Ons Huis» te 15 u koffietafel en gezellig samenzijn, op Aswoensdag 4 maart bezinningsnamiddag te 15 u in de parochiezaal door pastoor De Kinder van St.-Gillis waarna koffie en daarna gebedsdienst in de kerk. Op woensdag 11 maart voetverzorging vanaf 14 u. Verder elke woensdagnamiddag kaarten of pitjesbakspelen vanaf 14.30. Voor de reis naar Fatima kan reeds gespaard worden bij de wijkverantwoordelijken. KVLV Op vrijdag 27 februari te 19 u karnavalvergadering. Iemand vertelt over «Werken, moeten of mogen?» Wafelslag Op zondag 22 februari wafelslag door de Jong-Verkenners. In de bus gestopte briefjes invullen erop noterende wat U wenst. De briefjes worden op zondagnamiddag 15 dezer opgehaald. Prijs: 15 fr per dubbele wafel. «Augustus te Spa» U kan er in «Ons Huis» 'n opvoering van meemaken op 14, 20, 21, 22 en 28 dezer. Meer détails in de editie van vorige week. Gepensioneerden De eerste koffietafel van de Gemeentelijke Bond voor Gepensioneerden heeft plaats op dinsdag 17 februari te 15 u. De leden worden er zeker verwacht. Wie wenst te worden afgehaald kan iemand van het bestuur daartoe verwittigen. Tevens wordt u verzocht reeds nu nota te nemen van dé datum van de Paastafel op donderdag 23 april, de donder dag na Pasen. Parochieraad Toekomende maandagavond te 20 u heeft het de Baarde- gemse Parochieraad in de parochiezaal over vorige beslui ten, een advies van de verenigingen i.v.m. de Boerderij te Baardegem, dekanale eucharistieavonden, de boekenbeurs op 13 15 maart, de kerststal '81, een dekanale missieve- rantwoordelijke, de Kruisdagen met eucharistieviering op de boerderij, de eerste kommunie en haar voorbereiding, Oostpriesterhulp en nogmaals het gebruik van de paro chiezaal met tenslotte evaluatie. Jongerengemeenschap Na het bijwonen van «Het Kruis in de asfaltjungle» in het protestants kultureel centrum van de Aalsterse Opstan- dingskerk verleden woensdag is er te Baardegem in de parochiezaal een algemene vergadering te 20 u op vrijdag 27 februari. Er wordt gehandeld over boeken-, platen- en posterbeurs, vastenwerking, goede week en karnaval, begin van de vasten. KFL-Aalst Op donderdag 19 februari e.k. draait KFL-Aalst om 20 u in de feestzaal van hét Sint-Jozefcollege de film «Lina Braake». Het is een Westduitse produktie uit 1974 van de jonge Duitse kineast Bernhard Sinkel. Samen met Alf Brustellin maakte hij reeds 'Der Madchenkrieg' en Taugenichts'. Lina Braake, een gewiekste dame op de leeftijd van 82, wordt door een bank die sinds kort haar huisei genaar is, uit haar woning gezet. Dit ondanks het feit dat de vroegere eigenaars haar deze tot haar dood hadden toegewezen. Geheel tegen haar zin is ze genoodzaakt haar intrek te nemen in een simpel en uiterst vreemd en autoritair geleid bejaardentehuis. Haar individualiteit en tegenzin doen haar aanvan kelijk geen vrienden maken onder de oudjes. Na een ziekte sluit ze toch vriendschap met de oude failliete 'dandy' Gustav Hartlein. Een man die financieel uiterst goed geschoold is Samen met Gustav. een 'prima referentie in de financiële wereld', sluit Lina een lening af. voorwendend dat ze een uitgebreid kapitaal bezit, met de bank die haar benadeelde. Deze glansrol van Lina Braake werd vertolkt door Lina Carstens, een goede tachtiger, een van de oudste en populairste teateractrices in Duitsland. In 1932 stond zij reeds voor het voetlicht. Ook als filmactrice was zij zeer bedrijvig. Zij trad o.a. op in meer dan zeventig films. Lina Carstens overleed in 1978. CINEMA FEESTPALEIS Zaal 1 Derde week verlenging voor de komische luchtfilm "Flying High' - Is er soms een piloot aan boord Zaal 2 'The Spy Who loved me' is de tweede James Bondfilm op veertien dagen tijd die te Aalst wordt vertoond. Over dit onderwerp agent 007, uitvoerig spreken is overbodig. Je moet hem zien! Zaal 3 Tweede week verlenging voor de film van Rainer Werner Fassbinder «Die Ehe der Maria Braun» - Het huwelijk van Maria Braun Het is het verhaal van Maria Braun die na vier jaar oorlog in het huwelijk treedt met Hermann Braun Hun geluk is van korte duur, een nacht en een halve dag, dan moet Herman naar het front. Op het einde van de oorlog wordt hij als vermist opgegeven. Maria moet voor het onderhoud van haar moeder en de oude opa Berger zorgen. Maria is genoodzaakt te gaan werken voor haar familie. De jobs zijn echter schaars. Zij vindt enkel werk in een Amerikaanse bar waar Duitsers geen toegang krijgen. In deze bar wordt ze verliefd op de neger Bill, een Amerikaans soldaat. Maar op een dag, terwijl Maria en Bill in eikaars armen liggen, komt Herman thuis. Hij verrast hen en slaat Maria. Bill wil tussenbeide komen, maar Maria vindt deze situatie te vernede rend voor Hermann, en ze slaat Bill met een fles op het hoofd... CINEMA PALACE Benedenzaal In de benedenzaal beleeft Bud Spencer in. «Platvoet aan de Nijl» terug een nieuwe reeks knok-avontu- ren. Na verschillende succesfilms gedraaid te 'hebben samen met Terence Hill, heeft deze luimige maar oersterke dikkerd het op zijn eentje geprobeerd, en met succes. Voor de gelegenheid is hij nu in Egypte verzeild geraakt, het geheimzinnige Egypte waar de gevaren overal dreigen. Daar lopen er immers heel wat kleine mannetjes rond die het Bud lastig willen maken. Maar grote broer Platvoet is daar niet van vervaard. Meer dan eens zullen zijn vuisten jeuken, en dan vliegen de brokken weer in 't rond. Een film voor kinderen toegelaten. Studio «Everything you always wanted to know about sex but were afraid to ask» - «Alles wat U steeds hebt willen weten over 'sex'., zonder het ooit te durven vragen» is een lange titel voor een humoristische film van de hand van Woody Allen, een man die na een stil begin nu overal als revelatie van de nieuwe Amerikaanse humor wordt voorgesteld. Ook in deze laatste film neemt de auteur, akteur en regisseur Woody Allen terug heel wat pijlen op zijn boog. Hij was het immers die het scenario in elkaar timmerde vertrekkende van het gelijkluidende letterkundige stuk van de hand van Dr. David Reuben, een werk dat meteen een bestseller werd. Hij was het eveneens die instond voor de mise en scène van de film in een reeks humoristische en koddige sketchen hande lend over de verschillende problemen in verband met sexualiteit. homosexualiteit, perversie, koudheid, impotentie, sexuele klinieken, enz. Hij Is het tenslot te ook die al de belangrijke personages van deze sketchen uitbeeldde. Club Een andere Amerikaan die terug 'in' is, is Stanley Kubrick Van hem wordt in de club het ruimte-epos «2001 a space odysse» hernomen. Deze film die ondanks monster-budjetfilms als 'Starwars' en 'Het zwarte gat' nog altijd aan de top staat als klassieker in het genre moogt U zeker niet missen. Het is dan ook de film van de week die wij aanbevelen aan allen die hem nog niet gezien hebben. S.J. Parochiecentrum Ontvangen u dit week end: Lucienne en Pierre Amandt- Verbeken Humanisme Leden van het Humanistisch Verbond, afdeling Aalst, gaven weinig blijk van «humanisme» als ze het kruis in twee braken en het Kristusbeeld erop, erg toegetakeld, in de vuilmand van hun vergaderplaats in het Meldertse oud gemeentehuis lieten belanden. Humanisme? Vandalisme? Beeldenstorm? plaatselijke scouts op zaterdag 14 Nadat de verantwoordelijken van de gewesten Oude naarde, Eeklo en Gent hun aktieprogramma hadden toegelicht, onderstreepte de heer Van Tittelboom dat ook het gewest Aalst aktief is. Vooraf onderstreepte hij dat Aalst arm is omdat het braaf is. Men telt er 25.000 werkzoekenden. De aandacht gaat naar de werkloze mensen. Daarom wordt een onderhoud aangevraagd met de RVA-direktie om te praten over de achterstand die men oploopt bij de dossiers. Dat heeft heel wat nefaste gevolgen voor de werklozen. Men zal dus opkomen voor een meer soepele behandeling. Boven dien heeft men vastgesteld dat er in een zeer korte tijdspanne 1.163 schorsingen en uitsluitingen werden uitgesproken in Aalst. Dat is biezonder veel. Ook de oorzaken van deze beslissingen zullen ter diskussie staan. Door het gewest werden tien steden en gemeenten aangeschreven en werd hen gevraagd een extra inspanning te leveren t.o.v. de tewerkgestelde werklo zen. De volkstelling die voor de deur staat is een goede gelegenheid om dit voorstel niet alleen ernstig te overwegen, maar ook om te zetten in werkelijkheid, aldus de heer Van Titelboom die verder onderstreepte dat de aktie zal doorgaan, ook wanneer er een centraal akkoord komt. Nog enkele konkrete data voor Aalst: op zaterdag 14 februari zal er op de Grote Markt te Aalst een ludiek spel worden opgevoerd. De bedoe ling hiervan is de man in de-straat te sensibilizeren. Hetzelfde spel wordt opgevoerd in Ninove op 17 februari en op 15 februari zullen de militanten bijeen komen. Hun opdracht zal erin bestaan de onderne mingsraden in de fabrieken bijeen te roepen en op die bijeenkomst garanties te vragen voor de toekomst. Tenslotte zal men aansluiten bij het Vlaams Front voor het textielplan. Op die wijze wil men op de regering druk uitoefenen om de textielsektor in Vlaanderen ook de nodige bescherming te geven die hij verdient. Fietsplaten Vandaag vrijdag 13 februari in het gemeentehuis Meldert bedeling van fiets- en bromfietsplaten van 14 tot 16 u. 85 F. voor een fiets- en 135 F. voor een bromfietsplaat. Platen voor motorrijwielen kunnen alleen te Aalst op het 2E kantoor van de belastingen, bureau 17, Vlaanderenstraat 1 worden afgehaald. Meldert aan de feestdis Verleden zaterdagavond zaten heel wat Meldertenaars aan de feestdis. Abstraktie gemaakt van soupers van spaarkas sen zaten de leden van de Landelijke Gilde aan rijke taaflen in het Parochiecentrum, die van het NCMV bij André in de Dorpveldstraat en de sympatisanten van Thor Kokerij in de kantien op het voetbalterrein. Papierslag Papierslag door februari. Fietsplaten Af te halen vandaag vrijdag in het oud-gemeentehuis van 14 tot 16 u. Affligem en de streek Wat Affligem en de streek en de streek en Affligem voor elkaar betekenen kunnen, wordt onder de loupe genomen op maandag 23 februari in het Affligems kultureel centrum met als inleider niemand minder dan Abt Joannes Gierghe- beur. Daarna diskussiemogelijkheid. Begin 20 u. Naar Keulenl U kan mee met Jos Muylaert voor een ééndagstrip naar de bekende Keulse karnavalstoet op maandag 2 maart. Prijs 500 F. Prof. Robijns Ex-Meldertenaar Prof. Dr Robijns van K.U. Leuven houdt op donderdag 19 februari te Nieuwerkerken, in de Generale Bankmaatschappij, Kwalestraat 94, een voordracht met dia's en muziekfragmenten over «De Gouden Eeuw van de Nederlandse Polyfonie». Begin te 20 u. T-Dansant Volleybalklub «'t Zwaeneveld» organiseert in het Paro chiecentrum een T-D op vrijdag 27 februari. Begin te 20 u. Inkom 30 fr. Kermis! Zondag is het St.-Appolonia-kermis met begankenis tegen de tandpijn. Men maakt nu reeds voorbereidselen om in de Dorpstraat alleszins één attraktie op te bouwen voor de jeugd. We herinneren nog even aan het optreden van de alt Ria Bollen en de pianist Jozef De Beenhouwer op dinsdag 17 februari te 20.30 uur in de feestzaal van het stadhuis. Beide vormen een artistiek-harmonisch huwelijk in het liedrepertorium. Ze brengen vier liederen van Schubert waaronder het beroemde Hei- den-Röslein op tekst van Goethe; drie liederen van Hugo Wolf, niet gemakkelijk maar met een expressie ve zeggingskracht; vijf liederen van Johannes Brahms, op dat gebied wat miskend - je moet maar eens naar zijn fijnzinnige volksliederen door 'Concini- te' luisteren -; de zigeunermelodieën van Dvorak, zoals de naam het zegt, meeslepend en melodieus; en gelukkig maar dat mag worden onderstreept - drie Gezelleliederen van Lodewijk Mortelmans, waaruit zal blijken dat onze liederenschat best de vergelijking met grote namen kan doorstaan Kaarten zijn tegen 250 fr. te verkrijgen bij Rosemarijn, Rosemarijnstraat 7 te Aalst. Jeugd en W.D.B.

De Voorpost | 1981 | | pagina 15