Sportbestuurder i Albert Van Vlierberghe: een voorbeeld voor velen Voorxitter Joxef De Visscher verlaat xinkend schip S.K. Beveren lost de rol biz. 32 vreemde spelers verhinderen oplossing bij SK Lebbeke STZAAL In Sint-Niklaas afspraak. De renners j eveneens. Johny De Nul, Rik Caethoven en Alex Van Linden waren de avond voordien nog aan j het rondjes draaien in het sportpaleis te Ant werpen, waar ze hun rol i vertolkten tussen de «groten» uit het wereld- i je van de «pistiers». Invliegen «We gaan er dit sei- zoen eens invliegen,» zegt Albert Van Vlier- berghe: «Vanzelfspre kend mikken we niet op de grote internationale klassiekers. Onze belan gen liggen in de buurt. Alhoewel. De «Omloop i van Het Volk» zal mis schien een beetje te zwaar wegen voor som migen omdat de «oude» Kwaremont een moeilijk De verwikkelingen volgen elkaar in versneld tempo op bij SK Lebbeke. Dinsdagnacht gooiden voorzitter Jozef De Visscher en het door éénieder alomgeprezen bestuurslid Rudolf Van Biesen hun ontslagbrief op tafel. De tweespalt binnen het be stuur van SK Lebbeke was gapend. Dat daar uitein delijk naast het bestuur en de stakende spelers zich nog een derde groep ging bij vormen, maakte de kloof onoverbrugbaar. Die derde groep verenigde de vreemde spelers met aan het hoofd Jean-Pierre Lippens. Zij gooiden nog meer olie op het vuur. Hun taal was onverzoenlijk. Op een ogenblik dat eenieder dacht dat er een oplossing ging uit de bus komen gooiden zij een knuppel in het hoenderhok. «Met de stakers willen we niets meer te maken hebben. Nu niet. Later ook niet,» zegden ze luidop. stelde Masta zijn rennersploeg voor het seizoen 1981 De Nul, Mare Renier, witte shirt aantrekken. André Boonen, Rik Cae- De sportbestuurder gaf thoven, Jozef De Vidts, steeds hef goede voor- Emiel en Jos Gijsemans, beeld: hijzelf rijdt zo'n Charly Jochums, de honderd kilometer mee twee Benny's die toeval- per fiets om pas daarna lig ook beiden naar de in de wagen te stappen, naam Van der Auwera Na de dagelijkse groeps- luisteren, Ghislain Van training is het bij de Van Landeghem en Alex Van Vlierberghes de zoete in- Linden. Misschien zal val: een bad nemen, zich het verwondering wek- omkleden, aan tafel ken dat Ludo Schurgers gaan om een goeie brok niet meedoet, doch die te verorberen. Het is een mag zich «sparen» in het vertrouwd scenario ge- vooruitzicht van de Ron- worden: een pretje is het de van Limburg waar hij niet, steeds maar kilo- zich als geen zal «hap- meters vreten, doch het moet, want morgen py» voelen. Naast Schurgers ma ken Richard Bukacki, Mare De Smet en cyclo- crosser Leo Arnouts wordt het heilige ernst. Organizatie De improvizatie weg. Masta is vandaag eveneens deel uit van de een ploeg die tot in de Mastaformatie. details georganizeerd is. Daar heeft de debuteren- voor. (dm) dwingen, al laat het zich zo raden dat Johny De Nul, vooral dan in wed strijden waarin geen ho ge cols moeten worden beklommen, het konin ginnestuk wordt, met Mare Renier en Charly Jochums als «geheime wapens». Met de eerder beperkte kern van vorig jaar wer den merkwaardige re sultaten geboekt: Johny De Nul maakte zes keer het zegegebaar. Nu zijn de vooruitzichten nog bemoedigender, omdat de kopman stevig om ringd wordt en niet al het gewicht te dragen krijgt. Marcel Van Hauwermeiren Zo zie je dan maar: Chris Soetewey flopt weer hoog. In Düsseldorf waar de... Belgische in doorkampioenschappen werden gehouden, ging ze over 1,88 meter. Daarmee pakte ze niet alleen de nationale titel, doch hield er op de koop toe ook een nieuwe re- kor d aan oever. Chris, tot voor kort ge traind door haar echtge- noot Eli Van Vlierber- H ghe, volgt nu de raadge- vingen van Guy Moreau en boekt vorderingen. Jt A Soetewey, een vrouwtje WÊL dat om de zenuwen af te ÏÏÈh jfl reageren af en toe aan een sigaretje zit te paf- fen, ging bijna moeite- Hw loos over deze hoogte. I Meteen heeft ze een tic ket op zak voor de Euro- is eveneens op weg om pese indoorkampioen- «iemand» te worden in schappen in Grenoble. deze specialiteit. Hij til- Hoogspringen zit de fa- de zijn persoonlijk re- milie Soetewey blijkbaar kord van 2,10 meter in het bloed: broer Peter naar 2,14 meter. Verzoening was niet meer mogelijk. Zelfs ge waardeerde heren als een professor De Wiest en senator Octaaf Van Den Broeck, die beide als ombudsman fungeer den, konden ondanks vele inspanningen de standpunten niet nader tot elkaar brengen. Uit goede bron vernamen we dat er bij de stakende groep spelers heel wat goede wil aanwezig was om tot een oplossing te komen. Alhoewel hun houding, namelijk sta ken, wel moeilijk te ver teren is, maar zeker te begrijpen, hebben zij al len het algemeen belang van de klub op het oog. Dat een vierde element tenslotte nog een rol ging spelen, namelijk de houding van sponsor Permentier ten opzichte van bestuurslid Gosset, heeft de zaak niet een voudiger gemaakt. Ie mand die zo een hou ding aanneemt, stapt best op in een sportvere niging. Hoe dan ook, SK Leb beke zit tot over de kop in de moeilijkheden. De klub maakt zich in de voetbalwereld hopeloos belachelij kLebbe jee heeft een bestuur dat op niemendal trëkt» zeg gen vele Lebbeekse sportfans. Ongelijk heb ben ze blijkbaar niet... Vork aan de steel Zoals we reeds in ons blad van vorige week hebben gemeld zijn een achttal spelers van SK Lebbeke aan het rebelle ren gegaan n$dat was uitgelekt dat hun maat Leo Verhulst een hogere premie opstrijkt per punt. Het is een publiek geheim dat de SK-spe- lers bij de aanvang van het seizoen een kontrakt hebben ondertekend ver meldende dat hen dui zend frank per gewon nen punt zou uitbetaald worden. Veertien dagen geleden kwamen Johan Meert en zijn maats ech ter te weten dat libero Verhulst duizend drie honderdvijftig frank per gewonnen punt op streek, en dat die sur plus niet werd betaald door een zogezegde sponsor, maar wel uit de klubkas. Johan Meert, Eddy Van den Steen, Herman Van Mossevel de, Herman Van Lan- genhove, Danny Ver- meir, Ernie Sanders, Luc De Meersman en Luc De Waegeneer, gin gen aan het muiten en overhandigden aan het bestuur een manifest waarin o.m. wordt geëist dat Leo Verhulst de te veel ontvangen sommen zou terugstor ten in de «spelerskas». Dat inzage zou worden gegeven van het kon trakt van Leo Verhulst. Dat Eric Buytaert zou weggeveegd worden als public-relationëman en verder geen schakel meer zou zijn tussen het bestuur en de spelers. Tenslotte dat er ook geen sankties zouden getroffen worden tegen de rebellen na een moge lijke overeenkomst. Van de kant van het bestuur van SK Lebbeke werd aan de betrokken spe lers gevraagd dit mani fest te willen onderteke nen, wat echter niet ge beurde. Hierop nam de klubleiding de beslis sing, namelijk de schor sing van de acht spelers. Niet om de poen Maandagavond beleg den de zogenaamde «re bellen» een perskonfe- rentie in het vroegere lo kaal bij Jozef Pissens. Woordvoerder van de groep was Johan Meert, de man die vorig seizoen nog was uitgeroepen ge worden, en terecht trou wens, als de meest ver dienstelijke speler van SK Lebbeke. «Ons is het niet om de poen te doen,» zegde Jo han in naam van de groep. «Wij vragen geen kilometervergoedingen, geen maandgeld, geen hogere premies. De ak- tie die we voeren is al leen maar afgestemd op gerechtigheid. Ons kan het weinig geven dat de ene speler meer verdient dan de andere. Maar het mag in geen geval ten koste van de klubkas gaan. Volgens Johan Meert groeide men tij dens een vorige week ge houden vergadering, sa men met het bestuur, naar een vergelijk toe. Maar speelden de vreem de kontraktspelers en trainer Schöning hier wel efen erg negatieve rol met het gevolg dat het opzet mislukte en de kernspelers Johan Meert. Eddy Van den Steen, Herman Van Mossevelde, Danny Ver- meir, Ernie Sanders, Luc De Meersman, Her man Van Langenhove en Luc De Waegeneer zich aan de afspraak hielden namelijk niet aantreden op Latem. Tijdens de samen komst met de pers door de stakèride spelers be legd, kwam tot uiting dat alles start bij de zaak Denderhoutem en Leo Verhulst en de staking in geen geval was inge geven met het inzicht een hogere winstpremie op te strijken. Het optre den van hogergenoemde spelers heeft volgens Jo han Meert tot doel SK Lebbeke een nieuw ima go te geven. Paal en perk te stellen aan de onverkwikkelijke prak tijken, toegepast door het huidig bestuur. De willekeur van boetes en schorsingen die worden opgelegd. Ook het be heer (Lebbeke zou over vijf kassen beschik ken!!!) en de transfert- politiek van de klub werd sterk aangevallen en met tal van voorbeel den gestaafd. In het ganse pleidooi dat Johan Meert in naam van de aanwezige medestaken- de spelers voerde, werd zeer sterk van leer ge trokken tegen be stuurslid Eric Buytaert, die volgens de woord voerder in alle mogelijke facetten zijn bevoegdf - den te buiten gaat. Een sterk staaltje is dit verband de affa om en rond Hans Sc ning en de sponsor, van Buytaert-hims waarvan nog geen fra in de klubkas is te ret gekomen. Een en an werd bevestigd door aanwezige penni meester Hemelaere er bestuursleden Gosset Van Biesen. Uit gans uiteenzetting van spx Johan Meert büjkt het in het geheel 1 snor zit met het be van SK Lebbeke wat eraard weinigen zal rassen na alles wat eerder op het Konl goed te beleven viel. V wonderlijk is wel t j voorzitter De Vissch op dat ogenblik nog 1- 1 tijd niet ontslagnemend, j zich hier eerder'beschei- den op de achtergrond j houdt in plaats van zijn j rechten als voorzitter te doen gelden. We hebben immers menen te ver- staan dat de stakende spelers hierop precies hun hoop hadden ge steld om SK Lebbeke het nieuwe imago te geven waarvan Johan Meert sprak. Duidelijker nog dat ieder bestuurslid de taak die hem is toegewe zen behartigt en zich geen funkties zou toeëi- genen waarvoor hij niet werd uitverkoren. Hier mee werden nogmaals de batterijen extra scherp gericht op be stuurslid Buytaert E.D.M. SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Masta stelt «nieuwe» ploeg voor VRIJDAG 13 FEBRUAR11981 In Lebbeke hadden de «rebellen» een en ander te vertellen over de gang van zaken bij «hun» Sportkring, (v) Zo zie je dan maar: vorig jaar startte Masta zeer Zoete inval bescheiden. Maar in 1981 «staat» het team er In tegenstelling tot opnieuw. Veel sterker en beter begeleid omdat andere ploegen trok Van Albert Van Vlierberghe, de man met jaren ervaring yiierberghe met zijn J in het profpeloton, als sportdirekteur werd aange- Masta-s naar het trokken. De ploeg, 16 man sterk, werd donderdag- Zuiden om er te oefenen, namiddag in Malpertuus te Sint-Niklaas voorge- Het ^tekent allesbehal- ste^- ve dat de renners er een Jozef Jamaert. de Mas- te verteren brok is. Maar lange winterslaap van tabaas, de heer Peeters het is toch uitkijken maakten. Dag na dag die een bouwonderne- naar de mannen van streken ze neer in de ming runt. Petrus Bo- Masta in de «Ronde van Bergstraat te Belsele- ghemans van BBS en de Limburg». Waas, waar «Huize Van heer Wuytack die voor Voor Gent-Gent selek- Vlierberghe» de haven de kledij instaat, waren teerde Van Vlierberghe was en is van de profs vanzelfsprekend op de twaalf renners: Johny die in 1981 het blauw- de sportbestuurder voor gezorgd. Een sportbe stuurder die verwacht dat zijn discipelen in de loop van de komende we ken en maanden meer maals in de publiciteit komen door hun goeie prestaties. Niet allemaal zijn de Mastarenners geboren geboren winnaars doch stuk voor stuk zijn ze bekwaam op hun beurt een zege af te

De Voorpost | 1981 | | pagina 17