ent trove V oetbaluit slagen Lokeren naar Amsterdam Supportersklub 'I Noleken heeft wind in de wieken Rumoer rond Lubanski? GARAGE S483697 Zondag, dus daags na de wedstrijd op Lierse. worden de Lokerse spelers en trainers op een prima initiatief vergastZij krijgen vanwege de klub een familie-uitstap aangeboden, die het nuttige aan het aangename moet paren. Zij reizen immers af naar Nederland en zullen daar AZ kunnen aan het werk zien tegen Excelsior Rotterdam. Trainer Haesaert volgde AZ reeds in zijn wedstrijd tegen P.S.V. De 67-ers gingen in Eindhoven met vlotte 0-3 cijfers winnen. Kommentaar van de Lo kerse trainer «Het is een indrukwekkend elftal met veel talent dat er bovendien keihard tegenaan gaat. De eerste helft was misschien jets minder, maar tijdens de tweede bevestigden zij hun lovende repu tatie. Zij lijken mij een bijzonder goed georgani seerd team met een korte bewaking. Wij zullen vooral een beroep moeten doen op ons hoger tech nisch spel. Onze kansen wil ik fifty-fifty schatten. AZ-trainer Kessler was op zijn beurt te gast op Daknam om Lokeren te volgen Voor de wedstrijd betrad hij het Lokerse veld, dat er langzaam als een ordinaire akker begint bij te liggen, nam een hand vol grond en stak die in een plastiekzak. Of hoe te ver doorgedi-even professionalisme tot excessie kan leiden. Zijn kommentaar achteraf was eerder karig en weinig zeggend. Wat had je anders verwacht? Lo keren was vandaag ongetwijfeld het beste team, vooral fysiek groeiden zij gedurende de tweede helft boven hun tegenstander uit. Het middenveld en de verdediging hebben een sterke indruk gelaten. Jam mer dat Larsen er niet bijliep, ik wou namehjk graag zijn reputatie aan de werkelijkheid toetsen. Ook al zal hij er bij ons niet bijzijn. Maar zoals je weet wordt de kwartfinale in twee beurten gespeeld. De ontknoping ligt dus hier op Daknam.. met Larsen. Maandag nam Lucien Swartelé. administratief bediende bij Lokeren, ontslag. Een opvolger werd vooralsnog niet aangewezen. Roland Ingels werd door de gemeente Ever gem uitgeroepen tot Sportlaureaat 1980». Een hartelijk proficiat ook van onzen twege voor deze toegewijde klubspeler. De huldiging heeft plaats op 20 maart a.s. De kampioenschaps wedstrijd Sporting Lokeren- R. W.D.M. voorzien voor zondag 1 maart werd ver vroegd naar zaterdag 28 februari te 20 uur. Voor de supporters de gelegenheid om op 1 maart karnaval te vieren, voor de spelers 1 dag meer rekuperatie met het oog op de wedstrijd in Alkmaar op 4 maart. Het Lokers sekretariaat ontving slechts 2.000 toegangskaarten voor de wedstrijd in AZ. Die blijken reeds allemaal doorverkocht zodat de Entente der supportersklubs ons verzocht volgend bericht af te drukken: De Entente der supportersklubs van Sporting Lokeren organizeert in samenwerking met Boey- kens Reizen en Autocars Bambi-Mees de reis naar Alkmaar Nederland met autocars in karavaan onder begeleiding van de V.A.B.-wacht op de weg Prijs: 240 fr. Vertrekuren9 uur en 14u30. Toegangskaarten voor de voetbalmatch zijn verze kerd voor de medereizenden met deze autobussen aan volgende prijzen: overdekte staanplaatsen. 250 fr., tribune 475 fr. Inschrijvingen tot 1 maart bij Boeykens Reizen, Markt 40 te Lokeren, tel.: 091/ 48.49.91. R. COREMANS 18 -13.2.1981 - De Voorpost SC Lokeren-Winterslag 4-1 nam Lokeren hierom- trent alle twijfels weg De door de Lokerse oefenmeester vooropgezette met nog twee doel- vijf op zes werden afgelopen zondag tegen Winter- punten, slag rondgemaakt. Bij de Waaslanders wil men Een hoekschop van immers punten hamsteren om zich veilig te stellen Verheyen kwam achter- voor een nieuwe deelname aan de Uefa-cup en een aan bij Lubanski te- reserve opdoen voor de komende loodzware maand recht, die klaarkijkend maart. Suksessen in deze periode kunnen immers achteruit kopte tot bij de motiveren, maar er kan ook ontmoediging optre- inlopende Eddy Snel den bij minder fraaie resultaten. ders. Eddy doorgaans Van een echte wedstrijd was er tegen de mijnjon- niet zo geluksvol bij het gens weinig sprake. Het klasseverschil en een erg afronden, knalde dit vroeg doelpunt beletten de Limburgers immers keer wel laag en on- hun goede intenties ten uitvoer te brengen. houdbaar in: 2-1. Toen er werd gedraaid met een 3-1 voorsprong Het Lokerse kombina- dacht iedereen onwillekeurig aan twee weken te- tiewerk bleef zo inge- mg, toen Berchem in de tweede periode ook nog wikkeld dat er slechts evenmaal werd getrakteerd. Zo ver kwam het weinig progressie werd chter niet. Win ter slag was niet zó zwak als hun gemaakt. En toch viel oitwerpse voetbalbroeders en ook bij de thuisploeg twee minuten voor rus- 3heen de doelpuntenhonger dit keer niet zo groot, ten nog een derde doel punt, het eigenaardigste nog wel. Ex-Lokeraar Van Lessen wou de bal met een verre, forse trap ontzetten maar keilde de bal op het voorhoofd van Lubanski. Nog vooral eer de Pool van deze on verwachte kopbal beko men was, lag hij reeds in de armen van zijn jui chende ploegmaats. De bal was immers hoog achter De Bree in de tou wen verdwenen: 3-1. Veer brak Na de rust flakkerde Win terslag nog even op om vooralsnog het tij te doen keren. Zij bedien den zich hierbij van de buitenspelval om het speelveld zo klein moge lijk en de Lokerse aan vallers zo ver mogelijk van hun doel te houden. Daar hadden de Waas landers echter weinig boodschap aan. Vooral onder het foerierschap van een uitstekende Ver heyen en een vrijwel konstant bewegend Pools duo vooraan werd Winterslag van de res terende hoop beroofd. Ook de hardwerkende Snelders en de reeds eer der geciteerde Dobias en Somers mogen hierbij betrokken worden. Een kwartier voor af fluiten werden de eind cijfers bereikt. Lato knalt op De Bree, die de bal loste. Lubans ki werkte de bal achter uit tot bij Verheyen, die zijn naam als produk- tiefste middenvelder alle eer aan deed: 4-1. Lubanski zelf was ook nog eens dicht bij een doelpunt. Met zijn ver fijnde techniek kontro- leerde hij de bal in de kleine rechthoek, maar trapte dan op de opko mende De Bree. Het enige tegenwerk van Winterslag in de tweede periode was een schot van Van Woerkum en een nipt naast getrap te vrijschop van Theunis in de slotminuut. Robert COREMANS boom, Snelders, Dobias, De Schrijver, Dalving, Verheyen, Somers, Lu banski, Mommens, Gud- johnsen en Lato. Winterslag: De Bree, Kaes, Billen, Van Les sen, Lambrichts, Weis, Davids, Pierre Denier, Theunis, Mathieu De nier, Van Woerkum. Vervangingen: 63' Gud- johnsen door Ingels. Doelpunten Eerste helft 3' Verheyen 28' Van Woerkum 36' Snelders 43' Lubanski Tweede helft Anderlecht-SK Beveren 2-0 SC Lokeren-Winterslag 4-1 Seraing-Eendracht Aalst 3-0 SK Sint-Niklaas-Ha8selt 0-1 Jong Lede-Roeselare 1i Racing Tienen-Eendracht Zele 2-1 Merksplas-VW Hamme 1-1 Latem-SK Lebbeke 0-0 KA V Dendermonde-Klub Ronse O-1 Racing Wetteren-Lokerse 2-2 Kemzeke-Ol8a 2-0 Temse-St-Pauwels 0-0 Robur-Excelsior 1-0 St.-Gillis-Waas-Adegem 2-0 Vrasene-Maldegem 0-1 Oudegem-Etikhove 2-1 SK Aalst-St.-Lievens-Houtem 5-1 Buggenhout-Denderhoutem 1-0 Eendracht Meldert-Bevere 2-1 Herzele-Burst 1-1 Terjoden-Oudenhove 0-0 Boekel-Nieuwerkerken 1-3 Bambrugge-Sp. Geraardsbergen 6-1 Kerksken-Vlierzele 1-0 Winnik-Mere 0-1 Klinge-Grembergen 1-5 HO Kalken-Stekene 1i Wieze-Smaai g-2 Waasmunster-Thor Meldert 0-0 Bazel-Berlare 1-3 Haasdonk-Wilskr. Moorsel 0-0 Melsele-Baasrode 1-3 Kallo-Eendracht St. -Gillis 0-1 Schellebelle-Th. Destelbergen 11-0 SK Overmere-V alen tino's Overmere 6-1 Bavegem-Oordegem 0-0 Heldergem-Serskamp 3-0 Erondegem-Aaigem 0-1 Smetlede-O Wetteren 2-2 ■Edixvelde-Massemen 2-3 Doggen-Lutterzele 2-2 Hofstade-Baardegem 4-0 Herdersem-SK Erembodegem 6-1 Rapide Lebbeke-Opdorp 1i Wichelen-Opstal 3-0 Schroever8 Moorsel-Gijzegem 2-2 Schoonaarde-Boon wij k 1-1 Moerbeke-Sombeke 1-5 Heikant Zele-Kieldrecht 2-1 Verrebroek-White Boys 1-4 Kruibeke-Gerda 2-0 Meerdonk-SK Lokeren 0-2 Klein Laar Vrasene-Hoogeinde 2-1 Rupelmonde-Eksaarde 3-3 Lubanski kopt op doel, ditmaal zonder sukses (SC Lokeren-Winterslag 4-1) (dm) Het feest was noch tans reeds na drie minu ten begonnen. De pion nen op het veld werden nog maar even bekeken of daar deed Verheyen ons al naar het schrijf gerief grabbelen. Bob Dalving ontfutselde dc bal, Eddy Snelders zond verrassend tussen enke le verdedigers door en Ftené schoof met overtui ging voorbij De Bree: 1- 0. Later kregen we dan wel een half uur de tijd om de beide ploegopstel- lingen onder de loup te nemen, want bij Loke ren maakte de gehaast heid plaats voor lang zaam opbouwwerk, zon der veel overtuigings kracht en Winterslag zette zich wel voldoende in, maar was zelden ge vaarlijk voor de kooi van Hoogenboom. Even taktisch kijken dan. De voorliefde van de Lokerse oefenmees ter, de aanval met veel mensen te bevolken, kreeg nog eens prakti sche uitwerking. Want naast Lubanski. die de gele Larsen verving, werd ook Gudjohnsen in de ploeg gehaald ten koste van Roland Ingels. Somers en Dobias moch ten eveneens hun opruk kend hartje ophalen. Zij deden dit trouwens met zoveel bravoure dat herhaaldelijk spontaan applaus aan hun adres loskwam. Het harde labeurwerk van de Limburgers le verde in de 28ste minuut toch vruchten af. Dobias had Weis tegen de grond gewerkt en Davids trap te de vrijschop ter hoog te van de cornervlag hoog voor doel. Van Woerkum veerde op en kopte ongedekt aan de eerste paal binnen: 1-1. Het zag er toen even naar uit dat de wedstrijd naar een meer evenwich tiger partij zou evolue ren, maar nog voor rust fanlomeain i kans Meteen knal van een scho, maak. Snelders er 2-0 van. ,SC Lokeren-Winterslag 4-1 „dm) De ploegen: SC Lokeren: Hoogen- 33'Verheyen 4-1 Scheidsrechter: Soenens Toeschouwers: 7.000 Weis kan Verheyen niet stoppen en René klopt De Bree voor de eerste maal. (SC Lokeren-Winterslag 4-1) bracht in een gevatte speech hulde aan hun nieuwste telg. Zijn oproep aan trainer en spelers om voor de wedstrijd de sup porters te komen groeten werd op spontaan applaus van de aanwezigen ont haald. Jean Rombaut gaf als sekretaris nog enkele praktische richtlijnen mee. Namens de beheerraad had dokter De Ryck het over een verborgen verlangen van deze raad om zowat in het hol van de leeuw (lees Beveren) een Lokerse sup- AZ UIT ALKMAAR HOUD U MAAR AL KLAARI Onder het dubbele peter- schap van Maurice De Schrijver en Mare Verbrug- gen werd maandagavond de 31ste Lokerse supportersklub opgericht. In het bevlagde lokaal 't Mo- leken te Waasmunster wa ren bènevens de beide pe ters ook nog trainer Hae saert, Miss Sporting en de spelers Dobias, Mommens, Lubanski, Snelders en So mers aanwezig. In naam van de Entente nam ad interim voorzitter De Soete het woord en portersklub opgericht te zien. Trainer Haesaert ten slotte dankte vanwege de> aanwezige spelers en verge leek een supportersklub met een b.h., die moet dienst doen als steun voor de klub. hebben. Het Moleken draait in ie der geval! R.C. Als de nieuwe supportersgroep zich naast het veld even luidruchtig gedraagt als tijdens de di verse speeches, belooft Lo keren een sterk vokale groep binnen haar stadio nmuren gebracht te Geruchten over een eventueel vertrek van Lubanski naar Amerika hebben in Lokerse sup porterskringen enige deining verwekt. Wat voorbarig echter want van Lokerse bestuurszij de is men terug rond de tafel gaan zitten met hun Poolse gastspeler om tot een nieuw ak koord te komen. Lu banski zelf drukte voor zichtig de hoop uit in Lokeren te kunnen blij ven voetballen. Een mo gelijkheid speler-(jeugd- trainer is hierbij niet onmogelijk. Bij het ter perse gaan was nog geen akkoord bereikt, maar dat zou eventueel nog wel kunnen tijdens de aan gang zijnde week. Ook met Mommens, De Schrijver, Ingels en Gudjohnsen dient aan de onderhandelingstafel aangezeten, gezien hun kontrakt eveneens dit jaar afloopt. R.C. HET WERD DE MIJNWERKERS ZWART VOOR DE OGEN EN HEEL LOKEREN WAS ZEER OPGETOGEN)

De Voorpost | 1981 | | pagina 18