Te zware score M aratonman Lodewijckx Nationale voetbal kom petitie Eendracht Aalst: verrast door tempowisselingen Eendracht Aalst: match van de waarheid Leo De Smet: tot einde seizoen Vier strafschoppen, t is straf De Voorpost - 13.2.1981 - 19 Seraing - Eendracht Aalst 3-0 Seraing. Deze topmatch in tweede nationale groeide uit tot een spannend en technisch hoog staand kijkstuk. Niettemin zijn de 3-0 eindcijfers te zwaar op het passief van de bezoekers, die aardig meedraaiden, regelmatig de neus aan het venster staken, maar inzake afwerking faalden. Kon Aalst langs Salvador (duidelijk onvoldoende hersteld van zijn schouder kwetsuur), Ferrera en Van Roy in de zone van de waarheid weinig dreigen, dan liepen in de rangen van de thuisploeg elementen als Oblitas, Rojas, Sljivo en Fimiani rond, die de wedstrijd volledig naar hun hand konden zetten. De match zelf ving zeer evenwichtig aan met op het middenveld een vlot kombinerend Aalst, onder de algeme ne regie van een klaar ziende Arnolis. Eigen lijk een beetje tegen de gang van zaken in kwam de thuisploeg rond het kwartier op voorsprong. Op een al gemene aanval van Se raing, getekend met snelle balwisselingen, kreeg de Aalsterse de fensie de bal onvoldoen de weg uit de 16 meter zone. Uit dat geharre war was Sljivo ter plek ke om Trappeniers van dichtbij kansloos te ver slaan. Aalst liet zich door die vroege treffer niet ontmoedigen, ging weer manmoedig aan vallen zodat Seraing zich verplicht zag het Eendrachttempo te gaan drukken. Langs de an dere kant van het ter rein was het weer Sljivo die zijn ganse techni sche bagage kon etale ren en nog dicht bij een doelpunt kwam. Na de kampwisseling haalde de plaatselijke trainer Yves Baré zijn spelmaker Fimiani in voor Verlaine, die, terug uit een blessureperiode, het nodige ritme miste. Deze zet wierp al dade lijk de nodige vruchten af. Goffin, onvoldoende in de gaten gehouden, schoot op rechts snel uit de startblokken, bedien de Rojas met een typi sche Engelse voorzet en Aalst stond meteen voor een zeer moeilijke opga ve. Nochtans kreeg Een dracht op de 63ste mi nuut een kans tot 2-1 terug te keren toen Van Roy met een krachtige kopslag naar het kruis mikte. Horvat blokkeer de met een briljante ref- leks dit Aalsterse dpel- pogen. Tien minuten voor affluiten kwamen tenslotte de overdreven 3-0 cijfers op het score bord dank zij een loeier vanop ruim 30 meter van de absolute uitblin ker Sljivo. Alles bij me kaar werd het te Seraing een aangename partij voetbal, met een verdien de overwinnaar en een overwonnene die met op geheven hoofd het veld mocht verlaten. Ref Bracke leidde voor 4.500 toeschouwers. Seraing: Horvat, Goffin, Piroton, Grosjean, Rup- cic, Verlaine (46' Fimia ni), Maréchal (52' Fa- stré), Rojas, Sljivo, Öbli- tas en Van Heusden. Eendracht Aalst: Trap peniers, Stallaert, Van Kemseke, Cornelis, De- sanghere, Sergeant, Dierickx, Arnolis, Fer- rerra, Salvador en Van Roy. Doelpunten 15'Sljivo 1-0 46' Rojas 2-0 80' Sljivo 3-0 Gele kaart: Piroton. A. BLOCK Eendracht Aalst zorgde op Seraing voor een waardige repliek. Dat vernamen we uit de mond zowel van vriend als tegenstander. Een dracht werd echter tweemaal op een kruciaal moment in de wedstrijd te grazen genomen. De eerste keer lagen zowel Stallaert als Van Kemseke aan de basis van die eerste thuistref- fer. Onmiddellijk na de rust kwam Dierickx iets te laat op de bal zodat Trappeniers voor de tweede keer voor een hopeloze situatie kwam te staan. Kon Aalst goed meedraaien op het middenveld en zelfs keurig kombineren wat meermaals applaus uitlokte, dan liep het alle maal spaak aan de zestienmeterlijn. Salvador, slechts beschikkend over vijftig procent van zijn krachten, ontbrak het duide lijk aan kracht om iets te forceren en vermits ook Ferrerra, licht gekwetst op de vrijdagtrai ning, maar zijn kwetsuur verdoezelend, niet aan zijn trekken kwam, stagneerde de Aal sterse aanval in de zone van de waarheid. Een positief punt is wel het feit dat Een dracht is blijven knokken op Seraing en dat onderstreept meteen dat het mentaal front niet gebroken is. Niettemin gaf trainer Heylens na de wedstrijd grif toe dat Seraing de zege verdiende. «Het is een team dat technisch zeer begaafd is en vlot kan overschakelen naar een hogere snelheid. Die tempowisselingen hebben ons zeer gedaan. Alles bij mekaar ben ik wel een beetje ontgoocheld omdat we er niet in ge slaagd zijn na die reeks ophefmakende rezul- taten tenminste één puntje uit de brand te halen,» aldus Georges Heylens. Ondertussen blijven de kansen op een periodetitel gaaf vermits ook KV Mechelen en Tongeren steken lieten vallen. De ontmoeting van zondag a.s. Aalst-SC Charleroi zou wel eens de voetbaldag van de waarheid kunnen worden voor de poulains van voorzitter Daelemans. SC Char leroi presenteerde eveneens een serie ophef makende performaties en heeft zich netjes in het spoor van leider Tongeren weten te plaat sen. Voor Georges Heylens wacht deze week bovendien extra-werk. Hij zal voor het treffen tegen SC Charleroi niet kunnen beschikken over Geert Van Roy (zes gele strafpunten) en in de loop van de week speelt Eendracht een oefenpartij tegen stadsgenoot SK Aalst. Uit die konfrontatie zal moeten blijken wie van Imbert, Limpens en Vermeulen de meeste kans maakt op in de basis opgenomen te worden. Langs de andere kant heeft ook Hey lens nog een andere vervanging in zijn achter hoofd. Maar wie of wat wilde hij nog niet kwijt. A.B.L. In Brussel is Leo De De heren van het be- Smet zeer bekaaid weg- roepskomitee tilden gestuurd: de man uit zwaar aan het verslag Steendorp die voor Een- van Constantin. Intus- dracht Aalst voetbalt, sen zitten zowel de klub kreeg een schorsing van als de speler zelf met de vijf weken opgelegd gebakken peren, door het sportkomitee De Smet beweert met van de Belgische voet- de hand op het hart dat balbond. hij «niets deed». Er zal nu alles in het werk wor- Leo ging in beroep, den gesteld om de zaak Daar werd een zwaar door het Uitvoerend Ko- verdikt uitgesproken: mi tee te laten behande- op de strafbank tot het len, doch dat wordt geen einde van dit seizoen. De lachertje omdat een pro- Smet werd, volgens het cedurefout moet kunnen rapport van ref Constan- ingeroepen worden om tin, beschuldigd van door de hoogste bonds- ipuwen naar de man in instantie te kunnen ge let zwart. hoord worden. Leo De Smetout tot volgend seizoen, (per) Na Seraing wordt Eendracht Aalst zon dagnamiddag a.s. op nieuw gekonfronteerd met een koploper, met name SC Charleroi. Voorzitter Daeleman, die een ganse week al loopt te sakkeren omwil le van de eigenaardige behandeling van de zaak Leo De Smet vóór het beroepskomitee, ziet de ze nieuwe topmatch met een gerust hart tege moet. «SC Charleroi is een ploeg die ons beter ligt dan Seraing, een forma tie die op verplaatsing een deel van haar moge lijkheden verliest. Het zit er dus in dat we de volle pot kunnen verove ren,» aldus de Een- dracht-president. On dertussen werd in de loop van de week trainer Heylens gekonfronteerd met een heleboel moei lijkheden in verband met het samenstellen van het fanionteam. Te gen de Karolingers zal hij in ieder geval niet kunnen rekenen op Jamaar zo niet héna één keer klop j blijven wij nog bij de top.! spits Van Roy, ge- volge een griepaanval, schorst om geel. Corne- Ferrerra klaagt over lis was bedlegerig inge- pijn in de liesstreek en Stallaert uitte rugklach ten. Georges Heylens koestert niettemin de hoop dat tegen het einde van de week de zieken opgelapt zullen zijn. Sal vador van zijn kant is weer gevechtsklaar aan honderd procent. Die zal zich tegen Charleroi dubbel en dik moeten in spannen vermits hij in zijn nabijheid de flitsen de demarrages van Van Roy zal missen. Bij het doorzenden van deze voorbeschouwing stond nog geen ploeg op pa pier. Men wil tot het laatste ogenblik afwach ten wie tenslotte be schikbaar zal zijn voor de match van de waar heid en misschien met een de laatste kans op een periodetitel. Aalst mag zijn ambities nog niet begraven zondag komen de Zebra's aandraven •ia >K Sint-Niklaas-Hasselt 0-1 Het staat wellicht in de sterren geschreven dat Iportkring Sint-Niklaas naar de derde nationale noet. Daar dan even tot rust komen om dan te *Toberen opnieuw dat plaatsje een trapje hoger te ^feaan bekleden. Wie de uitslagen aandachtig beke ken heeft, moet nu wel tot die konkluzie komen. Beter gezegd: alles zal nu afhangen van wat de andere ploegen die in degradatiegevaar verkeren, 'zullen presteren. Wankele hoop, maar hoop doet nog (altijd) leven. Met de ministers Claes en Willockx op de tribune, 'heeft Sportkring het beste gegeven van wat het in ;huis had. Maar het mocht niet baten. Hasselt 'speelde heel wat geprononceerder, wat inhoudt dat de kollektiviteit integer bleef. Daar precies heeft de (thuisploeg gefaald. De fouten weet men duidelijk zitten, de remediëring zou normaliter moeten vol gen, maar dat is andere koek. bewees hij dat, eveneens in de aanvangsfaze toen Lambrechts alleen voor doel verscheen, maar de bal toch door Smetje zag ontfutseld. Keurig werk was dat. Even voor het afsluiten van het eerste kwartier, leek Sport kring geklopt.. door pech Een schot van Sil- liard werd in extremis door Van Haevere hoog omgebogen, het boog- balletje belandde ei zo na achter de laatste man bij Sint-Niklaas. Ondertus sen was het duidelijk dat Sportkring de wedstrijd het liefst via de linker flank wou laten verlo pen waar Bevers op en neer kon draven. Het enige doelpunt kende echter zijn oorzaak pre cies aan de andere zijde. Dewaleffe was doorge drongen tot in de SK- verdediging, Lacroix volgde zijn mannetje mee, tackelde hem éch ter binnen de fatale zo ne, wat Goethals foutief in de ogen scheen: straf schop na een goed half uur spel. Put zette Smet op het verkeerde been en Sportkring kon aan de achtervolging be ginnen. En dat lukte bijna. Want schoten van Be- Op een drassig veld, mét regen en wind als toemaatje, trokken beide partijen voor een goeie wedstrijd van start, dit onder de leiding van Guy Goethals, ofte de zoon van de befaamde Raymond. Die man zal het wel verkorven heb ben bij de Sportkringers want zoals later blijken zal, blies hij geen penal ty, daar waar hij het (terecht) kontra Sportkring wél had ge daan De meest opvallen de figuur in deze toch spektakulaire wedstrijd, was ongetwijfeld Lode wijckx. De man die zon dag gemakkelijk de ma- ratonafstand heeft afge legd zwoegen en zwe ten, niet afhouden, dat was zijn devies. Al van bij de aanvang wees hij trouwens de weg naar een doel: een pass van Wouters belandde feil loos bij deze middenvel der maar doelman Her mans was even vlug bij de bal als zijn tegenstan der. Toch zou deze faze een eerste hoekschop op leveren. Met Jan Smet in doel, werd eveneens naar diens prestatie uit gekeken. Hij kreeg een feilloos achter zijn naam. Een eerste maal vers, na heus goed kom bineren in de SK-lijnen, een kopbal van Bruno Van Bladel noopten Her mans tot flinke parades. Toen Lacroix door Ko- nings opzij werd gezet, claimde iedereen op nieuw een strafschop, maar hier hield Goethals het bij een hoekschop. Merkwaardig toch. Na de rust werd Cor nelis, lui en weinig bij het spel betrokken, door Rodrigo vervangen. Het systeem is bekend: La croix zorgt voor de af leggertjes en de jonge Sint-Niklazenaar moet dan maar in zijn centra le positie proberen een doelpunt te scoren. Niet onaardig, het is een sys teem dat bij de provin ciale juniores werd uit getest-met positieve re sultaten, goed werd be vonden. Rodrigo kreeg trouwens meer dan één kans om zich in de kij ker te spelen. Zo was er kort na rust, de hoek schop van Bevers die door Hermans pardoes in de voeten van Rodrigo werd gepuncht. I.p.v. onmiddellijk zijn kans te wagen, legde Sint- Niklase Guy de bal nog eerst goed. Nou ja, zo verspeel je het leder bin nen de kortste keren, wat dan ook gebeurde. Hasselt werkte in die pe riode erg remmend op het spelbeeld. Terug speelballen waren dan ook legio. Een grote fou- tenlast eveneens Sportkring drukte dan maar verder het gaspe daal in, beukte op de ver sterkte verdediging, maar kon maar geen uit weg vinden tussen het bos van benen. Een schot van Ivo Wouters geraakt niet door de verdediging van de Limburgers (SK Sint-Niklaas-Hasselt 0-1) (pm) Rodrigo dan maar weer. Een kopbal werd naast het linkerdoelhout door Van Hove uitge haald, en even later toen De Groote zijn jonge me- demaat alweer op de goede plaats vond, was er opnieuw een keurige Hermans nodig om zijn doelgebied gaaf te hou den. Maar ook Smetje deed zeer knap werk: po gingen van Dewaleffe werden netjes onschade lijk gemaakt. Sint-Niklaas verloor Uitleg die men aan de Watermolendreef wel graag zal horen maar waarmee men nauwe lijks gediend is. Volgen de zondag trekt Sportkring naar Boom, dat momenteel in een mindere periode zit. Wie weet of daar de bakens niet een beetje verzet zullen worden. De ploegen: SK Sint-Niklaas: Smet, De Groote, Van Haevere, Beirinckx, Van Bladel, Nijs, Lodewijckx, Be vers, Wouters, Cornelis en Lacroix. Hasselt: Hermans, Van Hove, Dewaleffe, Enne- kens, Konings, Kerst ges. Silliard, Mees, Reenaers. Lambrichts, Put Doelpunt 36'Put(strafsch.) 0-1 Wijzigingen: 46' Rodri go i.p.v. Cornelis: 74' Huybrechts i.p.v. Enne- kens en 76' Veraa i.p.v. Lambrichts. Kaarten: geel voor Luc Van Haevere (onderuit halen van Lambrichts) Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Goet hals (Pollet, Crabbé) Omer Van Boxelaer: (enkele dagen ziek tij dens de periode die de wedstrijd voorafging, toonde zich verre van optimistisch): «Het is om terug ziek van te worden,» zo klonk het. «Ik vraag me eerlijk af hoe men hier in het verleden heeft getraind. Een bal in één tijd spelen, kent men niet bij Sportkring en dat is toch een primair element uit de voetbalsport. Op niet minder dan twee zondagen tijd, kreeg Sportkring Sint-Niklaas niet minder dan vier strafschoppen tegen. Dat geeft na tuurlijk te denken. Normaliter is het zo dat een ploeg die helemaal onderaan de rang schikking staat, weinig mag mispeuteren of er wordt naar de witte stip verwezen. Daar is niks tegen te doen. Enkel oppassen. We spre ken hier niet over de wedstrijd op Aalst, omdat we die niet gezien hebben, noteren enkel dat mensen die het kunnen weten nogal eigenaar dig doen over de aldaar toegekende zwaarste sankties. Maar goed, dat is voorbij. Lacroix was zondag jl. de dader. Dewaleff, een uitgekookt én verstandig speler, kwam sterk in snelheid, vrij plots afgezonderd, schuin links voor het doel van Smet. De tackel volgde en de Hasseltse achterspeler ging par does tegen de grond. Toen echter Lacroix aan de overzijde dan, nogal bruusk opzij werd geslingerd door pien tere Konings, leek Goethals plots niet meer bereid de zwaarste sanktie toe te kennen, wél een hoekschop. En als even later Konings opnieuw het voetje liet hangen toen De Groote de backarea binnendook, kon ook daar geen fluitsignaal af. Wat helemaal niet betekent dat Guy Goethals een slechte wedstrijd achter de rug zou hebben gehad zondagnamiddag. In tegendeel, al zijn andere intercepties waren korrekt. Bovendien is het duidelijk dal oiu^c^geus niemand de bal komt opvragen, enkel Lode wijckx lijkt dat in zijn voetbalhersens te heb ben ingeprent. Kijk, ze hebben vandaag twee stevige fouten gemaakt: ofwel speelden ze de bal té snel naar voren wat inhield dat de voorspelers eerst en vooral het ronde ding mochten gaan betwisten met balverlies als gevolg, ofwel vertrok men vanuit het midden veld te lateraal zodat men voor de backlij n tot komprimeren gedwongen werd waarbij de spitsen er helemaal niet meer konden uitko men. Zeker als bleek dat in de tweede periode Hasselt vond dat het voldoende voetbal had gespeeld.» Of Cornelis na zijn wanprestatie nu afge schreven wordt? Helemaal niet, aldus Van Boxelaer, we blijven bij onze oudere kern, jeugdigen in de brand gooien staat nu gelijk met komplete zelfmoord. Daarmee konden we het dus stellen. Het lijkt nu bijzonder duidelijk dat na het verdwij nen van échte doelschutters als Zidane en Veyt, Sportkring louter een gebrek heeft aan talent, dat bovendien technisch vaardig is. Niemand, op uitzondering van Gino Nijs, lijkt in staat een bal in de lucht netjes op de voet te amortisseren. Of het terrein nu op sommige plaatsen drassig lag of niet, doet hier zelfs niet ter zake. Voor SK staat er nog één punt op het programma: zoveel mogelijk punten vergaren opom het even welke wijze en uitzien naar wat de andere degradatiekandidaten zullen preste ren. Merkwaardig toch: de twee ploegen die vorig seizoen nog de eindronde speelden, ben gelen nu beide aan het staartje van de rang schikking. Het geeft een goed beeld weer van de «kwaliteit» van de huidige tweede natio- nale André GOVAERT

De Voorpost | 1981 | | pagina 19