Leider af Chris Van Dam: een flits van een Afwerhers gevraagd Nationale voetbalkompetitie Voetbalkalender nu m -Ma 20 - 13.2.1981 - De Voorpost Jong Lede-SK Roeselare 1-1 Noch Jong Lede noch SK Roeselare zijn er in geslaagd de match naar hun hand te zetten. Door het gelijkspel werd Jong Lede immers door Stade Leuven met één punt van de leiding verdrongen, maar SK Roeselare krijgt nu drie i.p.v. twee pun ten op te halen. Toch kunnen we ons van de indruk niet ontdoen dat de doelstelling van SK Roeselare zondag op Lede nooit verder heeft gereikt dan een drawn. Een punt dat Stany De Potter en zijn maats eerder goedkoop in de schoot is gevallen onmiddellijk nadat Marc Uyttenhove met een prachtig num mertje en een subliem schot zijn ploeg op voor sprong had gebracht. Een doelpunt waarop gans de Leedse aanhang zat te wachten, maar dat finaal niet datgene heeft gebracht waarop eenieder reken de: een klinkende overwinning tegen een ploeg die net als Lede op de titel jaagt. Daarvan zijn de aanhangers van groenwit versto ken gebleven en dit heeft sommigen aangezet een zeker ongenoegen te uiten. bij doelman Rommelaere eveneens kansloos was, verdienden een beter lot. Worden deze pogingen met een doelpunt be kroond, dan zit het op nieuw goed voor Jong Lede en denkt niemand meer aan het afbreken van bepaalde spelers. Toen aan de rust de stand ongewijzigd was, drukte trainer Delmulle zijn spelers op het hart ijverig voort te spelen, het leder zoveel mogelijk te laten cirkuleren en te pogen zo snel mogelijk een doelpunt aan te teke nen om Roeselare een andere speelwijze op te dringen. Wanneer dit verlossende doelpunt dan toch viel, kende Le de de tegenslag van bij de eerste tegenaanval de gelijkmaker te inkasse- ren. Een fout die een speler als De Groote niet mag begaan, akkoord, maar die er toch is geko men met de gevolgen die we kennen. Gilbert De Groote heeft het blijk baar moeilijk om na zijn kwetsuur terug te ko men, en heeft hierdoor misschien meer dan wie ook moeite de spanning af te weren. Tegenover hen die in dit treffen blijkbaar in gebreke zijn gebleven, kan men dan Mare Uyttenhove stel len, die vorige week op de bank werd geplaatst en hierdoor de nodige prikkel kreeg om te be wijzen dat hij zijn plaats in de fanionploeg waard is, iets waaraan in de eerste plaats trainer Del- mulle nooit getwijfeld heeft, maar iedereen ge raakt eens uitgeblust, zelfs kleppers als Toon Pfaff die zelfs erg agres sief ging doen met de gevolgen dat hem een gele kaart onder de neus werd gestopt. Samenvattend kan ge zegd worden dat de top per niet heeft gebracht wat de toeschouwers er hadden van verwacht, en dat beide ploegen er iets hebben bij verloren i.p.v. gewonnen. Jong Lede heeft nog elf wed strijden om te bewijzen de beste ploeg uit de reeks te zijn. Voor eigen volk werden 17 op 20 punten veroverd en 10 op verplaatsing. Het be tekent dat 27 punten werden verdiend en Jong Lede hiermede pre cies 2 punten beneden de pronostiek zit die werd gemaakt in verband met de titel in derde nationa le. Het kan nog allemaal gebeuren. Het wordt zo wel voor Stade Leuven als voor wie dan ook hard knokken en herbe ginnen bij iedere wed strijd. In dit verband hoopt Eric Delmulle dat zijn leerlingen nu wat meer ontspannen zullen spelen op AS Oostende, niet toevallig de ploeg die in de heenronde op Eric Delmulle de beste indruk had gemaakt. De titel, het kampioen schap is bij velen im mers een noodzakelijk iets geworden, een doel stelling die niet mag ge mist worden. Ook de spelers bleken eronder gebukt te gaan. Moeten winnen, niet mogen ver liezen. Desondanks was Jong Lede flink gestart, het bleek opnieuw vlotter te voetballen en reeds in de derde minuut kreeg Bombeke van De Winne een kans die gewoon niet mocht of kon ge mist worden en toch faalde Yvan. Een vroeg doelpunt had de wed strijd een gans ander uitzicht kunnen geven. Thans had Roeselare het niet nodig zijn verdedi gende houding op te ge ven en langs de razend snelle Sumter de coun ter te spelen. Hij kreeg de welwillende steun van een Stany De Potter, Peel en Van Hove. Deze counters waren terecht te vrezen, al kan gesteld worden dat op die éne keer na de Leed se defen sie wel raad wist met de Roeselaarse uitbraken. Jong Lede miste in de ze wedstrijd evenwel het tikkeltje meeval. De kans zo groot als een wolkenkrabber in de derde minuut laten we hier graag buiten be schouwing, maar de loeier van dezelfde Bom beke die omstfeeks de 70ste minuut millime ters boven de dwarslig ger buitenvloog en de zeer knappe poging van Mare Uyttenhove on middellijk daarop, waar- n kree op te n het Rou< oor de ende E icht k< nde E ïeer da lenden dee ian igensl: ■eken! Iet beg wee m iet doe Vaeger De Roeselaarse kapitein Mondy kan niet meer bij de bal en zal Toon Ptaft dan nwloolt torpederen. Hij kreeg hiervoor geel van ref Goris (Jong Lede-Roeselare 1-1) (per) thu e spit J op* Toon Pfaff was ditmaal beter in zijn schik, doch op zijn eentje kon hij de zware last in Keeper Rommelaere wordt hier beschermd door vier ploegmaats (Jong Lede-Roeselar het middenveld niet torsen. (Jong Lede-Roeselare 1-1) (per) 1-1) (per) Racin Merksplas-VW Hamme 1-1 In de Hamse voetbalkringen is men globaal geno men tevreden met het in Merksplas behaalde winst punt. Bovendien is die draw zowat de weerspiege ling van een wedstrijd die globaal genomen zelden hoge toppen scheerde. Wel is men in Hamme van mening dat indien er een ploeg de twee punten had verdiend het de Wuitens moesten zijn. Het aantal kansen, hoe miniem ook dat aantal, viel alvast uit in het voor deel van de Wuitens. Ronny De Beule, is als lid van het fanionelftal tevreden met het resul taat. Hijzelf hierover: «Vooral in de eerste helft kon men zelden over glansrijke momen ten spreken, zegt de Hamse voetballer. Kan sen werden er ternau wernood geschapen. Al les speelde zich zowat af in de omgeving van de middencirkel. Na de hervatting kwam er wel wat meer vaart in de wedstrijd. Vooral nadat we op voorsprong waren gekomen. Chris Van Dam was auteur van het doelpunt. Hij trapte een hoekschop rechtstreeks binnen. Het was als een flits. Voor eenieder goed en wel wist wat er ge beurd was hing de bal al tegen de touwen. Het doelpunt is ontegen sprekelijk een beloning voor Chris die trouwens altijd een bewonderens waardige inzet aan de dag legt. Volgens mijn bescheiden mening was hij in Merksplas de beste man op het veld. Voor een speler die afkomstig is van een vreemde klub is hij een voorbeeld. Het is net of hij gewonnen en geboren is in Hamme. Het is aangenaam om gang te hebben met der gelijke kollega's». «Spijtig is dat we later in de wedstrijd een doel punt tegen kregen. Het kwam tot stand na een vrijschop. In het verle den is het al meermaals voorgekomen dat we op stilstaande fazen ge counterd worden. We hebben er een punt door verloren, alhoewel dat geen erg is. Anderzijds moet ik er aan toevoegen dat onze doelman Daniël De Paepe in de tweede helft in extremis een doelpunt verhinderde. Daar staat dan weer tegenover dat wij glo baal genomen over gans de wedstrijd de beste kansen kregen tegen een ploeg die moet knok ken voor het behoud etoker er büjkbaar ook alle^og ir voor over heeft om i" behoud te verzekeren.» fnjpe Zondag aan huis gen Wervik moet Hs me in staat zijn om volle inzet te behaier Dat moet, zeker nu h< voor eigen pubhek is, men thuis nog maar den de smaak van overwinning heeft proef d. ars ist i irdic [aar mde ran c ;esta ;lash nme pers E.D.tfen F (zondag 15 februari 1981) 1* Nationale SK Beveren - Waregem (14.2 om 20 u.) (Van Volcem) Lierse - SC Lokeren (14.2 om 20 u.) (Van Langenho- ve) 2" Nationale Boom - SK Sint-Niklaas (Leclercq) Eendracht Aalst - SC Charleroi (Jourquin) 3® Nationale Eendracht Zele - Union Doornik (Deroulou) AS Oostende - Jong Lede (Segers) Bevordering A VW Hamme - Wervik (Leroy) 1* Provinciale Lokerse - KAV Dendermonde (Bral) SK Lebbeke - Kemzeke (Arnou) 2* Provinciale A Aldegem - Temse (Lavent) Excelsior - Ertvelde (De Winne) Sint-Pauwels - Muide (Van den Berghe) Olympia Gent - Vrasene (Kielemoes) Oostakker - St.-Gillis-Waas (Soete) Maldegem - Robur (Kneuvels) 2* Provinciale B St.-Lievens-Houtem - Eendracht Meldert (Balthazar) Etikhove - Buggenhout (Van Parijs) Oudegem - SK Aalst (De Witte) 3* Provinciale A Voorde - Bambrugge (Van der Eecken) Sp. Geraardsbergen - Nieuwerkerken (Matthijs) Burst - Kerksken (Strijpens) Mere - Meerbeke (Van Cauwenberghe) Vlierzele - Pollare (Lambrecht J Herzele - Terjoden (Van Leuven) 3' Provinciale D Wilskracht Moorsel - Waasmunster (Opdecam) Berlare - Wieze (Van Nieulande) Thor Meldert - Sinaai (De Clercq) Stekene - Kallo (Van Droogenbroeck An.) Grembergen - Melsele (De Keyser) Eendracht St.-Gillis - Haasdonk (De Meyer) Baasrode - Bazel (Cooreman) Klinge - HO Kalken (Heggerick) 4* Provinciale C Valentino's Overmere - Schellebelle (Roels) SK Kalken - SK Overmere (Samson) 4* Provinciale G Serskamp - Oordegem (Van Renterghem) Mas semen - Smetlede (Van Damme) Westrem - Erondegem (Van Droogenbroeck Arm.) Ede - Erpe (Van Extergem) 4* Provinciale H GijZegem - Rapide Lebbeke (Van Mieghem) Opstal - Herdersem (Teugels) Opdorp - Erembodegem (De Bolle) Baardegem - Schoonaarde (Van der Kelen) Boonwijk - Schroevers Moorsel (Van Hoyweghen) Appels - Wichelen (Dierickx) Doggen - Hofstade (Roelandt) 4* Provinciale I SK Lokeren - Verrebroek (Boone) Gerda - Straatje Stekene (Burm) Kieldrecht - Rupelmonde (Van Hoey) Sombeke - Klein Laar Vrasene (Reyniers) Eksaarde - Meerdonk (Moons) Hoogeinde - Kruibeke (Van Gasse) Moerbeke - Heikant Zele (Steels) Vrouwen Kamillekes B - Tijl (De Bodt) Uefa's (10u30) SK Sint-Niklaas - Kortrijk Mechelen (Okladnicoff) (10 u.) Waregem - SK Beveren (Van Loocke) (10 u.) Klub Brugge - Eendracht Aalst (Bernaert) (10 (10 u.) Provinciale Juniores (10 u.) Zele - Lede (Vercruyssen) SK Sint-Niklaas - Aalter (Wens) Beveren - Hamme (Nijs) Geraardsbergen - Lokeren (Simon) E. Aalst - Zottegem (De Vlieger) Provinciale scholieren (10 u.) Zele - Lede (Lanssens) SK Sint-Niklaas - Aalter (Boeykens) Beveren - Hamme (Heerwegh) Geraardsbergen - Lokeren (De Corte) E. Aalst - Zottegem (Van de GraaD Racing Tienen-Eendracht Zele 2-1 Zonder de spitsspelers Dirk Deferrerre en Peter Van Wambeke heeft Eendracht Zele een goede beurt gemaakt te Tienen. Het gebrek aan afwerkers liet zich in deze wedstrijd voelen met het gevolg dat de overwinning naar de thuisploeg ging en het verdienstelijke Zele kon afdruipen met de troost van een morele winnaar. Tienen had in dit treffen aan twee minuten opportunisme voldoende om eenzelfde score op het bord te prikken, vermits ook de eerste ontmoeting met de suikermannen evo lueerde naar een 2-1 zege, waaruit men mag konkluderen dat Eendracht aan Tienen een tegen strever had die hen blijkbaar niet genegen is. Met de wind in de rug trok de thuisploeg ten aanval en bestookte de ZeelBe verdediging die het gevaar tijdig kon in dijken. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Eendracht meer inspraak via John Chris- tiaens die knap kruiste naar de op rechts vrij staande Maes. Het schot van de Zeienaar stierf evenwel in het zijnet. Even later werd een sterk spielende Coore man voor de grote backlijn foutief gestopt en kon Maes opnieuw uithalen Zijn knap ge geven vrijschop beland de over het doel van Houtmeyers. Toen beide ploegen dachten met een brilscore aan rust toe te zijn, was er geen reke ning gehouden met de uitgekookte Quido Nico- laes die zijn bewaker Ronny Steeman met een lobbal omspeelde en on danks een ultieme po ging van Freddy Jacobs doelman Van Puyvelde kansloos het met een knal in de bovenhoek (1- 0). Een minuut later was Eendracht eraan voor zijn moeite. Willems kreeg het leder toege speeld en loste een 25 meterschot waar een to taal verraste Van Puy velde geen kijk op had (2-0). Na de koffiepauze vond Eendracht een bondgenoot in het wind- voordeel en bleef in zijn kansen geloven. Met vol le overtuiging en geest drift probeerden de be zoekers de score te rela tiveren maar het gebrek aan opportunisten liet zich opnieuw aanvoelen. De voor Hulders ingeko men Van de Cauter speelde een flinke twee de speelhelft en de gele genheid tot scoren liet niet op zich wachten. André Maes, voor wie de afwezigheid van Van Wambeke en van Defer rerre zwaar doorwoog, bleek niet bij machte de Tiense doelman Hout meyers in gebreke te vinden. Na een kwartier hep Christiaens op de gele kaart toen hij fors reageerde na een kleine aanslag op zijn persoon. Een hardwerkende Kurt Migom kreeg op nieuw krediet van de Zeelse trainer maar bleef impotent in de afwer king toen hij met een strakke voorzet van een op links opgerukte Cooreman de kans ver keek om de score te mil deren. Vijftien minuten voor tijd verving trainer Ceuleers Maes voor Gui- do De Wilde, een wissel die niet onopgemerkt bleef. Deze karaktervolle invaller die zijn sporen reeds verdiende als ver dediger mocht het gaan waar maken vooraan en nam deze uitdaging in dank aan. Bij een hoek schop mocht De Braban der zijn kans op doel gaan maar ook zijn kop bal suisde naast. Rond de 81ste minuut wist Nest Van de Cauter met een kruispas de vrij staande Christiaens te bereiken. Het schot van de Zeelse middenvelder ging naast de rechter- ijks !l ■gu Ie t staak buiten. Een nuut later vond Zele ei dehjk de goede richti Freddy Jacobs reet Tiense linkerflank O] en bediende invaller Wilde, die krachtig ij schoot. Met een gelijl spel voor ogen gooide! de bezoekers alle regis ters open en kreeg ck_ Tiense verdediging he biezonder hard te verdu ren. Een minuut tijd dacht de Zeelse koli nie viktorie te kunnei kraaien toen Guido D D< Wilde na een massal#)ur aanval weer op de juist l,t plek stond om af •ro< drukken. Op zes metei^J voor doel haalde de Zele naar krachtig uit, tro was de knie van doelmai ian Houtmeyers die kans dier rijk redding bracht eriVer Eendracht van een ver diend gelijkspel hield "Jj Kon Eendracht in zijl vorige wedstrijden mevoe minder fraai spel regel wel matig een puntje meeker pikken, dan zijn de rol F len thans omgekeerd ®tr: De ploeg speelt momen teel verdienstelijk voet gej bal maar komt moeilijl pa. tot scoren, een euvel dcx waaraan dringend iets ha! moet aan gedaan wor VU den, wil men het behoud dei in de komende wedstrijJ den veilig stellen. de A.J.Z.

De Voorpost | 1981 | | pagina 20