Maurice Van der Cruyssen: «Verder verloop van ferzwakt Ronse in slotminuten! kompetitie zeer belangrijk voor KfiV Dendermonde» ml —Match moest voor de rust gespeeld zijn Opkikkerende zege Jaak Roeland: «Positief» Voorbeeldige inzet Beslissende strafschop De Voorpost - 13.2.1981 -21 AV Dendermonde - FC Ronse 0-1 [et nog vijf minuten te spe- in kreeg Ronse een vrij- op te nemen, even bui- in het zestienmetergebied. Rouck wipte het leder ir de kooi waar een Inn ende Heyvaert niet in de icht kon en de hoogwip- inde De Cubber de bal in jt hoekje deponeerde, iaarmee kreeg FC Ronse leer dan het afgaande op eze voorbije 85 minuten erdiende. Daarvoor had lendermonde te nadrukke- jk gedomineerd en een re- em kansen afgedwongen le deels door een gebrek punch, deels door igenslag, werden ver reken. let [et begon trouwens al na wee minuten als een voor et doel waaiende bal door 9 [faegeman wordt ingekopt n maa °°h naast. Ronse glooit massaal in verdedi- ing terug en slaagt er in thuisploeg met twee in le spits op afstand te hou den. Even voor het kwartier gebeurt het dan toch... bij na. Van den Driessche krijgt een knappe pas van Joris in speelbereik en trapt hard en geplaatst naar doel. De bal ketst echter op het kruishout en dag kans! Waegeman, net terug van week-end-dienst bij het le ger, toont zich erg onzeker en weinig geïnspireerd. Hij krijgt nochtans op het half uur een mooie kopkans op inzenden van De Vos doch mikt te hoog. Een minuut later wordt Van den Dries sche gelanceerd langs het centrum. De Moorselaar tikt het leder evenwel een ietsje te ver van de voet en kan niet gepast mikken. Zijn schot wordt afgeweerd door Van der Gucht waarna Waegeman aan het kanon verschijnt. Ook diens schot wordt door de bezoekende goalie geplukt. Ondertussen het Ronse ook nog wat noteren. Lauwers en Cambier kregen de kan sen doch stuitten op Hey vaert. Na de pauze is het Ronse dat eerst ontwaakt. Van der Stichelen en Cambier tonen zich gevaarlijk. Dender monde reageert door de vervanging van De Vos (Waegeman ware beter ge weest) door Gevaert en Tur- neer (te recht) door de snel lere Dierickx. En het gevaar komt trou wens tweemaal tereke van Dierickx. Eerst kopt hij een voorzet nipt naast, nadien rukt hij razendsnel op langs rechts en bedient de vrijgelopen Van den Dries sche die knap inschiet doch Van der Gucht in twee maal. tot op de lijn, ziet redden. Daartussen kreeg Ronse de mooiste kans na een inzen den van Cambier doch Van der Stichelen was een stapje te traag. (gdp) KAVD verliest met 0-1 tegen Ronse. Ook de andere kopploegen verliezen, maar Zottegem loopt 1 punt verder uit. Is het bekeken voor de titel dit jaar? scoorde hij driemaal. Som migen twijfelen aan Eric Gevaert. Ik niet. Wie weet welke zeer ernstige opera tie hij ondergaan heeft, be grijpt dat deze jongen een «verloren» seizoen ging maken. Dokter Maertens heeft er trouwens diaposi tieven van gemaakt gezien de uitzonderlijke aandoe ning van de knieschijf. Gevaert weegt op een ver dediging en dit maakt het voor de andere spelers ge makkelijker. Op Zottegem scoorde hij ei zo na na 30 sekonden en gaf een droompas aan Van Dries sche, waardoor Eddy alleen voor het doel verscheen. Maar dat willen sommige mensen niet zien. Nochtans zal KAVD nog moeilijk een midvoor van zijn talent vin den. Ik zou hem niet laten selar Uie hens aan dek bij deze bezoekende hoekschop (KAV Dendermonde-FC Ronse 0-1) WVC.) MVDC: Met negen wed strijden voor de boeg, waar van 5 thuismatchen, lijkt het inderdaad een moeilijke opdracht om nog 17 punten te behalen op 18. (40 pun ten). Maar wie zegt mij dat de kampioen dit jaar 40 punten behaalt? Zottegem moet nog tegen Haaltert, Olsa en FC Denderleeuw. Verder blijft in 1ste provin ciale ook de 2de plaats zeer belangrijk. In 20 wedstrijden komen er 10 matchen voor waar het telkens 0-0, 1-1 of 1-0 wordt. KAVD is blijkbaar niet bij schot? MVDC: Vooreerst de kwetsuren van Vanden Broucke, Noré, Gevaert en De Kinder hebben ook dit jaar een enorme belasting op de rest van het elftal gelegd. Vergeet niet dat de meeste spelers slechts 20- 22 jaar zijn (Joris, Catrys- se. Waegeman, Sam an). Terwijl de verdediging week na week verbeterde, werd het voor sommige jon ge spelers psychisch te zwaar. Steeds het maximum geven, dat kan niet. Kijk maar naar Loker- se, Lovendegem, Lebbeke enz., waar ervaren spelers gedurende 5-6 weken aan 't zwalpen gingen. Dan mo gen wij niet klagen... De laatste weken vol stond het om Vanden Dries sche te schaduwen en KAVD scoorde niet meer. Eddy zelf begint er zijn ver trouwen bij te verliezen. Het zal hem geen kwaad doen eens een zondag te rusten. Gevaert speelt dus zondag? MVDC: Waarschijnlijk wel. In de laatste vier wed strijden dat hij kon starten Zijn de geruchten juist dat Lokerse interesse heeft? MVDC: Dat is nog te vroeg om daar over te spre ken. Antoine De Nul zoekt elk jaar het beste. In zijn klub speelt een zekere Peter De Maer. En die kent Erik Gevaert van bij Olympia Gent. Toen scoorde hij 28 doelpunten, en 30 in de za terdagkompetitie met Vynckier. Vandaar zijn vertrek naar AA Gent. Ma nager Verwee van AA Gent kende Erik persoonlijk zeer goed. Zonder het veto van Albert De Meester blééf hij bij Gantoise. En verder? MVDC: In de volgende wedstrijden op Lokerse en tegen Olsa drie punten ha ten. Dat is de opdracht. Al les hangt er echter van af of de reserve-doelman Antoi ne Wierinck het doet. Want J.P. Heyvaert is gekwetst. voor enkele weken. Enorm jammer! En Dieleman, en Van Re- moorter? MVDC: Dankzij Alfons De Blieck, kwam Dieleman bij ons. Maar Ko was een gra tis transfer, en had geen ambitie meer. Sinds nieuw jaar hebben we hem niet meer gezien. Ook Van Re- moorter, die door omstan digheden naar West-Vlaan deren verhuisde hebben we dit jaar niet kunnen opstel len. U ziet dat men bij het afsluiten van transfers moet opletten. KAVD was niet altijd ge lukkig bij die transfers MVDC: Niets is moeilij ker dan spelers aanwerven. In 1979 hebben we moeten handelen in een komplete chaos (en katastrofe). Alle spelers werden medisch ge test, en toch bleek nadien dat Vanden Broucke een ernstige kwetsuur had, dat andere spelers niet meer geschikt waren voor top sport. Bovendien kwetsten Van Cauteren en. Gevaert zich tegen Hamme en Kem- zeke. Een ware ramp. Bij het begin van deze transferperiode 80-81 had den we ongeveer 50 spelers gevolgd. We hebben er 9 uitgekozen. Daarvan zijn alleen Noré en Van Wij- meersch tegengevallen. No ré had een kronische hes blessure, en Van Wy- meersch kwam technisch te kort. Nochtans was Noré gekend als een van de beste spitsen uit de provinciale. Samen met Luc Vander Stichelen (Ronse) scoorde hij drie jaar geleden meer dan 40 doelpunten voor Borsbeke. Maar wat doet ge er aan als de speler zelf niet 100 procent oprecht is of twijfelt. Kijk naar Hofkens die van Beveren naar An- derlecht gaat, van niets spreekt, en 8 maanden bui ten strijd büjft... Op dat niveau... Geruchten doen de ronde dat de financiële toestand van KAVD zorgen baart. Zult u zich nog kunnen ver sterken voor volgend MVDC: Als we eindelijk eens verlost geraken van alle gekwetsten hebben we niet zoveel nodig om ook volgend jaar een goed sei zoen te maken. Alle klubs hebben financiële proble men. Maar ze worden opge lost. KAVD heeft momen teel een paar ernstige voor stellen om de financiële toe stand op te klaren. Niette min hebben we 't moeilijk. De lasten, van het verleden blijven zeer zwaar wegen op het budget. Nog regelmatig worden wij met achterstal lige rekeningen gekonfron- teerd (klubs, RMZ enz.). Echt spijtig, want KAVD is goed leefbaar met z'n 1000 trouwe supporters, en enorme steun aan sponso ring, publiciteit enz. De toekomst? MVDC: Een goed einde seizoen maken en al onze verplichtingen nakomen, dat is de eerste vereiste, een verstandig transferbeleid voeren met deskundig ad vies van bekwame mensen, onze eigen jeugd stilaan in tegreren in de A- en B-kern onder de bekwame leiding van de heren De Rouck en Moortgat, en Prenul. Het is trouwens de enige weg om in evenwicht te blij ven. De supporters vragen om resultaten. Daarvoor moeten de spelers zorgen en de trainers. Een klub als KAVD is het aan zichzelf verplicht zijn stamnummer 57, eer aan te doen. Van daar onze bezorgdheid en vaste wil om de klubs in de goede baan te houden. Racing Wetteren - Lokerse S.V.: 2-2 en.r Haj >m ïaleif u h#f is, e ud eiokerse heeft te Wetteren allaog maar eens op een onbe- ijpelijke wijze een punt ten liggen. Tegen een iverigens vrij zwak Wette- in domineerden de Loke- .rs nadrukkelijk voor de ist en kwamen dan ook irdiend met 0-2 voor. kon aan de rust >nder meer een veelvoud die score op het bord staan hebben. Vier, vijf lasheldere kansen werden imers gemist. Na de her- leming was het heilig vuur Ir evenwel uit bij de bezoe- ters en kon Wetteren met .D.ïfen paar stomme doelpun ten nog terugkeren. Toch 'el onbegrijpelijk dat Lo- :erse met een dergelijk spe- ipotentieel niet tot betere ■uitaten komt. Meteen is 'el een unieke kans verke- :en om in deze vrij vlakke :ompetitie de poort naar ivordering open te luken. vankelijk zag het er al- maal mooi uit voor Loker- Wetteren was nauwe- ijks in staat om enig tegen- il te bieden zodat onder igie van Bernard Ollevier bezoekers rustig domi- ieerden en op de 17' ook op 'inst kwamen. Van Rom- iy zette een aanval op en irgde zelf voor de afwer king. Lokerse bleef door- ,n en de kansen werden vlot in elkaar getimmerd Maar eens te meer bleef de afwerking beneden peil. Pech was er wel voor Olie- vier die de paal trof maar Michael Van Bocklaer kreeg tot driemaal toe een glasheldere kans in de voe ten zonder dat hij tot scoren kon komen. Ook Van Dries sche treuzelde te lang en liet meteen een enige gele genheid voorbij gaan om de Lokerse voorsprong op te drijven. Toch werd het op de 39' nog 0-2 toen Peter De Maer zwaar uithaalde en raak trof Na de rust slaagde Lokerse er evenwel niet meer in om het hoge ritme door te trek ken. Enkele toeristen deden immers het mekanisme stroef draaien zodat Wette ren zonder tot een behoor lijk peil te komen toch meer inspraak kreeg. Maar de beste kansen bleven wel voor Lokerse daar Wetteren uiteraard offensieve risi- ko's moest nemen. Michael Van Bocklaer en Van Dries sche bleven evenwel wen kende doelkansen de nek omwringen terwijl nu ook Van Rompaey ging falen in de afwerking De Lokerse defensie liet zich bij dit alles niet onbetuigd en verleende de nodige assistentie aan de gastheren om terug te ke ren. Op de 70' deed doelman Van den Bogaert zeer stun telig op een onnodige te rugspeelbal van Claude Van Bocxlaer en ook bij de volgende hoekschop tastte de Lokerse doelman mis zo dat De Smet rustig kon sco ren. Inmiddels werd ook De Kerf steeds zenuwachtiger wat eerst een gele kaart en nadien een fel aangevoch ten strafschop opleverde. De Corte mist die unieke kans niet. Trainer Bettens bracht nog wel de herstelde Everaert en de jonge Smet in het veld wat Lokerse wel toeliet om terug het initiatief te ne men maar de stand bleef ongewijzigd. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, De Kerf (Smet), Claude Van Bocx laer, Ott, Van Renterghem, Dupont (Everaert), De Maer. Ollevier, Van Dries sche, Van Rompaey en Mi chael Van Bocxlaer W.V.L. Voor zondag staat aan de E3 het derby met K.A.V.D. Dendermonde geprogram meerd. Een duel dat norma liter een grote belangstel ling moet trekken. Een wedstrijd ook die Lokerse kost wat kost wil winnen. Vooreerst is er de sportieve rivaliteit tussen beide klubs. Maar daar naast wil men bij Lokerse S.V. zo snel mogelijk absolute veilig heid bereiken om de jeugd van rood-wit zonder kom- pleksen een kans te kunnen geven. En er zit wel dege lijk toekomst in de jeugd van Lokerse S.V. Permen- tier en Smet hebben reeds in de basis-ploeg bewezen dat ze inderdaad aardig wat mogelijkheden hebben. Hoe sneller Lokerse veilig staat hoe langer de aanloopperio de wordt voor die jongeren. W.V.L. Dendermonde verdiende minstens één punt, tegen Klub Ronse, doch werd in de slotminuten de das omgedaan, (wvc) Klauwaerts - Olsa Brakel 2-0 Door hun voorbeeldige in zet leverden de Roelandt-elf zondag een zeer bemoedi gende verrichting met het oog op een verlengde aan wezigheid in eerste provin ciale. Eén van de smaakmakers uit de reeks, Olsa Brakel, moest eens te meer be- kampt worden met een elf tal waarin de ongelukkige Dirk Roelandt ontbrak: hij had opnieuw last van zijn pas genezen achillespees blessure. Van bij het beginsignaal voerden de Klauwaerts de boventoon, vooral langs de kwieke Bohyn, die hoewel iets trager het geschikte doorzicht heeft voor de fi nale-pas. Het was dan ook geen toeval dat door aan dringen van Jean-Paul ve teraan Luk Arno een slech te terugspeelbal voorbij zijn keeper gaf, maar de bal door het slijk geremd niet in doel verdween. Rond het halfuur stormde Bohyn al weer doorheen de weinig koherente Olsa-verdedi- ging, Stremersch legde de gecenterde bal op de voet van de instormende Strobbe en het eerste thuisdoelpunt was geboren. Kort voor rust glipte Bohyn wederom langs de Brakel- naars maar zijn doelpunt werd afgekeurd voor voor afgaand buitenspel. Terug op het slecht bespeelbare terrein poogde de Brakel- ploeg uit volle kracht de stand te redden, doch ver der dan enkele schuchtere slecht gerichte schoten kwamen ze niet. De thuisspelers daarente gen stormden bij de eerste de beste opening weer blik semsnel naar voren langs hun wroetende kapitein Van Hecke en Gerry Stre mersch. Nadat Yvan Strob be een gele kaart had ge kregen voor een iets te vlij tige aanpak, lag diezelfde speler aan de basis van de 2- 0 - voorsprong. Een vrij schop toegekend voor fout op hem, werd door Mark Vereecken fijntjes over de muur gelepeld, doelman Bellinck weerde onvoldoen de af, zodat Stremersch schuin voorgaf tot bij Bo hyn, die met een droge knal in de verste hoek afdrukte (2-0: 57ste minuut). Nog was de lokale geest drift niet bekoeld: langs links noteerden de inder daad een flitsende bewe ging tussen De Maere en Sti oinersch, dat de eenzame Vereecken wel afzonderde, maar diens kopstoot miste elke richting. De laatste bezoekende stuiptrekkingen waren al len wel goed opgezet, maar liepen telkens m laatste in stantie vast. Gelukkig deel de Brakel-sluitstuk Bel linck niet mee in de algeme ne malaise en weerde zich op zijn vertrouwde strook en zelfs tot aan het midden veld als de beste. Zo kwam het ook dat achtereenvol gens Stremersch, Bc^vn'ëh Gerrit Eeman op gast- goallie besloten. De elftallen bestonden uit. Rodrigo, Van der Staal. Bonte. Karei Van Hecke, Strobbe Yvan, Saman. Ver eecken, Bert Van Hecke, Jean-Paul Bohyn, Stre mersch en De Maere (ver vangen in 73ste min, door Eeman), voor Klauwaerts Kemzeke en Olsa met Bel linck, De Jonge, Matthijsj Vandenbossche, Arno, Ja- mot, De Bruyne, Roman, Carlo, Wayermez en Seeuws. me,Excelsior 0 Dl De wedstrijd tussen Ro- Jsal^ur Moerzeke en Excelsior ïist^111 Sint-Niklaas is uitge- f t£roeid tot een aantrekkelij- gig te partij, waarbij vooral de 7a'°°rtreffelijke inzet van de J »ide ploegen opviel. Robur tr0iwa8 enigszins gehandicapt Tiaihan de strijd begonnen. Het ans iiende zijn titularis Mare ei 'ercauteren te vervangen. verjDeze voetballer had eerder ield 11 wee^ een ongeval ge had tijdens zijn dagelijkse bezighedenHij liep daarbij ien scheurtje op a an de me voet. Zijn afwezigheid zal gel wellicht nog een paar we- nee keil duren. rol Robur was in deze wed- srd 8lrijd offensief van stapel ïen N°pen. Het wist daarbij een paar kansen af te dwin- gen. Bovendien sloegen een tJ paar pogingen tegen het ive doelhout Dat was rond het iet! halfuur het geval voor René /or Vlaminck die tegen de on- Dud derkant van de dwarsligger rij. hesloot. Even later ook toen Luc Thierens een poging op de zijstaak zag stranden Dit wil niet zeggen dat er langs de andere kant geen J.Z, uitbraakpogingen te note- voor doelman Van De Som- Raemdonck op een bepaald ning toegedaan dat die fout ren vielen. Nijs bijvoorbeeld pel. Bij de lokalen was men ogenblik binnen de grote met een strafschop moest vormde op een bepaald anderzijds niet akkoord rechthoek werd onderuit zijn bestraft geworden, ogenblik een ware dreiging met de spelleider toen Eric gelopen. Men was de me- in de tweede helft domi neerden de bezoekers enige tijd. Na ruim een kwartier dwongen de plaatselijken een hoekschop af. Het werd omgezet door Albert Lelie en vervolgens door Luc Thierens met een achter waartse kopstoot tot een doelpunt verlengd. De Waaslanders zijn na deze opstopper alle aanvalsregisters gaan opentrekken. Een versterk te Roburdefensie kon noch tans overeind blijven. Langs de andere kant wa ren de lokalen nog een paar keer gevaarlijk op tegen stoten. Met deze zege heeft Moerzeke een wat veiliger plaats in de algemene rang schikking weten te berei ken. Zondag moet het uit naar Maldegem. Wellicht zal aanvalsleider Eric Raemdonck ontbreken. Hij vervult zijn legerdient en zal waarschijnlijk geen vrijaf krijgen. Toch hoopt Robur op een pupt, Iets wat als streefdoel wordt gesteld. E.D.M. Na de ontmoeting spraken we met een zichtbaar volda ne Jaak Roeland die grif toegaf dat zijn spelers een gave verrichting ofte beste thuispartij van. het seizoen hadden geleverd. Hieruit putte blonde Jaak overigens heel wat positie ve punten. Zo was hij zeer tevreden over de snel wend bare en klaarziende Bert Van Hecke, die in zijn nieu we rol van voorstopper heel wat nuttiger werk verrich te dan in zijn ouwe midden veldopdracht. Verder stipte de ex-SK Beverenaar het hoopgevende debuut aan van Regi De Maere, die als 19-jarige een konstante be dreiging vormde op links en zich zeer goed inleefde in het door Roelandt uitge dachte spelpatroon. Voor onze gesprekspartner was het ook helemaal geen won der dat Jempi Bohyn op rechts de pannen van het dak speelde, het was im mers Jaak zelf die dit 22- jarig element uit de eigen Klauwaertsstal een maand terug een nieuwe kans gaf tot doorbraak. Wat de uiteindelijke red ding betreft ziet de Klai^ waertstrainer het helemaal niet somber in, mits neel Dirk eerlang op volle kracht terugkeert in het ba siselftal. De meest voortva rende uitspraak van Jaak was tensl6tte dat «met énig geluk in de seizoensaanhei de Klauwaerts niet onder aan, maar bovenaan zouder hebben meegedraaid»!! Mani Raemdonck (Robur) kopt krachtig naar doel maar de bal vliegt naast (Robur-Excelsior 1-0) (vh)' Eendr. Meldert 2 Bevere 1 Van bij de aanvang ble ken beide ploegen fel aan elkaar gewaagd. Meldert kon wel enig veldoverwicht afdwingen, doch Bevere lag op vinkenslag om via een tegenstoot de score te ope nen. Na een kwartier spel kwam echter Bevere meer en meer opzetten, doch een sekure plaatselijke defensie waakte erover dat de stand blank bleef. Aan de 22ste minuut werd zij echter toch verrast, toen er een gehar rewar van jewelste ont stond voor het lokale doel. Schoten van alle zijden wer den geweerd en terug het veld ingezonden, doch alles kwam terug. Vergalle maakte een einde aan deze scrimmage met een kopbal- doelpunt. Meldert reageer de heftig en kon na 28' reeds gelijkmaken. Dirk Leroy bediende met een mooie verre voorzet Vervec- ken en de Aalstenaar liep de bal met de borst in het be zoekend doel. Hoe Meldert zich ook nog inspande. De 1-1 gelijke stand bleef op het bord tot de rust. Na de koffie brachten beide ploe gen gevarieerd spel, met ie der dp zijn beurt aan bod. Gevaar kwam er alleen nog in de laatste 5' toen Wilfriea Van Royen gelegd werd in de grote rechthoek. De toe gewezen strafschop zette de Meldertse speler-trainer dan ook maar al te graag om, zodat zijn ploeg op het nippertje een misschien wel gevleide 2-1 zege binnen haalde. A.V.H.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21