Provinciaal voetbal in produktieve bui Leiders geklopt! Goed voetbal Noodploeg haalt een punt mm, Titelkansen krijgen flinke deuk Danijs weer op de goede plaats Stunt Beuken tegen een muur Bikkelhard Eindelijk nog eens winst Stel 2- 13.2.1981 - De Voorpost 3K Aalst 5 St.-Liev.-Houtem 1 Een tikkeltje meeval kan wonderen verrichten SK Aalst dat dit seizoen ver on der de verwachtingen ge bleven is, heeft ook al heel wat tegenslag gekend. Insi ders beweren zelfs dat van de acht verloren wedstrij den er zeker vijf in een pun- tendeling of een overwin ning konden omgezet wor den. indien het wat meezat. Feit is dat SK de laatste weken de tegenslag had vlug op achterstand te ko men, waarop de tegenpartij kordaat alles toetrok ach teraan, met alle gevolgen vandien. Aalst ging de wet dikteren, doch kreeg bij een nietszeggende tegenaanval het deksel op de neus. Werd het integendeel een eerder normale wedstrijd met een Aalsters openingsdoelpunt. dan volgden er nog ver schillende. Zoals nu ook in de d$rby tegen Sint-Lie- vens-Houtem. Na amper dertig sekonden werd Hey- vaert onderuit gehaald in de backarea en Peter Hoebe- ke benutte de strafschop. Amper 7 minuten later kon een strijdvaardige Hey- vaert er zelf 2-0 van maken. SK bleef verder aandrin gen, zodat Sint-Lievens- Houtem het alleen van spo radische tegenstoten moest hebben doch verder dan 12 hoekschoppen kwam Aalst niet, tenzij Hoebeke, die op slag van rust, mooi vrij ge speeld werd, en de hem ge boden kans niet het liggen. De bezoekers reageerden onmiddellijk na de kamp wisseling, en Mare Renne- boog trof de deklat. Eén mi nuut later moest doelman Dherde al zijn kunde aan wenden en in de voeten dui kelen van diezelfde Renne- boog. Nadat het geweld van de bezoekers geblust was, kon Johan Schouppe met een pracht van een doel punt Aalst 4-0 voorbren gen. Doch vijf minuten la ter was de gevaarlijke Ren- neboog opnieuw in het Aal- sterse zestienmetergebied doorgedrongen. Hij werd neergelegd en de logische penalty werd door Fosselle voorbij Luc Dherde ge jaagd. Wijzigingen bij beide ploegen hadden geen ge volg en SK Aalst veroverde een ruime 5-1 zege met nog een doelpunt van Peter Hoe beke in de 86ste minuut. De geplande wedstrijd te gen Sparta Petegem op kar- navalzondag 1.3.1981 voor 15 uur heeft plaats op za terdag 28.2.1981 om 16 A.V.H. SP. Buggenhout - Denderhoutem 1-0 De komst van de ongenaak- mocht Van Mulders vrij bare leiders had ruim acht- aanleggen. Het werd 1-0 en honderd toeschouwers dat ontketende een storm- naar het Buggenhoutse loop van de bezoekers met voetbalstadion gelokt. Meer een aantal kansen tot ge- dan er de laatste tijd ge- volg. Zo kopte Kestens nipt weest waren. Een succes over en moest Tilley een voor de plaatselijke kassier moeilijke redding brengen, dus, een succes ook voor de Kiekens stond ook aan het plaatselijke klub, negentig kanon en trapte het leder minuten later. op het kruishout. Aan de De beslissing viel trouwens overzijde kwam Crets dicht kort na de rustperiode. Al bij een tweede doelpunt in de eerste minuut van de doch zijn schot ging nipt herneming werd Bieseman naast. In de slotminuten gelegd in de gevaarlijke zo- waagde Këstens van ver ne doch de scheidsrechter zijn kans doch dit gevaar- keek de andere kant op. lijk schot zoefde net naast. Een duidelijk geval van Voor de pauze zou Buggen- strafschop volgens vriend hout wél de meeste kanspn en tegenstander. afdwingen. Crets en Van Vijf minuten stonden de Mulders kwamen net wat te plaatselijken dan toch aan kort terwijl diezelfde Crets de stip. Een in de ruimte in de slotminuten een bal op gespurtte Crets werd zwaar de paal plaatste, aangevallen en kwam tegen Al met al toch een verdien- moeder aarde terecht, de overwinning van Bug- Strafschop, zei ditmaal de genhout dat zeker op de scheidsrechter en ondanks goede weg is haar seizoen protest van de bezoekers tot een lukken, (gdp) K.S.V. Temse - Sint-Pauwels 0-0 Beide streekgenoten heb ben voor een aantrekkelijk derby gezorgd. Ondanks de brilscore hebben de suppor ters kunnen genieten van een sfeervolle ontmoeting waarin wel kansen gescha pen werden, maar waarin het schrijnend gebrek aan afwerking zich langs beide zijden deed voelen. Sint-Pauwels bracht een be vestiging van haar steile opmars tijdens de jongste weken. Na een voorzichtige start knalde Franky Van Buyn- der vaart in de strijd. Zijn loeier flitste amper enkele centimeters naast. Toen plaatste de bezoekers hun beste beentje voor maar hun actie eindigde met een fout op doelman Robert Van Lom bergen. In de 12e minuut spurtte Edwin By- noe door op een pas van Jozef Van Gasse, de ex- S.K.-Sint-Niklaasspeler trok de bal knap voor doei waar de goed opgestelde Franky Van Buynder kon kopen De bal vloog nipt over. On dertussen had Temse reeds de voeten vol gehad met de twee hazewinden van voor spelers van Sint-Pauwels. Patrick Thoen en Van Hoye bewogen handig in de vuurlinie Het viermans middenveld met dirigent Herremans combineerde aardig en pakte dan met een bliksemsnelle aanval uit. Vooral de rechterflank van Temse werd dikwijls te grazen genomen. Zo wipte een lobbal van een bezoeker nipt over en moest in de 30e minuut Paul Vangenechten met een trekbal verder on heil voorkomen. Temse kwam nochtans het dichtst bij een openingstreffer toen in de 31e minuut de bezoe kende defensie aan off side dacht. Paul Fobé mocht doorgaan maar kon doel man Hermans, die gepast zijn doel had verlaten niet omspelen Beide partijen bleven aan een flink tempo doordraven maar de verde digingen bleven het laatste woord houden. Temse bracht na de rust Erik Van Goethem in voor Ignacio Sciacca temse pakte onmid dellijk uit met een sterk of fensief maar bij de eerste tegenstoot van de bezoekers na vijf minuten kwam Van Hoye een voetlengte te kort om te besluiten. Temse kreeg meteen een verwitti ging. Naarmate de minuten verstreken dwong Temse meer veldoverwicht af zon der daarbij tot daadwerke lijke kansen te komen. Met schoten van Patrick Van Hoyweghen en Edwin By- noe wist doelman Hermans raad. De mooiste kans in die speelhelft kwam er voor de bezoekers. Na 22 minu ten spel omspeelde de geel zwarten de Temsedefensie maar niemand van de aan wezige bezoekers in het strafschopgebied wist de bal over de doellijn te krij gen. Met nog 15 minuten te spelen begonnen enkele spelers hinder te ondervin den van het wedstrijdritme, men ging behoudener spe len. Temse had nog het laatste aanvallende woord. Een mooie diepte pas van Patrick Van Hoyweghen belandde bij de opgeruk- kende Geert Rooms, deze probeerde met een lob de uitgekomen doelman te verschalken. De Temsenaar mislukte in zijn opzet want de bal geraakte niet over de grijpende handen van de portier. De vervangingen die Sint- Pauwels nog doorvoerde hadden geen invloed op het score verloop. Met een maagdelijke stand en voor elk team één punt eindigde deze derby, waarin geen en kele kaart door de scheids rechter moest getrokken worden. Latem O SK Lebbeke 0 Lebbeke heeft met een «noodploeg» toch nog een punt kunnen halen op La tem. Erg attraktief was dat nu niet. Met een versterkte defensie poogde men over eind te blijven. Daar is men uiteindelijk, zij het met veel moeite, in geslaagd. Boven dien was de tegenstand erg zwak in die zin dat iedereen na afloop overtuigd was dat een kompleet SK Lebbeke moeiteloos de beide punten zou behaald hebben. De «noodploeg» kon in de eerste helft nog enigszins gelijke tred houden met de tegenstander. Na de kamp wisseling moest men een lokale storm trotseren. Men is overeind gebleven maar niet zonder ongemakken. SK Lebbeke had volgende ploeg in lijn gebracht Dan ny Depage, Leo Verhulst, Karei Verhulst, Jean-Pierre Hals, Désiré Rappoort, Ste- faan Heuvinck, Willy Ver- meir, Jean-Pierre Lippens, Hans Schöning, en Frank Van Den Broeck. Wisselspelers waren Jo han Bosman, Luc De Cock en Jan Verhulst. Een kwar tier voor het einde werd Jo han Bosman in de ploeg gebracht voor Stefaan Heu vinck. E.D.M. wBÊÊm Een massa volk voor de topper Buggenhout-Denderhoutem (vh) Wit i Iwmim» *mi* Dit Sparta Buggenhout zorgde voor de verrassing en klopte «miljoenenplo Denderhoutem met 1-0. (vh) Hier is de bezoekende doelman De Taeye geklopt, doch het schot van Crets vliegt pletter tegen de paal (Buggenhout-Denderhoutem 1-0) (vh) lerreman (St.-Pauwels) redt gepast voor de aandringende Benoey (Temse-St.-Pauwels -0) (dw) m STRAAT Soms was het keihard verdedigen voor Temse tegen een zich met man en macht nzettend Sint-Pauwels. (Temse-St .-Pauwels 0-0) (dw) Oudegem - H.O. Etikhove 2-1 Met H.O Etikhove voor de voeten moest Oudegem wel goed op de tellen letten. De bezoekers uit het Oude- - naardse zijn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Bewijze daarvan trouwens de prestaties van de afgelopen jaren Dit sei zoen gaat het wel niet zo derend als vroeger doch verrassende uitschieters waren zeker niet zo maar weg te denken In de eerste speelhelft domi neerde Oudegem eerder licht de situatie en kwam na een twinigtal minuten op voorsprong. Enige hulp werd nochtans in dank aan vaard want het was een be zoekend verdediger die het leder in eigen doel deed be landen Wanneer hebben we dat nog eens gezien? Na de pauze ging Etikhove onmiddellijk op zoek naar de gelijkamer. Het voerde zwaar de forcing en gaf Ou degem weinig ademruimte. Het was dan ook geenszins tegen het spelbeeld in dat de bezoekers na zowat vijf minuten in de tweede helft op gelijke hoogte kwamen. Hierop zou Oudegem wel weer in de wedstrijd komen en enige kansen afdwin gen Een van die mogelijk heden werd dan ook ten slotte de goede. Rond het uur was er Danijs die een aanval kon bekronen met de overwinningstreffer, (gdp) FC Baasrode heeft de Mel- seelse titelambities wel een flinke deuk gegeven. Het heeft door van deze ploeg te winnen de buren uit Sint- Gillis een flink handje toe gestoken. Eendracht Sint- Gillis heeft trouwens door het Melseelse verües en de eigen winst een kloof van vier punten uitgebouwd. Baasrode heeft verdiend gewonnen. Dat beaamde men trouwens ook in krin gen van de thuisploeg. Het zag er echter aanvankelijk goed uit voor de lokalen. Al na acht minuten kon Neels een misverstand tussen op ruimer Steylemans en doel man De Valck uitbuiten. Nog voor de rust kon Baas rode deze achterstand weg vegen langs Luc Van Der Vreken. Na de hervatting was het overwicht van de bezoekers nog duidelijker Theo De Decker zette Baas rode in het vijfde kwartier op rozen, terwijl Wim Moens wat later voor een veiliger voorsprong zorg de. Tussendoor werd de plaatselijke portier nog een paar keer onder vuur geno men Langs Melseelse kant werd er slechts zelden een vuist getoond. Men was er na afloop van mening dat Baasrode zich beter aan de staat van het terrein wist aan te passen. Voor Baasrode komt het er nu op aan de ploeg ver der uit te bouwen met het Winnik - Mere 0-1 Winnik dat zijn leiders plaats verspeelde te Burst (2-1) moest nu op eigen ter rein de duimen leggen te gen een wilskrachtig Mere Door deze nederlaag komt Pollare nu alleen aan de lei ding met 2 punten voor sprong op Winnik en Burst. Mere komt gevaar lijk opzetten op 3 punten van de leider. Winnik begon zenuwachtiger te voetballen en dit speelde in de kaart van Mere Op de 80e minuut scoorde speler- trainer Rudy Van den Hau te het enige doelpunt. Na deze 0-1 voorsprong was de verdediging van Mere on- klopbaar. oog op volgend seizoen. Van titelambities is er geen sprake meer. Enigszins ontgoocheld is men in Baasrode over de publieke belangstelling Tot nog toe heeft men zelden meer dan tweehonderd ingangs kaartjes aan de man ge bracht voor een wedstrijd. We kunnen bij dit alles de vraag stellen waarom het niet eens op zaterdagavond proberen, nu men toch over een degelijke en goedge keurde terreinverlichting beschikt? Op 22 maart bijvoorbeeld komt SK Berlare op bezoek. Indien de kloof tussen Ber lare en leider Sint-Gillis be perkt blijft, mag men een dergelijke ontmoeting als een topper beschouwen. Wanneer een dergelijke wedstrijd op zaterdagavond gespeeld wordt mag men tal van aanhangers ver wachten uit Sint-Gillis en eventueel nog uit andere gemeenten. Het zou ons ten sterks verwonderen moest SK Be lare niet ingaan op een ve er da zoek om op zaterdagavoi te spelen. Baasrode kan in geen geval financieel I verliezen. Integendeel zeil M»n E.D.l Herleving Vrasene - Maldegem 0-1 gger embc tterz adat Ondanks de kleinst moge lijke verliescijfers heeft Herleving Vrasene werke lijk de bevestiging gebracht van het betere presteren in de jongste weken. Heel de weddstrijd door waren de wit-zwarten baas over de Maldegemnaars die slechts zeer sporadisch tot voor keeper Buys oprukten. Schoten van onder andere Lardinoit, Van Spittael en Van Puymbroeck stelden de gastkeeper wel voor hete vuren, maar deze hield zijn heiligdom en meteen ook zijn ploeg onvereind en mocht met boni als beste bezoeker vooruitgeschoven worden. In de tweede helft ging ook Luk Van de Vijver tot drie maal toe zijn kans maar de bezoekende num mer één was steeds bij de pinken. Eén enkele keer kwamen de bezoekers los uit de omknelling: de bal kwam tot bij Van Poel voor de, die er een ontzettendde loeier op gaf, dit schot zeil de gedragen door een ster ke meewind over de weerlo ze Herlevingdoelman heen en viel langs de staak in doel. Geen verdiend doel punt, maar wel eentje dat bij de uiteindelijke afreke ning kwalijke gevolgen zou kunnen hebben voor de de s tour Goemare-elf. Nicttcnstaande deze zovel ste tegenslag, staan de ve wacht ingen voor de vol ge de ontmoetingen binni het Vrasenehuishoudf.^^ hooggespannen, eerst mo Herleving uit naar Olymp Q Gent, en vervolgens ook &VQr bezoek bij die andere Stro pen van Ganda Spart Hieruit zou minsten helft aan de puntjes moet* behaald worden, zoniet.. MA1 Herzele - Burst 1-1 Ondanks de zware kosten die Herzele heeft gedaan om de titel te behalen, moet het nu heel wat doen om het degradatie-spook te ontlo pen. Het heeft tegen buur Burst heel wat moeten doen om een punt thuis te hou den. Reeds op de 5e minuut had Herzele geluk toen Hu- go Van Herreweghe naar doel kopte op een mooie voorzet van Eloot, doch keeper Freddy D'Hondt red de met een snelle reflex. Ook nadien speelde deze portier zich in de kijker. Op de 20e minuut, bij een on rechtstreekse vrijschop voor Herzele, werd het 1-0. Guy Veldeman (eens de bes te Belgische jeugdspeler op de Heizei) gaf een achter waartse pas naar Honoré Schoorische. Het 35-meter- schot ging tegen het net, alhoewel Hervé Goossens de bal nog had aangeraakt. Het doelpunt van het jaar. Herzele verzette hemel en aarde om deze stand te be houden, er werden vuile fouten gemaakt. Wanneer Herman Muylaert mooi door was, werd deze hard handig aangepakt door Brackeva. De belhamel kreeg slechts geel, waar hij zeker rood verdiende. Onmiddellijk na de rust zet te Burst een geweldig of fensief in dat reeds na 5 minuten succes kende. Hu- go Van Herreweghe klopte D'Hondt met een prachtig schot (1-1). Vier minuten later beging speler-trainer Wauters een zware fout op Moerenhout, de reflex die daarop volgde bracht voor beide spelers rood op. Op 75e minuut werd bij Heri |[0( le Guy Veldeman, die noc tans flink presteerde, vangen door Lerminauiioon Wanneer Deblanc op de T jnw minuut in de zenit van h strafschopgebied de bal ve (ann speelde aan kapitein Frai 'jden De Bruyne liet Deblanc zie n luid schreeuwend vallen dat tot eenieders verwonderir lst kende ref Bernard Soe 'S80^ strafschop toe aan Herzei min£ Deze werd genomen do< °l specialist Devenys do< Hervé Goossens redif prachtig. rbelc erlae wooi begi RC eidei Sint-Gillis - Adegem 2-0 Dit zinnetje (onze titel) was de meest gehoorde verzuch ting van trainer Lambert en alle blauw-witte sympati- santen, die gedurende niet minder dan vier weken zon der enig puntengewin bleven. De zegecijfere lagen reeds aan de rust vast, omdat de Sportingers in de eerste drie kwartier hun opponen ten werkelijk van het spreekwoordelijke kastje naar cie muur speeldenMet een goed gestoffeerd mid denveld haalden de gast heren immers makkelijk de bovenhand, met rond het kwartier een doelpunt van Luk Van Den Bossche tot gevolg, na een schitterend afstandsschot. Enkele mi nuten voor de kampwisse ling kregen we een vloeien de aanval uit het boekje langs Franckaert en De Roeck, door laatstgenoem de zelf in de netten geprikt (39ste min.: 2-0). Nadien hadden de lokalen het niet meer zo breed om dat het al wat oudere mid denveldtrio de show van de eerste helft duidelijk moest bekopen Dit belettte echter niet dat zowel Marcel de Cock als Mark Franckaert er nog in gelukten met schitterend vuurwerk het doelhout op degelijkheid te testen. gftal Even voor inrukken er dan nog een vaardi| bezoeker van de sokken lopen in de strafschopzonl maar deze gelegenheid een eerreddend goaltjfc, werd tot ver buiten het geknald. Meteen maken de Waas! ders zich opnieuw en waai 8chijnlijk definitief los ui de weinig aanlokkelijke oi derste regionen. Mani Le .kir b ote I o elite t vel g islan d\ m vre Se ly V; zone fier b imi irden

De Voorpost | 1981 | | pagina 22