mm j Gestalte bepalend ■$kapi Magnetrol, et Club Brugge van het basketbal Opdoffer Weinig spektakel Spannend ieuwe promotiehoop Op naar de top Nipte zege izoekers fysisch sterker Degradatiegevaar De Voorpost - 13.2.1981 - 25 ÖB.C SCHECOCJEüGö Were Di Panters Baasr. wel Peel] doelifcapi Magnetrol - Andenne 101-94 i d: inrit lat b ijn. Lsteni aar ighe n Pit .anlannee 'nfeapi leer men de uitslagen het Aalsterse Okapi be kt, moet men onwille- I urig denken aan het etballende Brugse Club. praktisch onver- Dpbaar en op verplaat- f, werkelijk een ramp. weer tegen een sterke aatie als Andenne, heeft Magnetrol ander- bewezen, dat zij de iklasse waard zijn. Wan- men echter de scou- gsgegevens gaat naplui- komt men tot een vast- •lling, die reeds eerder dit zoen gemaakt werd. On- het feit dat de Aalste- lars tegen 60% afwerken op 80, laten zij opnieuw punten binnen. Een dui- lijk bewijs dat er met de latselijke defensie wat •keerd loopt, en het is ie defensie, die hen bij wedstrijden duidelijk m speelt. Aan huis, in vertrouwde omgeving emanpal Daniël ;mini nog izoel rtei -d to( rllani scht ssens i het bren ig te de ïtrole 3 StU^tf loeli ppen kri Hi it te ïefs arenjhi seiai,, nietjp m. kan zulks aanvallend goed gemaakt worden, doch bui tenshuis komt ook deze aanval niet aan bod en gaan kostbare punten verloren. Nochtans moest Okapi te gen Andenne in de eerste periode steeds tegen een lichte achterstand opkij ken. Oorzaak daarvan was het voortreffelijk werk van de «onbekende» Dumont, die zowel Van den Broeck, Minnebo, als later Van Keer de baas was in de afwer king. Zowel vanop afstand als vanonder de ring is deze jeugdige Waal onstopbaar. In de eerste periode scoorde hij 18 punten, via een 7 op 10 en in de tweede periode was hij met 20 punten uit een 8 op 12, een echte lij densweg voor de Aalste- naars, die anderzijds ook zeer goed afwerkten. Oor deel zelf maar: Van den Broeck 9 op 16, Elias 6 op 12, Schorr eel 8 op 14, Van den Bosch 4 op 7 en Minne bo 13 op 22. Het was vooral via die Dumont dat Anden ne bij de rust tot 51-54 uit liep, nadat men in de 16' reeds een 39-44 achter stand genoteerd had. Na de kampwisseling reageerde Okapi onmiddellijk langs Minnebo en Schorreel. Overgeschakeld op man dekking kwamen de andere Walen minder aanbod, zo dat Dumont alleen kwam te staan. De stand evolueerde naar 59-54 langs Elias, en Van den Bosch, Schorreel en Minnebo (in een zeer goede dag) zorgden voor een 84-68 kloof na 14'. Du mont bracht de bezoekers nog tot 98-91, doch Van den Bosch en Minnebo zorgden voor een logische 101-94 zege. Scoorden voor Okapi: Van den Broeck 20, Van Keer 2, Famay 6, Elias 12, Schor reel 16, Van den Bosch 15 en Minnebo 30. A.V.H. Geert Moens doet er nog twee punten bij voor Baasrode (Were Di-Baasrode 79-84) (dw) Een manverdedigend We re Di wilde deze keer twee punten binnenhalen na de recente verliezen tegen Haantjes en Bavi Gent. Baasrode van zijn kant wil zijn kans op de tweede plaats in de klassering niet kwijtspelen en vandaar dat de eerste helft een stug ver dedigen werd met uitschie ters van De Pauw en Moens die ervoor zorgden dat er nooit aftekening op het bord kwam. Via 16-16 evo lueerde de score naar 31-30 en bij de rust was alles nog mogelijk 39-40. Bonnaerens had 4 fouten maar bij Baasrode stonden ook Moens-Colpin met drie streepjes achter hun naam. Na de rust kon de thuis ploeg zich dan ook loswer ken want naast De Pauw kwam ook de jonge Marin zijn plaats in de ploeg opei sen. Na 10 minuten kwam Were Di op voorsprong 59- 49 maar Bonnaerens moest bij een gelukte doelpoging met 5 fouten naar de bank. Baasrode kon nu met ge rust gemoed zijn grote jon gens uitspelen. Na 67-58 kwam Were Di aan de acht fouten en de bezoekers kon den nog 10 keer aan de vrij worp plaatsnemen. De jonge Verstappen lukte al les en één minuut voor tijd kwam Baasrode op voor sprong 79-80. De thuis ploeg wilde forceren en liet een 0 op 3 optekenen terwijl de Panters met 2 op 2 de zege veilig stelden. Een spijtig verlies van Were Di dat nu in felle degradatie- papieren schijnt te zitten. Punten: Were Di: Bonnae rens 8-2, De Pauw 15-16, Swolfs 4-4, Aerts 4-2, Ver- braecken 4-4, Colman 1-0, Marin 3-10, De Brant 0-2, Baasrode: Verstappen 5- 18, Stevens 4-6, Moens 14- 5, Colpin 4-4, Van den Broeck 4-O, De Beule 9-11. WEGA irde Nationale Uy - Osiris 91-68 is Osiris zowat in de me- ig, dat het na hun over- nning tegen Sgolba Aal- zeker was van de tweede lats, dan werd het in Gilly iuw tot andere gedach- gebracht. Nochtans kon- n zij langs Lagring en Ver- lysse 0-8 uitlopen. Doch m was waarschijnlijk de enwedstrijd bij Osiris ver ten. Gilly heeft niet zoveel talte, doch kompenseert il wat door zijn snelheid, zeer mobiele defensie, ris had die voorsprong rkregen via taktisch spel afgewerkte shots. Toen iter de Waalse loopmac- le geolied was, kwam de itering. Via Sverzett en Meeusen werd het dra 14-14 en 27-22. Een fel opzittend Gilly kon langs Meurant er nog een schepje bovenop gooien en kwam op 37-26. Met De Koster-Putteman-La- gring-Ongenaet en Ver- cruysse, gestart viel Osiris veel te traag uit tegen de snelle Waaltjes. Toen Schor reel inkwam ging de Aalster- se motor dan ook wat soepe ler draaien. Resultaat een 38-36 terugkeer via Putte- man, die na een 0 op 10 eindelijk zichzelf bleek te worden. De tweede helft werd echter de totale afgang van Osiris. In 7' tijd kon Gilly onder impuls van Boon, en vooral Sverzetti 54-40 uitlopen. Al leen Ongenaet kon nog wat "tegen doen, doch daarmee was de kous voor goed af. Meeusen, die in deze perio de nog voor 23 punten zorg de, vergrootte de voor sprong tot 81-52 na 17'. Via een voortreffelijke Schor reel, een even schietgrage Lagring, in die slotperiode kon Osiris nog zijn aange zicht redden, en terugkomen tot aanschouwelijker 91-68 cijfers. Zware nederlaag voor de kandidaat vice-kam- pioen, al was zaterdag tegen de 27 op 32 shotprestatie van Gilly weinig te be ginnen. Scoorden voor Osiris: Ver- cruysse 9, De Koster 10, La gring 14, Schorreel 10, Put- teman 9, Ongenaet 16. A.V.H. Scheldej. Temse Rubac 106 71 Leider Scheldejeugd moest tegen de voorlaatste in de rangschikking nooit op het gaspedaal duwen. Na 5 minuten was de win naar gekend en de inbreng van enkele invallers kon de thuisploeg toch niet deren. De score ging naar 35-19 en Rubac kon slechts matig reageren langs Verschoo- ren-Becquet. De leiders- ploeg kon dan ook nooit door coach Luk De Pauw worden gemotiveerd om een hoger ritme aan te kle ven want de 49-35 rustcij- fers waren een weergave van het vertoonde spel. Na Laet 4, Becquet 16, De Keersmaeker 12, Verschoo- de rust bleef Rubac met or- ren 29 ^'an Wouwe 2, De deloos basket steeds op 20 Bruycker 3. punten hangen tot uitein- WEGA delijk Chris De Pauw zijn ploeg naar een hogere ver snelling duwde. Het werd 87-61 en wanneer de leidersploeg dacht aan de centuryscore werd er dan tóch eens aan stugge man verdediging gedaan. Rubac ging vlug tenonder en moest langs de Schelde jeugd topschutter de 100 punten toestaan. Punten: Temse: De Pauw Chris 34, Van Lombergen 16, Aertgeerts 14, Ver- specht 10, De Pauw Ivo 5, Gosselin 17, Van Wou we 4, De Pauw Guy 2. Rubac: Jansegers 7, De BBC Lokeren 80 Bertino 82 Lokeren thuis voor de besten te duchten wilde te gen de vice-leider een goede prestatie leveren. Na 12-9 kon men vaststellen dat bei de teams inderdaad fel aan elkaar gewaagd waren. Niemand gaf een vin toe (10de minuut 22-21). en hoe aanvallender de partij ook was, toch bleven beide ploegen steeds één punt van elkaar. Tussenstanden als 32-31 en een rust van 42-42 gaven geen definitie ve afscheiding. Lokeren, met De Nul en Gerlo als voornaamste scoorders vond bij de tegen partij een Vonck-Van Dam me die ook de weg der net ten op hun duimpje ken den. Na 10 minuten in de tweede helft kwam er dan toch enige aftekening 61- 70 maar Lokeren gaf zich niet gewonnen. Met man en macht werd de achtervol ging ingezet en blijkbaar wisten de Durmejongens dat Bertino zonder D'Hoog- he een te nemen vesting was. Het werd 69-72 en de strijd ging onverminderd verder. Bertino kon 80-81 lukken en bij een Lokerse fout moest De Bock vrij wor pen nemen. Hij lukte slechts éénmaal in zijn po gingen (80-82) en het balbe zit van Lokeren mondde uit in balverlies van Gerlo. De partij was verloren maar spanning kregen de toe schouwers gans de match. Jammer dat er een winnaar moest gekroond worden, want geen enkele ploeg ver diende de nederlaag. Punten: Lokeren: Gerlo: 17, Van de Vijver 12, De Meerleer 10, De Nul 15, Cornelis 12, Verdurmen 14. Bertino: Vonck 23, Var Steelant 10, Thiron 8, I" Bock 17, Van Damme 24 (J irfbr. Zele -Jan Antw. 85 thuisploeg houdt de tste weken blijkbaar van ipens Vorige keer had irita een verlenging no- om met het kleinste ver til te winnen en in de unatch tegen Sint-Jan n er opnieuw late ing. En moest Fran- met een driepunter it voor 83-79 zorgen, en vijf sekonden van het zette hij 1 op 3 vrij- in om en meteen was binnen. Cabrita ver- ide de overwinning. Het tide een goede wedstrijd toeschouwers konden )h opwarmen aan de mo- ijkheden van de ploeg de aanvangsfaze van de ;rijd trachtte Cabrita snel te doen. Het bood spektakel, maar die itse omschakeling leidde {1 tot balverlies, zodat de ~~fcoekers tot de 13de mi- ermeijut op gelijke hoogte kon- ii blijven 26-26. Coene kte enkele intercepties. ;hamer nam zijn ver- 'oordelijkheid De it demonstreerde zijn lende kwaliteiten irez was bijzonder pre en Van Damme toonde jh een goede wissel voor ine, zodat de thuisploeg de rust een 46-36 voor- ing verwierf, de tweede helft speelde irita op kampioenenpeil. ie hervond zijn zelfver trouwen met een 4 op 4. Peter Moens, bewees dat als hij er zin in heeft hij wat in zijn mars heeft. Hij liet de grootste Belgische basket- speler Wijckmans tegen zijn dakgoot lopen. Snelle kombinaties, preciesheid en een zaal vol entoesiasme en 70-50 bij het begin van de 10de minuut. De bezoekers met een ho mogene ploeg bleven door vechten en in Stevens-Gillis hadden ze het klasrijk duo waarmee oud-Zeelse coach Jef Van Assche aan een te rugkeer begon. Cabrita ge raakte aanvallend even op drift en aan de 13de minuut met 72-64 kwam er nieuwe spanning. Coene-Moort ha mer met 4 fouten en coach Versmessen, nog altijd zon der Filip Van Hassel, moest met zijn effektief beginnen schipperen. Bij het begin van de 20ste minuut kwam Sint-Jan voor het eerst ge lijk 83-83. Maar de thuisploeg kon gelukkig nog de zege bin nenrijven. Die was er nood zakelijk om opnieuw in de titel te geloven. Het verschil met Luchtbal is door de ne derlaag van de leider tegen Bornem tot op 2 punten herleid. Punten: Coene 6-10, Moorthamer 8-8, Fransaer 4-4, De Locht 14-6, Deprez 12-10, Van Damme 2-0, Moens 0-2. BENO De baskettende kadetten van Scheldejeugd Temse. (dw) Rubac Rupelmonde: nederlaag tegen Scheldejeugd Temse. (dw) BBC Dendermonde Gentson 68 Het falen van de recht streekse tegenstanders en de eigen reeks overwinnin gen hebben Dendermonde opnieuw in de run voor de tweede plaats gebracht. De nieuwe betere periode van de thuisploeg valt wel sa men met het herwinnen van de konditie van Rudy Van Leemput, die tegen Gentson aanvallend op nieuw goed uit de verf kwam met een 7 op 10 Voor het duo Goossens-Bie- seman is dit een goed aflos- singspunt. Ook Jean-Pierre Coeckelberg heeft als spel maker nu zijn draai gevon den. zodat de thuisploeg nog wat mag verwachten van het seizoeneinde. Tegen Gentson, nu altijd Scheldejeugd Temse stevent regelrecht op de baskettitel af. (dw) 'embergen ierzele WOf] de: atst 1de 3tij come hoewel de thuisploeg ne- n spelers gebruikte en de kers gedurende 40 nuten met hetzelfde vijf- op het terrein stonden, 3 het Vlierzele dat in de itste minuten een betere k demonstreerde en een ruim verschil op bord zette. angs een precieze Mar in, met een 7 op 9 in de "8te helft en een even tref- cere Nevens. 3 op 3, nam ierzele het eerste voor rong 8-14 aan de 8ste mi- ut. Langs Straetman en voor Mijs ingekomen illekens, die vanop de it een 2 op 2 scoorde kon tlfembergen aan de 12de le nuut terugkomen tot 19- De bezoekers met ver- llende driepunters lie- aan de 13de minuut uit 21-27 Ondanks het fa- onder de korf van Rudy Cock. O op 10 in de eer helft. konden Mijs en jypers aan de rust de tot 38-40 beperken, de tweede helft was het de 3de minuut reeds 19. De thuisploeg kwam r spézoeki am i de •chel ïdsti ït-JaJH Ni jdstrjei op aan Niev •il ri< SF ik Wei in v )lgei n d( Ha erm( 5int-l ;rz( bade ;t| bd kollektief maar tot een 2 op 10 en Vlierzele scoorde een 4 op 4 Wellekens scoorde dan een reeks van 4 vanop de vleugel en ook Straetman en Cuypers bleven sóoren, zodat de thuisploeg bijbleef tot de 7de minuut 52-53. Het schakelde van manver dediging naar zone over, maar het verloor Mijs voor fouten en in de slotminuten en Lieven8-Van der Maelen, D Govaert haalden een hoog shotgemiddelde en waren nog paraat om het Grembergse balverlies met een quick break af te straf fen, zodat het verschil nog ruime afmetingen aannam. Het doelgemiddelde in de tweede helft zat er evenwel ook voor wat tussen. Vlier zele met 18 op 35 en Grem- bergen met 15 op 48. Punten. Grembergen: Straetman 13-8, Mijs 4-0, Rudy De Cock 3-0, Cuypers 8-4, Goossens 2-2. De Clercq 2-7, Wellekens 6-1Ö. Vlierzele: Lievens 9-16. Marcoen 16-6, Van der Maelen 4-11, Negens 8-3, D. Govaert 3-10. BENO in degradatiestrijd, bleef de score tot 8-8 gelijk. De thuisploeg plaatste langs Coeckelberg-Van Leemput- Van den Spiegel een 11-0 en met 17-8 zat het op rozen om de wedstrijd in zijn voordeel te oriënteren. De thuisploeg met Goossens op Union, dat nog in volle Hermes kon verder uitlo- spanne slaagden beide ploe- de vleugel en Bieseman on- strijd tegen de degradatie is pen naar 73-77 maar Union gen er in door overhaasting der de korf bleef de situatie wilde zijn huid duur verko- kwam nu uit zijn schulp, nog elk tweemaal balverhes meester en hield aan de pen en heeft er èen hyper- Het gestaltevoordeel werd te lijden. Niemand scoorde rust 10 punten voorsprong: nerveuze wedstrijd van ge- uitgebuit 81-75 en Hermes nog en Hermes kwam als 39-29 maakt. Hartlijders bleven was op achtervolgen aange- overwinnaar uit deze meer Onmiddellijk na de rust best weg uit de zaal want wezen. Een doel van De dan spannende partij, üep Dendermonde langs beide ploegen namen om Keyzer en Raman bracht Punten: Hermes: De Key- Goossens- Van Leemput uit beurten de leiding. Een 14- 81-79 maar niemand kon zer 12, Rillaerts 24, Raman tot 50-33. Gentson probeer- 12 stand werd omgezet in de winnaar vooropzetten. 22, De Block 2, Sauviller 7, de dan een press en de 21-24 (12de minuut) en Union bleef aan de leiding Van den Berghe 16. thuisploeg diende wat wanneer Hermes op zijn 35 sekonden voor tijd. Een Union: Van Velsen 8, Ke- stoom af te laten, zodat er elan doorging was dit shot van Viroux belandde lifio 9, Viroux 13, Martin aan de 14de minuut met 63- slechts strovuur want half- naast en twee vrij worpen 14, Lhermitte 7, Chris- 57 opnieuw spanning weg was alles te herdoen van Raman zetten Hermes tiaens 1, Detillieux 18, La- kwam. Dendermonde had 41-42. op rozen 82-83. Er bleven vaus 11. Bieseman om zich te her- Na de rust met De Keyzer nu nog 16 sekonden te spe- WEGA pakken en via 76-63 aan de op de bank (3 fouten) nam len maar op die luttele tijd- 18de minuut was de over- de thuisploeg voordeel 55- winning binnen. 52 maar onmiddellijk rea- Punten: Van Leemput 6- geerde Hermes. De bordjes UG&TEuRtlGSpOOK gTlJIlSt 9, Bieseman 10-17, Van den werden opnieuw verhan- Spiegel 6-0. Goossens 8-8, gen naar 57-62. Moment Eikenlo Coeckelberg 9-5, Piron 0-3. waarop De Block met fou- Wasocub BENO 1611 naar de bank moest. man buiten dan hun gestal te voordeel uit tegen som mige Wasocub-spelersen meteen was de zege binnen 72-61. De bezoekers kon- Ba vi Gent Hemaco Dend. Sylvain Deprez, Peter Moens en De Locht kunnen niet beletten dat het meteen 85-85 wordt (Cabrita Zele-Sint-Jan 86-85) (wvc) Het vertrek van trainer Van Hecke heeft zijn spo ren al nagelaten bij Waso- den niet meer reageren en cub. Een goede start 16-23 niemand bleek bekwaam werd teniet gedaan door om verder een vuist te ma- gg schikbaarheid van Verhas Deleu die vanuit de hoeken ken. Feit is dat na de wed- jq niet te lang aanhouden en onstuitbaar was. Hoe Waso- strijd menigeen vaststelde zou Peter Pelicaen zijn ten- cub zich ook weerde de rust dat Wasocub niemand meer De Collegeploeg staat op nis-aspiraties best uitstel- kwam met 44-35 cijfers. Na heeft om de ploeg te leiden. 6 wedstrijden van het einde len tot na het basketsei de hervatting liep de thuis- De spirit is zoek en met de op een gedeelde voorlaatste zoen. Het wordt met vereen- ploeg uit tot 58-49 en de komst vart Laarne schept plaats in de klassering en de krachten knokken voor inzet van Wasocub resul- dit zeker problemen. Noch- met het niet zo gemakkelij- het behoud. teerde langs De Geest in 62- tans zal Wasocub zich in ke programma voor ogen is De verplaatsing naar Ba- 59 cijfers. Beirnaert-Moer- deze moeilijke omstandig- het degradatiespook bijzon- vi Gent hield geen winst- heden moeten reppen wil der dicht genaderd. Het kansen in voor Hemaco. Lembergen en Pelicaen het de degradatie ontlopen. kompetitieBlot wordt voor Het liep mis op het moment konden wel de schade tot Punten: Wasocub: Kin- de ploeg van coach Georges dat de bezoekers trachtten het rustversch.il beperken, ders 14, Van den Bossche Van Miegroet bijzonder om hetzelfde tempo te spe- Punten Verstappen 9, 15, Windey 10, De Geest 25, moeilijk. Het is nu wel uit- len van de thuisploeg. Aan Pat Van Lembergen 10, Luc Colman 2. Gerlo 6. kijken naar de terugkeer de rust was de kloof ge- Van Lembergen 8. Van Eeklo. Beernaert 12, De- van Hans Wijnfendaele uit maakt 51-32. Die 19 punten Nuffel 12. Keppens 6. De leu 32, Rijckaert 8, De- Amerika. Een speler die ten verschil konden niet meer Deyn 17, De Decker 4, Peli- puydt 17, Moerman 14, De- allen tijde een zege kan for- goedgemaakt worden. De caen 10. baets 2 Van Damme 2 ceren. Ook mag de onbe- Deyn, Van Nuffel, Pat Van BENO WEGA

De Voorpost | 1981 | | pagina 25