Dendermonde xwak aan de basis sterk aan de top p'.'WMililliM Waterpolo in Sint-Niklaas: gratis toegang Krappe winst kierde Festival Dendermondse Ijsberen t SSI Maurit8 Dauwe In het Wei Eugeen Hoffman, provinciaal kampioen orcross 4' de Racingshow lokt meer belangstelling 30 - 13.2.1981 - De Voorpost Wisselbeker «Dirk Sevens» Sint-Niklaas heeft Dendermondse Zwemklub Olympos en Ja- (Eeklo) sportploeg in de hoogste de Nederlandse W1J' Serraris het moest nationale afdeling, en dat Koen Maes, beiden van 67. stellen met een zevende Sinds 3 j; stremski Hamme waren de Met een tijd van 1.12.2 pL*®ts: 1.34.4, wat weinig Dankzij de overwinning vo- enige zwemklubs uit deze toonde hij zich de sterkste trainen doet vermoeden! rige zaterdag tegen Scaldis gouw, die deelnamen aan van het drietal. Zijn rivalen Anja De Bleser (68) verbe- Antwerpen staat de Wase de Wisselbeker «Dirk Se- zwommen respektievelijk terde haar tijd met 3 sekon- nu zevende, een midden- vens», ingericht door 1.14.7 en 1.12.8. Annick den 1-50-6 en Chris Sarens plaats in het klassement. Ghent Swimming in het Pauwels (68) kon het duel bleef bij 1.24.5 terwijl Mar- De 2 nipte nederlagen met Stropbad. Temse, niet aan met twee afgevaar- Wase en Neptunus Aalst digden van dezelfde klubs, hadden er de voorkeur aan maar zwom toch een scher- 1 31.7. tine Cool (65) bij de kadet- slechts ten voor zilver zorgde met (je gegeven een pauze te ne- pe 1.18.9 wat haar brons men, voor de hervatting opbracht. Michel Beeckman Conny Stoop, Carine Co- van de distriktskampioen- gaf geen verhaal aan zijn siJns en Nicole De Waele, schappen. Aan deelnemers tegenstanders uit leper nochtans geen gebrek. Gent en verbeterde zijn tijd doordringen tot de top. Vrije slag Hier was Erik Van Goet- Twaalf klubs vonden de in- tot 1.08.2. Een verscher- zet belangrijk genoeg: on- ping Van 2,5! Jastremski der hen de toonaangevende behaalde in de kategorie .klubs uit Oost-Vlaanderen: Benjamins tweemaal brons de Ieperse zwemklub, en met Johan Dadamfort (1.31.9) en Peter Mertens (1.33.7) zelfs een Nederlandse klub: Zuidwesthoek Hogerheide. In deze wedstrijd ging Rugslag het erom zo weinig moge- Bepaald armoedige resul- lijk strafpunten te scoren, wat enkel mogelijk was door in elke discipline en in elke leeftijdskategorie een zwemmer/zwemster op te stellen. Dit bracht mee dat heel wat nieuwe kompeti tiezwemmers werden uitge test en dat sommige zwem mers aantraden in een dis cipline die hen minder lag, dit ten voordele van het geheel. Dendermonde rekende vooral op zijn vaste waar den, maar haalde toch een paar meldenswaardige re sultaten met jonge zwem mers. doelpunt tijdens wedstrijden van deze kompetitie zijn daar Jastremski kwam uit niet niet vreemd aan. Zoniet was het een eervolle vijfde plaats geweest. De eerste minuten van de wedstrijd tegen Scaldis ga ven een sterk offensief Wa se te zien wat resulteerde in hem de primus bij de kadet- een 6-1 stand in de 2de pe ten met 1.02.1; een per- riode. De spanning voor de soonlijk rekord! Voor Eddy toeschouwers ontbrak ech- maar geen van hen kon deel uitmakend van de na tionale jongerenploeg. wa ren doorslaggevend: 10-7. Dat betekent 3 punten op 4 voor de laatste 2 wed strijden. Zaterdag heeft de Wase de gelegenheid deze pun- tenreeks verder te zetten. Brugge is weliswaar een nieuwkomer in 1ste natio nale doch staat voor het ogenblik slechts 2 punten achter Sint-Niklaas. De punten thuishuden is een must, doch een geschenkje zal het niet worden. Wase speelt op het thuis front deze maand: zaterdag 21 februari tégen Gent en 28 februari tegen Doornik, telkens te 20 uur. Supporters op post, zater- Old Stars: laureaten van het waterpolotornooi voor veteranen te Sint-Niklas, (dw) Beeckman (67) en Sabine ter niet; einde derde periode bag 14 februari in het ste- D'Hollander (70) was er was het 7-7. De goede fysie- Vlinderslag In deze discipline trad Dendermonde gunstig naar voor. Het haalde er twee maal goud en eenmaal brons, al moest het de for fait van Sabine Pauwels in- taten in deze stijl. De enige opflakkering kwam van Daniel Beeckman bij de ka- detten. Met 1.11 zwom hij zilver en verbeterde hij te vens zijn eigen rekord en het klubrekord met 2.4 se- konden. Ook Kurt De Wit (69) deed als beginneling kompetitiezwemmer een goede poging 1.47.3 wat hem een achtste plaats op bracht, en Christine Zaman zwom haar beste tijd 1.40.6, maar Kris Rottiers (68) ontgoochelde door na 1.26.5 aan te tikken. Overi gens veel forfaits DZO moet zich beslist meer toe leggen op de rug. Voor Ja stremski was het Sabine brons met 1.11.1 en 1.22.2. Filip Eeckhout (69) zwom een mooie wedstrijd en klasseerde zich 7de met 1.37.0. Ook Micheline Za man (65) en Annie De Mid deleer (68) traden in deze discipline op. Hamme viel hier herhaaldelijk net bui ten de prijzen: Nico Van de Voorde (67): 1.13.1 vierde; Martine De Bruyne (67) 1.15.4 vierde, Anne Peters (65) 1.08.1 vierde. ke konditie en een keeper. delijk zwembad. Aftrap dit maal te 19 uur. Toegang gratis. 3de Nationale Aid. Van Wauwe (65) die met jamins moest forfait een bronzen medaille werd vereerd bij de kadetten 1.20.1 Schoolslag Hier deed Heidi De Clerk kasseren. Wim Bruneel (68) optreden en be deed het ganse zwemsta- paajd niet zo kwaad. Gino dion rechtveren voor zijn van Kerschaver 1.37 4 leg- ming duel met Stefan Damen ^ier beslag op brons, ter- NN 8 kwam even vlug weer op Lzv 9 achterstand. Een aantal goede kombinaties bezorg- Lokerse Zwemvereniging den de gasten tenslotte toch In de aflossingswedstrij- reisde vorige vrijdag af voorsprong. Peter De den waren de Dendermond- naar Namen. Men vermoed- Clercq en Mark Vertong- se jongens kadetten opper- de wel een moeilijke wed- hen skoorden elk twee machtig. De meisjeskadet- strijd, maar uiteindelijk keer. Met een 5-8 stand bij ten konden zich verdedi- kwam Lokeren slechts met de aanvang van de laatste gen; de miniemenjongens de hakken over de sloot. De periode kon Lokeren dan werden derde en de meisjes twee punten werden toch toch wat vrijer ademen. Luc alweer binnengehaald, en Mestdagh liep nu op de de- daarmee blijft de tweede finitieve - plaats in de rangschikking stevig in Lokerse handen. De wedstrijd startte niet en even later pakte Eddy De Met deze uitslagen werd best voor de gasten. Ze ke- Bruyne zijn vierde straf- Dendermonde vijfde in het ken vrij vlug tegen een 3-0 worp van het seizoen Na- algemeen klassement, ach- achterstand aan, met on- men leek zowaar even aan- ter Eeklo, Nederland, Ro- dermeer een doelpunt toen geslagen, en via Rik Mest- sas Gent en Gent Swim- Luc Mestdagh op de straf- dagh werd het 5-9. In een bank zat. Vanop de penal- gterk eindoffensief kwam vijfde Maar zowel bij de meisjes als de jongens ben ven: nieuwe krachten zijn beslist nodig. uitsluiting. Na men kon de numerieke meerderheid niet uitbuiten. Dit zijn de Wase waterpoloveteranen die derde werden in hun eigen tornooi, (dw) MILOU tystip kon Peter De Clercq de thuisploeg nog zeer milderen, maar even later sterk opzetten, maar Loke- Dp zondag 15 februari te 10.45 u. ging ook hij uit het water. ren kon de Weer liet Namen de kans stellen, niet onbenut. Bij de eerste i toch veilig water de bloedvaten krim pen en zich nadien bij het verlaten van het water meer uitzetten dan voorheen. Vandaar dat alle ijsberen bij het verlaten van het water een rode huidskleur hebben. Ten derde: door hun volhar ding en doorzettingsvermo gen bereikt men een niet te beschrijven vreugde, ont spanning en plezier en krijgt men daarenboven meer durf en wilskracht, meer zelfze kerheid. Alle zwemmende leden ondergaan een uitge breid medisch onderzoek en dat na het betalen van een lidgeld dat slechts 250 fr. bedraagt.» oen in 1973, als onderafde- De Brabander, tevens trai- ng van de Dendermondse ner en houder van een Iwemklub Olympos (D.Z. Bloso-diploma. Hij citeerde J.), de «Ijsberen» van wal in verband met zijn klub taken, geloofde niemand in o.m.: «De «Dendermondse lun sukses. De zeven «dap- Ijsberen» is een zwem- peren» van de beginjaren vereniging waar iedereen, werden met alle gekke en zowel jong als oud lid kan misplaatste namen betiteld, worden, met als biezonder- Zij trokken zich van deze heid dat zij het zwemmen in ongegronde kritiek echter koud water tot hun hobby niets aan en deden verder, hebben gemaakt. Dit wil Onder impuls van Freddy uiteraard niet zeggen dat zij Colman werd de Vrienden- ook niet in de zomer kring van de Dendermondse zwemmen. Vele leden ne- Ijsberen gesticht en die men naast de specifieke telde na één jaar werking ijsberenwedstrijden (zes reeds honderd leden. Deze wedstrijden oyer gans Bel- vriendenkring had tevens gië), ook deel aan wedstrij- een eigen bestuur en daaruit den in een overdekt zwem- is stilaan de gedachte ge- bad gedurende de zomer- groeid een eigen zwemklub periode en behaalden reeds op te richten onder de prachtige resultaten.» De benaming «De Dender- zwemmende leden worden mondse Ijsberen». Het kost- aan een strenge training te echter heel wat zweet, onderworpen? Fons De Bra- woorden, vergaderingen, bander: «ledereen kan, in- diskussies en diens meer, dien hij of zij medisch vooraleer zij op eigen benen geschikt zijn, ijsbeer wor- konden staan, maar op 10 den. Om zich te harden en januari 1978 was het zover, te wennen aan de koude Na drie jaar zelfstandige watertemperatuur, trainen werking telt deze klub circa de ijsberen dagelijks te 19 zestig aktieve zwemmers, uur in de vijver gelegen die jaarlijks aan minimum naast het zwembad Olym- drie wedstrijden deelnemen, pos te Dendermonde en dit 3.50 m. vrije slag heren van het zowel in de winter als in de van begin september tot 36 tot 45 jaar. 4. 50 meter zomer (langebaanwedstrij- einde maart. De training den: duizend meter en bestaat hierin dat zij gedu- meer). Tel daarbij nog de rende één twee minuten niet-zwemmende bestuurs- een vijftigtal meters zwem- leden en steunende leden men in het koude water, en oud-ijsberen, dan re- Naast deze dagelijkse trai- gistreert men een totaal van ning oefenen wij ook weke- meer dan tweehonderd Ie- lijks op dinsdag in het heren van 19 tot 35 jaar. 9. den Dank zij hun steun en zwembad (stijlverbetering, 50 m. schoolslag heren van de hulp van een vijftigtal aanleren duiken, keerpun- 36 tot 49 jaar. 10. 50 m. middenstanders en de sub- ten, uithoudingstraining schoolslag heren ouder dan sidie van de stad Dender- enz En denk maar niet dat 50 jaar. 11. 50 m. schoolslag monde, gaat het de «Den- de ijsberen zich inwrijven dames t.e.m. 18 jaar. 12.50 dermondse Ijsberen» finan- tegen de koude.» Waarom m. schoolslag dames ouder cieel goed. Het bestuur van eigenlijk dat «ijsberen»? - dan 18 jaar. 13. 4 x 25 m. de Dendermondse Ijsberen Terug Fons De Brabander schoolslag heren (aflos- is momenteel als volgt hierover: «De Ijsberen sing). 14.4 x 25 m. vrije slag samengesteld: Voorzitter: zwemmen, of je het gelooft heren (aflossing). De prijs- Pierre Blancquaert; Onder- of niet, voor de gezondheid uitreiking heeft plaats te 13 voorzitter: Luis Scholliers; en niet zoals velen denken, u. Penningmeester: Freddy om in de kijker te lopen of Colman. Sekretaris Alfons voor de sensatie. De drie De Brabander; Sportsekre- voornaamste voordelen van taris Patrick Warnier; Ma- het zwemmen in koud water "teriaalmeester: Honoré De zijn: men verhoogt de weer- Blieck; Sportverantwoorde- stand van het lichaam tegen lijk: Rudy Van Damme; kou en tegen allerhande Public-relations Maurice ziekte. Men bevordert de Gillis en Frans Hofman. bloedstroming. Het bloed, dat ons lichaam zuivert van Harde maar heilzame alle afvalstoffen en tevens trainingen zuurstof en voedingsstoffen Teneinde ons beter in dat verspreidt over het ganse «Ijsberengedoe» te kunnen lichaam, kan beter alle verdiepen hadden we een bloedvaten bereiken, gezien gesprek met sekretaris Fons bij onderdompeling in koud nieuwe winstcijfers kampwisseling had Mark zullen Lokerse allicht ster- Vertonghen de kloof ver- ken in het vooruitzicht van kleind. In de tweede periode de «grote bots» overmorgen bleef Lokerse dan beter spe- zondag LZV speelt dan i len. Met een Naamse speler mers uit bij Wetteren, een in de strafhoek kon Mark jaar voor Lokeren gepro- Vertonghen opnieuw doe- moveerd. en thans geleid len. Een tweede uitsluiting door ex-Lokerentrainer De veteranen van Lokeren behaalden in het tornooi te Sint-Niklaas de tweede plaats (dw) LZV geen verdere schade ne Aalsterse had wordt het 3 r r LZV geen verdere schade toe, maar men kon evenmin langszij komen. De tweede wedstrijdhelft was nog geen minuut bezig ptaits staat toen Lokerse via Peter De Clercq langszij kwam. Men ne Aalsterse bad wordt het beslist spannend en LZV zal moeten bewijzen dat het niet toevallig op de tweede Programma Het programma van het Vierde Ijsberenfestival van Dendermonde werd als volgt samengesteld: te 10.50 u.: demonstratie door oudere dames en heren. Te 11 u.: voorbehouden wed strijden over 25 m. voor meisjes en jongens. Te 11.10 u. volgende koersen: 1. 50 m. vrije slag jongens t.e.m. 18 jaar - 2.50 m. vrije slag heren van 19 tot 35 jaar. vrije slag heren ouder dan 46 jaar. 5. 50 m. vrije slag dames t.e.m. 18 jaar. 6. 50 m. vrije slag dames ouder dan 18 jaar. 7. 50 m. schoolslag jongens t.e.m. 18 jaar. 8. 50 m. schoolslag Het Vakantie- en Vrijetijdss&lon is aan haar eerste lus trum toe. Het Hifi- en TV-salon en de Racingshow moeten hiervoor nog een jaartje wachten. Maar niettemin wint deze laatste meer en meer aan belangrijkheid. Ondanks de concurrentie van een gelijkaardige expositie in de Veilinghallen te Hoogstraten, is Willy Adam er toch in geslaagd een mooi aantal wedstrijd wagens bijeen te brengen. Het leeuwenaandeel wordt Zakspeed Capri's) opgeëist door de omloopwa- Ook het provinciale om- gens. Blikvanger hier is on- loopveld is prima vertegen- getwijfeld de Chevrolet Ca- woordigd. Hier vinden we maro, geprepareerd door de VW Polo van Rudi Luigi Cimarosti. Hij treedt Frahm en de VW Scirocco ook dit seizoen weer aan in van Rudi Maes. Van Wase Belgisch Kampioen- zijde: de nieuwe Toyota schap voor productiewa- Starlet van Eddy en Jempy gens, met de luxemburger Loir, de Mini van Frankaert Reine Wissell als piloot, en de Escort Twin Cam van Niet minder fraai is de Ford Guy en J.P. Duportail, wel- Eugeen Hoffman (sa) Capri 3 1. van Frank De Caluwé. Een wagen die vo- ke in de laatste editie van de 24 uren van Zolder een eer- rig seizoen een beetje onder volle 6'de plaats weg- verwachtingen bleef. Broer Manu haalt zijn Ford kaapten. Bij de eenzitters, Eugeen Hoffman, de snelheidsracer uit Sint-Niklaas, mag terugblikken op schitterend seizoen 1980. Bij de 125 cc rijders behoort hij tot de geprezen pilote In de wedstrijden waarin hij van start ging eindigde hij telkens binnen de eers drie. Geen wonder dat hij in de eindstand van de Honda Trophy derde eindigt en in het Belgisch kampioenschap op een tweede plaats. De titel van provincia kampioen in Antwerpen kon hem niet ontnomen worden. Sedert drie jaren Eugeen Hoffman aangesloten bij de AMC Klein-Brabant Bornem. Deze bloeient motorklub die in haar rangen heel wat toppiloten onderdak verleent organisee op 1 maart haar eigen cross. Het prachtige circuit maar ook de rijkgevult prijzentafel zijn een uitnodiging waarop vele Belgische elite-rijders een gunst antwoord geven. Escort RS 2000 naar de we de aanwezigheid van de stadsfeestzalen. Er zouden geruchten de ronde doen als zouden Frank en Manu Eigenbouw Formule Vee van Robert Verstraeten (uit Sinaai), de Formule Ford de helm aan de haak han- van A. De Man en de Super gen en zich enkel nog bezig Vee van M. Anthonis. houden met preparatie voor productiewagens (de naam Mare Piessens ex-KB-Sci- rocco wordt genoemd). Rally Alle aandacht wordt hier opgeëist door de wagens die J. Ghijsels gaat op de inter- vorig weekend nog aantra- nationale toer. Met zijn In- den in de «Boucles de Spa», nocenti Mini in groep 5- Ongetwijfeld het rxieest sen- pak, rijdt hij dit seizoen in sationele rallyfeest van de de Deutsche Rennsport show is de Triumph TR 7 - Mei8terschaft (met o.a. de V8 waarmee Tony Pond en Fred Gallagher vorig jaar de 24 uren van leper won nen. Jesco-boss Mike Van Hooydonck en Lambert Peeters reden er dit jaar de Bochten van Spa mee. Nog meer PK-geweld vinden we in de Dot-Opel Ascona 400 van Guy Colsoul en in de Bastos-BMW 323i van Her mes Delbar. De Porsche- liefhebbers komen aan hun trekken met de Groep 4-911 van de Dumoulin-broertjes. Iets minder snel maar on getwijfeld het bekijken waard is de Audi 80 GT van Jan Verschelden en Ronald Goossens. Zij werden vorig jaar 2'de in het Oostvlaams rallykampioenschap achter Guy en Herman De Maegd. De zaterdagavondbezuoe- kers zullen de wagen wel even moeten missen. Jan en Ronald zullen nl. als eer sten van het startpodium in de 3'de Vesiac-Rally. Als laatste rallywagen vin den we de wit-blauwe Ta bot Rally 2 van Danny Va oo Broeck en Chris Maes, we 3c ke dit seizoen de kleure van Rallyclub Vesiac-Waa land-Rijschool Sander^! zullen trachten hoog houden in de provincia rally's. Ji d Peter Dhanis won de twee Stouvenackers won de eer- 500 cc-ers voor Struyf en reeksen bij de Nieuwelin- ste reeks en Marc Van der Beauprez. Lauwers - Maer- gen 125 cc tijdens de BLB- Meerssche de tweede reeks ten wonnen beide reeksen motorcross te Axel. Van bij de seniores 125 cc. Dit bij de zijspannen. Cutsem legde beslag op de keer werd Marc Van de Eddy Sterckx werd wm- tweede plaats en Franky Meerssche de eindwinnaar naar bij de inters 500 cc Apers werd vijfde in de met eèn betere totaaltijd voor Van Loon en Velke- eindstand De reeksover- voor Stouvenackers. neers. Guy Van Gijsegem winningen bij de nieuwe- Bij de nationalen 25ü cc werd zevende, dit dank zij lingen 250 cc waren voor was de eindzege voor Va- een achtste en een tiende Beyer en Franckaert. lentijn, tweede werd Verzijl plaats in de reeksen. Bens- De Clercq werd en derde Van de Velde. De Bijveld waren de eindwin- eindwinnaar bij de 500 cc- Nederlander Van de Kloos- naars bij de zijspannen dit ers voor Baeyens en Bohets. ter werd eindlaureaat bij de na pech van onze nationale kampioenen Van Bellin- ghen - D'Hollander. Bij de nationalen A werd Van Hoof winnaar voor Bortels en Van Ham, bij de B-ers ging de overwinning naar Van Engeland die het haal de voor Vloeberghs en Wim Poelman. Verheyden won bij de juniores A 500 cc voor Lee ten en Kennis waar Luc Van Roeyen op de ne gende plaats beslag legde Mertens werd eindwinnaar bij de B ers voor Loopmans en November, Patrick Hille- gems eindigde als zevende. Dirk Brulez werd eindlau reaat bij de juniores 250 cc voor Sannen en Decendre. Eddy Van Geert werd twee de in de eindstand bij de nieuwelingen 250 cc die ge wonnen werd door Dhae- nens, dit in de MCB-mo- torcro88 te Zerkegem. (mt) Rallycross Slechts twee wagens tegenwoordigen deze disc pline. Herman Sack zijn Alfa Romeo Alfet GTV voor waarmee hij zi 11'de rallycross seize* aanvangt. De Wase Rail crossrevelatie van het bije jaar is ongetwijfeld R Van Der Peyl. Hij kon zi< vorig jaar vestigen nationale rallycross- Rik blijft dit jaar ook B M W. 2002 trouw. Meer dan twintig wagei jr op de Vesiac-Racingsho' Een niet onaardig en dan tellen we er de to's ter beschikking gest door de heer De Bruyne Bornem nog niet bij. D«, 3-Top- f ItJ lijk, 5 ra 10 s ste »sc

De Voorpost | 1981 | | pagina 30