r' Wat bezielde Jean-Marie Pfaff Twaalf Anderlechtenaars 32 - 13.2.1981 - De Voorpost Hofkens gaan jullie niet meer om de tuin leiden Prosit! Verdammt Astridpark. zaterdagavond. Vijf minuten voor het slot van dé sleutelmatch in onze voetbalkompe titie blies de euforische spionkop van paarswit (ons) vaderlands volkslied doorheen het Versésta- dion. Het zwierige «tralalala» deed ons ook nu niet rechtveren. De wedstrijd op zichzelf was zo'n uit bundige reaktie niet waard. Toen scheidsrechter Delsemme voor de laatste keer op zijn «almachtige» hoorn blies, kon een versterkte politie-opkomst enkel toezien hoe de Brusselse jeugd zijn vreugde botvierde op en rond de grasmat. Vlaggen, breedzwaaiende paarswitte sjerps, Merci Ivic, merci getoeter van jewelste. Op dit geluksmoment had de Belle Vue-aanhang zeven jaar moeten wachten. De overwinning tegen (kon- kurrent) Beveren smaakte daarom des te zoeter. Anderlecht kampioen! Wie in Sinterklaas gelooft zal het misschien nog ontkennen. Zaak is dat de nieuwe Of de Ivicclan de mud- r magiër in het Astrid- volle Astridkuip tenvolle park. Tomislav Ivic, heeft bekoord, kan woord heeft gehouden nochtans worden betwij- na de pandoering in feld. Ook het Beverense Freethiel toen hij be- trainersduo was niet weerde dat Anderlecht mild in zijn oordeel over opnieuw de landstitel het geleverde vertoon, zou pakken. De Brusse- «Ongelooflijk! Ander laars tellen nu zes leng- lecht scoorde twee flod- ten voorsprong op hun dergoals uit vrijschop- onmiddellijke rivaal Be- pen waarin het zelf in de keer uit zeventien wed- veren en dit met nog 13 fout was gegaan. Wat strijden verliest en voor. een ongeluksgetal, wil je in een wedstrijd de rest punten sprokkelt wie weet?! wedstrij- bekomen waarin met J den voor de boeg. Als je twee maten en twee ge- daarbij bedenkt dat wichten wordt geme- Sporting slechts zes ten,» verklaarde een punten verloor, rest nog zichtbaar geëmotioneer- enkel één konkluzie: het de Robert Goethals na Pfaff was zeer nerveus in het Astridpark. Door de TV-mensen? (Anderlecht-SK Beveren 2-0) (pm) net iets te gortig. Een ploeg die slechts twee ?.=e Brylle kopt de bal voor het doel van Pfaff, maar een doelpunt vloeide uit deze f voort (Anderlecht-SK Beveren 2-0) (pm) daarvoor is méér nodig dan enkel een fikse dosis meeval. Geef toe! Hoe maak je Albert verkwanselde wel enkele kansen maar Beveren blijft toch (Europees) meedansen! Danny Pfaff stopt De Groote. Vercauteren ligt op vinkenslag. (Anderlecht-SK Beveren 2-0) (pm) schuld van de nederlaag in deze kraker daarom ook in eigen huis zoe ken. Met een erg bedrij vige Van Moer, een ver nuftige Schönberger en ten. Munaron redde. Zestig sekonden later zwiepte de Duitser het leer nipt over na voorbe reidend werk van Van Moer. Op het halfuur Schoofs mist op het nippertje een scoringskans voor de Waaslanders (Anderlecht-SK Beveren 2-0) (pm) Ivicteam pakt de opper- afloop. We laten deze Van bij de aanvang gaai, tenzij de voetbalgo- uitspraak liever inte- blitste Sporting zodanig den nog maar eens voor graal voor de rekening scherp dat Beveren on- de attraktie zorgen. van de Westvlaming, herroepelijk moest te- Voor Beveren rest nu want beweren dat dit rugplooien. Anderlecht nog enkel een zij gaai die Anderlecht kampioen greep zijn Wase prooi recht geeft op een stuk wordt door en met «piet» weerom naar de krop van de Europese koek. en niets anders, is o.i. zoals het dit nu reeds maanden doet. Het juis te mannetje in de goede zone droppen. Zo heet dat in het modern voet baljargon van mister Ivic, door de ene beju beld, door de andere in prak geboord. Laat de «kenners» maar zwetsen Vorige zaterdag waren we in het Anderlechtse en pennelikken, mij- Astridpark getuige van het duel tussen Anderlecht mert de felbegeerde To en Beveren. Een wedstrijd die^ de kompetitie waar- mislav het resultaat is schijnlijk wel in een definitieve plooi heeft gelegd, des te aangrijpender Althans wat de toewijzing van de titel betreft. De Moeten ook wij beamen, hoofdstedelingen hebben nu immers reeds een voorsprong van zes punten op Beveren, zeven op De mauvewitte plet- Standard en nog meer op andere ploegen die vóór wals ontzag niets of nie- de kompetitie als mogelijke kanshebbers voor de mand. Ook juist. Toch titel werden genoemd. zou het de waarheid ge weld aandoen indien we Het werd een pracht- toen Wim Hofkens door niet schreven dat Herr wedstrijd. Een match Pfaff zwaar werd aange- Erwin Albert drie doel- zoals we er tegenwoor- trapt. Hofkans kwam al- rijpe kansen verkwan- dig op onze velden veel leen door, de scheids- selde zoals enkel een on- te weinig krijgen. Bij rechter had voor buiten- stuimige miniem dat Beveren werden Erwin spel gefloten, Jean-Ma- kan. Het deed de vraag Albert en Jean-Marie rie sprong op hem met rijzen naar het soort Pfaff de hoofdrolspelers, beide voeten vooruit. Het kansen die de nukkige Beiden in negatieve zin. linkerbeen was na de midvoor, in wie de geel- Albert wrong, in een wedstrijd op verschillen- blauwe leiding zijn ver tijdspanne van enkele de plaatsen zwaar inge- trouwen vorige week be- minuten, twee grote bonden. Vleeswonden en vestigde met de verlen- kansen de nek om. een zware bloedstorting, ging van zijn profkon- Zoiets kan in een top- Dat deze overtredin- trakt, wel moet krijgen match niet. De andere gen gebeurden in een zo om „willen» scoren Waaslander die zich in belangrijke wedstrijd, is Beveren moet de het Astridpark langs de geen verzachtende om- negatieve kant liet zien, standigheid. Hij was was Jean-Marie Pfaff. weliswaar zenuwachtig Op het einde van elke en zoals achteraf bleek helft beging Jean-Marie ook niet volledig ak- een overtreding die hem koord met de zienswijze bij veel andere gelegen- van de klubleiding om- heden ongetwijfeld rood trent deze wedstrijd, zou gekost hebben. In de Pfaff verliest niet graag, slotfaze van de eerste ti- Niet meer dan normaal, me was er een incident Maar waarom zich langs met Olsen. De scheids- de kleinste kant laten rechter had éen hoek- zien? Niemand had er schop gezien, Pfaff ging een antwoord op. Noch er blijkbaar niet mee ak- de persmensen, noch de koord en wilde de bal tegenstander, noch de niet afgeven. Toen Olsen ploegmaats. Ze hadden hem het ronde ding dan zich in hem vergist en uit de handen wou trek- vroegen zich terecht af ken, reageerde de doel- wat de nationale doel man met een slag in het man zaterdagavond in aangezicht van de Deen. het Astridpark werke- Erger werd het op tien lijk bezielde, minuten van het einde Hugo AERT8 Dat zou je een «liggend duel» kunnen noemen (SK Sint-Niklaas-Hasselt 0-1) (pm) een precieze Danny Pfaff maakte de ereelblauwe die de geelgeschorste De Cubber verving, deed Beveren meer dan zijn schietkraam vrijwaren. Nog voor Anderlecht op rozen klom, had het sco rebord 0-3 kunnen aan duiden. In de 2de mi nuut al stuurde Jaspers Albert in de loopgrach- prijsschutter zijn «pun- tenloze» hattrick rond na een swingende kom- binatie van Schönberger en Cluytens. Wel was doelman Pfaff in last gekomen op een raket van Haan en had de Rode Duivel onge straft naar de benen van Kenneth Brylle mogen te noteren waard, kant van de dwarsligger twee torens het zag openspatten. Ander- lang geleden dat lecht moest winnen! Te- naast elkaar stonden meer daar het ook op posteerd konden zeer goedkope manier ook niets meer aan aan zijn tweede sukses helpen kwam. Een vrije trap van Vercauteren werd slordig ontzet door Ga rot. Michel De Groote, één van de betere Ander- lechtenaars, rekupe- reerde het leder in het dak van het doel on danks een ultieme po ging van Buyl (2-0). «Anderlecht cham pion» huilden de sup porters. Prognose die juist is, maar.. Het surrealisme Ivic had het gehaald het balletvoetbal Goethals, een wijze voetballen waarop derlecht vroeger een tent had. 't Kan keren. Luk VAN De ploegen: Anderlecht: Munai Peruzovic, Broos, L( no, De Groote, Vercai ren, Olsen, Hofke Haan, Coeck, Lari Brylle. Oud vaatje Wat gaat er om in het binnenste van een trai ner op zo'n moment? Wat doe je dan in een hel Beveren: Pfaff, Jasp als die van zaterdaga- Garot, Buyl, Bae< vond bij een 2-0 achter stand? Wellicht sloegen de voetbaltheorieën van professor Goethals hier bij in een knoop. Toch probeerde de Ieperling nog in een laatste stuip trekking. Prijzenswaar dig. Hij stuurde milicien Schoofs en Luftwaffe Stevens naar het front. Toch waren de Waze- naars op dat ogenblik reeds uitgeteld. Alleen nog een 40 m.-loeier van Haan en een laatste krimp van een vallende Pat Schoofs waren nog Van Moer, Schönberj Albert, D Pfaff, Cl tens, Weihrauch. Doelpunten: 35' Vercauteren 66' De Groote Vervangingen 62' Schoofs i.p.v. Ba« 70' Stevens i.p.v Moer 81' Geurts Hofkens Gele kaarten: Van N Albert, Hofkens Garot. Scheidsrechter: Delsemme Toeschouwers: 35.0( graaien binnen het strafschopgebied. Eén kans zoals Beveren in die periode er drie naar pierenland had geblaft, kreeg enkel Vercaute ren toen hij op voorzet van Olsen nipt naast de staander kopte. Op een diefje Nadat de Waaslanders er een droomstart had den kunnen van maken klom Anderlecht tien minuten voor de koffie als een dief op voor sprong. Op een vrije trap van Arie Haan. na een dubieuze fout van Albert op Olsen, plukte een briljante Frankie Vercauteren de bal uit de lucht en tipte met de tip van de linker binnen (0-1). Gestolen doel punt? Op zijn minst een goal van bedenkelijke makelij, dachten we. Dat Anderlecht afgelo pen weekeinde dame Fortuna aan zijn zijde had kon vooral blijken uit het tweede bedrijf. De thuisploeg liet Beve ren komen. Na een uur kon dit fatale gevolgen hebben gehad toen Die ter Weihrauch op een precieze voorzet van Cluytens zijn atoom schot tegen de onder- ASTRIDPARK. We hebben het niet tegi elf maar tegen twaalf Anderlechtenaars me ten opnemen. Een schande was het. noch m noch meer.» verklaarde een wel erg verbauv» reerde Robert Goethals na afloop van h titeldebat tussen Sporting Anderlecht Beveren. De Ivic-brigade vond de kommentaar van Westvlaming weinig geloofwaardig en v wees hierbij naar de onbestrafte, grove fo die Jean-Marie Pfaff binnen het strafschopt bied beging op Kenneth Brylle en nadien tik op de kinnebak van de Deen Morten Olse «Dat Goethals ontgoocheld is, is niet oi schuld. Hij moet leren verliezen.» stelde Fri kie Vercauteren, die tien minuten voor koffie al de weg had geopend om de Brus laars na zeven lange jaren opnieuw de landt tel te bezorgen. Akkoord! Of zijn er voetb kenners die nog durven geloven in een v< balwonder? Kom nou, en toch We zijn laatsten om een scheidsrechter in zijn hemt zetten maar zoals Delsemme afgelopen zat dagavond eenzijdig kanariede, zal het wellit geen enkele neutrale toeschouwer ontsn zijn dat hier weerom een home-referee gast» was in het Astridpark. Wat Rik Coppens ooit verleidde tot de spraak: «Op Anderlecht draaf je best het v op met een reserveteam. Wat wil je daar men rapen als. De rest laten we liever vt rekening van de goedgebekte sinjoor Wat wij erover dachten? Ongelijk had semme wanneer hij de fout op Brylle on straft liet. Op dat moment moest hij naar witte stip hebben verwezen. Of hij er goed deed de ganse wedstrijd door deze vergiss te kompenseren met ingebeelde fouten? fout werd des te groter, beste ref. Bekijk twee floddergoals. Beide vloeiden voort twee «twijfelachtige overtredingen». E was er de strafschop van Arie Haan na zogezegde fout van Albert op Olsen. Het on keerde was waar. Daarna was er de fout Jaspers op Vercauteren. Ook hier moest scheidsrechter precies andersom fluiten is dat Anderlecht de twee punten «pikt» et met quasi zekerheid de landstitel pakt. j ren kan nu nog enkel Europees dromen, al weet je met dat aanstormende peloton o hielen nooit. De wedstrijd van zaterdagav tegen Waregem kan een eerste vingerwijs zijn. Luk VAN Oil Anderlecht-Beveren 2-0

De Voorpost | 1981 | | pagina 32