I iiofstadegijiegem DIRECTEUR PARIDAENS VERDUIDELIJKT STEMMIG JAARFEEST -SPANNING EN SPEKTAKEL MET ANDERSOM- EN OSCARSHOW EEN VERVOLGVERHAAL VAN SYLVA1N VAN DER GUCHT 25 PM R R HEKELEERTJES De Voorpost - 13.2.1981 - 7 ie 0( word en I ksvoi ld. VI jonslj jan i istisc van J van li verkil rm vl ichar lenhe de I kerk Ronse st-VlaëToen we vorig jaar het verslag schreven van de 11de kwis- toonden ook aan dat natio- traat en spelavond van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen, nale politiek en titularissen werd er geëindigd met een negatieve opmerking. Die was van ministerportefeuilles dat het nog een jaar moest duren vooraleer de twaalfde voor hen geen onbekenden ^uitgave van deze gezellige avond op het programma voor zijn. Wat betreft prijzen die volgende week kon worden ingeschreven. Veel sneller uitgedeeld werden moest er dan men toen zou gedacht hebben was het op zaterdag 7 tot zover op de avond alleen februari 1980 zover. Het was meteen de eerste Bondsaktivi- worden ondergedaan voor feit van het jaar. De talrijke opkomst bewees opnieuw de de Berend-Boudewijnshow. onderlinge solidariteit die nog steeds tussen de leden heerst en de bereidheid, aldus de Heer Van Caecenberghe, De Oscarshow om samen de crisis aan te pakken. Veel tijd werd er echter 0e Oscar (de Schepper)- jan dergelijke welkomst-, dank- en andere woorden niet show werd bewaard voor verloren Direct werd het eerste spel aangekondigd door het laatste van de avond. Als (Herman Goossens, een vlotte presentator: «pannekoeken charmante gastheer met de 9 lirntmic»» Hon mot aonumiHina *n Hitler-snor had hij weinig moeite om de gevraagde kandidaten vanuit de zaal op het podium te krijgen. Oscar liet de dames en heren met ballonnen over en weer dra ven en de pogingen van de concurrenten om de ballon te laten sprongen door er «met het onderste deel van de rug» te gaan opzitten, zorgden voor de ene golf geschater na de andere. De snelste sprinter deed het op tien seconden. Met de laaste show werd het doek neergelaten over het spelgedeelte en toen de prij- Het panel moest heel wat moeilijke vragen oplossen, (per) n na lichtmis». Een niet eenvoudige opdracht te volbrengen door twee niet gehuwde koppels. zo veel mogelijk pannekoe- |ken van een welbepaalde van het programma, diameter bakken met een af- hebbers genoeg om Bemeten hoeveelheid deeg j kookgerei mee rouden krijgen. Iltndersom show even traditioneel onderdeel Lief eens kampioen te worden want er Achteraf zouden de toe- dienden kandidaten gewei- schouwers de baksels te gerd te worden. De nieuwig- iroeven krijgen. Terwijl de- heid was hier het splitsen :en zich in het zweet ston- van de proef in drie onder- 1en te werken waren ze er delen: het herkennen van de ich al zeker van dat ze het uitvoerders, het noemen van naar huis de zanger en het thuis bren gen van het instrument. De strijd van de kandidaten om de bel bracht meermaals 'erwijl vette baklucht begon spektakel maar eenvoudig ip te komen nam Herman om raden was het niet. Ge- 'immerman de taak van kend waren de melodieën twismaster van de Anders- wel, (alhoewel op de weer- im show op zich. In het pa- gave ervan geen kwaliteits- leel zaten Cyriel Van Dries- 'abel mocht worden geplakt) voor de Koninklijke maar men moet er dan ook :anfare Sint-Cecilia, Marcel nog een naam kunnen op .orie voor de Bond, Herman zetten. Klassieke melodieën aoossens voor het Sint Jan werden juist genoemd door Jerchmanskoor en ten slotte de vorige generatie, terwijl )irk Daelman voor Vast als de jeugd aan haar trekken ik. De Andersom show was of aan de bel kwam bij het ten licht gewijzigde versie hedendaags geluid van de tan de Wies Andersen show moderne artiesten al dan lie het al zeven jaar doet. niet met aanhalingstekens. )eze keer voor de laatste In elk geval werd er in de naai echter, want zelfs op zaal meegeleefd. Meer dan Heel wat belangstelling voor de avondvullende quiz. (per) zen waren verloot van de Het zal misschien ook een tombola die verbonden was traditie worden, maar be- aan de toegangskaarten, be- sluiten kan ook deze keer gon het gezellig samenzijn, alleen worden gedaan met te zeggen dat er wordt uitge keken naar de 13de kwis- en spelavond van de B.G.J.G. A.D.B. In een van de vorige edities van dit blad verscheen een korte toelichting om misver- over projektonderwijs, maar artikel getiteld; «Directeur Paridaens waarschuwt: stad standen en vertroebeling dit werd voorlopig nog in Aalst krimpt schoolbudget in». De informatie daarin, alhoe- van goede verstandhoudin- beraad gehouden. Tenslotte wel volledig-juist, werd blijkbaar niet door iederèen hele maal huist begrepen, zodat de Heer Directeur er bij monde van de secretaris van het oudercomité van de Gemeentelij- Agenda gen tussen alle partijen te stelde tandarts D'Hooghe vermijden. voor om gratis voorlichting, ke Lagere School, de Heer De Saeger C., enige verduidelij kingen wenste aan toe te voegen. Vooraf weze het echter gesteld dat er inderdaad sprake van is dat het schoolbud get dat door de stad wordt toegekend wordt ingekrompen en dat het kosteloos vervoer van en naar de school in het w gedrang kan komen. lie "rectTórn Tét tomende Nu blijken er lezera geweest zichzelf werd met geen Ie beste formule komt er een toeschouwer betrapte ileet. De scouts namen het zich op de neiging zelf recht >p tegen de Chiro maar de te springen om de bel te ichte show werd geleverd gaan grijpen. De titel ging loor de paneelleden die zoals vorig jaar naar de fami- loorlopend spitsvondig en lie De Schepper. Zij heeft eestig waren, ook al moes- 5n ze het juiste antwoord jaar in Hofstade de titel van oms schuldig blijven. Dat muziekkampioen 1981 te e het niet altijd wisten moet dragen. Geen enkele prijs ten hen niet euvel duiden, zou meer zijn gewaardeerd rant een brede waaier aan geworden dan een stel lang- nderwerpen kwam aan speelplaten. >od. Griekse mythologie. Elk jaar is een onderdeel dat de s,em werd verheven allet, taalvaardigheid... om voorbehouden aan de jeugd en de waarschuwende vin- taar een paar voorbeelden waarin zij haar kennis en Nochtans is het vaardigheid kan ten toon spreiden. Daarom was het documentatie en praktische Op de jongste vergadering oefeningen voor mondhy- van het oudercomité werden giëne in de school te verzor- verder nog enkele voor de gen. Dit voorstel dat ge- schoolbevolking belangrijke steund wordt döor de projek ten besproken. Op de B.S.G.T., de Belgische samenkomst wwas de deer Stichting voor Gezonde Keymeulen van «Intermen- Tanden, werd in dank aan- e geven. vel verwonderlijk dat vrg- en konden opleveren. Wist spijtig dat het volwassen pu- et paneel nu echt niet hoe- bliek aan deze intelligentie- eel lidstaten de E.E.G. telt, oeveel dagen de Ameri- strijd tussen de jongeren minder aandacht scheen te aanse gijzelaars in Iran vast schenken en de indruk gaf te zijn die uit de informatie woord gerept en nog minder selijk» aanwezig. Hem werd genomen en wordt verder die door het betrokken arti- ging er kritiek uit naar die gevraagd om zijn medewer- uitgewerkt. De laatste hand kei werd gebracht, hebben richting. Er werd alleen aan- king te verlenen aan de pe- werd tenslotte gelegd aan afgeleid dat deze woorden leiding in gevonden om met dagogische avond op 27 de details van het kinderkar- gericht waren tegen de stad zorg te waken over het ver- maart 1981. De Directeur navalfeest op 28 februari en dat het tegen Aalst was antwoord beheer van de ei- stelde reeds een schema op 1980, waarover later meer. gen financiën. Tot daar deze voor een paneelgesprek A.D.B. aten, of liet hun geheugen •en een steekje vallen. Ho ger werd opgestoken. Niets is echter minder waar^ Dat was niet de bedoeling van de Heer Directeur en wan neer de lezer toch de indruk zou hebben gehad dat wij mijnheer Paridaens dit in zicht toeschreven, dan is zulks wellicht het gevolg van «de Stomme van Portici - JW show» op te vatten als een lelijk was het het laatste, pauze voor henzelf. Een paar het artikel. Daarin stond in (oor de laatste vraag was de tussenkomsten van de heer derdaad dat de waarschu Goossens herstelden dit on- wing was gericht tot de aan gemak. Als er al eens be- wezigen op de vergadering. tad reeds afgetekend in het [oordeel van de Scouts zo- Nadat het door een samenloop van toevallige omstandig- een onzorgvuldig lezen van heden met een week was uitgesteld ging het jaarlijks traditioneel ledenfeest van de CMBV Hofstade, de Christe lijke Middenstands en Burgersvrouwen, door op zaterdag 31 januari 1981. Eveneens is het gebruikelijk dat er vooraf wwwww «.w- o- - - -- een misviering wordt bijgewoond in de parochiekerk. lat de eindoverwinning hen weerd wordt dat de school- De Directeur wenste de Ie- Daarna hoefde men slechts de trappen af te dalen om den alleen op het hart te samen te komen in de zaal Centrale. drukken dat ze met hun ei- Inderdaad, dat was het gezellig kader dat werd uitgekozen gen budget dus ook voor- om de viering te laten doorgaan. Dus geen veel te grote zichtig moesten omspringen ruimte met kale muren, maar een echt gezellige omgeving, omdat bezuinigingen in deze tijd van iedereen verwacht Spijtig genoeg echter was die avond elders. isTNiet'ailen'van dejongste worden. Over de beslissing de gewestelijke voorzitster, geschiedenis van hun dorp van het stadsbestuur op genoodzaakt geweest om zich wegens ziekte te laten ^mogelijk nog uit de han len kon glippen. Muziekkampioen ■egel ferwijl in de zaal de resulta- tn van de bakproeven wer- uitgedeeld werd alles in jereedheid gebracht voor muziekkampioen. een al gaande jeugd geen belang stelling weet op te brengen voor hetgeen achter hen ligt, dan bewezen dc scholieren van Hofstade zeker dat bij hen het tegendeel het geval znn ze op de hoogte, maar ze stem nu, ardaj (verkil e Vijv 1 lorzitl Danielle voor de Chiro Dper Jap verontschuldigen. Haar taak om de verzamelde leden toe te sPreken werd daarom overgenomen door Eer Vooraleer Mevrouw Borms, de plaatselijke voorzitster, aan de proost het woord ver leende; werd onder luid ap plaus van de talrijke aanwe zigen het nieuwe CMBV- vaandel uitgerold en opge- over de grenzen van je eigen leefwereld. Een overzicht van het jaar, aldus de heer Faes, geeft bijna uitsluitend beelden van oorlog, geweld en onrecht. Een stukje warmte echter, beelden van mensen die tijd maken voor elkaar en naar de anderen luisteren, werden niet ver toond. Toch is menselijke warmte ook leven. Kijk naar de toekomst aldus de proost en tracht er het beste van te maken door met elkaar naar het beste te zoeken. Schep vreugde in het werk en in de arbeid, wetende dat men op die manier in dienst staat waarde Heer Faes, directeur hangen. Dit vaandel was het van de anderen. Leer luiste- van de voorbereidende afde- resultaat van het vele werk ling van het Aalsterse Sint van de secretaresse, Me- Maarteninstituut, de gewes- vrouw De Grauwe Simonne, telijke proost van de CMBV. en zij mocht er een zeer bij- In zijn hoedanigheid van di- zonder woord van dank voor recteur was het hem duide lijk een genoegen om daar ter plaatse veel van zijn oud- scholieren te ontmoeten. Herinneringen aan vroeger nog aan toe dat voor een werden al vlug opgehaald keer de dingen van alle dag en door al dat gezellig ge keuvel liep de receptie mis schien wel iets langer uit feestelijke mensen, de leden ren naar het verdriet en de vreugde van de anderen en maak tijd voor elkaar. Al de ze woorden betrok E.H. Faes op de werking van de vereni ging zelf, naar haar werk, inzet en vergaderingen. Door samen met geestdrift te werken en door de goed heid door te geven wordt de -itw vereniging gesterkt. even uit het hoofd werden Zlin 9eh9°r duidelijk te gezet om te kijken naar de maken wat hij met een goed ontvangst nemen. Me vrouw Borms voegde er om haar inleidend wel komstwoord te besluiten dan dat zulks oorspronkelijk van de CMBV. de bedoeling was, maar wat deed dat er toe E.H. pastoor Kijken over de muur had zich eveneens laten ver- Onder dit thema organiseert ontschuldigen, want leven bedoelde, illustreerde de Heer Faes zijn woorden met enkele lijnen van Valeer Deschacht: Het leven is goed als we de pijn uit het verleden toedekken, vertrou- als de CMBV alle aktiviteiten proost van de boerenbond van het lopende werkings- wen dat ons kwaad Is verge lag zijn aangename plicht jaar. Kijk over je muur, kijk ven en onthouden wat ons helpt naar de toekomst te leven. Het leven is goed als we wat speelser zijn en alles benaderen met zin voor hu mor die ons doet glimlachen ,nn, n li- om valse schijn en dankbaar Derde leeftijd. Op 22 februsr, 198 organiseert Pallieter z„n maak, voor kleine dingen. derde gratis feest voor de derde leeftijd, Di.werd mogelijk H besta8n gemaakt door de steun aan de wafelslag in december vorig me, ureugde a °beider) e|ke )aar- taak behartigen en tot het Geneeswijzen. De huishoudtechnische voorlichting over einde toe voltooien en gelo- «zachte geneeswijzen, ingericht door de K.V.L.V.» heeft ven dat goed werk nooit te- plaats op woensdag 25.2.1981 om 19.30 uur in het patro- vergeefs is. Het leven is naat. goed als man en vrouw doorheen alle fasen van het F.C. DDT. Groot bal ten voordele van de F.C. DDT. Met 'even e'kaar gegeven blijven medewerking van LD1 en radio action. Reuze tombola. Zaal ®n een Yreugde voor de kin- Welkom, Hoolstraat. Begin om 20 uur op 14.2.1981. Inkom »,eran z'in" 60 fr., voorverkoop 50 fr. Na deze woorden die in stilte werden aangehoord werd er Ontdek de ster. Zangwedstrijd ingericht door de V.V.K.S gezorgd voor een zachte Sint-Lutgardis. In zaal «Ons Huis» op zaterdag 14 februari muzikale achtergrond, om 1981 om 20 uur. Orkest The Swinging Band ^net zanger meteen te beginnen met het Elvin Star. Duizenden franken naturaprijzen. Inschrijvingen voorgerecht, zalm in papi- en presentatie: Van Gijsegem Erik, Blektestraat 75A, Hofsta- lotte, de en Eckhout André, zaal Ons Huis. A.D.B. Toen notaris Vosselaer en zijn klerk vernamen dat bei de mannen hulpkommissa- rissen waren, gemachtigd om verdachte personen in hechtenis te nemen, vooral dan bij Binders, verbleekten ze. Werden ze verraden? Toen ze echter hoorden dat Jan Clercker alleen de 49.000 fr, door heer De Winter vóór zijn overlijden voor bewezen diensten voor Clercker be stemd, kwam halen werd Vosselaer wel enigszins rus tiger. Toch was hij niet zo dadelijk bereid deze som te rug te geven. Sprietvlechter, die nattigheid vreesde, kwam echter tussenbeide en overhandigde de 49.000 fr. aan Jan tegen afgifte van zijn schuldbrief. Toen Jan en Viktor buiten waren konden Vosselaer en Sprietvlechter alleen al hun hoop nog stellen op de slag op de postkoets. Het geleden verlies zou dubbel en dik worden ingehaald! Twee dagen later, de dag waarin de dubbelslag der Binders moest worden ge pleegd, die op de postkoets en die bij pachter Ganserik, was een als leurder vermomd bin der komen kijken hoe het op de pachthoeve van Ganserik gestaan en gelegen was. Vier manspersonen, deuren en ra men in eikenhout, dat voor spelde niet veel goeds. Ook Dr. Du Bien met dochter Flo rida waren er op bezoek want de pachter had de wens geuit eens met eigenaar Du Bien te spreken. Toen ze vertrok ken waren naar huis, daarbij door de leurderbespied, brak echter een hevig onwe- der los en Du Bien besloot met dochter Florida naar de hoeve terug te keren, liever dan het onweder te moeten trotseren. A'a smakelijk te hebben gegeten en de pater noster te hebben gebeden gingen ze naar bed, niet zon der enige vrees te zullen wor den overvallen want de hoe ve stond helemaal afgezon derd in het bos. Ze ontkleed den zich dan ook niet en hiel den pistolen onder handbe reik. Dat Disschers in de nachte lijke duisternis met vijftien mannen afzakte naar de hoe ve vermoedden ze uiteraard niet. Deze zou geen gendar mes moeten vrezen want na de wapenschouwing te Gent was bijna de ganse drom rijkswachters, op uitzonde ring dan van enkele gehal veerde brigades, naar Bra bant vertrokken voor een grootse klopjacht op de Bin ders aldaar. Bij de hoeve gekomen plaat ste hij vier mannen bij de hoeken van het huis en met de elf andere zou hij trachten de buit, 7000 kronen, te be machtigen. Langs een klein venstertje zouden een paar mannen trachten binnen te geraken en de andere zouden aan de voordeur de bewoners bezighouden zodat de indrin gers deze zouden kunnen langs achteren op het lijf val len. Klokslag twaalf uur zou men eraan beginnen na eerst de aangezichten te hebben zwart gemaakt om niet her kend te kunnen worden. Met een handzaag maakten ze een gat zodat ze makkelijk door de heg geraakten. Dis schers maakte aanstalten om door het venstertje te krui pen doch de hond waakte. Pachter Ganserik, die dik wijls had gehoord dat de Bin ders vóór de aanval de hond vergiftigden had inderdaad zijn hond binnen gelaten voor alle zekerheid. Deze ging dan ook vreselijk aan 't huilen want hij had verraad geroken en ondertussen werd er op de buitendeur gestampt en geschopt. Ganserik sprong op en door het kijkgat in het waterluik van zijn venster zag hij de onaange name bezoekers. Wat wilt ge en wie zijt ge? riep hij. Open en ge zult het horen en zien, klonk het antwoord. Ik open enkel voor men sen die ik ken en niet voor zwartgemaakte kerels. Wilt ge geld, dan zal ik u toewer pen wat ik heb. Tracht ge binnen te dringen, dat zou u duur te staan kunnen komen. Even schenen de indringers zich te beraden. In werke lijkheid wilden ze hun mak kers de tijd gunnen om bin nen te geraken en zo van twee fronten te kunnen aan vallen. Ook Dr Du Bien, alhoewel slechts over twee pistolen be schikkend, was naast de pachter komen staan. Eensklaps dreunde echter het huis toen de rovers met een balk de deur inbonsden. Boer Ganserik, zoon Tist en de twee knechten lieten zich niet onbetuigd en legden met hun verroeste geweren drie Binders neer. Verrast door dergelijk verweer liepen ze naar het venstertje toe en zagen er hun leider tussen hemel en aarde bengelen: het hoofd door het venstertje doch de benen buiten zwie rend. Menende te zijn verra den lieten de Binders de ge vallen kameraden en Dis schers in de steek en sloegen op de vlucht. Vanuit de hoeve werden nog enkele schoten gelost doch zonder iemand te treffen. Florida, die beneden haar de rovers had horen fluisteren had op vinkenslag gelegen en Lamme, de eerste rover die wilde binnengera- ken, met een pistoolschot ge dood. Toen Disschers zich door het venstertje meende te kunnen wringen greep ze hem echter bij de haren en hield hem. in een uiterste inspanning van al haar krachten, vast tot vader Du Bien en boer Ganserik hulp kwamen bieden. Disschers werd met vereende krachten binnengetrokken en aan handen en voeten gebonden. Florida kon niet nalaten Dis schers, die altijd voor een eerlijk man had willen door gaan en zelfs om haar hand had gedongen, in het gelaat te spuwen als teken van haar diepste verachting. Veld wachter en gendarmen zou den dan wel verder voor de rover zorgen en Dr Du Bien en Florida werden met de sjees naar huis gebracht. Dezelfde nacht zou de aanval op de postkoets plaatsgrijpen waarin de direkteur van 45 jaar en twee jonge bedienden jonger dan dertig zaten te keuvelen om de tijd te doden. Uiteraard in het Frans. Pie- ter La Marche, door de arg listige Sprietvlechter nauw keurig ingelicht, had zich met een 25-tal trawanten in het kreupelhout verborgen, niet ver van de onderaardse kelder waar smokkelaars vroeger hun tabak verborgen hielden. Vóór en achter deze nederlaag hadden, langs weerszijden van de weg, en kele welgespierde Binders postgevat met een stevige koord. Indien het toeval zou willen dat een rijtuig nader de binst men met de post koets bezig was dan moesten deze lieden verhinderen dat het ongewenste rijtuig zou kunnen naderbij komen. La Marche die met Hommen de geldbuit in de kelder zou onderbrengen verzekerde zich ondertussen er nog maals van dat niemand an ders van het hele gezelschap hiervan iets afwist. Ondertussen was de koerier echter genaderd. De eerste mannen met de koord lieten hem uiteraard door doch de tweede post spande de koord zodat de nietsvermoedende koerier van zijn paard tui melde en door vier mannen werd gekneveld en gebon den. In de verte hoorde men reeds de hoefslagen van de paarden van de postkoets. Nu zou het gebeuren... (wordt vervolgdI Vlaam

De Voorpost | 1981 | | pagina 7