Pol De Paepe kontroversieel en veelzijdig Aalstenaar VERLEDEN EN TOEKOMST AALSTERS KOMITEE VOOR VRIJETIJDSBESTEDING. 4 Amylum investeerde 148 miljoen voor beperking van milieuhinder Hoe rijbewijs behalen? ■n 8 -13.2.1981 - De Voorpost Het is niet gemakkelijk om een persoon als Pol De Paepe te aldus herinneren ooit nog typeren. Dat bleek alleszins na een urenlang gesprek, dat naar de Wereldtentoonstel de Aalsterse persmedewerkers, met hun figuur van het jaar ling van 1958 gegaan te zijn hadden. Want langs zijn curriculum vitae, door hemzelf op op kosten van de kwaliteits een vlotte manier doorspekt met allerlei anekdotes verteld, winkels, of met een verras- komt men pas tot het besef wat voor een all-round sing bedacht te zijn door Aalstenaar hij is. «Mr. en Mevr. Gevers». Pol Pol De Paepe geeft zelf toe heel wat opvallende dingen De Paepe stichtte ook het gedaan te hebben, zonder daarom te willen opvallen, verbond der Aalsterse Deke- Volgens hem hadden vaak meer bevoegde mensen het in nijen, in de eerste plaats met zijn plaats moeten doen, omdat zij meer gezaghebbend de bedoeling ook iets kultu- zijn, maar dikwijls vertikten zij het te reageren op wantoe- reels in de middenstands standen. Wanneer anderen zwijgen wil ik reageren, aldus werking te brengen. Later de 57-jarige Pol De Paepe, zelfs al vallen er brokstukken op volgde nog het koördinatie- mijn hoofd. komitee van de Midden stand. Steeds heeft hij aldus eu9^ waS de mislukte ontvoering getracht bekrompen visies, den. Wel geeft hij toe dat er De figuur van het jaar geeft van het Dendermonds Ros dje vvel eens in midden- een heleboel leden in zitten openlijk toe steeds een Beiaard. Reeds in zijn jeugd standskringen heersen, te «haantje vooruit» geweest werd onze figuur van het verruimen, te zijn, zelfs toen hij nog jaar geïntrigeerd door een school liep in het Gentse St. bepaalde zin in een bekend Persoon Amandusinstituut. Onbe- liedje die van Aalst die pQ| De Paepe noemt zichzelf zonnen verrichtte hij er zelfs zijn zo kwaad...». In de perio- een aktieveling, geen een «weerstandsdaad» door de van de grote studenten- anarchist. Wel durft hij eens de grendels van twee Duitse grappen zoals de bezetting schoppen, maar dan doet hij geweren weg te stoppen, van het Gravensteen, de ont- eerst propere schoenen aan. het BRT-programma Wikken en Wegen, dat niet de uit zending werd zoals hij zich voorstelde. Terloops weze vermeld dat de titel door hemzelf uitgevonden werd, en dat hij hiervoor door de BRT betaald werd. Het pro gramma noemt hij niet kom- batief genoeg. Van het feest- komitee heeft hij uitsluitend mooie herinneringen, mede omdat men nooit wist bij welke partij een bepaald lid was. De socialisten waren er trouwens zijn beste vrien- die niets waard zijn. Een andere ontgoocheling is wel het kultureel centrum in de Molenstraat. Hij was van bij het begin enkel voorstan der van een goede degelijke schouwburgzaal. Pol De Paepe beweert van zichzelf dat hij ooit de enige partikulier was die schreef over de plannen van dit nieuw kultureel centrum. Buiten Marcel De Bisschop en Bert Van Hoorick had in de toenmalige gemeente raad blijkbaar niemand ooit de plannen ingezien. Wie weet er dat er een badming- tonzaal is in de kelders, dat er een zaal is voor traiteurs, dat er logement voorzien is voor artiesten die 's avonds niet naar huis terugkunnen? zo vroeg hij zich af. Naar Pol De Paepe mede deelde heeft hij altijd ver klaard dat het projekt niet haalbaar was in zijn huidige vorm, ook niet financieel. Met dat geld kon men aan elke kulturele vereniging 1 miljoen gegeven hebben, al dus nog steeds De Paepe. Centrum De jarenlange akties zijn Pol De Paepe duidelijk niet bo ven het hoofd gegroeid. Met evenveel inzet als voorheen blijft hij verder de midden- standseisen verdedigen. Op het onderhoud met de pers zette hij de voornaamste er van nog eens op een rij, waaronder vooral het ge brek aan parkeerplaatsen en de doorgang vanuit het stadscentrum naar de pen delparking wel de grootste stokpaardjes zijn. Over dit laatste wist hij te melden dat het Verbond der Dekenijen, en na maandenlang aandrin gen en een ultieme motie zopas van het stadsbestuur vernam dat het dossier van de pendelparking eindelijk bij de NMBS zou opge vraagd worden om te onder zoeken of er dan toch geen tunnel kan aangelegd wor den. De lijdensweg kon al lang voorbij geweest zijn, al dus Pol De Paepe. Volgens hem was de aantrekkelijk heid van Aalst gekwetst door het moeilijk en inge wikkeld verkeer. Wel was hij gelukkig dat zijn Verbond geen standpunt ingenomen had over het tweerichtings verkeer op de cityring. «Wij schenken ons vertrouwen aan deskundigen» zo ver volgde hij. Schepen De Neve, die vaak zijn opponent is typeerde hij als een zeer bevoegde man I I met een echte beleidsvis die echter zeer koppig is niet duldt dat er iets ver< dert en dat er getwijft wordt aan zijn stellingen. Pol De Paepe gaf tijdens zi gesprek onomwonden to/"^ fier en blij verrast te zijn tiU t figuur van het jaar uitqerot pen te worden. Bij alles w wij reeds vermeldden blee li de op en top Aalstenaar oo l' nog aktief geweest te zijn a toneel- en liedjesschrijve-" «Ik verkoop ook nog koffie zo voegde hij eraan to"a Wanneer hij daarvoor ncSe?p' de tijd had, zijn wij niet Peip' weten gekomen. van waardoor de direkteur bijna vreemding van Opsinjoortje in moeilijkheden met de be- en de pseudo-koning te He- zetter geraakte. verlee, groeide in De Pae- Volgens eigen zeggen was pe's brein het plan voor een hij toen reeds impulsief en grote folkloristische stunt, een doordrijver. Bij de KSA Samen met Piet Moereels en scoorde hij aldus steeds het Herman De Gheest plande hoogste verkoopcijfer bij hij immers de ontvoering eender welke aktie. De van het Dendermonds Ros jeugdbewegingsperiode is Beiaard, voor hem trouwens nog een Alles werd tot in de puntjes goede herinnering. Aldus voorbereid, en hiervoor wist hij te vertellen dat hij slaagde men er zelfs in tot in nog ooit kampvuurleider het Dendermonds stadsma- was met Willy Courteaux, de gazijn, waar het paard stond, man van Humo. Beiden binnen te dringen. Daar ont vormden trouwens ook eens dekte Pol De Paepe dat de een dromedaris op één of paardekop van zeil en karton ander kampfeest. gemaakt was en niet uit hout In zijn jeugdjaren ging Pol gesneden door de beeldhou- De Paepe ook met de fiets op wei Lieven Van de Velde, bedevaart naar Lourdes en zoals de Dendermondenaars naar Rome. Daar ontmoette steeds beweren. Deze ont- hij, 50 jaar na zijn grootva- dekking leidde trouwens tot der, die tabaksfabrikant was de spotnaam van Ros Bala- en later brandweerkomman- turn, die later aan het nage- dant werd, net zoals zijn va- maakte Aalsterse paard ge- Op de vraag waarom hij dit alles doet, antwoordde hij klaar en duidelijk: Anders doet het niemand. Dit gebeurt vanuit een onbe wust gewetensengagement, waarmee hij zich in zijn grootvader herkent. Pol De Paepe verklaarde verder dat hij het nooit opgeeft als hij iets niet aanvaardt. Hiervoor heeft hij geen verklaring, maar wel beseft hij dat het feit dat hij talenten heeft, hem ook verplichtingen geeft. Tevens gaf hij toe dat hij zich wel bij iets kan neer leggen, en dat hij kan toege ven dat hij soms ongelijk had. Zo vraagt hij zich af of Vrijdag had in de feestzaal van het Aalsters stadhuis de jaarlijkse algemene vergadering plaats van het stedelijk komitee voor vrijetijdsbesteding. Dit was voor het aktieve bestuur een goede gelegenheid om even een terugblik te werpen op het voorbije werkingsjaar en toekomstperspek- tieven, vooral voor het komend jaar, kenbaar te maken. Schepen E. Monsieur, sche- socio-kultureel verenigings pen van sport, jeugd, vrije |@ven in het Land van Aalst tijd en gezinszorg hield voor- stimuleren en bij te staan, eerst de openingstoespraak. jj trok ook de aandacht op tioti ai yji n de'e'd is rekening de «Week voor Vrijetijdsbe- zijn engagement ten tijde houdend met de budgettaire stBding 1981». die gepro- van de Koningskwestie wel ""oaelilWieden - met alleen grammeerd wordt van 18 tot de inzet waard was. 9er,cht 0» h« stimuleren en met 27 september 1981. Alles bij elkaar is hij echter "an. eeh gezonde sportbeoe- Dit is immers een ideale ge niet ontgoocheld in de men- 'ening bij de bevolking en |egenheid voor alle deelne- sen. «Ik zal het nooit opge- een. vn°ndurende |eugd- en mende vrijetijdsverenigin- ven» zo vervolgde hij, eraan 9ezlnst°r9. maar ook in gen en individuele hobbyis- y nnnuu nv/pr pn mpt hpt Aa - -i:_i_.„_ u:: UU'U "U'U, "VI tuuu Z.IJII vu Iiiaonic rtdioibi oo paaiu y c. VCII» z.t_l vovuiyuc lllj, Giaaii ZJ r der, de familie Pieroni die de geven werd. Toen men met toevoeqend dat hij zoveel nauw overleg met net Aai- ten dje aangesloten zijn bij rr- ctorc bnmitpp unnr uriiPtiiriQ- officiële klokkenluiders van een zestigtal studenten dan het Vatikaan waren. op de bewuste zaterdag naar De jeugdbeweging vormde Dendermonde trok om het trouwens, samen met zijn paard, met behulp van een eigen gekende Aalsterse fa- vrachtwagen van 18 ton, te milie. een stevige opvoe- ontvoeren was het plan ver dingsbasis. raden. Gelukkig liepen de Aalstenaars niet volledig in Leopold de va| Het was a||eS2ins de Na de oorlog was hij de me- bedoeling geweest, zo het destichter van de toenmaals paard ooit in Aalst zou ge- bekende en «progressieve» raakt zijn, dat de Dender- toneelgroep Tijl, terwijl hij mondenaars op de Grote ook aktief was in de allereer- Markt van Aalst zouden knie- ste kulturele raad. Bij de len vooraleer zij hun paard brandweer volgde hij dan terugkregen, weer de voetsporen op van Volgend jaar is het dertig vader en grootvader en jaar geleden dat deze me- werd er officier. morabele, maar mislukte Zijn katholieke overtuiging stunt uitgevoerd werd. maakte van hem eveneens Reeds meer dan vijf jaar ge- een fervente en aktievoeren- leden, in 1975, beleefde Pol de Leopoldist, ten tijde van De Paepe nog pret aan de de Koningskwestie. Pol De roemruchtige «Peerdezit- Paepe leidde een plak- en ting» die in Aalst gehouden kalkploeg, die meer dan werd toen de Dendermond- tachtig nachten aktief was. se Ommegang uitging. Vol- Talrijke kleine incidenten de- gens hem moet de rivaliteit mogelijk van het leven wil genieten. Pol De Paepe zou ook eens graag in een groep zitten waar hij eens geen hoofdfi guur is. In feite kon hij dit tot op heden enkel waarmaken in de Ciné-klub, waar hij ge woon lid is. Hoe hij het klaar speelde we ten wij niet, maar bij alles wat wij reeds vermeld heb ben, was Pol De Paepe ooit ook nog medewerker van de dagbladen Het Volk en Het Nieuwsblad, en schreef hij een onnoemlijk aantal arti kelen in de Gazet Van Aalst. Daar zorgde hij als «panora- mist» ervoor dat de Franse invloed van de Gazet weldra omgezet werd in normale Vlaamse principes. Vlaamse Beweging De ontvoogdingsstrijd van de Vlaamse Beweging heeft volgens hem nog steeds niet sters komitee voor vrijetijds- het stedelijk vrijetijdskomi- besteding op een passen- ^ee om aan de ve|e belang de, weloverwogen coördina- stellenden te verduidelijken tie van de vrijetijdsbesteding hoe de steeds omvangrijker in het Aalsterse. Vervolgens Wordende vrije tijd toch ook luisterde iedereen met aan- echt zinvol kan zijn dacht naar het bekende zangkoor «Laat blijde weer- Ondervoorzitter Louis Van galmen» van Aalst-Sint An- Damme bracht vervolgens na, dat met de geslaagde verslag uit over het voorbije uitvoering van verscheidene werkjaar' van het komitee. koorwerken eenieders be- Hij apprecieerde het «sa- wondering opeiste. Voor dit menwerkings-akkoord» tus- optreden koos het koor vol- sen zeven zangverenigingen gende werken uit een reeds die een «muziekbank voor uitgebreid repertorium: originele muziekstukken» «Vlaanderen, dag en nacht», oprichtten, ook de samen- wik zag Cecilia komen», werking van de vinkeniers «Lied van mijn land», «Ein en van de duivenbonden in Hennlein wess» en een oud het Aalsterse. Tevens wees lied «'t Haasken». hij op de afwerking van de Na deze «muzikale» inlei- vijvers in het Aalsters stads- ding kwam voorzitter Willy park waar het vrijetijdskomi- Van Impe aan het woord. Hij tee steeds sterk en herhaal- benadrukte de belangrijke delijk op aangedrongen doelstelling van het aktieve heeft. Het komitee heeft on- vrijetijdsbesteding-komitee: langs ook nog geadviseerd, als adviesraad, aanbieden jn een eerste stadium, een IV.CIIIV yC21IO IIGIM I I IUCI UC IIVOII1CH VUlUCMd IICIII 1 IUU dlCUUO MICl den zich bij nachtelijke toch- tussen beide steden trou- afgedaan. Alhoewel hij nooit en ProPa9eren van een echt gedeelte van de Erembode- ten voor, maar Pol De Paepe wens in stand gehouden een taaiflamingant was, was nutt'9e, rekreatieve en ge- gemse Gerstjensvijver als zorgde ervoor dat de ergste worden, omdat het iets lu- hij op sommige ogenblikken *°"de ^«tijdsbesteding in kweekvijver aan te leggen en - wel fanatiek dan de het ^d.vatn *allst' Nhutt,g® in een ,ater stadlu,m' de V,)' Volksunie. Volgens hem was vrijetijdsbesteding brengt ver voor de hengelaars open er trouwens geen enkel volk ons' vooral de laatste tijd, te stellen, met behoud van incidenten uitbleven. Een in- dieks inhoudt, drukwekkende psychologi sche stunt was op dat ogen- Handelswet blik een affiche, die overal Het meeste energie heeft Pol verspreid werd in Aalst en De Paepe ongetwijfeld in waarop te lezen stond: «Laat «zijn» wet op de handels- de foto van de Koning han- praktijken gelegd, die op 14 gen. Wij waken». Omdat de- juli 1971 gestemd werd in ze slogan niet. steeds eens- het parlement. De grote gezind opgevolgd werd, drijfveer voor deze aktie was werden ooit eens de twaalf het feit dat hij steeds ge- ruiten van het toenmalig KP- ërgerd was door de mislei- lokaal in de Molenstraat dende publiciteit en de on- door zes mannen, waaron- eerlijke praktijken die hande der de figuur van 1980, inge- laars voeren en sommigen gooid. Het spreekt voor zich- nog voerden. Sinds het ont- zelf dat hij over deze aktie staan diende hij trouwens niet heel fier meer is. Het reeds meer dan 150 klachten gevolg was wel dat het in tegen overtreders. Winke- sindsdien kalm werd in Aalst liers noemt Pol De Paepe rond de Koningskwestie trouwens niet oneerlijker Bij de schoolstrijdperikelen dan andere mensen, maar was Pol De Paepe minder het valt enkel meer op bij betrokken, ook omdat dit handelaars. Vooraleer de een uitgesproken politiek ka- wet echter gestemd werd, rakter had, terwijl hijzelf diende men wel een 19 jaar nooit aan partijpolitieke ak- durende lijdensweg te door- tie deed. Ik heb geen partij- staan Gewapend met aller- kaart, aldus nog steeds Pol lei uitspraken van ministers. De Paepe. Als amateur-ci- parlementairen, verbruikers- neast maakte hij wel een verenigingen, enz, toog hij filmpje van de toenmalige op pad. Hierbij was hij wel bezetting van het stadhuis, ontgoocheld over de hou- wat vrijwel het hoogtepunt ding van de konsumentenor- was van de schoolstrijdperi- ganisaties, die volgens hem kelen te Aalst. niets deden om de wettelijke Alhoewel geen partijlid werd wantoestanden te bestrij- Pol De Paepe wel driemaal den. Anderzijds bekende Pol door de CVP als feestkomi- De Paepe dat er achter de teelid voorgedragen, zonder schermen dikwijls grof spel rechtstreeks kontakt met gespeeld werd. Alles bij el- hem op te nemen. Uit dit kaar heeft hij nog het meeste komitee nam hij nog vóór de hulp gekregen van Jean De- fusie ontslag nadat hij grove grez. de politiek sekretaris financiële manipulaties ont- van de socialistische koöpe- dekt en aangeklaagd had. ratieve, die toen een vertrou- Het enige voorstel dat in zijn wensman was van Achille 17-jarige karrière bij het Van Acker. Toen de wet ge- feestkomitee aanvaard stemd werd, zei een parle- werd, was het feit dat St. mentsmedewerker ooit eens Maarten geen speelgoedwa- tegen hem «Het is de eerste pens meer zou uitdelen aan keer dat een particulier zich de kinderen. zo inzet om een wet ge- De St. Maartenfolklore is Pol stemd te krijgen» Nu bekent De Paepe gedurende zijn Ie- De Paepe wel dat men een ven steeds blijven kultive- dergelijke inspanning geen ren. Misschien komt dit om- tweemaal in zijn leven kan dat hijzelf op St. Maarten doen. geboren is. Aldus was hij lange jaren de St. Maarten Middenstand die plechtig in de stad ont- Pol De Paepe wordt ook vangen werd, terwijl hij er steeds in één adem ver voor zorgde dat een waren- noemd met de Aalsterse huis uit de Nieuwstraat er Middenstand. Hij herstichtte niet in slaagde om ook te aldus de dekenij van Molen- Aalst de nationale St. Ni- straat. Vijf jaar later werd klaas ingang te doen vinden, ook de aktie «Aalsterse kwa- liteitswinkels» gelanceerd. Ros Beiaard Djt waren 15 winkels die zich Ander roemruchtig wapen- verenigden en op een zeer feit waar Pol De Paepe een specifieke manier reklame belangrijke rol in speelde voerden. Velen zullen zich (zelfs niet de negers) dat zo lang bezig is om het juk van de meester van zich af te schudden. Volgens hem was het Vlaamse volk trouwens een kudde mossels, die altijd maar blijft toegeven aan de Belgische Staat. Overal zijn er vrijheidsstrijders, behalve in Vlaanderen, aldus de gastheer. De Vlaamse massa was aldus gekenmerkt door een kuddegeest en een lam lendigheid. Volgens hem zou er heel wat veranderen moesten wij meester zijn in eigen huis. Amylum Over Aalst weet Pol De Pae pe heel wat, en in zijn huis aan de Werf bevindt zich een uitgebreid archief, onder meer met alle netjes bijge houden kiesbeloften van po litici. Deze manie van zowat alles bij te houden schrijft hijzelf toe aan het feit dat zijn ouderlijk huis in het begin van de oorlog totaal ver woest was, zodat hij alles wat hij bezat kwijt was. Dit huis aan de Werf heeft hij ondertussen verlaten voor een rustiger buurt te Erpe. Oorzaak hiervan was de la waai- en reukhinder van aanpalende bedrijven als Amylum en De Wolf-Cosijns. Jarenlang stond hij vrijwel alleen met zijn klachten te gen de milieuhinder, en pas toen het uit de hand gelopen was, vooral met Amylum, heeft de stad ingegrepen. Dit bedrijf breidde immers steeds verder uit in het stadscentrum waarna pas la ter de nodige bouw- en ex ploitatievergunningen volg den. Dikwijls werd Pol De Paepe met een kluitje in het riet gestuurd, maar toen het te grof werd (o.a. met een witte sneeuw op het Begijn hof) werd weliswaar te laat opgetreden. Had men betere normen opgelegd in het be gin, het had nooit zover ge komen aldus de figuur van het jaar. Frappant detail is wel dat Pol De Paepe nog steeds in Aalst gedomicilieerd is. Teleurstellingen Veel teleurstellingen heeft Pol De Paepe niet gekend. Wel is hij ontgoocheld over wegens de enorme achter- het natuurlijk kader. De Heer uitgang van onze hoogkon- Van Damme dacht ook aan junktuur, een nieuw geluid de demonstratieavonden en wordt zo als echt zinvol over fineerwerk en minia- bestempeld. De voorzitter tuurscheepsbouw, herinner- Is het werkelijk nodig von een uniform te hebben? (Per) dankte daarom ook het stad- de aan de georganiseerde bestuur voor de aandacht fjlmwedstrijd voor amateur- aankondigen dat de filatelis- zichten 1981 van het komi- Loot bl rouwelijke die het aan dit probleem kineasten en de goed ge- besteedt. Tevens verduide- slaagde tweede fietstocht lijkte hij hoe het komitee, van Groot-Aalst in septem- provincie uitgebreid werd. dank zij een passende struk- ber 1980. Het was hem ook Sekretaris Georges Meert tuur, er in geslaagd is het een genoegen te kunnen gaf zijn vizie over de vooruit- tische wedstrijd «Schaal tee. Hij hoopte op een goede Fons Singelijn» tot de hele werking van_ de stedelijke MPi Dienst Vrije Tijd. Hij beklem toonde, dat in de toekomst, de subsidies aan de vereni gingen meer gebaseerd zul len zijn op de prestaties van het afgelopen werkjaar en wees op het belang van dé v.z.w. Aalsterse Vrije Tijds- verenigingen» voor een daadwerkelijke steunverle ning aan de individuele hob bybeoefenaars en de vrije- tijdsorganizaties en vereni gingen, diensten en instel lingen die deel uitmaken van het vrijetijdskomitee. Het hoogtepunt van de werking 1981 wordt ongetwijfeld wel de geplande «Week voor Vrijetijdsbesteding 1981». Wat staat er verder nog op het programma? De stedelij ke vrijetijdsduivenvluchten, de «grootse» vinkenzetting op de Grote Markt, de twe^eruS de nationale ruildag op zoir^0 dag 26 april van 9 tot 17 uiP,e» in de tentoonstellingsruimtpe. i van de Keizershallen te Aalèters en de show van neerhofdisyaar ren en van park- en vijveBure aanleg in oktober 1981 iDaar dezelfde tentoonstellingsjury ruimte. In maart 1981 sta#an ook nog de officiële heropejteur ning van de stadsparkvijverjluwi op het programma, en wefreker dra start daar voor heel ws hengelaars een ideaal, rust gevend, hengelseizoen! «Een week... vrije tijd», ee| geslaagde filmische impref sie over de «Week Vrijetijdsbesteding 1979j gerealiseerd door filmklub KINOVA Aalst, t sloot tenslotte de vergade ring in de feestzaal van hi Aalsters stadhuis. 1, J.Dfl Een prochtig koor. (Per) Dinsdag 3 februari jl. bracht stallatie en de koelwaterin- het oog op de tewerkstelling en anderzijds met het oog Minister Marc Galle een be- stallatie die door Amylum zoek aan Amylum. Tijdens zijn ingeplant. Daarbij sprak op de buitenlandse handel dit bezoek werd bekend ge- hij zijn voldoening uit over waarvan de gewestelijke as- maakt dat Amylum de jong- de inspanningen die het be- pekten eveneens tot de be ste jaren 149 miljoen frank drijf in het verleden reeds voegdheid van de Aalsterse investeerde om de miliehin- deed om de milieuhinder te minister behoren, der te bestrijden. Deze inves- bestrijden. Volgens Minister VEHE teringen gebeurden zowel Galle zijn er zo weinig bedrij- op het vlak van de strijd ven in het land die zoveel tegen de waterbezoedeling, investeerden op dit specifie- de reukjiinder, de lawaaihin- ke domein, der en de trillingen. Minister Na een onderhoud met de Galle overhandigde bij deze ondernemingsraad en de gelegenheid trouwens een omslag met een bedrag van vakbondsafgevaardigden zegde Marc Gall? in een kor- 17 miljoen 336 duizend frank te toespraak zijn steun toe voor de waterzuiveringsin- aan Amylum, enerzijds met Ben je kandidaat-bestuurder van een motorvoertuig of denk je er aan eerstdaags een rijbewijs te behalen? Je weet wel dat je een rijbewijs kan halen via een rijschool (wel 'n dure aangelegenheid) of met de 'hulp' van een begeleider. Maar toch stel je je ongetwijfeld allerlei vragen daar omtrent: «Waaruitbestaat een theoretisch eksamen?»,: «Hoe verlopen de praktische proeven?» en vooral «Aan yvelke punten moet ik tijdens het theoretisch en praktisch eksamen bijzondere aandacht schenken?» j Om deze vele redepen programmeert K.W.B.-Erembo- degem Centrum in samenwerking met K.A.V.-Erem- bodegem Centrum een praktische informatieavond op dinsdag 17 februari te 20 uur in de crypte van de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk te Erembodegem. Inleider is de heer Frans Brack. Aan dehand van een reeks dia's en Passende uitleg zal hij iedere belang stellende heel wat meer wegwijs maken in het huidige eksamenreglement. Alle kandidaat bestuurders en begeleiders (ook niet K.W.B - K.A.V. leden!) worden hartelijk uitgenodigd op deze informatieavond en ook verwacht! (JDB) is. sted waa volg ziek fusii de karr sten De i ter stoe verc tatie 25 C dee Noc karr -}r'9 het

De Voorpost | 1981 | | pagina 8